نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 4029 از 4609 نخست ... 3029352939293979401940264027402840294030403140324039407941294529 ... آخرین
نمایش نتایج: از 40,281 به 40,290 از 46089

موضوع: اخبار

عضو فعال anahita آواتار ها
    تشکر شده 2,032 بار در 646 ارسال

پاسخ : اخبار

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    از وین به شما خبر رسیده و یا شبندر به شما خبر داده !!
    منظورم دیتاهای جمع آوری شده از تحیلگران غربی و گمانه زنی های تقریباً مشابه و لحن سخنرانی آقای یوکیو آمانو بود
    *** هرچه در جستن آنی ، آنی ***

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید anahita از ایشان تشکر کرده است:

mey

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 4,454 بار در 1,262 ارسال

آناهیتا خان مثل شبندر مینویسی.نکند تو هم دو آیدی داران و سه آی دی داران باشی؟ اگر منظورت اخبار بود چرا نگفتی به همه رسیده؟ چرا نگفتی در اخبار آمده؟ها؟ گفتی به من رسیده؟وقتی به شبندر میگویی استاد همین میشود.بعید نیست خودش باشی.اگر خودش هستی همینجا استغفار کن و آیدیهای زاپاست را ببند و توبه و معذرت خواهی کن. دلار هم گفتی 11 تومن میشود که مثل 14 هزار تومان خودروی شبندر بود. با تشکر
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

بغداد: زخمی شدن مرزبانان عراقی در حمله زائران ایرانی

ورود نیم میلیون ایرانی بدون ویزا

وزارت کشور عراق اعلام کرد که حق استفاده از زور علیه شهروندان ایرانی را برای خود محفوظ می داند اما از این اقدام خودداری کرده است

وزارت کشور عراق با صدور بیانیه ای ضمن انتقاد از مرزبانی ایران اعلام کرد هزاران زائر ایرانی بدون ویزا با حمله به گذرگاه مرزی "زرباطية" (مهران)، تخریب تاسیسات آن و زخمی کردن مرزبانان عراقی، وارد خاک عراق شدند........

http://www.asriran.com/fa/news/435296
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال

گزارش گاردین از فعالیت اقتصادی که در تهران رایج شده است؛

ثروتمند شدن در کوتاه ترین زمان ممکن؛ رویای این روزهای ایرانیان

شرایط دشوار اقتصادی باعث شده است هزاران نفر از جوانان ایرانی به بازاریابی چند مرحله ای روی بیاورند حتی اگر کارشناسان این کار را به مثابه فروش هرمی بدانند که قانونی نیست.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    «گاردین» نوشت: شرایط دشوار اقتصادی باعث شده است هزاران نفر از جوانان ایرانی به بازاریابی چند مرحله ای روی بیاورند حتی اگر کارشناسان این کار را به مثابه فروش هرمی بدانند که قانونی نیست.

به گزارش «انتخاب»، این روزنامه بریتانیایی نوشت: یک روز سرد بارانی بود. زنی حدودا چهل ساله روی سکو منتظر قطار متروی بعدی بود.

وی دختر سه ساله اش را که دورش یک پتو پیچیده شده بود زیر چادر مشکی اش گذاشته بود تا از فرزندش در برابر باد محافظت کند. قطار رسید و این زن سوار شد.

مریم، مادر دو فرزند است. شوهر او خود اشتغال است و خودش هم در یک مهد کودک مربی است و فرزند خردسالش را هر روز با خود سرکار می برد.

مریم در قطار به من گفت :« با درآمدی که ما داریم ، باید روز به روز زندگی کنیم. ما هرگز نمی توانیم یک آپارتمان بخریم و اجازه پرداخت نکنیم. به همین دلیل ، من به تازگی وارد یک شرکت بازاریابی چند مرحله ای شده ام. من امیدوارم در دو یا سه سال آینده بتوانم یک آپارتمان بخرم تا بچه هایم بتوانند زندگی راحت داشته باشند.»

وقتی قطار نزدیک ایستگاه رسید و مریم می خواست از قطار پیدا شود ، شماره تلفن خود را داد و گفت :« اگر به دنبال یک کار پر سود هستی و می خواهی رویاهایت به حقیقت بپیوندد، با من تماس بگیر. من می توانم تو را به شرکت مان ببرم و تو هم می توانی بازاریاب شوی.»

در ایران که افراد زیادی برای جور کردن دخل و خرج خود تقلاء می کنند ، شرکت های بازاریابی چند مرحله ای وعده برخورداری از زندگی بهتر را می دهند. صرف نظر از هشدارهایی که اقتصاددانان در مورد غیر واقعی بودن این وعده ها می دهند، رویای ثروتمند شدن سریع افراد زیادی را جذب می کند.

شیوه تجارت مبتنی بر بازاریابی چند مرحله ای که به بازاریابی شبکه ای شهرت دارد ساده است. بازاریاب با خرید یک محصول از یک شرکت و فروش آن به صورت شخصی ، کسب درآمد می کند.

در بیشتر کسب و کارهایی که بر اساس بازاریابی چند مرحله ای فعالیت می کنند، بازاریاب تشویق می شود نمایندگان دیگر فروش را بکار بگیرد و از فروشهایی که این افراد دارند ، حق کمیسیون بیشتری دریافت کند.

این مدل، حدود سال 2005 به تدریج در ایران ظاهر شد و ظرف چند سال محبوبیت پیدا کرد. در حال حاضر 14 شرکت فعال و قانونی بازاریابی چند مرحله ای در ایران با داشتن نزدیک به 150 شعبه وجود دارد.

نویسنده مقاله در ادامه نوشت : من اندکی پس از دیدار با مریم ، برای آشنایی با شیوه کار به شرکت (...) رفتم که یک شرکت فعال در زمینه بازاریابی چند مرحله ای است و از طریق آموزش ، افراد را جذب می کند.

یک بازاریاب جوان در اتاقی که پر از افراد عمدتا جوان دیگر بود می گفت :« بازاریابی چند مرحله ای ، سومین کار پر سود در جهان است.»

این فرد معرفی کننده می گفت (...)بزرگترین شرکت در نوع خود در ایران با 30 شعبه و 150،000 بازاریاب در سراسر کشور است. این شرکت مبادرت به فروش انواع مختلفی از محصولات از جمله لوازم آرایشی، تجهیزات آشپزخانه، ادویه جات ، ترشی جات و لوازم جانبی اتاق خواب می کند.

بازاریاب توضیح داد برای شروع ، یک فرد باید بیش از 300 دلار محصولات از شرکت خریداری کند. فرد بازاریاب با فروش هر محصول به خریدار بعدی، 10-12 درصد حق کمیسیون بدست می آورد.

وی افزود :« اما اگر شما می خواهید سود بیشتری بدست آورید باید بازاریاب های بیشتری استخدام و کمیسیونهای خریدهای آنها را هم دریافت کنید. اگر این دستور العملها را اجراء کنید ، با دو تا سه ساعت کار در روز و در مدت دو تا چهار سال ، مقدار قابل توجهی پول بدست می آورید و این در هیچ حرفه دیگری قابل تصور نیست.»

بسیاری از اقتصاددانان موافق بازاریابی چند مرحله ای نیستند. این شیوه منتقدانی از جمله در میان نمایندگان سرشناس مجلس در کمیسیونهای اقتصاد، صنعت و حقوقی دارد.

یک استاد دانشگاه در رشته اقتصاد در تهران به من گفت بازاریابی چند مرحله ای ، یک کلاهبرداری است و چنین کسب و کاری مبتنی بر حقه بازی و معمولا در اقتصادی ضعیف افزایش و رشد می یابد که در آن مردم از لحاظ مالی رنج می برند.»

این اقتصاددان گفت: « رکود اقتصادی ایران در طول چند سال گذشته، نرخ بالای بیکاری، درآمد پایین و تورم، همگی مردم را به در پیش گرفتن چنین مشاغل کاذبی تشویق کرده است. از تمام کسانی که به کسب و کارها به صورت بازاریابی چند مرحله ای ملحق می شوند ، تنها چند نفر در بالای هرم سود می برند. سایر افراد پول چندانی بدست نمی آورند.»

وی تاکید کرد در اصل، بازاریابی چند مرحله ای همان فروش هرمی است. اما یک تفاوت وجود دارد هر چند این تفاوت زیاد آشکار نیست. در یک طرح هرمی، درآمد یک عضو در درجه اول به استخدام افراد دیگر در شبکه بستگی دارد و به فروش یک محصول ارتباط ندارد

.شرکتهای طرح هرمی در ایران حدود سال 2000 شروع به محبوبیت یافتن کردند.

دولت سال 2006 فعالیت های این شرکتها را ممنوع کرد اقدامی که قبلا در انگلیس و آمریکا انجام شده بود. بسیاری از شرکت ها بسته و چند نفر دستگیر شدند.

بر خلاف شرکت های هرمی، شرکت های بازاریابی چند مرحله ای ، قانونی هستند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت این شرکتها را به رسمیت می شناسد زیرا سود اصلی آنها به جای استخدام دیگران از فروش یک محصول حاصل می شود.

جوان بازاریاب در زمان معرفی شیوه کار سعی کرد کارش را بی اشکال نشان دهد و گفت :« ما مجوز داریم و به دولت مالیات می دهیم بنابراین راهی وجود ندارد که دولت مانع فعالیت ما شود.»
    در عین حال ، این اقتصاد دان گفت شرکتهای بازاریابی چند مرحله ای هر وضعیتی داشته باشند ، به فعالیت های غیر منصفانه ای می پردازند.

وی گفت :« بله ، این شرکت ها مجوز دریافت می کنند اما آنچه واقعا انجام می دهند معمولا فراتر از چارچوب قانونی است.»

وزارت صنعت پانزده شرکت بازاریابی چند مرحله ای را در فهرست شرکتهای قانونی قرار داده است و مجوز یک شرکت ماه اوت به سبب « تخلفات گسترده » به حالت تعلیق درآمد. پنج شرکت دست کم یک بار اخطار گرفته اند. Biz با چهار بار دریافت اخطار بیشتر از بقیه اخطار گرفته است.

اما بازاریابی چند مرحله ای هنوز هم برای بسیاری از ایرانی ها به ویژه جوانها خوشایند است.

بازاریاب جوان شرکت (...)خطاب به حاضران گفت :« من مهندسی عمران خواندم ولی نتوانستم یک شغل مرتبط با رشته خود و با درآمد معقول پیدا کنم. من بیست ماه است در اینجا به عنوان بازاریاب کار می کنم.من تا به حال 400 نفر را استخدام کرده ام. شاید من هنوز پول مورد نظرم را بدست نیاورده باشم اما قصد ندارم امیدم را از دست بدهم. من تمام وقت خود را در این شرکت صرف می کنم و امیدوارم در مدت یک یا دو سال آن میزان پولی را که نیاز دارم بدست آورم.»

این اقتصاد دان معتقد است چنین رویاهایی شکست خواهند خورد.

وی گفت :« من فکر می کنم در حالی که فعالیت های این شرکت ها افزایش می یابد ، دولت قصد دارد کنترل خود را بر آنها تشدید کند و این شرکتها را ببندد. در نهایت ما با جوانانی روبرو خواهیم بود که به اهداف خود نرسیده اند و بسیار مایوس هستند.»

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

ميزان فقر در فرانسه رو به افزايش است
    در تازه ترين گزارش سازمان رصد فقر در فرانسه، عنوان شده است که فقر در اين کشور رو به افزايش است.

به گزارش گروه اخبار خارجي سرويس اجتماعي باشگاه خبرنگاران، بر اساس ارقام سازمان آمار فرانسه و کميسيون اروپا از سال دوهزار وچهار، شمار فقرا در فرانسه مدام رو به افزايش بوده است. در مجموع در سال دوهزار و نه ، سيزده و نيم درصد از جمعيت کشور يعني يازده ميليون و دويست هزار نفر از جمعيت فرانسه با درآمد کمتر ازنهصد و پنجاه يورو در ماه ، در اين کشور فقير بودند.

عضو فعال
    تشکر شده 6,355 بار در 1,187 ارسال

مطهری: رهبری گفتند سران فتنه در خارج از کشورند و فرضا در داخل باشند، شامل احمدی‌نژاد هم می‌شود
    سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - شرق نوشت: انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی سهند تبریز، بعد از ظهر دیروز میزبان علی مطهری نماینده مجلس بود.

نخستین سؤال دانشجویان در رابطه با وضعیت مطهری در انتخابات آینده بود که آیا در لیست اصلاح‌طلبان قرار خواهد داشت یا در لیست اصولگرایان، که مطهری در پاسخ به این سؤال گفت: «این دسته‌بندی‌ها را قبول ندارم و دیواری بین اصلاح طلبی و اصول‌گرایی قائل نیستم و هر اصلاحی باید بر‌اساس اصولی باشد؛ لذا در دوره قبل هم مستقل در انتخابات مجلس شرکت کردم، با اینکه در تهران کار بسیار مشکلی است». مطهری همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا نباید قانون اساسی را اصلاح کنیم، پاسخ داد: «قانون اساسی قانون بسیار خوبی است و حقوق مردم خوب در نظر گرفته شده و حقوق شهروندی را خیلی خوب رعایت کرده است و در مجموع قانونی دموکراتیک است ولی مشکل در اجرای آن است. شاید در برخی جا‌ها نیاز به اصلاح آن وجود دارد که این هم کار یک فرد نیست و کار مجلس خبرگان قانون اساسی است». مطهری همچنین درپاسخ به سؤالی درباره علت افزایش آزادی عمل گروه‌های فشار گفت: «در برابر گروه‌های فشار باید مقاومت کرد و با آنها برخورد کرد چرا‌که این حرکات به‌جای کمک به انقلاب به آن آسیب می‌زند. برای مثال کاری که در شیراز شد، فضای استان فارس را عوض کرد. پیش از آن هرکسی را که دعوت می‌کردند باید از جاهای خاص اجازه می‌گرفتند و در‌غیر‌این‌صورت اجازه نمی‌دادند. ما ایستادگی و پیگیری کردیم و اکنون فضای استان کلا تغییر کرده است و استاندار فارس به دلیل کوتاهی‌هایی که انجام داده بود تغییر کرد».

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس دولت قبلی کار شکنی می کرد، گفت: احمدی نژاد جا داشت استیضاح و برکنار شود ولی شرایط حاکم در آن زمان این اجازه را نداد.

نماینده مردم تهران همچنین درباره دادگاه صالحه برای سران فتنه گفت: «به قول مقام معظم رهبری سران فتنه در خارج کشور هستند و فرضا اینها باشند، شامل آقای احمدی‌نژاد هم می‌شود و همه باید رسیدگی شود. درباره شنود دفترم هم پیگیری کافی انجام شد و وزارت اطلاعات مسئولیت آن را به عهده گرفت و عامل آن اخراج شد. این برای من کافی بود و به خاطر همین به دادگاه کشیده نشد».

در ادامه این نشست سؤالی در‌ رابطه با بازداشت چند نفر از روزنامه‌نگاران پرسیده شد که مطهری در پاسخ گفت: «من با اصل بازداشت در صورت وجود مستندات مخالف نیستیم اما وقتی وزارت اطلاعات داریم نباید جای دیگر این کار را بکند. رئیس‌جمهور هم می‌تواند به‌عنوان رئیس قوه مجریه و مجری قانون اساسی، طبق قانون اساسی اخطار‌هایی را بدهد».
    ویرایش توسط Hessam : 2015/12/01 در ساعت 20:41

11. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

جزئیاتی از چاقوکشی اوباش در سخنرانی قانونی
    مهاجمان 2 نفر از دانشجویان اطراف آذر منصوری را با چاقو مضروب کردند. یکی از دانشجویان هم به علت شکستگی دنده در بیمارستان بستری شده است.

دومین برخورد خودسرها با نشست‌های اصلاح‌طلبان این‌بار به فاصله 10 روز در یاسوج اتفاق افتاد، با دو مضروب و یک مجروح.

به گزارش عصرایران، روزنامه شرق با اشاره به جزئیات این حادثه، نوشت: 10 روز پیش بود که در قرچک ورامین، دلواپسان با هدایت نماینده عضو جبهه پایداری این شهر، به سخنران نشست اصلاح‌طلبان یعنی موسوی‌لاری حمله کردند. این‌بار یک نشست دانشگاهی با هجوم دانشجوهای دلواپس لغو شد و سه نفر هم در پی این هجوم مصدوم شدند که یکی از آنها در بیمارستان بستری است.

صبح دیروز قرار بود آذر منصوری در آیین گشایش انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد یاسوج در محل این دانشگاه سخنرانی کند؛ مراسمی که با وجود دریافت مجوزهای لازم، با هجوم دلواپسان به سخنران مراسم و دانشجویانی که در حلقه محافظت از منصوری قرار داشتند، برگزار نشد. دلواپسان ظاهرا از دانشکده‌های دیگر، محل سالن سخنرانی را پر کرده بودند. تعدادی از آنها که قصد حمله به آذر منصوری را داشتند، در مواجهه با دانشجوایان اطراف او، دو نفر از آنها را با چاقو مضروب کردند. یکی از دانشجویان هم به علت شکستگی دنده در بیمارستان بستری شده است.

این حادثه دقیقاً 10 روز پس از ماجرای قرچک رخ داده است. اصلاح‌طلبان دشت ورامین در قرچک نشستی را ترتیب داده بودند که سخنران آن موسوی‌لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات بود. اما نقوی‌حسینی، نماینده ورامین در رأس گروهی از دلواپسانی قرار می‌گیرد که تجمعی را در مقابل محل این نشست برگزار می‌کنند. این گروه در کنار شعارهای خود به سمت موسوی‌لاری حمله می‌کنند که در اثر آن، عمامه حجت‌الاسلام موسوی‌لاری از سرش می‌افتد. ماجرایی که با دستور وزیر کشور به معاون سیاسی خود در دست پیگیری قرار دارد. آنها تحرکات خود را از چند روز قبل آغاز کرده و اعلام کرده بودند که مانع از برگزاری این نشست خواهند شد.

حالا به فاصله 10 روز از آن ماجرا، این بار آذر منصوری مورد هجوم قرار می‌گیرد و البته سه نفر از دانشجویان هم مجروح می‌شوند. در همین رابطه فرماندار شهر یاسوج به «شرق» گفته است گزارش‌های لازم برای پیگیری ماجرا و ارسال به استانداری و مراجع قضائی در دست تهیه است. آذر منصوری هم که با حمایت دانشجویان از آسیب محفوظ مانده، از پیگیری جدی ماجرا به دلیل آسیب‌دیدن بعضی از دانشجویان سخن گفته است.

شرح ماجرا و سرآغاز مخالفت‌ها

مخالفت با برگزاری این نشست دانشجویی هم به علت دعوت از آذر منصوری و حضور او صورت گرفته است؛ مشابه آنچه در ورامین رخ داد. سرآغاز مخالفت‌ها با حضور منصوری اما از روز گذشته آغاز شده است، این در حالی است که هیأت نظارت در دانشگاه، مجوز لازم برای برگزاری این نشست را صادر کرده بود. همچنین به گفته عارف یزدانی، دبیر تشکل «فرهنگ و سیاست» بعد از اخذ مجوز لازم از سوی دانشگاه، فرمانداری شهر یاسوج هم مجوز برگزاری این نشست را صادر می‌کند و بر آن اساس، شورای تأمین هم مجوز برقراری تأمین امنیت به نیروی انتظامی را می‌دهد.

عارف یزدانی در گفت‌وگو با «شرق» گفت: «اگرچه فرماندار یعنی آقای نظری در تماس با من اعلام کرد که نشست در شورای تأمین هم تصویب شده است، اما آقای جوکار مسئول حراست دانشگاه به من گفت به ما رسانده‌اند که قرار است با این خانم (منصوری) برخورد فیزیکی شود».

او ادامه می‌دهد: «با همه این فشارها و تهدیدها برای لغو مراسم، اما فرماندار گفت نشست مجوز قانونی دارد و باید برگزار شود. تنها مصوب شد که فقط دانشجویان همین واحد در ترم جاری حق دارند که در این نشست حضور داشته باشند».

یزدانی ادامه می‌دهد: «روز گذشته وقتی که خانم منصوری را از هتل به سمت دانشگاه بردیم، اعضای تشکل در تماس با من گفتند که سالن دانشگاه پر شده و حراست اجازه نمی‌دهد که کسی وارد سالن شود. کسانی که سالن را پر کرده بودند، از دانشجوهای دیگر دانشکده‌ها آمده بودند».

یزدانی اضافه می‌کند: «نیروی انتظامی که وظیفه تأمین امنیت را بر عهده داشت، تا در ورودی دانشگاه این مهم را به انجام رساند. در داخل محوطه این وظیفه بر عهده حراست دانشگاه بود. از سوی حراست دانشگاه، چهار مأمور در محوطه دانشگاه حضور داشتند. وقتی ما وارد سالن شدیم، جمعیت داخل سالن شعار مرگ بر فتنه‌گر سر دادند».

یزدانی می‌گوید: «بعد از شعار دادن جمعیت، از سه طرف به سمت ما هجوم آوردند. در همین حال یکی از خانم‌های آن جمعیت در‌حالی‌که چاقویی در دست داشت به قصد حمله به طرف ما آمد که دست و شکم یکی از دانشجوها زخم برداشت. به علت حلقه‌ای که دانشجوها، اطراف خانم منصوری بسته بودند، ایشان از آسیب محفوظ ماند و او را به سمت اتاقکی هدایت کردیم. بعد هم توانستیم آن خانم را متوقف کنیم».

وی درباره آسیب‌دیدن سومین دانشجو هم ‌چنین توضیح می‌دهد: «یکی از دانشجویان دیگر هم در اثر هجوم دلواپسان دچار آسیب‌دیدگی شد که به بیمارستان منتقل شد. یکی دیگر از خانم‌های دانشجو هم بر اثر مشت مهاجمان دچار کبودی در اطراف چشم خود شد».

یزدانی درباره عملکرد حراست دانشگاه می‌گوید: «حراست، چهار مأمور داشت که یکی از آنها وقتی خواست مانع مهاجمان شود، با هجوم آنها مواجه شد و به‌همین‌دلیل سه نیروی دیگر آن اتفاقات را نظاره کردند».

وی می‌گوید آنها هنگام خروج خودرو حامل خانم منصوری، وسیله نقلیه را هم از مشت و لگد خود در امان نگذاشتند. این فعال دانشجویی همچنین اضافه می‌کند که استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد طی تماس تلفنی از آنها دلجویی کرده و فرماندار یاسوج هم دوباره جلسه شورای تأمین را تشکیل داده و بر پیگیری ماجرا تأکید کرده است.

تجمع در مقابل استانداری

این البته پایان تجمع دانشجوهای دلواپس نبوده است. به گزارش سایت «استان کهگیلویه‌وبویراحمد»، تندروها پس از اینکه دانشگاه آزاد را به اغتشاش کشاندند، به‌سوی استانداری روانه شدند و با سردادن شعارهایی، خواستار لغو کامل سخنرانی خانم آذر منصوری شدند؛ تجمعی که به گزارش این سایت محلی، تعدادشان کم بود و پس از آن انتظار برای افزوده‌شدن به جمعیت و بی‌نتیجه‌ماندن آن، پراکنده شدند.

این سایت به نقل از یکی از تجمع‌کنندگان، درباره حوادث دانشگاه که منجر به زخمی‌شدن سه‌نفر از دانشجویان شد، نوشته است: «افرادی به‌عنوان هوچی‌گر هستند که از فرصت به‌وجودآمده می‌خواهند استفاده کنند، ما این افراد را از خودمان نمی‌دانیم».

فرماندار یاسوج: فیلم مهاجمان به دستگاه قضائی ارائه می‌شود

نظری، فرماندار شهر یاسوج، اما در گفت‌وگوی خود با «شرق» درباره جلسه دوم شورای تأمین شهر می‌گوید: «در این جلسه مصوب شد تا با عوامل مقصر برخورد شود؛ هم آنها که در داخل محوطه دانشگاه بودند و کوتاهی کردند و هم برهم‌زنندگان نظم دانشگاه». نظری درباره حضور خود در دانشگاه هم می‌گوید: «من به دانشگاه رفتم تا با معترضان صحبت و تلاش کنم تا جلسه برگزار شود. اما وقتی رسیدم، هم معترضان پراکنده شده بودند و هم کسانی که مسئول برگزاری مراسم بودند». نظری درباره هویت دانشجوهای دلواپس هم می‌گوید: «آنها شناسایی می‌شوند، ناشناخته نیستند. فیلم هم در این زمینه وجود دارد که به‌همراه سایر مستندات در اختیار دستگاه قضائی قرار خواهد گرفت».

آذر منصوری: پیگیری خواهم کرد

اما آذر منصوری درباره کوتاهی حراست دانشگاه با عوامل برهم‌زننده نشست صبح دیروز خود به «شرق» گفت: «به‌نظر می‌رسید که پیش‌بینی لازم در این‌باره صورت نگرفته بود. چنانچه پیش‌بینی صورت گرفته بود، کار به این شدت از برخورد فیزیکی نمی‌رسید. خود دانشجویان بودند که سعی کردند تا مانع شوند که برخوردی صورت بگیرد».

او درباره هویت دختر حمله‌کننده با چاقو هم به «شرق» گفت : «من البته به دلیل حلقه اطرافم آن چاقو را ندیدم. اما بچه‌های تشکل دیده بودند. من فقط دیدم که یکی از خانم‌ها به‌شدت به سمت من حمله‌ور شده است. بعد هم که سوار خودرو شدم، با مشت و لگد بر بدنه ماشین ضربه می‌زدند».

منصوری اضافه می‌کند: «از اینکه تعدادی از دانشجویان به این خاطر مصدوم شدند، ناراحت هستم. به‌همین‌دلیل هم در حال بررسی راه‌های پیگیری حقوقی ماجرا هستم. به‌ هر ترتیب تعرضی صورت گرفته و تلاش شده است تا امر خلاف قانونی اتفاق بیفتد و باعث آسیب‌دیدن عده‌ای از دانشجویان شود. بنابراین این ماجرا نیاز به پیگیری حقوقی دارد. آقای مطهری رویه خوبی را در پیش گرفت تا شاید از این رهگذر شاهد تکرار این اتفاقات در سال منتهی به انتخابات نباشیم، چراکه کشور نیاز به آرامش دارد».

مخالفت بسیج دانشگاه

با وجود آنکه در حوادث مشابهی که در کمتر از 10 روز گذشته روی داده و عوامل دولتی از عزم خود برای پیگیری متهمان به‌ویژه در ماجرای قرچک ورامین خبر داده‌اند، اما مخالفان و دلواپسان همچنان بر مواضع خود پافشاری می‌کنند، به‌طوری‌که بسیج دانشجویی و جامعه دانشجویان مسلمان دانشگاه آزاد یاسوج در بیانیه‌ای مشترک به حضور آذر منصوری در این دانشگاه اعتراض کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «در این‌ بین عده‌ای از دانشجویان که بی‌شک به‌زودی با برچسب‌های «دلواپس»، «چماق‌به‌دست»، «گروه فشار» و هرچه می‌خواهید از این عناوین از آنان یاد می‌شود با منطق «خط قرمز ما فتنه است» ضمن اعلام قبلی به مسئولان دانشگاه با سخنرانی به صورت مسالمت‌آمیز مخالفت کردند هرچند مقاومت و پافشاری غیرمنطقی مجریان برنامه منجر به تنش شد.

در این بیانیه گفته شده است: «اعتراض منطقی دانشجویی از منظر همه قابل‌قبول است و بی‌شک افراطی‌گری از سوی هر کسی صورت بگیرد محکوم است، چه برخورد با هرکسی از طیف مجریان برنامه و چه سیلی‌زدن دبیر یک حزب اصلاح‌طلب مدعی به صورت یک خانم دانشجوی معترض که البته از مجاری قانونی در حال پیگیری است و مستلزم برخورد با خاطیان می‌باشد.» باید دید در روز‌های آینده حادثه جرحی یاسوج چگونه پیگیری خواهد شد.

امید برای پیگیری

تا به اینجا محمدحسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور، دست‌کم درباره ماجرای قرچک و اینکه یکی از نمایندگان مجلس در تجمع مخالفان برگزاری همایش در قرچک حضور داشته و آیا پرونده وی به قوه قضائیه ارسال می‌شود؟ گفته است: «از نظر ما همه کسانی که در آن مکان تجمع کردند تخلف کرده‌اند و باید قوه قضائیه به پرونده‌های آنان رسیدگی کند».

گزارش پرونده ماجرای قرچک از استانداری به وزارت کشور، رفته است. «عبدالرضا رحمانی‌فضلی»، وزیر کشور درباره این گزارش گفته: «استاندار این پرونده را کامل کرد و به وزارت کشور داد.

در این گزارش آمده است تعدادی از این افراد اظهار کرده‌اند که از قانون آگاهی نداشته و هیجانی عمل کرده‌اند». او اضافه کرده بود که «اگر این افراد تعهد بدهند، کاری با آنها نداریم اما با سازمان‌دهندگان این تجمعات برخورد می‌کنیم».

او با بیان اینکه «مسببان این تجمع باید به قوه قضائیه معرفی شوند»، گفته بود: «برای ما قابل قبول نیست هر جمعی با هر بهانه‌ای اجازه داشته باشد که خلاف قانون عمل کند و بعد صحت عمل خود را تأیید کند و حتی تهدیدات جدیدی مطرح کند. انتظار ما از مسئولانی که این اقدامات را انجام می‌دهند، بالاست».

این سخنان وزیر کشور و معاون سیاسی او می‌تواند این امید را بدهد که ماجرای یاسوج هم از همین منظر قابل پیگیری خواهد بود. با این تفاوت که این‌بار آذر منصوری هم قصد دارد به مانند علی مطهری که ماجرای شیراز را پیگیری کرد، حادثه یاسوج را مورد پیگرد حقوقی قرار دهد.

13. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

روزنامه جمهوری اسلامی:اگر نمایندگان شجاعت مدرس را داشتند در برابر تخلفات احمدی‌نژاد می‌ایستادند
    سیاست > مجلس - روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود به مناسبت روز مجلس، به بررسی ویژگی های مدرس پرداخته و آن را با ویژگی های نمایندگان امروز کشور مقایسه کرد.

اهم مطالب این یادداشت را بخوانید:

مدرس در تمام دوران نمایندگی هرگز فراموش نکرد که باید به وظیفه‌ای که قانون برعهده او گذاشته است عمل کند و برای انجام این وظیفه وقت لازم را بگذارد. این ویژگی مدرس، برای کسانی که مجلس را ابزاری برای راه یافتن به مراکز پول‌ساز و کارساز قرار می‌دهند و به جای انجام وظیفه قانونی و ذاتی خود در قوه مقننه به اهداف مادی خود می‌اندیشند و می‌رسند، یک هشدار است و به آنها می‌گوید تا زمانی که مدرس را الگوی رفتاری خود قرار ندهید نمی‌توانید خود را نماینده مردم در مجلس بدانید.

ویژگی‌ دیگر شهید مدرس شجاعت او بود. شجاعت شهید مدرس اگر در نمایندگان مجلس ما وجود داشت، در برابر بی‌قانونی‌های رئیس دولت نهم و دهم می‌ایستادند و اجازه آنهمه اقدامات خلاف قانون و پدید آمدن مفاسد اقتصادی را نمی‌دادند. آنچه بیشتر مایه تاسف است اینست که اگر یک نماینده مجلس در برابر تخلفات و نارواها فریاد می‌زند عده‌ای تلاش می‌کنند او را ساکت کنند و به جای اینکه شجاعت او را الگوی خود قرار دهند، به سرکوب او می‌پردازند تا هیچکس جرات نکند راه مدرس را در مجلسی که همه باید همچون مدرس باشند بپیماید.

ترغیب مسئولین اجرائی و قضائی به انجام وظایف قانونی و برخورد آشکار با کسانی که از مسیر قانون و حق و اخلاق منحرف می‌شدند، از دیگر ویژگی‌های شهید مدرس بود. این ویژگی را مقایسه کنید با شیوه زشت بعضی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ما که یک وزیر را با طرح سوال به مجلس می‌کشانند و در نیمه راه به او می‌گویند اگر به این خواسته شخصی من عمل کنی سوال را پس می‌گیرم و از تو حمایت می‌کنم! این نماینده مجلس، جایگاه نمایندگی را برای سوءاستفاده شخصی و کار چاق کنی می‌خواهد درحالی که مدرس به مجلس به عنوان جایگاه قانون‌گذاری و صیانت از قانون و منافع ملت و کشور و تربیت کننده کارگزاران صادق و لایق نگاه می‌کرد.

ساده زیستی مدرس، ویژگی دیگر او بود. آن دسته از نمایندگانی که با خانه‌هائی چون قصر، خودروهای گران قیمت و زندگی اشرافی سروکار دارند و خو کرده‌اند، هرگز نمی‌توانند مدرس را الگوی خود قرار دهند و از شجاعت و صراحت و آزادگی او بهره‌مند باشند.

اکنون که در آستانه انتخابات مجلس دهم قرار داریم، این مردم هستند که باید با استفاده از فرصت باقیمانده برای شناسائی افرادی که زمینه الگو قرار دادن شهید مدرس را در خود دارند تلاش کنند مجلس را از وضعیت غیرقابل قبول کنونی نجات دهند و کاری کنند که مجلس دهم با نمایندگانی ساده زیست، شجاع، معتدل، قانون‌گرا، با ایمان، وظیفه شناس و با اخلاص تشکیل شود تا هم بتواند در راس امور باشد و هم بتوان آن را عصاره ملت دانست. امروز که سالروز شهادت مدرس و روز مجلس است، جای مدرس بیش از هر زمان دیگری خالی است.

15. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

17. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

انفجار در متروی استانبول / 6 کشته و زخمی

فرانس بیست و چهار گزارش داد: انفجار در ایستگاه متروی «بایرام پاشا» در استانبول یک کشته و پنج زخمی داشته است.

به گزارش «انتخاب»، پس از وقوع انفجار تعداد زیادی نیروی پلیس و آمبولانس به محله حادثه اعزام شدند. تردد همچنان ممنوع است. آمار حادثه نیز پنج مجروح با جراحات سطحی بوده است.

پرسش اصلی این است که چه چیزی عامل انفجار بوده است. بازرسان امکان انفجار یک مبدل و یک حادثه را مطرح کردند. اما شهردار این ناحیه از استانبول از بمبی دستی سخن به میان آورد.

ترکیه در ماه اخیر نیز شاهد چندین انفجار بوده است. همه انفجارها به گروه تروریستی داعش نسبت داده شده است.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید anahita از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 12 مهمان ها)

1. CHESTER.2020،
  2. مجتبی مصلحMTM

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها