نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 466 از 5202 نخست ... 3664164564634644654664674684694765165669661466 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,651 به 4,660 از 52011

موضوع: اخبار

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,174 بار در 2,106 ارسال
    بورس 24
    دلایل توقف نماد ذغالسنگ نگین طبس در بورس اعلام شد

مدیرعامل سرمایه گذاری آتیه تکادو آخرین وضعیت صنعت ذغال سنگ را تشریح کرد. مهندس صادقی در گفتگو با بورس 24درباره دلیل توقف نماد نگین طبس گفت:براساس مقررات بورس هر نمادی که تعدیل با اهمیت داشته باشد باید متوقف شود در شرایطی که کطبس بالای 20درصد ارزیابی میشودوی درباره تعدیل مثبت کطبس تنها به این نکته اشاره کرد که به طور کلی اوضاع عملیاتی و غیر عملیاتی این شرکت خوب است و بعد از اعلام رسمی این تعدیل نماد شرکت ظرف روزهای آینده بازگشایی خواهد شدسهامدران عمده کطبس همچنین درباره این که ذوب آهن اصفهان معتقد است واردات ذغال سنگ برای این مجموعه مقرون به صرفه تر از خرید داخلی است گفت :این گونه اظهار نظرها بیشتر بازار گرمی است و باید توجه داشت که در شرایط فعلی واردات با مشکلاتی مثل انتقال ارز ونوسان نرخ ارز مواجه است.وی همچنین درباره اینکه اگر ذوب اهن اقدام به خرید ذغال داخلی نکند در حالیکه این کالا در آستانه ورود به بورس کالاقرار دارد چه سرنوشتی در انتظار تولید کنندگان ذغال سنگ است گفت:با ورود ذغال سنگ به بورس کالا قیمت این کالا واقعی میشود زیرا در حال حاضر قیمت این کالا با اعمال نظر ایمیدرو وچانه زنی ذوب اهن بفروش میرسد.
    در ادامه این مقام مسئول همچنین پیش بینی کرد:سال آینده نیاز کشور به ذغال سنگ بالغ بر 2تا3میلیون تن است که صرف پروژه های فولادی خواهد شد. پیش بینی فعالان این حوزه لزوم واردات این کالا است ودر حال حاضر یک میلیون تن تولید داخلی داریم اما نیاز کشور در سال آینده به حدود 3میلیون تن می رسد.
    اقای صادقی سال اینده را اوج شکوفایی این صنعت دانست وگفت :مصرف کنندگان این کالا غیر از ذوب آهن طرحهای فولادی وهمچنین کک سازی زرند است .با راه اندازی کک سازی زرند در سال آینده این واحد به کلیه ذغال تولیدی داخل برای تولید کک نیاز داردوباوجود طرهای جدید فولادی نیاز داخلی به ذغال سنگ از تولید آن پیشی خواهد گرفت.
    مدیر عامل سرمایه گذاری تکادودرباره نحوه قیمت گذاری ذغال سنگ گفت :در حال حاضر قیمت گذاری فقط چانه زنی با ذوب آهن است علاوه بر این که ایمیدرو هم در قیمت گذاری دخالت میکند وامسال اجازه افزایش بیشتر از 10تا15درصد را به تولیدکنندگان ذغال سنگ نداداما با ورودذغال سنگ به بورس کالا قیمت ها واقعی تر خواهد شد
    وی همچنین پیش بینی کرد :در سال آینده صنایعی که به قیمت های جهانی واخبار پیرامونی مثل مباحث ارزی وتحریم ها ارتباطی ندارند ومصرف کننده داخلی دارند مثل ذغال سنگ با رونق مواجه شوند چرا که سال اینده سال شکوفایی این صنعت است.

http://bourse24.ir/login.php

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال احـد آواتار ها
    تشکر شده 1,889 بار در 442 ارسال
    بازار طلای امروز
    1390/11/20
    (11:55) بازار آتی
    به دلیل اینکه قیمت جهانی اونس از دیرور تغییرات چندانی نداشته و خبر خاص داخلی هم منتشر نشده بازار آتی امروز تا به این لحظه آرام بوده
    (11:51) بازار سکه
    قیمت سکه در بازار به 830 هزار تومان رسید
    (11:5) بازار آتی
    برای بازار امروز آتی پیش بینی می شود که قیمت ها همانند قیمت های آخر وقت دیروز شروع شوند و بازار بعد از آن متظر می ماند تا قیمت های فیزیکی مشخص شوند و بدنبال آن حرکت کند

عضو فعال احـد آواتار ها
    تشکر شده 1,889 بار در 442 ارسال
    حقوقی ها در این هفته چه کردند؟

دنیای اقتصاد - گروه بورس- اعظم شريفي: بورس تهران در اين هفته يكسره منفي بود تا با توقف نماد اوراق مشاركت، فشار تامين نقدينگي به سمت ساير نمادها هدايت شود. نمونه بارز اين موضوع را ميتوان در فشار فروش بر نمادهايي مانند مليمس و پالايش نفت تبريز ديد كه به خصوص سهامداران حقيقي سعي در خروج از اين سهام داشتند.

به گزارش خبرنگار ما، در اين هفته، حقوقيها سعي در حمايت از سهام زيرمجموعه خود داشتند و تا جايي كه حقوقيهاي بزرگ بازار خريدار ثابت زيرمجموعهها در نوسانهاي منفي بودند؛ بازار اين هفته در حالي با علاقه حقيقيها به سهام قندي دنبال شد كه اين بازيگران كوچك بازار تنها روز شنبه در نقش خريدار نمادهايي مانند غدير و پتروشيمي پرديس ظاهر شدند و در روزهاي ديگر صفهاي خريد گروه قندي و ساختماني را تشكيل دادند.تغيير مالكيت در معاملات اين هفته در مجموع به نفع حقوقيها بود به طوري كه طي اين هفته حدود 10 ميليارد ريال تغيير مالكيت به سمت حقوقيها رخ داد.
    بازار و حقوقيهاي سرشناس
    بانك اقتصاد نوين روز شنبه 500 هزار سهم «ثنوسا» را به فروش رساند، در اين نماد سرمايهگذاري مهرگان و ساختمان نوين هم فروشنده بودند. در نماد سرمايهگذاري توسعه معادن و فلزات، فولاد صبا نور حامي سهام بود. در نماد «ومعادن» بلوك 5 درصدي اين شركت بابت مطالبات بانك پاسارگاد از صندوق كاركنان فولاد به پاسارگاد منتقل شد. معادن و فلزات هم خريدهايي را در نمادهاي كابلهاي شهيد قندي، فولاد اميركبير كاشان، چادرملو و گلگهر انجام داد.در اين روز ايران و فرانسه نيز خريدار سهام سرمايهگذاري صنعت و معدن بود و در نماد داده پردازي نيز مثل روزهاي ديگر يك شخص حقيقي خريدار و دو شركت ملي انفورماتيك و سرمايهگذاري ايرانيان فروشنده بودند.از سوي ديگر، در نماد قند پيرانشهر توسعه صنعتي فروشنده سنگين اين سهم بود؛ در نماد «ختوقا» نيز سرمايهگذاري سمند فروشنده بيش از يك ميليون از سهام اين شركت بود و از طرفي ديگر صندوق مشترك بورسيران در اين نماد در نقش خريدار ظاهر شد. همچنين گسترش سرمايهگذاري ايرانيان فروشنده 300 هزار سهمي ليزينگ ايرانيان در صف خريد بود. روز شنبه، نور همدانيان 350 هزار سهم قند نيشابور را به فروش رساند و سرمايهگذاري مهر هم فروشنده 300 هزار سهمي كاشي سينا شد. اما بانك دي باز هم در نماد بوعلي در نقش حامي و خريدار ظاهر شد، ضمن اينكه سرمايهگذاري نوردنا براي حمايت از بانك سينا 350 هزار سهم خريداري نمود. دليران پارس هم خريدهاي سنگيني را در بانك دي و ايران زمين به ثبت رساند.
    فعاليت حقوقيها در بازار منفي
    روز يكشنبه در نماد بيمه پارسيان شركت پخش عظيم اقدام به عرضه بلوك 50 ميليون سهمي اين شركت كرد. همچنين در اين شركت بيمهاي گسترش سرمايهگذاري ايران خودرو نيز فروشنده بود.در نماد ساختماني «ثنوسا» نيز همچنان سرمايهگذاري مهرگان و ساختمان نوين فروشنده بودند. صبا تامين نيز خريدار سهام شركتهايي نظير پتروشيمي فناوران، صندوق بازنشستگي و فروشنده اندك داروسازي سينا بود.همچنين روز يكشنبه صندوق بازنشستگي نفت اقدام به خريد تجارت الكترونيك پارسيان، پتروشيمي خارك، چادرملو، بانك پاسارگاد و سرمايهگذاري صنعت و معدن كرد.اين در حالي است كه سرمايهگذاري مسكن فروشنده بلوك بيش از 14 ميليوني سهام مسكن شمال شرق بود كه توسط صندوق بازنشستگي كاركنان بانكها خريداري شد. همچنين نفت و گاز پارسيان فروشنده 880 هزار سهم پتروشيمي پرديس شد. دليران پارس هم اقدام به خريد سهام بانك ايران زمين و سرمايهگذاري شاهد نمود و در نماد ميدكو ، مبناي خاورميانه فروشنده 50 ميليوني سهام اين شركت معدني بود. همچنين فدك دانش محور كارآفرين نيز فروشنده سنگين قند ثابت و خريدار سامان گستر اصفهان بود.
    تلاش براي كنترل بازار
    روز دوشنبه سرمايهگذاري ايران و فرانسه همچنان خريدار «وصنعت» بود، همچنين توسعه صنعتي بيش از 590 هزار سهم قند پيرانشهر را به فروش رساند. در سرمايهگذاري بوعلي هم توسعه معادن كوثر فروشنده يك ميليون سهم بود و بانك دي همچنان در كسوت خريدار بوعلي ظاهر شد. دانايان پارس در نماد فولاد اميركبير كاشان خريدار بلوك 4/16 ميليون سهمي اين شركت شد. از طرفي ديگر، صندوق بازنشستگي مس هم خريدار سهام «فملي» بود.در نماد بانك ملت هم روز دوشنبه صندوق آتيه كاركنان اين بانك خريد خوبي را در اين سهم ثبت كرد.در نماد بيمه پارسيان هم خريدار بلوك 32 ميليون سهمي اين شركت بانك سرمايه بود و در نماد قند شيرين نيز اشخاص حقيقي و صندوق اقتصاد نوين فروشنده بودند.
    ورود حقوقيها به كارزار فروش سهام قندي
    در بازار روز سهشنبه در نماد شكر شاهرود شاهد فروش 360 هزار سهمي توسط بانك سامان بوديم و بانك كارآفرين هم پس از مدتها فروشنده 300 هزار سهمي سرمايهگذاري سپه شد. عرضهكننده 5 ميليون سهمي قند شيروان هم بنياد مستضعفان بود. در نماد پارس خودرو نيز بيمه ملت همچنان در نقش خريدار اين سهم ظاهر شد. اما فولاد صبا نور به مانند روزهاي قبل خريدار بيش از 800 هزار سهم معادن و فلزات بود و در نماد مسكن شمال شرق هم اعتضاد غدير خريد خود را شروع كرد.روز سهشنبه توسعه صنعتي به مانند روزهاي قبل فروشنده 500 هزار سهمي قند پيرانشهر بود و از طرف ديگر معادن و فلزات خريدار دو سهم كابلهاي شهيد قندي و چادرملو بود.همچنين سرمايهگذاري شاهد فروشنده 3 ميليون از سهام بيمه دي بود. سرمايهگذاري مهرگان هم روز سه شنبه 400 هزار سهم نوسازي و ساختمان تهران را فروخت.
    در مجموع اين هفته را ميتوان دورهاي توام با ركود مزمن بازار دانست كه تحركات حقوقيها به خريد سهام زيرمجموعه محدود شده است.

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    ماهنامه خاتمي لغو امتياز شدماهنامه آيين گفت وگو به صاحب امتيازي سيدمحمد خاتمي به استناد شمول ماده 16 قانون مطبوعات و انتشار نامنظم اين نشريه از سوي هيات نظارت بر مطبوعات لغو امتياز شد.

به گزارش روزنامه «مردمسالاری» روابط عمومي نشريه "آيين گفت وگو" اعلام کرد به موجب ابلاغ مورخه 90/11/11 اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي، انتشار اين نشريه لغو شد.

عضو فعال مات آواتار ها
    رسانه های غربی مدعی شدند:
    دعوت از « پاپ » برای دیدار از ایران
    رسانه ها و نشریات وابسته به کلیسای کاتولیک خبر داده اند که سفیر ایران در واتیکان ،اعلام کرده که محموداحمدی نژاد رئیس جمهور ایران،از «پاپ بندیکت شانزدهم » دعوت کرده است که از ایران دیدار کند. دعوتی که با واکنش وتیکان هم مواجه شده است
    بمب های خبری درست و نادرستی که معمولا و در یک فرایند زمانی درباره رئیس جمهور مطرح می شود ، هراز گاهی فضای رسانه ای کشور را به هم می ریزد ، اما مدتی بعد اتفاقاتی می افتد که اتفاقا همان بمب های خبری را تحت تاثیر قرار می دهد .

به گزارش «تابناک » رسانه ها و نشریات وابسته به کلیسای کاتولیک از جمله «کاتولیک کالچر » خبر داده اند که سفیر ایران در واتیکان ، پاپ را برای بازدید از این کشور به ایران دعوت کرده است .

«علی اکبر ناصری» ، سفیر ایران در واتیکان به خبرنگاران گفته است که دعوت از پاپ ، برای دیدار از ایران در سال 2010 توسط محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران صورت گرفته است . «پاپ بندیکت شانزدهم» قرار است که سپتامبر سال جاری به خاورمیانه سفر کند .

«ناصری » همچنین گفته است که اگر پاپ به ایران سفر کند ، مورد استقبال ویژه قرار خواهد گرفت . اگر چه مقامات واتیکان تا کنون پاسخی به این دعوت نداده اند ، اما اعلام کرده اند که پاپ در سفر سپتامبر خود به خاورمیانه فقط از لبنان دیدار می کند و قصدی برای دیدار از ایران ندارد. البته این ادعای سفیر ایران در مورد دعوت رئیس جمهور ایران از پاپ هم به صورت رسمی تایید نشده است .

عضو فعال مات آواتار ها
    فرمانده ربایندگان زائران ایرانی در سوریه بازداشت شد
    خبرگزاری فارس: برخی منابع سوری از بازداشت فردی به نام «و» خبر دادند و اعلام کردند که وی فرمانده گروهک موسوم به گردان الفاروق است.

به گزارش فارس، برخی منابع سوری اعلام کردند که در ادامه تلاش ارتش سوریه برای مقابله جدی با گروهکهای مسلح در چند شهر سوریه، یک فرمانده از گروهکهای مسلح بازداشت شد.

پایگاه خبری دامپرس سوریه، اعلام کرد: نیروهای امنیتی ماموریت خود را در حمص ادامه دادند و برخی گروهکهای مسلح را در محاصره انداختند.

دام پرس با بیان اینکه لحظه به لحظه حلقه محاصره تنگتر میشود، نوشت که فردی ملقب به «و» بازداشت شد که گفته میشود فرمانده گردان الفاروق است.

گردان الفاروق همان گروهک مسلحی است که با صدور بیانیهای ربودن چندین ایرانی در سوریه را بر عهده گرفته بود.

گفته میشود از طرف دیگر عبدالرزاق طلاس و معاونان وی که از فرماندهان گروهکهای مسلح است، در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

منابع مطلع اعلام کردند که ارتش سوریه یک افسر فراری ارتش خود را که با ترکیه و گروهکهای مسلح همکاری میکرد و از موسسان گروهک مسلح تروریستی «ارتش آزاد سوریه» است، بازداشت کردهاند.

در همین حال منابع آگاه در آنکارا پایتخت ترکیه اعلام کردند که ارتش سوریه موفق شده است ریاض الاسعد افسر فراری خود را که به ترکیه گریخته بود بازداشت کند.

پس از تشکیل گروهکی از افراد مسلح تروریست در خاک ترکیه علیه سوریه موسوم به «ارتش آزاد سوریه»، ریاض الاسعد فرمانده آن تعیین و اعلام شد که این گروهک تا سرنگونی نظام سوریه به فعالیت خود ادامه میدهد.

پایگاه خبری دامپرس سوریه، اعلام کرد که ارتش سوریه ریاض الاسعد را که سرهنگ سابق ارتش سوریه بود و از موسسان ارتش آزاد سوریه به شمار میرود، در شهرک کفر تخاریم در استان ادلب (هممرز با ترکیه) بازداشت کرده است.

پایگاه خبری شبکه المنار لبنان نیز شب گذشته به نقل از یک منبع آگاه سوری اعلام کرد که ارتش سوریه صیدی گرانبها به دست آورده است.

عضو فعال مات آواتار ها
    واکنش احمد توکلی به اظهارات معاون اول رییس جمهور: دروغ پردازی های رحیمی مرا از پیگیری پرونده وی باز نمیدارد/ به زودی شکایت می کنم
    توکلی همچنین درباره زمین و مجتمع آموزشی معلم گفت: زمین آموزشی را سال 68-69 به قیمت روز و تعرفه آموزشی از بنیاد خریدیم که با توصیه مقام معظم رهبری قسطی بهایش را بدهیم. یک متر مربع زمین متعلق به کسی نیست و تمام مجتمع اعم از زمین و ساختمانش وقف است.

احمد توکلی در پاسخ به برخی اتهامات اخیر رحیمی گفت: تهمتهایی که آقای رحیمی منتشر کرده است، تازگی ندارد. قبلا هم سایتهای حامی وی به تفصیل و با انعکاس به زعم خودشان تصویر اسناد نشر داده بودند که به مقدار ضرورت پاسخ داده شد.

نماینده مردم تهران که از ابتدای معاون اولی رحیمی به دلیل مجموعه پرونده های اتهامی وی، رئیس جمهور را مورد انتقاد قرار داده بود با اشاره به ادعاهای اخیر وی گفت: دیگر معلوم شده است که سر منشاء تهمت های قبلی نیز خود آقای رحیمی است. من علیه آن سایتها شکایت نکردهام و قصد شکایت از آنها را هم ندارم ولی حالا علیه آقای رحیمی شکایت میکنم ، تا دستگاه قضا به این دعاوی رسیدگی کند و حکم به عدل بدهد.

توکلی با اشاره به اینکه این تهمت ها با هدف تحت الشعاع قرار دادن پی گیری پرونده اتهام فساد اقتصادی رحیمی مطرح شده است تاکید کرد: چنانکه گذشته نشان داده است، دروغ پردازیهای رحیمی مرا از پیگیری پرونده وی باز نمیدارد. او اتهامات زیادی دارد که سه قاضی عالیرتبه توجه اتهامها را به وی تایید کردهاند و موضوع را به آقای رئیس جمهور هم گزارش کردند. حرف من این است که رحیمی هم مثل هر ایرانی دیگر به جای تمهید فشار بر قوه قضائیه به محضر قاضی برود و به اتهامات خویش پاسخ دهد . نه آنکه بازپرس را وادار کنند به خدمت وی برسد.

دکتر توکلی درباره مدرک تحصیلی اش توضیح داد: اینجانب به دستور مقام رهبری بورسیه شدم. دانشجوی نمونه دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی بودم، در کنکور کارشناسی ارشد سال 1371 هم قبول شدم و بر اساس مقررات دانشگاههای درجه اول انگلستان پذیرش مستقیم به phd درخواست کردم، سه دانشگاه به دلیل ریز نمرات خوب و سوابق اجرایی و رسانهای در حوزه اقتصاد پذیرش دادند. پس از قبولی در امتحان MPhih ( درجهای بین ارشد و دکتری) به دکتری ارتقا یافتم و جمعا ظرف سه سال و سه ماه دکتری خود را گرفتم. وی در ادامه ضمن پیشنهاد به معاون رئیس جمهور گفت: این آقایان که به اسناد و مدارک دولتی دسترسی دارند از اداره گذرنامه ریز سفرها و دوره اقامت مرا بگیرند و منتشر سازند. قصه سرایی درباره ارز هم پاسخ داده شده است. اگر انعقاد قرارداد تدوین کتاب اقتصاد سنجی پیشرفته آن روز، برای موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و دستمزد ارزی آن نبود نمیتوانستم سال آخر را به پایان ببرم.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس در پاسخ به سوال مهر درباره عنوان کتاب مذکور خاطرنشان کرد: عنوان کتاب سری های زمانی، همگرایی و همگرایی یکسان بود که در سال 1376 منتشر شد.

توکلی همچنین درباره زمین و مجتمع آموزشی معلم گفت: زمین آموزشی را سال 68-69 به قیمت روز و تعرفه آموزشی از بنیاد خریدیم که با توصیه مقام معظم رهبری قسطی بهایش را بدهیم . یک متر مربع زمین متعلق به کسی نیست و تمام مجتمع اعم از زمین و ساختمانش وقف است و اساسنامه وقف نیز در سایت مجتمع معلم (moallem.sch.ir ) در معرض رویت همه است .

وی ادامه داد: علت عنایت رهبری هم اطلاع از نیت موسسان مجتمع بود . الان هم این مجتمع خوش نام آن منطقه با شهریهای که دولت تعیین میکند خدمت میدهد نه بیشتر .

نماینده اصولگرای مجلس هشتم درباره چاپخانه مورد ادعای رحیمی توضیح داد:تهمت چاپخانه گرفتن من هم که به استناد گفته آقای سعید حجاریان تکرار شده است ، قبلا در مجله شهروند پاسخ داده شد، که مطلقا دروغ است. من تمام کمکهای نقدی و غیر نقدی دولت را به روزنامه فردا در صفحه اول دو شماره آخر به اطلاع مردم رساندم که آنچه از آنها باقی مانده بود، صرف بازپرداخت بدهیهای ناشی از تاسیس روزنامه شد که بخشی از بدهی را نیز با کمک دوستانم تادیه کردم. اگر اینان راستگو بودند اینجا هم به جای استناد به قول آقای سعید حجاریان که نمیدانم از کی برایشان مخبر صادق شده است ، به اسناد وزارت ارشاد مراجعه میکردند.

توکلی در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره طرح شکایت جدید علیه رحیمی تاکید کرد: انشاءا... روز یکشنبه شکایت میکنم. این بهترین راه است. چنانکه شکایتهای آقای رحیمی علیه من و آقای دکتر نادران مبنی بر اینکه ما گفتهایم او دکتری ندارد و به دروغ خود را دکتر مینامد و از این عنوان سوء استفاده کرده است، به قرار منع تعقیب منجر شده است. در این مورد هم دادگستری بهترین قاضی است. البته باز هم تاکید میکنم که این کارهای سخیف مانع مبارزه من با فساد نخواهد شد.

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مات آواتار ها
    اینگونه شعار «ما می توانیم » به «من می توانم» تبدیل شد!«ما می توانیم » بزرگترین شعار محمود احمدی نژاد بود، شعاری که به تدریج به شعار «من می توانم » تبدیل شد.دیگران هم گویی نمی خواهند کم بیاورند و حالا همه «ما » را فراموش کرده اند و شعار «من می توانم » سر می دهند . به راستی کسی می داند چرا اینگونه شد ؟
    یکی از شعارهای اصلی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران ، در بدو رسیدن به قدرت ، شعار« ما می توانیم» بود . این شعار که عموما کاربردی در جهت خود کفایی همه جانبه کشور در همه حوزه ها در مقابل بیگانگان داشت با گذشت زمان به گونه ای دیگر در سپهر سیاسی کشور نمود پیدا کرد.ما می توانیم احمدی نزاد که نماد یک گفتمان سیاسی در کشور بود اینک با قلب در ماهیت اولیه به تدریج به صحنه سیاست داخلی کشور هم کشیده شد و اتفاقا نه تنها رئیس جمهور و دولت ، بلکه دیگر گروه های سیاسی و نهادها هم با کمک هم این شعار «ما می توانیم » را به «من می توانم » تغییر دادند و به رویارویی با رقبای داخلی شتافتند.
    به صورت نمونه، در جریان تحولات اقتصادی یک ماهه اخیر این تنها دولت بود که می توانست ادعا کند که «من می توانم» تا چندین روز به این تلاطم واکنش نشان ندهم . این تنها دولت بود که می توانست ادعا کند« من می توانم» بودجه را دیر از موعد معمول به مجلس ارائه کنم و هم تنها دولت بود که می توانست بگوید «من می توانم » بگویم که زمان تقدیم بودجه قانون نیست ، آیین نامه داخلی استو همین گونه ما می توانیم های دیگر که احتمالا رئیس جمهور برای همین توانستن ها ، چند هفته ای دیگر باید در مقابل نمایندگان پاسخگو باشد
    شاید این تغییر شعار « ما می توانیم » به «من می توانم » از محمود احمدی نژاد آغاز شد . اما در حوزه ها ، نهادها و مسئوللان دیگر هم کم نیستند کسانی که زمزمه روزمره شان «من می توانم» شده است .

نمود این رفتار سیاسی در حوزه های دیگر هم همین گونه است ، به گونه ای که به تبع رئیس جمهور برخی از افراد هستند که می توانند ادعا کنند «من می توانم» علیرغم شعار وحدت به تنهایی بیست و یک نفر از حزبی های خود را به اسم جبهه متحد اصولگرایی به عنوان کاندیدای تهران معرفی کنم. تنهانماینده مجلس است که می تواند ادعا کند ، که من می توانم چهار سال در مجلس و در یک کمیسیون روزگار بگذرانم ، اما یک طرح فدرتمند و حسابی برای مطرح شدن در صحن علنی مطرح نکنم و....

اکنون که در آستانه انتخابات قرار داریم رفتارهای از این دست را بسیار خواهیم دید. جبهه ها و جناح ها علی رغم شعار وحدت منیت های خویش را راهنما قرار داده اند به جای موضع گیری های و طیف بندی های گسترده تر و همه جانیه قبیله ای برای خود تصمیم گرفته اند فقط و فقط به این بهانه که نشان دهند من هم می توانیم. چنان که او توانست. محدود کردن دایره انتخاب به گزینه های که فقط و فقط همفکران من هستند و نپذیرفتن افرادی که علی رغم تفاوت ها و اختلافات فکری نتیجه ای جز به محاق بردن این انتخابات در سایه چند حزب قبیله ای را ندارد. دیر زمانی نمی شود که در سایه این تصمیمات خودخواهانه سپهر سیاست به جزیره های کوچکی تبدیل نشود که هیچ کس دیگری را که اندکی با او لختلاف نظر دارد به حریم خود را نمی دهد. اینک تصمیم با شماست، می خواهید "منی" از یک "ما"ی بزرگ باشید یا یک من کوچک؟

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    فائو از افزايش قيمت مواد غذايي خبر داد

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد فائو پنجشنبه اعلام کرد قیمت مواد غذایی در جهان ماه ژانویه برای نخستین بار در شش ماه گذشته به علت شرایط نامساعد جوی افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، شاخص قیمت مواد غذایی فائو ماه ژانویه دو درصد افزایش را نسبت به ماه دسامبر نشان داد اما از سطوح بی سابقه اوایل سال دو هزار و یازده پایین تر است. همه مواد غذایی در رأس آنها روغن و پس از آن غلات، شکر، فرآورده های لبنی و گوشت در ماه ژانویه افزایش قیمت داشتند.
    http://beta.iribnews.ir/VMK/Body.aspx?id=1411047
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

عضو فعال مات آواتار ها
    شاخص داو جونز به مرز 13000 رسید؛ رکوردشکنی احتمالی در راه است
    این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که در همین تابستان گذشته کاهش 2000 واحدی شاخص ظرف کمتر از سه هفته موجب نگرانی شدید سرمایه گذاران شده و وحشت آغاز یک رکود اقتصادی دیگر در جهان را بر آنها مستولی ساخته بود.
    شاخص میانگین صنعتی داو جونز در آستانه عبور از مرز 13000 قرار گرفت؛ رقمی که از ماه می 2008 تاکنون بی سابقه بوده است.

به گزارش گروه بین الملل بورس نیوز به نقل از اسوشیتد پرس از نیویورک، موافقت بانکهای بزرگ اروپایی با پرداخت وامهای اضافی برای کمک به اقتصاد یونان از یک سو و گزارش های اقتصادی مثبت آمریکا از سوی دیگر موجب شد تا شاخص بورس نیویورک ظرف یک روز جهش خیره کننده ای را تجربه کند.

همه این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که در همین تابستان گذشته کاهش 2000 واحدی شاخص ظرف کمتر از سه هفته موجب نگرانی شدید سرمایه گذاران شده و وحشت آغاز یک رکود اقتصادی دیگر در جهان را بر آنها مستولی ساخته بود.

نکته دیگری که سرمایه گذاران را بیشتر خوشحال می کند این است که شاخص داو جونز اکنون تنها ده درصد با رکورد خود در تمامی ادوار فاصله دارد. این شاخص در روز سه شنبه به 12886 واحد رسید که در قیاس با پایین ترین میزان خود در یک سال گذشته 21 درصد افزایش نشان می دهد.

گفتنی است بالاترین رکورد شاخص داو جونز تاکنون 14164 واحد بوده که در نهم اکتبر 2007 به ثبت رسیده است.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 27 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 27 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها