نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 688 از 4621 نخست ... 18858863867868568668768868969069169873878811881688 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,871 به 6,880 از 46202

موضوع: اخبار

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,892 بار در 4,563 ارسال
    لزوم تعلیق فاز دوم هدفمندی/ دست نگه دارید؛ مردم دیگر توان ندارند!واقعاً آیا قرار است مردم برای یک کیلو مرغ بیش از 5000 تومان کنونی بپردازند یا برای یک قالب کره 25 گرمی ،از 270 تومان فعلی هم بیشتر باید بدهند؟ یعنی در این مملکت ، یک گرم کره حدود 11 تومان است و قرار است بالاتر هم برود؟! همین طور است قیمت برنج و حبوبات و چای و دارو و پوشاک و میوه و هر آنچه که مورد نیاز مردم است. دولتمردان باور کنند که با چندرغاز افزایش یارانه ، توان مالی مردم بالانس نمی شود و معیشت شان بسیار سخت تر می شود.
    هدفمندی یارانه ها ، هر چند در اصل و ذات خود ، اقدامی لازم برای برون رفت اقتصاد ایران از بحران بود و به تعبیری "جراحی اقتصاد ایران" نامیده می شد ، اما به دلیل اجرای نامناسب آن از سوی دولت ، اینک به نگرانی بزرگ طبقه متوسط جامعه تبدیل شده است.

در هدفمندی یارانه ها ، طبقات فرودست اقتصادی جامعه ، به معنای واقعی کلمه متمتع شدند. آنها برای دهه های متمادی ، به دلیل کم مصرف بودنشان ، کمترین بهره ها را از یارانه ها می بردند ولی در این طرح ، سهم و حق خود از یارانه ها را ستاندند به گونه ای که گاه درآمد برخی خانوارهای فقیر و پرجمعیت با دریافت یارانه ها به دو الی سه برابر قبل رسید و اوضاع آنها را نسبت به قبل بهبود بخشید که البته دستاوردی مناسب -و البته غیرپایدار- در عرصه تحقق عدالت اجتماعی است.

اقشار پردرآمد نیز هر چند در طرح هدفمندی با افزایش هزینه هایی به مراتب بیشتر از یارانه دریافتی مواجه شدند اما توان مالی شان به حدی بالا هست که بتوانند بدون آسیب اقتصادی گذران زندگی کنند. وانگهی بسیاری از این افراد ، در پروسه های اقتصادی حضور دارند و قادرند فشار مالی را به حلقه های بعدی منتقل کنند.

در این میان ، بخش عمده ای از مردم که طبقه متوسط را تشکیل می دهند ، برغم دریافت یارانه های 44 هزار و 500 تومانی ، نتوانسته اند موازنه ای بین دخل و خرج شان بعد از طرح هدفمندی ایجاد کنند چه آن که یارانه دریافتی ، به هیچ وجه تکافوی هزینه های رو به رشد و قیمت های روز افزون را نمی کند به گونه ای که یارانه بسیاری از خانوارهای طبقه متوسط ، صرفاً به کار پرداخت بخشی از قبوض آب و برق و گاز و تلفن می آید و این درحالی است که غیر از قبوض مذکور ، چیزهای دیگر نیز در این مدت به شدت گران شده است ؛ هم از این روست که بسیاری از مردم می گویند که نه یارانه ها را می خواهیم و نه افزایش قیمت ها را.

با همه این اوصاف ، مدتی است که دولت آمادگی خود را برای اجرای فاز دوم طرح هدفمندی اعلام می کند و حتی واریز 28 هزار تومان (فعلاً غیرقابل برداشت) به حساب مردم را نیز مقدمه اجرای مرحله دوم می داند.

اجرای مرحله دوم ، قطعاً موج جدیدی از افزایش قیمت ها را به دنبال خواهد داشت. این موضوعی محرمانه نیست و رئیس سازمان هدفمندی نیز در گفت و گوی اخیر تلویویزنی خود بدان صحه گذاشته و از "اصلاح" مجدد قیمت حامل های انرژی سخن گفته است.

طبق تجربه، افزایش قیمت ها در مرحله جدید نیز بیش از افزایش مبلغ یارانه خواهد بود ؛ وانگهی افزایش یارانه بسیاری از مردم نیز رسماً منتفی شده است. حقوق ، دستمزد و سایر درآمدهای مردم هم که افزایش متناسبی نداشته است. لذا می توان گفت که اجرای عجولانه مرحله دوم هدفمندی ، منجر به تشدید فشارهای اقتصادی بر مردم و مشخصاً طبقه متوسط -که عمدتاً کارمند و کارگر و کاسب جزء هستند- می شود.

دولتمردان که به این راحتی از افزایش قیمت ها حرف می زنند و در قبال آن ، می گویند که 14 یا 28 هزار تومان بیشتر یارانه می دهند (آن هم نه به همه) آیا نمی دانند که مردم همین الان و با همین قیمت ها در رنج اقتصادی هستند؟ و اگر قیمت ها باز هم بالاتر برود ، واقعاً چه باید بکنند؟ آیا این رواست که اندکی یارانه بدهند و بیش از آن را از مردم بستانند؟ واقعاً مردم از کجا بیاورند؟

دولتمردان بدانند که اقتصاد خانوارهای متوسط ایرانی دیگر بیش از این ظرفیت فشار و تورم را ندارد و همین قیمت های کنونی هم جداً کمر شکن شده است. واقعاً آیا قرار است مردم برای یک کیلو مرغ بیش از 5000 تومان کنونی بپردازند یا برای یک قالب کره 25 گرمی ،از 270 تومان فعلی هم بیشتر باید بدهند؟ یعنی در این مملکت ، یک گرم کره حدود 11 تومان است و قرار است بالاتر هم برود؟! همین طور است قیمت برنج و حبوبات و چای و دارو و پوشاک و میوه و هر آنچه که مورد نیاز مردم است.
    دولتمردان باور کنند که با چندرغاز افزایش یارانه ، توان مالی مردم بالانس نمی شود و معیشت شان بسیار سخت تر می شود.

اکثر مردم - دستکم طبقات متوسط - اینک نگران اجرای فاز دوم هدفمندی و گرانی های ناشی از آن هستند؛ این نگرانی ، البته صرفاً در میان مردم کوچه و خیابان نیست و دغدغه برخی مسوولان را نیز باعث شده است ؛ حتی رئیس مجلس هم که چندی پیش گفته بود فاز دوم هدفمندی "توفان تورم" ایجاد می کند ، طی نامه ای به رهبر انقلاب از ایشان خواسته با استفاده از اختیارات شان ، جلوی دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی را بگیرند.

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,762 بار در 22,975 ارسال
    فارس گزارش میدهد
    تداوم اعتراض سرپرست خانوارها به پیامک حذف یارانه

خبرگزاری فارس: گروه کثیری از شهروندان با حضور در برابر ستاد هدفمندی نسبت به ارسال پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بخشی از دبیرستان البرز در خیابان حافظ که محل ستاد هدفمندی و ستاد اصلاح اطلاعات خانوار و همچنین ستاد استقرار نماینده بانکها و مرکز آمار ایران و نیز نماینده سازمان هدفمندی یارانهها است، امروز شنبه 19 فروردین با ازدحام جمعیت در اعتراض به پیامک حذف یارانه 28 هزار تومانی مواجه شد.
    بنابر مشاهدات خبرنگار فارس در سالنهای دبیرستان البرز شماره تلفنهای ستاد هدفمندی یارانهها 66467456 و فاکس 66467008 اعلام شده و همچنین شماره تلفن گویای مرکز آمار ایران به شماره 8587 بر روی در و دیوار نصب شده است.
    در مورد کسانی که سرپرست خانوار فوت کرده با ارائه شماره ملی مادر به عنوان سرپرست جدید اطلاعات خانوار توسط نماینده مرکز آمار اصلاح میشود.

همچنین در تابلوی دیگری نوشته شده:" توجه: شهروندان محترمی که برایشان پیامک ارسال شده است در صورت اعتراض، به سایت وزارت رفاه به نشانی www.refahi.ir مراجعه و گزینه انصراف - سپس گزینه عدم تایید - از کل یارانهها - یا عدم تایید از نیمی از یارانهها و گزینه بعدی عدم تایید - مابهالتفاوت یارانهها سپس گزینه تایید - پس از دریافت کد 5 رقمی رهگیری وارد نموده سپس تایید مینماید - عدم انصراف شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید."
    همچنین بر تابلوهای دیگری اعلام شده مدارک مورد نیاز برای طلاق شامل کپی صفحه ۳ تا 7 سند طلاق، کپی صبحه اول و دوم شناسنامه، کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
    در اطلاعیه دیگری مدارک ازدواج (خانوار جدید) آمده است: کپی صفحه یک تا 4 اول سند ازدواج، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه + کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
    بنابر مشاهدات خبرنگار فارس بیش از 200 نفر از مردم در محل این ستاد واقع در دبیرستان البرز حضور داشتند که در صفهای پیچ در پیچ سالنها و اتاقها انتظار پاسخگویی از مسئولان سازمان هدفمندی یارانهها و مرکز آمار ایران و نمایندگان بانکها را میکشیدند. اکثر آنها بازنشستگانی بودند که پس از دریافت پیامک تمکن مالی یارانه 28 هزار تومان مابهالتفاوت مرحله دوم حذف شده ولی یارانه 45 هزار و 500 تومان همچنان دریافت داشتهاند.
    شهروند دیگری که خود را راننده تاکسی معرفی میکند گفت: پیامک برای من آمده بود اما بعد از آن یارانه 28 هزار تومان قطع شده با وجود اینکه وارد سایت نشدم.
    این فرد در پاسخ به چگونگی وضعیت معیشتی خود گفت: هنوز مستاجرم و یک فرزند دارم و راننده تاکسی هستم اما یارانه 28 هزار تومانی قطع شده در حالی که یارانه 45 هزار و 500 تومانی را واریز کردهاند و مسئولان به من گفتهاند در صف طولانی بایستم تا نوبتم شد بعدا پاسخ بگویند.
    در این میان یکی از کارمندان ستاد هدفمندی یارانهها با صدای بلند اعلام میکرد این اتاق مربوط به 28 هزار تومان نیست فقط در مورد طلاق، اعتیاد، قتل و دیگر مشکلات خانوار است.
    مرد دیگری به خبرنگار فارس گفت: برایم پیامک آمده و با وجود اینکه کاری نکردم و وارد سایت نشده و یا پیامک انصراف ندادهام، اما 28 هزار تومان قطع شده واقعا موبایلم از آن موقع خاموش شده است، اما یارانه مرحله دوم برایم قطع شده است.
    برخی از مردم از سخنان مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانهها در صداوسیما انتقاد داشته و میگفتند گرچه اعلام شده یارانه افراد متمکن و بصورت اختیاری و با تقاضای فرد حذف میشود اما مگر ما بازنشستگان و مردم عادی چه تمکن مالی داریم که بدون وارد شدن به سایت اعلام شده و بدون ارسال پیامک یارانههای 28 هزار تومان قطع شده است.
    فرد میانسال دیگری که خود را رضا کامرانی معرفی کرد گفت: بازنشسته آموزش و پرورش هستم و ۴ فرزند دارم پیامک تمکن مالی را دریافت کردم اما روز پنجشنبه هر چه تلاش کردم وارد سایت رفاهی شده و عدم انصراف را اعلام کنم اما یارانه 28 هزار تومان برایم واریز نشد.
    وی گفت: فقط یک خودرو و یک حقوق بازنشستگی و مقداری سهام دارم تاکنون هیچ یک از مسئولان جوابگو نبودند. به فرمانداری شهرری مراجعه کردم گفتند از طریق کافینت اقدام کنم کافینتها هم چون در مورد یارانه حساس هستند جرات وارد شدن به سایت ندارند. مجبور شدم از کار و زندگی جدا شده و به دبیرستان البرز مراجعه کنم.
    کامرانی گفت: ظاهرا کسانی که کد معاملاتی سهام دارند به عنوان متمکن تلقی شده و یارانه مرحله دوم آنها حذف شده است. در حالی که هر کس که سهام دارد لزوما متمکن نیست.
    وی گفت: من خودم بازنشسته آموزش و پرورش هستم بعضی از همکارانم دو باب منزل دارند و زن و مرد نیز بازنشسته و فعال هستند اما برای آنها یارانه 28 هزار تومانی واریز شده برای برخی دیگر مانند من واریز نشده است. در این بین کسی پاسخگو نیست.
    این بازنشسته گفت: بسیاری از مردم سواد درست و حسابی ندارند و اگر وارد سایت شوند نمیدانند چه کار کنند.
    وی گفت: برای مادرم نیز پیامک ارسال شده اما خدا را شکر 28 هزار تومان واریز شده است. گرچه قابل برداشت نیست.
    کامرانی گفت: از ۳ روز قبل دنبال یارانه حذف شده هستم و از کار ماندهام اما کسی پاسخگو نیست.
    مرد دیگری گفت من کجا سرمایهدار هستم که یارانه برای من قطع شده است.
    مرد دیگری که میانسال بود در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: برای من پیامک ارسال شده و من نیز بازنشسته ارتش و هنوز مستاجر هستم اما 28 هزار تومان قطع شده ولی هنوز یارانه 45 هزار و 500 تومان واریز میشود.
    این بازنشسته گفت: من از افراد قدیمی هستم و وارد سایت نشدهام اصلا اهل سایت نیستم فقط به بانک پاسارگاد مراجعه کردم و موجودی حسابم را نگاه کردم یارانه 28 هزار تومان واریز نشده بود و برای دریافت پاسخ به دبیرستان البرز مراجعه کردم.
    مرد میانسال دیگری که از اعلام نام خود خودداری میکرد خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: یارانه 45 هزار و 500 تومانی را دریافت کرده اما یارانه 28 هزار تومانی به حسابش واریز نشده و گرچه پیامک تمکن مالی دریافت کرده بود اما هیچ کاری نکرده.
    وی گفت: من یک منزل مسکونی دارم که بعد از 30 سال خدمت در آن زندگی میکنم 4 فرزند دارم اما متمکن نیستم با این وجود یارانه 28 هزار تومانی از من دریغ شده است.
    یک آقای دیگری سپیدموی خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: پیامک تمکن مالی را دریافت کردم کاری انجام ندادم اما نمیدانم چرا یارانه 28 هزار تومانی به حساب من واریز نشده است. نام دبیرستان البرز را از سازمان هدفمندی یارانهها در خیابان فلسطین شنیدم و مرا به اینجا راهنمایی کردند.
    مراجعه مردم به دبیرستان البرز و عدم دریافت پاسخ قطعی در مورد یارانه ۲۸ هزار تومانی مرحله دوم باعث اعتراض آنها شده است.
    مردم مدارک مورد نیاز را ارائه می کنند، ولی گفته میشود جواب قطعی را بعدا به اطلاع آنها خواهند رساند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

3. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال جعفرزاده آواتار ها
    تشکر شده 11,926 بار در 4,538 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط نيما نمایش پست ها
    قميت موز در حال حاضر 4000 تومان
    دوست عزیز اگر شما تشریف ببرید به محله رییس جمهور در نارمک حتما موز را با قیمت کمتر از 1550 تومان خواهی خرید. البته با بی ار تی باید بروی اگر بخواهی با خودروی سواری بری با قیمت محل خودتان هیچ فرقی نمیکند.

عضو فعال جعفرزاده آواتار ها
    تشکر شده 11,926 بار در 4,538 ارسال
    یکی از راههای حکومت و کنترل بر ملت همین افزایش تورم در جامعه ایرانی میباشد. گرانی و تورم محکم کردن ستونهای نظام میباشد.

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,203 بار در 13,768 ارسال
    تجمع کارگران اخراجی شهابخودرو در مقابل وزارت کار

کارگران شهابخودرو، صبح شنبه، ۱۹ فروردین ماه، در اعتراض به اخراجشان در مقابل وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی تجمع کرده و از وزیر کار و سایر مسئولان درخواست پیگیری دلیل اخراج و بازگشت به کار کردند.
    به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، پس از تجمع بینتیجه کارگران اخراجی شهابخودرو مقابل ساختمان ریاست جمهوری در روز چهارشنبه هفته گذشته، این کارگران صبح شنبه در اعتراض به اخراجشان در آغاز سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» در مقابل وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی تجمع کردند.
    نماینده کارگران معترض، به ایلنا گفت: «اخراج کارگران در آغاز سال جدید، با توجه به شعار امسال با عنوان حمایت از کار و تولید، کارگران را غافلگیر و متعجب کرده است.»
    آیت الله علی خامنهای در پیام نوروزی خود سال جدید را «سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نامید و حل مشکل تولید داخلی را کلید غلبه بر چالشهایی دانست که به گفته او، دشمن فراهم کرده است.

نماینده کارگردان معترض در گفتوگو با ایلنا اظهار کرد: «ما از دولت و نمایندگان مجلس و سایر دست اندرکاران میخواهیم نسبت به بازگشت به کار و پرداخت سایر مطالبات ۶۵۰ کارگر اخراجی اقدام کنند.»
    در حالی که بر اثر تحریمهای بینالمللی، اقتصاد ایران با مشکلات فراوانی روبرو شده، فریدون خاوند، استاد اقتصاد در دانشگاه پاریس میگوید «تجربه سالی که گذشت بار دیگر نشان داد که اقتصاد را با «فرمان جهاد» نمیتوان مدیریت کرد. طی چند دهه گذشته دهها رهبر انقلابی در جهان سوم در سخنرانیهای پر شور خود، کف بر دهان فرمان دادند که تولید فولاد بالا برود، مزرعهها از گندم پر شوند، بیخانمانها به مسکنهای راحت نقل مکان کنند، فقر از کشور آنها رخت بربندد و مردمانشان، شادان و راضی نظام سیاسی خود باشند.»

تشکل های کارگری میگویند، شمار اخراج کارگران در سالهای اخیر افزایش یافته است

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

در گفتوگو با فارس
    سفیر ترکیه خبر رسانه اسرائیلی درباره پیام اردوغان به ایران را تکذیب کرد

خبرگزاری فارس: سفیر ترکیه در ایران خبر رسانه اسرائیلی درباره پیام شفاهی اردوغان از سوی اوباما به مقام معظم رهبری را تکذیب کرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910119001239

9. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

پرس تي وي در خبري فوري از حمله به اتوبوس زائران ايراني در نزديكي مرز سوريه و لبنان خبر داد.
    اخبار تكميلي متعاقبا منتشر مي شود.

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

پس از پژو و هیوندایی
    پرشین خودرو - زمزمهها حکایت از جدایی قریبالوقوع نیسان موتورز ژاپن از خودروسازی و بازار ایران دارند و اگر این اتفاق رخ بدهد، پارس خودرو به عنوان سومین خودروساز کشور با چالشی جدی روبهرو خواهد شد.

طبق اخبار رسیده، نیسانیها که برنده مناقصه بزرگ و یک میلیارد دلاری تامین تاکسیهای شهر نیویورک آمریکا شده اند، هم اکنون برای قطع ارتباط با خودروسازی ایران تحت فشار قرار گرفتهاند. بر این اساس، ظاهرا آمریکاییها تهدید کرده اند این مناقصه زمانی معتبر بوده و به اجرا در خواهد آمد که نیسان قید ایران را بزند.

هرچند بخش کوچکی از بازار خودرو ایران به نیسان وابسته است، اما از آنجاکه چهار محصول لوکس پارس خودرو (ماکسیما، قشقایی، تینا و پیکاپ) تحت برند نیسان موتورز در این شرکت مونتاژ میشوند، رفتن نیسان با مشکلاتی همراه خواهد بود.

از آنجاکه این چهار محصول داخلیسازی بسیار اندکی دارند، بسیار بعید است پارس خودرو بتواند پس از نیسان به مونتاژ آنها ادامه دهد؛ زیرا تامین قطعات از راه کشورهایی دیگر (با توجه به حجم بالای وابستگی) صرفه اقتصادی ندارد. این البته تنها مشکل سومین خودروساز کشور نیست؛ زیرا به تازگی شرکت رنو فرانسه نیز که نصف بیشتر محصولات لوکس پارس خودرو تحت برند آن تولید میشود، برای قطع ارتباط با ایران تحت فشار قرار گرفته است.

رنو شرکتی دولتی است و چون فرانسه سیاستی ضد ایرانی دارد، این شرکت را برای قطع ارتباط با خودروسازی ایران در منگنه گذاشته تا پس از پژو، دومین خودروسازی فرانسوی نیز از ایران خارج شود.
    رفتن رنو به معنای حذف تندر-90 و مگان از خط تولید صنعت خودروسازی ایران و همچنین محروم شدن این صنعت از تکنولوژیهای روز خواهد بود و سرمایهگذاری مالی و فنی انجام شده در چند سال اخیر توسط رنو نیز به باد میرود.رنو البته علاوه بر پارس خودرو، در ایران خودرو نیز تندر-90 را به تولید میرساند و رفتن این شرکت میتواند ایران خودرو را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این البته در حالی است که ظاهرا رنوییها با تحریم ایران مخالفت کرده و نمیخواهند قید بازار آن و سرمایهگذاری خود را بزنند. بنا به گزارش ایسنا، شركت خودروسازی رنو فرانسه درخواست گروه ضد ایرانی اتحاد علیه ایران هستهای را مبنی بر خروج از ایران رد كرده است. شركت رنو در پاسخ به نامه این گروه آمریكایی اعلام كرده كه تحریمهای بینالمللی علیه ایران شامل صنعت خودرو نمیشوند و رنو همچنان به فعالیتهایش در ایران ادامه خواهد داد. باید منتظر ماند دید آیا رنوییها روی حرف خود میایستند و همچنان در ایران میمانند، یا اینکه مانند هموطن شان توزرد از آب در میآیند و پارس خودرو و ایران خودرو را تنها میگذارند.ت، آشفتهتر و گرانتر خواهد شد.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

حالا سه سال بعد از آن افتتاح(!) مديرعامل شركت نفت و گاز پارس تازه ديروز گفته است: «در حال حاضر حفاري تمام 24 حلقه چاههاي دريايي فاز 9 و 10 اين ميدان مشترك گازي در خليجفارس به پايان رسيده است.» كاش تلويزيون، پنجشنبهشب، مراسم سه سال پيش افتتاح اين فازها را هم نشان ميداد!

روزنامه شرق نوشت: آيا ايرانيان، مردم «ناتواني» هستند؟ شما هم خواهيد گفت «خير». در شرايط «سخت» راه عبور را پيدا نكردهاند؟ تاريخ، پاسخ اين پرسش را داده است؛ وقتي نام اساطير «راستيخواه»اش را ماندگار كرده است. راست گفتن اما، تنها «دروغ نگفتن» نيست. شهود قسم ميخورند كه «همه راست» را بگويند.

پنجشنبهشب، رسميترين بخش خبري سيما، (ساعت 21، شبكه اول) گزارش ستايشگونهاي! درباره اتمام فازهاي 9 و 10 پارسجنوبي پخش كرد تا به مقتضاي روز، خبري در كنداكتور داشته باشد. اما همه راست را نگفت.

این بندها را بخوانید:

1- بيستوسومين روز اسفند 87، محمود احمدينژاد به عسلويه رفت و فازهاي 9 و 10 پارسجنوبي را رسما افتتاح كرد. اما هيچ گازي از اين فازها به خشكي نرسيده بود. تنها پالايشگاهها راه افتاده بود تا گاز فازهاي 6، 7 و 8 را براي مصرف داخلي شيرين كنند. گازي كه قرار بود به مخزن نفتي «آقاجاري» تزريق شود تا توليد نفت كاهش نيابد!

2- سخن درباره فازهاي 9 و 10 بسيار است. از زماني كه پيمانكار آن به دليل اختلافات داخلي كنار گذاشته شد تا وقتي كه مجري خارجي حفاري چاهها، ميدان را ترك كرد. از تاخيرهاي ممتدي كه براي اين فازها پيش آمد تا افزايش بودجهاي كه براي پايان فازها هزينه شد. يك خبرگزاري داخلي تيرماه سال گذشته عدمالنفع تاخير 845 روزه نرسيدن چاهها به توليد گاز را (تا آن تاريخ) شش ميليارد دلار محاسبه كرده بود.

3- رييسجمهور در مراسم افتتاح فازهاي 9 و 10 در اسفندماه 87، با اشاره به اينكه برخي افراد در كشور درباره اين كار بزرگ سكوت كردهاند گفته بود: «اين كار بزرگ شما يك نوع تبليغ و خودباروري را نشان ميدهد.» حالا سه سال بعد از آن افتتاح(!) مديرعامل شركت نفت و گاز پارس تازه ديروز گفته است: «در حال حاضر حفاري تمام 24 حلقه چاههاي دريايي فاز 9 و 10 اين ميدان مشترك گازي در خليجفارس به پايان رسيده است.» كاش تلويزيون، پنجشنبهشب، مراسم سه سال پيش افتتاح اين فازها را هم نشان ميداد!

4- فازهاي 9 و 10 مشكلات زيادي داشت. هم چوب ناكارآمدي برخي مديران را خورد، هم با تحريم اذيت شد. با كشمكشهاي داخلي عقب افتاد و هزينهاي بسيار بيش از آنكه بايد، روي دست كشور گذاشت. با اينهمه اگر «همه راست» را به مردم بگوييم هم متخصصان داخلي عزمشان را براي كار بهتر و رفع عيوب جزم ميكنند هم مردم «قوه هضمشان» را بالا ميبرند. كشور هم كمتر زيان ميبيند.

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

عضو جدید AHM3D آواتار ها
    تشکر شده 43 بار در 17 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط PASHA نمایش پست ها
    باتوجه به نتایجی که ماتاالان ازطرح هدفمندی یارانه ها گرفتیم .(تحقیقات میدانی )
    یارانه 28 هزارتومانی قریب به بالای 98٪ حقوق بگیران دولت چه کارمندی وچه لشکری و...
    واریز شده است .
    به همراه مبلغان دینی وعقیدتی و.. ..
    وتمرکز اصلی برای ندادن این یارانه 28 تومن برروی داشتن شغل آزاد به واسطه داشتن
    پروانه کسب وکد بورسی وداشتن دسته چک وموجودی وگردش حساب بوده است .
    که دراین مورد شامل 80 درصد به بالای این افراد گردیده است .
    گویا اصلا ربطی هم به سرپرست خانواده ندارد و فقط یکی از اعضای خانواده هم اینها راداشته باشد .کفایت می کند .
    این یعنی اونایی که باید می گرفتن نگرفتن و اونایی که نباید می گرفتن گرفتن..فکرشو بکنید یه فرد از بیکاری با چندر غاز بیاد تو این خراب شده ..میشه جزو قشر مرفه
    شناخت اینا از مردم در همین حده..بیش از این هم نمی توان انتظار داشت
    علم بدون دین لنگ است. و دین بدون علم، کور.

و بدون عشق هر دو هیچ ....

آلبرت اینشتین

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید AHM3D از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 8 مهمان ها)

1. jimmieqx2

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها