نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2075 از 5202 نخست ... 10751575197520252065207220732074207520762077207820852125217525753075 ... آخرین
نمایش نتایج: از 20,741 به 20,750 از 52011

موضوع: اخبار

کاربر فعال آذرآبادگان آواتار ها
    تشکر شده 5,651 بار در 1,096 ارسال
    کره شمالی قرارداد آتش بس با کره جنوبی را ملغی کرد

کره شمالی در واکنش به تصویب قطعنامه جدید شورای امنیت علیه این کشور اعلام کرد که قرارداد آتشبس ۱۹۵۳ را بطور یکجانبه لغو کرده است. کریدور ارتباطی در منطقه مرزی مسدود و تلفن مستقیم اضطراری نیز قطع شده است.
    کره شمالی در پی تصویب تحریمهای جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور اعلام کرد که قرارداد آتشبس با کرهجنوبی را لغو کرده است. این پیمان که از آن به عنوان "قرارداد صلح ۱۹۵۳" نیز یاد میشود، تا کنون مبنای مناسبات میان دو کشور کره تلقی میشد.
    به گفته ناظران سیاسی لغو یکجانبه این قرارداد به انزوای کرهشمالی بیش از پیش دامن خواهد زد. رهبری پیونگیانگ تصریح کرده است که نه تنها قرارداد ۱۹۵۳ "بیاعتبار" است، بلکه تمامی توافقات در راستای تنشزدایی میان دو کشور نیز بطور یکجانبه لغو شدهاند.
    در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد،در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است!!!(( دکتر شریعتی ))

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید آذرآبادگان از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط آذرآبادگان نمایش پست ها
    کره شمالی قرارداد آتش بس با کره جنوبی را ملغی کرد

کره شمالی در واکنش به تصویب قطعنامه جدید شورای امنیت علیه این کشور اعلام کرد که قرارداد آتشبس ۱۹۵۳ را بطور یکجانبه لغو کرده است. کریدور ارتباطی در منطقه مرزی مسدود و تلفن مستقیم اضطراری نیز قطع شده است.
    کره شمالی در پی تصویب تحریمهای جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور اعلام کرد که قرارداد آتشبس با کرهجنوبی را لغو کرده است. این پیمان که از آن به عنوان "قرارداد صلح ۱۹۵۳" نیز یاد میشود، تا کنون مبنای مناسبات میان دو کشور کره تلقی میشد.
    به گفته ناظران سیاسی لغو یکجانبه این قرارداد به انزوای کرهشمالی بیش از پیش دامن خواهد زد. رهبری پیونگیانگ تصریح کرده است که نه تنها قرارداد ۱۹۵۳ "بیاعتبار" است، بلکه تمامی توافقات در راستای تنشزدایی میان دو کشور نیز بطور یکجانبه لغو شدهاند.

چند ماه پیش گفتم موضوع کره شمالی خیلی جدیه!
    داریم دیگه به شروع بازی جدیدی در دهکده جهانیمون میرسیم!!
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خودشکوفا آواتار ها
    تشکر شده 12,121 بار در 1,678 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیوان نمایش پست ها

چند ماه پیش گفتم موضوع کره شمالی خیلی جدیه!
    داریم دیگه به شروع بازی جدیدی در دهکده جهانیمون میرسیم!!
    کیوان جون به نمودارات یه نگاه میندازی ببینی شاخص گروه کره و سوریه و ونزوئلا و xxx در چه حاله؟؟؟
    سر و شونه در سقف نزدن هنوز؟؟؟
    "سياستمدار انسانها را به دو دسته تقسيم مي كند: ابزار و دشمن؛ يعني تنها يك طبقه را مي شناسند و آن هم دشمن است."
    (نيچه)

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط خودشکوفا نمایش پست ها
    کیوان جون به نمودارات یه نگاه میندازی ببینی شاخص گروه کره و سوریه و ونزوئلا و xxx در چه حاله؟؟؟

به نظر میاد داره الگوی سقف 3 قلو تشکیل میده !!!! محورهای شرارت بود ؟ شیطانی بود ؟!

ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال sourena آواتار ها
    تشکر شده 5,327 بار در 1,077 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط خودشکوفا نمایش پست ها
    خودشکوفای عزیز، XXX چه ربطی به محور شرارت داره!؟
    اتفاقاً چیز خیلی باحالیه
    من که سینمایی نیستم این یک فقره رو خیلی دوست دارم شما دیگه چرا؟

البته من منظورت را گرفتم شوخی بود
    سال 1392 می تونه یک سال طلایی و فراموش نشدنی برای بورس وبازار سرمایه باشه.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sourena از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    یارانه سبز می دهم
    محسن رضایی: شاخص فلاکت آمده است/ خود زنی سیاسی عامل گرانی هااست
    خرم آباد - خبرگزاری مهر: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با میزان مشارکت مردم در انتخابات اظهار داشت: پیش بینی من این است که 30 میلیون نفر از مردم در انتخابات شرکت می کنند.به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی لرستان با اشاره به اینکه 30 درصد گرانیهای موجود در جامعه به تحریم ها مربوط می شود، اظهار داشت: 70 درصد گرانیها مربوط به عوامل داخلی است.

وی با بیان اینکه سه عامل در داخل کشور باعث ایجاد شرایط بد اقتصادی شده است، یادآور شد: ضعف مدیریت اقتصادی کشور، خود تحریمی و خود زنیهای سیاسی عوامل ایجاد گرانی در کشور است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه مدیریت اقتصاد کشور لای فشارهای اقتصادی مانده و نمی تواند راه حل ریشه ای از خود ارائه دهد، تصریح کرد: عامل دیگر گرانی خود تحریمی بوده چرا که که در سیاست اداری و بروکراسی اداری کشور تحریم پذیر است.

میز گفتگو و تحمل را ایجاد می کنیم

رضایی با بیان اینکه وضعیت پوسیده سیاست اداری در کشور مناسب نیست و نمی تواند در مقابل تحریم ها کاری کند، افزود: در چنین شرایطی خود زنی های سیاسی وضعیت بی ثباتی اقتصادی در کشور را تشدید می کند.

وی با اشاره به اینکه ما می خواهیم مشکل مدیریت اقتصادی کشور را حل کنیم، ادامه داد: در دولت آینده منازعات سیاسی برچیده خواهد شد و میز گفتگو و تحمل را ایجاد می کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: سعی می کنیم در دولت آینده آرامش را به کشور برگردانیم.

رضایی با بیان اینکه گرانی و بی ثباتی اقتصاد باید از سرمنشاء آن کنترل شود، اظهار داشت: در این رابطه ضعف مدیریت اقتصادی یک موضوع فوق العاده مهم است.

وی با تاکید بر اینکه باید با ورود افراد کاردان نظم و انضباط اقتصادی را از بانک مرکزی تا پایین حاکم کنیم، گفت: از سوی دیگر مسئله رفع بیکاری هنوز در حد شعار باقی مانده است.

وعده ایجاد 3.5 میلیون شغل محقق نشده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هنور وعده ایجاد 3.5 میلیون شغل محقق نشده است، اظهار داشت: مشکل ما این است که یک عده که دکتر نیستند در مطب دکتر نشسته اند و نسخه می نویسند.

رضایی با بیان اینکه مگر اتاق و صندلی به آدم توانایی درمان می دهد، افزود: اگر شان مطب دکتر حل بیماری است باید توانایی آن را داشته باشد که نسخه ای بنویسد که بیماری را حل کند.

وی با تاکید بر اینکه تا برنامه اقتصادی و مدیریت اقتصادی مشخصی وجود نداشته باشد مسئله بی تباتی اقتصادی حل نمی شود، ادامه داد: باید برای هر استان با توجه به ظرفیتهای آن نسخه اقتصادی مجزایی تعریف شود.

تنها راه حل تثبیت نرخ ارز، تثبیت نرخ تورم است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران پیرامون عدم ثبات نرخ ارز در کشور گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا نرخ ارز بیش از 20 سال است که تغییر نکرده و دلیل آن این است که آن کشورها نرخ ارز خود را با کشورهایی مثل آمریکا یکسان می کنند.

رضایی با بیان اینکه مشکل اصلی در بی ثبالتی نرخ ارز و دلار بالا رفتن تورم است، یادآور شد: تنها راه حل تثبیت نرخ ارز، تثبیت نرخ تورم است.
    وی یادآور شد: برای تثبیت نرخ ارز باید تورم را کنترل کنیم تا مجبور نباشیم برای کنترل آن ذخایر ارزی را به بازار بریزیم.

تورم دو رقمی شاخص "فلاکت" است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به طرح مسئله فدرال اقتصادی گفت: این طرح کاملا مطالعه شده و از سوی پژوهشگاه ها و مراکز غیر وابسته به تشکیلات ما تایید شده است.

رضایی با بیان اینکه باید محیط اقتصادی کشور را به گونه ای بسازیم که برای سرمایه گذاری جاذبه داشته باشد، گفت: فضای اقتصادی باید به گونه ای باشد که اروپایی ها وقتی آن را ببینند سرمایه هایشان را به کشور بیاورند.

وی با تاکید بر اینکه بحث دیپلماسی در این زمینه نیز مهم است، تصریح کرد: ولی پیش از رایزنیهای سیاسی باید اقتصادی در کشور ایجاد کنیم که برای سرمایه گذاران جاذبه داشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اقتصاد کشور ما ضعیف است، یادآور شد: افزایش قیمت در حد سه درصد در همه جای دنیا برای روغن کاری اقتصاد استفاده می شود، اما وقتی افزایش قیمتها به پنج درصد برسد از نظر اقتصاد تورم واقعی ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: وقتی تورم دو رقمی باشد و با بیکاری موجود در جامعه نیز عجین شود شاخص فلاکت ایجاد می شود.

ائتلاف را بعد از انتخابات ترجیح می دهم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله ائتلاف در انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: اگر ائتلاف قبل از انتخابات فراگیر شود قبول دارم.

رضایی با بیان اینکه باید در رابطه با ائتلاف 400 نفر از نخبگان کشور بنشینند و به کاندیداها با توجه به برنامه های آنان نمره بدهند، گفت: هرکدام از کاندیداها که نمره بالاتری را گرفت همه با او ائتلاف کنند.

وی یادآور شد: چون احتمال می دهم چنین اتفاقی نیفتد بنابراین ائتلاف را بعد از انتخابات ترجیح می دهم.

ائتلاف 1+2 ابهام دارد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به ائتلاف 1+2 اظهار داشت: این ائتلاف باید هدفها و برنامه های خود را بیان کند.

رضایی با بیان اینکه این ائتلاف ابهام دارد، افزود: اگر این ائتلاف، ائتلاف اصولگرایان است پس چرا همه اصولگرایان در ان نیستند.

وی تصریح کرد: اگر هم این ائتلاف دو سه نفر است باید بگویند که هدفشان چیست و ابهام ها را برطرف کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ائتلاف چیز خوبی است، گفت: اما اگر ائتلاف قبل از انتخابات باشد باید همه باهم باشند.

به جریان اتوبوسی انتصاب وزرا پایان می دهم

رضایی با اشاره به اینکه اگر در انتخابات پیروز شوم از سایر کاندیداها و وزرای دولت فعلی هم استفاده می کنم، افزود: به جریان اتوبوسی انتصابات وزرا پایان می دهم.

وی با تاکید بر اینکه من به نفع هیچ کس کنار نمی روم، اظهار داشت: یک زمانی من به نفع ملت کنار رفتم اما الان کناره گیری را خیانت می دانم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بدون شک گرانی ها را در دولت یازدهم به طور کامل مهار می کنیم، ادامه داد: اگر امروز به صحنه خدمتگذاری آمده ام با یک چشم روشن و اطمینان خاطر آمده ام و می توانم مسئله بیکاری و گرانی را حل کنم.

رضایی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و بیکاری را در دولت 11 ام حل خواهیم کرد.

حامی تیمهای گهر و تراکتور هستم!

وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با رقیبهای محسن رضایی در انتخابات گفت: در این رابطه هیچ نگرانی ندارم چراکه رقیب من تنها فقر، گرانی و بیکاری است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران در رابطه با میزان آراء محسن رضایی در استان آذربایجان اظهار داشت: بهترین دوستان و رفقای من در آذربایجان هستند.

رضایی با بیان اینکه هیچ کس به اندازه من دوست و رفیق در بین آذریها ندارد، ادامه داد: قهرمانان ملی آذربایجان از جمله مهدی باکری، شفیع زاده، یاغچیان و ... دوستان صمیمی من بوده اند.

وی با تاکید بر اینکه نگران آراء آذربایجان نیستم، گفت: من حامی تیمهای گهر و تراکتور هستم.

شعار تبلیغاتی محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در رابطه با میزان مشارکت مردم در انتخابات اظهار داشت: پیش بینی من این است که 30 میلیون نفر از مردم در انتخابات شرکت می کنند.

رضایی با بیان اینکه بعد از انتخابات 92 مشکلی نخواهیم داشت، یادآور شد: مهم این است که قبل از انتخابات حادثه ای پیش نیاید که رهبر فرزانه انقلاب این امر را مدیریت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه "پیروزی صداقت بر ثروت و قدرت" شعار من در انتخابات است، اظهار داشت: در انتخابات تا آنجایی که ممکن است با حداقلها پیش می رویم تا ثابت کنم با اخلاق می توان رای آورد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید اینکه برای تبلیغات انتخاباتی هم سعی ما بر این است که حتی قرض هم نکنیم، گفت: این پیروزی از پیروزی در آراء هم مهمتر است.

رضایی با بیان اینکه متاسفانه اوضاع خطرناکی در مردم سالاری دینی اتفاق افتاده، گفت: متاسفانه ثروت و قدرت جایگزین اخلاق شده است و باید جلوی آن را گرفت.

یارانه سبز به محصولات کشاورزی تعلق می گیرد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه های خود در رابطه با وضعیت استانهای زاگرس نشین از جمله لرستان گفت: لرستان باید از این وضعیت مدیریتی سرگردان، بدون ثبات و بی حساب و کتاب درآید.

رضایی با بیان اینکه یک برنامه اقتصادی برای لرستان در نظر گرفته ایم، اظهار داشت: صنعتی کردن معادن لرستان از برنامه های ما در این استان است.

وی با اشاره به اینکه بهبود وضعیت صنعت دامداری و کشاورزی از بسته بندی گرفته تا ورود دستگاه های جدید از دیگر برنامه های ما در لرستان خواهد بود، گفت: استفاده از صنایع نفت و گاز لرستان از دیگر برنامه های ما در این استان است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری وضعیت صنعت توریسم و گردشگر پذیری را از دیگر برنامه های خود در لرستان دانست و افزود: در این برنامه همچنین به این موضوع توجه شده که لرستان به عنوان یکی از منابع تولید فرهنگ ملی مطرح شود.

رضایی با اشاره به اینکه در دولت 11 ام یارانه سبز به محصولات کشاورزی تعلق می گیرد، ادامه داد: این یارانه برای 9مورد در نظر گرفته شده و طی برنامه ای در رابطه با آن به طور مفصل صحبت خواهم کرد.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

عضو فعال
    نامه یکی از حامیان سابق احمدی نژاد از زندان:جناب رئیس جمهور فیلم "پدر خوانده" را ببین!
    حسین درخشان وبلاگ نویس زندانی در نامه ای به رئیس جمهور با بیان اینکه در این سالها با احمدینژادی روبرو شدهایم که تغییر کرده است از وی خواست تا یکی از این شبها که از قیل و قالها و نبردها خسته شده است، بنشیند و دو ساعت در آرامش کنار همسرش، فیلم "پدرخوانده" ساخته فرانسیس فورد کاپولا را که یکی از بهترین فیلمهای تاریخ سینما است را ببیند.به گزارش خبرگزاری مهر، متن نامه حسین درخشان وبلاگ نویس زندانی که در اختیار خبرنگار مهر قرار گرفته به این شرح است:
    بسم الله الرحمن الرحیم

هر كه خواهان عزت است بداند كه عزت، همگى از آن خداست. سخن خوش و پاك به سوى او بالا مىرود و كردار نيك است كه آن را بالا مىبرد. و براى آنان كه از روى مكر به تبهكارى مىپردازند عذابى است سخت و مكرشان نيز از ميان برود. (فاطر/۱۰)

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران،

جناب آقای دکتر احمدی نژاد،

سلام بر شما. این روزها نامه نوشتن از داخل زندان به مقامات نظام رایج شده است. با خودم گفتم مگر من چه چیزی از دیگران کم دارم؟ اگر بعضیها به خود حق میدهند از بالا تا پایین نظامی را –که هر چه هست- خود در ساختنش سهم داشتهاند به شلاق نقد بکشند، چه اشکالی دارد یک نفر هم چندخطی را از سر خیرخواهی به رییس جمهوری که پیشتر بارها از عملکرد و شعارهایش دفاع کرده -و چوبش را هم خورده است، از توی زندان، بنویسد.

آقای رییس جمهور

من از معدود کسانی هستم که پس از بریدن از جریان دوم خرداد -بخاطر دیدن همدلی و همراهیشان با استعمارگران پس از انتخاب شدن شما- با بازکشف اهمیت و حقانیت انقلاب اسلامی در اثر سالها زندگی و سفر در اروپا و آمریکای شمالی و خاورمیانه و همینطور آغاز مطالعه ادبیات نقد مدرنیته و ضداستعماری، به جمع طرفداران شما پیوستم. حتی در دورهای، تحت تاثیر تبلیغات دروغین رفورمیستهای مدعی اخلاق و همفکران استعمارگرشان در لندن و نیویورک و پاریس و تلآویو، از شما متنفر بودم. ولی پس از مدتی، با خواندن و شنیدن بیواسطهی حرفهایتان نظرم آرام آرام عوض شد. همانطور که نظرهای سطحی و ژورنالیستی سابقم دربارهی خیلی چیزها عوض شد –از کارکرد و اهمیت ولایت فقیه بگیرید تا حقانیت و مظلومیت ایران دربارهی برنامهی هستهای. این تغییرات هم نه یک شبه بود و نه –مثل خیلیها که بعد از یک مصاحبهی قلابی آزاد شدند- در اوین اتفاق افتاد. برعکس، روند تدریجی همدل و همراه شدن من با انقلاب اسلامی از قاهره و اردن و پاریس و لندن و برلین شروع شد. و آنچنان در این دفاع از حق پیش رفتم که دوستان سابقم را به کل از دست دادم و زمانی که بازداشت شدم، به شهادت اسناد وزارت خارجه در ویکیلیکس، کمتر صدایی از جایی به دفاع برخواست .

شما برای من فردی خودساخته و بزرگشده در میان مردم کوچه و بازار، دستپاک، شجاع، مومن، صریح و مطیع رهبر بودید که گفتمان انقلاب اسلامی را زنده کردید و برای همین هم به سرعت تبدیل به منفورترین دولتمرد روی زمین از دید استعمارگران و همفکرانشان، و محبوبترین در میان ضعیفنگاهداشتهشدگان عالم، شدید. در این راه آن اندازه پیش رفتید که در عمل به سپر بلا و خطشکن رهبری بدل شدید و ایشان هم قاطعانهترین و بیسابقهترین حمایتها را از شما کردند.

صراحت و بیباکی شما در آن چهارسال اول چنان بود که رقبایتان گاهی یادشان میرفت که دشمنهای اصلی کجایند و عامدانه یا غافلانه، براساس منافع شخصی یا تصوری از منافع ملی، به شما بیشتر تیر میانداختند تا به دشمنان استعمارگر.
    اما در چهارسال دوم خیلی زود همه چیز شروع کرد به عوض شدن . شما کمکم نه تنها سپری را که پیش روی رهبری گرفته بودید کنار بردید و پیش روی بعضی دوستان و یاران خود گرفتید. رهبر را بیسپر رها کردید و حتی هرازگاهی خودتان هم تیری به سمت ایشان، به عمد یا سهو، روانه کردید.

نمیخواهم شما را تحلیل روانشناسانه کنم یا در جایگاه خداوند بنشینم و درون قلب و نیتهایش شما را بکاوم. ولی گمان میکنم، به قول نیچه، آنقدر در آن سالهای اول به ورطههای تاریک نگریستید که تاریکی هم به شما خیره شد؛ آنقدر با هیولاها به شیوهی خودشان جنگیدید که ....

حالا من و امثال من در این سالها با احمدینژادی روبرو شدهایم که از «شیفتگی خدمت» (بقول شهید بهشتی بزرگ) به «تشنگی قدرت» رسیده است .

گاهی با خود میگویم شاید منم که اشتباه میکنم و تحت تاثیر رسانههای رقیب یا دشمن قرار گرفتهام و شما هنوز همان احمدینژاد سابق شیفته خدمتید. ولی وقتی میبینم چطور روز به روز برای ماندن در قدرت و کنترل دولت آینده به این در و آن در میزنید، به حسن نیتتان شک میکنم. اگر خدمت به مردم و پیشرفت کشور برایتان این همه مهم است (که میدانم بوده و هست) چه اصراری دارید که حتما این خدمت و پیشرفت تنها به دست شما و یاران انجام شود؟ آیا فکر نمیکنید ممکن است، همانطور که در سال ۱۳۸۴ احمدینژاد گمنامی پیدا شد و به کسانی که مثل امروز او فکر میکردند خادمتر و فهیمتر و شجاعتر و کارآمدتر از آنان وجود ندارد، ثابت کرد که اشتباه میکردند، کسی در سال ۱۳۹۲ هم پیدا شود که از شما –یا دستکم به اندازهی شما- به پیشرفت این کشور کمک کند؟ آیا نمیبینید که عملا دارید راه کسانی را میروید که دنبال مادامالعمر کردن ریاست حمهوری بودند، چون یقین داشتند که از آنها کسی بهتر نیست؟

از من و امثال من بهتر میدانید که اگر همه عالم علیه شما باشند، عزتی را که خدا به شما بدهد هیچ قدرتی نمیتواند پس بگیرد و اگر همهی دنیا هم بخواهد کسی را بدون خواست او ذلیل کند، نخواهد توانست. اگر به این ایمان دارید –که حداقل در سال ۱۳۸۴ اثبات کردید که دارید- بخاطر خدا این جنگها رها کنید. بگذارید هرکس ادعای نوکری بهتری دارد بیاید و اگر توانست دل مردم را به دست آورد، صندلی ریاست را با لبخند و صلح به او بدهید.
    گفتهاید که مدتی است بسیاری از روزنامهها را نمیخوانید. ولی امیدوارم لااقل حواستان به رسانههای استعمارگران باشد که چه لذتی میبرند از اینکه میبینند، در اثر این رقابتها و جنگهای جناحی و سیاسی، اصل انقلابی که این همه خون و اشک و عرق به پایش ریخته دارد بیآبرو میشود.

یادتان هست داستان مادری را که در زمان خلافت حضرت علی (علیهالسلام) مجبور شد از روی عشق، پاره تنش را به نامادر بسپارد تا حداقل فرزندش زنده بماند؟ شاید کار به انجا رسیده است که شما هم اگر واقعا عاشق این انقلاب بیهمتا (بهقول میشل فوکو) و این مردم صبور و مظلومید، باید کمکم کوتاه بیایید و آن را به کسانی که به گمانتان نامادرند بسپارید؛ چه بسا که در آینده نفر بعدی–مثل شما در مقایسه با نفر پیشین- حتی مادرتر از شما از آب دربیاید. کسی چه میداند؟

می دانم در این ماههای آخر خدمت حتی نوههای شیرینتان را کمتر از آبدارچیهای نهاد ریاست جمهوری میبینید. ولی دلم میخواهم خواهش کنم، به عنوان کسی که خیلی بخاطر دفاعهای سابقش از شما و عملکرد شما فحش خورده است، یکی از این شبها که از قیل و قالها و نبردها خسته شدید، بنشینید و دو ساعت در آرامش کنار خانمتان، یکی از بهترین فیلمهای تاریخ سینما را با دقت نگاه کنید: «پدرخوانده»ی فرانسیس فورد کاپولا.

خوب ببینید که مایکل، پسر جوان و معصوم و سالم و فراری از فساد خانوادهی کورلئونه، چگونه ظرف چند سال، بدون اینکه حواسش باشد، تبدیل به چیزی میشود که از آن میگریخت. شک ندارم که صحنه آخرش را هرگز فراموش نخواهید کرد که، درست در همان اتاق پدر در اول فیلم، کسانی سراغش میآیند و او را به لقب پدرش «دون کورلئونه« صدا میکنند و در را بر روی زن و بچههایشان میبندند تا مشغول «کار» شوند.

خیلیها این روزها در قنوتهایشان برای عاقبت بخیری شما دعا میکنند --و شاید بیشتر از همه خود حضرت آقای خامنهای. خیلیها ته دلشان هنوز شما را دوست دارند، حتی اگر به زبان نیاورند. این را بدانید.
    هنوز وقت هست. هنوز امید هست. هنوز فیلم به آخر نرسیده است.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

13. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    اوباما: هیچ طرحی برای صلح در خاورمیانه ندارم
    تهران – باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، روز جمعه در جمع رهبران انجمنهای یهودی آمریکا گفت که هیچ طرحی برای ازسرگیری سازش در سرزمینهای اشغالی ندارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اوباما در این نشست خصوصی در کاخ سفید، اعتراف کرد که در کوتاه مدت، چشم انداز روشنی برای ˈمذاکرات صلحˈ وجود ندارد.

با این حال، اوباما تاکید کرد که رسیدن به معامله با فلسطینی ها، تنها راه تامین بلندمدت امنیت برای رژیم صهیونیستی است.

رییس جمهوری آمریکا همچنین گفت با توجه به اینکه تل آویو هنوز مشغول ائتلاف برای تشکیل دولت جدید است، دنبال کردن گفت و گوهای همه جانبه صلح، اقدامی زودهنگام خواهد بود.

باراک اوباما قرار است در ماه مارس به سرزمینهای اشغالی سفر کند. رسانه های صهیونیست، زمان سفر او را 20 مارس (30 اسفند) اعلام کرده اند.

اوباما در این سفر، علاوه بر بیت المقدس، به شهر رام الله در کرانه باختری و نیز به کشور اردن خواهد رفت.

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سنایی آواتار ها
    تشکر شده 999 بار در 318 ارسال

وقت بذارید بخونید ارزششو داره

http://www.ireconomy.ir/fa/page/2664...%AF%DB%8C.html
    وضعیت اقتصاد ایران

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید سنایی از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    انتقاد تازه مصباح از مشایی: ایرانی بودن نباید جای اسلام را بگیرد

محمدتقی مصباح یزدی، از روحانیون نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، با انتقاد از کسانی که بر هویت ایرانی تاکید میکنند، گفت که «هیچ وقت ایرانی بودن نباید جای اسلام را بگیرد».

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر که روز پنجشنبه، ۱۷ اسفند منتشر شد، آقای مصباح یزدی اظهار داشت: «ایرانیگری شعاری است که بهاییها هم میگفتند و این افتخار نیست.»

این سخنان در حالی بیان میشود که تنها دو روز قبل، چهارشنبه، ۱۶ اسفند، اسفندیار رحیم مشایی از چهرههای نزدیک به محمود احمدینژاد، رئیس دولت ایران، در مراسمی که از آن به عنوان «جشن بزرگ هنرمندان ایران» یاد میشد، ایران را نقطه آغاز حرکت بشر به سمت مدنیت نامید و از افتخارات ایرانیان دوران باستان سخن گفت.

در این مراسم همچنین جمشید مشایخی، هنرمند پیشکسوت سینما، با تاکید بر هویت ایرانی خود اظهار داشت: «من افتخار میکنم که اول ایرانیام و بعد مسلمان.»

اما محمدتقی مصباح یزدی میگوید: «باید بدانیم که هیچ چیزی در عالم قابل مقایسه با اسلام نیست و همه چیز فدای اسلام است و هر چیزی در پرتو اسلام رشد میکند.»

آیتالله مصباح یزدی که از او به عنوان یکی از تئوریسینهای نظام جمهوری اسلامی نام میبرند پیش از این نیز ضمن انتقاد شدید از بحث «مکتب ایرانی» گفته بود که برخی «بیشرمانه» آن را به جای «مکتب اسلام» معرفی میکنند.

بحث «مکتب ایرانی» را اسفندیار رحیم مشایی مطرح کرده است که همین مسئله نقطه آغازی بود برای انتقادات آیتالله مصباح یزدی از دولت محمود احمدینژاد، در حالی که او پیش از آن حامی سرسخت آقای احمدینژاد محسوب میشد.

مصباح یزدی در ادامه سخنان خود با اشاره به پیام تسلیت محمود احمدینژاد به مناسبت درگذشت هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا، گفت: «مراقب باشید حرفهای غلط نگویند، نیایند بگویند از حکومت صالحان حرف میزنیم و رئیس جمهور ونزوئلا را مطرح کنند. ما در یک کلام قائل به اسلام، احکام اسلامی و در عمل به نایب امام زمان که همان ولیفقیه است، هستیم.»

محمود احمدینژاد در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت رئیس دولت چپگرای ونزوئلا، هوگو چاوز را «انسانی عمیقاً موحد و مؤمن و پایبند به ارزشهای انسانی و آسمانی و باورمند به راه انبیاء الهی» خوانده و اضافه کرده بود تردید ندارد که او «به همراه همه صالحان و حضرت مسیح» بازخواهد گشت.

محمدتقی مصباح یزدی در یکی از آخرین اظهار نظرهای خود نیز ایرانیان باستان را «آتشپرست» نامیده و گفته بود:«نباید بر آتشپرستی پدران خود افتخار کنیم، بلکه باید به دلیل منسوب بودن به اهلبیت افتخار کنیم.»

این سخنان انتقاد نماینده ایرانیان زرتشتی را در پی داشت که در نامهای خطاب به مصباح یزدی تاکید کرد: «ایرانیان در درازنای تاریخ همواره یکتاپرست بودهاند».
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 35 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 35 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها