نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 4091 از 5220 نخست ... 30913591399140414081408840894090409140924093409441014141419145915091 ... آخرین
نمایش نتایج: از 40,901 به 40,910 از 52196

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

پاسخ : اخبار

در گفت‌وگو با فارس
    وکیل خانواده هاشمی:
    دولت تدبیر و امید بدیهیات حقوق مردم را تضییع می‌کند/

کسی در فرمانداری تهران پاسخ‌گو نیست

وکیل خانواده هاشمی با ابراز گلایه از اینکه کسی در فرمانداری تهران پاسخ‌گوی مردم نیست، گفت: مستندات رد صلاحیت مرا بر خلاف قانون نمی‌دهند.

سید وحید ابوالمعالی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، با اشاره به برخورد نامناسب هیأت اجرایی در خصوص ارائه مستندات رد صلاحیتش برای مجلس شورای اسلامی، گفت: متأسفانه زمانی که برای دریافت مستندات رد صلاحیت خود به فرمانداری مراجعه کرده بودم پاسخ مناسبی دریافت نکردم.

وی افزود: امروز به فرمانداری رفتم و گفتم مستندات رد صلاحیتم را می‌خواهم اما به من گفتند ما نمی‌توانیم مستندات را به شما بدهیم، اعتراضتان را مکتوب اعلام کنید و بروید من هم گفتم دکترای حقوق دارم و قانون را برایشان خواندم اما آقایی که آنجا بود در پاسخ به من گفت قانون را برای ما نخوانید ما وظیفه خودمان را می‌دانیم.

ابوالمعالی ادامه داد: مدتی گذشت تا اینکه در نهایت با هماهنگی نگهبانی فرمانداری پیش فردی به نام «ن» رفتم و شروع به صحبت کردم. در همان حین آقایی به نام «ی» که آقای «ن» او را مهمان خود معرفی کرد وارد اتاق شد که بعدم فهمید که ایشان مدیرکل سیاسی استان است.

وی ادامه داد: آقای «ن» به من گفت که ما نمی‌توانیم مستندات را بدهیم و شما باید به مرجع قانونی اعتراض کنید ما همین توضیحات را به آقای رسایی هم دادیم، من در پاسخ قانون را برایشان خواندم و گفتم مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است که شما باید مستندات را به من ارائه دهید و هیچ مرجعی نمی‌تواند مصوبات مجمع تشخیص را نقض کند.

وکیل خانواده هاشمی تصریح کرد: به ایشان گفتم روز سومی است که برای دریافت مستندات به فرمانداری می‌آیم اما کسی پاسخگو نیست من در یک خانواده سیاسی بزرگ شدم همیشه به دولت احمدی‌نژاد نقد داشتم و جزو کسانی بودم که به دولت روحانی رأی دادم اما خجالت‌آور است کاری که وزارت کشور دولت احمدی‌نژاد نکرد شما انجام می‌دهید.

ابوالمعالی در ادامه گفت: ابتدا مستندات را نمی‌دادند و با این که پرونده متن روی میزشان بود، می‌گفتند ما مکلف نیستیم دلایل را به شما بدهیم ما به هیأت نظارت اعلام می‌کنیم، من قانون را برایشان خواندم و گفتم قانون آنقدر روشن است که جایی برای بدفهمی نمی‌گذارد، شما باید به قانون عمل کنید. اما توجهی نکردند اما پس از اینکه قاطعیت من را دیدند آقای «ن» متن نامه وزارت اطلاعات را که 3 یا 4 خط بود برایم خواند و گفت بر اساس این نامه عنوان شده که من اعتقادی به اسلام ندارم.

وی تصریح کرد: به ایشان گفتم حداقل شماره نامه را به من بدهید تا پیگیری کنم و گفتند محرمانه است من هم گفتم اگر نامه محرمانه است چطور شما آن را در حضور فردی که میهمان‌تان است قرائت کرده‌اید آن وقت شماره نامه را به من نمی‌دهید؟ در این زمان آقای «ی» بلند شد و با لحنی تند گفت من نمی‌دانم تو داری صدای ما را ضبط می‌کنی یا نه؟ من هم در پاسخ گفتم این چه حرفی است من در مکتب هاشمی بزرگ شدم صدای کسی را ضبط نمی‌کنم شما دارید به من توهین می‌کنید.

وی ادامه داد: من گفتم در مصوبه مجمع گفته شده که مراجع رسیدگی‌کننده ملزم هستند مستندات را ارائه دهند اما آن‌ها گفتند ما مشمول این قانون نیستیم. گفتم یعنی هیأت اجرایی مرجع رسیدگی نیست؟ گفتند نه نیست. گفتم من این مطلب را به نقل از شما می‌گویم اما اعتنایی نکردند. این در حالی است که در ماده واحده مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در تاریخ 22 آبان ماه 78 عنوان شده در صورت درخواست کتبی، دلایل و مدارک رد صلاحیت به اطلاع شما خواهد رسید.

وکیل خانواده هاشمی تأکید کرد: در هر صورت از نظر من عملکرد فرمانداری کاملاً خلاف قانون بوده و کسانی که حقوقدان هستند و حب و بغض سیاسی ندارند به خوبی می‌دانند که اینها خلاف می‌کنند. جالب اینجاست که گفتند 30 سال است کار ما این بوده یعنی این‌ها 30 سال است حق مردم را تضییع می‌کنند؟

وی گفت: دولت روحانی، دولت تدبیر و امید است اما بدیهیات مردم را تضییع می‌کنند، دیگر چه تدبیر و امیدی باقی می‌ماند؟ چیزی که در نامه وزارت اطلاعات آمده بی‌معنا و مسخره است.

وی در خصوص رد صلاحیت علیزاده طباطبایی، گفت: موضوع رد صلاحیت ایشان چیز دیگری بوده که چون نامه محرمانه است بهتر است خودشان در این مورد توضیح دهند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13941019000722

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,465 بار در 5,450 ارسال

باز شدن راه ورود ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی به ایران

اقتصاد > اقتصاد کلان - تسنیم نوشت:توافق منعقده برای لغو تحریم های ایران که قرار است در هفته های آینده اجرایی شود، دست این کشور را برای پیدا کردن ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی برای بازسازی صنایع نفت و گازش باز خواهد کرد.

به گفته تحلیلگران موسسه های تحقیقاتی آی اچ اس، انرژی اسپکتس و امیریتس ان بی دی، تنش دیپلماتیک عربستان با ایران چالشی، که ایران برای جذب سرمایه گذاری خارجی پس از لغو تحریم ها با آن روبروست را شدیدتر خواهد کرد.

قطع روابط دیپلماتیک دو کشور دقیقا در زمانی اتفاق می افتد که ایران خود را برای لغو تحریم ها آماده می کند. توافق منعقده برای لغو تحریم های ایران که قرار است در هفته های آینده اجرایی شود، دست این کشور را برای پیدا کردن 100 میلیارد دلار سرمایه خارجی برای بازسازی صنایع نفت و گازش باز خواهد کرد.

به گفته ریچارد مالینسونوف، از موسسه انرژی اسپکتس، بی ثباتی منطقه ای ناشی از بحران دیپلماتیک به وجود آمده، این تلاش ها را تهدید خواهد کرد و منجر به کشمکش طولانی قدرت خواهد شد. در نتیجه ارزیابی ریسک سرمایه گذاری در بازار ایران برای شرکت های خارجی دشوار خواهد شد.

ویکتور شام، رئیس بخش تحقیقات بازار نفت موسسه آی اچ اس نیز گفت: «این وضعیت سختی تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری بلندمدت در ایران را بیشتر می کند...این بحران دیپلماتیک سرمایه گذاری را احتمالا ماه ها یا حتی سال ها کند خواهد کرد و اضافه شدن تولید جدید را نیز کند خواهد نمود.»

ایران قصد دارد بلافاصله بعد از لغو تحریم ها صادرات نفت خود را افزایش دهد و سرمایه و تکنولوژی خارجی را برای احیای تولید انرژی خود که از نبود سرمایه گذاری رنج می برد، جذب نماید. این کشور تا قبل از تشدید تحریم ها در سال 2012، دومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک بود، اما اکنون بر اساس آمارهای بلومبرگ به مقام پنجم تنزل یافته است.

عربستان اخیرا و در پی حمله به سفارت این کشور در ایران روابط خود با تهران را قطع کرده و متحدان این کشور نیز اقدامات مشابهی را صورت داده اند. قطر که دارای یک میدان گازی عظیم مشترک با ایران است، روز چهارشنبه سفیر خود را از تهران فرا خوانده است. امارات و کویت نیز سفرای خود را از این کشور فرا خوانده اند.

همه این پنج کشور عضو اوپک هستند و همگی از طریق تنگه هرمز نفت صادر می کنند. عربستان، بزرگترین تولید کننده عضو اوپک در مقابل درخواست های ایران برای کاهش تولید و جا باز کردن برای افزایش تولید این کشور پس از تحریم ها مخالفت کرده است. بر اساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تحریم ها موجب شده تا میزان فروش نفت خام و میعانات ایران از 2.6 میلیون بشکه در روز در سال 2011 به 1.4 میلیون بشکه در سال 2014 برسد.

میشائیل ویتنر، تحلیلگر سوشیت جنراله گفت، حتی با وجود اینکه تنش ها بین ایران و عربستان یک «یک سطح تهدید کننده تر» رسیده، اما هرگونه افزایش قیمت نفت در ارتباط با این قضیه محدود بوده، زیرا احتمال بروز جنگ و بسته شدن تنگه هرمز پایین است.
    وزارت نفت ایران روز چهارشنبه در گزارشی که در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرد به نقل از مهدی عسلی، نماینده ایران در اوپک نوشت، اختلاف ایران با عربستان تنها تاثیری کوتاه مدت بر بازار نفت خواهد داشت و تهران را از افزایش صادرات خود باز نخواهد داشت. سید محسن قمصری، رئیس امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران نیز گفت، شرکت ملی نفت ایران در حال مذاکره با مشتریان قبلی خود در مورد از سر گیری یا افزایش خرید نفت پس از لغو تحریم هاست.

آنیتا یاداو، تحلیلگر موسسه امیریتس ان بی دی گفت: «اگر شما 5 هزار مایل آن طرف تر نشسته اید، زمانی این اتفاقات برای شما جدی می شود که شما به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت باشید... درک فعلی این است که در اینجا ریسک افزایش یافته است.»

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

رئیس سابق سازمان استاندارد در گفتگو با «نسیم آنلاین» خطاب به زنگنه و ابتکار:
    محموله‌های بنزین وارداتی را در بنادر متوقف کنید

ملاحظات سیاسی را کنار بگذارید و اجازه ورود بنزین خارجی را به کشور ندهید؛ آزمایش آلوده بودن یا نبودن بنزین وارداتی، ۱۵ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد، چرا دو سال است نتایج آزمایشات را اعلام نمی‌کنید؟

برزگری با انتقاد از اعلام نشدن نتایج آزمایشات بنزین‌های وارداتی در دو سال گذشته گفت: مردم از سازمان استاندارد توقع دارند، ملاحظات سیاسی را کنار بگذارد و سلامتی مردم را در نظر بگیرد.

نظام الدین برزگری رئیس سابق سازمان استاندارد در گفتگو با «نسیم آنلاین» در خصوص پاسخگو نبودن سازمان استاندارد درباره کیفیت بنزین های وارداتی در دولت یازدهم اظهار کرد: سازمان استاندارد معمولا سازمانی پاسخگو بوده و باید در خصوص کیفیت بنزین های وارداتی هم پاسخ دهد.

وی افزود: محموله های وارداتی معمولا در بنادر نمونه برداری می شود و به آزمایشگاههای پژوهشگاه استاندارد و پژوهشگاه صنعت نفت ارجاع داده می شود. در نهایت بعد از این که نتیجه آزمایش از دو یا سه جا مشخص شد، به صورت علنی اعلام می شود.

رئیس سابق سازمان استاندارد تصریح کرد: محموله های بنزین باید در بنادر متوقف شود و تا زمانی که نتیجه نمونه برداری نشان دهنده استاندارد بودن بنزین نباشد، اجازه ورود به آنها داده نمی شود.

برزگری با اشاره به دوران مدیریت خود بر سازمان استاندارد به نسیم آنلاین عنوان کرد: زمانی که بنده رئیس سازمان استاندارد بودم اجازه ورود هیچ محموله ی بنزینی بدون تایید سازمان استاندارد داده نمی شد. البته مشکل اصلی آلودگی هوا بنزین های آلوده نیست، زیرا اگر خودروهای کاربراتوری بنزین یورو4 با اکتان بالای 90 هم مصرف کنند بازهم هوا آلوده خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر 120 هزار خودروی فرسوده در سطح کلانشهرها در حال تردد است و بنا به اعلام برخی از مراجع، 70 هزار خودرو بیش از 30 سال عمر کرده اند. اینها همه تاثیر گذارند و تنها عامل آلودگی هوا بنزین نیست.

برزگری با انتقاد از موضع منفعل سازمان استاندارد در قبال بنزین های وارداتی گفت: سازمان استاندارد باید در خصوص وضعیت کیفیت بنزین های وارداتی به مردم پاسخ دهد و هیچ ملاحظه ای را نباید در این خصوص در نظر بگیرد چون این سازمان قبل از این یک سازمان دولتی باشد در برابر سلامت مردم مسئولیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: آزمایش نمونه های بنزین وارداتی زمان زیادی را طی نمی کند، به شکلی که خود این آزمایش 15 دقیقه بیشتر طول نمی کشد و اگر قرار باشد که در دو یا سه آزمایشگاه هم این بنزین ها مورد آزمایش قرار گیرد، 18 روزه می توان در خصوص کیفیت بنزین ها پاسخ قطعی داد.

رئیس سابق سازمان استاندارد بیان کرد: بنده از خانم پیروزبخت می خواهم که دلیل اعلام نشدن کیفیت بنزین های وارداتی را هرچه سریعتر اعلام کنند و به مردم بگویند که چرا در این دو سال نتیجه آزمایشات استاندارد بودن یا نبودن بنزین به استحضار عموم مردم نرسیده است.

برزگری عنوان کرد: در زمان دولت قبل سازمان استاندارد به طور مستقل نظر خود را در خصوص بنزین پتروشیمی ها اعلام کرد، اما در این دولت شاهد این هستیم که برخی ملاحظات اجازه اعلام نظر مستقل سازمان استاندارد را نمی دهند.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم عملکرد سازمان استاندارد سیاسی شود و تحت فشار دولت موضع این سازمان تغییر کند. ما در سازمان استاندارد نشان دادیم که سلامتی مردم برایمان مهم تر از هر چیز دیگری است و حتی در خصوص خودرو با وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت درگیر شدیم. ولی متاسفانه نمونه این گونه از استقلال عملها را در سازمان استاندارد کنونی نمی بینیم.

http://nasimonline.ir/Content/Detail...86%DB%8C%D8%AF

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

5 عضو هیات رییسه خبرگان، تماس با «سید حسن خمینی» را تکذیب کردند!

آقای شریعتمداری! نام آن عضو هیات رییسه خبرگان را افشا کنید!

وقتی پیامکی در کار نیست ، این ادعا برای چیست؟ مگر نه آنکه حضرتتان از ارسال پیامک مطلع هستید، شرافت به خرج دهید و اینبار، مستنداً ادعای خود را ثابت کرده و با توجهبه دسترسی هایتان، سند ارسال این پیامک را منتشر کنید!
    آفتاب :
    تنها چند ساعت پس از انتشار یادداشت مدیرمسئول روزنامه كيهان، 5 نفر از اعضای هيئت رييسه خبرگان تماس خود با يادگار امام جهت شركت در امتحان خبرگان را تكذيب كردند!

به گزارش انتخاب، حسین شریعتمداری در بند نخست یادداشتش، در نقش رجال الغیب ظاهر شده و البته با ادعای دسترسی به منابع ویژه اطلاعاتی - مخابراتی، مدعی ارسال پیامک دعوت آزمون خبرگان برای یادگار امام شده است!

خبری که پس از پیگیری های خبرنگار ما، نشان داد که از اساس کذب است و تک تک اعضای بیت امام از شنیدن آن مبهوت!

اما ادعاى روزنامه كيهان مبنى بر تماس يك عضو برجسته ى هيئت رئيسه مجلس خبرگان با آيت الله سيد حسن خمينى و دعوت از ايشان جهت شركت در امتحان شوراى نگهبان بر آن شديم كه از صحت و سقم اين ادعا با خبر شويم.

در قدم اول، با آيت الله سيد احمد خاتمى تماس گرفتیم و ايشان اعلام کرد: بنده در هيچ زمينه اى با ايشان تماس تلفنى نداشته ام.

سپس با آيت الله موحدى كرمانى تماس گرفته شد و ايشان هم قوياً اعلام كردند كه هيچ تماسى در مورد دعوت از حاج حسن آقا جهت شركت در امتحان با ايشان بر قرار نكرده اند.

دفتر آيت الله هاشمى شاهرودى هم در تماس خبرنگار ما، اعلام کرد كه در ماه هاى اخير هيچ تماس تلفنى ميان معظم له و يادگار امام صورت نگرفته است.

هم چنين آيت الله درى نجف آبادى در پاسخ به سؤال «انتخاب» گفت: مسأله دعوت ازحاج حسن آقا ارتباطى به بنده ندارد و بنده با ايشان تماسى نگرفته ام ايشان اضافه كرد: البته نظر بنده اين است كه ايشان لزوم نداشت در امتحان شركت كنند ولى نظر نهايى با شوراى نگهبان است.

در ادامه يكى از نزديكان آيت الله حسينى بوشهرى نيز تماس اين عضو هيئت رئيسه خبرگان با يادگار امام را بى اساس دانست و گفت: اين مسأله ارتباطى با ايشان ندارد كه بخواهند در اين زمينه سخن بگويند و تماس برقرار كنند.

به گزارش «انتخاب» ؛ گرچه تجمیع این همه اطلاعات ناشنیده و کذب در قالب یادداشت مدیرمسئول کیهان، آنهم طی دو خط از بند نخست آن، هنری کم نظیر است، اما خوب است لااقل آقای شریعتمداری به جز انتشار سند ارسال پیامک، نام آن عضو محترم هیات رییسه خبرگان را اعلام فرمایند تا بیت امام (ره) و مردم، حقیقت این تماس تلفنیِ تخیلی را بدانند!

8. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

94/10/18 - 12:04

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در گفت‌وگو با فارس:

۶۰ درصد چک‌های فروشندگان لوازم خانگی برگشت می‌خورد/ ورشکستگی چند کارخانه قطعی است

رئیس اتحادیه لوازم خانگی اعلام کرد به دلیل تشدید رکود در بازار و نبود مشتری، ۶۰ درصد چک‌هایی که فروشندگان لوازم خانگی به کارخانجات داده‌اند، یکی پس از دیگری برگشت می‌خورد.

محمد طحانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی، اظهار داشت: اکنون به‌دلیل تشدید رکود در

بازار و کاهش قدرت خرید مردم، وضع به شکلی درآمده که کارخانجات با شرایط مالی بسیار بدی مواجه هستند.
    وی افزود: فروشندگان لوازم خانگی،
    مغازه‌هایشان پر از کالاست، درحالی که خبری از مشتری نیست و قادر نیستند چک‌های کارخانجات را پر کنند، در نتیجه طبق آمار موجود 60 درصد

چک‌ها برگشت می‌خورد و با این روند ورشکستگی چند کارخانه تا چند ماه آینده قطعی است.
    رئیس اتحادیه لوازم خانگی در پاسخ به این سؤال که

طرح اعتباری خرید کالا تا چه حد می‌تواند به این مسئله کمک کند، اظهار داشت: اجرای این طرح از دو ماه پیش از این هفته به آن هفته موکول

می‌شود و با توجه به اینکه گروه هدف تشکیل خواهد شد، شناسایی و روند همین طرح نیز زمان‌بر است، این درحالی است که بانک‌ها به‌دلیل حساب

و کتاب پایان سال، از نیمه دوم بهمن‌ماه هیچ تسهیلات و وامی را به روال هر سال نمی‌دهند و موضوع به ابتدای سال آینده موکول خواهد شد.
    طحانپور

این را هم گفت: اکنون به‌دلیل شرایط موجود، واحدهای صنفی کالاهای خود را با اقساط 10 ماهه به افرادی که می‌توانند تضیمن لازم را دهند،

می‌فروشند تا حداقل گردش مالی داشته باشند.
    به گزارش فارس، طی دو ماه گذشته دولت بسته‌ای را برای خروج موقت از رکود ارائه کرد که طی آن

خط اعتباری 4 هزار و 200 میلیارد تومانی برای طرح خرید اعتباری کالا و رونق در بخش لوازم خانگی قرار دارد که این طرح تاکنون برای اجرا با اما و اگرهای زیادی روبه‌رو شده است.

بهترین دانش آن است که سودمند باشی

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

فیلم/ واکنش مردم به حقوق پایین و پیشنهاد جدید دولت/ آقای روحانی! چرخ پنچر زندگی با ۷۰۰ هزار تومان نمی‌چرخد

http://www.farsnews.com/MediaDisplay...13940924001524
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

غول آلمانی پای دو پروژه بزرگ ایرانی

به گزارش خبرنگار ایسنا، پس از آنکه وزارت راه و شهرسازی موافقت دو شرکت بزرگ اروپایی را برای حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) جلب کرد و مذاکرات خود را با دیگر کشورها تداوم بخشید به نظر می‌رسد در آستانه لغو قطعی تحریم‌ها قدری فضای مذاکره و عقد قرار‌دادهای جدید بیشتر شده است.

پس از آنکه یک شرکت مطرح فرانسوی نوسازی و بازطراحی سه ایستگاه راه‌آهن‌ ایران را پذیرفت این‌بار نوبت یک شرکت مشهور آلمانی بود تا با نهایی کردن قرار‌دادش با شرکت راه‌آهن تاثیری مهم در آینده این طرح‌ها باقی بگذارد.

براساس توافق‌نامه‌ای که میان مدیران شرکت زیمنس و مدیرعامل شرکت راه‌آهن ایران منعقد شد، شرکت آلمانی در سه حوزه خاص به فعالیت خواهد پرداخت که در این بین دو پروژه مهمی که تنوعی جدی در صنعت ریلی ایران به وجود خواهد آورد به چشم می‌خورد.

براساس این توافق‌نامه شرکت زیمنس در حوزه برقی‌کردن خط ریلی تهران – مشهد در حوزه‌هایی مانند تجهیزات و لوکوموتیو برقی، واگن مسافری و سرویس و نگهداری خط فعالیت خواهد کرد.

همچنین در خط پرسرعت تهران – اصفهان نیز زیمنس بناست تا بر روی یک پیشنهاد فنی و مالی کار کرده که قادر به ارائه‌ی پیشنهاد سیگنالینگ و قطار مسافری سریع‌السیر در این حوزه باشد.

همچنین بنا شده 500 دستگاه سالن مسافری به انضمام بررسی امکان تامین فاینانس و تامین و نگهداری آن از سوی زیمنس برای راه‌آهن اجرایی شود. توسعه و به‌روزرسانی سیستم‌های راه‌آهن ایران، آموزش و انتقال تکنولوژی نیز بخش دیگری از قرار‌داد راه‌آهن ایران با این غول آلمانی را می‌سازد.

هرچند تا لغو قطعی تحریم‌ها هنوز فرصت باقی است و بسیاری از شرکت‌های اروپایی ترجیح می‌دهند تا زمانی که این مساله قطعی نشده، نسبت به نهایی کردن قرار‌دادهایشان دست نگه دارند، اما ورود شرکت‌های در سطح زیمنس به ایران نشان از این امید دارد که در آینده و در شرایطی که دولت با مشکلات جدی اعتباری روبه‌روست خارجی‌ها توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل ایران را پیگیری کنند.

13. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

دوست‌حسینی:

سیاست گران اداره کردن کشور را کنار بگذاریم

عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است برای رسیدن به رونق اقتصادی باید سیاست گران اداره کردن کشور را کنار بگذاریم و به سمت کاهش قیمت‌ها حرکت کنیم تا خرید و فروش زیاد شود.

کاظم دوست‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره پیش‌بینی خود از وضعیت رونق و رشد اقتصادی در سال آینده گفت: مباحثی که در مورد رشد اقتصادی بالا برای سال آینده مطرح می‌شود بیشتر برای رفع تحریم‌هاست، چرا که این تصور وجود دارد که برداشته شدن تحریم‌ها می‌تواند تا میزان زیادی تاثیرگذار باشد درحالی که نشانه‌هایی وجود ندارد که سال آینده شرایط اقتصادی پر رونق یا رشد اقتصادی پنج درصد داشته باشیم.

وی افزود:‌ تحریم‌های اقتصادی مانند تیغ دولبه است. این احتمال وجود دارد که بعد از رفع تحریم‌ها با بیشتر شدن واردات به تولید داخل لطمه وارد شود؛ به طور کلی رونق اقتصادی در سال آینده به این بستگی دارد که چقدر بتوانیم درآمد ایجاد و کشور را ثروتمند کنیم.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد:‌ این ضرورت وجود دارد که کشور ثروتمند شود، چرا که در حال حاضر اقتصاد ضعیفی داریم. باید سیاستی که باعث شده کشور گران اداره شود را برطرف کنیم. باید به نقطه‌ای در اقتصاد‌مان برسیم که مصرف‌کننده و خریدار حرف آخر را بزند،؛ سیاستی که در اکثر اقتصاد‌ها وجود دارد.

مشاور بانک توسعه صادرات تصریح کرد: واقعیت این است که چنین اتفاقی تا کنون در اقتصاد ما وجود نداشته است. ما تا کنون یک اقتصاد ناقص انحصاری داشته‌ایم که باید به سمت رقابتی شدن برویم تا قیمت‌ها کاهش یابد.

وی تاکید کرد: باید رونق اقتصادی را در کاهش قیمت‌ها ببینیم؛ نه در افزایش قیمت‌ها، چرا که همزمان با کاهش قیمت‌ها خرید و فروش هم زیاد خواهد شد.

http://isna.ir/fa/news/94102011205/%...B1%DB%8C%D9%85

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,314 بار در 924 ارسال

ر گفتگو با مهر عنوان شد؛
    پس‌لرزه‌های سقوط «یوآن» بر اقتصاد ایران/ ریال ضعیف‌تر شد

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با اشاره به افت ارزش یوآن در سبد ارزی دنیا، گفت: اگر رکود نبود، کاهش ارزش یوآن منجر به افزایش واردات بیشتر کالای چینی به ایران می‌شد.مجیدرضا حریری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص کاهش ارزش یوآن در سبد ارزی دنیا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران گفت: اگرچه ارزش پول ملی چین در مقابل دلار در روزهای اخیر تضعیف شده است، در ایران هم با کاهش ارزش پول ملی مواجه بوده است که البته این کاهش ارزش پول ملی بیش از ارزش یوآن است که نشانگر این است که ریال، ضعیف‌تر شده است.
    نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین افزود: کاهش ارزش یوآن در سبد ارزی دنیا، تاثیر فوری و آنی در اقتصاد ایران نخواهد داشت؛ مگر اینکه اتفاق تازه‌ای در اقتصاد رخ دهد اما به هر حال تبعاتی هم برای اقتصاد به دنبال خواهد داشت، چراکه ایران در شرایط کنونی، ارتباط زیادی با بازارهای بین‌المللی ندارد که وقوع طوفان‌های بین‌المللی در آن تاثیر فوری داشته باشد و بیشتر می‌توان گفت که اقتصاد ایران متاثر از بحران‌های محلی است.
    وی تصریح کرد: چنانچه ایران در دوران رونق اقتصادی به سر می‌برد و ارزش یوآن به میزان فعلی در بازارهای جهانی پایین می‌آمد، به طور قطع اقتصاد ایران نیز تاثیر بیشتری از این کاهش ارزش پول ملی چین می‌پذیرفت اما اکنون رکود در کشور مشاهده می‌شود و تقاضا برای خرید کالا بسیار پایین است و بنابراین واردات کالاهای چینی نیز کمتر از قبل صورت می‌گیرد؛ بدین ترتیب رکود باعث می شود که تقاضای واردات به شکل واقعی به کشور منتقل نشود.
    به گفته حریری، به هرحال پول ملی چین هم اکنون در سبد ارزهای بین‌المللی قرار گرفته است و نسبت به دلار و سایر ارزهای رایج دنیا واکنش نشان می‌دهد اما در مقابل دولت چین هم سیاست‌هایی را برای ارزان‌تر کردن واردات خود به کار می‌گیرد که ممکن است منجر به ارزش یوآن در بازارهای جهانی شده باشد تا واردات را برای کشورهای دیگر مقرون به صرفه کند.

پندار نیک گفتار نیک کردار نیک

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید b-asgharne از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

خسروتاج اعلام کرد

سقف کارت اعتباری 6 میلیون مصوب شد/ زوج‌ها در اولویت

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: سقف کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی ایرانی شش میلیون تومان تصویب شده و اولویت با زوجین است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مجتبی خسروتاج امروز - یکشنبه - در اجلاس سراسری اتاق اصناف تهران با اشاره به طرح کارت‌ اعتباری خرید کالای ایرانی گفت: این طرح به عنوان یکی از راهکارهاست که می‌تواند فضای تقاضا در کشور را تسریع کند، چون به دلیل وضعیت رکودی که بعضا به دلیل فراوانی محصول و عدم پویایی در بازار شاهدیم طرح کارت‌های اعتباری یکی از راهکارهایی بود که می‌توانست در این زمینه راهگشا باشد.

وی با بیان این‌که در طرح اعتباری خرید لوازم خانگی ایرانی اولویت فعلا به متاهلان داده شده است، اظهار کرد: آمار تولید نسبت به سال گذشته نگران‌کننده بود به همین دلیل نگاه دولت در این بخش، تحرک در تولید بود و اساس این طرح آن بود که تعدادی از واحد‌های تولیدی که چنین موجودی دارند مورد مشورت قرار گیرند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌که این طرح موجب تحرک در تولید می‌شود، به برگزاری طرح فروش فوق‌العاده اشاره و اظهار کرد: نمایشگاه‌های فروش شب عید و بهاره را در سال جاری برگزار نخواهیم کرد و فروش فوق‌العاده و حراج با نظارت اتحادیه برگزار خواهد شد.

خسروتاج ادامه داد: با توجه به فراوانی کالا و شرایط رقابتی کشور دلیلی بر برگزاری نمایشگاه بهاره ندیدیم و امیدواریم در این حرکت اتحادیه‌های صنفی بتوانند نیازهای مردم را برآورده کنند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در عین حال بیان کرد: می‌توانیم همانند روز ملی صادرات که صادر‌کنندگان نمونه انتخاب و معرفی می‌شوند روزی را نیز به این اختصاص دهیم که بهترین اتحادیه‌ها و واحد‌های صنفی که در فروش فوق‌العاده شرکت کرده‌اند انتخاب شوند و فضای رقابتی بین واحد‌های صنفی ایجاد کنیم.

وی در عین حال به ضرورت اصلاح ساختار تشکیلاتی اتحادیه‌ها تاکید کرد و گفت: آن طور که باید و شاید به کیفیت اتحادیه‌ها اهمیت ندادیم و بعضی از آنها به ویژه در حوزه غذا و پوشاک هم‌پوشانی دارند که یکی از اقدامات مهم ما اصلاح در بخش تشکل‌ها است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بر ضرورت تشکیل اتحادیه‌ای مستقل برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای تاکید کرد.

خسروتاج همچنین در بخشی از سخن خود با اشاره به ضرورت رشد صندوق‌های مکانیزه گفت: باید بتوانیم در یک برنامه یک یا دو ساله همه واحدهای صنفی را به این صندوق مجهز کنیم و این از حقوق مصرف‌کنندگان محسوب می‌شود.

http://isna.ir/fa/news/94102011187/%...C-%D9%87%D8%A7

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 59 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 59 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها