نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 4041 از 4620 نخست ... 3041354139413991403140384039404040414042404340444051409141414541 ... آخرین
نمایش نتایج: از 40,401 به 40,410 از 46195

موضوع: اخبار

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال

پاسخ : اخبار

چه کسی پای «زنجانی» را به مجموعه نفت باز کرد؟

بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان نفتی دقایقی قبل در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جلسه رسیدگی ساعت 9 صبح با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

* هر سه متهم به دادگاه آورده شده‌اند.

* اعضای خانواده متهم ردیف دوم، وکلای مدافع متهمان و خواهران بابک زنجانی در دادگاه حضور دارند.

قاضی صلواتی در ابتدای جلسه پس از ارائه تذکرات قانونی از متهم ردیف دوم پرسید آیا قبول دارید که شما آقای زنجانی را به عنوان یک بانکدار حرفه‌ای در خارج از کشور به صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت نفت برای خرید محموله‌های نفت معرفی کرده‌اید؟

«م.ش» خطاب به قاضی صلواتی گفت: شدیدا این موضوع را رد می‌کنم.

و در جلسه‌ای که آقای الف.و.د حضور داشت قرار بود موضوع 300 میلیون دلار مطرح شود.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما آقای زنجانی را بانکدار حرفه‌ای بین‌المللی معرفی کرده و گفته‌اید او می‌تواند پول نفت را نقدا پرداخت کند. متهم در پاسخ به اظهارات رئیس دادگاه بار دیگر معرفی زنجانی به مجموعه نفت به عنوان بانکدار حرفه‌ای را تکذیب کرد و گفت: بحثی که آنجا مطرح شد ارتباطی به موضوع صندوق بازنشستگی نداشت و قبلا نیز چند بار از بازپرس خواسته‌ام مرا با آقای «الف.و.د» یا آقای «س.ج» روبرو کند.

متهم ردیف دوم پرونده نفتی تاکید کرد: ورود آقای زنجانی به مجموعه نفت از طریق نیکو بوده است.

قاضی صلواتی خطاب به «م.ش» گفت: ورود زنجانی به نفت از طریق شما صورت گرفته است

متهم در پاسخ گفت: این نظر شماست؛ زیرا اگر به تاریخ تقدم و تاخر زنجانی به مجموعه نفت توجه کنید می‌بینید که او از قبل با وزیر نفت آشنایی داشت و با آنها همکاری می‌کرد. آقای زنجانی در تاریخ 91/1/25 به لوزان می‌رود و در تاریخ 91/2/24 اولین ال سی به نیکو ابلاغ می‌شود؛ در اصل قضیه به این شکل بوده است.

قاضی صلواتی خطاب به متهم ردیف دوم پرونده گفت: تعریف و تمجیدهای شما از زنجانی و اینکه زنجانی بابت خرید محموله‌های نفتی پول نقد می‌دهد باعث می‌شود صندوق بازنشستگی کارکنان نفت به او بار بدهد، اگر زنجانی به تنهایی به دفتر آقای «الف.و.د» مراجعه می‌کرد هیچ‌گاه به او نفت نمی‌دادند.

«م.ش» در پاسخ به اظهارات قاضی صلواتی گفت: آقای «م» اصرار داشت که با زنجانی قرارداد امضا کند و اگر من چنین نفوذی داشتم که بتوانم رانت بگیرم برای خودم دریافت می‌کردم.

قاضی صلواتی خطاب به متهم ردیف دوم گفت: بحث رانت نیست، بلکه شما پای زنجانی را به نفت باز کردید.

«م.ش» پاسخ داد: این موضوع کذب است؛ چرا که در سال 91 زنجانی به لوزان رفت و با «س.ج» قرار گذاشت و حاضرم با آنها روبرو شوم.

قاضی صلواتی گفت: پای زنجانی را به نفت چه کسی باز کرد؟ تعریف و تمجیدهای شما بود که پای زنجانی به را به نفت باز کرد، به‌گونه‌ای عمل کردید که وقتی شرکت اچ کی دید زنجانی 300 میلیون یورو پول می‌دهد به شرکت بازنشستگی می‌گوید نمی‌خواهد شما با شرکت زنجانی کار کنید ما خودمان با او کار می‌کنیم. این حاصل تعریف و تمجیدهای شما بود و باعث شد پای زنجانی به نفت باز شود.

متهم ردیف دوم پرونده در پاسخ به اظهارات قاضی صلواتی گفت: زنجانی خودش با وزیر نفت از قبل رابطه داشت و نیازی به زیرمجموعه برای معرفی کردن او نبود. ضمن اینکه محموله صندوق بازنشستگی کارکنان نفت عودت داده شد و در نهایت معامله‌ای هم صورت نگرفت.

قاضی صلواتی بار دیگر خطاب به متهم گفت: ما در مورد معاملات فعلا صحبت نمی‌کنیم. پای زنجانی را شما به نفت باز کردید.

متهم ردیف دوم پرونده ادامه داد: چنین چیزی نیست و این عین اشتباه است. قاضی صلواتی در پاسخ به تکذیب متهم گفت: اظهارات آقای «الف.و.د» و «س.ج» موجود است.

«م.ش» پاسخ داد: اگر آقای «الف.و.د» اینقدر روی من اعتبار باز می‌کرد، محموله‌ها را به خودم می‌داد.

«م. ش» بار دیگر بر این موضوع تاکید کرد که بابک زنجانی از طریق شرکت نیکو وارد نفت شده است که قاضی صلواتی خطاب به وی گفت: این طور نیست شما در این کار منفعت داشتید و در قبال هر بشکه نفت یک دلار دریافت می‌کردید؛ بنابراین شما پای او را به نفت بازکردید.

* ساعت 10 صبح قاضی صلواتی به مدت 10 دقیقه اعلام تنفس کرد. پس از پایان تنفس، صمدی وکیل «م.ش» به دفاع از موکلش پرداخت.

در ادامه جلسه قاضی صلواتی خطاب به «م.ش» گفت: بعد از اینکه محموله نفتی تحویل و وجوه به حساب شرکت اچ کی واریز می‌شود، پای بابک زنجانی توسط شما به نفت باز شد.

متهم ردیف دوم پرونده نفتی گفت: قبل از جلسه‌ای که من نیز در آن حضور داشتم، کار با نیکو عملی شده بود. چطور می‌شود نیکو وجوه را پرداخت کند و بعد من زنجانی را به مجموعه نفت معرفی کنم. خود زنجانی با وزیر نفت از قبل کار می‌کرد.

قاضی صلواتی گفت: زنجانی در قرارگاه خاتم با وزیر وقت نفت کار می‌کرد نه در وزارت نفت. شما بابت هر بشکه یک دلار کارمزد دریافت می‌کردید.

«م.ش» در پاسخ به سئوال قاضی صلواتی گفت: کارمزد من به ازای یک دلار از بابت هر بشکه 17 میلیون دلار می‌شد. این رقمی نیست که من بخواهم در قبال آن مسئولیت اینچنینی به عهده بگیرم.

قاضی صلواتی در ادامه دادگاه از متهم سئوال کرد که در مجموعه چند محموله نفتی تحویل گرفته است که متهم پاسخ داد: تحویل‌ها بر اساس امضای بارنامه است. آقایان مدعی هستند نفت را تحویل من داده‌اند. اگر تحویل داده‌اند، رسید یا بارنامه بار را هم بدهند.

متهم ردیف دوم پرونده نفتی ادامه داد: من تنها یک کارگزار در ارتباط با شرکت فال بوده‌ام. یک‌سری از بارها در انبارهای شرکت آسیا و بخشی دیگر در امارات تخلیه شد. بارها نیز توسط من دریافت نشده بود بلکه توسط نماینده‌هایی که تحت کنترل بودند دریافت شده است. اگر رسیدی از فال وجود دارد ارائه بدهند. یا رسید فال را به من بدهند یا بارنامه‌ها را تا بتوانم بر اساس آنها ادعا کنم.

قاضی صلواتی در ادامه از متهم سئوال کرد محموله‌ها را به چه کسی و به چه قیمتی فروختی؟ «م.ش» پاسخ داد: خود آقای زنجانی مستقیم محموله‌ها را فروخته است.

قاضی صلواتی خطاب به متهم ردیف دوم پرونده گفت: شما محموله‌ها را تحویل گرفتید و متهم نیز پاسخ داد: کجا من اینها را تحویل گرفته‌ام؟

رئیس دادگاه خطاب به متهم ردیف دوم پرونده نفتی گفت: شما دو محموله‌ را در جزیره‌ای در امارات تحویل گرفته و به «الف» فروختید.

«م.ش» پاسخ داد: من با «الف» رابطه‌ای نداشتم.

قاضی صلواتی گفت: پس چه کسی فروخته است؟ متهم ردیف دوم پرونده نفتی افزود: صحبت‌ها باید مستند باشد.

قاضی صلواتی گفت: صحبت‌های ما مستند است و شما نفت ملت را فروخته‌اید و امروز انکار می‌کنید.

در ادامه جلسه، رضا نجفی نماینده دادستان تهران از قاضی صلواتی خواست تا از متهم ردیف اول پرونده سئوال شود که بارها را به چه کسی فروخته است؟

بابک زنجانی که در جلسه دادگاه حضور داشت، برای پاسخ به این سئوال پشت تریبون قرار گرفت و گفت: گیرنده بارهایی که از سوی شرکت اچ کی ارسال می‌شد شرکت نیکو بود و بارها به 3 جا ارسال می‌شدند، از جمله چین، مالزی و مقداری نیز به دبی. در رابطه با باری که به دبی ارسال می‌شد دو بارنامه به من دادند که امضا کردم و شرکت نیکو 40 میلیون دلار از بابت آن دریافت کرد و مابقی را نیز طلبکار است.

متهم ردیف اول پرونده نفتی در ادامه اظهارات خود افزود: بار چین را به خانم «یو» فروختم و این مساله ربطی به «م.ش» ندارد. وقتی بار به خانم «یو» فروخته شد او مدارک بار را خواست اما شرکت نیکو مدارک بار را تحویل نداد و در نهایت بار را برگرداندند.

زنجانی اضافه کرد: بارهایی را هم که در اموال مالزی 5 ماه مانده بود و نمی‌شد بیشتر از آن نگه داشت، شخصی به نام «ح» به دفتر من آمد و عنوان کرد در جاهای مختلف انبار دارد. من نیز به «م.ش» زنگ زدم و گفتم موضوع را بررسی کند.

متهم ردیف اول پرونده نفتی ادامه داد: آقای «م.ش» از طریق آقای «ح» با شرکت فال آشنا می‌شود و پس از آن قراردادی آماده می‌شود تا بر اساس آن شرکت فال محموله‌های نفتی را انبار کند. بعد از این اتفاق و دقیقا در زمانی که یک ماه به تحریم من مانده بود به «م.ش» گفتم با فال یک قرارداد بنویسد و اگر شرکت فال بارها را بخرد، به ازای هر بشکه یک دلار به شما پرداخت می‌کنم. در نهایت بارها از انبار مالزی با همان ماهیت شرکت نیکو به شرکت فال منتقل شد و پس از آن به «م.ش» گفتم با شرکت فال جلسه بگذارد تا من آنها را ببینم.

زنجانی ادامه داد: به دفتر شرکت فال در شارجه رفتم و آنها را ملاقات کردم و پس از آن جلسه با توجه به اینکه مالکان شرکت فال از مسئولان سابق ارتش شارجه بودند و برای خودشان قدرتی داشتند به آقای «م.ش» گفتم به گونه‌ای شرکت فال را درگیر کند.

وی ادامه داد: شرکت نیکو مدارک بار را برای ترخیص از انبار فال نمی‌داد؛ بنابراین از‌ آقای «م.ش» خواستم با آنها صحبت کند و به آنها وعده فروش بار بدهد. پس از جلسه «م.ش» اعلام کرد که شرکت فال یک‌سری چک و ضمانت‌نامه مدت‌دار دارد. به «م.ش» گفتم هر چه می‌تواند چک و ضمانت‌نامه مدت‌دار از شرکت فال بگیرد و او نیز 255 میلیون دلار ضمانت‌نامه یا چک مدت‌دار گرفت و با این مبلغ به دستور من شرکت «انورایر» را خرید.

متهم ردیف اول پرونده نفتی گفت: 50 میلیون دلار بابت انبارداری به «م.ش» بدهکار بودم و به وی گفتم شرکت «انورایر» را به نام خودش بزند و نگه دارد.

بابک زنجانی ادامه داد: در مجموع 300 الی 400 میلیون دلار از فال پول گرفتیم و فال نیز در مقابل مدارک بارها را می‌خواست، اما شرکت نیکو بارنامه را نمی‌داد.

وی ادامه داد: «م.ش» به من زنگ زد و گفت فال مدارک بار را می‌خواهد و نمی‌دانم چکار کنم و از سوی دیگر شرکت نیکو نیز موضوع را پیگیری نمی‌کند. در نهایت قرار می‌شود شرکت فال کل بار را برگرداند و 300 الی 200 میلیون دلاری که پول داده پس بگیرد.

در این لحظه نماینده دادستان تهران از بابک زنجانی سئوال کرد که شرکت فال را چه کسی به شما معرفی کرد؟

زنجانی پاسخ داد: این شرکت توسط شخصی به نام «ح» معرفی شد، البته من وی را نمی‌شناختم و توسط آقای «ب» با او آشنا شدم. در نهایت «ح» را به «م.ش» معرفی کردم و گفتم مجموعه آنها را بررسی کند. آقای «م.ش» نیز رفت و اعلام کرد از نظر ما همه چیز مساعد است.

در ادامه نماینده دادستان تهران بخشی از اظهارات زنجانی در جلسات بازجویی را قرائت کرد و گفت: زنجانی در بازجویی مورخ 2 اردیبهشت سال 93 می‌گوید که من هیچ وقت شرکت فال را نمی‌شناختم و «م.ش» گفته بود که وزارت نفت در انبارهای آنها بار دارد.

قاضی صلواتی نیز خطاب به زنجانی گفت: شما از طریق «م.ش» با شرکت فال آشنا شدید؟

زنجانی پاسخ داد: شرکت نفت باری را به امارات ارسال می‌کند اما چون در امارات جای تخلیه نداشتند این بارها از طریق «الف» در شرکت‌های فال و با هماهنگی «م.ش» انبار می‌شود. تا قبل از اینکه «ح» شرکت فال را معرفی کند، این شرکت را در عمرم ندیده بودم و نمی‌شناختم. پس از معرفی «ح» نیز آقای «م.ش» شرکت فال را بررسی کرد و گفت از نظر من مشکلی وجود ندارد.

قاضی صلواتی ادامه رسیدگی به پرونده را به فردا (چهارشنبه) موکول کرد.

سه جلسه نخست رسیدگی به این پرونده به قرائت کیفرخواست متمهین توسط نماینده مدعی‌العموم اختصاص یافت. پس از پایان قرائت کیفرخواست متهمان، رسول کوهپایه‌زاده وکیل‌مدافع بابک زنجانی درخواست استمهال‌ خود را برای اتمام مطالعه پرونده به رییس دادگاه تقدیم کرد و قاضی صلواتی با این درخواست موافقت کرد.

دفاعیات 200 صفحه‌ای بابک زنجانی، جلسات چهارم تا هفتم و دهم تا سیزدهم را به خود اختصاص داد. در جلسه هشتم دادگاه، وکیل مدافع شرکت HK به قرائت شکایت موکل خود پرداخت و جلسه نهم نیز وکیل مدافع بانک مسکن شکایت این بانک را مطرح کرد.

پس از پایان یافتن دفاعیات بابک زنجانی در جلسه سیزدهم، رسول کوهپایه زاده وکیل‌مدافع وی تا جلسه هفدهم دفاعیات خود را مطرح کرد.

در جلسات هجدهم دادگاه «م.ش» متهم ردیف دوم دفاعیات خود را ارایه داد و در جلسه روز گذشته نیز دفاعیات وی به پایان رسید.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال

علی اکبر جوانفکر به دادگاه احضار شد

علی‌اکبر جوانفکر با موضوع حمله به موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران به دادگاه احضار شد.
    پس از گذشت چهار سال از حمله به موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران، با شکایت سرپرست دادسرای شهید مقدس، علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور سابق و مدیرعامل وقت این موسسه به همراه چند تن از خبرنگاران و دبیران روزنامه در دادگاه محاکمه می‌شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران در کیفرخواست صادره ، اتهام منسوبه به جوانفکر و همکارانش "تمرد در برابر ماموران قضایی و انتظامی" عنوان شده است.

دادگاه مزبور به صورت علنی و ساعت 9 صبح روز هفتم دی ماه در مجتمع قضایی کارکنان دولت (1057 جزایی سابق) به ریاست قاضی حیدری برگزار می‌شود.

پرونده شکایت از جوانفکر و همکارانش در موضوع حمله به موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران ، پیش از این با سه بار منع تعقیب همراه بوده است.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,365 بار در 1,188 ارسال

جهانگیری:
    منتظریم کار برجام به پایان برسد تا به نقدهای غیرمنصفانه پاسخ دهیم
    اسحاق جهانگیری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان البرز‌ با با بیان اینکه ‌قطعانه می‌گویم که در طول مذاکرات کار بزرگی انجام شد، اظهار داشت: ‌‌هدایت کلی مذاکرات با رهبری معظم انقلاب اسلامی بود و با تدابیر رئیس جمهور و نماینده کاردانی که‌ در مصاف با 6 قدرت دنیا داشتیم‌ توانستیم به‌ تمام اهداف مدنظرمان در‌ مذاکرات هسته‌ای ‌‌دست یابیم.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت ‌‌مصلحت نمی‌داند ‌نقدهای غیرمنصفانه را پاسخ دهد‌، اما منتظریم ‌کار ‌‌به پایان برسد و در یک فرصت مناسب پاسخ خواهیم داد.

به گزارش «انتخاب»، اسحاق جهانگیری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان البرز‌ با با بیان اینکه ‌قطعانه می‌گویم که در طول مذاکرات کار بزرگی انجام شد، اظهار داشت: ‌‌هدایت کلی مذاکرات با رهبری معظم انقلاب اسلامی بود و با تدابیر رئیس جمهور و نماینده کاردانی که‌ در مصاف با 6 قدرت دنیا داشتیم‌ توانستیم به‌ تمام اهداف مدنظرمان در‌ مذاکرات هسته‌ای ‌‌دست یابیم.

جهانگیری در تشریح این دستاوردها گفت: در این مذاکرات ‌دنبال به رسمیت شناختن ‌حقوق هسته‌ای ایران بودیم که به آن دست یافتیم، حفظ دستاوردهای هسته‌ای و لغو تحریم‌های ظالمانه از دیگر دستاوردهای ایران بود که ان‌شاالله به زودی تحریم‌ها لغو می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی منتقدان متاسفانه گاهی اوقات بی‌انصافی می‌کنند، ادامه داد: ‌دولت ‌‌مصلحت نمی‌داند ‌نقدهای غیرمنصفانه را پاسخ دهد‌، اما منتظریم ‌کار ‌‌به پایان برسد و در یک فرصت مناسب پاسخ خواهیم داد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ‌در آینده نزدیک ‌رئیس جمهور و ‌تیم مذاکره‌کننده پاسخ منتقدان را خواهند داد، گفت: ‌آن موقع مردم توجه می‌شوند که چه کار بزرگی انجام شده و چه توطئه‌های عظیمی علیه ایران خنثی شد.

جهانگیری با بیان اینکه ‌متاسفانه عده‌ای در اطراف ایران توطئه‌های مختلفی را طراحی کرده بودند که خنثی شد، تاکید کرد: ‌شاید روزی بتوان بخشی از این توطئه‌ها را برای مردم بازگو کرد، اما این را بگویم که ‌برخی ‌کشورها و در راس آن رژیم صهیونیستی تمام توان خود را به میدان آوردند که این مذاکرات به سرانجام نرسد.

وی با بیان اینکه حتی بعد از این توافق می‌خواستند و می‌خواهند که جلوی آن را بگیرند و کاری نبود که به آن متوسل نشده باشند، خاطرنشان کرد: ‌برخی از کشورهای منطقه نیز که مردم مسلمانی دارند‌ متاسفانه تمام تلاش خود را به کار بستند تا جلوی این کار گرفته شود و می‌گفتند که تحریم‌ها باید بیشتر شود و حتی میلیاردها دلار هزینه کردند که مذاکرات به نتیجه نرسد.

معاون اول رئیس جمهور‌ تاکید کرد: خوشبختانه با هدایت‌های مقام معظم رهبری و تدبیر رئیس جمهور‌ و تلاش تیم مذاکره‌کننده، تمام این توطئه‌ها خنثی شد.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 4,463 بار در 1,264 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    نانی که حسن روحانی با هزینه برجام برای احمدی نژاد خرید

میدان ۷۲/ سید یونس کاظمی: در صورتی که PMD با آن گزارش آژانس انرژی اتمی بسته شود (از شروط رهبری برای پذیریش عملیاتی برجام)، ایران ِ زمان اصلاح‌طلبان متهم به پژوهش در تولید سلاح هسته‌ای شده و ایران ِ زمان احمدی‌نژاد از هر گونه اقدام برای تولید سلاح هسته‌ای تبرئه می‌شود؛ ایران ِ زمان روحانی هم که معلوم الحال بوده و همه‌ی فعالیت‌های هسته‌ای را تعطیل کرده است.

ورقی که علیه بزدل‌ها برگشت

http://72sq.com/83381/%D9%86%D8%A7%D...7%DB%8C-%D8%A7
    آقای نگار مینوی خان وقتی میگویم غرض ورز بدذات میباشی نگو نه و پشت اسم زنانه قایم نشو. هسته ای دست دولت خاتمی بوده است که دولت محمود خان را مبرا میکنی؟ هسته ای دست دولتهاست؟ محمود هم در هسته ای کاره ای نبود.اگز مردم بدش را میگویند چون بی خودی تحریک میکرد و قطعنامه ها را میگفت کاغذ پاره است. برو ذاتت را درست کن و مثل کمبود محبتی ها اینجاها نیا اخبار کذب بزن. من با این دولت آش و کشک نخورده ام که تعریفش را کنم ولی در دوره محمود زبل بیشتر از 1000 میلیارد را خوردید و تف هم کف دست ملت نینداختید. بیشتر زالوصفتی های این سالها در 8 سال محمود اتفاق افتاد. حتی اگر محمود زبل نبود مردم از ناچاری به اینها هم رای نمیدادند.وضع را شما خراب کردید و برای هر دولتی تا قیامت بهانه درست کردید که دولت محمود نابود کرد. برو و اندکی مردانگی یادبگیر پشت نقاب زنانه تیر در کردن و حرف مفت زدن را همه بلدن.مردم را گشنه و بدبخت و خاک برسر کردید ول کن هم نمیباشید.مرگ بر زالوصفتان
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 576 بار در 193 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

کاهش نرخ سود بانکی باز هم عملی نشد
    » سرویس: اقتصادي - بانك، بيمه، بورس
    کد خبر: 94091710650
    سه‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۲
    1444811002269_100.jpg

با وجود اینکه پیش‌بینی می‌شد شورای پول و اعتبار در جلسه عصر امروز خود کاهش نرخ سود بانکی را بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری کند، ظاهراً هیچ‌گونه مصوبه‌ای در این رابطه وجود نداشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعضای شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و یازدهمین جلسه خود که عصر سه‌شنبه به میزبانی بانک مرکزی تشکیل شد، درباره کاهش نرخ سود بانکی تصمیم‌گیری نکرد اما نرخ سود اعتبار کالاهای واسطه‌ای را به تصویب رساند.

بر اساس این گزارش، نرخ سود اعتبار مربوط به تأمین مالی کالاهای واسطه‌ای از محل منابع بانک مرکزی برای بانک‌های عامل 18 درصد و خرید دین اسناد از این محل با نرخ 20 درصد برای تولیدکنندگان تصویب شد.

همچنین شورا تا اطلاع ثانوی با کاهش نرخ سپرده قانونی حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز (تسهیلات مسکن اوراق گواهی حق تقدم) از 10 درصد به 2 درصد موافقت کرد.

همچنین اعضای شورای پول و اعتبار تعیین حداکثر نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی برای تسهیلات حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز از سوی بانک مسکن را به تصویب رساند.

از دیگر مصوبات شورای پول و اعتبار، تصویب دستورالعمل اعتبار اسنادی داخلی - ریالی در ماده 58 و 20 این تبصره بود.

انتهای پیام

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mkamyab از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال anahita آواتار ها
    تشکر شده 2,032 بار در 646 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امام قلی خان نمایش پست ها
    آقای نگار مینوی خان وقتی میگویم غرض ورز بدذات میباشی نگو نه و پشت اسم زنانه قایم نشو. هسته ای دست دولت خاتمی بوده است که دولت محمود خان را مبرا میکنی؟ هسته ای دست دولتهاست؟ محمود هم در هسته ای کاره ای نبود.اگز مردم بدش را میگویند چون بی خودی تحریک میکرد و قطعنامه ها را میگفت کاغذ پاره است. برو ذاتت را درست کن و مثل کمبود محبتی ها اینجاها نیا اخبار کذب بزن. من با این دولت آش و کشک نخورده ام که تعریفش را کنم ولی در دوره محمود زبل بیشتر از 1000 میلیارد را خوردید و تف هم کف دست ملت نینداختید. بیشتر زالوصفتی های این سالها در 8 سال محمود اتفاق افتاد. حتی اگر محمود زبل نبود مردم از ناچاری به اینها هم رای نمیدادند.وضع را شما خراب کردید و برای هر دولتی تا قیامت بهانه درست کردید که دولت محمود نابود کرد. برو و اندکی مردانگی یادبگیر پشت نقاب زنانه تیر در کردن و حرف مفت زدن را همه بلدن.مردم را گشنه و بدبخت و خاک برسر کردید ول کن هم نمیباشید.مرگ بر زالوصفتان
    محمود بزرگترین خدمت را به این مردم کرد ، خودشان خبر ندارند ، بعدا متوجه میشوند
    *** هرچه در جستن آنی ، آنی ***

Banned
    تشکر شده 8,922 بار در 2,683 ارسال

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد

درخواست وام ۱۰۰۰ میلیاردی صندوق کارآفرینی از صندوق توسعه ملی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره ضرورت اعطای تسهیلات به این صندوق از محل صندوق توسعه ملی گفت:درصورتی که صندوق توسعه ملی رقمی درحدود ۱۰۰۰میلیارد تومان سهم ریالی دراختیار صندوق کارآفرینی قرار دهد، وام دهی به مردم دوبرابر ممکن می‌شود.

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید m.hossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال linux_linda آواتار ها
    تشکر شده 4,402 بار در 1,448 ارسال

میخواد بره فرانسه این اقای لیسانسه
    با خودش میاره 5 تا پژو فرانسه

ویرایش توسط linux_linda : 2015/12/09 در ساعت 09:08

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید linux_linda از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Senator1989 آواتار ها
    تشکر شده 6,045 بار در 1,873 ارسال

پرواز تهران ــ مشهد ــ تهران 840 هزار تومان شد !

کدخبر:17804 سه شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳:۴۷ 5430 بازدید

متاسفانه در غفلت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت پرواز تهران ــ مشهد ــ تهران به 840 هزار تومان افزایش ...
    متاسفانه در غفلت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت پرواز تهران ــ مشهد ــ تهران به 840 هزار تومان افزایش یافته است، نکته جالب این‌که ایرلاین‌ها توپ گرانی بلیت هواپیما را به زمین آژانس‌ها و چارترکننده‌ها انداخته‌اند.
    در حالی هشت روز از اعلام رسمی آزادسازی نرخ بلیت هواپیما می‌گذرد که قیمت مسیرهای پروازی مانند تهران ــ مشهد به مرز یک‌میلیون تومان نزدیک شده است.
    به گزارش تسنیم، سازمان هواپیمایی کشوری دوشنبه هفته قبل از آزادسازی قیمت بلیت 170 مسیر پروازی داخلی خبر داد. معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره با بیان این‌که نرخ بلیت مسیرهای تکلیفی آزادسازی نمی‌شود به تسنیم گفته بود: روی آزادسازی قیمت بلیت هواپیما ماه‌ها کار کارشناسی انجام شد و مشورت‌های لازم با بخش‌های مختلف و کارشناسان سازمان هواپیمایی و همچنین انجمن شرکت‌های هواپیمایی انجام شد.
    خداکرمی ادامه داد: ماحصل این مشورت‌ها اجرایی شدن ماده قانونی برنامه پنجم توسعه درباره آزادسازی نرخ بلیت شبکه حمل و نقل هوایی کشور بوده است.
    خداکرمی تصریح کرد: همچنان که نرخ یک پرواز بین‌المللی سیاحتی یا زیارتی قیمت‌های متنوعی دارد و شرکت‌های هواپیمایی برای یک مسیر بسته به شرایط مختلف نرخ‌های متنوعی را اعلام می‌کنند، ایرلاین‌های ایرانی نیز از این پس می‌توانند نرخ بلیت را با توجه به زمان پرواز، کم‌تقاضا بودن و پرتقاضا بودن و همچنین برند تعیین کنند.
    وی با ابراز اینکه ایرلاین‌های داخلی می‌توانند در آزادسازی قیمت‌ها برای یک مسیر پروازی چند نرخ اعلام کنند، بر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر روند آزادسازی قیمت‌ها تأکید کرد و افزود: سازمان هواپیمایی کشوری وظیفه برنامه‌ریزی و سیاستگذاری در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی را دارد و به‌طور قطع بر این روند نظارت خواهد کرد.
    وی با اظهار "وضعیت مناسب بازار این اطمینان خاطر را به ما برای اجرای آزادسازی قیمت‌ها داد" گفت: با توجه به اینکه کار کارشناسی برای آزادسازی انجام شده و در موقعیت مناسبی هم این کار اجرایی شد ان‌شاءالله مشکلی ایجاد نخواهد شد.
    وی در پاسخ به این سؤال که آیا مردم با آزادسازی می‌توانند امیدوار باشند سطح خدمات پروازی افزایش یافته و تأخیرات به حداقل برسد، اظهار کرد: زمینه‌ساز توسعه صنعت هوایی آزادسازی قیمت‌هاست و با این کار تنوع ارائه خدمات را خواهیم داشت و پس از این مرحله با رقابتی شدن بهبود کیفیت را داریم.
    پس از این اظهارات بود که علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران با تأکید بر این‌که آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در بدترین زمان ممکن انجام شد به تسنیم گفت: با این کار مشکلی از حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور حل نشده و این قبیل تصمیم‌گیری‌های یک‌طرفه مناسب حال مردم نیست.
    وی یادآور شد: با دوستان سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با وضعیت حمل و نقل هوایی صحبت کرده بودیم و قرار بود ابتدا شناورسازی قیمت بلیت هواپیما انجام شود و پس از آسیب‌شناسی در یک زمان مناسب آزادسازی قیمت‌ها اجرا شود.
    وی با تأکید بر اینکه باید چالش‌های شناورسازی بلیت هواپیما مورد بررسی قرار می‌گرفت، تصریح کرد: در حالی که چالش‌های شناورسازی نرخ بلیت هواپیما همچنان پابرجاست سازمان هواپیمایی اقدام به آزادسازی نرخ بلیت هواپیما کرده است. این مسئله مشکلی را از حمل و نقل هوایی کشور حل نمی‌کند.
    عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: البته با آزادسازی قیمت‌ها بلیت یک‌سری از مسیرهای پروازی بی‌رویه گران می‌شود.
    خسروی با بیان اینکه یکی از مشکلات این بخش عدم فروش بلیت اینترنتی توسط ایرلاین‌های کشور است، گفت: به‌جز 3 ایرلاین بقیه شرکت‌های هواپیمایی نمی‌توانند بلیت‌های خود را به‌صورت اینترنتی به فروش برسانند، این شرکت‌ها بلیت‌های خود را به‌صورت چارتر در اختیار یک‌سری شرکت‌های زیرپله‌ای قرار می‌دهند و آنها در زمان‌های خاص این بلیت‌های چارتری را گران‌تر می‌فروشند.
    وی افزود: تا زمانی که سیستم جامع فروش اینترنتی بلیت را نداشته باشیم یا اینکه سازمان هواپیمایی کشوری یک نظارت قوی و شدید روی ایرلاین‌ها نداشته باشد، به هیچ عنوان نمی‌توانیم مشکلات بخش حمل و نقل هوایی مسافری کشور از جمله تأخیرات پروازی و خدمات نازل پروازی را حل کنیم.
    عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به اظهارات یکی از مدیران سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر اینکه آزادسازی قیمت بلیت هواپیما در بهترین زمان اجرا شد، گفت: آزادسازی در زمان مناسبی اجرایی نشد چرا که لازمه این کار یعنی تناسب عرضه و تقاضا در کشور هنوز فراهم نشده است.
    خسروی تأکید کرد: حمل و نقل هوایی کشور با آزادسازی قیمت‌ها نظم نمی‌گیرد. حال که این کار را انجام داده‌اند باید از آنها پرسید: آیا شرکت‌های هواپیمایی خسارات تأخیرات ناشی از پروازها را پرداخت می‌کنند؟
    وی اظهار کرد: بعید می‌دانم از این به بعد هم شرکت‌های هواپیمایی داخلی بخواهند تأخیرات پروازی را پرداخت کنند. اصولاً تصمیم‌گیری‌های یک‌طرفه مانند آزادسازی قیمت بلیت هواپیما مناسب حال مردم نیست.
    به گزارش تسنیم هنوز چند ساعتی از اعلام سازمان هواپیمایی نگذشته بود که قیمت بلیت مسیر پرترددی مانند تهران ــ مشهد به 400هزار تومان افزایش یافت. در این بین یکی از مدیران سازمان هواپیمایی کشوری به اولین پس‌لرزه آزادسازی قیمت‌ها واکنش نشان داد و به تسنیم گفت:‌ این قیمت (400هزار تومان) پس‌لرزه آزادسازی بلیت هواپیما نیست و موارد این‌چنینی تخلف محسوب شده و قابل پیگیری است.
    جعفرزاده افزود: با وجود ابلاغ آزادسازی قیمت‌ها از سوی سازمان هواپیمایی کشوری هنوز شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های پروازهای داخلی را روی سیستم‌های خود بارگذاری نکرده‌اند که کسی بخواهد مثلاً بلیت تهران ــ مشهد را با قیمت 400هزار تومان به فروش برساند.
    وی بیان کرد: هیچ‌کدام از شرکت‌های هواپیمایی فعال کشور نرخ 400هزار تومانی را برای هیچ مسیر پروازی داخلی اعلام نکرده‌اند.
    وی در پاسخ به این پرسش که آزادسازی نرخ هواپیما چه‌زمانی اجرا می‌شود، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری روند آزادسازی قیمت‌ها را تکلیف کرده است و شرکت‌های هواپیمایی باید بر اساس برند، زمان پرواز و نوع سرویس‌دهی نرخ‌ها را محاسبه و اعلام کنند.
    این در حالی بود که نرخ بلیت پرواز تهران ــ مشهد در روزهای اخیر سیر صعودی خود را ادامه داد و به مرز نیم‌میلیون تومان رسیده است. هم‌اکنون قیمت بلیت پرواز تهران ــ مشهد ــ تهران با نرخ کمتر از 840هزار تومان در دسترس نیست.
    نکته جالب توجه اظهارات مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در این رابطه است. محمدسعید شرفی با بیان این‌که اکثر شرکت‌های هواپیمایی تاکنون تغییر نرخی در راستای طرح آزادسازی نرخ بلیت هواپیما نداشته‌اند، گفت: بر اساس پایش کارشناسان سازمان، نرخ همه مسیرهای 170گانه آزادشده در حد قیمت‌های قبلی است.
    وی افزود: در روزهای اخیر متعاقب ابلاغ دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در 170 مسیر پرتردد داخلی به شرکت‌های هواپیمایی، برخی اخبار منتشره در خصوص افزایش قیمت بلیت در مسیرهای داخلی متأثر از آزادسازی قیمت بلیت هواپیما صحت ندارد.
    وی گفت: از آنجا که طبق معمول در طول سال بلیت‌های زمان اوج پروازها و زمان‌هایی که حجم متقاضیان سفر هوایی بالاست قبلاً به فروش می‌رسیده است نرخ‌های موضوع اخبار منتشره فعلی در خصوص مسیر تهران ــ مشهد در اربعین مشمول چنین شرایطی بوده و عمومیت نداشته است.
    به‌گفته وی، بر اساس پایش کارشناسان سازمان، نرخ همه مسیرهای 170 گانه آزادشده در حد قیمت‌های قبلی بوده و دسترسی متقاضیان به بلیت شرکت‌های هواپیمایی مختلف از طریق سایت شرکت‌ها یا دفاتر خدمات مسافرتی طرف قرارداد آنها به‌سهولت فراهم است.
    اما واقعیت بازار چیز دیگری را بازگو می‌کند، این‌گونه به نظر می‌رسد سازمان هواپیمایی کشوری به‌طور عام و معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل (دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌ها) بخش حمل‌ونقل هوایی را به حال خود رها کرده‌اند. شاید یکی از دلایل این امر نبود انگیزه خدمت به مردم به‌واسطه بازنشسته شدن برخی از مدیران این بخش باشد.

17. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Senator1989 از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 8,922 بار در 2,683 ارسال

کد خبر: ۱۵۸۰۹۰
    تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران عنوان کرد:

روغن نباتی یکی از پنج کالای اساسی است که توسط دولت قیمت گذاری می شود و آزاد سازی قیمت آن می تواند تبعات منفی را بر وضعیت اقتصادی کشور در پی داشته باشد و این موضوع می تواند به افزایش بی رویه قیمت روغن نباتی و کاهش کیفیت محصول تولیدی منجر شود.
    در برخی از خبرگزاری ها اخباری طی روز گذشته منتشر شد که از اقدامات دولت برای آزاد سازی قیمت روغن نباتی پس از آزاد شدن قیمت بلیط هواپیما خبر می داد.
    بر اساس گزارش بورس نیوز، نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع مجلس طی مصاحبه خود با یکی از خبرگزاری ها اظهار داشت که پس از آزاد شدن بهای بلیط هواپیما بحث آزاد سازی قیمت روغن نباتی و ماکارونی مطرح شده و تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در این حوزه و برخی مسئولان دولتی موضوع مذکور را پیگیری می کنند.
    این در حالی است که روغن نباتی یکی از پنج کالای اساسی است که توسط دولت قیمت گذاری می شود و آزاد سازی قیمتآن می تواند تبعات منفی را بر وضعیت اقتصادی کشور در پی داشته باشد و این موضوع می تواند به افزایش بی رویه قیمت روغن نباتی و کاهش کیفیت محصول تولیدی منجر شود. در همین ارتباط، دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: روغن نباتی جزو کالاهای اساسی می باشد و مشمول قیمت گذاری دولت است. از این رو موضوع آزادسازی قیمت روغن نباتی معنایی ندارد.
    ابوالحسن خلیلی در خصوص صحت و سقم پیگیری تولید کنندگان روغن نباتی برای آزاد ساز قیمت این محصول گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد. چرا که در شرایط فعلی رکود در بازار فروش محصولات حاکم است و بازار کشش افزایش قیمت را ندارد و عرضه بیش از تقاضا است.
    در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان محصولات خود را با اعمال تخفیفاتی عرضه می کنند. پس چگونه می توان روغن نباتی را که جزو کالاهای اساسی است از مشمولیت قیمت گذاری دولت خارج نمود؟
    وی با تأکید بر اینکه آزاد سازی قیمت روغن نباتی در هیچ دوره ای وجود نداشته، در خاتمه گفت: هر دولتی ابتدای سال مصوبه قیمت گذاری کالاهای اساسی را ابلاغ می کند و تصمیم گیری در این خصوص در اختیار دولت قرار دارد.

19. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید m.hossein از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها