نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 4036 از 4620 نخست ... 3036353639363986402640334034403540364037403840394046408641364536 ... آخرین
نمایش نتایج: از 40,351 به 40,360 از 46197

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 4,046 بار در 1,548 ارسال

پاسخ : اخبار

روح هردو شان شاد باد.

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید احمدخان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 91,589 بار در 29,614 ارسال

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد

کاهش 7 درصدی تولید فولاد نسبت به سال گذشته

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به تشریح مهمترین دلایل کاهش تولید فولاد در سال جاری پرداخت و از کاهش 7 درصدی تولید صنایع فولاد نسبت به سال گذشته خبر داد.

بهادر احرامیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره وضعیت تولیدات صنایع فولاد در نیمه سال جاری و دلایل کاهش تولید در این صنعت گفت: در شش ماهه ابتدایی امسال نرخ رشد تولیدات صنعتی منفی بوده است که بخشی از منفی شدن این شاخص به کاهش تولید در صنایع فولاد بر می‌گردد چرا که صنعت فولاد سهم قابل توجهی درمیان صنایع مختلف دارد.

وی با اشاره به برخی دلایل کاهش تولید در صنایع فولاد ادامه داد: کاهش تولید در صنایع فولاد به افت تقاضا و کاهش فعالیت‌های ساختمانی و عمرانی بر‌می‌گردد. از حدود 3 سال پیش کاهش بودجه‌های عمرانی دولتی شروع شد و ظرف یک‌ سال گذشته این مسئله به ساخت و ساز‌های بخش خصوصی هم کشیده شد. طبیعتا اثر آن در کاهش صنعت فولاد مشخص شد و به دنبالش تولیدات فولاد کاهش یافت.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی درباره اینکه بسته خروج از رکود تا چه میزان در بهبود تولیدات فولاد تاثیر‌گذار خواهد بود گفت: بسته خروج از رکود اثر مستقیمی در صنعت فولاد نخواهد داشت، اما می‌تواند از طریق کاهش ذخیره مسکن به فروش نرفته در مصرف فولاد اثرگذار باشد تا سرمایه‌گذاری برای واحد‌های تولید کمی تغییر کند. اما سیاست‌های خروج از رکود اثر مستقیم قابل لمسی در مصرف صنایع فولاد نخواهد داشت.

احرامیان درباره وضعیت تولیدات صنایع فولاد درمقایسه با سال گذشته گفت: برآورد‌ها از تولیدات فولاد متفاوت است، اما براساس آمارها تولید فولاد در شش ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه 7 درصد کاهش داشته است و به نظر می‌سد در سه ماهه پایانی سال تولید در صنایع فولاد کاهش بیشتری پیدا کند.

وی ادامه داد: نکته حائزاهمیت این است که پیش از کاهش تولید فولاد کارخانه‌ها با انباشت بی‌سابقه محصول مواجه شدند و بعد ازآن وارد مرحله کاهش تولید شدند البته بسیاری ازکارخانه‌ها به ویژه کارخانه‌های نیمه دولتی به راحتی حاضرنشدند تولید خود را کاهش دهند اما زمانی که موجودی افزایش قابل توجهی پیدا کرد به کاهش تولید روی آورند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: اکنون با بزرگترین مازاد فولاد درسطح جهانی مواجه هستیم و تمام تولیدکنندگان فولاد در نقاط مختلف دنیا تحت فشار هستند. به دنبال این اتفاق بازار‌های داخلی تحت تاثیر قرار گرفت. اما آنچه این بحران را برای ما شدید‌تر کرد این بود که برای اولین بار در تاریخ کشور با مازاد تولید روبرو شدیم.

وی اضافه کرد: هیچ زمان در تاریخ ایران وجود نداشته است که ایران در مصرف فولاد به طور کامل خودکفا باشد. اما برای اولین بار است که از ظرفیت تولید فولاد از نیاز داخل پیشی گرفته است. به همین دلیل است در زمینه فولاد به یک صادرکننده خالص تبدیل شده‌ایم. این‌ها از جمله دلایلی است که باعث شده تولیدات صنایع فولاد کاهش یابد و در چنین وضعیتی بسته خروج از رکود چندان موثر نخواهد بود.

http://isna.ir/fa/news/94091508694/%...B4%D8%AA%D9%87

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

فارس منتشر کرد
    نامه تولیدکنندگان لوازم خانگی به وزیر صنعت

رکود با بسته خروج از رکود تشدید شد

تولیدکنندگان لوازم خانگی در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، اجرا نشدن مرحله دوم طرح بسته خروج از رکود در راستای فروش کالا با کارت اعتباری 10 میلیون تومانی را عاملی برای تشدید رکود در این صنعت دانسته و اجرای آن را خواستار شدند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در نامه‌ای که از سوی محمدرضا دیانی، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی خطاب به محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت نوشته شده، آمده است:

با سلام و احترام

ضمن تشکر از مساعدت حضرتعالی در گام به گام طراحی کارت های اعتباری خرید کالای ایرانی، به استحضار می رساند علی رغم عزم جدی آن مقام محترم و سایر همکارانتان در وزارت صنعت معدن و تجارت مبنی بر اجرای پروژه خروج از رکود صنایع داخلی، متأسفانه اما و اگرهایی که از گوشه و کنار به گوش می رسد، معضلی خارج از تصور را برای تولیدکنندگان پدید آورده است.

در واقع رکود حاکم بر بازار که ناشی از انتظار مردم برای کاهش قیمت ها در پساتحریم بود، اینبار دست به دست انتظار خریداران برای عملیاتی شدن کارت های اعتباری داد و تقاضا برای خرید را به فاجعه آمیزترین حد ممکن کاهش داد.

در این شرایط امکان تنفس و ادامه حیات برای تولیدکننده غیرممکن شده و شک نداشته باشید پاشنه آشیل دولت یازدهم که همانا اشتغال و خروج از رکود است اینبار با موج عظیم، سهمگین و زنجیره ای تعدیل نیروی انسانی در خطوط تولید کارخانه ها به خطرخواهد افتاد.

لذا از آن مقام محترم خواهشمند است پیش از آنکه شکست این طرح ملی مستمسکی شود، در دست بدخواهان دولت و بیش از این اعتماد افکار عمومی را نسبت به برنامه های دولت یازدهم از بین ببرد، دستور فرمایید دستگاه های متولی و مسئول اقدام عاجل انجام دهند.

پیشاپیش از حسن توجه و دستور مساعد جنابعالی سپاسگزاری می شود.

به گزارش فارس، قرار بود عرضه لوازم خانگی در قالب بسته خروج از رکود توسط دولت اجرایی شود که با گذشت بیش از یک ماه از اعلام این خبر، هنوز این طرح اجرایی نشده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940915000665

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 14,763 بار در 6,076 ارسال

تجمع کارشناسان و کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی مقابل مجلس

» سرویس: سياسي - مجلس

یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹

حدود 400 نفر از کارشناسان و کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی و بیمه‌شان شدند.
    به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این کارگزاران تجمع کننده مقابل مجلس با اشاره به پرداخت 80 میلیارد تومان توسط دولت به صندوق بیمه کشاورزی درخواست کردند این پول به جای آنکه تحت عنوان کارمزد به شرکت‌های کارگزاری پرداخت شود تحت عنوان «استخدام» صرف جذب کارشناسان و کارگزاران این صندوق‌ها شوند تا هم موجب امنیت شغلی آنان و هم جلوی سوء استفاده‌های برخی کارشناسان برای کارشناسی‌های جهت‌دار گرفته شود.
    تجمع کنندگان از استان‌های تهران، زنجان، اصفهان،‌ فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی‌، کردستان، مازندران،‌ خراسان رضوی، ایلام، خراسان شمالی، اردبیل و خراسان جنوبی مقابل مجلس حضور دارند.
    افراد تجمع کننده خواستار بررسی مجدد طرح استخدام کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی شدند.
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 14,763 بار در 6,076 ارسال

نایب رییس انجمن تولید‌کنندگان لوازم خانگی اعلام کرد

توقف طرح خرید کالا با کارت اعتباری در بانک مرکزی

» سرویس: اقتصادي - صنعت، معدن، تجارت

یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴

نایب رییس انجمن تولید‌کنندگان لوازم خانگی با بیان این‌که عدم اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا برای تولید‌کنندگان فاجعه است، گفت: این طرح فعلا در بانک مرکزی متوقف شده و این بانک نیز سکوت کرده است.

بهترین دانش آن است که سودمند باشی

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال

هجدهمین جلسه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی برگزار شد؛

رونمایی از متهم ردیف دوم/ م.ش: با قلبی آکنده از غصه تمامی اتهامات را رد می‌کنم / زنجانی را فردی نابغه در امور بانکی می‌دانستم

صبح امروز هجدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    رونمایی از متهم ردیف دوم/ م.ش: با قلبی آکنده از غصه تمامی اتهامات را رد می‌کنم / زنجانی را فردی نابغه در امور بانکی می‌دانستم

صبح امروز هجدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، در این جلسه قاضی صلواتی از «م-ش» متهم ردیف دوم پرونده خواست تا با حضور در جایگاه دفاعیات خود را ارائه دهد. «م –ش» پس از حضور در جایگاه در معرفی خود گفت: اینجانب «م-ش» فرزند مرتضی 46 ساله و صادره از تهران هستم، استاد دانشگاه بوده و دکترای اقتصاد دارم، متاهل و دارای دو فرزند هستم سابقه کیفری ندارم و در انگلستان ساکن بودم.

قاضی خطاب به متهم ردیف دوم گفت: اتهامات شما افسادفی‌الارض از طریق مشارکت در اختلال در نظام اقتصادی کشور به طور کلان با علم ضربه زدن به نظام و تشکیل و اداره شبکه‌ای سازمان یافته برای جعل اسناد، کلاهبرداری و پول‌شویی و مشارکت در کلاهبرداری از شرکت نفت است.

متهم ردیف دوم در واکنش به این اتهامات گفت: در کمال ناباوری و در سینه‌ای آکنده از غصه نه تنها تمامی اتهامات را رد می‌کنم بلکه خود را کاملا مبرا می‌دانم و بر بی‌گناهی خود اصرار دارم. امروز مرا به اخلال در نظام اقتصادی و افساد فی‌الارض متهم کرده‌اند در حالی که تمام سلول‌های بدنم از این نظام و متعلق به این نظام است.

وی گفت: نماینده دادستان در جلسه گذشته عنوان کرده بود که 95 درصد کارهای کارشناسی و تحقیقات پرونده توسط شخص بازپرس انجام شده و تنها 5 درصد از ظرفیت کارشناسان استفاده شده است.

«م-ش» ادامه داد: هرچند بازپرس پرونده در کمال ادب و احترام با من برخورد کرد اما سوال این است پرونده‌ای که به قول ایشان پیچیده و دارای ابعاد ملی و جهانی است چگونه بدون بهره گرفتن از کارشناسان تهیه شده است.

متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی برای بیان نمونه‌ای از تناقضات موجود به صفحه 205 تا 208 پرونده اشاره کرد و گفت: در این صفحات ابتدا بنده 40 میلیارد دلار طلبکار شده‌ام و در چند صفحه 863 میلیون دلار بدهکار شده‌ام یعنی الان باید 39 میلیون از سورینت طلبکار باشم.

وی با بیان اینکه هر چند در جلسات دفاعیات بابک زنجانی و وکیلش حاضر نبودم گفت: اما با تشخیص دادگاه در دو جلسه قبل حاضر شدم.

وی ادامه داد: آقای زنجانی در دفاعیات خود به مسئولیت فردی خود اذعان کردو هفته گذشته نیز وکیل وی به مسئولیت موکلش در انجام امور اشاره داشت.

«م-ش» تصریح کرد: نمی‌دانم به چه دلیلی شریک جرم شدم در حالی که نه امضایی داشتم و نه سهامی.

متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی تصریح کرد: من زنجانی را همواره به استناد افراد مورد وثوق، فردی نابغه در امور بانکی و تجاری می‌دانستم و هیچگاه در عملیات بانکی وی دخالت نمی‌کردم و خودش هم به هیچیک از کارمندانش در اموری که به آنها ارتباط نداشت توضیحی نمی‌داد.

وی با تاکید بر اینکه اتهامات موجود در کیفرخواست براساس مهندسی معکوس بنا شده گفت: امروز آب از سر ما گذشته، آبرویم ریخته شده و همه سرمایه‌ام که همان آبرویم بود از دستم رفته و من مفسد شناخته شده‌ام.

«م-ش» متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی در ادامه دفاعیات خود با اشاره به اینکه آقای «س-ج» مسئول وقت شرکت HK تا پیش از دستگیری من را فردی درستکار می‌دانست گفت: اما پس از اینکه دستگیر شد با ناجوانمردی عنوان کرد که تمام محصولات به صورت مستقیم و غیرمستقیم به من تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه مسئول اصلی تشکیل این پرونده آقای «س-ج» و همکاران بابک زنجانی در هلدینگ سورینت بوده‌اند گفت: این افراد با تهیه اسناد ناشیانه من را در مهلکه بزرگی قرار دادند که باعث شد اتهامات سنگینی به من وارد شود.

متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی در ادامه تصریح کرد: پذیرش هر ادعایی باید مستند به سند در محکمه قضایی باشد به همین جهت این اسناد تکمیل شدند و این افراد با ادعاهای کذب خود آوار بزرگی را بر سر من ریختند که اگر فقط یکی از این اتهامات به کسی بچسبد خود آن فرد و اقوامش را تا ده پشت بدبخت می‌کند.

وی اولین اصل راستی‌آزمایی را پیگیری حساب‌های مبدا و مقصد و پرینت حساب‌های بانکی طرفین دانست و گفت: در زمان بازجویی‌ها بازپرس به من گفته بود اسنادی وجود دارد مبنی بر اینکه بابک زنجانی 59 میلیون دلار برای هواپیما و کشتی به من پرداخت کرده و من هم اعتراض شدید کردم و از بازپرس خواستم تا اجازه دسترسی به اسناد، وکلای خارجی و حسابدارم را بدهد که پرینت حساب‌هایم را بدهم اما تا الان چنین اجازه‌ای به من نداده‌اند.

متهم نفتی تصریح کرد: طی چند ماه گذشته از طریق رسانه‌ها شنیدم که در خصوص پرونده‌های بزرگ همچون این پرونده باید مواد 96 و 356 آیین دادرسی کیفری اصلاح شود چرا که طبق این مواد وقتی که مدعی‌العموم و دادستانی قرار مجرمیت صادر می‌کند پس جرم محرز شده این در حالی است که آیت‌الله آملی لاریجانی در هفته قوه قضائیه در این خصوص اظهار نظر کردند.

وی افزود: ایشان گفتند که تا جرم در دادگاه صالحه محرز نشود مجرمیت محرز نیست و تشخیص این مسئله هم با قاضی است، این امر در واقع اصل تطبیق دادن است که مورد تأیید فقهای دینی هم قرار گرفت.

«م.ش» در ادامه دفاعیات خود با اشاره به عیادت رئیس دادگاه از ح.ف.هـ متهم ردیف سوم پرونده، گفت: اقدام آقای صلواتی نشان‌گر حسن‌نیت و بزرگواری ایشان است، قاضی صلواتی اعلام کرد که به ما گفتند اگر شیشه‌ای شکسته‌اید، مسئولیت آن را بپذیرید. حرف ما این است که ما شیشه دشمن را شکسته‌ایم، اما الان در خانه خودمان مجازت شده، توسط دوست دشمن‌شاد شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه من 4 ماه بعد از بابک زنجانی یعنی در تاریخ 17 اردیبهشت ماه 93 بازداشت شدم، گفت: من در طول این 4 ماه با مقامات رسیدگی کننده به این پرونده کاملاً همکاری داشتم و در انگلیس، ترکیه و ایران مرتب رفت و آمد می‌کردم و از بازداشت زنجانی و متهم ردیف سوم هم مطلع بودم.

«م.ش» ادامه داد: من خیلی راحت می‌توانستم در کنار خانواده‌ام در انگلستان باشم، اما چون از خودم مطمئن بودم و می‌دانستم خلافی مرتکب نشده‌ام، بدون کوچک‌ترین مشکلی برای کمک به کشور آمدم، در حالی که امروز خلاف آن را می‌گویند و معتقدند مرا دستگیر کرده‌اند.

متهم ردیف دوم تصریح کرد: من در نیمه اسفندماه سال 92 به ایران آمدم و یک بار هم به عنوان مطلع، بازجویی شدم و پس از 2 ماه که مجدد به کشور بازگشتم، تمام جزئیات شرکت اونر ایر ترکیه و فال امارات را توضیح دادم. چرا امروز باید به ناحق به بند کشیده شوم.

م.ش گفت: من اگر می‌خواستم می‌توانستم به راحتی به ترکیه بروم، سهام اونر ایر را بفروشم و بدون هیچ معارضی تمام ثمن آن را دریافت کنم، اما به شهادت مسئولان دادستانی و نفت موافقت‌نامه اولیه را برای‌شان ارسال کردم، اما گفتند دست نگه دارید؛ چرا که زنجانی موافق نیست. به همین خاطر هم درخواست ملاقات کردم که محقق نشد.

وی در ادامه با اشاره به بحث بزرگ‌نمایی در این پرونده، گفت: در این پرونده به پرداخت 40 میلیارد دلاری من اشاره شده که این مبلغ 20 برابر مبلغ دعواست، بنابراین بزرگ‌نمایی و اغراض از اصول عدالت به دور است.

«م.ش» در ادامه دفاعیات خود،‌ گفت: برای اثبات اخلال در نظام اقتصادی و افساد فی‌الارض دادستانی و مقام تحقیق از استدلال استقرای ناقص استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ارکان پرونده در بحث اخلال در نظام اقتصادی و افساد فی‌الارض نامه 12 دی ماه سال 93 بانک مرکزی است، گفت: متأسفانه در این نامه مسائل به صورت یک طرفه بیان شده و به عنوان دستاویزی برای توجیه اخلال در نظام اقتصادی قرار گرفته است.

«م.ش» با تأکید بر اینکه هزینه فرصت سرمایه در اقتصاد کلان زمانی مفهوم عملیاتی پیدا می‌کند که در شرایط آزاد اقتصادی باشیم، گفت: در سال‌های تحریم، فروش نفت از 4.2 میلیون بشکه در روز به حدود 700 هزار بشکه در روز رسید و به قول آقای ظریف اگر برجام امضا نمی‌شد، فروش نفت به صفر می‌رسید، بنابراین آقایان در بانک مرکزی به این مسئله توجه نکردند که امکان رشد در آن زمان وجود نداشت و تورم و رکود در کشور حاکم بود.

وی با بیان اینکه کل فروش نفت در دولت‌های نهم و دهم 950 میلیارد دلار بوده، گفت: احتساب 14.5 درصد شرکت نیکو 130 میلیون و 500 هزار دلار می‌شود.

م.ش تأکید کرد: وقتی نمی‌توانستیم پول خریدهای اولیه کشور را منتقل کنیم، نفت را بفروشیم، صدها تانکر روی آب‌ها شناور شده بودند و حمل و نقل نفتی و تجارت خارجی از کار افتاده است، چطور می‌توان از حق انتخاب اقتصادی صحبت کرد. ما در دانشگاه LEC لندن هرچه تلاش کردیم، نتوانستیم این موارد را به صورت کمی بیان کنیم.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال

ایران از سرمایه‌گذاری مشترک با سوئد استقبال می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ بیژن نامدار زنگنه در ابتدای دیدار با مایکل دامبرگ وزیر شرکتها و نوآوری سوئد گفت: ایران و سوئد در زمینه های مختلف اقتصادی می توانند همکاری داشته باشند .

وزیر نفت گفت: در صنعت نفت در گذشته همکاریهایی با سوئد داشته ایم اما این همکاریها جای توسعه دارد .

زنگنه افزود: ما در گذشته بیشتر در زمینه بخشی از ماشین آلات مورد نیاز صنعت نفت با سوئد همکاری داشته ایم و در آینده این امید است که شرکت های سوئدی با یافتن همکار در ایران به طور مشترک کار تولید را ادامه دهند .

وزیر نفت خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری مشترک سوئدی ها نه فقط برای بازار ایران خواهد بود بلکه برای حضور در بازار منطقه از مسیر ایران است .

زنگنه با تاکید بر مزیت های غیر قابل انکار اقتصادی در ایران گفت: شرکت های سوئدی می توانند در سایر بخشها مانند پتروشیمی نیز سرمایه گذاری کنند زیرا ایران ارزان ترین و در دسترس ترین خوراک پتروشیمی را در منطقه دارد .

وزیر نفت بهینه سازی مصرف انرژی را از دیگر زمینه های همکاری مشترک میان ایران و سوئد بیان کرد و گفت: شرکت های ایرانی و سوئدی در سایر زمینه ها نیز امکان همکاری دارند و در گذشته نیز دو شرکت فعال کامیون سازی ولوو و اسکانیا با وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران همکاری داشته اند

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

انتقادات صریح عضو شورای مرکزی خانه کشاورزی از دولت یازدهم:
    به داد کشاورز برسید!

وثوقی در گفتگو با «نسیم»: دولت گندم را به قیمت مناسب از کشاورزان نمیخرد! محصولات کشاورزان روی دستشان مانده است؛ کشاورز باید ۳ گونی سیب زمینی بفروشد تا بتواند یک کیسه کود بخرد

رضا وثوقی کردکندی، عضو شورای مرکزی خانه کشاورز در گفتگو با «نسیم» در رابطه با مشکلات کشاورزان بیان داشت: دولت باید با توجه به کمبود آب در مناطق و بسیاری مشکلات دیگر قیمت گندم را 1330 تومان اعلام می‌کرد. اما 1270 تومان از کشاورز خریداری کرد، که اصلا هم عادلانه نبود.

وی ادامه داد: در هر حال گندم با قیمت پایین‌تری از آن چه که باید، فروخته شد. حداقل الان دولت به داد کشاورزانی برسد که محصولاتشان بر روی دستشان مانده است.

وی تأکید کرد: هیچ کس حاضر نیست بیاید و محصول کشاورز را از او بخرد، کسی هم که می‌خرد با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی آن را خریداری می‌کند، به طوری که الان سیب زمینی که برای کشاورز کیلویی 600 تومان تمام شده با قیمت 250 تومان از او خریداری می‌شود.

وی بیان داشت: در چنین شرایطی که محصولات با قیمت بسیار ناعادلانه‌ای به فروش می‌رسد بذر و کود گران است، یعنی کشاورز باید 3 گونی سیب زمینی بفروشد تا بتواند یک کیسه کود بخرد.

وی به نسیم اضافه کرد: بنده خودم هم تولیدکننده سیب زمینی هستم و هم توزیع کننده بذر و کود شیمیایی. اما هر دوی این محصولات بر روی دستم مانده است. کشاورز به دلیل گران بودن کود و ارزان بودن سیب زمینی حتی حاضر نیست یک کیلو کود از من خریداری کند و حق هم دارد. کشاورز پولی ندارد که ادوات و کود بخرد.

وی با تأکید بر این مطلب که تقاضایی برای سیب زمینی وجود ندارد، گفت: الان تنها خود من به عنوان یک کشاورز بلاتکلیف مانده‌ام که با 450 تن سیب زمینی چه کنم. کاش دولت یک قیمت تضمینی هم برای خرید سیب زمینی می گذاشت تا این مشکل برطرف شود و یا فکری برای صادرات این محصول می‌کرد.

وی اظهار داشت: متأسفانه موقع کشت هیچ کس از سوی جهاد کشاورزی تذکری به کشاورز نمی‌دهد که فلان محصول نیاز نیست و نباید کشت شود، امسال همه سیب زمینی کاشتند و کسی هم از سوی دولت الگوی کشت به آنان ارائه نداد و جلوی آنان را نگرفت.

وثوقی گفت: حداقل الان هم فکری به حال صادرات این محصول نمی‌کنند، بنده 120 میلیون هزینه کردم و یک سال بر روی کشت سیب زمینی زحمت کشیدم الان حتی 70 میلیون نیز بازگشت مالی نداشته‌ام.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ادامه داد: بهترین راه برای حل این مشکل این است که دولت سیب زمینی را حتی اگر شده با قیمت 400 تومان هم از کشاورز بخرد تا بیش از این ضرر نکند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: روی دست ماندن محصولات کشاورزی منحصر به سیب زمینی نیست به طوری که الان باغبان سیب درختی حاضر است کیلویی 150 تومان و حتی به صورت رایگان محصولش را بفروشد اما کسی حاضر نیست بیاید سیب را از روی درخت بچیند.

http://nasimonline.ir/detail/News/1041292/181

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,017 بار در 2,525 ارسال

دستور پوتین برای آماده سازی هواپیمای استراتژیک «روزقیامت»/ روسیه برای هر جنگی با ترکیه آماده می‌شود

دستور پوتین برای آماده سازی هواپیمای استراتژیک «روزقیامت»/ روسیه برای هر جنگی با ترکیه آماده می‌شود
    پایگاه خبری اکسپرس مدعی شد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دستور آماده سازی هواپیمای غول پیکر موسوم به «روزقیامت» که نامرئی است و برای جنگ هسته ای طراحی شده است را صادر کرده است.

اکسپرس افزود: علیرغم اینکه متحصصان نظامی روسیه گفته اند که این هواپیما تا پایان سال 2015 عملیاتی نخواهد شد اما به دنبال افزایش تنشها با ترکیه پوتین دستور داده است که طی دو هفته آینده آن را آماده استفاده در صورت لزوم کنند.

این هواپیمای پیشرفته میتواند مقامات عالی حکومتی و نظامی روسیه را در صورتی که پایگاههای فرماندهی آنها در روی زمین دچار تهدید است درجای خود جای دهد و یک پایگاه فرماندهی پیشرفته سیال است.

پیش از این شبکه راشا تودی گزارش داده بود، در حالی که نیروی هوایی روسیه به عملیات خود علیه مواضع تروریست ها در سوریه ادامه می دهد، آزمایش‌های دولتی "مجتمع هوایی نسل دوم فرماندهی استراتژیک روسیه" که براساس هواپیمای ایلیوشین 80 ساخته شده، با موفقیت خاتمه یافت و این هواپیما تا آخر سال جاری میلادی تحویل وزارت دفاع روسیه داده خواهد شد.

به جز روسیه، فقط آمریکا دارای چنین مجتمع هوایی است. شرکت متحده ابزارسازی روسیه روز سه شنبه گزارش کرد که مجتمع هوایی فرماندهی استراتژیک برای استفاده در شرایط استقرار ضربتی نیروهای مسلح، نبودن تاسیسات فرماندهی در زمین و همچنین در صورت از کار افتادن مقرهای فرماندهی و مراکز و خطوط ارتباطی در زمین طراحی و ساخته شده است.
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,051 بار در 196 ارسال

جزئیات اقساط وام 150 میلیونی مسکن

خبرگزاری میزان - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با بیان این‌که با اجرای طرح فروش اقساطی مسکن توان خرید بخشی از متقاضیان خرید مسکن افزایش می‌یابد گفت: در طرح پیشنهادی فروش اقساطی مسکن در صورت تصویب، انبوه‌ساز ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان از مبلغ کل را به طور اقساطی در حدود پنج سال از خریدار دریافت می‌کند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 20 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 20 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها