نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1673 از 5202 نخست ... 6731173157316231663167016711672167316741675167616831723177321732673 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16,721 به 16,730 از 52011

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    فلسطینیها خواستار حمایت اوباما از استقرار یک دولت فلسطینی شدند/ اوباما می داند با نتانیاهو چه کند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : یک رهبر فلسطینی به اوباما یاد آوری کرد که در سال ٢٠١٠ ، در نطقش در سازمان ملل متحد آرزو کرده است که «شاهد یک دولت مستقل فلسطینی باشد که در صلح با اسرائیل زندگی کند» و در سالهای بعد عضو سازمان ملل متحد گردد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ امروز هر دو طرف درگیری در خاورمیانه، هم فلسطینیها و هم دولت اسرائیل، پیروزی مجدد اوباما را به ریاست جمهوری آمریکا تبریک گفتند.

در حالیکه مناسبت شخصی میان اوباما و نتانیاهو، بعلت جانبداری نخست وزیر اسرائیل از میت رامنی، قدری تنش آلود بنظر میرسد، با این حال نتانیاهو، امروز مدعی شد که مناسبات دو کشور از همیشه محکمتر است.

اهود باراک- وزیر دفاع اسرائیل، امروز ضمن تبریک انتخاب اوباما، اظهار اطمینان کرد که سیاست آمریکا نسبت به اسرائیل که بر اصل الویت امنیت اسرائیل استوار است، کمترین تغییری نخواهد کرد.

بعقیده خبر گزاری فرانسه ، علیرغم پشتیبانی وسیع نظامی دولت اوباما از اسرائیل، بویژه در عرصه دفاع ضدموشکی و نیز حمایت دیپلماتیک فعالانه آمریکا در سازمان ملل بقصد به شکست کشاندن پروژه فلسطینیها، با این حال برخی تفاوت نظرها درباره پرونده اتمی ایران میان دو کشور، گاهی اوقات به درگیریهای علنی میان دو دولت انجامید.

خبرگزاری فرانسه، از یک مفسر اسرائیلی رادیو نظامی اسرائیل نقل می کند، که اوباما با پیروزی جدیدش نتانیاهو را مجبور به پرداخت قیمت حمایتهایش از رقیب اوباما خواهد کرد. بعقیده این مفسر فشارهائی که از این ببعد به دولت اسرائیل از سوی آمریکا وارد خواهد آمد ، احتمال زیادی دارد که فشارهای میانه روانهای نباشند.

امروز، نیروهای اپوزیسیون اسرائیل نیز نخست وزیر این کشور را بباد انتقاد گرفتند که چرا در امور داخلی آمریکا دخالت کرده و نسبت به دو کاندیدا بی طرف نبوده است. حتی رهبر یکی از احزاب میانه روی لائیک اسرائیل از دولت خواست که هرچه زودتر دست به اقداماتی بزند تا مناسبات را بحال عادی برگرداند.

امروز همچنین محمود عباس رهبر فلسطینی نیز به اوباما تبریک گفت و آرزو کرد که وی به کوششهایش برای صلح ادامه دهد.

صائب اراکت- مذاکره کننده اصلی فلسطینیها، اظهار امیدواری کرد که در دور جدید حکومت اوباما، یک دولت فلسطینی مستقر شود.

او به اوباما یاد آوری کرد که در سال ٢٠١٠ در نطقش در سازمان ملل متحد، آرزو کرده است که «شاهد یک دولت مستقل فلسطینی باشد که در صلح با اسرائیل زندگی کند». و در سالهای بعد عضو سازمان ملل متحد گردد.

اراکت، آرزو کرد که که اوباما با کوششهای فلسطینیها در سازمان ملل بقصد تبدیل شدن به یک دولت غیر عضو، مخالفت نکند .
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

مناظره تلویزیونی درباره سؤال از احمدی نژاد
    مطهری: مجلس که دکور نیست، می گویند همه چیز را باید از رهبری پرسید و بعد عمل کرد/ مجری: لطفاً در این مورد صحبت نکنید! / مطهری: کی گفته نظام با سئوال از رییس جمهور متزلزل می شود؟ هی می گویند آی آی، نظام را متزلزل کردید!/ زارعی: این چه وضع صحبت کردن است؟/ مردم گرانی را ول کرده اند و می پرسند چرا می خواهند طرح سئوال را اجرا کنید!/ مطهری: اینها استاد جوشکاری اند

مطهری: مسئله ای که مشکل اساسی در بین برخی ما اصولگرایان است. نوعی برداشتی است که ما از اصل ولایت فقیه داریم. به جای تبعیت از ولایت فقیه داریم نیت خوانی می کنیم. که نیت خوانی بر اساس نظر و منفعت شخصی است. در حالیکه ایشان می گویند من حرف پنهانی ندارم. یک نماینده گفته، رهبری مخالف سئوال هستند اما مصلحت نمی دانند بگویند، ما هم می توانیم بگوییم ایشان موافق طرح سئوال هستند اما مصلحت نمی دانند بگویند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مناظره علی مطهری و علیاصغر زارعی نمایندگان مردم تهران در مجلس در برنامه «دیروز امروز فردا» لحظاتی پیش آغاز شد.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ نکته عجیب آنکه مجری این برنامه، دائماً در میان سخنان مطهری سئوال و چالشی ایجاد می کرد ، اما اجازه می داد زارعی حرفهایش را بدون مزاحم مطرح کند.

اهم این مناظره با موضوع «طرح سئوال از رییس جمهور»، در پی می آید:

مجری برنامه: حق را برای خود محفوظ می دانم که هر جا مناظره از چارچوب خارج شد، وارد شده و تذکر بدهم.

مطهری (در پاسخ به چرایی طرح سئوال) : این طرح نباید به صورت تابو شناخته شود. نماینده مجلس باید پاسخگو باشد در قبال مردم و از حقوق آنها دفاع کرد. نباید باید به عنوان رابط میان ملت و دولت، این سئوال را مطرح کرده و پاسخش را بگیرد . به نظر من باعث می شود یک تخلیه روانی در جامعه صورت گیرد و این، یک سوپاپ اطمینان است. در این مسیر، طبعآً راه حل هایی ایجاد می شود.

زارعی: این جژء افتخارات جریان اصولگرایی است که انقدر شفاف و با فضای باز، باعث سئوال از رییس جمهور شده اند. د ر دولت های قبلی کمتر چنین فضایی وجود داشت، حتی وقتی که دولت و مجلس با هم همسو بودند. این که می گویند امروز طرح سئوال می کنیم یا فردا ، باعث مشکل می شود. دفعه قبلی هم می گفتیم که طرح سئوال نه اینکه فایده ای ندارد، بلکه نفعی هم ندارد. قرار هم نیست هر سئوالی کردیم، جوابی بگیریم و همه هم قانع شوند.

مطهری: برخلاف نظر آقای زارعی، سئوال مجلس هشتم از رییس جمهور مفید بود و بسیار برکات داشت. آنجا ما ده سئوال مطرح کردیم که در مجموع، آقای احمدی نژاد اعتراف کردند که در 5 مورد قوانین را رعایت کردند و خیلی موارد هم جواب ندادند. مثلاً ایشان گفتند که اگر طرحی توسط مجمع تصویب شود آن را اجرا نمی کند، این باعث می شود مردم حقیقت را بدانند.

وزیر اقتصاد گفتند که از نظرحقوقی نباید در مورد مسائل ارزی پاسخگو باشدد و نمی تواند پاسخگو باشد. ایشان هم نشانی آقای رییس جمهور را می دادند. طبیعی است که ذهن نمایندگان به طرح سئوال از رییس جمهور برود. نوسانات شدید قیمت ارز در شهریور ماه، خیلی بالا گرفت و باعث کاهش ارزش پول ما شد و این به این معن یاست که دارایی مردم تقسیم بر سه شد. طبیعی است که این سئوال را ما مطرح کنیم.

ما می خواهیم بدانیم این ماجرا صرفاً آثار تحریم هاست یا تعلل ها و سوء تدبیرها هم هست؟

مجری: آیا تنها راه، سئوال از رییس جمهور است؟

مطهری: مردم باید در جریان امور قرار بگیرند ، وقتی شما مشکلات را برایشان می گویید مردم بهتر همکاری می کنند.

زارعی: هیات رییسه در این زمینه خوب عمل نکرده، اعلام وصل عجولانه بوده و مطابق آیین نامه هم هیات رییسه نباید این کار را می کرد. البته من موافق اصل این مناظره نیستم...آیا در حال حاضر، چنین کاری به مصلحت است؟ ما نمی دونیم سوء مدیریت هم هست؟ نمی دانیم تحریم هم هست؟ طبیعی است ... یکی گفته 15 درصد تحریم است بقیه اش سوء مدیریت. دولت هم می گوید نه همه آن تحریم مشکل است. اقای رییس جمهور، مصاحبه ای کرد و فردا چه بلایی سر بازار آمد؟ منم موافقم با حل مشکلات، اما نمی خواهیم مشکلات بیشتر شود و مردم اذیت شوند.

آقای مطهری گفتند طرح سئوال اول از ریییس جمهور خیلی خوب بود، در حالیکه باعث شد از اول، دولت با مجلس مشکل داشته باشد و دلخور باشد. اگر قرار است کشور را با هم اداره کنیم، نبایدب ه صورت یکدیگر چنگ بزنیم.

مطهری:
    من این صحبت ایشان را قبول ندارم که ما تشکیک داریم در این قضیه. اگر ایرادی به هیات رییسه وارد باشد این است که چرا هیات رییسه پس از یک هفته، پاسخ نماینده رییس جمهور، باز هم پس گرفتن امضاها را قبول کرد. چون صریح آئین نامه است که این کار غیرقانونی است. یعنی پس از یک هفته، امکان لغو سئوال وجود ندارد. ما می دانستیم که استاندارها پس از ابلاغ سئوال، به نمایندگان فشار می آورند، هیات رییسه اما ارفاق کرده به دوستان، باز هم پس گرفتن امضاها را قبول کردند و باز هم از حدنصاب نیافتادند.

یک انتقادی که به اقای زارعی و دوستانشان دارم، می توانند توصیه کنند که امضاها را پس بگیرند . و اینکه بیایند نظرشان از صحبت های رهبری را به رهبری نسبت دهند کار درستی نیست. آمدند و گفتند که ما از نظر آقا اطلاع داشتیم.

مجری: لطفاً در مورد نظر رهبری و این مسائل لطفاً صحبت نکنید!

زارعی: هیات رییسه اعلام کرد تا یکشنبه هفته کاری، می توان امضاها را پس گرفت (که هفته قبلی به دلیل سرکشی به حوزه های انتخابیه ، نمایندگان تهران نبودند)

رییس قوه مجریه می زند که من می خواهم اوین بروم، دیگری می گوید شما متوهم هستید...رهبری تشر زدند که این چه وضعیتی است؟ نمایندگان آمدند گفتند اقا مطلبی فرمودند فضا را تغییر داده است. دوستی در هیات رییسه آدرس غلط به من داد، و گفت فلانی دوباره امضا کرده است. آقای مطهری قبلاً جایی امضاها را ذخیره کرده بودند و با عجله گفتند که امضاها شده 77 تا. چگونه شمارش کردند؟

این تفسیری که آقای مطهری کردند و گفتند تبصره دو، حاشیه است، اشتباه است. من و بذرپاش 1 ساعت در دفتر آقای لاریجانی نشستیم اما گفتند ایشان پشت میزشان نیستند.

مطهری: ایشان می گویند برخی امضاها برای سه ماه قبل بوده، اما نهایتاً از 20 شهریور شروع شده که می شود 2 ماه (نهایتا) ... اطلاعات ایشان کامل نیست. ما شنیده بودیم که معاون پارلمانی دولت برخی امضاها را پس گرفته بودند.

یک مسئله ای که مشکل اساسی در بین برخی ما اصولگرایان است. نوعی برداشتی است که ما از اصل ولایت فقیه داریم. به جای تبعیت از ولایت فقیه داریم نیت خوانی می کنیم. که نیت خوانی بر اساس نظر و منفعت شخصی است. در حالیکه ایشان می گویند من حرف پنهانی ندارم. یک نماینده گفته، رهبری مخالف سئوال هستند اما مصلحت نمی دانند بگویند، ما هم می توانیم بگوییم ایشان موافق طرح سئوال هستند اما مصلحت نمی دانند بگویند!

در باره اصل ولایت قفیه، اگر مردم تصور کنند اصل ولایت فقیه همان تصوری است که شما دارید، واقعاً پاسخ قانع کننده ای در آن دنیا دارید؟ ما داریم با اصل نظام بازی می کنیم.

زارعی: من صحبت های ایشان را اصلاً تایید نمی کنم. وقتی رهبری صراحتاً می گویند هر کسی فضای جامعه را نگران بکند، رفتار او قابل قبول نیست.

سئوال مجری: در این مسئله که بسیار مهم است (سئوال از رییس جمهور) ، آیا این دقت ویژه ای از مجلس می زلبد یا خیر؟

مطهری: قطعاً می طلبد. اگر شما به سئوال مجلس هشتم رجوع کنید که ما در کمال ادب سئوال کردیم. من گفتم که ما باید احترام رییس جمهور را حفظ کنیم اینکه ایشان حفظ نکردند بحث دیگری است.

اینکه اقای زارعی می گویند که نقل قول از رهبری نکردند اشتباه است، بارها آمدند پیش ما و گفتند که نقل قول خصصوی از رهبری در این مورد دارند. یا تهدید می کردند که اسمتان به لیست سیاه می رود.

مجری بار دیگر مانع شد و گفت در این مورد صحبت نکنید

مطهری: این صصحبت های خود رهبری در کرمانشاه هستند. ایشان می گویند رهبری یک مسئولیت کلان ارزشی است، دخالت در کارها هم نیست، وقتی برخی می گویند فلان کارا را نظر رهبری انجام می شود نه اینطور نیست همه برای خود مسئولیت مشخصی دارند. در همه اینها نه می تواند دخالت کند، نه حق دخالت دارد و نه قاد راست دخالت کند. خیلی از تصمیمات اقتصادی ممکن است رهبری مخالف باشند اما وارد نمی شود.

ایشان تاکید دارند که من دخالت نمی کنند اما این دوستان ما از یک کلام ایشان، هزار چیز معنی می کنند که درست نیست.

نمی شود به خاطر این صحبت های دوستان ما، تمام وظایف را رها کنیم و نه سئوال و نه استیضاح و نه هیچ چیز دیگر نمی شود که وظایف را رها کرد. رهبری همیشه صیحت می کنند. من صحبت های ایشان را دقیق مطالعه کردم هرگز چنین چیزی استنباط نمی شود. اساساً چه ربطی دارد طرح سئوال به این مسائل.

سئوال می کنم اقای زارعی، اساساً چرا نسبت به معیشت مردم بی تفاوت هستید؟ اگر نماینده مجلس نسبت به معیشت بیکار باشد چه می کند؟ پرسیدم از آقای کوثری می شود در خیابان راه برویم با این گرانی ها که پنیر 3 هزارتومانی شده 13 تومان، ایشان گفتند نمی شود، چون سه متر سه متر جلوی ما را می گیرند.

مجری این بار هم مانع صحبت های مطهری شد و گفت باید در چارچوب صحبت شود

زارعی: ما نگفتیم رهبری این حرفها را زندند، ما گفتیم رهبری در مورد اختلاف نظر صحبت کردند ، دقیقا مصداق این طرح است. اتفاقات نباید باعث هیاهوی رسانه های بیگانه شود. شما ببینید این طرح سئوال باعث چه هیاهو و سئءاستفاده ای شده؟ ما کی رو خوشحال می کنیم. ما الان در شرایطی هستیم که باید اختلافات را حل کرد. آقای مطهری گفتند اگر نمی شود طرح سئوال را مطرح کرد باید مجلس را تعطیل کرد، یعنی چه؟ یعنی باید مجلس های قبلی که این کار را نکردند هم تعطیل می کردیم؟!

الان یک رقابت سیاسی است، ما داریم با استدلال صحبت می کنیم. ما صحبت های رهبری را "نص" می دانیم. ایشان نصیحت کردند.

نکته دوم این است که می گویند ما بحث معیشت مردم را چرا پیگیری می کنیم؟ اینگونه نیست، من همواره در این جلسات اقتصادی هستیم. کی می گه با بی تفاوت هستیم؟

اقای مطهری را دارند صف کشی می کنند. با نسبت هایی که به من می دهند می خواهند نتیجه گیری کنند.

مطهری: اتفاقا اگر شما نگاهی به این قضیه بیاندازید، می بینید که عمدتا نماینده هایی که امضا کردند سیاسی نیستند و نماینده شهرستان ها هستند. اینکه می گویند من گفتم مجالس قبلی هم باید تعطیل می شد، چه ربطی دارد؟ خب تاحالا ما مگر همچین دولتی نداشتیم، اینکه بگوید ما قانون را قانون نمی دانیم و اجرا نمی کنیم.

می گویند اختلافات را علنی نکنید، مگر ما اختلاف داریم؟ یک جاهایی قانون اجرا نشده و ما باید سئوال منیم از وزیر یا استیضاح کنیم. مگه ما سر نظام با هم اختلاف داریم، همه قبول دارند نظام را. چرا انقدر می ترسیم؟ چرا انقدر نظام را یک موجود متزلزل می دانیم؟ آی آی مواظب باشید نظام دارد از بین می رود، نظام خیلی محکم است ، همه اصل انقلاب را قبول دارند، با یک پاسخ از رییس جمهور که نظام متزلزل می شود، بشینیم در پستو مشکلات را حل کنیم، خب شما که رییس جمهور را می شناسید اصلا گوش نمی کند به این چیزا.

مجری باز هم مانع شد و در مورد وقت صحبت کرد

مطهری: بگذارید من حرفم رو بزنم و وقتم هنوز تمام نشده است. مرغ آیا به تحریم مربوط است؟ این ها نشان می دهد که بی تدبری است؟ یا استفاده از ارز مرجع برای واردات خودروهای لوکس، این نشان می دهد که اصلاً برنامه ای نداشته دولت.

زارعی: اصلاً فرض کنیم رییس جمهور آمد و گفت منمقصرم یا مجلس گفت ما قانع نشدیم و برود به قوه قضاییه، آیا مشکلی حل می شود؟ بدتر از این قرار است انجام شود؟ کی گفته با طرح سئوال مشکل حل می شود، اوضاع را

این چه ادبیاتی است شما دارید؟ در پستو حل کردن مشکلات یعنی؟ این چه وضع صحبت کردن است؟ پستو شامل آنهایی است که موضوع دانشگاه آزاد را در پستو حل کردند.

مجری: خواهش می کنم در این مورد صحبت نکنید

مطهری: این طرح باعث می شود که مردم بفهمند مجلس یک موجود منفعل نیست. جناب آقای زارعی می رفمایند ما چه کردیم در مقابل دولت؟ همین چند روز پیش، فوریت عدم اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها، در شرایط بد کشور را تصویب کردیم. باید بگذاریم ثباتی در بازار ارز انجام شود و بعد این کار را کرد.

در مورد دانشگاه آزاد، اصلا ًان موقع نظر رهبری مشخص نبود و اصلاً مربوط به دانشگاه آزاد نبود مربوط به دانشگاههای غیرانتفاعی بود. آمدند جنجالی راه انداختند این دوستان، به رییس مجلس توهین کردند . خود اقای لاریجانی سر این قضیه بیشتر از همه زحمت کشید و اساسا آن هم برای مجلس هفتم بوده نه مجلس هشتم.

نباید از پاسخگویی فرار کنیم، من نمی فهمم این حرفها را که می خواهند با این طرح، کار سیاسی کنند!

زارعی: ما حرفمان این است که مصلحت نیست، فقط یک سری محدود از دوستان ما در مجلس فکر می کنند مشکلی پیش می آید، چطور چنین فکر می کنید؟ رزق و روزی مردم پس از سخنرانی رییس جمهور بدتر نشد؟

نکته دوم ، حواشی سئوال است، من صحبت های آقای مطهری را می خوانم که گفته اند: آقای مطهری بیاید ناگفته ها را بگوید. این چه ححرفی است؟ چه ناگفته ای؟ یکی دیگر گفته که "این دفعه دیگه اون دفعه نیست" این دیگر کت درآوردن است.

فرمایش رهبری رانصیحت قلمداد نمی کنیم ، این نظر ما با آقای مطهری متفاوت است. ایشان یک برداشت دیگر می کنند. البته اقای مطهری اطلاعات تاریخیشان بیشتر است، در جنگ احد وقتی گفتند حضرت علی تنگه را مواظبت کنید، همه ول کردند رفتند ، کفتند آنکه پیامبر گفته برای صحبت بود....چرا ما باید با صحبت های رهبری اینطوری برخورد کنیم؟ اگر قبول داریم که رهبری، کسی که به تمام اطلاعات نظام اشراف دارد، در جایگاهی است که اگر برخلاف ایشان عمل کنیمف قطعاً عاقبت به خیری نیست.

مردم می پرسند که این چه کاری است یم کنید، دیگر بحث گرانی را نمی کنند؟

مطهری: این تعامل با دولت که ایشان می فرمایند ، ما از این تعامل چه خیری دیدیم؟ مگر در قانون هدفهمندی با چه خیری دیدیم؟ اینها استاد تعامل و جوشکاری هستند، مجلس می آید کار می کند بعد رییس جمهور می گوید دست مرا باز بگذارید ، و بگذارید من کار خودم را بکنم...تعامل مدنظر رهبری

سخنان رهبری تنش زاست، اینکه می گویند فلان نهاد مقصر است، خب باید رسیدگی شود... یا اینکه چون ایشان آدم جسوری است نباید سئوال کنیم و باید عقب نشینی کنیم، این خیلی حرف بدی است؟ بعد می گویند دارید حاشیه درست می کنید، کی داره حاشیه درست می کند؟ طرحی سئوال شده

شما به خاطر آقایانی که در سال 88 دولت را متهم به تقلب کردند آنهمه سروصدا کردند، حالا خودتان هم دارید هیات رییسه را متهم به تقلب می کنید؟

می گویند مجلس دکور است، ما داریم یک نمایش دموکراسی می دهیم، همه چیز را از رهبری می پرسیم و بعد عمل می کنیم، اصلاً مجلسی نیست همه چیز را باید سئوال کرد. این کار ضربه به رهبری و نظام است.

ما هی می خواهیم بگوییم مجلس مستقل است و خودش کارش را می کند ، مگر در موارد اضطراری مثل قانون مطبوعات در مجلس ششم که رهبری وارد شدند و حق هم داشتند و اختیارش را دارند، اینها می خواهند بگویند تمام کارهای مجلس با نظر رهبری است

زارعی: ما داریم قانع می شویم به تبعات منفی، باید یک نفعی و سفره مردم داشته باشد، اما ندارد. از عمر دولت هم که چیزی نمانده...جلسه ای هم دیگر با دولت نداریم، چون همه پل ها خراب شده است و همه علیه هم صحبت می کنند. این رفتار قابل قبول نیست.

ریاست محترم مجلس، یک جلسه غیرعلنی مطرح کردند . من همانجا گفتم نمی شد در یک جلسه غیرعلنی برگزار کنیم؟ ما می گوییم اولویت بندی و مصلحت چه می گوید؟ باید بین بد و بدتر بد را انتخاب کنیم. ما اولویت نداریم، الان خود دولت با مجلس یک تیم درست کرده و دارد کار می کند، باید این تیم ها بیشتر شود.

من کسی هستم که اگر کسی در مجلس کار غیرقانونی کرد، به او سیلی زدم! البته کار خوبی نکردم!

مطهری: ما دیگر فرصتی نداریم؟

مجری: از شما شروع شد و با آقای زارعی باید تمام شود.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

رئیس جمهور سودان امروز پنجشنبه هشدار داد که رژیم صهیونیستی به دلیل بمباران یک کارخانه نظامی در سودان پاسخ دردناکی از سوی خارطوم دریافت خواهد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، رادیو رسمی سودان گزارش داد: عمر البشیر این سخنان را بعد از دومین عمل جراحی جزئی ظرف کمتر از چهار ماه مطرح کرد.

رئیس جمهور 68 ساله سودان گفت: من در وضعیت جسمی خوبی هستم و واکنش ما به اسرائیل دردناک خواهد بود.

این سخنان البشیر اولین اظهارنظر وی درباره رژیم صهیونیستی از زمان حمله این رژیم به یک کارخانه نظامی در سودان است. خارطوم اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در نیمه شب 23 اکتبر از چهار فروند جنگنده رادارگریز برای حمله به یک کارخانه نظامی در قلب خرطوم استفاده کرده است.

رژیم صهیونیستی هنوز درباره این بیانیه خارطوم اظهارنظر نکرده است. رئیس جمهور سودان که به سخنرانیهای آتشین معروف است در هفتههای اخیر نسبتا بی سروصدا بوده و سخنرانیهای خود را محدود کرده است.

البشیر بعد از یک عمل جراحی موفق کوچک روز چهارشنبه بیمارستان محل بستری خود را در عربستان سعودی ترک کرد و دوره نقاهت را در این کشور سپری میکند. گزارشهای رسمی رسانهای حاکی از اینست که این عمل جراحی به دنبال یک معاینه عادی روی تارهای صوتی وی که دچار عفونت شده بودند انجام شده است.

دفتر رسانهای البشیر در اواخر ماه اکتبر شایعات مبنی بر بیماری وی را تکذیب کرد و گفت: وی صرفا در ماه رمضان یک عمل جراحی جزئی انجام داده است.
    ویرایش توسط وحید 20 : 2012/11/09 در ساعت 01:33

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

باراک اوباما بزودی به میانمار می رود

رئیس جمهوری آمریکا، هفدهم نوامبر، کمتر از ده روز دیگر به میانمارمی رود. کاخ سفید با اعلام این خبر گفته است که باراک اوباما در میانمار با تین سین، رئیس جمهوری و آنگ سان سوچی، رهبر اپوزیسیون و برنده جایزه صلح نوبل دیدارمی کند.
    این نخستین بار در سه دهه گذشته است که یک رئیس جمهوری آمریکا به میانمار، برمه سابق، خواهد رفت.
    روابط آمریکا و میانمار از هنگام آغاز اصلاحات در این کشور رو به بهبود گذاشته است.
    آقای اوباما در سفر سه روزه اش به جنوب شرق آسیا به تایلند و کامبوج نیز خواهد رفت.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

گزارشگران بدون مرز خواستار روشن شدن سرنوشت «ستار بهشتی» شد

سازمان گزارشگران بدون مرز روز پنج شنبه، ۱۸ آبان ماه، با انتشار بیانیهای روشن شدن سرنوشت ستار بهشتی، وبلاگ نویس بازداشت شده را خواستار شدند. برخی از گزارش ها حاکی از کشته شدن وی در بازداشتگاه نیروی انتظامی است.

الیستر برت، معاون امور خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه بریتانیا، نیز در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر کشته شدن ستار بهشتی، وبلاگ نویس بازداشت شده زیر فشار بازجویی، اعلام وضعیت دقیق او از سوی مسئولان جمهوری اسلامی را خواستار شدهاست.

سایتهای خبری منتقد جمهوری اسلامی، ستار بهشتی را کارگر وبلاگ نویسی معرفی کردهاند که هفته گذشته با مراجعه ماموران پلیس فتا، پلیس فضای تبادل اطلاعات، به محل مسکونی اش بازداشت و روانه بازداشتگاه شد.

وب سایت کلمه، وب سایت نزدیک به میرحسین موسوی، روز پنجشنبه، ۱۱ آبانماه، از بازداشت «ستار بهشتی، فعال مدنی، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکههای اجتماعی فیس بوک» خبر داده بود که به نوشته این سایت، «توسط پلیس فتا» بازداشت شده بود.

وب سایت کلمه از ضرب و شتم شدید ستار بهشتی نیز خبر داده بود.

روز سهشنبه، ۱۶ آبان ماه، وب سایت کلمه اعلام کرد که ستار بهشتی زیر فشار بازجویی و شکنجه کشته شده است. به نوشته این وب سایت، همان روز به خانواده آقای بهشتی گفته شده بود که برای تحویل گرفتن جنازه او به پزشکی قانونی کهریزک مراجعه کنند.

پس از آن بود که سحر بهشتی و گوهر عشقی، زنانی که خود را خواهر و مادر ستار بهشتی معرفی میکردند در گفت و گو با مسیح علی نژاد، خبرنگار آزاد مقیم لندن ضمن شرح ماجرای بازداشت ستار بهشتی، خبر کشته شدن این وبلاگ نویس، را با توصیه مسوولان برای خریدن قبر برای او تایید کردند.

سایت «بازتاب امروز»، که از آن به عنوان سایتی نزدیک به محسن رضایی یاد می شود، روز چهارشنبه، ۱۷ آبانماه، با انتشار خبری، تاکید کرد که نمایندگان مجلس ایران از اخبار مربوط به کشته شدن ستار بهشتی، مطلع شدهاند و در پی تحقیق درباره آن هستند.

اما از عصر چهارشنبه، تلفنهای مربوط به خانواده آقای بهشتی که تا پیش از این از کشته شدن او خبر میدادند یا پاسخگوی تماسهای خبرنگاران نبودند یا اینکه در پاسخ به اصرار آنها، خبر مرگ او را تکذیب کرده و تنها اعتصاب غذای این وبلاگ نویس بازداشت شده را تایید میکردند.

با اینکه مسوولان پلیس امنیت، زندان اوین، دادستانی، سازمان زندانها و دیگر مسوولان قضایی و امنیتی درگیر این ماجرا، در میانه بالاگرفتن اخبار ضد و نقیض درباره این وبلاگ نویس سکوت کرده بودند، صبح پنج شنبه، ۱۸ آبان ماه، وب سایت خبری کلمه با انتشار تصویر شکایت نامه آقای ستار بهشتی از بازجوی خود که خطاب به «آقای اعلائی مسئول اندرزگاه ۳۵۰» نوشته شده بود از ضرب و شتم شدید خود با مشت و لگد، بسته شدن به میز و ضربه زدن با لگد به سر و صورت خود در جریان بازجویی خبر داده و تاکید کرده بود که مسوولان پلیس فتا او را بار دیگر احضار کرده و قرار است به مکان دیگری ببرند.

در متن این شکایتنامه که «کلمه» با امضای ستار بهشتی منتشر کرده تاکید شدهاست که «عواقب هر اتفاقی» که برای او پیش آید «پلیس فتا» را «مقصر» می داند و همین طور اگر «اعترافی» از او گرفته شود «تحت شکنجه» بودهاست.

خبرگزاری ایلنا نیز روز پنج شنبه در گفت و گو با منصور حقیقتپور، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی، از قول وی نوشت که «در صورت ضرورت، این پرونده را در کمیسیون امنیت ملی مجلس» بررسی خواهند کرد.

آقای حقیقتپور تاکید کرده که «در خصوص ستار بهشتی مساله به گونهای نیست که از سوی کمیسیون نیاز به ورود باشد و قطعا در صورت لزوم دستگاه های متولی به این مساله خواهند پرداخت.»

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین گفته است تا زمان انجام گفت و گویش با ایلنا، گزارشی در این زمینه به کمیسیون امنیت ملی نرسیدهاست.

سازمان گزارشگران بدون مرز در بیانیه روز پنجشنبه خود از مسئولان جمهوری اسلامی ایران خواسته تا «در این باره به شکل رسمی تحقیق و بررسی کنند و نتایج آن را برای عموم انتشار دهند.»

در این بیانیه تاکید شده که «جامعه جهانی نباید اجازه دهد جنایات رژیم در زندانها ادامه یابد و مسئولان آن از مصونیت از مجازات برخودار باشند.»

به نوشته وبسایت کلمه، به خانواده آقای بهشتی اجازه داده نشده برای مراسم خاکسپاری او حضور پیدا کنند.

در عین حال کلمه تاکید کرده است: «با توجه به اینکه هنوز جنازهای به این خانواده تحویل نشده، نمیتوان درباره ابعاد دقیق این خبر به طور قطعی قضاوت کرد.»

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

لغو «برابری زن و مرد» از قانون اساسی جدید مصر
    دکتر «فرید اسماعیل» از رهبران حزب آزادی و عدالت و عضو مجلس موسسان گفت که با لغو ماده مربوط به برابری بین زن و مرد توافق شد و ماده 71 نیز به متن «ممنوعیت هر گونه سوء استفاده و کار اجباری و تجاوز حقوق کودکان و زنان» تغییر یافت.

اعضای مجلس موسسان تدوین قانون اساسی جدید مصر با لغو ماده 68 مربوط به «برابری زن و مرد» از قانون اساسی جدید موافقت کردند.

به گزارش فارس به نقل از المصری الیوم، اعضای مجلس موسسان تدوین قانون اساسی در نشست خود با نمایندگان گروههای سیاسی بر سر لغو ماده 68 مربوط به برابری زن و مرد به توافق رسیدند.

اعضای مجلس موسسان همچنین درباره سه ماده مورد اختلاف اعم از ماده 67 مربوط به کودکان و ماده 71 ویژه کار اجباری و آزادی عقیده به توافق اولیه رسیدند.

دکتر «فرید اسماعیل» از رهبران حزب آزادی و عدالت و عضو مجلس موسسان گفت که با لغو ماده مربوط به برابری بین زن و مرد توافق شد و ماده 71 نیز به متن «ممنوعیت هر گونه سوء استفاده و کار اجباری و تجاوز حقوق کودکان و زنان» تغییر یافت.

از سوی دیگر «عمرو موسی» نامزد سابق ریاست جمهوری مصر و عضو مجلس موسسان سندی را که شامل اصلاح و تغییرات درباره 200 ماده قانون اساسی است و به امضای بیش از 30 عضو مجلس موسسان رسیده است به دکتر «عمرو دراج» دبیرکل مجلس موسسان ارائه کرد.

پیش از این «حسام الغریانی» رئیس مجلس موسسان تدوین قانون اساسی اعلام کرد که کمیته تدوین، پیشنهادات اعضا را تا روز شنبه بررسی میکند و روز یکشنبه نیز برای تصویب موارد توافقی رأیگیری صورت خواهد گرفت تا باب بررسی مواردی که اعضا درباره آن اختلاف دیدگاه دارند، باز شود و زمینه برای تدوین نهایی پیشنویس قانون اساسی جدید مهیا شود.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    معاون اول قوه قضائیه

جریان فتنه با ادبیات وحدت ملی و نجات ملی به میدان آمده است

سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه شامگاه چهارشنبه در همایش سالانه سخنرانان برجسته کشوری که از سوی هیئت رزمندگان اسلام در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) برگزار شد با اشراه به تحریم ها گفت:« آنها میخواهند عنوان کنند شرایط سخت اقتصادی در ایران به دلیل ادامه فعالیتهای هستهای است و در واقع دشمنان میخواهند با ایجاد اینگونه تحریمها ایران را وادار به تسلیم کنند.»

وی با بیان اینکه دشمنان قرارگاه قوی و اتاق جنگ اقتصادی را علیه کشور ما تشکیل دادهاند، افزود: القاء ناامیدی مردم از آینده نظام و مسئولان از ابعاد جنگ روانی دشمنان است و آنها میخواهند بگویند عدم توانمندی مسئولان باعث به وجود آمدن این مشکلات است و در نهایت تمرکز اصلی آنها بر روی ولایت است.

رئیسی عنوان کرد: دامن زدن به اختلافات قومی و قبیلهای، تبلیغ ناکارآمدی نظام و فعال کردن ضد انقلاب خارج نشین از دیگر اقدامات آنها است که در این راستا همه گروههای ضد انقلاب را علیه انقلاب اسلامی دور هم جمع و آنها را بسیج کردند.

وی اضافه کرد: جریان فتنه امروز در داخل کشور در حال کار است و میخواهد بدون آنکه هزینهای پرداخت کند و بدون آنکه از ظلم بزرگی که به نظام داشته توبه کند وارد صحنه شود.

معاون قوه قضائیه اضافه کرد: امروز در برخی از روزنامههای کشور القاء اینکه باید سیاستهای خارجی کشور تغییر کند به چشم میخورد که این امر در راستای همان حرکات دوران فتنه است.

جریان فتنه در کشور تمام نشده است

وی با بیان اینکه جریان فتنه در کشور تمام نشده است افزود: جریان انحرافی که خود را به جایگاه ثروت و قدرت نزدیک کرده به دنبال آن است تا با ارتباط با اصلاح طلبان به نحوی نسبت به نارساییهای اقتصادی کشور فرافکنی کند و این تفکر را تبلیغ کند که باید با آمریکا مذاکره کرد.

رئیسی اضافه کرد: برخی از افراد ادبیات آنها در این ایام تغییر کرده و ادبیات سازش را در پی گرفتند که این ادبیات با ادبیات رهبری زاویه دارد و ادبیات عزت بخشی نیست.

معاون اول قوه قضائیه افزود: جریان فتنه و ضد انقلاب بدنبال بیان شعارهایی همانند انتخابات آزاد و القاء عدم کارآمدی اصولگرایان در اداره کشور هستند و بیان عباراتی همانند وحدت ملی و نجات ملی از ادبیات جدید آنها است.

وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات باید وحدت از سوی تمام جناحهای علاقمند به انقلاب و نظام حفظ شود، عنوان کرد: همه باید نسبت به اصول و محکمات انقلاب پافشاری کنند.

حجت الاسلام رئیسی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب تمایل دارند دولت فعلی تا پایان دوره به کار خود ادامه دهد و با اتمام دوره فرود آزادی داشته باشد اما ایشان هیچ گاه مخالف بیان مطالبه از مسئولان نیستند.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

سایت الف با انتقاد از سیاست ارزی کشور

جمهوری اسلامی به دوران قاجار پرتاب شده است

سایت محافظهکار «الف» با انتشار یادداشت کوتاهی از سیاستهای اقتصادی دولت احمدینژاد انتقاد کرد و نوشت این سیاستها جمهوری اسلامی را به دوره «قبل از مشروطه» پرتاب کرده است.

به گزارش دیگربان این سایت روز چهارشنبه (۱۷آبان) کاهش ارزش پول ملی را «فاجعهای» دانسته که آثار آن «به تدریج در سفره حقوقبگیران و اقشار کم درآمد و هم در اداره و عملکرد بنگاههای اقتصادی کشور نمایان میشود.»

سایت «الف» با معرفی بانک مرکزی به عنوان عامل اصلی «فاجعه ارزی» از ابلاغ بخشنامه این بانک به کارآفرینانی که تسهیلات ارزی دریافت کردهاند٬ به شدت انتقاد کرده است.

آنطور که این سایت محافظهکار نوشته است این بخشنامه «همه کارآفرینانی که تسهیلات ارزی دریافت کردهاند را موظف کرده اقساط این تسهیلات را به نرخ مبادلهای عودت دهند.»

«الف» نوشته این تصمیم «یعنی نقض یکطرفه و صریح قرارداد حکومت با مردم. یعنی پرتاب جمهوری اسلامی به قبل از مشروطه، زمانی که ملت ایران از جور حکام مستبد قاجار در جستجوی عدالتخانه بود.»

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

هشدار بشار اسد به غربی ها

جهان نمی تواند مسئولیت هزینه حمله به سوریه را بر عهده بگیرد

رئیس جمهوری سوریه با تاکید بر اینکه هرگز از کشورش خارج نخواهد شد، به غربی ها هشدار داد از دست زدن به ماجراجویی نظامی علیه سوریه برحذر باشند، چرا که هیچ کس نمی تواند پیامدهای آن را پیش بینی کند.

به گزارش مهر، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در گفت وگو با شبکه روسیاالیوم گفت : من عروسک نیستم، من یک سوری هستم، من باید زندگی کنم و در سوریه هم بمیرم.

وی مدعی شد : معتقدم هزینه تجاوز خارجی به سوریه در صورتی که رخ دهد، به قدری زیاد خواهد بود که تمام جهان نمی توانند آن را برعهده بگیرند و پرداخت کنند، به ویژه اینکه ما آخرین دژ ثبات و همزیستی در منطقه هستیم، در نتیجه این تجاوز، تاثیر دومینو خواهد داشت که بر جهان از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام تاثیر خواهد گذاشت و پیامدهای آن بر دیگر مناطق جهان هم مشخص است.

اسد ادامه داد : من گمان نمی کنم که غرب در چنین مسیری حرکت کند، اما اگر چنین کاری کنند(دست به تجاوز نظامی به سوریه بزنند)، هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که پس از آن چه رخ خواهد داد.

رئیس جمهوری سوریه که تا کنون بیش از ۳۳ هزار نفر از هموطنانش را به خاک و خون کشیده است ادعا کرد : من عروسک نیستم، مرا غرب نیاورده که بخواهم به غرب یا کشورهای دیگر بروم، من سوی هستم، من ساخته و پرداخته سوریه هستم، من باید در سوریه زندگی کنم و همینجا هم بمیرم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

روایت دبیرکل حزب اسلامی کار از اقتصاد امروز ایران

بازار فروپاشیده، صنایع تعطیل شده اند و بیکاری افزایش یافته

دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: «مدیریت تامین اجتماعی برای تامین منابع مالی به دنبال افزایش سن بازنشستگی است، اینها گره جدیدی ایجاد میکنند که بعدها برای باز کردن آن مشکل خواهند داشت.»

به گزارش ایلنا حسین کمالی، وزیر اسبق کار و تامین اجتماعی در اجتماع جمعی از کارگران و بازنشستگان شهر آبیک که در سالن اجتماعات شهید سمائیان این شهر برگزار شد، با بیان اینکه جامعه کارگری در شرایط فعلی اقتصادی، بیشترین لطمه را میبیند افزود:«مسالهای که امروز دارای اهمیت است وضعیت جامعه کارگری است و وضعیت نامطلوب شرکتها در شهرهای صنعتی البرز قزوین، کاوه، رشت و کاسپین و… در خصوص تولید نشانگر مشکل است.»

وی با اظهار اینکه شهر صنعتی البرز قزوین روزی یکی از قطبهای صنعت کشور بود، افزود: «شهر صنعتی کاوه نیز در شهر ساوه نیمه تعطیل است و شهر صنعتی رشت نیز وضعیت مشابهی دارد.»

وزیر پیشین کار در دولت سازندگی و اصلاحات ادامه داد: «در شهر صنعتی کاسپین قزوین نیز بسیاری از واحدهای تولیدی نتوانستند تولیدی داشته باشند و بزرگترین مرکز دامداری در زیاران نیز تعطیل شده است.»

کمالی با اشاره به اینکه وی ۴۰ سال پیش در شهر آبیک قزوین کار کرده است، افزود: زمانی تمامی شهرهای صنعتی فعال بود در حالی که هم اکنون مشاهده میشود خاکستر مرگ بر روی آنها پاشیده شده است.

دبیر کل حزب اسلامی کار با بیان اینکه ۱۰ سال پیش موضوع خودکفایی گندم کشور را مطرح کردند و اعلام شد گندم صادر خواهند کرد، تصریح کرد: در حال حاضر به جای طلب از کشورهای دیگر، گندم آمریکایی وارد میشود، یعنی به جای طلب گندم آمریکایی را آرد میکنیم.

وی با تاکید براینکه وضعیت خدمات در کشور هم مطلوب نیست، گفت: چند هفته پیش بازاریان تهران به علت تغییر ساعتی قیمتها تحصن کردند و این موضوع نشانگر از هم پاشیدگی بازار بود.

وزیر اسبق کار و تامین اجتماعی با اظهار اینکه در این شرایط بد اقتصادی، جامعه کارگری بیشترین لطمات را میبیند، افزود: هم اکنون شاهد افزایش میزان طلاق، تعداد زندانیان در داخل و خارج هستیم.

کمالی با اعلام اینکه دولت وامهای کلانی را برای رونق اقتصادی به صنایع داد اما برخیها این وامها را در بخشهای دیگر به جز تولید سرمایه گذاری کردند و دولت از این مساله جواب نگرفت، گفت: تولید با روشهای سنتی در عصر کنونی امکان پذیر نیست و دولت باید دانش نو را وارد ساختار تولید کشور کند.

وزیر پیشین کار در دولت سازندگی و اصلاحات با اظهار اینکه در هر خانوادهای ۲ یا ۳ نفر بیکار وجود دارد، اعلام کرد: در حال حاضر برخی از اقلام مورد نیاز و ضروری از ۳۰ تا ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

دبیر کل حزب اسلامی کار با بیان اینکه هنوز یاد نگرفتهایم با همدیگر درست حرف بزنیم و به حرف همدیگر گوش دهیم، تصریح کرد: باید با توجه به نظرات مخالف هم، کنار همدیگر بنشینیم و حرفهایمان را بزنیم و به جای دعوا به دنبال حل مشکل و فعالیت سازنده باشیم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 29 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 29 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها