نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3998 از 4620 نخست ... 2998349838983948398839953996399739983999400040014008404840984498 ... آخرین
نمایش نتایج: از 39,971 به 39,980 از 46193

موضوع: اخبار

عضو عادی
    تشکر شده 242 بار در 93 ارسال

پاسخ : اخبار

فرانسه دراتش

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال

پاریس دوباره میدان جنگ شد / عمليات پلیس فرانسه در شمال پایتخت / هدف؛ مغز متفکر حملات خونین جمعه / شنیدن شدن صدای انفجار / 3 تروریست کشته شدند

نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم فرانسه برای حمله به واحد مسکونی در شمال پاریس آماده می شوند که افراد مسلح مربوط به حملات پاریس در آن پنهان شده اند.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    پاریس دوباره میدان جنگ شد / عمليات پلیس فرانسه در شمال پایتخت / هدف؛ مغز متفکر حملات خونین جمعه / شنیدن شدن صدای انفجار / 3 تروریست کشته شدند

نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم فرانسه برای حمله به واحد مسکونی در شمال پاریس آماده می شوند که افراد مسلح مربوط به حملات پاریس در آن پنهان شده اند.

به گزارش «انتخاب»، عملیات نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم فرانسه از ساعت چهار و نیم صبح امروز در محله سن دنی در شمال پاریس آغاز شد و همچنان ادامه دارد. تبادل تیراندازی زمانی آغاز شد که نیروهای پلیس به یک ساختمان برای بازداشت افرادی که به حملات اخیر پاریس ارتباط داشتند، حمله کردند. چند بالگرد نظامی در عملیات پلیس فرانسه مشارکت دارند. ترددها در این محله پاریس ازجمله تردد اتوبوسها و مترو به طور کامل متوقف شده است.

بعضی شاهدان از شنیدن صدای چند انفجار در این منطقه خبر دادند. شماری از افراد در این منطقه بازداشت شدند و صدای تیراندازی به طور مستمر شنیده می شود. نیروهای پلیس فرانسه در این منطقه کمربند امنیتی ایجاد کردند. اطلاعات ما نشان می دهد پلیس فرانسه به دنبال صلاح عبدالسلام برادر ابراهیم عبدالسلام یکی از عاملان انتحاری است.

تکمیلی/

پلیس فرانسه امروز چهارشنبه از کشته شدن سه تن در عملیات پلیس ضدتروریستی در منطقه سن دنی، در شمال پاریس خبر داد.

بنا بر اعلام این منبع، عملیات مذکور که در چارچوب تحقیقات درباره حملات مرگبار شامگاه جمعه در پاریس صورت گرفته است، همچنان ادامه دارد.

منابع فرانسوی می گویند هدف از عملیات در شمال پاریس بازداشت عبدالحمید اباعود مغز متفکر حملات اخیر است. نیروهای ارتش نقش حمایت کننده از نیروهای امنیتی فرانسه را ایفا می کنند. ما نخستین بار شاهد حضور نیروهای ارتش نه تنها در خیابانهای پاریس بلکه در مترو و مراکز گردشگری این شهر هستیم.

بر اساس این گزارش، شاهدان عینی در نزدیکی منطقه یاد شده از شنیده شدن صدای انفجار خبر دادند.

3. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 91,357 بار در 29,572 ارسال

عضو اتحادیه لوازم خانگی:
    قیمت‌ها در طرح "کارت ۱۰ میلیونی خرید کالا" از بازار گرانتر است

پازوکی در گفتگو با «نسیم» افزود: متقاضی در طرح "خرید کالای ایرانی" هم باید انتخاب محدود داشته باشد و هم کالا را گرانتر تحویل بگیرد؛ با اتحادیه هیچ مشورتی نشد

اکبر پازوکی، عضو و بازرس اتحادیه لوازم خانگی در گفتگو با «نسیم» در رابطه با طرح وام ده میلیونی خرید کالای خانگی بیان داشت: یک مشکل که در این طرح وجود دارد، لیست قیمت‌هایی است که شرکت‌ها مطرح کرده‌اند، متأسفانه لیست قیمت شرکت‌ها بالاتر از چیزی است که در بازار وجود دارد.

وی بیان داشت: این در حق کارمند متقاضی اجحاف است که باید با انتخاب‌هایی محدودتر جنس را نیز با قیمت بالاتر از سطح بازار بردارد و از طرفی قسط آن را نیز پرداخت کند.

وی ادامه داد: در این میان وزارت صنعت و معدن فروشگاه‌هایی را اعلام می کند که خودِ شرکت‌ها و کارخانه‌ها اعلام می‌کنند، بنابراین چنان چه فروشگاهی زیر نظر شرکتی نباشد و بخواهد در این طرح شرکت کند، باید برنامه دارایی نیز برای آن لحاظ شود.

وی ادامه داد: تا به حال و از بین همکاران ما کسی رغبت چندانی برای مشارکت در این طرح نشان نداده و دلیل این بی رغبتی هم بحث دارایی و همان بحث اختلاف قیمت اجناس این طرح با آن چه که در بازار است، می باشد زیرا اگر قرار باشد که منِ فروشنده 10 میلیون کارت کشیده و به مشتری جنس تحویل دهم باید در این میان حق دارایی را نیز پرداخت کنم.

عضو اتحادیه لوازم خانگی تصریح کرد: با این اختلاف قیمت که شرکت‌ها اعلام می کنند اگر من مغازه دار هم بخواهم در این طرح شرکت کنم به صرفه نخواهد بود زیرا بعدا دارایی از من قبول نمی‌کند که مثلا یک جنس 6 میلیون تومانی را 6 میلیون و 100 فروخته‌ام بلکه با آن قیمت تعیین شده در طرح وام که اعلام شده است دارایی را از من دریافت می‌کند.

وی بیان داشت: وزارت صنعت اصلا اتحادیه را در این طرح داخل نکرد‌ حتی ما با یکی دو طرح آنان مخالف بودیم و رئیس اتحادیه نیز اصلاحیه به آنان داد اما متأسفانه ترتیب اثر ندادند. ما حتی بیان کردیم که از طرف اتحادیه شرکت برای فروش معرفی می کنیم تا به این ترتیب از توزیع کننده کالا به دست مردم برسد نه مستقیما کارخانه و آن هم با قیمتی بالاتر از قیمت موجود در بازار اما آن‌ها اهمیتی ندادند.

بازرس اتحادیه لوازم خانگی تأکید کرد: مگر هدف از این طرح خروج بازار از رکود نیست پس چرا مغازه داران را در این جریان وارد نمی‌کنند؟ و گرانتر هم کالا را به دست مردم می‌دهند. با رصد قیمت‌های موجود در سایت وزارت و مقایسه آن با بازار می‌توان این اختلاف قیمت را به راحتی مشاهده کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صنعت لوازم خانگی و همه کارخانه‌های این صنعت که مانند صنعت خودرو ورشکسته نیست که بخواهند با اعلام چند کارخانه محدود آن‌ها را از ورشکستگی نجات دهند بلکه انبارها پر از کالا است اما من فروشنده رغبتی برای فروش ندارم زیرا خریداری وجود ندارد. بنابراین بهتر است توزیع کنندگان را نیز در این طرح وارد کنند.

http://nasimonline.ir/detail/News/1038589/148

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی:

آقای مصباح در مسايل انقلابي چرخش داشتند و در تخیلات بسر می بردند

آقای مصباح چون سابقه سیاسی انقلابی نداشتند مخالفت می کردند ایشان اگاه نیستند و حتي در مسايل روز كشور هم مطالبي ميگويند و تغيير موضع ميدهند باور ميكنيد دلم مي سوزد مطالب ٨٤ تا ٩٢ و ٩٣ ايشان را در عالم سياست برسي كنيد، اين بسيار نگران كننده است.

استاد برجسته اخلاق در گفتگو با این هفته نامه در رابطه با سابقه ی آشنایی آیت الله هاشمی با امام خمینی (ره) گفت: قدیمیترین اخوندی که در خانهی اقای خمینی رفت و امد داشت، آیت الله هاشمی بود. این موضوع به زمانی باز می گردد که کمتر کسی امام را می شناخت. در مقابل منزل امام خمینی منزل عمه ی ما بود، الان هم هست، اقای هاشمی در همان خانه زندگی می کرد. سال 40 که آقای بروجردی فوت کرد، تنها اخوندی که با هشت نفر دیگر سراغ امام خمینی رفتند تا بگویندایشا نرساله بدهند،آقای هاشمی بودند و بقیه خبری نداشتند.

برخی از محورهای این مصاحبه در زیر می آید:

ما در خبرگان افراد باهوش، دانا و توانمند احتياج داريم نه پیرهای ناتوان. امیدوارم پیرهای توانمند بیایند. خواهش می کنم برخی از آقایان برای خبرگان نیایند، نه برای اینکه قبولشان ندارم،برای اینکهاثر گذاري و يا توان لازم را ندارند. بنابراین بهتر است که تشریف نیاورند تا نه خودشان را اذیت کنند و نه لطمه به شانيت خبرگان.

من نمی توانم برای انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندیدا شوم، چراکه بیش از 75 سال، سن دارم، اما در مورد خبرگان فعلا در حال بررسی هستم. البته من هرجا دیده ام که فردی بهتر وجود دارد، و يا توان كافي براي ان پست را ندارم کنار کشیده ام.

من ملاقات هايي با سیدحسن خمینی داشته ام. وي فردي با هوش، درس خوانده و بدون تكبر ولي با عزت نفس است و البته وارثت اخلاقي جدش را دارد. ايشان ويژگيهاي خوبي دارند واگر کاندیدا شوند مفيد خواهند بود ، مردم را به ايشان علاقمند ديدم . البته بخشي از ان به نام امام خميني است ولي بخشي هم به اخلاق و منش خود ايشان بر می گردد. حاج حسن آقا مرید و دوست اقاست. پدرشان چه تجلیلی کرد از«آقا».این مسائل رامردم نباید فراموش کنند،این همان تفرقه افکنی است. زمانی که آن توهین ها بر سر مزار امام به حسن آقا شد، رهبری، ایشان را جلوی مردم بغل گرفت تا مردم بدانند ايشان يار رهبري است و من در سيد حسن توجه و ارادت به رهبري را يافته ام

قدیمیترین اخوندی که در خانه ی امام خمینی رفت و امد داشت، آیت الله هاشمی بود. این موضوع به زمانی باز می گردد که کمتر کسی امام را می شناخت. در مقابل منزل امام خمینی منزل عمه ی ما بود، الان هم هست، اقای هاشمی در همان خانه زندگی می کرد. سال 40 که آقای بروجردی فوت کرد، تنها اخوندی که با هشت نفر دیگر سراغ امام خمینی رفتند تا بگویند ایشان رساله بدهند،آقای هاشمی بودند و بقیه خبری نداشتند.

اصلا بر فرض که نپذیرفتند؛ این ماجرابه 2 سال قبل از پیروزی انقلاب بازمی گردد، اقای هاشمی سال ها پیشاز آنهم،درخواست کمک داده بود؛ آن زمانها چرا نیامدند؟نپذیرفتن این درخواست،کار زشتی بوده و خوب نبوده است.انقلاب نیازمند بسیاری از امور بود، این سخناننشان می دهد که ایشان اصلا با انقلاب آشنا نبوده است.

راحت بگویم،آقای مصباح چون سابقه سیاسی انقلابی نداشتند مخالفت می کردند ولی ازنظر حوزوی علمی ایشان فردی محترم است ايشان عنوان علامه دارد و افتخار حوزه و درس و بحث هستند حرمت علمي ايشان بايد كاملا حفظ شود ولي در مسايل انقلابي چرخش داشتند و در تخیلات بسر می بردند و ایشان اگاه نیستند و حتي در مسايل روز كشور هم مطالبي ميگويند و تغيير موضع ميدهند باور ميكنيد دلم مي سوزد مطالب ٨٤ تا ٩٢ و ٩٣ ايشان را در عالم سياست برسي كنيد، اين بسيار نگران كننده است.
    تنها کسی که صادقانه دلش برای رهبری می سوزد و ایشان را دوستدارد، آقای هاشمی است. اقای هاشمی چندین بار گفته است، در جایی که اختلاف سیاسی وجود دارد، من تابع رهبری هستم. ایشان چندین بار این را گفته اند. آیت الله هاشمی همیشه رهبری را دوست داشته و الان هم دوست دارد. من به جرات می گویم امروز بهترین دوست آیت الله خامنه ای که دروغ نگوید و دلش برای ایشان بتپد اقای هاشمی است. بنده آقای هاشمی را کاملا می شناسم ومی دانم که ایشان انقلاب را دوست دارد. من در ملاقات هاي خصوصي ارادت و توجه ایشان به رهبري را كامل ديده ام.

طلوع صبح

7. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

چگونه ممکن است با وجود رکود، ۵۴۲ هزار نفر نیروی کار جدید در تابستان سرکار رفته باشند؟

این امر در تناقض با روند رکودی اخیر اقتصاد ایران است که از پاییز سال گذشته با کاهش قیمت نفت و تعویق زمان انتظاری برای توافق نهایی هسته‌ای آغاز شد و با رکود تقاضا در نیمه نخست سال‌جاری، شدت گرفت

به گزارش «نسیم» دنیای اقتصاد نوشت:

مرکز آمار آخرین گزارش خود از وضعیت نیروی کار ایران در تابستان سال‌جاری را منتشر کرد. این گزارش، نشان می‌دهد در تابستان سال‌جاری برای ششمین فصل متوالی، نسبت مشارکت اقتصادی در کشور بالا رفته است که به معنای افزایش عرضه نیروی کار طی این مدت است.

از سوی دیگر، طبق این آمار در تابستان سال‌جاری به تعداد شاغلان موجود در اقتصاد ایران حدود 904 هزار نفر افزوده شده است که بخش عمده آن یعنی 542 هزار نفر در تابستان سال‌جاری اضافه شده است. امری که در تضاد با روند رکودی اقتصاد ایران در فصول اخیر قرار دارد. نکته قابل‌توجه این است که در پدیده نادری، از این تعداد افزایش شغل، حدود 494 هزار نفر مربوط به نیروی کار زن و حدود 410 هزار نفر مربوط به نیروی کار مرد بوده است. این پدیده در صورت تداوم، می‌تواند به بهبود شکاف بزرگ جنسیتی موجود در بازار کار کشور منجر شود.

6 فصل افزایش متوالی نسبت مشارکت

مرکز آمار ایران تازه‌ترین گزارش از وضعیت بازار کار و متغیرهای اشتغال و بیکاری را برای تابستان 1394 منتشر کرد. این گزارش حاکی از این است که در این مقطع زمانی از حدود 64 میلیون و 600 هزار نفری که در کشور بالای 10 سال سن داشتند، حدود 9/ 38 درصد آنان در زمره «نیروی کار» قرار گرفته بودند، به این معنا که یا «شاغل» بودند یا «بیکار» و جزء بخش دیگر جمعیت یعنی «جمعیت غیرفعال»، قرار نگرفته‌اند. در ادبیات اقتصادی مربوط به بازار کار، ابتدا جمعیت در دو بخش «فعال» و «غیرفعال» تقسیم‌بندی می‌شود و نیروی کار، صرفا از سوی جمعیت فعال کشور عرضه می‌شود. به‌عنوان مثال، این آمار جدید نشان می‌دهد از بین 64.6 میلیون افراد دارای سن 10 سال و بیشتر در کشور، حدود 1/ 25 میلیون نفر از آنها «فعال» بوده‌اند در حالی که بخش بزرگی از این جمعیت یعنی تعداد 5/ 39 میلیون نفر از جمعیت در سن کار ایران، «غیرفعال» بوده‌اند. یکی از شاخص‌های مهم بازار کار، از نسبت همین دو عدد یعنی «جمعیت فعال» به «جمعیت در سن کار» استخراج می‌شود و «نرخ مشارکت اقتصادی» نام دارد. این نرخ، به‌صورت کلی و ساده نشان می‌دهد از کل جمعیت انسانی در سن کار موجود در یک کشور، چه تعداد از آن به شکل «پتانسیل» یا «ظرفیت» نیروی کار درآمده و قابلیت و قصد اشتغال را دارد.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار، در تابستان سال‌جاری این نسبت به 9/ 38 درصد رسیده است که تداوم روند افزایشی آغاز شده از بهار سال 1393 را نشان می‌دهد. با پایان یافتن زمستان دو سال پیش، شاخص نرخ مشارکت اقتصادی در بازار کار کشور روی به افزایش گذاشته و بر اساس آمارها، پس از گذشت 6 فصل همچنان به روند صعودی خود ادامه داده است. در زمستان سال 1392 نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور حدود 4/ 35 درصد بود و اکنون بر حسب آخرین آمار، تقریبا 5/ 3 درصد افزایش یافته است که در صورتی که این افزایش عرضه از سوی تقاضا در بازار کار (که با رشد اقتصادی اشتغال‌زا ایجاد می‌شود) جبران می‌شد، می‌توانست اتفاق بسیار خوبی برای اقتصاد کشور به شمار بیاید.

ولی با توجه به نوع سیاست‌گذاری رشد دهه‌های گذشته (که به‌صورت غیراشتغال‌زا بوده) و از بین رفتن همین رشد ناکارآ هم به خاطر تحریم، عرضه صورت گرفته در بازار کار کشور طی سال‌های گذشته عمدتا بدون تلاقی با تقاضا، پس از مدتی از بازار کار خارج شده است. به‌عنوان مثال، آمارها نشان می‌دهد بیش از 3 میلیون نفر از جمعیت فارغ‌التحصیل دانشگاهی کشور، در جمعیت غیرفعال به سر می‌برند و با انصراف از جست‌وجوی شغل، حتی در جمعیت بیکار هم دسته‌بندی نمی‌شوند. توجه به چنین جزئیاتی، می‌تواند ابعادی از بحران اشتغال در کشور که میراثی از روند 10 سال اخیر است، روشن سازد.

نرخ بیکاری: از 11 تا 42 درصد

با توجه به تعاریف گفته شده، روشن می‌شود که چرا نرخ بیکاری در ایران تا حدودی پایین و غیرواقعی به نظر می‌رسد. گزارش جدید مرکز آمار گویای این است که در تابستان نرخ بیکاری اندکی افزایش یافته و از 8/ 10 درصد به 9/ 10 درصد رسیده است که اگر چه بیکاری یک رقمی نیست، اما در مقایسه با ابعاد رکود فعلی اقتصاد ایران نسبت پایینی به شمار می‌رود. علت این موضوع، تا حدودی به شیوه‌های آمارگیری رایج در کشور و ضعف سیستم‌های اطلاعات و جمع‌آوری داده‌ها بازمی‌گردد، اما بخشی از این موضوع هم، به‌دلیل این است که نرخ مشارکت اقتصادی در ایران بسیار پایین است و به‌خصوص برای نیمی از جمعیت یعنی «زنان»، ایران یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مشارکت را دارد و آخرین آمار هم نسبت مشارکت اقتصادی زنان در نیروی کار را معادل 8/ 13 درصد تعیین کرده است. حال آنکه این نسبت برای مردان در تابستان سال‌جاری معادل 2/ 64 درصد بوده است.

به‌عنوان مثال طبق آمارهای جهانی، ایران یکی از کمترین نرخ‌های مشارکت اقتصادی زنان را دارد. پایین بودن نرخ مشارکت اقتصادی، باعث می‌شود نیروی کار تعداد کمتری از اندازه بالقوه خود پیدا کند و در نتیجه، نرخ بیکاری نیز متناسب با این امر کمتر شود. به‌عنوان مثال، اگر قرار بود نرخ مشارکت اقتصادی ایران متناسب با میزان معمول خود در جهان یعنی حوالی 60 درصد می‌بود، از جمعیت بالای 10 سال کشور 8/ 38 میلیون نفر از آنان در جمعیت فعال قرار می‌گرفت. در حالی که در آن صورت و با سطح اشتغال فعلی یعنی 4/ 22 میلیون نفر شاغل، تعداد بیکاران بسیار بیشتر از مقدار فعلی «محاسبه» می‌شد.در شرایط کنونی و با نرخ مشارکت اقتصادی 9/ 38 درصدی، تعداد کل جمعیت فعال کشور 1/ 25 میلیون نفر است که با توجه به تعداد شاغلان، منجر به این می‌شود که آمار بیکاران حدود 7/ 2 میلیون نفر باشد. در حالی که اگر نرخ مشارکت اقتصادی در ایران نیز قرار بود به سطح رایج و متوسط جهانی یعنی 60 درصد برسد، با حفظ این تعداد اشتغال تعداد بیکاران حدود 3/ 16 میلیون نفر می‌شد که جمعیت عظیمی را در بر می‌گرفت و موجب می‌شد که نرخ بیکاری به حدود 42 درصد برسد. بنابراین، پایین بودن ظاهری نرخ بیکاری، تا حدودی به شیوه‌های آمارگیری بازمی‌گردد و از آن مهم‌تر، از نسبت پایین نرخ مشارکت اقتصادی در ایران ناشی می‌شود.

افزایش 900 هزار نفری شاغلان؟

اما آمار ارائه شده، یک نکته بحث‌برانگیز نیز دارد که به تعداد شاغلان موجود در اقتصاد ایران بازمی‌گردد. طبق این آمار، در تابستان سال‌جاری تعداد شاغلان موجود در کشور حدود 22 میلیون و 404 هزار نفر بوده است که نسبت به رقم مشابه تابستان سال گذشته، حدود 904 هزار نفر بیشتر شده است. نکته قابل‌توجه این است که از این تعداد افزایش، حدود 542 هزار نفر از آن مربوط به تابستان سال‌جاری بوده است.این امر در تناقض با روند رکودی اخیر اقتصاد ایران است که از پاییز سال گذشته به تدریج با کاهش قیمت نفت و تعویق زمان انتظاری برای توافق نهایی هسته‌ای آغاز شد و با رکود تقاضا در نیمه نخست سال‌جاری، شدت گرفت. در این شرایط، اغلب شرکت‌ها با مشکلات عدیده‌ای در فروش، تنظیم سرمایه در گردش و سرمایه‌گذاری مواجه بوده‌اند و در نتیجه، آغاز به کار شرکت‌های جدید با نیروهای تازه یا افزایش نیروهای فعلی بنگاه‌ها به‌خصوص در تابستان سال‌جاری، امری عجیب به نظر می‌رسد.

به هر حال، طبق آخرین آمار مرکز آمار، از شاغلان افزوده شده به اقتصاد ایران طی تابستان سال‌جاری، 410 هزار نفر مربوط به نیروی کار مرد و حدود 494 هزار نفر مربوط به نیروی کار زن بوده است؛ امری که در صورت تداوم، می‌تواند به بهبود شکاف جنسیتی بزرگ موجود در اقتصاد ایران، بهبود ببخشد. طبق آمارها، در ایران حدود 8/ 18 میلیون شاغل مرد و حدود 6/ 3 میلیون نفر شاغل زن وجود داشته است که ناترازی نسبتا شدیدی را نشان می‌دهد. در صورتی که این آمار قابل اتکا باشد، می‌تواند تا حدودی امیدواری‌هایی را برای اصلاح این شکاف ایجاد کند. هر چند، تفسیر این آمار می‌تواند این باشد که به‌دلیل شرایط رکودی موجود در اقتصاد و عرضه شدید نیروی کار، اشتغال‌زایی ایجاد شده به سمت شغل‌های با درآمد کم رفته است و به‌دلیل پایین‌تر بودن درآمد زنان، بنگاه‌ها به سمت جذب بیشتر نیروی کار زن پیش رفته‌اند.

http://nasimonline.ir/detail/News/1038877/180

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

ریس سابق سازمان تربیت بدنی می‌گوید: تمام اختلافات با احمدی‌نژاد از زمان حضور مشایی شروع شد.

محمد علی آبادی

به گزارش میدان۷۲ ریس سابق سازمان تربیت بدنی می‌گوید: تمام اختلافات با احمدی‌نژاد از زمان حضور مشایی شروع شد.

در بخش هایی از این مصاحبه او گفته است:«در ۴ سال اول هیچ بحثی نبود. اواخر دوره اول و احساس من و کسانی که با من هم‌فکر بودند این بود که این مسیر به سمت غلط می‌رود. لذا حرف‌های‌مان را می‌زدیم. قرار نبود در روزنامه و رسانه جار و جنجال کنیم چون درست و منطقی نبود.

* احمدی‌نژاد فقط یک نفر، حبیب کاشانی را برای مدیرعاملی پرسپولیس به من معرفی کرد.

*پشیمانم از این‌که سعیدلو را معرفی کردم برای وزارت ورزش.

از دفتر آقای احمدی نژاد به کفاشیان زنگ زدند و گفتند که علی دایی را بردارید.

در بحاشیه مراسمی در فیلیپین برای ملاقات وزیر ورزش با شیخ احمد ،ساعت ۱۱ شب برای وزیر وقت گرفتیم. ساعت ۱۱ رفتیم و آقای عباسی گفت من ده دقیقه می خواهم خصوصی صحبت کنم. بعدش جلسه تشکیل شد و آقای عباسی شروع کردند به صحبت کردن، گفتند ما دولت هستیم و پول ورزش را می دهیم و باید دخالت کنیم. شیخ احمد گفت همه جای دنیا همین است و دولت ها حامی ورزش هستند و دخالت نمی کنند.

*آقای عباسی در آن جلسه که همه سران شورای المپیک آسیا حضور داشت گفت که ما روسای فدراسیون ها را عوض کردیم، از یکی مواد مخدر گرفتیم، یکی فساد اخلاقی داشت و دیگری هم فلان فساد را داشت. همه این ها را که گفت، آقای شیخ سلمان جواب داد، مگه شما قاضی هستی؟ اگر درست هم باشد بخش قضایی باید پیگیری کند. آقای عباسی گفت که آقای شیخ احمد! شما کویت را با جمهوری اسلامی ایران مقایسه می کنید؟ ما زدیم توی سرمان! گفتیم تعلیق شدیم. شیخ احمد رفت از صندلی پایین و سیگارش را درآورد. در عمرم چنین رفتاری ندیدم و همه شر ها از آن جلسه بیرون آمد.

منبع:دنیای فوتبال

11. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

زنگنه در گفتگو با مهر :
    ایران طرفدار نفت ارزان نیست/تولید بانفت ۳۰ دلاری هم متوقف نمی‌شود

وزیر نفت با بیان اینکه ایران طرفدار قیمت‌های پائین نفت نیست، گفت: حتی در صورت سقوط قیمت نفت به بشکه‌ای ۳۰ دلار هم افزایش تولید و صادرات نفت ایران در پساتحریم متوقف نمی‌شود.

بیژن زنگنه در گفتگو با مهر با بیان اینکه افزایش تولید و صادرات نفت خام حق ایران است، گفت: حتی در صورت کاهش قیمت نفت بازهم تولید و صادرات نفت ایران در مرحله اول پساتحریم ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش مهر که حتی در صورت سقوط قیمت نفت به بشکه‌ای ۳۰ دلار بازهم نگران افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران نیستید؟ تصریح کرد: قطعا از نفت بشکه‌ای ۲۰ یا ۳۰ دلار خوشمان نمی آید.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه حتی در صورت کاهش قیمت هر بشکه نفت به ۳۰ دلار، افزایش تولید و صادرات نفت ایران متوقف نخواهد شد، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران سهم خود را در بازار نفت را به هیچ کشوری واگذار نخواهد کرد.

زنگنه همچنین پیش از این با بیان اینکه حتی در صورت کاهش قیمت نفت، صادرات نفت ایران در پساتحریم دو برابر خواهد شد، گفته است: از این رو نگران کاهش قیمت نفت نیستیم و کشورهایی که در غیاب ایران تولید خود را افزایش داده‌اند، باید نگران باشند.

وزیر نفت با یادآوری اینکه در معاملات آتی بازار ورود افزایش تولید نفت خام ایران منظور شده است، تاکید کرده است: در حال حاضر بازگشت ایران به بازار نفت در تمامی محاسبات بازارها محاسبه شده است.

http://www.mehrnews.com/news/2970974...B4%D9%88%D8%AF

نماینده مجلس: بابک زنجانی می خواهد از وزارت نفت انتقام بگیرد و خودش را مهم جلوه دهد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: باوجود آن‌که صحبت‌های بابک زنجانی درباره وزارت نفت صحت ندارد و سعی در انتقام‌گیری دارد، اما برخی نکاتی که درباره مرتضوی می‌گوید را می‌توان پذیرفت.
    آفتاب :
    امیرعباس سلطانی، با اشاره به برگزاری جلسات رسیدگی به پرونده بابک زنجانی، اظهار داشت: همان‌طور که پیش‌تر هم عرض کردم، هیچ‌کدام از صحبت‌های بابک زنجانی پشتوانه حقوقی ندارند و تنها سعی دارد با هجمه وارد کردن به دولت و مسئولان، همان رویه قهرمان‌نمایی و قدرت‌نمایی را پیش بگیرد.

وی افزود: واقعیت این است که صحبت‌های بابک زنجانی را نمی‌توان به‌عنوان دفاعیه پذیرفت. زنجانی سعی دارد خود را به‌عنوان شخصیتی مهم جا بزند و تنها به دنبال افترا زدن به دیگران و دروغ‌گویی است.

نماینده مردم بروجن در مجلس در واکنش به اظهارات اخیر بابک زنجانی درباره سعید مرتضوی، گفت: باوجود آن‌که صحبت‌های وی درباره وزارت نفت صحت ندارد و تنها به این دلیل که آقای زنگنه پیگیر تخلفات او بوده، سعی در انتقام‌گیری دارد، اما برخی نکاتی که درباره مرتضوی می‌گوید را می‌توان پذیرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: البته قصد ورود به جزئیات ندارم اما در کلیات، صحبت‌های بابک زنجانی بار حقوقی ندارند و او بیشتر به دنبال مطرح‌کردن خودش است و همین مسئله نشان می‌دهد که این صحبت‌ها را به پشتوانه‌هایی که دارد، مطرح می‌کند و طبیعتاً درحال حاضر نمی‌توانم درخصوص پشتگرمی‌های او صحبت کنم.

وی افزود: بابک زنجانی یک ویترین است و این حرف یعنی افراد بسیاری پشت‌ سر او ایستاده‌اند و او به پشتوانه افراد صاحب‌نفوذ و گردن‌کلفتی که از او حمایت کرده و می‌کنند، این چنین اقدام به توهین به مسئولان و فرافکنی می‌کند. من تا به حال در هیچ دادگاهی ندیده‌ام که متهمی تا این حد تهاجمی رفتار کند.

به گزارش ایلنا، سلطانی همچنین در واکنش به اظهارات مرتضوی مبنی بر این‌که اتهاماتی که زنجانی علیه وی مطرح کرده، تنها برای دشمنان نظام خوراک فراهم می‌کند و به قصد تخریب نظام مطرح شده، تصریح کرد: من از آقای مرتضوی دفاعی ندارم و باید درباره مسائل بسیاری پاسخ‌گو باشد.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 1,920 بار در 587 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    عکس: هاشمی: آمریکا،انگلیس وفرانسه از بتهای زمان پیامبر خطرناک‌ترند

هاشمی رفسنجانی سال ۶۳ در سمینار روحانیون؛ مدیران و ناظران حج:

http://www.rajanews.com/news/227703

ی ضرب المثل هست میگه :

طرف هم از توبره میخوره هم از آخور

انگلیسیا میگن این هاشمی تعادل نداره

ی روز میگه آمیریکا و انگلیس خوبند ی روز هم اینطوری

انگلیسی ها که خودشون ته دورویی هستند موندند این ی نفر کجای دلشون بزارند

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید قمار باز حرفه ای از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

هندی‌ها سد ممنوعیت را شکستند

برنج وارداتی یک ماهه ره سالانه رفت!

در حالی که به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای امسال واردات برنج همچنان ممنوع بوده و تاکنون مجوزی برای آن صادر نشده است، در مهر امسال بیش از یک میلیون تن برنج به کشور وارد شد تا مجموع برنج‌های وارداتی در سال جاری به حدود 1.5 میلیون تن برسد.

البته معاون وزیر جهاد کشاورزی از صدور مجوز تا سقف 600 هزار تن برای واردات برنج درآینده خبر داده که به نظر می‌رسد که دلخوشی‌های صادر‌کنندگان هندی برنج محقق شده است؛ چرا که آنها حتی زودتر از آنکه مجوزی برایشان صادر شود توانستند بازاری برای برنج بی‌کیفیت خود پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، امسال بالغ بر یک میلیون و 800 هزار تن برنج در کشور تولید شد که با توجه به واردات حدود 400 هزار تنی آن در نیمه اول امسال که از محل ثبت سفارش‌های گذشته صورت گرفته بود و همچنین با توجه به حجم عظیم واردات این محصول طی سال‌های گذشته، به نظر می‌رسید امسال مجوزی برای واردات این محصول صادر نشود و شاهد واردات انبوه و بیش از حد این محصول نباشیم.

گرچه علی قنبری نیز درباره وضعیت تولید و واردات برنج به ایسنا گفته بود که وضعیت برنج امسال از سال گذشته بهتر است و حداکثر تا 600 تن اجازه واردات برنج را به بخش خصوصی می‌دهیم.

اما در حالی که مسئولان وزارت جهاد کشاورزی همواره بر ادامه ممنوعیت واردات برنج و مجوز ندادن به وارد‌کنندگان اصرار دارند، اتفاقی عجیب در مهر امسال رخ داد که به نظر می رسد واردکنندگان توانستند زودتر از موعد و بیشتر از مجوز، دست به واردات آن هم در یک ماه بزنند.

چراکه در مهر ماه یک میلیون و 94 هزار و 500 تن برنج به کشور وارد شد و مجموع واردات هفت ماهه امسال به یک میلیون و 490 هزار و 300 تن رسید که از نظر وزنی 99.44 درصد افزایش و از نظر ارزشی 52 درصد کاهش را نسبت به هفت ماهه سال گذشته نشان می‌دهد. همچنین یک میلیون و 385 هزار تن از برنج‌های وارداتی از کشور هند بوده است.

جالب‌تر این‌که متوسط قیمت هر کیلوگرم برنج وارداتی در شش ماهه امسال حدود یک دلار بوده که در هفت ماهه امسال به حدود 0.3 دلار رسیده است و مشخص نیست این واردات میلیونی یک شبه برنج با چه کیفیت و قیمتی صورت گرفته است.

البته پیش از این عباس کشاورز - معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت - در این باره به خبرنگار ایسنا گفته بود ممنوعیت واردات برنج همچنان ادامه دارد و هیچ قولی از این بابت به طرف‌های هندی یا دیگر صادرکنندگان برنج به ایران نداده‌ایم.

وی افزود: واردات انجام شده طی ماه‌های اخیر براساس ثبت سفارش‌های صورت گرفته از سال گذشته بوده است.

شاید با توجه به روند کاهشی واردات برنج در شش ماهه امسال و واردات تدریجی و کم این محصول، استدلال وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر این‌که مجوزی به واردات برنج ندادند و واردات انجام شده مربوط به ثبت سفارش‌های گذشته بوده است قابل قبول باشد، اما حالا که بیش از یک میلیون تن در یک ماه به کشور وارد شده است دیگر نمی‌توان پذیرفت که این واردات نیز از طریق ثبت سفارش‌های گذشته بوده باشد و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی باید پیگیر این مساله باشند که چگونه و با کدام مجوز این همه برنج به کشور وارد شده است.

http://isna.ir/fa/news/94082716541/%...B1%D9%81%D8%AA

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 20 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (5 کاربران و 15 مهمان ها)

1. مجتبی مصلحMTM،
  2. کاشان2،
  3. آقا سید،
  4. جواد277،
  5. سبحان 10

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها