نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 680 از 4621 نخست ... 18058063067067767867968068168268369073078011801680 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,791 به 6,800 از 46203

موضوع: اخبار

عضو فعال Renjer آواتار ها
    تشکر شده 1,303 بار در 445 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها

با این مکانیزم آبکی ، آن هم در فراگیرترین سایت مالی کشور ، امکان انصراف ها از سوی "اشخاص ثالث" تشدید می شود و بدین ترتیب دولت بی آن که کسی را حذف کرده باشد ، صرفاً از رهگذر سوء استفاده برخی افراد ، از دادن یارانه به "قربانیان" معاف می شود. شاید به همین خاطر است که برغم وجود امکان فنی برای ایمن سازی سایت رفاهی ، هیچ کاری برای حل این مشکل انجام نمی شود!
    عصرایران - سرانجام بعد از مدت ها ابهام درباره واریز یا عدم واریز یارانه ها که بعد از پیامک های خودانصرافی و ماجرای 28 هزار تومان حادث شده بود ، مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، با حضور در یک برنامه تلویزیونی در این باره توضیح داد.

به نظر می رسد نکاتی چند این خصوص قابل طرح باشند:

1 - اطلاع رسانی صورت گرفته ، بسیار دیر هنگام بود و بعد از آن صورت گرفت که موجی از تشویش و نگرانی در میان میلیون ها نفر شکل گرفت و آنها را تقریباً به مدت یک ماه با سوالات بی پاسخ مواجه کرد.
    اطلاعاتی که مدیر عامل سازمان هدفمندی در برنامه گفت و گوی شبکه 2 به مردم داد ، چیزهایی نبودند که خود مسوولان در همین یکی دو روزه بدان ها رسیده باشند بلکه از قبل هم می دانستند که چه خبر است ولی باز مردم را به همان حالت بلاتکلیفی رها کرده بودند!
    این ، رسم رفتار با یک ملت نیست.

2 -مدیرعامل سازمان هدفمندی گفته است: "به تشخیص دولت و توجه به وضعیت درآمدی افراد، برای اقشار مرفه 28 هزار تومان مابه التفاوت مرحله اول و دوم هدفمندی به ازای هر فرد واریز نشده است."

این که مبانی قانونی این اقدام چیست و آیا این رویکرد قانونی است یا خیر؟ موضوع جداگانه ای است که فعلاً وارد آن نمی شویم ولی نکته اینجاست که بسیاری از افرادی که مابه التفاوت 28 هزار تومانی شان قطع شده ، اساساً مرفه نیستند و در میان آنها افرادی وجود دارند که کارمند و و مستأجرند و خودرو هم ندارند و با حقوق کارمندی متعارف امرار معاش می کنند.

حال این افراد ، نگران آنند که با آغاز مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ، چگونه دخل و خرج خود را تنظیم مجدد کنند؟ به ویژه آن که به گفته رئیس مجلس ، اجرای مرحله دوم به سبک دولت ، توفان تورمی ایجاد می کند و به تصریح خود مدیرعامل سازمان هدفمندی ، در همان بدو امر هزینه های حامل های انرژی مانند گاز و برق افزایش می یابد.

جالب اینجاست که برای بعضی افراد متمول 28 هزار تومان واریز شده ولی برای برخی نیازمندان واریزی صورت نگرفته است. حال سوال این است که واقعاً مبنای دولت برای تشخیص مرفهین از دیگران چه بوده است ؛ سوالی که احتمالاً دولت پاسخگو(!) بدان جوابی نخواهد داد.

3 - هیچ مکانیزم قابل ملاحظه ای برای اعتراض به قطع یارانه مرحله دوم وجود ندارد و هر چند گفته شده است معترضین به سامانه رفاهی بروند و اعتراض شان را ثبت کنند ولی در این سایت نیز محلی برای پیگیری وجود ندارد و لذا معلوم نیست کسانی که اعتراض دارند چه باید بکنند و به فرض اعتراض ، چه نتیجه ای عایدشان خواهد شد؟!

4 - در حالی برای پیگیری قطع یارانه مکانیزمی تعریف نشده است که برای انصراف از یارانه ، گزینه مشخصی در این سایت وجود دارد.
    نکته قابل توجهی که در این بین وجود دارد این است که سایت رفاهی همچنان از نقصی که به نظر می رسد احتمالاً عمدی باشد رنج می برد و آن این که هر کس شماره ملی فردی را بداند ، می تواند به سایت رفاهی وارد شده ، از جانب او از دریافت یارانه انصراف دهد!
    البته این سامانه ، علاوه بر شماره ملی ، شماره سریال 6 رقمی شناسنامه را نیز می خواهد ولی جالب اینجاست که هر شماره ای به جای سریال 6 رقمی واردشود ، مورد پذیرش سیستم قرار می گیرد!

با این مکانیزم آبکی ، آن هم در فراگیرترین سایت مالی کشور ، امکان انصراف ها از سوی "اشخاص ثالث" تشدید می شود و بدین ترتیب دولت بی آن که کسی را حذف کرده باشد ، صرفاً از رهگذر سوء استفاده برخی افراد ، از دادن یارانه به "قربانیان" معاف می شود. شاید به همین خاطر است که برغم وجود امکان فنی برای ایمن سازی سایت رفاهی ، هیچ کاری برای حل این مشکل انجام نمی شود!
    با سلام دقیقا من همین الان به سایت رفاهی مراجعه کردم وفقط با کد ملی ویک سریال شناسنامه اشتباهی وارد شدم وتمام مشخصات خودم را دیدم وتمام گزینه ها هم فعال بود فقط کافیه کد ملی طرف رو بدونی وبری بجاش انصراف بدی .
    من باینکه هیچ ملک واملاکی هم ندارم مستاجرم وهیچ جایی هم مشغول کار نیستم وحتی بیمه هم ندارم به صرف داشتن کد بورسی وفعالیت در بورس جزو مرفهین بی درد قرار گرفتم و این 28 هزار تومان به حسابم واریز نشد. با مراجعه به این سایت وبا ثبت عدم تایید ار انصراف پیام اومد که بررسی میشه وبه شما خبر میدیم وهیچ کد رهگیری ویا ارسال شکایتی وجود نداشت ان شاء الله به حق این روز که شهادت حضرت زهرا وشب جمعه هست همه اونهایی که دارن به این مردم خیانت میکنند وبا این دید آبکی اقشار ضعیف رو از اغنیا جدا میکنند اگر قابل هدایت نیستند نیست ونابود بشن تا مردم از شرشون راحت بشن. جالبه این پیامک برای هیچ کدام از نیروهای مسلح از گروهبان گرفته تا سردارش با حقوق ملیونی وتا جای که من خبر دارم برای هیچ کارمندی نیامده . توی همین کارگزاری که من در مشهد کارمیکنم این افراد هستند وطبق گفته خودشون پیامک که دریافت نکردن بماند 28 هزار تومان هم به حسابشون واریز شده .با این که یکی از این افراد هم خونه وماشین داره وحقوق بالایی هم میگیره وملک واملاک دیگه هم داره . پاداش بازنشستگیش رو هم گرفته وچندین برابر من در بورس سرمایه گذاری کرده
    ویرایش توسط Renjer : 2012/04/05 در ساعت 18:59
    خداوند در روی زمین بندگانی دارد که برای رفع نیازمندیهای مردم می کوشند.اینان در روز قیامت از سختی ها وبلاها در امانند.کسی که مومنی را شاد کند خداوند روز قیامت دل او را شاد می کند.امام کاظم(ع)

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Renjer از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,762 بار در 22,975 ارسال
    یک منبع آگاه در گفتوگو با فارس خبر داد

نامه رئیسجمهور به هاشمی شاهرودی در خصوص استیضاح شیخ الاسلامی

خبرگزاری فارس: یک منبع آگاه گفت: رئیس جمهور در نامهای از هاشمی شاهرودی رئیس هیئت حل اختلاف خواسته است تا موضوع استیضاح وزیر کار، حل و فصل شود.

یک منبع آگاه در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل انتصاب مرتضوی به مدیرعاملی صندوق تأمین اجتماعی گفت: روز گذشته رئیس جمهور در نامهای به هاشمی شاهرودی رئیس هیئت حل اختلاف خواستار حل مشکل استیضاح شیخالاسلامی شده است.
    وی خاطر نشان کرد: البته این موضوع امروز با واکنش رئیس مجلس شورای مواجه شده و گفته است که نیازی به ورود هیئت حل اختلاف در استیضاح وزیر کار نیست.
    این منبع آگاه با بیان اینکه درخواست رئیس جمهور با موافقت رئیس هیئت حل اختلاف روبرو شده است، بیان داشت: در این نامه عنوان شده انتصاب مرتضوی از مصادیق استیضاح وزیر کار نیست و عملکرد وزیر باید عامل استیضاح باشد.
    وی عنوان کرد: انتصاب جزء اختیارات وزیر است و استیضاح به منزله دخالت در امور اجرایی میشود.
    این منبع آگاه گفت: شنبه هفته آینده موضوع استیضاح وزیر کار مشخص میشود.
    وی خاطرنشان کرد: در بحث استیضاح وزیر کار باید دید آیین نامههای هیئت حل اختلاف نقش مشورتی و توصیهای دارد یا میتواند قوا را مکلف به تبعیت از مصوبات خود کند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,892 بار در 4,563 ارسال
    در مورد نيروهاي مسلح اشتباه ميكنيد براي يكي از اشناهاي من كه بازنشسته نيروهاي مسلح هست 28000 تومن رو نريختن

عضو فعال مات آواتار ها
    قرض 54 هزار میلیارد تومانی دولت از مردم پیشبینی تامین ۵۴ هزار میلیارد تومان از بودجه سال آینده دولت به وسیله فروش اوراق مشارکت و به عبارت دیگر قرض گرفتن از مردم، زمانی تعجببرانگیز میشود که توجه کنیم براساس آمارهای بانک مرکزی، مجموع اوراق مشارکت فروختهشده توسط کلیه سازمانها و شرکتهای دولتی از ابتدای سال ۱۳۷۳ تا شهریور امسال، حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان بوده است!

به گزارش «الف» مبلغ ۵۴ هزار میلیارد تومانی پیشبینیشده برای فروش اوراق مشارکت در سال آینده، تقریبا دو برابر کل بودجه عمرانی مصوب قانون بودجه ۸۹ و بیش از دو برابر کل بودجه سالیانه مربوط به پرداخت دستمزد همه کارکنان دولت است. ضمن آنکه با فرض موفق شدن دولت به فروش این حجم از اوراق مشارکت و با فرض پرداخت سود ۲۰ درصدی، دولت باید سالانه مبلغی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان را فقط برای سود این اوراق مشارکت پرداخت کند. چنین موضوعی، در حالی مرکز توجه و بحثهای کارشناسی شده که دولت با چالشهای مربوط به ورود به فاز بعدی هدفمندی یارانهها نیز مواجه است.

در همین راستا برخی از کارشناسان اقتصادی معتقدند که منابع مالی حاصل از فروش اوراق مشارکت، تنها باید برای تامین منابع مالی طرحهای عمرانی دارای توجیه اقتصادی قوی اختصاص یابد و جابهجایی منابع ناشی از فروش اوراق مشارکت برای پوشش هزینههای جاری دولت، به طور کلی غیرقانونی است.

دکتر بهمن آرمان:
    پوشش کسری "بودجه جاری" از طریق فروش اوراق مشارکت، خطرناک است

دکتر بهمن آرمان، اقتصاددان و نماینده سابق وزارت اقتصاد در هیات امنای صندوق ذخیره ارزی، در گفتگو با «الف» اشاره کرد: حجم بالاي انتشار اوراق مشاركت در اسفندماه، با وجود بالا بودن نرخ سود مربوطه، مورد استقبال مردم قرار نگرفت. علت اصلی این مساله، به وجود شايعاتي مبني بر صرف منابع مالي به دست آمده از انتشار اوراق مشاركت براي مصارفي به غير از طرحهاي عمراني مربوط میشود.

وی نفس انتشار اوراق مشارکت برای تامین منابع مالی مورد نیاز ایجاد تاسیسات زیربنایی مانند سدها، آزادراهها و یا شبکههای آبیاری را، امری پسندیده در اقتصاد دانست، اما اضافه کرد: این منابع باید در جای مناسب خود هزینه شده و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات بر عملکرد انتشار اوراق مشارکت نظارت داشته باشد تا دولت از منابع مالی به دست آمده بر اثر فروش اوراق مشارکت، در راستای تامین هزینههای جاری خود استفاده نکند.

آرمان با بيان اينكه مجلس نبايد اجازه برداشت از بودجه عمراني براي تامين هزينههاي جاري را به دولت بدهد گفت: هم منابع مالی حساب ذخیره ارزی و هم منابع مالی حاصل از فروش اوراق مشارکت، باید فقط برای پروژههای عمرانی استفاده شود. در حالیکه پس از بر سركار آمدن دولت نهم و آغاز يك سياست ضد توسعهاي، ميزان بودجههاي عمراني به تدريج كاهش يافت و در حال حاضر به نظر مي رسد تنها ۱۰ درصد بودجه عمومي كشور را بودجههاي عمراني تشكيل ميدهد.
    وی با هشدار نسبت به بحران احتمالی ناشی از استفاده از اوراق مشارکت برای جبران کسری "بودجه جاری" دولت، تاکید کرد که انتشار اوراق مشارکت و به عبارت دیگر قرض گرفتن دولت از مردم، باید فقط برای تکمیل طرحهای نیمهتمام عمرانی و ایجاد زیربناهای توسعهای باشد. اما اگر دولت از انتشار اوراق مشارکت برای تامین کسری "بودجه جاری" خود استفاده کند، با افزایش کسری بودجه و عدم افزایش تولید ناخالص داخلی، به تدریج نسبت کسری بودجه از تولید ناخالص داخلی افزایش خواهد یافت و در این صورت به سرنوشتی همانند یونان، اسپانیا و یا ایرلند دچار خواهیم شد.

دکتر خوشچهره:
    بار مالی سنگین پرداخت سود، بر دوش بودجه سالهای آینده

دکتر محمد خوشچهره، استاد اقتصاد دانشگاه تهران و نماینده سابق مجلس نیز در گفتگو با «الف»، ميزان چشمگیر عرضه اوراق مشاركتي كه در بودجه سال آينده در نظر گرفته شده را غیرواقعی دانسته و امکان فروش این حجم بالای اوراق مشارکت را دور از ذهن دانست.

به گفته خوشچهره، ظاهرا دولت با مشکلات عدیدهای برای بودجه سال آینده مواجه است و بخشی از این مشکلات در پیشبینی کسب درآمد ۵۴ هزار میلیارد تومانی از طریق فروش اوراق مشارکت نمود پیدا کرده است. هیچگاه در تاریخ کشور سابقه نداشته است که دولت بخواهد چنین مبلغ عظیمی را از مردم قرض بگیرد.

نباید این مسئله را فراموش کرد که براساس گزارش تحلیلی مرکز پژوهشهای مجلس، فروش این حجم عظیم اوراق مشارکت در یک سال، بار مالی سنگینی را بر بودجه سالهای آینده دولت تحمیل خواهد کرد چرا که دولت موظف است هرسال مبلغی را به عنوان سود اوراق فوق، به خریداران پرداخت کند که این مساله هزینههای سنگینی را بر بودجه سالهای آینده دولت تحمیل خواهد کرد.

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مات آواتار ها
    انتقاد اردوغان از لغو میزبانی استانبول: ايران به دليل نداشتن صداقت وجهه بين المللي اش را از دست داده است
    اردوغان در ادامه اظهارات خود از پيشنهاداتي در مورد تغيير مکان استانبول به عنوان محل مذاکرات 1+5 به شدت انتقاد کرد.
    اردوغان که عصبي به نظر مي رسيد در اظهاراتي تند ايران به تلف کردن وقت براي زمان گرفتن در مذاکرات هسته اي متهم کرد.
    بی بي سي در خبري فوري اظهاراتي از اردوغان را پخش کرد که در آن نخست وزير ترکيه ايران را به تلف کردن وقت براي خريد زمان در مورد مذاکرات هسته اي متهم کرد و گفت : ايران به دليل نداشتن صداقت ،وجهه بين المللي اش را از دست مي دهد.

اردوغان در ادامه اظهارات خود از پيشنهاداتي در مورد تغيير مکان استانبول به عنوان محل مذاکرات 1+5 به شدت انتقاد کرد.

به نوشته باشگاه خبرنگاران ، همزمان با اظهارات تند اردوغان عليه ايران وزير امور خارجه ترکيه ضمن تاکيد بر اينکه اشتباهي بزرگ در ديپلماسي ترکيه در حال وقوع است گفت : ترکيه تمامي تخم مرغ هاي خود در مورد سوريه را در يک سبد گذاشته است.سياست هاي اردوغان در مورد سوريه بسيار غلط است.

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 30,527 بار در 9,530 ارسال
    با سلام ایران پیشنهاد غرب مبنی بر این که مذاکرات در کشور های اروپای باشد رد کرده است !! و گفتگو به صورت فشرده ادامه دارد برای مکان مذاکره این مکان چه چیزی داره که ایران این قدر حساس است مثلا اگر در عراق باشد ایران قبول می کند شرایط غرب را و اگر در اروپا و ترکیه باشد متن مذاکرات فرق می کند آن جا به این فشار می اورند و در عراق جرعت این کار را ندارند و این جمله خیلی جالبه که مذاکرات به صورت فشرده برای تایین مکان ادامه دارد!؟! با تشکر

عضو عادی
    تشکر شده 75 بار در 32 ارسال
    مادر قاسم شعله سعدی به رهبری: اعلاحضرتا! دزد را رها می کنید و مالباخته را زندانی ؟

مادر دکتر قاسم شعله سعدی زندانی سیاسی و شهید اصغر شعله سعدی شهید دفاع مقدس، در نامه ای سرگشاده به آیت الله خامنه ای، با انتقاد شدید از عملکرد رهبری جمهوری اسلامی، از او پرسید “چرا علی وار جلوه می کنید ولی در زمان اجرای عدالت تجاهل می کنید و از جمله خواستار عدم کش دادن قضیه فساد سه هزار میلیارد تومانی می شوید؟!”

این مادر ۸۶ ساله که یکی از فرزندان خود را در دفاع مقدس از دست داده است و فرزند دیگرش نیز به خاطر انتقادی به رهبری هم اکنون در زندان به سر می برد، در بخشی از نامه خود به رهبری جمهوری اسلامی می گوید” یا دستور فرمایید سینه مرا هم محافل خودسر بشکافند همانطور که سینه پروانه فروهر را شکافتند و مرا به گورستان ببرند تا به فرزند شهیدم اصغر بپیوندم ” و یا ” دستور فرمایید مرا هم در اوین زندانی کنند تا به فرزند اسیرم بپیوندم شاید بوی پیراهن یوسفم چشم و دلم را روشن کند”.

به گزارش جرس متن کامل نامه به این شرح است :

اعلیحضرت همایونی علی خامنهای

سلطان که خشم گیرد بر بندگان حضرت
    حکمش رسد ولیکن حدی بود جفا را

اعلیحضرتا شاید تعجب کنید که چرا میگویم اعلیحضرت، این نامه خود گویای این مفهوم خواهد شد. چرا که این نامه از طرف مادری دلسوخته و داغدار ۸۶ ساله است که هم داغ فرزندی شهید را برخود دارد، شهید اصغر شعله سعدی و هم دلسوخته فرزند اسیری است که ظالمانه و غیرقانونی هماکنون در کشوری که شما در راس آن قرار دارید توسط عوامل شما اسیر گشته است، دکتر قاسم شعله سعدی. آری اعلیحضرتا آن زمانیکه مجتبیای شما به درس و مشق میپرداخت، اصغر نوجوان من که دانشآموزی بیش نبود و آن هم دانشآموز ممتاز دبیرستان، دانشگاه شیراز، درس و مشق را رها و به جبههها پیوست، شما باید حافظه خوبی داشته باشید؛ آیا یادتان هست در آن زمان که اصغر نوجوان من، هدف آرپیجی قرار گرفت خواهر محترم شما به کدام دشمن پیوسته بود و صدای داماد محترم شما از کدام رادیو پخش میشد؟

نصف بدن اصغر من متلاشی شد. در آن روز وداع من فقط نیمی از بدن اصغرم را به خاک سپردم، گفتم؛ من فرزندان دیگری نیز دارم و نیز گفتم همه جوانان ایران فرزندان من هستند، در همان زمان نیز پسر دیگرم دکتر قاسم شعله سعدی این استاد حقوق و سیاست دانشگاه در دادگاههای بینالمللی از حقوق ملت ایران در جبهه حقوقی و دیپلماتیک دفاع میکرد. از این گذشته پس از شهادت آن فرزند، فرزند دیگرم را به جبههها فرستادم. چرا؟ چون نمیخواستم سنگر ایران زمین در جبههها هیچگاه خالی بماند. هماکنون نیز بر این عهدم پایبندم. باز هم از ملت و کشور دفاع خواهم کرد همراه با فرزندانم بدون توجه به اینکه بستگان شما و … باز هم به دشمن میپیوندند یا نه.

اعلیحضرتا شهادت اصغرم به اندازه غم و اسارت فرزند دیگرم قلب مرا نیازارد؛ زیرا اصغر من به دست دشمن شهید شد اما فرزند دیگرم که هماکنون اسیر شماست تنها به جرم دفاع از حقوق ملت، امر به معروف و آزاداندیشی اسیر شد. مگر شما خود خواستار آزاد اندیشی نشدهاید؟ دکتر قاسم شعله سعدی به دنبال طرح چند سوال قانونی از شما در سال ۱۳۸۱ یعنی ۱۰ سال قبل به دست قاضی دستگاه قضای شما، قاضی حداد محکوم شده است و قاضی حداد همان کسی است که به علت شکنجه منجر به قتل و تخلف درباره زندانیان کهریزک هماکنون از مسئولیت قضایی تعلیق شده است.

راستی آیا ننگ این شکنجهها تا ابد از پیشانی جمهوری اسلامی پاک خواهد شد؟

چنین محکمهای و چنین حکمی هیچ زیبنده آن طرح دلفریبی که شما ترسیم میکنید نیست. هست؟ البته رای صادره چنان ناشیانه و بیپایه بود که رئیس قوه قضائیه منصوب شما که گویا استاد شما هم بوده حکم صادره را خلاف بین شرع تشخیص و دستور توقف اجرای حکم و اعمال ماده ۱۸ را داده است که ظاهرا طبق قانون میبایست رسیدگی مجدد ماهوی میشد اما هم اکنون به شما خبر می دهم که چنین کاری هیچ گاه صورت نگرفت و اکنون با گذشت ۱۰ سال از اتهام، به علت مرور زمان امکان رسیدگی نیست. می دانید که من مادر خانواده ای هستم که حقوقدانان متعددی به کشور تقدیم کرده و لذا شاید الفبای حقوق را بدانم. معلوم نیست که دستگاه قضایی ناعادلانه شما که باید پشتیبان حقوق و آزادی های مردم باشد به چه مجوزی از آزادی فرزندم خودداری و اصرار به اجرای حکم نقض شده و مشمول مرور زمان شده که مطلقا قابلیت اجرا ندارد می نماید.

اعلیحضرتا به دلیل کبر سن، فرسودگی جسم و جان، بعد مسافت و سرانجام کثرت و نفس گیر بودن پله های زندان اوین حتی امکان ملاقات با پسرم، دکتر قاسم شعله سعدی را از پشت میله های زندان اوین که امروز به دلیل اجرای سیاست ها و دستورات شما یا کار به دستان منصوب و منسوب شما به دانشگاه تبدیل شده است را ندارم و یکسال است که همچون یعقوب نبی حتی از عطر یوسفم نیز محرومم. با وجود این حتی از شما درخواست مرخصی استعلاجی وی را هم ندارم، علی رغم این که به علت شکنجه دچار آسیب نخاعی شده و همان پزشک متخصص زندان به علت وخامت وضع سلامتی و در معرض آسیب دیدگی کلی نخاعی قرار داشتن چهار مرتبه نظر به عدم تحمل کیفر داده ولی مقامات قضایی ظاهرا تعمد دارند که از طرفی نظر پزشک معتمد خود را نادیده بگیرند و از طرف دیگر قصد دارند پسرم را آنقدر در زندان نگه دارند تا فلج شود، این درحالیست که مدت حبس وی که توسط قاضی صلواتی و به دستور مقامات دستگاه امنیتی شما محکوم شده بود به پایان رسیده و اکنون او را به بهانه اتهام و حکم نقض شده، مشمول مرور زمان شده و غیرقانونی، قاضی حداد که طبق همان قانون رسمی که شما ظاهرانه مدعی تعهد به آن هستید کاملا از اعتبار ساقط شده است، او را در زندان نگه داشته اند.

اعلیحضرتا من در آستانه سال نو برخلاف سالهای گذشته که فقط یک شمع به یاد اصغر شهیدم در سفره هفتسین روشن میکردم، امسال یک شمع هم به یاد پسر اسیرم دکتر قاسم شعله سعدی روشن کردم. راستی در سفره هفتسین شما چند شمع روشن بود؟ آیا اصلا به هفت سین که یک سنت ایرانی است، باور و اعتقاد دارید؟!

من تصور می کنم که یک اراده سیاسی برای نگه داشتن غیرقانونی فرزند اسیرم در زندان وجود دارد که اگر واقعا چنین اراده سیاسیای وجود دارد تا برخلاف مقررات فرزندم را در حبس نگه دارید، صادقانه بگویم این نشان میدهد که شما از فرزندم میهراسید که اگر چنین استنباطی درست باشد خدا را سپاس میگویم که فرزندی به من عطا کرده که رهبر جهان اسلام از او میترسد و به خاطر چنین ترسی اعلیحضرت رهبر جهان اسلام مجبور شده است او را در حبس نگه دارد زیرا قلم مستحکم او چون عصای موسی و زبان برنده اش چون ید بیضا و دانش او همچون بالطل السحر است در غیر این صورت اگر توان پاسخ منطقی به پرسشهایش داشتید نیاز به محکومیت و حبس او نبود.

لذا من حتی درخواست مرخصی او را نکردم بخصوص که پسرم وکیل دادگستری و استاد حقوق و سیاست دانشگاه است و نه هیچ نسبتی با آیات عظام و نه هیچ پیوندی سببی و نسبی با مقامات نظام داشته و نه هیچ ارتباطی با علمای اعلام دارد تا از مزایای آن برخوردار شود بنابراین هیچ انتظاری برای پسرم از جانب شما ندارم. اما شنیده ام که پسرم هماکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین در کنار بعضی از دانشجویانش زندانی است. جرم او مصاحبه و آزاداندیشی و طرح سوالات قانونی است . حالا جناب جلالتمآب اگر از شما بپرسند شعار آزاداندیشی شما موجب اسارت خواهد شد چه پاسخی دارید؟ جلوگیری از آزادی تنها یک مورد است. علاوه بر این فساد هم در کشور بیداد میکند. اگر از شما بپرسند مسئولیت فسادهای بزرگ که در تاریخ ایران و جهان بی سابقه بوده آن هم در دولتی که از حمایت کامل شما برخوردار بود، چه کسی است، چه پاسخی دارید؟

اعلیحضرتا چگونه در ارتباط با منتقدین خود و نه حتی مخالفین، آنها را به طلحه و زبیر تشبیه می کنید و خود را بی کم و کاست جای پیشوای منزه می نشانید و علی وار جلوه می کنید ولی در زمان اجرای عدالت تجاهل می کنید و از جمله خواستار عدم کش دادن قضیه فساد سه هزار میلیارد تومانی می شوید؟!

اعلیحضرتا مگر فرزند من چه کرده است جز طرح چند سوالنسبت به حضور شما در جایگاه رهبری در حالیکه فاقد شرایط بودید به جای توضیح در این زمینه چرا به تیغ آهن روی آورده اید؟ آیا دولت ها آن هم یک دولت که مدعی اسلامی بودن هم هست و می خواهد مرکز جهان شود به تیغ حلم هم نیاز ندارد؟ و البته به شفافیت و دموکراسی؟ در ایران امروز میلیون ها نفر در فقر و تنگدستی زندگی می کنند، معترضین محبوسند و ثروت ملی ایران یا اختلاس می شود یا به حزب الله لبنان، حماس، بولیوی و … بخشیده می شود. آیا این چراغ به خانه خودمان بیشتر روا نیست؟ مسئول این کارها چه کسی است؟ فقر و تنگدستی و فرار مغزها به راستی دستاورد چه حکومتی است و مسئولیت شما در این زمینه چیست؟ مگر دکتر شعله سعدی جز طرح سوالات فوق الذکر جرمی مرتکب شده است؟ چرا با استادان دانشگاه و دانشجویان و نخبگان کشور چنین برخوردی می شود. گروهی زندانی و گروهی اخراج و بازنشسته و گروهی نیز ترور می شوند.

پسر من یکی از همین هایی است که اکنون در حبس است و همه اینها حتی بدون رعایت ظاهری قانونی انجام می شود. برخورد دستگاه قضایی شما مناسب نبوده و در شان ملت ما نیست، دزد را آزاد و مالباخته را به زندان می برید. این حکایت ها را پیش از این هم در قضیه پرونده اختلاس ۱۲۳ ملیاردی دیده ایم و در قضیه شهرام جزایری نیز همین قضیه تکرار شد و بسیاری که مقصر بودند از مجازات معاف شدند. قضیه پالیزدار و حمله به کوی دانشگاه تهران آن هم دو بار در سال ۷۸ و ۸۸ که دیگر نیاز به توضیح ندارد. اظهر من الشمس است. دانشجویان مظلوم مظنون ولی مهاجمان مصون ماندند. این ملت چگونه می تواند به این دستگاه قضا اعتماد کند. از بگیر و ببندهای پس از انتخابات آنچنانی ۸۸ هم بگذریم.

اعلیحضرتا هر چه زمان می گذرد من و این ملت به حقانیت و درستی سوالاتی که پسرم در سال ۸۱ از شما پرسیده بود بیشتر پی می بریم و چنانچه قاضی دادگاه هم گفته بود به اذن شما فرزندم به زندان محکوم شده است ولی با این حساب این حکم توسط رئیس قوه قضائیه نقض شده بود اما گذشته از این که این حکم دیگر وجاهتی برای اجرا ندارد و غیرقانونی است اینجانب به عنوان مادر داغدار یک شهید و دلسوخته و نگران فرزند در بند دیگرش شما را مسئول این بازداشت غیرقانونی می دانم. زیرا چه آنگونه که فرزندم دکتر شعله سعدی معتقد است شما از اول به دلیل فقدان شرایط قانونی رهبر غیرقانونی بوده اید یا نه، به هر حال چون هم عملا کشور در ید شماست و هم آگونه که قاضی حداد گفته به اذن شما فرزندم را محکوم نموده و چون در واقع شما طرف دعوی فرزندم بوده اید و در واقع شما هم شاکی بودید و هم قاضی و به هزار و یک دلیل مسئولیت مستقیم حبس غیرقانونی و خودسرانه فرزندم و عواقب آن متوجه شخص شما خواهد بود.

اعلیحضرتا با همه مراتب فوق، همانطور که گفتم حتی درخواست مرخصی استعلاجی برای فرزندم ندارم ولی چون به دلیل کهولت سن، بیماری، فرسودگی جسم و جان، بعد مسافت و کثرت پله های زندان اوین حتی امکان ملاقات از پشت میله های زندان هم ندارم، نظر شما را به موارد زیر جلب می کنم:

۱. یا دستور فرمایید سینه مرا هم محافل خودسر بشکافند همانطور که سینه پروانه فروهر را شکافتند و مرا به گورستان ببرند تا به فرزند شهیدم اصغر بپیوندم:

سر می برند و گویند فرمان پادشاه است
    فرمان بود ولیکن این نیست رسم شاهی

۲. دستور فرمایید مرا هم در اوین زندانی کنند تا به فرزند اسیرم بپیوندم شاید بوی پیراهن یوسفم چشم و دلم را روشن کند

یا رب از اندازه بگذشته است ظلم پادشاه
    سایه او از سر این خلق کی کم می شود

اعلیحضرتا آیا بهتر نیست هرچه زودتر ترتیبی اتخاد کنید تا آبروی ایران عزیز ما کمتر در محافل بین المللی بریزد و کسانی همچون آقای احمد شهید به عنوان موارد نقض حقوق بشر در ایران گزارش هایی که عرق سرد بر پیشانی من، ایرانی و ایران دوست می نشاند منتشر نکنند. اگر دل شما برای ایران نمی سوزد دل ما بی قرار این سرزمین است

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید امیر حسین1 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,205 بار در 13,768 ارسال
    حلقه تحریم نفتی ایران تنگتر میشود

پالایشگاههای ژاپنی در حال کاهش تدریجی خرید نفت خام از ایران و پرهیز از تمدید قراردادهای سالیانه خود هستند. یونان و آفریقای جنوبی نیز تحت تاثیر تحریمها، واردات نفت از ایران را متوقف کردهاند.

ژاپن سومین مصرف کننده نفت دنیا و از متحدان درجه یک تجاری و نظامی آمریکاست. یک مدیر اقتصادی ژاپنی به خبرگزاری رویترز گفته که نادیده گرفتن تحریمها علیه ایران از سوی مقامات این کشور میتواند کار بانکهای ژاپنی در ایالات متحده را مختل کند و صادرکنندگان ژاپنی خواستار چنین چیزی نیستند.
    واردات نفت شرکتهای ژاپنی از ایران در فوریه سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۲۶۷ هزار بشکه در روز بوده که نسبت به ماه ژانویه ۲۳ درصد و نسبت به سال قبل ۴۳ درصد کاهش نشان میدهد.

تحریمهای جدید آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران، مشکلاتی جدی برای حمل و نقل نفت، تسویه حسابها، تعهدات تجاری و انواع بیمهها فراهم کرده است. بیمههای ژاپنی برای پرهیز از تبعات تحریم، از بیمه کردن نفتکشهای حامل نفت ایران شانه خالی میکنند.
    ژاپن در حالی اقدام به کاهش واردات نفت خود از ایران کرده که پس از فاجعه نیروگاه اتمی فوکوشیما، نسبت به گذشته نیاز بیشتری به نفت دارد.
    راه گریز پالایشگاههای ژاپن

پالایشگاههای ژاپنی در قراردادهای جدید خود با ایران بند تازهای را وارد کردهاند که طبق آن میتوانند واردات نفت ایران را بدون پرداخت جریمه متوقف سازند. این بند شامل معافیت از پرداخت جریمه در صورت بروز آتش سوزی، تصادف و فجایع طبیعی است. اما ژاپنیها در صورت ناتوانی از واردات نفت ایران به دلیل تحریمها نیز میتوانند از آن کمک بگیرند.

«جی ایکس نیپون» بزرگترین پالایشگاه نفتی ژاپن از تمدید یکی از قراردادهای خرید نفت ایران سرباز زده است. یک منبع آگاه که مایل به افشای نام خود نبوده، به خبرگزاری رویترز گفته که قرارداد مربوط به واردات روزانه ۱۰ هزار بشکه نفت خام ایران در ماه مارس منقضی شده است.
    البته پالایشگاه "جی ایکس نیپون" قرارداد دیگری برای خرید روزانه ۸۰ هزار بشکه نفت ایران دارد که آن را در ماه ژانویه تمدید کرده است.
    به گفته منبع خبرگزاری رویترز، علاوه بر "جیایکس نیپون" دستکم سه شرکت دیگر ژاپنی از ماه آوریل به بخشی از داد و ستد خود با جمهوری اسلامی پایان دادهاند. واردات نفت خام ایران از سوی این شرکتها حدود ۴۰ هزار بشکه در روز بوده است.
    بزرگترین خریدار نفت خام ایران اما شرکت «شوا شل سکیو ک ک» است که به گفته منابع آگاه قرارداد سالیانه خود را، به دلیل اختلاف بر سر شرایط، تمدید نکرده اما با وجود انقضای تاریخ قرارداد در اول ماه آوریل، همچنان به واردات نفت از ایران ادامه داده است. سهم این شرکت از واردات نفت خام ایران روزانه ۱۰۰ هزار بشکه است.

ژاپن، چین و کره شمالی بزرگترین مشتریان نفت ایران هستند. هر سه کشور در دو ماهه نخست سال جاری میلادی قریب به ۵۶ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه از واردات نفت خود از ایران را کم کردهاند.

خرید چین از ایران در ماههای ژانویه و فوریه سال ۲۰۱۲ به نسبت سال گذشته ۲۱ درصد کاهش یافته و بالغ بر ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه بوده است.

واردات کره جنوبی نیز در ماههای یاد شده به ۱۲ میلیون و۹۳۰ هزار بشکه رسیده که در مقایسه با سال گذشته ۱۴ درصد کاهش نشان میدهد.
    پیوستن یونان و آفریقای جنوبی به تحریمها

نشریه شرق به نقل از خبرگزاری رویترز خبر داده که آفریقای جنوی و یونان نیز خرید نفت از ایران را متوقف کردهاند. شرق به نقل از یک منبع آگاه نوشته است:« به دلیل تعلق اکثر اسکلههای آفریقای جنوبی به بخش خصوصی و اینکه نفت ایران به بخش خصوصی این کشور فروخته میشود، در ماه مارس خرید نفت از ایران متوقف شده است.»
    شرق به نقل از خبرگزاری بلومبرگ افزوده که شرکت "انگن" آفریقای جنوبی واردات نفت ایران را تحت تاثیر تحریمها متوقف کرده است. تاکنون بیش از ۸۰ درصد نیاز نفتی روزانه این شرکت، که دومین پالایشگاه بزرگ نفتی آفریقای جنوبی را اداره میکند، از سوی ایران تامین میشد. این شرکت به روزانه ۱۳۵ هزار بشکه نفت خام نیاز دارد.
    شرکت انگن، واحد آفریقای جنوبی شرکت پتروناس مالزی است. مدیر عامل پتروناس گفته که این شرکت زیر فشار تحریمها قرار دارد. سهم آفریقای جنوبی از واردات نفت خام ایران در ماه فوریه ۸ / ۲ میلیون بشکه در روز بوده است.
    خبرگزاری رویترز همچنین به نقل از یک مقام پالایشگاه "هلنیک پترولیوم یونان" اعلام کرده که یونان به دلیل مشکلات بانکی در پرداخت پول نفت، خرید خود از ایران را در ماه آوریل متوقف کرده است. این منبع به رویترز گفته که هیچ بانک اروپایی مبادلات مالی مربوط به خرید نفت ایران را انجام نمیدهد. هلنیک پترولیوم یونان مجبور است برای پرداخت پول از بانک یونانی به بانک ترک از تسهیلات اتحادیه اروپا استفاده کند ولی بانکهای اروپایی از این کار سر باز میزنند.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,205 بار در 13,768 ارسال
    باز هم مادری مهربان از سینمای ایران، از میانمان پر کشید...

فاطمه صفرطاهری اصفهانی، متولد ۱۳۱۸ در تهران

روحت شاد . . .

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 23,373 بار در 4,201 ارسال
    عبور ناو هواپیمابر "اینترپرایز" آمریکا از کانال سوئز به سمت خلیج فارس
    خبرگزاری فارس: ناو هواپیمابر "اینترپرایز" آمریکا، با عبور از کانال سوئز به سمت خلیج فارس در حرکت است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910117000700
    معامله گري را انتخاب نمودم چون آنقدر تنبل بودم که نمي خواستم کار کنم و آنقدر درستكار که نمي خواستم دزدي کنم

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها