نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3939 از 4611 نخست ... 2939343938393889392939363937393839393940394139423949398940394439 ... آخرین
نمایش نتایج: از 39,381 به 39,390 از 46104

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 90,218 بار در 29,411 ارسال

پاسخ : اخبار

تصویری از وضعیت ریلی ایران و پروژه‌های طرح شده در این صنعت برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی
    جذب سرمایه خارجی در راه آهن

آمارهای رسمی نشان می‌دهد ایران در سال گذشته نزدیک به 10 هزار و 376 کیلومتر خطوط اصلی راه‌آهن داشته که از این خطوط برای حمل حدود 9/34 میلیون تن بار و 8/24 میلیون نفر مسافر، استفاده کرده است. موضوعی که باعث شده ایران در جایگاه سی‌ویکم جهان (بعد از مراکش و قبل از ژاپن) در زمینه «حمل بار» با خطوط ریلی قرار داشته باشد و از لحاظ میزان حمل مسافر نیز در سطح جهان، در جایگاه 29 جهان (بعد از ایالات متحده آمریکا و قبل از ژاپن) قرار بگیرد.

....

Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/...#ixzz3ooSR83RX

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال

«ب.ز» هم شاکی مسئولین دولت گذشته شد

بابک زنجانی اسمی است که در چند سال اخیر ورد زبان افراد جامعه شده است و مردم او را جوان میلیاردری می‌شناسند که پیچ تحریم‌ها را مسیری مطمئن برای رشد اقتصادی خود انتخاب کرد. پرونده قطوری که کیفر خواستش فقط 237 صفحه بود و چند جلسه دادگاه برای قرائتش سپری شد.
    کد خبر: ۵۳۹۹۹۲
    تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰ - 17 October 2015
    بابک زنجانی اسمی است که در چند سال اخیر ورد زبان افراد جامعه شده است و مردم او را جوان میلیاردری می‌شناسند که پیچ تحریم‌ها را مسیری مطمئن برای رشد اقتصادی خود انتخاب کرد. پرونده قطوری که کیفر خواستش فقط 237 صفحه بود و چند جلسه دادگاه برای قرائتش سپری شد.

به گزارش رزونامه ابتکار اولین جلسه دادگاه زنجانی در تاریخ 11 مهر به صورت علنی آغاز شد. بیژن زنگنه، وزیر نفت، نخستین‌بار اعلام کرد وی بیش از دو میلیارد دلار از محل صادرات نفت در دولت قبلی بدهکار است این درحالی است که زنجانی پیش از آن گفته بود: از سال ۲۰۱۰ با استفاده از شبکه‌ای متشکل از بیش از ۶۰ شرکت در دوبی، ترکیه و مالزی میلیون‌ها بشکه نفت ایران را از طرف دولت فروخته و از این کار ۵/١٧میلیارد دلار درآمد داشته است. اما به نظر می‌رسد، داستان فعالیت زنجانی تمامی نداد تا جایی که وی در رابطه با جزئیات فعالیتش نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهور نوشت و بعد از آن هم ادعا کرد نامه دیگری به نمایندگان مجلس نوشته است. نامه‌ای که امیر عباس سلطانی عضو کمیته پیگیری پرونده زنجانی درخصوص آن می‌گوید: نامه‌ای که زنجانی مدعی است در تاریخ 13 تیر 1394 به وکلای ملت نوشته، اسما به نام نمایندگان و خطاب به نمایندگان است، ولی این نامه هیچ‌گاه به نمایندگان ارجاع نشده است. سلطانی همچنین ادامه می‌دهد: رونوشت این نامه دراختیار دادستان تهران جعفری دولت آبادی است و ما این نامه را از جای دیگری به دست آوردیم. خلاصه‌ای از نامه بابک زنجانی به نمایندگان مجلس را در ادامه می‌خوانید:

تمام اموال مربوط به قبل از سال 1391 است

من در سال 1380 اولین شرکت خود را ایجاد کردم. تا سال 1390 بیش از 60 شرکت در داخل و خارج درست کرده‌ام که همه این شرکت‌ها با دستان خودم شکل گرفته و نه مربوط به دولت و اصل 44 و رانت و غیره نبوده و همه شرکت‌ها به نحوی به یکدیگر متصلند و از هم کمک می‌گیرند. من اقتصاد مقاومتی که شما 2 سال است از آن نام می‌برید را 10 سال است، اجرا می‌کنم و هر شرکت نیاز شرکت دیگر را تامین می‌کند. ما حتی وقتی متوجه شدیم در کشور برای گرفتن وام باید روابط خاص ایجاد کرد، تصمیم گرفتیم نیاز مالی بانکی خود را هم از کشور قطع کنیم و روی پای خود باشیم. من همه اموالم مربوط به قبل از سال 1391 است، در صورتی که وزارت نفت برج 3/1391 با مجموعه من فعالیت کرده و هیچ وقت روند کار از آینده به گذشته نمی‌رود. در هیچ جای دنیا وکلای مجلس به دولت‌ها اجازه نمی‌دهند، مردم کشور را به جرم اخلال در نظم اقتصادی بازداشت کنند، چون که مردم که قدرتی را برای اخلال کردن ندارند و وسیله‌ای برای ایجاد اخلال ندارند و اگر فسادی به وجود می‌آید، مربوط به یک مسئول می‌باشد که فکر نکرده و اموال دولت را از بین برده. مردم که دنبال سود هستند و چه می‌دانند آن مسئول باید از چه کسی اجازه بگیرد و قانون او چیست؟ این حرف بسیار خنده‌دار است که یک شخص بتواند یک نظام را مورد اخلال قرار دهد! پس این یعنی یکسری دستگاه و مسئول وجود دارند که از مسئولیت خود به دورند و باید در خود عیب را پیدا کرد.

«آقای وزیر هر حرف و عمل ما نزد خداوند سوال می‌شود»

ما هیچ وقت موفق نمی‌شویم چون مسئول مشکلات را مردم می‌دانیم و مسئول شدن در ایران فقط یک جایگاه است و اگر مسئول ماه‌ها هم نباشد، اتفاقی نمی‌افتد چون کاری انجام نمی‌دهد. در وزارت نفت، آقای زنگنه وقتی آمد می‌توانست یکبار مرا ملاقات کند و مشکل را جویا شود و همین کاری را که من در بازداشت انجام می‌دهم، در آزادی و بدون سروصدا هم می‌شد، توافق کرد ولی به نظر من، یک وزیر باتجربه که دنبال حاشیه می‌رود، دنبال حل مسئله نبوده. بر فرض مثال نخواستی دخالت کنی و کار را به قوه قضاییه داده‌ای؛ این که هر روز مصاحبه کنی زنجانی به هر ایرانی 110 هزار تومان بدهکار است و کار قاضی و قضاوت را انجام می‌دهی، در صورتی که هنوز ایشان نمی‌دانند حساب کتاب وزارتخانه‌اش با من چه هست. یک روز می‌گوید زنجانی 2.8 میلیارد یورو بدهکار است، یک روز می‌گوید 2.5 میلیارد بدهکار است و اصلاً موضوع را نمی‌داند و اطلاعات او هم رسانه‌ای است، چگونه می‌تواند کمک کند. "آقای وزیر هر حرف و عمل ما نزد خداوند سوال می‌شود” البته این اتفاقات در دولت قبل هم بوده. و اما اصل موضوع؛ من برای ثروتمند شدن از فکرم استفاده کردم و نسبت به تحصیلاتم تلاش کردم از سال 1380 شرکت‌هایی را ایجاد کردم. در سال 1384 متوجه شدم اگر منابع پولی نباشد، نمی‌توانم ادامه دهم؛ لذا تصمیم گرفتم وام بگیرم و وقتی دیدم مورد تمسخر بانک‌ها قرار گرفتم، تصمیم گرفتم راهکار درستی پیدا کنم که نیازمند منابع مالی بانک‌ها نشوم و سودهای آنچنان ندهم. تصمیم گرفتم برای این که وضعیت مالی شرکت‌های من در یک محل کنترل شود و وضعیت مالی آن‌ها را سر و سامان دهم مجموعه‌ای به نام اس.سی.تی بانکرز داشته باشم که این مجموعه کنترل منابع را در مجموعه‌ها به عهده بگیرد و با تحقیقات زیاد به راهکارهای نوین و درستی رسیدم.

کارشناسان ما با کارشناسی‌های اشتباه، مسئولین را به بی‌راه می‌برند

برای رسیدن به پیشرفت، کشورهایی چون آمریکا و اروپا سعی می‌کردند در گذشته با نفوذ خود، پول خود را به عنوان یک عامل تاثیرگذار در کشورها ترویج دهند و حاصل آن این شد که هر کشور که با آن‌ها همسو نشود، این عامل را در کشور تغییر دهند و تاثیرگذار شوند تا اقتصاد آن‌ها همسو شوند، برای این اصل جنگ‌های فراوان و جاسوسی‌های زیادی را در کشورها انجام داده‌اند ولی امروز وجود تکنولوژی و فکرهای جدید اصل جنگ و جاسوسی را عقب برده، چون که کشور به این دلیل جنگ می‌کند که سود بیشتری ببرد. به این دلیل جاسوسی می‌کند که راهکارهای مالی بیشتری پیدا کنند و منافع ببرد و امروزه این عوامل فقط به صورت نمادین و سنتی تبدیل شده و برای سرکار گذاشتن مردم کار می‌کند؛ اما بهترین راه برای جذب پول کشورها یکپارچه کردن سیستم مخابراتی و سیستم بانکی است که اگر این اتفاق هر چه زودتر شکل بگیرد، بیشترین منابع مالی کشورها در دست ابرقدرت‌ها خواهد بود و به راحتی می‌توانند کشورها را همسو کنند و در صورت مخالفت با یک حرکت کوچک، بدون جنگ و خونریزی آن کشور را به زانو درآورند. شما امروز مشاهده می‌کنید نرم افزار "viber»، «whatsapp” و غیره روی گوشی‌ها نصب می‌شود و شما مجاناً و ساعت‌ها می‌توانید بدون اتصال به مخابرات و پرداخت هزینه و به وسیله اینترنت صحبت کنید و عکس بفرستید و پیام ارسال کنید؛ اما دلیل این چیست؟ کارشناسان ما با کارشناسی‌های اشتباه، مسئولین را به بی‌راه می‌برند و عمده کار این نرم افزارها را جاسوسی می‌دانند و چنان کارشناسانه دفاع می‌کنند که مسئولین را موظف کرده‌اند برای فیلتر کردن و استفاده‌های آن کار را به مجلس و تصمیم‌گیری و دفاع ببرند.

کل مصرف پولی که انجام داده‌ام، بیش از 2.5 میلیارد یورو بود

من با ایجاد بانک و وصل شدن به این سیستم شتاب بین‌المللی در 3 مرحله از سال 84 تا 90، 15 میلیارد یورو اعتبار جذب کردم، هر مرحله 5 میلیارد یورو و زمانی این اعتبار قابل بازپس‌گیری می‌شد که من از این اعتبار استفاده کنم و آن را هزینه کنم و اگر مصرف نمی‌کردم، فقط به عنوان یک اعتبار باقی می‌ماند، همانند تلفن‌های شارژی که شما اعتباری را می‌گیرید و وقتی حرف بزنید از آن اعتبار کسر و باید پرداخت شود؛ لذا من برای مصرف این اعتبار مجبور بودم به هر نحو آن را هزینه کنم. من از سال 1388 تا 1390 برای بانک‌های ملی، صادرات، ملت، توسعه صادرات، سرمایه، مسکن، پارسیان و غیره سیستمی را نصب کردم و روزانه 300 حواله جمعاً 36000 حواله خارجی انجام داده‌ام که معادل آن را در کشور تحویل و سرمایه‌گذاری کرده‌ام. من از طریق این سیستم، ارز قابل انتقال ارسال کرده‌ام و آن‌ها ارز داخلی و غیرقابل استفاده به من داده‌اند که من عین آن را در کشور سرمایه‌گذاری کرده‌ام و ... . من در ترکیه و تاجیکستان سرمایه‌گذاری‌های درستی کردم که منافع آن برای سربلندی کشورم بود، ولی من هرچه هزینه کردم، این 15 میلیارد یورو تمام نمی‌شد. کل مصرف پولی که انجام داده‌ام، بیش از 2.5 میلیارد یورو بود که با قیمت 1200 تومان تبدیل شد و در کشور سرمایه‌گذاری شد و شما می‌بینید که من همه اموالم مربوط به قبل از ورود شرکت (HK نفت) است. من برای این که پول بیشتری به ایران بیاورم، این اعتبار را بین بانک مسکن و بانک مالی اعتباری توسعه تقسیم کردم. 5 میلیارد یورو از این اعتبار را به بانک مسکن داده‌ام و از او خواستم 4 میلیارد یورو را به تامین اجتماعی بدهد که من به جای آن شرکت‌هایی را بگیرم و در هلدینگ جای بدهم و 3.5 میلیارد یورو آن را به موسسه مالی توسعه داده‌ام و در ازای آن 8000 میلیارد تومان ضمانت نامه گرفتم و به شهرداری دادم که مجموعه‌های آن را خریداری کنم.

کارشناسان بی‌سوادی پیشنهاد تاسیس شرکت‌های کاغذی دادند تا به اسم صادرات کالا پول بگیرند

سال 1388 بانک مرکزی ایران مورد تحریم قرار می‌گیرد و حساب‌های او در تمام دنیا بسته شد، و دیگر با فروش نفت نمی‌توانست پولی در حساب خود دریافت کند، مجبور شد به وزارت نفت ماموریت بدهد که پول نفت را در حساب نفت در خارج بماند و به دستور بانک مرکزی آن مبالغ هزینه شود، پس از چند ماه وزارت نفت هم در لیست تحریم قرار گرفت و مسئولین تصمیم گرفتند پول نزد خریداران خارجی بماند و آن‌ها هزینه کنند، به دستور بانک مرکزی ایران و بعد از ارسال نفت به آن‌ها و طلب از آن‌ها متوجه شدند آن‌ها حاضر به پرداخت نیستند و درست هم می‌گفتند که اگر خارج از سیستم شرکت پولی پرداخت شود، جنبه پولشویی پیدا می‌کند؛ فلذا امروز می‌بینیم که شرکت‌های خارجی بدهکارند و چیزی در دست نداریم، جز یک حساب دفتری. تصمیم دیگر گرفته شد که با چند کشور صحبت کنند و بانک مرکزی به صورت دفتری حسابی باز کند و نفت را به آن‌ها بفروشد و حساب دفتری طلب ایران را نشان و منعکس کند و ایران از آن کشورها به جای پول کالا وارد کند و می‌بینیم که هند، کره جنوبی، پاکستان، ترکیه از جمله این کشورها هستند و ما نفت می‌دهیم و طبق قرار به جای پول، کالا وارد می‌کنیم. دوباره کارشناسان بی‌سوادتری آمدند و نظر دادند که شرکت‌های کاغذی در آن کشورها ایجاد شود و به اسم صادرات کالا به ایران، پول را بگیرند و به جاهای مختلف حواله کنند. با این کار همین که سه حواله ارسال می‌شد، کشورهای ذی‌نفع می‌گفتند این پولی که حواله کردی، جای آن چه گرفته‌ای و این خود یک پولشویی است و آن‌ها را مورد اذیت قرار دادند و پول‌های آن‌ها توقیف شد. برحسب عملکرد من در خصوص انتقالات و واردات و صدور ال.سی و عملکرد خوب مجموعه ما، شرکت HK مربوط به وزارت نفت که در هنگ کنگ به ثبت رسیده بود، تقاضای افتتاح حساب بانکی در بانک مالزی اینجانب را نمود. از آن جایی که من حاضر نبودم با مجموعه‌های دولتی کار کنم، با توجه به این که شرکت خارجی بود و اسمی از وزارت نفت و ایران در آن نبود، اجازه افتتاح حساب را به آن‌ها دادم. آن‌ها در 3/1391 حسابی باز کردند و برای این که در حساب خود پول واریز کنند، از من راه کار خواستند. آن‌ها گفتند پول نزد بانک مرکزی ایران دارند و به من گفتند به جز مصرف در ایران و آن شرکت‌ها برای واردات کالا، این پول هیچ مصرف دیگری ندارد و من گفتم پول را به شرکت SCT بنکرز من در ایران به عنوان کارگزار بانک مالزی بدهید و من عیناً وجه المثل آن را به هر حساب که بخواهید واریز می‌کنم. آن‌ها از برج 3/1391 تا برج 10/1391 مبلغ 1.5 میلیارد یورو در ایران داده‌اند و عیناً وجه المثل آن را در حساب مالزی که خواسته آن‌ها بود، دریافت کرده‌اند و از کل این مبلغ 800 میلیون یورو به پیمانکاران و افراد مختلفی که در نظر آن‌ها بود، دستور پرداخت داده شده و ارسال گردید. آن‌ها اگر این مبالغ را در هر حسابی می‌خواستند قابل پرداخت بود و مشکلی وجود نداشت و انجام وظایف ما طبق خواسته آن‌ها بوده است. لذا اگر ایرادی دیده می‌شد، در طول آن هفت ماه چرا عنوان نشد و حال که دولت عوض شده،‌ ایران وارد می‌کنند؟ و ...

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

با حضور طیب‌نیا، نوبخت و سیف

آغاز نشست رونمایی از بسته جدید اقتصادی

نشست خبری سه قطب اقتصادی دولت به منظور ارائه توضیحات کاملی در رابطه با بسته جدید اقتصادی تدوین شده برای خروج از رکود و حرکت به سمت رونق اقتصادی آغاز شد.
    آفتاب :
    هفته گذشته رییس جمهور در گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم از تدوین بسته‌ای ویژه برای تحول در اقتصاد کشور خبر داد. برنامه کوتاه مدتی که برای پنج ماه باقیمانده سال طراحی شده و کلیات آن پیش تر توسط روحانی مطرح شد.

بر این اساس در نشست پیش رو، محمد باقر نوبخت- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، علی طیب نیا-وزیر امور اقتصادی و دارایی- و همچنین ولی الله سیف-رییس کل بانک مرکزی – به عنوان سه مقام ارشد اقتصادی دولت به تببین ابعاد این بسته خواهند پرداخت.

به گزارش ایسنا، بر اساس آنچه پیش‌تر عنوان شده به نظر می‌رسد محور مباحث مطرح شده، مسایل بانکی و برنامه‌های ویژه برای جهت‌گیری شبکه بانکی به سمت تولید خواهد بود. در عین حال که برنامه‌هایی برای ارتقای بازار سرمایه، روابط اقتصادی بین‌الملل و سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند محور اظهارت امروز باشد.

ادامه دارد...

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

تحریم کشتیرانی ایران 75 روز دیگر لغو می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد سعیدی مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایرانIRISL از کشتی سازی ها و بانک های چینی برای سفارش ساخت کشتی خبر داد .

لویدز لیست گزارش داد، انتظار می رود ایران در سال 2016 میلادی به عرصه حمل و نقل جهانی باز گردد که این بازگشت با خرید کشتی های کانتینربر در مجموع به ظرفیت 579هزار TEU ، فله بر به ظرفیت جمعا دو میلیون DWT و تانکر به ظرفیت مجموع 1.6 میلیون DWT همراه خواهد بود. این کشتیها تا سال 2020 در ناوگان IRISL جای می گیرند .

توسعه ناوگان و به روزرسانی IRISL به علاوه ساخت کشتی های جدید با هزینه بالغ بر 120 میلیارد دلار از محل حساب های مسدود شده ایران در بانک های خارجی به دلیل تحریم تأمین می شود .

در گزارش لویدزلیست آمده است: شرکت کشتیرانی IRISL همچنین حضور در توافقنامه های بزرگ و اشتراک گذاری کشتی های خود را در سر می پروراند و در همین خصوص مذاکراتی با شرکت کشتیرانی هند و از سرگیری روابط و همکاری های حمل و نقلی طی یک توافقنامه مشارکتی ایران و هند انجام داده است .

توافقنامه حمل و نقل دریایی ایران و هند پس از 38 سال فعالیت در سال 2013 و به دلیل تحریم ها از فعالیت باز ماند .

برنامه های دولت ایران پس از تحریم ها در بخش صنعت، به تدریج در شرکت IRISL و به واسطه مدیرعامل جدید این شرکت به دکتر محمد سعیدی در حال اجراست .

سعیدی در سال جاری جایگزین محمدحسین داجمر شد و مدیریت IRISL را به عهده گرفت . داجمر پیش از این بواسطه تحریم ها در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه ایران قرار گرفته بود .

براساس این گفتگو که از دفتر لویدزلیست در کپنهاگ انجام شد، سعیدی گفت: تمامی محدودیت ها علیه ایران از ژانویه 2016 برداشته خواهد شد و ایران برنامه ویژه ای برای ورود قوی و سریع به حمل و نقل جهانی دارد .

تحریم ها علیه دولت ایران فعالیت دو شرکت بزرگ کشتیرانی ایرانی،NITC و IRISL را به شدت مختل کرد. به هرحال هم اکنون تحت توافقنامه هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5، این دو کشتیرانی قادر به حضور دوباره در بازارهای جهانی هستند .

پیش از این در رسانه ها شاهد انتشار اخباری از IRISL و هدف آن برای پیوستن به 10 کشتیرانی برتر دنیا بودیم و هم اکنون جزئیات این طرح را دکتر سعیدی مدیر عامل IRISL عنوان می کند .

* قراردادهای بزرگ ساخت کشتی

طبق برنامه های سعیدی، قراردادهای بزرگ ساخت کشتی در هفته های آتی با صرف هزینه هایی که بواسطه تجارت با چین، کره جنوبی، ژاپن و هند در زمان تحریم به دولت ایران تعلق می گرفت، بسته خواهد شد .

اگرچه تجارت ایران با دیگر کشورها در زمان اعمال تحریم ها، کاهش چندانی نداشت اما پرداخت ها از سوی کشورهای طرف معامله با ایران به ویژه در زمینه نفت به واسطه تحریم ها و محدودیت های اعمال شده بر بانکها، با مشکل روبرو شد و بر این اساس پس از لغو تحریمها شاهد روانه شدن 120 میلیارد دلار پول به ایران هستیم .

انتظار می رود این میزان پول صرف سفارش ساخت کشتی بخصوص در چین شود .

سعیدی در این باره به روابط همیشگی تجاری و مالی ایران و چین و سهولت در سفارش ساخت کشتی در کشتی سازی های چینی اشاره کرد. وی همچنین از کشتی سازی های کره ای به منظور خرید کشتی های دست دوم سخن به میان آورد. به هرحال کشتی سازی های چینی گزینه اول برای IRISL محسوب می شود .

سعیدی درباره تناژ کشتی ها اطلاعاتی ارائه نداد اما خبرها از دیگر منابع خبری حاکی از سفارش کشتی های پاناماکس و کانتینربرهای 14 و 18 هزار TEU به منظور رقابت با بازیگران اصلی عرصه حمل و نقل است .

در گفتگوی لویدزلیست با سعیدی، وی ورود کانتینربرهای با گنجایش 10 هزار TEU را از اهداف اصلی IRISL اعلام کرد اما به هرحال تصمیم نهایی در خصوص سفارش ساخت کشتی در هفته های آتی گرفته خواهد شد .

حمل و نقل کانتینری برای سعیدی مهمترین اولویت محسوب می شود و وی در حال سنجش شرایط و احتمالات برای پیوستن به توافقنامه های اشتراک گذاری کشتی و همکاریهای مشارکتی در عرصه بین المللی است .

سعیدی با اشاره به ناهمواری های موجود در بازگشت دوباره به تجارت جهانی حتی پس از لغو کامل تحریم ها معتقد است IRISL با بکارگیری ترکیب هوشمندانه از انواع کشتیها و تناژ جدید در ناوگان حمل و نقل و ایجاد همکاری تجاری با کشورهای مستقل همسو در آسیای میانه تغییر عمده ای در بازار جهانی بوجود می آورد .

براساس گفته های سعیدی برخلاف کانتینربرها، توسعه ناوگان حمل فله در IRISL دست کم در حال حاضر از اهمیت پایینی برخوردار است. به هرحال با توجه به برنامه های توسعه ناوگان IRISL و افزایش این ناوگان از 2.5 میلیون DWT به 4.5 میلیون DWT تا سال 2020، این شرکت اهداف بزرگی را در سر می پروراند .

وی در پاسخ به سوال لویدزلیست در خصوص کم تجربگی در عرصه مدیریت حمل و نقل دریایی، سابقه مدیریتی و اقتصادی خود در بزرگترین شرکت تامین اجتماعی در ایران و سرمایه گذاری خصوصی و حوزه بین المللی را یادآور شد که دید کاملی از بازارهای بین المللی در اختیار وی قرار داده است .

سعیدی همچنین مشاوران خود در تهران را به عنوان بهترین ها در عرصه حمل و نقل دریایی یاد کرد .

اگر چه IRISL وNITC پیش از تحریم ها شرکت های خوش نامی محسوب می شد، اما پاره ای از تغییرات در مدیریت که در دولت رخ داد فرضیه قابلیت رقابت این دو کشتیرانی ایرانی با همتایان خود در دنیا را زیرسؤال می برد .

دولت ایران در سال 2012 میلادی حمید بهبهانی را جایگزین محمد سوری، رئیس پیشین شرکت ملی نفتکش ایران کرد و این اتفاق دقیقاً در زمان آغاز فشارها بر مشتریان نفت ایران و به تبع آن کاهش فروش نفت در این کشور رخ داد.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 20,623 بار در 4,024 ارسال

مانور مشترک هوایی روسیه و اسرائیل در آسمان سوریه
    به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آلمان، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد خلبانان روس و اسرائیلی تمرین های مشترکی را در آسمان سوریه آغاز کردند.
    هدف از این اقدام، تضمین امنیت و سلامت پرواز در آسمان سوریه اعلام شده است.

سایت شبکه تلویزیونی روسی آر تی نوشت: ژنرال ایگور کوناشینکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: مرحله نخست تمرین ها روز چهارشنبه و مرحله دوم نیز در روز پنجشنبه گذشته انجام شد.

او افزود: هدف از این تمرین جلوگیری از وقوع حوادث و سوانح هوایی در آسمان سوریه است.

وی ادامه داد: همچنین خط تماس اضطراری معروف به "خط قرمز" میان مرکز مدیریت هواپیمایی روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم سوریه و مرکزفرماندهی نیروی هوایی اسرائیل برای اطلاع رسانی و و تبادل اطلاعات درباره پروازها در آسمان سوریه راه اندازی شد.

هم اکنون بیش از 50 فروند جنگنده ارتش روسیه در خاک سوریه مستقر هستند و مواضع داعش، گروه های مسلح و مخالفان مسلح را بمباران می کنند.

اسرائیل هر از چندگاهی مراکزی را در سوریه بمباران می کند. اسرائیل نگران است جنگنده هایش به هنگام پرواز در سوریه، با جنگنده های روسی برخورد کنند.
    http://www.asriran.c...-در-آسمان-سوریه

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mey از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,009 بار در 2,524 ارسال

توافق بانک ها برای دریافت هزینه پیامک / هر SMS بانکی چند تومان هزینه دارد؟

ازین پس هزینه پیامک بانکی از کلیه صاحبان حساب ها دریافت خواهد شد.

در آخرین جلسه شورای هماهنگی بانک ها و مؤسسات اعتباری دولتی و خصوصی مدیران عامل و تصمیم گیران بانک ها توافق کردند که از این پس هزینه ارسال پیامک بانکی از صاحبان حساب دریافت شود.

در این جلسه سقف هزینه دریافتی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته و اعضای شورا هزینه 10 هزار تومان در سال را به عنوان آبونمان سالانه ارسال پیامک تراکنش های بانکی تعیین کردند.

اما از آنجا که 6 ماه نخست سال به اتمام رسیده است مقرر شد برای شش ماهه نخست امسال 5 هزار تومان دریافت کنند.

این گزارش می افزاید: در این جلسه مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری، علاوه بر دریافت هزینه پیامک در مورد تمام تعرفه های خدمات ریالی هم به توافق رسیده و جدول کامل هزینه این خدمات را برای اظهار نظر و تایید به بانک مرکزی فرستاده اند. این ارسال پیشنهاد در حالی صورت گرفت که پس از آنکه روش اشتباه بانک ملی در برداشت بدون هماهنگی هزینه پیامک از حساب مشتریان برایش دردسرساز شد، دیگر بانکها با احتیاط و اعلام قبلی چنین اقدامی می کنند.

گفتنی است در جلسات بعدی این شورا قرار است در مورد تعرفه خدمات ارزی بانکی تصمیم گیری کرده و پیشنهادات بانک ها در مورد تعرفه خدمات ارزی نیز به بانک مرکزی پیشنهاد شود.

با توجه به مشکلات مالی بانک ها و کمبود شدید منابع و دشواری هایی که در پرداخت هزینه ها دارند ظاهرا بانکداران چاره ای جز جدی گرفتن کارمزد و تأمین بخشی از هزینه ها از محل کارمزدها پیدا نکرده اند.

این در حالی است که در اصل بخش اصلی درآمد بانک ها باید از محل دریافت کارمزد خدمات تامین شود اما در گذر زمان بانک های کشور با خروج از استانداردهای کسب و کار و بر همزدن بازی و رقابت ناسالم با یکدیگر اقدام به صفر کردن کارمزد خدمات کردند که به مرور زمان این عدم دریافت کارمزد معضل جدی برای شبکه بانکی به وجود آورد. تا آنجا که بسیاری از کسانی که از خدمات بانکی استفاده می کنند با این تصور نادرست که "چون پول آنها در حساب بانکی است پس بانک باید خدمات رایگان ارائه دهد" از دریافت هرگونه کارمزد خدمات انتقاد می کنند.

در کنار این مشتریان بخشی از کارشناسان و روسای اتحادیه ها و اصناف نیز در زمره مخالفان جدی دریافت کارمزد خدمات بانکی قرار دارند؛ مخالفانی که معتقدند ارائه خدمات و سرویس های بانکی در واقع کمترین کاری است که بانک ها در قبال رسوب پول سپرداه گذاران باید ارائه دهند.
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

سیف:ارز اوایل‌سال95 تک‌نرخی می‌شود

ولی الله سیف عصر شنبه در نشست مشترک سیاست دولت در تسریع رونق اقتصادی که با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در محل ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درخصوص زمان اجرای تک نرخی شدن ارز با توجه به سیاست های اقتصادی دولت در 6 ماهه دوم، افزود: فضا و شرایط برای یکسان سازی نرخ ارز وجود دارد اما به دلیل ضرورت وجود کانال های ارتباطی بین المللی زمان اعلام شده برای تک نرخی شدن ارز 6 ماه بعد از عملیاتی شدن برجام است .

** سیاست دستوری برای نرخ سود بانکی جوابگو نیست

به گزارش ایرنا، رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسشی درخصوص برنامه کاهش نرخ سود بانکی، گفت: تجربه نشان داده سیاست دستوری در ارتباط با نرخ سود بانکی جواب نمی دهد و باید به سمتی حرکت کنیم که نرخ ها در آن فضا به حد قابل قبولی برسد .

وی با اشاره به برنامه فعال شدن بانک مرکزی در بازار بین بانکی، افزود: با اجرای این برنامه نرخ سود بانکی به سمت کاهش پیش می رود ضمن آنکه نرخ بین بانکی در گذشته 29 و 28 درصد بوده که ظرف دو ماه گذشته این رقم به 26 درصد کاهش یافته است .

** تزریق منابع با رعایت کنترل تورم

سیف در پاسخ به این پرسش که چه میزان نقدینگی با کاهش سپرده قانونی بانک ها به اقتصاد تزریق می شود، اظهار داشت: بانک مرکزی ماه به ماه وضعیت نظام بانکی و بانک ها را کنترل می کند و با استنباط از بررسی ها و رعایت کنترل تورم منابع تزریق می شوند .

وی گفت: عامل دیگر آنکه هدایت نرخ سود به دامنه قابل قبول خواهد بود و رقمی در این زمینه اعمال نمی شود بنابراین سیاست هایی دنبال می شود که آثار مثبتی در پی داشته باشند .

به گفته وی سپرده قانونی براساس عملکرد بانک ها و ضوابط بانک مرکزی تعیین خواهد شد .

** سپرده گذاری 200 میلیون دلاری نزد بانک توسعه صادرات برای صادرکنندگان

سیف از سپرده گذاری 200 میلیون دلاری نزد بانک توسعه صادرات برای صادرکنندگان به خصوص بخش خدمات فنی و مهندسی برای مساعدت به این بخش خبر داد و ادامه داد: صادرکنندگان می توانند با بهره گیری از این منابع به فعالیت خود ادامه دهند ضمن آنکه با صدور ضمانتنامه در مناقصات بین المللی نیز شرکت کنند .

** واریز 1.4 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی از هند تایید شد

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسشی درخصوص آزاد شدن 1.4 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی، گفت: ماهانه 700 میلیون دلار از محل منابع استفاده نشده ایران تا زمان اجرایی شدن برجام واریز خواهد شد .

وی افزود: پس از کسر سهم صندوق توسعه ملی و بودجه نفت این ارقام به ریال تبدیل شده و به خزانه واریز می شود که تقاضا داریم بخشی از منابع به سیستم بانکی نیز پرداخت شود .

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 20,623 بار در 4,024 ارسال

خبر خیلی خوبی باسه رایان...وایران...ولبهمنه....... فته 14 درصد تسهیلات میدیم به نماینده خودرو سازها...که همون لیزینگ ها هستن.اونا هم 16 بدن دست ملت............
    مکان خرید اقساطی خودرو تا 80 درصد قیمت

وی همچنین از شرایط ویژه خرید اقساطی خودرو خبر داد و گفت: با این روشی که بانک مرکزی در پیش خواهد گرفت در نهایت مصرف‌کنندگان‌ این امکان را خواهند داشت که تا 80 درصد قیمت خودرو و حداکثر تا 25 میلیون تومان را در یک دوره هفت ساله پرداخت کنند.رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: نرخ مورد نظر برای فروش اقساطی خودرو 16 درصد از طریق نمایندگان مجاز شرکت‌های خودروسازی خواهد بود که براساس آن اسناد توسط شرکت خودروساز به بانک مربوطه آمده و این بانک با 16 درصد آن را دریافت می‌کند نرخی که بانک مرکزی آن را با 14 درصد در اختیار بانک مربوطه قرار خواهد داد.

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mey از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲)
    تشکر شده 6,796 بار در 1,610 ارسال

سلام قراربود دولت 200 میلیارد بخودروسازان کمک کند که داد تولیدی ها درامد . حالا راحت کمک میکنند !!!! تغییر ی در خودروها حاصل نمیشود . شاید هیجان . شاید سیمان ها حرکت کنند ؟؟ بانک ها سود میبرند زیرا از تفاوت سپرده ها برای خود نمندی بدست میاورند .
    فقط باید ادامه داد تا تولید واقعی باسرمایه و مدیریت جدید حاصل شود

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید نیکا از ایشان تشکر کرده اند:

آیت‌الله هاشمی: با تصویب برجام، کشور از تحریم‌ها با صبر ستودنی مردم وفادار سربلند بیرون آمد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر اینکه مبارزه با جریان‌های ظالم و جابر حاکم بر جامعه اسلامی آن روز، هدف امام حسین(ع) بود، گفت: آن امام همام وقتی دیدند ظلم و ستم در جامعه حاکم شده و مسیر زندگی مسلمانان با آمدن معاویه و یزید عوض شده و گوش آنها بدهکار حرف، نصیحت و اندرز نیست، به مبارزه علیه آنها برخاستند.
    آفتاب :
    سرویس سیاسی- آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و اقتصادی استان البرز، با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله حسین(ع) و یارانش، اظهار کرد: راه امام حسین(ع) مشعل هدایت امت اسلامی است که پیروی از آن، سعادت و عاقبت به خیری دو دنیا را در پی خواهد داشت.

به گزارش آفتاب، وی با اشاره به اینکه خاندان ابوسفیان تصور می کردند حکومتشان ابدی و مادام العمر است، خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) با قیام تاریخی خود، علاوه بر اینکه حکومت آنها را متلاشی کرد، حقانیت و مظلومیت خود را به دنیا ثابت و چراغ روشن و کشتی نجات امت اسلامی شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مبارزات نهضت روحانیت در ماه محرم و با سخنرانی‌ها و روشنگری‌های امام خمینی(ره) و شاگردانش آغاز شد، افزود: امام راحل و زُبرالحدیدهای قیام با درک دقیق، شناخت کامل و تأسی از واقعه‌ی عاشورا، در سخنرانی‌های خود در این ماه، مردم را علیه ظلم حاکمان ظالم زمان خود روشن و آگاه کردند.

هاشمی رفسنجانی به تبیین جمله معروف و تاریخی امام راحل مبنی بر «پیروزی خون بر شمشیر» پرداخت و گفت: درست است که شمشیر زود می‌برد و به نتیجه می‌رسد، اما خون، آن هم اگر در راه خدا باشد، با روشنگری و نفوذ و ماندگاری در جوامع انسانی، به تدریج صاحبان قدرت، توپ، تانک و تمام سلاح‌ها را شکست می‌دهد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عشق مردم به اهل بیت(ع) و انقلاب اسلامی را سرمایه‌ای ارزشمند برای کشور دانست و با تحلیل روند مبارزه علیه رژیم پهلوی گفت: در شرایطی که نه حزب و نه رسانه‌ای داشتیم، با بهره‌گیری از برنامه‌های ماه‌های محرم، صفر و رمضان و رهبری داهیانه امام امت(ره) توانستیم مردم علاقه‌مند به اسلام را آگاه و روشن سازیم.

وی در بخش دیگری از سخنانشان به اوضاع کشور در مقاطع مختلف پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و با تأکید بر این نکته که کشور ایران دارای ظرفیت‌های بالایی در همه ابعاد است، گفت: باید با توجه به شرایط زمانی از امکانات موجود در جهت رفع مشکلات استفاده کرد و در حال حاضر مهمترین مشکل جامعه، خانواده و به خصوص جوانان تحصیلکرده، اشتغال و رکود است که باید به شکل جدی به رفع آن و برگشت رونق اقتصادی در کشور پرداخته شود.

هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از تأثیرات منفی تحریم‌ها، خاطر نشان کرد: کشور از این تحریم‌ها که در دنیا بی‌سابقه است، با صبر ستودنی مردم وفادار، با عظمت و سربلند بیرون آمد و باید تا پایان راه برجام و باز شدن همه‌ی گره‌ها هوشیار باشیم، تا فتنه‌ای درست نشود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اولین میزبانی ایران برای همایش مقدماتی کنفرانس امنیتی مونیخ که با حضور مقامات امنیتی و دفاعی کشورهای مختلف جهان برای تقویت امنیت جوامع در تهران برگزار می‌شود، گفت: میزبانی ایران برای چنین مراسمی که در گذشته اصلاً برای حضور آن دعوت نمی‌شد، نتیجه سیاست خارجی درست و معقول است.

وی، ایران را امن‌ترین و قدرتمندترین کشور منطقه دانست و افزود: قدرت‌های جهانی به این واقعیت رسیده‌اند که بدون کمک ایران توان مقابله با تروریست‌ها و امن‌کردن منطقه را ندارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی‌های استان البرز اشاره و تصریح کرد: این استان به دلیل وجود فرهنگ‌ها و سلیقه‌های مختلف نمایی مینیاتوری از فرهنگ، زبان و قومیت‌های ایران است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به وجود جوانان ورزشکار صاحب عنوان و مقام در استان البرز، توجه ویژه و خاص مسؤولان این استان به ورزش و نشاط جوانان را حائز اهمیت برشمرد و گفت: با توجه به اینکه تحرک و فعالیت فیزیکی انسان‌ها به دلیل ماشینی شدن امور، به شدت کاهش یافته است، لازم است تدابیری در این زمینه اندیشیده شود، چرا که ورزش رابطه جدی با سلامت جامعه دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اظهارات چند ورزشکار حاضر در مراسم که خواستار توجه بیشتر دولت به امر ورزش بودند، با تأکید بر اینکه دولت باید سیاست‌گذار بوده و امور را به مردم واگذار کند، بر آمادگی و کمک همه جانبه مردم برای حل گسترش اماکن ورزشی و تقویت روحیات جوانان، گفت: مردم ایران، سابقه‌ای درخشان در کارهای خیر دارند و به عنوان نمونه خیرین مدرسه‌ساز خیلی بیشتر از دولت مدرسه می‌سازند.

وی افزود: پیوستن به اقیانوس مردم همیشه جوابگو بوده است و برای حمایت و تقویت ورزش کشور نیز می‌توان بخشی از مالیات‌ها را به آن اختصاص داد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گله یکی از حاضرین در خصوص عدم توجه به خواسته‌های قشر معلمان، گفت: معلمان، مفیدترین قشر جامعه برای انسان سازی هستند و اگر راضی و خوشحال باشند، نشاط کاری آنان برای آینده کشور بسیار مفید و تأثیرگذار است.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی برپایه مکتب اسلام و مذهب تشیّع به عنوان عصاره همه فضیلت‌های اخلاقی و فرهنگی شکل گرفته، اظهار داشت: انقلاب ما، انقلابی فرهنگی است و نباید با در مقابل خواسته‌ای صنفی و به حق فرهنگیان، برخوردهای قهری انجام داد، چرا که این قشر امتحان خود را در همه مقاطع انقلاب پس دادند.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با یادآوری خاطراتی از حضور معلمان در جبهه و شهادت بعضی از آنان در خطوط مقدم، گفت: جامعه فراموش نکرده است که چگونه معلمان به همراه شاگردان خویش گروه گروه به جبهه می‌رفتند و از سنگرها که کلاس درس مردانگی بود، برای تقویت روحیات رزمندگان بسیجی استفاده می‌کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اهمیت مسأله فرهنگ به عنوان ضرورت اساسی و پایه‌ای بنیادین در کشور و با ابراز نگرانی از بروز گرفتاری‌های جدید در این بخش، گفت: متأسفانه گاهی شاهد افزایش بی اخلاقی ها در سطوح مختلف جامعه هستیم که بیشترین صدمه را به فرهنگ وارد می‌کنند، که البته نشانه‌ی آن افزایش طلاق، اعتیاد و بزهکاری است.

هاشمی رفسنجانی در پایان اظهارات خود تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی را باعث تقویت و تداوم امید در جامعه دانست و با یادآوری درایت‌های رهبری برای هدایت‌های سیاسی در همه‌ی مراحل مذاکرات، گفت: امیدواریم خداوند نیز به حق صاحب این ماه محبتش را از ما دریغ نکند.

در ابتدای این دیدار، آقایان منصور وحیدی، استاد دانشگاه، مدیر عامل موسسه فرهنگی ورزشی شهاب فکور و فعال سیاسی، اجتماعی، فرهنگی استان البرز بهنام محمودی، قهرمان تیم ملی والیبال مرادی، داور بین‌المللی فوتبال علی‌بخشی، عضور شورای شهر و هیأت رئیسه شورا و فراقت، خبرنگار ورزشی و فعال فرهنگی اجتماعی استان البرز به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و مطالبات خویش در خصوص استان البرز و تقویت زیرساخت‌ها پرداختند.

20. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 11 مهمان ها)

1. farasat،
  2. ذوالقرنین

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها