نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2570 از 5217 نخست ... 15702070247025202560256725682569257025712572257325802620267030703570 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25,691 به 25,700 از 52164

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    آیت الله علم الهدی:
    انگلستان دانشگاه را برای مقابله با حوزه ایجاد کرد/ امیرکبیر باعث ایجاد سکولاریسم در کشور بود
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,666 بار در 26,704 ارسال
    ویچت فیلتر شد/ موج فیلترینگ اینستگرام و وایبر و تانگو در راه است !

موجی از فیلترهای جدید موسوم به "فیلتر اندرویدی" ها آغاز شده..
    نرم افزار گفتگوی اینترنتی ویچت فیلتر شد.

همانطور که پیش از این "پارسینه" پیش بینی کرده بود موجی از فیلترهای جدید موسوم به "فیلتر اندرویدی" ها آغاز شده و اولین نمود کامل در فیلتر نرم افزار ویچت خود را نشان داده است.

نشانه های شروع این موج جدید فیلترینگ اظهارات برخی از افراد همانند مسئول بسیج جامعه زنان گفته بود "پشت پرده شبکه اجتماعی جدید «وی چت» صهیونیست است که از این شبکه های مخرب حمایت می کند. شبکه های اجتماعی جدید مانند «وی چت» و همچنین فیس بوک حیازدایی و ترویج اباگری را به دنیال دارد در واقع این شبکه های برای خانواده ها و جوانان مخرب هستند."

همچنین لاله افتخاری از نمایندگان اصولگرا در گفتگویی درباره فیلتر نرم افزار تلفن های همراه بیان کرده بود که" ابزار هایی که به نظام ضربه می زند باید فیلتر شود و ابزار هایی از این قبیل به غیر از مسائل جاسوسی ، مسائل اخلاقی نیز ایجاد می کند و در کمیسیون مدتی است بحث فیلترینگ انها مطرح است فقط منتظر هستیم به یک نظر جمعی برسیم و برای قطعی کردن فیلترینگ این برنامه های تلفن همراه اقدام کنیم و در آینده نزدیک حتما اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد"

موج جدید فیلترهای اندرویدی در حال آغاز شده است که دولت حسن روحانی به طور جدی برای رفع فیلتر "فیس بوک" تلاش کرده و برای فضا سازی بیشتر در این زمینه وزاریی همچون محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به طور رسمی در این شبکه اجتماعی فعالیت می کند. و یا علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرده است که "به نظر من فیس‌بوک از مصادیق مجرمانه به شمار نمی‌رود و کسانی که عضو آن هستند، ارتباطات سالم و درستی دارند".

به هر حال مسئول فیلتر و رفع فیلتر تمام سایت ها و یا شبکه های جدید اجتماعی و یا اندرویدی "کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه" است و با توجه به این که نیمی از این کارگروه 12 نفره وزرای دولت یا نمایندگان آنها هستند و نیمی دیگر از قوا و نهادهای دیگر، می توان فیلتر ویچت را اولین فیلتر رسمی گسترده در دولت یازدهم دانست که با مسئولیت دولت جدید انجام شده است.

گفتنی است تا به امروز ویچت بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر را در سراسر جهان به سمت خود کشانده است و برای انواع سیستم عامل اندروید ، ویندوز فون و اپل نسخه های مختلف خود را عرضه کرده است. با این مسنجر می توانید به آسانی به چت پرداخت. امکان چت به صورت صوتی ، تصویری و متنی در این نرم افزار قدرتمند قرار داده شده است که از جمله مسنجرهای متفاوت بوده و امکانات فراوانی را در خود نهفته است .

از سوی دیگر با توجه به این که پیش از این فیلتر محدود اینستگرام نیز آغاز شده بود به نظر می شد ادامه این موج فیلترینگ دامان شبکه های همچون وایبر و تانگو را گرفته و به طور کامل نیز اینستگرام فیلتر شود.

درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,749 بار در 873 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج اکبری نمایش پست ها
    آیت الله علم الهدی:
    انگلستان دانشگاه را برای مقابله با حوزه ایجاد کرد/ امیرکبیر باعث ایجاد سکولاریسم در کشور بود
    فقط تو خوبی و همفکرات؟!؟!؟!؟!

خدایا ! کی میشه ملت از شر این ها و تفکرات متحجرانه فسیل شده راحت بشوند؟

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال vet آواتار ها
    تشکر شده 3,084 بار در 1,149 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahary نمایش پست ها
    فقط تو خوبی و همفکرات؟!؟!؟!؟!

خدایا ! کی میشه ملت از شر این ها و تفکرات متحجرانه فسیل شده راحت بشوند؟
    بهاری جان بابا جوش نزن برات خوب نیست
    رعایت ادب و احترام هم لطفا فراموش نشه
    فواره چون بلند شود سرنگون شود

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال
    گزارش فارس از تحولات بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رشد بازار سهام طبق پیش‌بینی تمام تحلیل‌گران بازار و بازدهی بیش از ۱۳۰ درصدی طی امسال، درخواست معامله‌گران برخط برای کاهش اختلال سیستم‌های نرم‌افزاری آنلاین، عرضه اولیه سهام پس از چند ماه در فرابورس ایران، تعیین حداقل حجم سفارش خرید بر خط توسط مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس، عضویت بورس کالای ایران در فدراسیون بورس‌های بورس‌های اروپایی و آسیایی و راه‌اندازی معاملات مستقیم برق در آینده‌ای نزدیک از مهم‌ترین از جمله مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه طی هفته گذشته بود.

تداوم رشد بازار سهام و سهامداران خوشحال

شاخص کل بورس تهران هفته گذشته با ثبت رکورد بیش‌ترین بازدهی، با افزایش قابل توجهی بر فراز بلندترین قله تاریخ معاملات بازار سهام ایستاد و 88 هزار واحدی شد؛ همچنین ارزش بازار نیز در رکوردی تازه از مرز 431 هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

حداقل حجم سفارش خرید معاملات برخط اعلام شد

مدیر نظارت بر کارگزاران بورس دستورالعمل حداقل حجم هر سفارش خرید ارسالی از طریق سامانه معاملات برخط را ابلاغ کرد؛ بر همین اساس،‌ از یکم‌ دی‌ماه حداقل حجم هر سفارش خرید ارسالی از طریق سامانه معاملات برخط یک میلیون ریال تعیین شده است.

توصیه کارشناسان بازار سهام به سرمایه‌گذاران/ عدم توجه به صف‌های فروش و لزوم سرمایه‌گذاری بلندمدت

یک کارشناس بازار سرمایه، با تاکید بر اینکه نباید به صف‌های فروش در بازار توجه کرد، گفت: بسیاری از صنایع باید در شرایط فعلی مورد تحلیل قرار گرفته و به صورت بنیادی توسط سهامداران خریداری شوند، در این صورت سهامداران حتی با کاهش قیمت سهم در کوتاه‌مدت، در بلند‌مدت ضرر نکرده و حتی به سود خوبی هم دست می‌یابند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: اکنون بخش عمده‌ای از بازار، توسط حقیقی‌ها هدایت می‌شود که باید در این‌باره تأکید کنم این افراد از اطلاعات زیادی برخوردار نبوده و به اتفاقات عکس‌العمل فوری از خود نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه با اصلاح قیمت ایجاد شده در روزهای اخیر، بسیاری از صنایع با توجه به شرایط بنیادی که دارند، فرصت خرید در آنها ایجاد شده است، تصریح کرد: بسیاری از صنایع در 9 ماهه ابتدای سال جاری صادراتشان رشد کرده و عملکرد نسبتاً خوبی با توجه به شرایط تحریم رقم زدند.

این مدیرعامل کارگزاری با تأکید بر اینکه رشد و یا افت شاخص بازار سهام مداوم نخواهد بود، گفت: بورس ایران با توجه به شرایط ایجاد شده بازاری پرپتانسیل و خوب است و سهامداران باید با ریسک مدیریت‌شده و بدون توجه به شایعات، پرتفویی متشکل از صنایع مختلف و ETF‌ها تشکیل دهند.

نظر رئیس سازمان بورس درباره رکوردشکنی بازار در جشنواره قهرمانان صنعت

علی صالح‌آبادی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه توسعه و پیشرفت‌ صنایع دلیل رکورد شکنی‌های بورس است، گفت: ارزش بازار سرمایه که در ابتدای سال 220 هزار میلیارد تومان بود، اکنون از 530 هزار میلیارد تومان فراتر رفته است.

صالح آبادی افزود: تعداد دفعات معاملات نیز هم اکنون به 12 میلیون دفعه رسیده است، در حالی که در دوره مشابه سال گذشته تعداد دفعات معاملات 3 میلیون دفعه بوده است.

وی افزود: این افزایش ها نشانگر این واقعیت است که توسعه، پیشرفت و حرکت در بازار سرمایه در سایه زحمات صنعتگران و تلاشگران این حوزه بوده است.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار، خاطرنشان کرد: البته ما نیز بسترها را فراهم کرده‌ایم، تا مردم با سرمایه‌گذاری در بازار صنعت از نتیجه زحمات صنعتگران استفاده کنند.

مشکل صدور حواله خرید میعانات گازی حل شد/ معاملات مستقیم برق کلید می‌خورد

در هفته‌ای که گذشت، مدیر عامل بورس انرژی ایران با اعلام این که مشکل صدور حواله خرید و تحویل میعانات گازی برای مشتریان این محصولات توسط شرکت ملی نفت حل شد، گفت: به زودی معاملات مستقیم برق در بورس انرژی ایران، کلید می‌خورد.

حسینی تأکید کرد: هم اکنون با توجه به توافقات اولیه و برگزاری جلسات تخصصی، به زودی معاملات مستقیم برق از طریق بورس انرژی ایران انجام خواهد شد.

درخواست معامله‌گران برخط برای کاهش اختلال در نرم‌افزارهای معاملاتی

در هفته‌ای که گذشت، بسیاری از سهامداران در تماسی با خبرگزاری فارس، از اختلال نرم‌افزارهای معاملاتی خبر داده و خواستار کاهش این نوع از اختلالات با توجه به روند رو به رشد بازار سهام شدند.

هیات واگذاری در خصوص قیمت پایه 12 شرکت تصمیم‌گیری کرد

بنابراین گزارش، تصمیم‌گیری هیئت عالی واگذاری درباره قیمت پایه 12 شرکت و انحلال یک شرکت دیگر از مهم‌ترین اخبار هفته گذشته در خبرگزاری فارس بود.

عرضه اولیه سهام پس از چند هفته در فرابورس

در هفته‌ای که گذشت، هر سهم خدمات دریایی و بندری سینا 15 هزار ریال کشف قیمت و سهمیه آنلاین‌ها 300 سهم تعیین شد.

بنابراین گزارش، با وجود حضور حداکثری سهام‌داران آنلاین(70 درصد) در بازار، هنوز تخصیص عرضه‌های اولیه به آنلاین‌ها تا عدالت معاملاتی همچنان فاصله دارد.

در این عرضه اولیه، 9 میلیون و 404 هزار سهم شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا به عنوان پنجاه و هشتمین شرکت در بازار فرابورس، ثبت شد.

شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا که با نماد «حسینا» به جمع نرخ‌های فرابورس اضافه شده است در گروه حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات و زیرگروه حمل و نقل دریایی قرار دارد و سرمایه آن 94 میلیارد و 40 میلیون ریال است.

به گزارش فارس 5 درصد نیروگاه سیکل ترکیبی قم، 714 مگاواتی در تملک این شرکت است.

صندوق‌های پروژه در مسیر فرابورس ایران

در هفته‌ای که گذشت، مدیرعامل فرابورس ایران از راه‌اندازی صندوق‌های پروژه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

امیر هامونی که در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار پس از گشایش تحریم‌های خارجی مبتنی بر استراتژی‌ مدیران صنایع و شرکت‌های پیش‌رو سخن می‌گفت، با تاکید بر اهمیت تامین مالی نسبت به تخصیص بهینه منابع یادآور شد: از ابتدای تأسیس فرابورس تا کنون 14 هزار و 300 میلیارد تومان تأمین مالی صورت گرفته که با احتساب تأمین مالی خرید تسهیلات مسکن، این مبلغ به رقمی بیش از 20 هزار میلیارد تومان بالغ شده است.

به گفته هامونی تأمین مالی برای پروژه‌ها به دلیل محدودیت قانون تجارت با موانع و مشکلاتی همراه است و از آنجایی که تصمیم هیأت‌مدیره شرکت‌ها برای افزایش سرمایه تا رسیدن به گواهی ثبت به طور معمول 200 تا 300 روز معاملاتی طول می‌کشید، معمولا شرکت‌ها و هلدینگ‌ها را از افزایش سرمایه دور می‌کرد.

هامونی با این مقدمه در بخش اصلی سخنان خود به بیان راهکارهای جدید تأمین مالی از طریق فرابورس پرداخت و ضمن معرفی صندوق‌های پروژه، از رفع این محدودیت‌ها با استفاده از ظرفیت قانون توسعه ابزارهای مالی خبر داد و افزود: با راه‌اندازی صندوق‌های پروژه (ETPF‌) در فرابورس به‌منظور تسهیل و تسریع تأمین مالی، شرکت‌ها به راحتی و در یک بازه 20 تا 30 روزه امکان افزایش سرمایه دارند.
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920928000858
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

*آزادی معاملات قیمت مسکن مهر و واکنش بازار

آخوندی که در برنامه نگاه یک دوست داشت به نوعی دل علاقمندان و متقاضیان مسکن مهر را به دست آورد خبری را اعلام کرد که شاید نباید آنرا از رسانه ملی و آنهم در این موقعیت که هنوز خیلی از واحدهای مسکونی واگذار نشده اعلام رسمی می کرد.

به نظر می رسد آخوندی می توانست صبر کند تا واحدهای مسکونی مهر واگذاریشان به مراحل پایانی برسد و یا اینکه تا ابلاغ بخشنامه صبر می کرد و بدون اعلام رسمی این معاملات انجام می شد.

خبری که هنوز بخشنامه آن ابلاغ نشده باعث شد تا برخی از فروشندگان مسکن مهر قیمت های خود را بالا ببرند و حتی برخی از فروشندگان با این نیت که قیمت ها بالاتر می رود از فروش خودداری کنند.

*واکنش قیمتی مسکن مهر به آزاد شدن خرید و فروش

درست یک روز بعد از اعلام آخوندی برای آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر بازار مسکن مهر در شهرهای پردیس و پرند واکنش جالبی از خود نشان دادند.

به گفته فعالان بازار با اعلام خبر آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی، برخی از متقاضیان فروش انتظار را سرلوحه خود قرار داده‌اند چرا که تصور می‌کنند خرید و فروش مسکن مهر رونق می‌گیرد و قیمت ها بالا می‌رود.

فعالان بازار مسکن مهر در شهرهای جدید پرند (پایتخت مسکن مهر) و پردیس اگر چه این خبر را به فال نیک گرفته‌اند، اما عنوان می‌کنند قطعاً با آزاد شدن معاملات مسکن مهر و ابلاغ بخشنامه‌های مربوط به آن قیمت مسکن مهر افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

حسین‌پور یکی از بنگاه‌داران مسکن شهر جدید پرند به خبرنگار فارس گفت: قیمت مسکن از حدود 40 روز پیش به صورت چراغ خاموش در حال افزایش است، به طوری که قیمتها در همین مدت حدود 30 درصد رشد پیدا کرده است.

وی افزود: برخی از فروشندگان مسکن مهر با شنیدن این خبر از فروش واحد مسکونی خود منصرف شدند و اعلام می‌کنند، احتمال افزایش قیمت وجود دارد، پس منتظر می‌مانیم.

پورابراهیمی یکی از فعالان بازار مسکن در شهر پردیس نیز گفت: از زمانی که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که خرید و فروش مسکن مهر آزاد می‌شود، برخی از متقاضیان مسکن مهر تا حدی برای خرید اقدام کرده‌اند و همین مسأله باعث افزایش قیمت است.

*مدیر عامل پردیس هم موافق آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر

اتفاقا برای جویا شدن اینکه آیا مدیران شهرهای جدید موافق یا مخالف آزاد شدن معاملات مسکن مهر هستند سراغ هدایت مدیر عامل پردیس رفتیم.

مدیر عامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه قلباً موافق آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر است ، گفت: وقتی یک نفر مالک یک چیز باشد، نمی‌توان به او گفت که حق خرید و فروش ندارد.

وی ادامه داد: اگر بخشنامه آن صادر شود، ما نیز از این مسأله استقبال می‌کنیم، چرا که با این کار ارزش مسکن‌های مهر بالا می‌رود و متقاضیان آورده خود را به راحتی پرداخت می‌کنند و سرعت ساخت و ساز بالا می‌رود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920928000781
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده است:

توسط ناظر بازار فرابورس اعلام شد
    ابطال معاملات نماد شرکت‌های بیمه ما و کارآفرین
    تمامی معاملات انجام شده امروز، در نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه ما (وما1) و بیمه کارآفرین (وآفرین1) ابطال شد.
    خبرگزاری فارس: ابطال معاملات نماد شرکت‌های بیمه ما و کارآفرین
    Tweet
    به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، به نقل از فرابورس، تمامی معاملات انجام شده امروز چهارشنبه مورخ 27/09/1392، در نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه ما (وما1) و بیمه کارآفرین (وآفرین1) ابطال شد.

به گزارش فارس، دلیل ابطال این م
    عاملات اعلام نشده است، همچنین پیش از این معاملات بیمه کارآفرین، بیمه ما و سرمایه گذاری اقتصاد نوین ابطلال شده بودند.
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920927001301
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.

عضو فعال
    تشکر شده 6,365 بار در 1,188 ارسال
    زیباکلام: آمریکاستیزی هاشمی تغییر کرده است
    کد خبر: ۳۶۵۸۷۰
    تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۰ - 19 December 2013
    استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه به گزارش 100 روزه آقای روحانی انتقاد کرده و انتقاد دارم گفت: در سه دهه اخیر دیدگاه آمریکاستیزی هاشمی‌رفسنجانی تغییر کرده و دیگر اعتقادی به آمریکاستیزی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، صادق زیباکلام عصر امروز که برای برگزاری مراسم تقدیر از نلسون ماندلا به گرگان سفر کرده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنده در دوران هاشمی رفسنجانی سمت و پستی نداشته‌ام، همچنان که در دولت خاتمی و دولت ‌احمدی‌نژاد به طریق اولی هیچ پستی نداشته‎ام و در دولت روحانی نیز هیچ پست و مقامی ندارم.

وی ادامه داد: با اینکه حمایت‌های زیادی برای روی کار آمدن دولت آقای روحانی انجام داده‎ام اما فاصله‎ام را حفظ کردم و حتی در مورد گزارش 100 روزه ایشان نیز انتقاد کردم و انتقاد دارم و به نظر من این نوع گزارش اصلا خوب نبود.

هاشمی؛ گاندی، مصدق یا بازرگان نیست
    این فعال سیاسی درپاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه شما در برهه‎ای منتقد آقای رفسنجانی بوده‎اید و در عین حال نیز از ایشان دفاع کرده‎اید خاطرنشان کرد: اگر از هاشمی دفاع کردم و تاکید هم می‎کنم بسیار محکم هم دفاع کردم به این دلیل بود که مواظع وی را قبول دارم.

زیباکلام متذکر شد: اما برای من این موضوع نسبی است و همواره گفته‎ام که آقای هاشمی نلسون ماندلا یا مصدق و یا بازرگان نیست و مع‎الذالک از وی دفاع می‎کنم.

وی ادامه داد: این هم به این دلیل است که ما در شرایطی زندگی نمی‎کنیم که بتوانم با افرادی هم‌تزاز او قیاسش کنم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: یک نکته مهم در خصوص آقای هاشمی رفسنجانی این است که تاریخ زندگی هاشمی نشان می دهد که هرچه از زندگی‎اش می‎گذرد افکار و عقایدش دچار تحولاتی شده است.

زیباکلام گفت: در دوره‎ای از زمان و به‎خصوص در اوایل پیروزی انقلاب همه از جمله آقای هاشمی آمریکا ستیز بوده‎اند ولی معتقدیم بسیاری از ما بنا به دلایلی تغییر کردیم، از جمله آقای هاشمی رفسنجانی که معتقدم بیش از سه دهه است که وی به این جمع‎بندی رسیده است که مرگ بر آمریکا به جز اینکه تیشه به ریشه منافع انقلاب زده باشد حاصل دیگری نداشته است.

زیباکلام بیان کرد: موضع‎گیری‎های هاشمی رفسنجانی نشان می‎دهد که وی دیگر موضع مرگ بر آمریکا ندارد.

این فعال اصلاح‌طلب افزود: اگر گفته‎ام آمریکا ستیزی تیشه به ریشه منافع ملی زده آیتم‎های بسیاری در این خصوص وجود دارد که یکی از آنها را می‎تواند منافع گازی در حوزه خلیج فارس دانست که بین ما و کشور قطر وجود دارد در حالی که قطر سه برابر ما گاز برداشت می‎کند ما به دلیل تحریم بودن تنها یک سوم گاز را برداشت می‎کنیم در حالی که سهم بیشتری داریم که شاید چیزی در حدود 100 میلیارد دلار شود که اگر آن را به ریال تبدیل کنیم یک رقم وحشتناک به دست می‎آید که می توانیم بسیاری از مشکلات کشور را در یکسال رفع کنیم.

موضوع هسته‌ای هیچ توجیه اقتصادی ندارد

در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص اظهار نظر مشاور رئیس جمهور که رانندگان تاکسی درباره موضوع هسته‎ای نظر ندهند، اظهار داشت: معتقدم آقای سریع‎القلم همانند بسیاری از اندیشمندان این جامعه درد توسعه ایران را دارد.

وی ادامه داد: اما به نظر من این اظهار نظر وی بسیار درست است زیرا موضوع هسته‎ای یک موضوع تخصصی است.

زیباکلام اضافه کرد: اما نکته‎ای که به من ارتباط پیدا می‎کند این است که آقای احمدی‎نژاد در سال 1384 زمانی که سیاست هسته‎ای ایران را عوض کرد در حالی که سیاست اصلاح‎طلبان کج‎دار و مریض بود.

وی افزود: زیرا سیاست اصلاح‎طلبان این بود که دنیا را در برابر ایران به واسطه هسته‎ای قرار ندهیم و تغییر این سیاست توسط آقای احمدی‎ نژاد همراه با بیانی بود که گفته بود کسانی که این سیاست را پیش می‎بردند، خیانت کرده‎اند.

زیباکلام خاطرنشان کرد: من معتقدم به واسطه مخالفت غربی‎ها و آمریکایی‎ها با فعالیت هسته‎ای ما نفس مسئله هسته‎ای هیچ وقت مورد تجزیه و تحلیل ما قرار نگرفت.

وی افزود: من معتقدم که اساسا بحث هسته‎ای ما به هیچ‎وجه توجیه اقتصادی ندارد و اگر اقتصاد را ملاک و معیار بگیریم از اول رفتن به سمت هسته‎ای اشتباه بوده است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: چون ما نمی‎خواهیم سلاح هسته‎ای داشته باشیم پس این همه هزینه وحشتناکی که برای هسته‎ای در حال انجام هستیم هدف ما چیست؟

وی ادامه داد: ما می‎خواهیم اورانیوم غنی شده برای نیروگاه بوشهر و نیروگاه‎های دیگر تامین کنیم پس این اورانیوم غنی شده چه هزینه‎ای دارد، پیدا می‎کند؟

زیبا کلام گفت: این اورانیومی که به نیروگاه‎ها برده می‎شود و از آن برق به دست می‎آوریم چه میزان برق برای ما تولید می‎کند که این همه هزینه برایش پرداخت می‎کنیم؟ آیا می‎خواهیم دوباره هزینه‎اش را از مصرف کننده بگیریم یا دولت می‎خواهد هزینه‎اش را بدهد؟ آیا این توجیه اقتصادی دارد؟ که من معتقدم خیر توجیه اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: ما یا اساسا نمی رفتیم به دنبال هسته‎ای یا به شکلی می‎رفتیم که دنیا را روبروی خودمان قرار ندهیم؛ این کاری بود که اصولگرایان انجام دادند.

زیبا کلام در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه برای آینده چه باید کرد، گفت: من معتقدم جلوی ضرر را از هرجا بگیریم منفعت است و به اعتقاد من باید برنامه هسته‎ای خودمان را محدود کنیم نه به خاطر اینکه غربی‌ها می‎گویند بلکه به این دلیل که منافع ملی ما این را می‎گوید.

وی افزود: غربی‎ها نگران این هستند که ما سلاح هسته‎ای تولید نکنیم و هر قدر که ما بگوییم که ما سلاح هسته‎ای نمی‎خواهیم آنها می‎گویند شما تکنولوژی را در اختیار دارید که هر زمان که بخواهید می‎توانید سلاح هسته‎ای تولید کنید.

زیباکلام با طرح این سوال که غربی‎های چرا نگران ما هستند، خاطرنشان کرد: پاسخ این سوال به بغض و کینه به نظام و انقلاب بر نمی‎گردد بلکه وی متذکر شد: پاسخ این سوال این است که ما تنها کشوری هستیم که رسما و علنی گفته‎ایم که می‎خواهیم اسرائیل را نابود کنیم.

زیباکلام در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا فکر می‎کنید این روند اشتباه است گفت: بله اشتباه است.

وی اضافه کرد: چون چه کسی این رسالت را به ما داده است که ما باید اسرائیل را نابود کنیم؟ آیا اتحادیه عرب این را گفته‎اند؟ فلسطینی‎ها؟ سازمان ملل؟

این فعال سیاسی تصریح کرد: زمانی که اعراب و فلسطینی‎ها اعتقاد به نابودی اسرائیل ندارند و به این معتقد هستند که یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل اعتقاد دارند که من هم این اعتقاد را دارم؛ این نابودی اسرائیل که بخشی از جوهره جمهوری اسلامی ایران آمده است بر چه اساسی است.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مسعود اب آواتار ها
    تشکر شده 3,953 بار در 1,303 ارسال
    شایعه 5 برابر شدن قیمت گاز پتروشیمی ها، باعث هیجان در عرضهسهام پتروشیمی و حتی صف فروش شدن نمادهای این گروه شد.خبري كه اساسا اشتباه و صرفا يك اظهار نظركارشناسي از سوي مركزپژوهش هاي مجلس بوده كه به عنوان خبر قطعي تلقي و باعث منفي شدن گروه پتروشيمي ها شد.یک منبع آگاه در گفتگو با اقتصادایران آنلاین ضمن تکذیب چنین موضوعی گفت این صرفا یک اظهار نظر کارشناسی است که درباره لایحه دولت گذشته صورت گرفته و هنوز دولت تدبیر و امید هیچ اقدامی دراین باره انجام نداده است. وی افزود: اگر قرار بود دولت در زمینه تغییر خوراک پتروشیمی ها اقدام کند حتما در لایحه بودجه ذکر می شد درست مثل عوارض 5درصدی معدنی ها که برای سال آینده پیش بینی شده است در حالی که در لایحه بودجه 93نشانی از این مسئله درباره پتروشیمی ها وجود ندارد.وی در پایان به همه فعالان بازار توصیه کرد با دقت بیشتری به معامله بپردازند و اسیر جو روانی ناشی از خبرها و گزارش های اشتباه قرار نگیرند.

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مسعود اب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسعود اب آواتار ها
    تشکر شده 3,953 بار در 1,303 ارسال
    صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار که تا‌کنون در ایران راه‌اندازی شده‌اند از تنوع زیادی برخوردار هستند. صندوق‌های يادشده با توجه به ارکان و ترکیب دارایی‌های خود که در امیدنامه هر صندوق اعلام می‌شود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند؛ با توجه به ترکیب‌های مختلف و پارامترهای متفاوت در هر نوع صندوق می‌توان گفت، در حال حاضر امکان راه‌اندازی 26 نوع صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار (با تفاوت‌های جزئی یا کلی) فراهم است.
    امروز صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار فعال در بازار سرمایه ایران از سه منظر قابل طبقه‌بندی است. دربُعد اول، از منظر حداکثر و حداقل تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری مجاز برای صدور، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار به دو نوع طبقه‌بندی می‌شوند:
    - صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اندازه کوچک؛
    - صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اندازه بزرگ.

پس از مشخص شدن نوع طبقه هر صندوق سرمایه‌گذاری از بُعد اندازه کوچک یا بزرگ، براساس میزان ترکیب دارایی‌های صندوق و نصاب‌های هر سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مختلف، به سه نوع به شرح زیر طبقه‌بندی می‌شوند:
    - صندوق سرمایه‌گذاری در سهام؛ (اولویت با خرید سهام)
    - صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت؛ (اولویت با خرید اوراق بهادار با درآمد ثابت)
    - صندوق سرمایه‌گذاری مختلط. (ترکیب میانی بین دو ترکیب فوق)
    - در نگاه سوم و با توجه به طبقه‌بندی‌های بالا از بُعد اندازه صندوق و ترکیب دارایی‌های آن، اساسنامه‌ها و امیدنامه‌های مختلفی براساس نیازهای بازار سرمایه و تقاضای موسسین وجود دارد و رو به توسعه است. از جمله اساسنامه‌ها و امیدنامه‌های يادشده می‌توان به صندوق سرمایه‌گذاری در سهام (بدون پرداخت دوره‌ای در اندازه کوچک)، صندوق سرمایه‌گذاری در سهام (بدون پرداخت دوره‌ای در اندازه بزرگ)، صندوق سرمایه‌گذاری در سهام (با پرداخت دوره‌ای در اندازه کوچک)، صندوق سرمایه‌گذاری در سهام (با پرداخت دوره‌ای در اندازه بزرگ)، صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت (با تضمین حداقل سود در اندازه بزرگ)، صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت (با پیش‌بینی حداقل سود در اندازه بزرگ)، صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی (در اندازه بزرگ)، صندوق سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری اشخاص خارجی، صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری (در اندازه بزرگ)، صندوق سرمایه‌گذاری بدون ضامن نقدشوندگی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) اشاره کرد.
    برتری «صندوق‌ها» در رقابت با «شاخص»
    در این میان بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه گذاری در دوره یک ماهه منتهی به 26 آذرماه حکایت از برتری حدود نیمی از صندوق‌ها در مقایسه با شاخص کل بازار دارد، به طوری که در این مدت 35 صندوق سرمایه‌گذاری با ثبت بازدهی در محدوده 4/28 تا 8/13 درصدی در رتبه‌های برتر قرار گرفته و دو صندوق پیشگام و یکم دانا هم رتبه شاخص ایستادند؛ بازدهی دوره یک ماهه اخیر شاخص کل بورس معادل 5/13 درصد بوده است. در مدت مزبور صندوق سرمایه گذاری بورس بیمه با کسب بازدهی 4/28 درصدی به عنوان برترین صندوق شناخته شد و صندوق‌های بانک مسکن، سینا، تدبیرگران فردا و توسعه صادرات نیز هر کدام با بازدهی در محدوده 24 درصد به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند.
    افزون بر این صندوق‌های سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون، کارگزاری پارسیان، حافظ، سبحـان، تدبیرگران آگاه و فارابی به همراه 24 صندوق دیگر در رتبه‌های برتر از شاخص ایستادند، این در حالی است که 22 صندوق از جمله آپادانا، بانک اقتصاد نوین، رضوی، شاخصی کارآفرین، خوارزمی، بورسیران، بانک کشاورزی، فیروزه و تدبیرگر سرمایه در رتبه‌های بعد از شاخص قرار گرفتند.
    در دوره یادشده صندوق‌های رفاه، دیدگاهان و مهر شریعه به عنوان کم‌بازده‌ترین صندوق شناخته شده و به ترتیب بازدهی 4/8، 5 و 7/2 درصدی را به نمایش گذاشتند.

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مسعود اب از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 31 مهمان ها)

1. مالتی میلیاردر بورسی

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها