نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 692 از 5217 نخست ... 19259264268268969069169269369469570274279211921692 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,911 به 6,920 از 52164

موضوع: اخبار

عضو عادی
    تشکر شده 1,429 بار در 255 ارسال
    به گزارش آخرین نیوز، شنیده ها حاکی است که مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت، از سمت خود به عنوان وزیر استعفا داده و امروز صبح در محل کار خود حضور پیدا نکرده و به شغل گذشته خود در دانشگاه برگشته است.

گفته می شود که وی، دیروز استعفای خود را تقدیم رییس جمهور کرده است.

دلیل این استعفا به طور دقیق مشخص نیست و تاکنون غضنفری در این خصوص اظهارنظری نکرده، اما گفته می شود که این استعفا بی ارتباط با ماجرای یارانه ها نیست.

همپنین این خبر در طبقات ساختمان وزارت صنعت بین کارکنان این وزرات پیچیده است.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید amir3236 از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی تیزبین آواتار ها
    تشکر شده 447 بار در 78 ارسال
    جلسه فردای شیخالاسلامی با هیئت رئیسه مجلس بر سر انتصاب مرتضوی

راسخون : وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی فردا در خصوص حل و فصل موضوع استیضاح به دلیل انتصاب مرتضوی با هیئت رئیسه مجلس ملاقات میکند.

به گزارش راسخون به نقل از فارس، در حالی که عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل انتصاب مرتضوی به مدیرعاملی صندوق تامین اجتماعی با استیضاح نمایندگان مجلس روبرو است خبرها حکایت از دیدار وی با هیئت رئیسه مجلس به منظور حل و فصل این موضوع دارد.

یک منبع آگاه خبر داد: فردا صبح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به مجلس خواهد رفت تا در خصوص انتصاب مرتضوی با هیئت رئیسه مجلس رایزنی کند.

این جلسه در حالی برگزار خواهد شد که فردا عصر زمان استیضاح وزیر در صحن علنی مجلس مشخص خواهد شد.

همچنین پیش از این موضوع رایزنیهای مختلفی برای عدم استیضاح شیخ الاسلامی با نمایندگان صورت گرفته و بحث ورود هیئت عالی حل اختلاف قوا به این بحث نیز شنیده شده که تاکنون به نتیجه نرسیده است.

با این حال برخی منابع خبر میدهند در صورت عدم نتیجه گیری از این دیدار چهارشنبه هفته جاری یا یک شنبه هفته آینده وزیر باید در مقابل استیضاح نمایندگان مجلس قرار گیرد.
    شکست خورده یتیم است اما پیروز هزار پدر دارد

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    پنجمین جلسه دادگاه فساد سه هزار میلیاردی:
    متهم: این مبالغ به هر کسی داده میشد، پشتک میزد

متهم پرونده گفت: «به یکی از شرکتها ۷ میلیارد تومان داده بودند و معلوم است که با این پول، فاکتور هم صادر میکنند؛ به هر کسی این مبلغ داده شود برایشان پشتک هم میزند.» بعد از اینکه متهم تأکید کرد از صوری بودن اسناد باخبر نبوده، قاضی گفت: «شما موارد روشن را هم تکذیب میکنی؛ میخواهی جلوی خودشان بگویم چه گفتی تا همه چیز مشخص شود؟

در پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان فساد بزرگ مالی که در حال برگزاری است، قاضی پرونده آقای «الف - ش» را برای تفهیم اتهام و دفاع از اتهامات به جایگاه فراخواند.
    به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاریها، پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی ۳ هزار میلیارد تومانی صبح امروز در شعبه اول دادگاه انقلاب آغاز شد؛ در حالی که پیشتر قاضی پرونده در گفتگویی خبر از رسیدگی به اتهامات «الف. ش»، معاون اداری و مالی گروه توسعه سرمایهگذاری امیرمنصور آریا بوده، را داده بود ولی حضور سایر متهمان مرتبط با اتهامات وی را منتفی ندانسته بود.

کیفرخواست متهم

در ابتدای جلسه منشی دادگاه مواد ۱۲۹، ۱۸۸ و ۱۹۹ را خطاب به حاضران قرائت کرد و در ادامه فراهانی نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست متهم گفت: «الف. ش» متولد ۱۳۴۹ که از تاریخ ۱۶ شهریور در بازداشت به سر میبرد متهم است به:

۱- فساد فیالارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور، ارتشاء، اختلاس و شرکت در تحصیل مال نامشروع.

۲- شرکت در پولشویی حاصل از عواید جرم

۳- جعل اسناد و استفاده از اسناد جعلی

۴- هماهنگی با مدیریت شرکتهای مرتبط برای گشایش اعتبارات اسنادی.

نماینده دادستان تهران گفت: در این پرونده مه آفرید خسروی گفته است که آقای «ش» با یک سهم عضو هیئت مدیره وسهام دار بوده است و بر اساس اعترافات متهمان آقای «ش» رابط مالی با اسپادانا بوده است و همچنین امور مالی هم در دست وی بود. همچنین پیش فاکتورها برای شرکتهای مرتبط با ال سیها با تائید آقای «ش» صادر میشد و متهم تمام کارهای بانکی و مالی را بر عهده داشته است. متهم پرونده در بسیاری از موارد پیش فاکتورها را خودش گرفته و برای ال سی اقدام میکرده است.

نماینده دادستان افزود: آقای «ش» که مورد اعتماد مه آفرید امیر خسروی بود دستور پیگیری تمامی امور را صادر میکرد. همچنین مبلغ دوهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به دستور آقای ش در بانکها حساب باز شده بود و او در هنگام باز کردن حسابها گفته بود با این حسابها میخواهیم از آنها پولهای کلانی بگیریم.

از جعل امضا تا چکهایی به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان

در ادامه کیفر خواست آمده است: یکی از متهمان اعتراف کرده که در نبود آقای خسروی همه کاره آقای ش بوده است. همچنین دسته چکهای سفید بانکها با امضا در اختیار آقای ش بود. شهود اعتراف کردهاند که نامههای فولاد فام و الیت را آقای ش امضا میکردند، منشی آقای ش گفته است که دسته چکهای سفید از بانکهای مختلف برای وی ارسال میشد. متهم اعتراف کرده است که در پارهای موارد امضای آقای مه آفرید خسروی را جعل کرده که آن هم با اطلاع خودش انجام میدادم که ربطی به اعتبارات نداشت.

وی ادامه داد: خانم «الف. ف» منشی متهم گفته سال ۸۹ به واحد تأمین منابع آمدم و نامههای مربوط به بانکها را تنظیم میکردم و نامههای مربوط به شرکت الیت را «الف. ش» امضا میکرد.

نماینده دادستان با بیان اینکه نقش این متهم در ارتکاب جرایم کاملا مشهود بوده است گفت: متهم که در شرکت آریا آوردهای نداشته، به همراه همسرش هر دو سهامدار بانک آریا بودهاند. آنها جلسهای با جهرمی داشتهاند و درباره بدهیها و اعتبارات کسب شده با او حرف زدند که جهرمی اظهار بیاطلاعی میکند. «الف. ش» به صراحت اعتراف کرده که عملیات خرید اصلا انجام نشده است.

در گزارش وزارت اطلاعات هم آمده است که نقش آقای ش به عنوان معاون مالی و توسعه منابع انسانی در پرونده قابل توجه است.

فراهانی ادامه داد: متهم درباره دلیل عدم امضای آقای «ر» در برخی از اعتبارات گفته، او به دلیل بالا بودن بدهی شرکت این کار را انجام نمیداد که خسروی خودش به صورت شخصی امضا میکرده است.

نماینده دادستان در ادامه قرائت کیفرخواست صادره علیه متهم اظهار داشت: «الف. ش» در اعترافات خود گفته خسروی به من زنگ زد و گفت هرچه پول در حسابها است به چک بانکی تبدیل کنید. خسروی به همراه خزانهدار گروه به دفتر من آمد و چکها را که به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان بود گرفت و آنجا بود که مشخص شد آقای «ک» در اهواز دستگیر شده است.

وی ادامه داد: طبق گفته متهم، خسروی بعد از آن به دیدن خاوری رفت تا با او صحبت کند.

به برزیل برو و تقصیرات را گردن بگیر!

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: متهم در اعترافات خود گفته، ۱۶ مرداد سال ۸۹ خسروی مرا به دفترش فراخواند. به من گفت با خانوادهات به برزیل برو و ما هم همه تقصیرات را گردن تو میاندازیم تا مشکلات برطرف شود. روز ۱۴ مرداد پارسال خسروی با من تماس گرفت و من آمدم تهران. همه آشفته بودند و قرار شد فورا به اهواز برویم. آنجا فهمیدم که برای مهرگان، برادر مهآفرید بلیطی به مقصد ترکیه تهیه شده است. بعد از شام بود که سفر به اهواز کنسل شد و جلسه در دفتر تهران مهآفرید برگزار شد.

طبق گفته نماینده دادستان، متهم در اعترافاتش اظهار داشته است: وقتی به این معاونت آمدم در جریان صوری بودن قراردادها بودم اما به من گفتند کاری به این کارها نداشته باش و کار خودت را انجام بده.

نماینده دادستان در نهایت با اشاره به مدارک موجود در پرونده برای متهم تقاضای اشد مجازات کرد.

اتهامات را قبول ندارم؛ نه وام گرفتهام و نه سندی امضا کردهام

در ادامه قاضی سراج اتهامات متهم را برای وی تفهیم کرد که متهم در پاسخ گفت: به هیچ عنوان اتهامات را قبول ندارم. من نه وام دادهام و نه وام گرفتهام. سندی را هم امضا نکردهام.

در ادامه متهم قصد داشت درباره مسئولیت خود در گروه آریا توضیح دهد که قاضی ممانعت کرد و گفت: آقای ریاحی در جلسه قبل اینها را گفت و وقت دادگاه را گرفت. اگر درست از خود دفاع و دادگاه را قانع نکنی، به ضرر خودت است.

متهم گفت: من تمام موارد اتهامی را رد میکنم زیرا اصلا با من ارتباطی ندارد. یک زمان ۹۰ میلیارد تومان به حساب من آمد اما مدتی بعد از حسابم خارج شد. ۳۰ میلیارد تومان آن هم از حساب اسپادانا بود و از آنجا هم به حساب اعضای هیئتمدیره بانک آریا رفته است.

وی با بیان اینکه خانمها «ج. الف» و «م. ز» دروغ میگویند ادامه داد «نه آنها را آوردهام و نه به آنها گفتم کاری بکنند. علت واریز ۳۰ میلیارد تومان به حساب من این بود که خسروی نمیخواست کسی بفهمد هیئتمدیره از کجا پول آورده است.

قاضی: اینقدر به وکیلت نگاه نکن قایدهای ندارد

متهم در حین اظهارات خود مدام به وکیلش نگاه میکرد که قاضی سراج خطاب به او گفت «اینقدر به وکیلت نگاه نکن قایدهای ندارد.»

متهم گفت: من یک مدیر بودم که باید دستورات را اجرا میکردم. اصلا جعلی در گروه آریا صورت نگرفت. اگر گرفته بود، چرا ممیز مالیاتی ایرادی به صورتهای مالی نگرفته است. من فقط یک بار امضای خسروی را جعل کردم و آن هم با اجازه خودش بود.

متهم در پاسخ به این سوال قاضی که هرکس بگوید امضا کن تو هم امضا میکنی گفت: او رئیس من بود و با اطلاع خودش این کار را میکردم. من بیشتر از هر متهمی با بازجوها همکاری کردم و حدود یک هزار صفحه بازجویی شدم.

وی افزود: به یکی از شرکتها ۷ میلیارد تومان داده بودند و معلوم است که با این پول، فاکتور هم صادر میکنند. به هر کس این مبلغ داده شود برایشان پشتک هم میزند.

کتک قبل از کیف؛ خودروی ۱۴۰ میلیون تومانی برای یک ماه!

قاضی از ۹۰ میلیاردی که به متهم داده شده بود سخن گفت که متهم در جواب او اظهار داشت: ۹۰ میلیارد تومان آمد و رفت اما یک ریال آن هم به من نرسید. ما هنوز کیفش را نکردهایم اما کتکش را خوردهایم.

قاضی سراج درباره خودرویی که به مبلغ به نام متهم خورده است از او سوال کرد که وی در جواب گفت: قرار بود پول آن را قسطی برگردانم که یک ماه بعد از تحویل گرفتن آن بازداشت شدم.

وی گفت: اسناد را به ساختمانی در خیابان سهروردی منتقل کردم اما مدتی بعد «ب. ب» با پولی که به فردی داده بود اسناد را به جای دیگر منتقل کرد.

قاضی: شما موارد روشن را هم تکذیب میکنی

بعد از اینکه «الف. ش» تأکید کرد از صوری بودن اسناد باخبر نبوده است، قاضی سراج گفت: شما مواردی به روشنی را هم تکذیب میکنی و تقصیر را گردن «ع. ر» و «س. ک» میاندازی. میخواهی جلوی خودشان بگویم چه گفتی تا همه چیز مشخص شود؟

در ادامه جلسه، «ع. ر» در جایگاه قرار گرفت و گفت: بعد از خصوصیسازی، مدیریت منابع مالی و نقدینگی در تهران انجام میشد. مدیریت امور مالی در اهواز از تهران انجام میشد. یک دستورالعمل هم طی نامهای که در اختیار وکیلم قرار دارد درباره گشایشها صادر شده بود.

وی افزود: درباره اقدامات «الف. ش» هم بعد از اینکه متوجه حجم گشایشها شدم، به دفترش در تهران آمدم و دلیل این حجم از گشایشها را پرسیدم که گفتند مهم نیست خسروی در جریان است. من هم دیگر امضا نکردم.

من اصلا مدیر مالی نیستم که بخواهم تماس بگیرم

«ع. ر» در ادامه اظهارات خود گفت: اگر جایی از صوری بودن معامله بخواهند باخبر بشوند همان حاضران در شرکت خسروی هستند چون همانجاست که فاکتور فروش صادر میشود.

فراهانی گفت: خب چه کسی تماس میگرفته است که متهم گفت: من نوشتهام آقایان «ت» و «ر»؛ حالا یکی از این افراد.

بار دیگر «الف. ش» اظهار داشت: من اصلاً مدیر مالی نیستم که بخواهم با کسی تماس بگیرم؛ مدیر مالی آقای «ت» است. آقای «پ» ۱۲ میلیارد میگیرد، آقای «ک» ۲. ۴ میلیارد میگیرد ۱. ۲ به یکی از وزارتخانهها براساس توافق آقای «گ» و «خ» ۴ میلیارد به وزارت راه؛ ۳ میلیارد به آقای «ر» داده شد ۲. ۳ میلیارد به مدیران داده شد و ۱ میلیارد هم به لولهسازی اهواز رسید. «الف» یک میلیارد میگیرد و بابت کارشناس بانک صنعت و معدن ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت میشود.

وی ادامه داد: ۱. ۲ میلیارد چک در مجموعه بود مربوط به یکی از شرکتها که بعداً مشخص شد مربوط به آقای «ر» است؛ هیچگاه هم به بانک نرفت و دریافت نکردیم. در مقطعی هم که خسروی دستگیر میشود چک به بانک رفت و برگشت خورد.

لطفاً منبر نروید به دفاعتان بپرازید

در ادامه وکیل «الف. ش» در دفاع از موکل خود گفت: خوب میدانید که جایگاه وکالت با اهمیت است و برای همین اهمیت است که وکیل هم شأن قاضی است و اصل ۳۵ قانون اساسی هم به حضور وکیل توجه ویژهای داشته است. هدف مشترک وکیل و قاضی هر دو یکسان است آن هم در اجرای عدالت و احقاق حق است عدالت که آرزوی همه عدالتخواهان بوده است بستر حرکت انسان به سوی حق تعالی است مطمئن باشید دفاع ما از باطل نیست و بر اساس چهارچوب اختیارات قانونی از حقوق موکل دفاع خواهیم کرد. در این مسیر هم با استقلال به دفاع شرافتمندانه به این موضوع میرسیم. باید با هوشیاری از آفتهای تهدیدکننده قوهقضاییه پرهیز کرد. به طور کلی شتابزدگی آفت بزرگی است هیچ کس حق ندارد پیشداوری کند و دستورات شبه حکم صادر کند تمامی گفتارها باید مطابق قانون باشد.

قاضی سراج خطاب به وکیل متهم گفت: لطفاً منبر نروید به دفاعتان بپرازید.

وکیل متهم: متهمان اصلی یا شناسایی نشدهاند یا ...

وکیل متهم ادامه داد: متهمان اصلی یا شناسایی نشدهاند یا بازداشت نشدهاند. البته براساس گزارش کمیسیون اصل نود چه کسی گفته است که موکل من متهم ردیف پنجم پرونده است چنانچه دلیل پرونده اظهارات مطلعان است در صورتی که تمام این افراد از متهمان پرونده هستند و اظهارات آنها باید دید چه قدر ارزش دارد. اظهارات دیگر متهمان پرونده علیه موکل من اعتباری ندارد.

بشردوست گفت: موکلم فاعل مستقل نبوده است و هیچ اختیاری در حهت شرکت کردن در امور بازرگانی نداشته است. اگر به پوسته ماجرا نگاه کنید موکلم مسئول توسعه و منابع مالی بوده است اما در اصل ماجرا او تنها یک کارمند بوده است که دستورات مه آفرید را اجرا میکرده است. در کیفرخواست به صورت کلی درباره گشایش اعتبارات اسنادی صحبت کرده است. بعضاً در زمان گشایش اعتبارات اصلاً موکل من حضور نداشته است.

وی با بیان اینکه خسروی تا آن زمان ۷ مدیر عوض کرده بود گفت: موکل من هیچ وقت از خودش اجازه نداشته است و اگر حرفی هم میزد او را اخراج میکرده است.

مگر نمیگویید جعل کرده، خب سندها را بیاورید!

وکیل مدافع «الف. ش» ادامه داد: مگر نمیگویید که موکلم سند بانکی جعل کرده است؟ خب سندها را بیاورید چرا فقط حرفها را میگویید؛ خب سند را بیاورید تا همه ببینند آیا جعل شده یا نه؟ قدری منصفانه عمل میکردید. فکر میکنید چرا وکیل متهم ردیف اول استعفا داده؟ مشخص است اصلاً به ما اجازه مطالعه منطقی پرونده را ندادید. کیفرخواست پرونده بسیار عجولانه نوشته شده است.

بشردوست خطاب به قاضی گفت: از شما میخواهم تا بار دیگر تحقیقات کنید؛ زیرا برخی چیزها برای کشف حقیقت نیاز است بار دیگر بررسی شود خیلیها فراری هستند باید بیایند تا اصل ماجرا مشخص شود.

هیچکجا اتهام براندازی تفهیم نشده؛ اگر سراغ دارید بگویید

قاضی خطاب به اظهار نظر وکیل متهم که مدعی شد متهمان را برانداز خطاب کردهاند گفت: از آنجا که خبرنگاران در جلسه حضور دارند باید بگویم هیچکجا اتهام براندازی به متهمان تفهیم نشده و در کیفرخواست نیامده است اگر شما موردی را سراغ دارید به ما هم بگویید.

وکیل متهم گفت: همین که گفته میشود مقابله با نظم یعنی براندازی.

قاضی سراج گفت: مقابله با نظام در زمینه اقتصادی بوده و ربطی به براندازی نداشته است.

قاضی خطاب به وکیل گفت: شما باید دفاع کنید اما مدام حرفهای بیتأثیر میزنید؛ من به دادستان هم اجازه ندادم که ۸۰ صفحه از کیفرخواست را بخواند تا وقت دادگاه گرفته نشود آن وقت شما به جای اتهامات متهماتان دارید حرفهای دیگری میزنید. من تا شب هم شما بخوهید به شما وقت میدهم اما به شرط آنکه دفاع کنید.

به جای دفاع حرفهایی میزنی که رنگ موکلت پریده

در ادامه پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی، قاضی سراج خطاب به وکیل متهم اظهار داشت: تمام این حرفهای شما باید در زمان تجدیدنظر گفته شود؛ شما دفاع را رها کردهاید و حرفهای مرحله تجدیدنظر را الان میزنید؛ ما هنوز هم از شما دفاع ندیدهایم.

قاضی سراج با خنده ادامه داد: شما چه بلایی داری سر موکلت میآوری. به جای دفاع داری چه حرفهایی میزنی که رنگ موکلت پریده است. باید پرسید فساد نتیجه جرائم اقتصادی است یا اینکه از ابتدا به قصد براندازی از سوی مرتکبین رخ داده است.

وکیل متهم ادامه داد: گروه آریا با پرداخت سود بانکی بالا وجوه را صرف بدهی فولاد و از جهتی خرید مواد اولیه کرده است. هر کسی که با این گروه سلام علیک کرده است را به عنوان معاونت در جرم گرفتهاند.

وی ادامه داد: بازجوها و بازپرسها توجهی به دفاعیات متهمان نداشتهاند و از ترکیب ارکان تشکیل دهنده جرم خصوصاً عنصر معنوی عام و خاص غفلت کردهاند. ریاست دادگاه، در این پرونده بزرگنمایی شده و از کاهی به کوهی تبدیل شده است که البته در آینده، اغراض مشخص خواهد شد. شاید کسی آدرس اشتباه داده است باید ایستاد تا در آینده مشخص شود.

قاضی سراج در پاسخ به اظهارات وکیل متهم گفت: قضات دادسرا شبانهروزی روی این پرونده کار کردند و مورد به مورد باید روی موضوعات دفاع کنید اما شما اصلاً وارد ماجرا نشدهاید. ما که گفتیم ۱۰۰ متهم دستگیر شدهاند. مواد مخدری هم که خریده میشود با پول جمهوری اسلامی است اما اینکه بخواهی رد پولش را گم کنی این میشود پولشویی.

قاضی سراج گفت: گشایش اعتبارات برای رشد اقتصادی و کار کردن یک کارخانه بوده است نه برای پذیره نویسی و خرید سهام بانک آریا و شما اینها را فراموش میکنید.

نماینده دادستان: وکیل اینجا را با کمیته حقوق بشر اشتباه گرفته

در ادامه فراهانی، نماینده دادستان برای دفاع از کیفرخواست پشت تربون قرار گرفت و گفت: ما از روحانیون (وکیل متهم) توقع داریم در مبارزه با ظالم بیش از همه در خط مقدم باشند. بالاخص که ایشان قاضی هم بودهاند و بهتر میتوانستند دفاع کنند اما از باطل دفاع کردند و اینها را با هم مخلوط کردند. وکیل قصد القا کردن جهتگیری دادستانی را داشتند.

فراهانی با بیان اینکه وکیل اینجا را با کمیته حقوق بشر اشتباه گرفته است گفت: آیا متهم حرفهای نوشته شده در قرارهای بازجویی را قبول دارد یا نه؟

قاضی سراج در پاسخ به سوال نماینده دادستان گفت: ایشان که گفت من هزار صفحه نوشتهام را قبول دارم.

فراهانی پرسید آقای وکیل به نظر کارشناسی اعتراض دارند یا نه. که وکیل متهم گفت: بله، ما اعتراض داریم.

نماینده دادستان گفت: در فرمایش وکیل بود که موکلش اتهاماتی را قبول دارد اما سوءنیت نداشته است من این گونه برداشت کردم که متهم رکن مادی را انجام داده اما قصد نداشته است. من هم میخواهم تا ایشان بگویند که کدام از این رکنها را قبول دارد تا ما بدانیم؛ سوال دیگر این است که متهمان انجامدهنده جرایمی مانند کلاهبرداری معروف هستند به یقهسفیدها، که یقه سفید بودن هم معلوم است به این آسانی متنبه نمیشوند و دائماً ضد و نقیض میگویند.

مانند آن تبلیغ بانکی که میگفت هر جا سخن از اعتماد است باید گفت ...

وی ادامه داد: ما با تک تک اینها که صحبت میکنیم جرائم را میگویند، تکتکشان علیه یکدیگر حقایق را گفتهاند اما به خودشان که میرسد میگویند ما هیچکاره بودیم و هیچ اختیاری از خودشان نداشتند ما حاضریم ایشان را بفرستیم پزشک قانونی تا مشخص شود که از خودشان اختیاری دارند یا نه.

فراهانی خاطرنشان کرد: در بیش از ۱۵ هزار برگ پرونده و در بیشتر اوراق بازجوییها اسم «الف. ش» میدرخشد مانند آن تبلیغ بانکی که میگفت هر جا سخن از اعتماد است باید گفت هر جا که سخن از مهآفرید است نام «الف. ش» میدرخشد. ایشان هم مانند «ب. ب» چشم خسروی و مغز متفکر آریا بوده است.

نمابنده دادستان گفت: اظهارات «ر» علیه شماست، اظهارات «ب» علیه شماست، «س. م» مدیرعامل الیت، مدیرعامل خدمات عمومی فولاد «س. خ، «م. ز» آیا همه اینها با شما دشمنی دارند؟!

اگر شما معتقدید همه اینها دروغ گفتهاند باید بیایند و بگویند؛ ایشان هم مثل «ب. ب» در رشوه و جعل سلطان بوده است. او عضو ثابت تمام کارهای گروه بوده است.

مدیر دفتر خاوری اخیرا دستگیر شد

نماینده دادستان با اشاره به دستگیری مسئول دفتر خاوری گفت: اخیراً رئیس دفتر خاوری هم دستگیر شد؛ تا دیروز سرکارش بود اما فهمیدیم مجرم است و دستگیر شد.

وی ادامه داد: گروهی از اعضای هیئتمدیره بانک ملی هم متهم هستند و پرونده دارند که البته با وثیقه آزاد اما ممنوعالخروج هستند.

بحث نماینده دادستان و وکیل بر سر حق الوکاله

نماینده دادستان خطاب به وکیل متهم گفت: شما ۲۰ میلیون برای وکالتتان گرفتهاید طبیعی هم هست که الان از متهمان دفاع کنید اما این پول مردم بوده است که الان به صورت حقالوکاله به شما میدهند.

وکیل متهم با بیان اینکه نماینده دادستان به ما توهین کرد، اعتراض خود را به قاضی سراج اعلام کرد و ریاحی وکیل متهم ردیف اول هم گفت: من بدون پول کار را قبول کردم.

فراهانی خطاب به ریاحی گفت: هیچ کس محض رضای خدا و بدون پول کار نمیکند هر چند که طراحی توسط خسروی بوده است ولی افرادی نظیر «الف. ش» و «ب. ب» به قول یکی از متهمان ژنرالهای این گروه بودهاند و طراحیهای وی را اجرا میکردند و در میدان عمل عمده مسئولیت به عهده انها بوده است.

وی با بیان اینکه برای هر فرآیند میتوان ۴ مرحله طراحی، اجرا، انتفاع از عواید ناشی و اختفای آثار جرم را در نظر گرفت گفت: خسروی، «ب. ب» و «الف. ش» در هر چهار مرحله نقش داشتهاند.

فراهانی افزود: اگر «ش» حاضر بود با صداقت بپذیرد که چه کارهایی کرده است من حاضر بودم برایش درخواست تخفیف در مجازات کنم.

پایان پنجمین جلسه دادگاه

پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی، با دستور قاضی سراج دقایقی قبل به پایان رسید.

زمان برگزاری ششمین جلسه رسیدگی به این پرونده و مشخصات متهم یا متهمانی که در جلسه بعد حضور خواهند یافت، در آینده اعلام خواهد شد.

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

"کشورهای غربی خواستار بسته شدن تأسیسات فردو هستند"

به گزارش رسانههای آمریکا، در دور جدید مذاکره بر سر مناقشه هستهای کشورهای غربی، به احتمال خواستار تعطیل شدن تأسیسات اتمی زیرزمینی فردو خواهند شد. گفته میشود صدها پرواز تجسسی بر فراز تأسیسات اتمی ایران صورت گرفته است. کشورهای غربی از قرار معلوم قصد دارند در دور جدید مذاکرات اتمی خواستههای مشخص خود را مطرح کنند. به گزارش روزنامهی "نیویورک تایمز"، آنها به احتمال خواستار تعطیل شدن سریع تأسیسات هستهای زیرزمینی "فردو" خواهند شد که به تازگی تکمیل شده است.

"نیویورک تایمز" به نقل از دیپلماتهایی که نامشان را فاش نکرده میافزاید، آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مذاکرات پیش رو با ایران از جمله خواستار متوقف کردن غنیسازی اورانیوم و انتقال اورانیوم غنیشدهی ایران به خارج از کشور هستند.

آخرین نشست گفتوگوهای ایران و کشورهای گروه ۵+۱ (پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل به اضافه آلمان) در ژانویهی ۲۰۱۱ بدون نتیجه به پایان رسیده بود. دور جدید مذاکرات برای روز جمعه (۱۳ آوریل / ۲۵ فروردین) پیشبینی شده است.

با این حال محل برگزاری نشست هنوز مشخص نیست. رهبری جمهوری اسلامی، به دلیل اختلافاتی که با رهبری ترکیه دارد، دیگر مایل نیست این نشست در استانبول برگزار شود.

در خبرهای غیررسمی از "مکانی بیطرف"، از جمله بغداد و یا پکن، به عنوان محل برگزاری نشست سخن گفته شده است. رویکرد جدید ایران این تردید را در دیپلماتهای غربی برانگیخته که جمهوری اسلامی اصولا قصد مذاکره برای حل مناقشه را ندارد.
    به گزارش "نیویورک تایمز"، اولویت آمریکا در مذاکرات با ایران این است که جمهوری اسلامی ذخیرهی اورانیوم غنیشده با غلظت ۲۰ درصدی را از کشور خارج کرده و تأسیسات فردو را تعطیل کند.

"نمیدانیم ایرانیها چه واکنشی نشان خواهند داد"

این روزنامه میافزاید، بعید به نظر میرسد که رهبری جمهوری اسلامی با تعطیل کردن تأسیسات هستهای فردو موافقت کند. تأسیسات فردو در نزدیکی شهر قم و در اعماق زمین احداث شده و نمیتوان با حملات متعارف نظامی آن را متلاشی کرد.

به گزارش این روزنامه، ناظران سیاسی در مورد این خواست بزرگ کشورهای غربی نظرات متفاوتی دارند. یک مقام ارشد دولت آمریکا گفته است: «نمیدانیم ایرانیها در قبال این خواست چه واکنشی خواهند داشت.»

برخی دیگر معتقدند، با توجه به تحریمهای گسترده علیه ایران و تهدیدهای اسرائیل به ایراد ضربهی نظامی به تأسیسات هستهای، این خواست میتواند جناحهای طرفدار رویکرد تند در ایران را تقویت کند.

کشورهای غربی مظنون هستند که جمهوری اسلامی ایران زیر پوشش برنامه هستهای به دنبال دستیابی به سلاح اتمی است. جمهوری اسلامی اما مدعی است صرفا یک برنامه صلحآمیز اتمی را دنبال میکند.

صدها مورد پرواز تجسسی بر فراز تأسیسات اتمی ایران

بر اساس گزارشی از روزنامه "واشنگتن پست"، آمریکاییها قصد دارند در مذاکرات خود بر اطلاعاتی تکیه کنند که سازمانهای مخفی و اطلاعاتی در اختیار آنها گذاردهاند. این روزنامه از عملیات تجسسی و مخفیانهی سازمان اطلاعاتی "سیا" علیه برنامه اتمی ایران گزارش داده است.

از قرار معلوم در سال ۲۰۱۱ صدها مورد پرواز تجسسی بر فراز خاک ایران، بهویژه بر فراز دهها "پایگاه هستهای مشکوک" ایران، صورت گرفته که حاصل آن عکسها و اطلاعات دقیق بوده است.

"واشنگتن پست" با استناد به اظهارات یک مأمور اطلاعاتی پیشین آمریکا مینویسد که حدود سه سال پیش یک هواپیمای بدون سرنشین تجسسی مدل rq-170 سنتینل متعلق به سرویس مخفی "سیا" بیآنکه شناسایی شود تا قلب حریم هوایی ایران نفوذ کرده است.

این منبع خبر میافزاید که هواپیمای بدون سرنشین در این پرواز خود تصاویری از تأسیسات نزدیک قم تهیه کرده و پدافند هوایی ایران نتوانسته آن را شناسایی کند. ولی در پروازی که هواپیمایی از همین مدل در دسامبر ۲۰۱۱ داشته، این هواپیمای بدون سرنشین سقوط کرده است.

واشنگتن پست مینویسد، در مذاکرات پیش رو با ایران، اطلاعات مخفی به دست آمده آمریکا را در موقعیت بهتری قرار خواهد داد.

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

سراج خبر داد:

دستگيري اخلالگران در بازار سكه و ارز

قاضي رسيدگيكننده به پرونده فساد عظيم بانكي از دستگيري اخلالگران در بازار سكه و ارز خبر داد.

به گزارش ايسنا، حجتالاسلام بشردوست ـ وكيل مدافع "الف. ش" معاون منابع مالي و توسعه سرمايهگذاري گروه اميرمنصور آريا ـ در اين جلسه گفت: چنانچه آمارهاي بانك مركزي درست است، پس همه ساله رشد اقتصادي در كشور وجود داشته است. پس چه اخلالي از سوي متهمان اين پرونده ايجاد شده است؟ آيا در آمارها اخلالي وجود داشته است؟

وي افزود: بايد بپذيريم كه آمارهاي ارائه شده صحيح است. اخلالگر كسي است يا كساني هستند كه در فاصله چند روز در بازار سكه و ارز اخلال ايجاد كردند.

سراج در پاسخ به اين اظهارات با بيان اينكه «اخلالگران در بازار سكه و ارز دستگير شدهاند»، به مزاح خطاب به بشردوست گفت: شما ميتوانيد وكالت آنان را نيز به عهده بگيريد.

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

توقف در معاملات سکه فروردین و خرداد؛ قیمت سکه اردیبهشت و تیر

در دومین روز معاملاتی هفته جاری هنوز معاملهای بر روی قراردادهای سکه آتی فروردین و خرداد ماه انجام نشد، به نظر کارگزاران استقبال از ماههای جدید معاملاتی از ابتدا کم بود و برای ایجاد عمق بیشتر در بازار لازم است ماههای معاملاتی به روال سابق بازگردد.
    با گذشت حدود دو ساعت و نیم از شروع معاملات آتی سکه هنوز معاملهای در قراردادهای فروردین و خرداد ماه برای امروز انجام نشده است. این در حالی است که چند روز دیگر تا پایان معاملات فروردین ماه باقی نمانده و معمولا در روزهای پایانی هر قرارداد حجم معاملات افزایش مییابد.
    بر اساس این گزارش، پوریا ارژنگ در خصوص دلیل عدم معامله در این دو قرارداد گفت: از زمانی که قرار داد آتی از ماههای زوج به تمامی ماههای سال تغییر کرد، استقبال خوبی از قراردادهای اضافه شده، نشد و تنها روزانه حدود 10 الی 15 قرارداد معامله میشد.
    وی افزود: معتقدم وضعیت معاملات آتی باید به روال سابق برگردد، زیرا در آن زمان عمق بازار بیشتر بود ولی در حال حاضر حجم معاملات پایین و تعداد معامله گران نیز کم شده است بنابراین کسی وارد معاملات فروردین و خرداد ماه نمیشود. همچنین در این شرایط ریسک بازار بالا بوده در نتیجه رغبت سرمایهگذاران کمتر شده است.
    این کارگزار معاملات آتی خاطر نشان کرد: وضعیت معاملات آتی سکه در حال حاضر راکد است و معامله گران در انتظار تحویل نخستین دوره سکههای پیش فروش هستند، بنابراین ترجیح میدهند در شرایط فعلی نظارگر باشند تا معامله گر.
    در حال حاضر از 4 قرارداد قابل معامله در آتی سکه (فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر ماه) تنها اردیبهشت و تیر ماه در حال معامله است که قیمت سکه اردیبهشت با کاهش 5 هزار تومانی با نرخ 817 هزار تومان در حال معامله است. سکه تیر ماه نیز با افزایش اندک 800 تومانی نسبت به دیروز 754 هزار تومان خرید و فروش میشود.
    بر اساس گزارش فارس، تا ساعت 6 بعد از ظهر که پایان معاملات است امکان شروع معاملات فروردین و خرداد ماه وجود دارد.

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

3 دهک از افزایش یارانه محروم شدند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه از بحث داغ و مفصل یارانهها در کمیسیون تلفیق با حضور فرزین خبر داد و گفت: 3 دهک یارانه 28 هزار تومان را نگرفتند، همچنین 8 هزار میلیارد تومان از تنخواه بانک مرکزی بابت یارانهها برنگشت.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عضو کمیسیون برنامه و بودجه از بحث داغ و مفصل یارانهها در کمیسیون تلفیق با حضور فرزین خبر داد و گفت: 3 دهک یارانه 28 هزار تومان را نگرفتند، همچنین 8 هزار میلیارد تومان از تنخواه بانک مرکزی بابت یارانهها برنگشت.
    عباسعلی نورا با بیان اینکه کلیات لایحه بودجه 91 هنوز به تصویب کمیسیون تلفیق نرسیده است، گفت: نمایندگان روی کلیات بودجه بحث کرده و بحث مفصلی در مورد هدفمندی یارانهها با حضور فرزین دبیر کارگروه طرح تحول انجام شد.
    * گزارش فرزین از 2 سناریو در فاز دوم هدفمندیعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: دولت ظاهراً دو سناریو برای مرحله دوم هدفمندی یارانهها در نظر گرفته که در یک سناریو 135 هزار میلیارد تومان و در سناریوی دیگر 100 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در سال جاری پرداخت کند، در حالی که حداکثر درآمد از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی 110 هزار میلیارد تومان پیشبینی میشود.نورا افزود: با این سناریوهای پیشنهادی دولت تقریباً معادل بودجه عمومی دولت باید یارانه نقدی در سال جاری پرداخت شود که این امر مورد انتقاد کارشناسان و اکثر نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق قرار گرفته است.عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: نمایندگان میگویند با افزایش شدید قیمت حاملهای انرژی بحران روی میدهد و در حال حاضر بخش تولید، کشاورزی و صنعت با چالش افزایش قیمت گاز مواجه است و نگرانی شدیدی مطرح میشود.نماینده زابل و زهک افزود: نکته قابل توجه و جای نگرانی این است که میزان یارانه پرداختی دولت به حاملهای انرژی نسبت به قبل از اجرای هدفمندی یارانهها تغییری نکرده و بلکه اضافه هم شده است.* یارانه 160 هزار میلیارد تومانی دولت به پالایشگاههانورا به عنوان استاد اقتصاد گفت: در حال حاضر 40 درصد از نفت خام خوراک پالایشگاهها به صورت مجانی داده میشود که در واقع سالی حدود 80 میلیارد دلار سوبسید و یارانه پنهان به پالایشگاهها داده میشود که به نرخ بازار و دلار 2هزار تومانی در واقع سالی 160 هزار میلیارد تومان یارانه به پالایشگاهها پرداخت میشود و بر اساس دلار رسمی هزار و 500 تومان سالی 120 هزار میلیارد تومان یارانه پالایشگاهها محاسبه میشود.وی گفت: به نظر من هدفمندی یارانهها آرمان و هدفش را گم کرده است، چون تفاوت قیمت نسبت به گذشته به قدری اضافه شده که تفاوت قیمت بنزین داخل کشور و خارج از مرزها چند برابر شده است.نورا یادآور شد: در گذشته بنزین داخل 300 و بنزین خارج هزار تومان بود ،الآن بنزین داخل هزار تومان و بنزین خارج از مرز 4 هزار تومان یعنی 4 برابر شده است که به قاچاق بیشتر بنزین و سوخت میانجامد.
    *سکوت فرزین درباره چشم انداز هدفمندی یارانههااین استاد دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از نمایندگان دولت و دبیر ستاد هدفمندی یارانهها وقتی سؤال میکنید که چشمانداز پایان 5 سال هدفمندی یارانهها چیست و چه انتظاری از اجرای این قانون دارید، هیچ پاسخی نمیدهند و برای آنها روشن نیست. اگر قرار باشد، دولت مرتب پرداخت نقدی به مردم را اضافه کند، پس سرنوشت کشور و تولید چه میشود، آیا انگیزهای برای کار کردن باقی میماند.عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: به نظر من هدفمندی یارانهها نیاز به بازنگری اساسی دارد، در قانون هدفمندی یارانهها آمده است در پایان 5 سال یارانه نقدی پرداخت نشود و به جای آن یک صندوق جامع تأمین اجتماعی تشکیل شود که بخشی از مشکلات جامعه را بر اساس قانون اساسی از آن طریق حل کنند.نورا افزود: اگر یارانه نقدی مادامالعمر باشد، به گفته تحلیلگران انگیزه کارگری در کشور از بین میرود و حتی برخی از نمایندگان به دولت پیشنهاد کردند در ازای پرداخت یارانه نقدی به مردم گفته شود هرکس از 4 درخت نگهداری و مواظبت کند و این بهتر از پرداخت مجانی پول به مردم است.وی گفت: دولت اصرار نکند که یارانه نقدی افزایش یابد چون خود دولت چشماندازی برای یارانهها ندارد.
    * 3 دهک از لیست دریافت یارانه 28 هزار تومانی حذف شدندعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در جلسه تلفیق عنوان شد 28 هزار تومان یارانه مرحله دوم از جمعیتی در حد 3 دهک کسر میشود و این همراه با خطاست این روش جواب نمیدهد اگر از روز اول رئیس جمهور به افراد نیازمند یارانه میداد امروز حذف 3 دهک مشکلی نداشت. اما بر اساس چه معیاری گفته میشود به دو یا سه دهک یارانه 28 هزار تومانی پرداخت نشود. زیرا تشخیص افراد با درآمد سخت است.نورا گفت: خط فقر در جامعه به دو میلیون تومان در ماه رسیده است از کجا معلوم افرادی که یارانه آنها قطع شده بالای دو میلیون تومان درآمد دارند و من نگران تبعات منفی اجتماعی حذف یارانه 28 هزار تومان برای عدهای هستم.وی گفت: اگر حذف یارانه به ظاهر خود را نشان ندهد ولی در واقع آتش زیر خاکستر است که شعلهور میشود و اختلاف دیدگاه نمایندگان مجلس و دولت بر سر هدفمندی یارانهها زیاد است.نماینده زابل و زهک افزود: در حال حاضر نیروی کارگری در روستا با افزایش دستمزد مواجه شده و به عنوان مثال در شمال کارگر روزی کمتر از 30 هزار تومان کار نمیکند و چه کسی مسئول این روش غلط در کشور است.وی گفت: حاج آقا مصباحی مقدم به دولت پیشنهاد داد به جای پول نقد برای روستاییان مثلاً 5 رأس گوسفند و یا دو رأس گاو و یا ابزار کار مانند چرخ خیاطی در اختیارشان قرار دهد.
    * 135 هزار میلیارد تومان در سال 4 میلیون شغل ایجاد میکندعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: 135 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در سال جاری اگر تبدیل به شغل شودبر اساس هر شغل 30 میلیون تومان حدود 4 میلیون شغل در کشور ایجاد میشود که اگر هر نفر سه نفر پوشش دهد بیش از 10 میلیون نفر از خانوارهای کشور مشکل بیکاری نخواهند داشت.

نورا افزود: با ایجاد اشتغال میتوان در کمتر از سه سال 30 میلیون جمعیت را خودگردان کرد.

وی تأکید کرد: تفاوت سوبسید در نرخها مشکل دیگری است که اگر بنزین به قیمت 2 تا 3 هزار تومان از خارج وارد شود و در داخل کشور عرضه شود این تفاوت قیمت به شکل سوبسید از سوی دولت پرداخت میشود. بنابراین یارانهها نسبت به قبل از هدفمندی افزایش پیدا کرده است.

نورا تأکید کرد: تا زمانی که شاخصهای کلان اقتصادی ثبات پیدا نکند برنامههای هدفمندی یارانهها اثرگذار نیست و این مسئله را به آقای فرزین، وزیر صنعت و معدن و وزیر اقتصاد گفتم که تا ثبات شاخصهای کلان انجام نشود در تولید و اشتغال نیز موفق نخواهیم شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: تنها راه ثبات شاخصهای اقتصادی تثبیت و تقویت پایه پولی است و اگر دولت نقدینگی را برای کنترل تورم جمعآوری کرده به تنهایی فایدهای ندارد بلکه باید نقدینگی به سمت تولید سوق داده شود.

وی افزود: دولت بخشی از نقدینگی را با فروش سکه جمعآوری کرده اما مشکلات جامعه حل نشده است و جمع کردن نقدینگی کافی نیست بلکه باید به سمت تولید هدایت شود.

* رانت واردکنندگان از دلار 2 نرخی

نورا افزود: پایه پولی تقویت شده اما مشکلات دیگری وجود دارد به عنوان مثال کالایی که از خارج وارد میشود با دلار 1150 تومان یا 1226 تومان محاسبه میشود اما هنگام عرضه برای مصرف کننده بر اساس دلار آزاد 2 هزار تومان به فروش میرسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: به عنوان مثال خودرویی که به قیمت 25 هزار دلار وارد میشود با دلار دولتی 1226 تومان وارد میشود و اگر 90 درصد تعرفه و با عوارض به 100 درصد افزایش قیمت برسد حدود 50 هزار دلار تمام میشود که با دلار دولتی حدود 63 میلیون تومان اما براساس دلار آزاد 2 هزار تومانی حدود 100 میلیون تومان تمام میشود که رانت اختلاف قیمت دلار حدود 37 میلیون تومان در هر خودرو برای واردکننده ایجاد میشود در حالی که عمده واردات انحصاری در اختیار عدهای خاص است.

وی گفت: شرکتهای خودروساز نیز فقط به نمایندگان خود خودرو میدهند و اختلاف قیمت و رانت دلار آزاد و دولتی نصیب عدهای خاص میشود و انگیزه برای واردات به خاطر رانت قیمت دلار افزایش مییابد که این به ضرر تولید ملی است.

نورا در مورد اینکه چرا اعداد هدفمندی یارانه در لایحه بودجه ذکر نشده است، گفت: دولت باید ارقام هدفمندی را در لایحه بودجه بیاورد.

* 8 هزار میلیارد تومان از تنخواه بانک مرکزی بابت یارانهها برنگشت

این نماینده مجلس اضافه کرد: دولت 9 هزار میلیارد تومان تنخواه از بانک مرکزی برای یارانه نقدی دریافت کرده که فقط هزار میلیارد تومان آن را برگردانده و 8 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی در اختیار دولت است که با ضریب 2.4 برابری افزایش مییابد که خود باعث تورم بیرویه و افزایش نقدینگی میشود.

وی گفت: در مورد قیمت ارز در لایحه بودجه 91 بحثهای فراوانی صورت گفت که ارز تکنرخی و یا با نرخ مرجع باشد و سپس مدیریت شناور شده اعمال شود که وزیر اقتصاد معتقد است نرخ مرجع برای کالاهای ضروری و همچنین نرخ بانکداری دلار باشد و اکثر نمایندگان معتقدند دو نرخی بودن ارز موجب فساد و رانت میشود.

وی افزود: وزیر اقتصاد میگوید برای کسانی که کالای ضروری وارد میکنند دلار به نرخ مرجع عرضه شود اما باید گفت آنها کالاها را به نرخ دلار آزاد به مصرفکننده عرضه میکنند.

وی گفت: نمایندگان دولت معتقدند قیمت ارز بیشتر از 1150 تومان اگر اتفاق افتاد مازاد آن در ردیف جداگانهای واریز شود که با این حساب بودجه عملاً سقف ندارد چون رقم مابهالتفاوت ارز آزاد و 1150 تومانی بسیار زیاد است که این امر منجر به بینظمی مالی در کشور میشود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود:نرخ ارز از معضلات بودجه امسال است و اگر نرخ مدیریت شناور شده و نرخ مرجع اعلام شود مشکلی حل نمیشود.

نورا گفت: نظر دیگر این بود که دولت نیاز ریالی خود را به مجلس اعلام کند و از محل فروش نفت ان مقدار ریال برداشته شده و مازاد آن به حساب خزانه کشور واریز و برای ملت حفظ شود اما دولت میگوید اختیار آن مازاد درآمد ارزی را هم به او بدهند.

وی تأکید کرد: البته شرایط تحریم نیز باید مدنظر قرار گیرد و در جایی که لازم است دولت مورد حمایت قرار گیرد.

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال جعفرزاده آواتار ها
    تشکر شده 11,930 بار در 4,539 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir3236 نمایش پست ها
    به گزارش آخرین نیوز، شنیده ها حاکی است که مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت، از سمت خود به عنوان وزیر استعفا داده و امروز صبح در محل کار خود حضور پیدا نکرده و به شغل گذشته خود در دانشگاه برگشته است.

گفته می شود که وی، دیروز استعفای خود را تقدیم رییس جمهور کرده است.

دلیل این استعفا به طور دقیق مشخص نیست و تاکنون غضنفری در این خصوص اظهارنظری نکرده، اما گفته می شود که این استعفا بی ارتباط با ماجرای یارانه ها نیست.

همپنین این خبر در طبقات ساختمان وزارت صنعت بین کارکنان این وزرات پیچیده است.
    در جلسه دولت که امروز برگزار شد جناب غضنفری حضور داشت.

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید جعفرزاده از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 3,534 بار در 903 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط FENCER نمایش پست ها
    ترکیه ، این بازمانده پیر عثمانی به شدت دنبال کسب اعتبار هست تحرکات چند سال اخیر حزب حاکم به
    رهبری اردوغان ، بخصوص در اتفاقات کشورهای عربی حکایت از این موضوع داره . الان هم برای میزبانی
    مذاکرات 1+5 به شدت بی تابی میکنه . شخصا" از رفتارهای اردغان خوشم نمیاد .
    ترکیه یک کشور فرصت طلب است
    یه جورایی داره خودشو همه جا ، جا می اندازد
    تو ادبیات ما یه چیزه دیگه بهش می گویند

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علی بابا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    احتمال دخالت نظامی روسیه در صورت حمله به ایران
    مسکو در اندیشه حمایت و پشتیبانی از دو متحد منطقه ای خود (ایران و سوریه) در صورت وقوع هر گونه جنگ احتمالی است و بدین منظور پایگاه نظامی 102 خود در " گیومری " ارمنستان را تقویت کرده و خانواده نظامیان مستقر روسی در این پایگاه را تخلیه کرده است.
    مقامات دفاعی روسیه بر این باورند که در صورت حمله آمریکا یا اسرائیل به ایران ، یک جنگ با ابعاد غیر قابل پیش بینی در منطقه شکل می گیرد و نهایتاً ممکن است پای روسیه نیز به میان کشیده شود.

به گزارش عصر ایران " جوزف فرح " تحلیلگر اطلاعاتی در آمریکا با انتشار گزارشی در سایت " g2 bulletin" می نویسد که مقامات نظامی روسیه بر این باورند که حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران احتمالا در تابستان سال جاری میلادی به وقوع خواهد پیوست و این حمله آغازگر یک جنگ منطقه ای گسترده خواهد بود که احتمال دارد پای روسیه نیز به میان کشیده شود.

در این گزارش به نقل از " ویکتور اوزروف " رییس شورای امنیت ملی روسیه آمده است که ستاد کل ارتش روسیه با تهیه یک طرح عملیاتی ، خود را برای حمله احتمالی اسراییل یا آمریکا به تاسیسات هسته ای ایران و مداخله احتمالی روسیه در این جنگ آماده می کند.

روسیه بدین منظور پایگاه نظامی 102 خود در " گیومری " ارمنستان را تقویت کرده و خانواده نظامیان مستقر روسی در این پایگاه را تخلیه کرده است.

بر اساس این گزارش منابع نظامی روسیه معتقدند که اسراییل به تنهایی توانایی حمله به تاسیسات هسته ای ایران را ندارد و احتمالا به کمک و پشتیبانی آمریکا در این حمله نیاز دارد.

در این میان روسیه نه تنها نگران منافع حیاتی خود در صورت وقوع هر گونه جنگی علیه ایران یا سوریه است بلکه مسکو در اندیشه حمایت و پشتیبانی از دو متحد منطقه ای خود ( ایران و سوریه ) در صورت وقوع هر گونه جنگ احتمالی است و بدین منظور روسیه آماده واکنش نظامی در صورت وقوع هر گونه تهدید علیه منافع حیاتی خود است.

در این مطلب به گزارش اخیر روزنامه روسی " نزاویسمایاگازتا " اشاره می شود که در آن به نقل از منابع آگاه نظامی روسیه آمده است که روسیه از دو سال پیش و به منظور مقابله با تبعات غیر قابل پیش بینی جنگ علیه ایران، ناوگان و نیروهای نظامی خود در قفقاز جنوبی ، دریای خزر، دریای مدیترانه و دریای سیاه را تقویت کرده است .

بر اساس این گزارش روسیه از دو سال پیش پایگاه مهم نظامی 102 خود در منطقه گیومری ارمنستان را که در نزدیکی مرزهای گرجستان و ترکیه است ، تقویت کرده است.

یک مقام نظامی روس به روزنامه نزاویسمایاگازتا می گوید : " پایگاه نظامی 102 پایگاهی نقطه ای کلیدی برای روسیه در منطقه قفقاز جنوبی است . این پایگاه در یک منطقه استراتژیک بسیار مهم قرار گرفته و روسیه نگران این است که این نقطه کلیدی و مهم را از دست بدهد."

19. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 45 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 45 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها