نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2029 از 5221 نخست ... 10291529192919792019202620272028202920302031203220392079212925293029 ... آخرین
نمایش نتایج: از 20,281 به 20,290 از 52202

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,701 بار در 26,714 ارسال
    مشکلات دارو از آنچه به نظر می رسد جدی تر است

در حال حاضر مشخص نیست چه کسی مسئول اصلی حل مشکلات دارو است و لذا این کمیته می تواند در رفع ابهامات در این حوزه اثر گذار باشد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : در پی بررسی مشکلات حوزه دارو در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح گردید که این مشکلات جدی تر و واقعی تر از آن است که احساس می شود.

دکتر احمد آریایی نژاد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: موضوع اختصاص ارز و واردات دارو باید به طور جدید پیگیری شود چرا که حوزه دارو با مشکلات عدیده ای همراه است.

وی با بیان این که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بانک مرکزی وزارت بهداشت و درمان برای حل مشکلات دارو کمیته ای ویژه تشکیل داده اند خاطر نشان کرد: برای حل مشکلات حوزه سلامت به ویژه دارو تشکیل این کمیته ضروری است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر مشخص نیست چه کسی مسئول اصلی حل مشکلات دارو است و لذا این کمیته می تواند در رفع ابهامات در این حوزه اثر گذار باشد.

وی افزود: این کمیته می تواند حلقه مفقود همکاری بین سازمان های مرتبط باشد و جریان رفع مشکلات حوزه دارو را به حرکت اندازد.

درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال
    کواکبیان در نشست با دانشجویان:

انتقاد از سیاست های کنترل ارز/ با مردم کمیته امدادی برخورد می شود
    بندرعباس - خبرگزاری مهر: دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: نگران کنفرانس مطبوعاتی روز یکشنبه رئیس جمهور هستم چون ممکن است در این نشست مسائلی مطرح شود که مردم را چندین روز درگیر کند.

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    [COLOR="#B22222"]رييس سازمان بسيج مستضعفين:
    هركس مقابل آمريكا كوتاه بيايد، مورد نفرين و غضب شهدا قرار مي گيرد [/COLOR
    ]
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

عضو فعال
    [SIZE=5]جام جهانی کشتی آزاد 2013 – تهران
    ایران با غلبه بر آمریکا فینالیست شد
    خبرگزاری فارس: تیم ملی کشورمان در آخرین دیدارش در مرحله گروهی جام جهانی کشتی آزاد از سد آمریکا گذشت تا فینالیست شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت های جام جهانی کشتی آزاد 2013 تهران که از صبح امروز در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران آغاز شده است، بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت 17:10 در نوبت عصر پیگیری شد که تیم کشورمان بعد از پیروزی مقابل گرجستان به مصاف آمریکا رفت.

آزادکاران ایران که در نوبت صبح ابتدا 7 بر صفر ژاپن را شکست داده بودند و در دومین گام نیز با اقتدار و با نتیجه 6 بر یک از سد بلغارستان گذشته بودند در نخستین دیدار نوبت عصر نیز مقابل گرجستان با نتیجه 7 بر صفر به برتری دست یافتند تا برای حضور در فینال تنها به پیروزی مقابل آمریکا نیاز داشته باشند.

ایران در آخرین مسابقه نیز با غلبه بر آمریکا جواز حضور در فینال را کسب کرد.

پیروزی در این مسابقه هم مانند 3 دیدار گذشته در حالی برای ایران به دست آمد که هنوز مسابقات به طور کامل به پایان نرسید و رقابت های اوزان 96 و 120 کیلوگرم برگزار نشده بود و آزادکاران با پیروزی در 4 وزن از 5 وزن اول پیروزی خود را مسجل کردند.

برای ایران در این مسابقه حسن رحیمی در 55 کیلو، اسماعیل پور در 60 کیلو، مهدی تقوی در 66 کیلو و احسان لشگری در 84 کیلو صاحب پیروزی شدند و تنها اکبری در 74 کیلو به باروس قهرمان المپیک لندن باخت.

در حساس ترین دیدار این رقابت مسعود اسماعیل پور به مصاف کولمن اسکات دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن رفت که در 2 تایم و با اقتدار و با نتایج 2 بر صفر و 3 بر یک حریف را مغلوب کرد تا نشان دهد شایستگی کسب مدال در المپیک را داشته است، اما به آن نرسید. البته کشتی گیر آمریکایی در چندین نوبت با حرکات غیرورزشی اعتراض تماشاگران را برانگیخت به طوری که جونز سرمربی آمریکا نیز در چندین نوبت به کشتی گیرش تذکر داد که آرام باشد.

در دیدار وزن 66 کیلوگرم هم مهدی تقوی در 35 ثانیه 5 امتیاز از حریف آمریکایی اش گرفت تا پیروز تایم اول باشد. در تایم دوم بعد از اینکه امتیازی رد و بدل نشد کار به کلینچ رسید که گوی به نفع کشتی گیر آمریکایی آمد تا خم تقوی را در اختیار بگیرد اما کشتی گیر کشورمان بعد از چند ثانیه مقاومت، کنده حریف را بالا آورد و با کسب 2 امتیاز این تایم و این مسابقه را به نفع خود به پایان رساند.

* نتایج انفرادی این دیدار به شرح زیر است:

55 کیلو: حسن رحیمی، برنده – ساندرز (6 بر صفر و 8 بر صفر)

60 کیلو: مسعود اسماعیل پور، برنده – کولمن اسکات (2 بر صفر و 3 بر یک)

66 کیلو: مهدی تقوی ، برنده – برنت مت کالف (5 بر صفر و 2 بر صفر؛ کلینچ به نفع حریف آمده بود)

74 کیلو: عزت اله اکبری،– جردن باروس برنده (صفر بر 4 و صفر بر 2)

84 کیلو: احسان لشگری، برنده – مکسول جان اسکرین (6 بر صفر و 5 بر 2)

96 کیلو: حامد تاتاری – جیمز دانیل برگمن (در حال برگزاری)

120 کیلو: کمیل قاسمی – تراول دلاگنف (در حال برگزاری)[/SIZE]
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

5. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    بر اساس برآورد مرکز آمار ایران، جمعیت ایران به ۷۷ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۹۳۰ نفر رسید.
    به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاعرسانی مرکز آمار ایران، بر اساس برآورد مرکز آمار ایران، جمعیت ایران به 77 میلیون و 176 هزار و 930 نفر رسید.

محاسبه جمعیت کشور بر اساس رابطه رشد به صورت زیر انجام میشود:

رابطه رشد عبارت است از : Pn=P0(1+r)n

که در آن Pn پیش بینی جمعیت میانه سال 1390 و P0 جمعیت سرشماری سال 1385 و r رشد جمعیت سالانه کشور است که حدوداً برابر با 0.015 میباشد.

ساعت جمعیتی در پایگاه اطلاعرسانی مرکز آمار ایران، در هر لحظه جمعیت کشور را بر اساس اطلاعات مذکور برآورد و نمایش میدهد.

*خانوار ایرانی کم جمعیت شده

بر اساس یکی از نتایج مهم سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 کاهش نرخ رشد جمعیت از 1.62درصد سال 1385 به رقم 1.29درصد سال 1390 کاهش یافته است و بُعد(اندازه) خانوار از 4.03نفر سال 1385 به رقم 3.55نفر در سال 1390 رسیده که باعث هشدار کارشناسان و سیاستگذاران به تجدید نظر در سیاست کنترل جمعیت شد.

بر این اساس به جای سیاست کنترل جمعیت و شعار دو تا بچه کافیه، بحث تشویق به زادآوری جمعیت مطرح شد.

از جمله این سیاستها این که فرزند چهارم نیز مشمول بیمه تامین اجتماعی قرار میگیرد و مرخصی زایمان بانوان افزایش یافته و حتی برای پدر نوزاد نیز مرخصی مختصری در نظر گرفته شد و دولت برای خانوار جوان با سه فرزند یا بیشتر امکانات زمین یا تسهیلات در نظر میگیرد.

سیاست توسعه اقتصادی در قانون برنامه پنجم و سند چشمانداز کشور ایجاب میکند که سیاست کنترل جمعیت تبدیل به سیاست تشویق جمعیت شود، چون جمعیت جوان یکی از عوامل توسعه به شمار میرود و کشور نباید به سمت پیر شدن جمعیت حرکت کند.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج اکبری نمایش پست ها
    [COLOR="#B22222"]رييس سازمان بسيج مستضعفين:
    هركس مقابل آمريكا كوتاه بيايد، مورد نفرين و غضب شهدا قرار مي گيرد [/COLOR
    ]
    منظور رئیس بسیج مستضعفین( این کلمه اخرش را شک دارم! ) مورد نفرین و غضب روسیه بود ! اشتباه گفت شهدا !!
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    فارس در سالروز وفات حضرت معصومه منتشر کرد
    کرامات حضرت فاطمه معصومه(س) از زبان خادم حرم
    خبرگزاری فارس: مسئول ثبت کرامات آستان مقدس حضرت معصومه(س) میگوید: بعد از ده سال خدمتگزاری در قم مأموریت پیدا کردم تا به عنوان نماینده آستان حضرت معصومه (س) به مشهد بروم. آنجا بود که خواب همکارم به حقیقت پیوست.

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، دهم ربیع الثانی سالروز شهادت یا رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) است. این بانوی با کرامت از مقام بالایی برخوردار بوده تا جایی که تنها از ایشان به عنوان کریمه یاد شده است و سه امام بزرگوار درباره شأن و مرتبه کریمه اهل بیت (س) سخن گفتهاند.

مقام شفاعت یکی از مقامهای حضرت معصومه (س) است. حضرت معصومه(س)، در بین بانوان با عظمت اسلام بعد از وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا (س)، تنها بانویی است که از امام معصوم برایشان زیارتنامه صادر شده است. حضرت معصومه (س) با آمدن به ایران و شهر قم، برکات و کرامات سرشاری را با خود آوردند که این کرامات هم چنان ادامه دارد.

گزارشهای بسیاری از برطرف شدن گرفتاریها، مشکلات و برآورده شدن حوائج متوسلین به حضرت معصومه (س) رسیده که نشان از الطاف و کرامات بیاندازه این بانوی با عظمت دارد.

به همین جهت گفت و گوی مشروحی را با جواد عبداللهی، مسئول ثبت کرامات آستان مقدس حضرت معصومه (س)، انجام دادیم که ما حصل آن از نظر میگذرد.

اقسام کراماتی که در دفاتر ثبت کرامت حرم نوشته میشود

* آقای عبداللهی در ابتدا بفرمایید در بخش ثبت کرامات چه وظیفهای را انجام میدهید؟

ـ ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام رحلت کریمه اهل بیت، حضرت معصومه (س)، عرض کنم کراماتی که ما در اینجا مد نظر داریم، دو دسته است؛

یک دسته کراماتی است که به خادمان میشود و یا خادمانی هستند که از ابتدا به واسطه کرامت و دعوت حضرت معصومه (س) به خدمت ایشان رسیده و خادم شدهاند، که معمولا با اینکه اسامی آنها را دارم، اما حاضر به بیان کرامتی که حضرت در حقشان داشته نیستند و لب باز نمیکنند.

آنها میگویند این کرامت و لطف چیزی است بین خود ما و حضرت که بیان نمیکنیم. البته بعضی از این کرامات نیز بیان و ثبت شده، مثل لطفی که در حق خود بنده داشتند و سبب خدمتگزاری من در این آستان شدند.

دسته دیگر، بحث شفایافتگان و حاجت رواهایی است که زائر هستند و به این بانوی کریم متوسل شدهاند و جواب گرفتهاند. این افراد گاهی مراجعه میکنند و موضوع را مطرح کرده و ما در این واحد بررسی و ثبت میکنیم.

گاهی نیز به شکل خاطره و تعریفهایی است که اطرافیان و شاهدان انجام میدهند و یا کراماتی است که خادمان از حضرت معصومه (س) در حق زائران میبینند.

به هر حال، دفتر ثبت کرامات حضرت معصومه (س) به ثبت و نگهداری این کرامات پرداخته است.

از کرامات سالیان دور تا کراماتی در حق علما و بزرگان و بحث خادمان و شفا یافتگان و حاجت رواها بوده، در اینجا به ثبت رسیده است. دوستان ما زحمت کشیدند و این کرامات را دستهبندی کرده و با عنوانبندی به شکل دفاتری تنظیم کردهاند. در حال حاضر هم مدتی است که مسئولیت این کار بر عهده بنده است.

خوابی که حکایت از آینده خادم حرم بود

* فرمودید که شما با دعوت و کرامت حضرت به خدمتگزاری ایشان آمدهاید، بیشتر توضیح میدهید؟

ـ بله، آمدن من به خدمت حضرت معصومه (س) اتفاقی نبود و خادمان کمی نیستند که از طریق کرامت ایشان وارد حرم شدهاند. یعنی دعوت شدند حالا یا از طریق خواب یا اتفاقی که در زندگیشان رخ داده، کارمند یا خادم حضرت شدهاند. من از سال 69 تا 74 کارمند مخابرات بودم.

نوروز بود و برای دید و بازدید به منزل اقوام رفتیم. فرصتی نداشتم و باید سریع بر میگشتم و به سر کار میرفتم. از اول که وارد مخابرات شده بودم تعهد گرفته بودند که به هیچ وجه مرخصی و تعطیلی و جمعه ندارید. اقوام اصرار بر ماندن ما داشتند و یکی از آنها گفت این چه کاریست که مرخصی و تعطیلی ندارد؟ گفتم به هر حال ما روز اول تعهد دادیم و باید عمل کنیم.

ایشان خادم حرم بود و گفت یک کاری هست، میخواهی بیایی و مشغول شوی؟ من که میدانستم او خادم حرم است گفتم در حرم؟ گفت: بله و من گفتم از خدا میخواهم و چه جایی از آنجا بهتر؟ بعد از سه ماه با من تماس گرفت و گفت بیا تا مسئول فرهنگی حرم تو را ببیند که به درد اینجا میخوری یا نه، او میخواهد با تو صحبت کند.

صبح زود به مخابرات رفتم و کارهایم را به همکارانم سپردم و پیرمردی همکارم بود و در قسمت پست کار میکرد، جلوی من را گرفت و گفت کجا میروی؟ گفتم بیرون کاری دارم. گفت من کارت دارم و باید بمانی. گفتم من عجله دارم و باید بروم. اصرار کرد که من خوابی برایت دیدهام که باید برایت تعریف کنم.

گفتم الان دیرم شده باشد برای بعد و او گفت تا نگویم نمیگذارم بروی. خواب خوبی است و باید برایت بگویم. گفتم پس زودتر تعریف کن. گفت دیشب خواب دیدم کنار در ورودی حرم امام رضا (ع) ایستادی و از این گرزهای فلزی که قدیم دست همه خادمان بود و مردم هنگام ورود آن را میبوسیدند، به دست گرفتهای و به عنوان خادم در حرم امام رضا (ع) ایستادی.

با شنیدن این خواب از زبان همکارم حال خیلی عجیبی به من دست داد و همکارم را در آغوش گرفتم و بوسیدم و گفتم جدی میگویی؟ گفت بله به خدا خواب خیلی واضحی دیدم. بغض عجیبی داشتم و به حرم حضرت معصومه (س) رفتم و به قسمت مدیریت فرهنگی خودم را معرفی کردم و گفتند که از فردا بیا و مشغول به کار شو و به همین راحتی به خدمت حضرت آمدم.

بعد از ده سال خدمتگزاری در قم مأموریت پیدا کردم تا به عنوان نماینده آستان حضرت معصومه (س) به مشهد بروم. توفیق داشتم 7 سال در جوار امام رضا(ع) خدمت کردم و پرونده من برای خادم جلوی در حرم امام رضا (ع) بودن نیز تکمیل شد و خواب آن بنده خدا به حقیقت پیوست و تعبیر شد.

بعد دوباره به قم برگشتم و خدمتگزار کریمه اهل بیت (س) شدم. کسی بی دعوت در این خانه نمیآید و ما خادمین روز به روز شاهد کرامات و معجزات این بزرگواران هستیم و در مسائل ساده و روزمره زندگیمان نیز متوسل به حضرت میشویم و جواب میگیریم.

* لطفا چند نمونه از کرامات حضرت را تعریف کنید؟

ـ چند نمونه از کراماتی را برایتان نقل میکنم که افراد خودشان به دفتر ثبت کرامات آمدند و ماجرایشان را به قلم خودشان ثبت کردند.

یکی از کراماتی که خود من به تازگی دیدم، دختری بود که مریضی سختی داشت و از کیش آمده بود و برای درمان باید به تهران میرفت. ولی خانواده او تصمیم گرفته بودند تا چند روزی را در قم بمانند. این دختر را به دفتر آوردند و من خودم با او صحبت کردم.

سیده حدیث محمدی 7 ساله/ ساکن جزیره کیش/ تاریخ وقوع: شب شهادت امام رضا 23 ذی الحجه

عین مطلبی که مادر این دختر بچه برای ما نوشته به این صورت است: دخترم مریضی سختی داشت و برای درمان قصد سفر به تهران داشتیم. تصمیم گرفتیم چند روز زودتر برای زیارت حضرت معصومه (س) به قم بیاییم.

شب شهات امام رضا (ع) در قم بودیم. دخترم به حضرت معصومه (س) متوسل شد. از دخترم خواستم تا نذر کند اگر شفا پیدا کرد، هر شب جمعه برای حضرت معصومه (س) سورهای از قرآن بخواند. دخترم آن شب خواب میبیند در جای با صفایی است که درختان زیبا و رودخانه است و دورتر یک اتاقکی مانند مسجد است با قبهای پر نقش و نگار و دو گلدسته که پرچم سبزی روی قبه حرم است.

آقایی با ریش و موی سفید با لبخند و با دندانهایی که از سفیدی میدرخشید، به سمت دخترم آمده و میخواسته ماهی قرمز زیبایی را به او بدهد دخترم از خواب بیدار شده و همان زمان صدای اذان صبح را میشنود و ما با گریه او از خواب بیدار شدیم و او گفت که دیگر دردی ندارد و چندین بار از ما خواست تا او را بیاوریم و خوابش را تعریف کند.

نسرین اختیاری/ متولد 1372/ تاریخ وقوع: 18/4/91

باز کرامت دیگری برای خانم جوانی اتفاق افتاد که خودش به اینجا آمد و جریان را ثبت کرد و چون ما مطالب را به دقت بررسی میکنیم، گواهی بیمارستان را نیز آورد. عین دستنوشته این خانم به این شرح است:

باردار بودم. امکان زنده ماندن بچه نبود. شب قبل از توسل، در زایشگاه از ما خواسته بودند که رضایت بدهیم تا بچه به دنیا بیاید و ختم بارداری انجام شود. ولی ما امضا ندادیم و گفتیم تا صبح صبر میکنیم. مایع آمنیوتیک کم شده بود و امکان زنده بودن بچه وجود نداشت. صبح قرار بود بچه را به دنیا بیاورند.

قبل از اینکه به اتاق عمل بروم گفتند باید سونوگرافی انجام بدهم. شوهرم به حرم رفت. حاج آقای نابینایی برایش روضه خوانده بود، او هم گریه کرده بود و از حضرت معصومه (س) شفای بچه را خواسته بود. وقتی سونوگرافی انجام دادیم، گفتند معجزه شده و مایع آمنیوتیک بیشتر شده و امکان زنده ماندن بچه هست.

ما شفای بچه را از حضرت معصومه (س) گرفتیم و همان روز من را مرخص کردند و گفتند حالم خوب است و میتوانم بروم. برگه بیمارستان که در آن پزشک معالج قید کرده - این موضوع از توجهات حضرت معصومه (س) میباشد- ضمیمه است.

عنایت حضرت معصومه (س) به یک بچه در حال خفه شدن

کرامت دیگری که بنده و همکارانم به چشمان خودمان دیدیم این بود که روزی سر و صدایی شنیدیم و از بالای همین بالکن به داخل حیاط نگاه کردیم و متوجه شدیم زن جوانی که چیزی در گلوی بچهاش گیر کرده بود، فریاد میزد و همه به دنبال اورژانس میگشتند. چیزی نمانده بود که این بچه روی دست مادرش خفه شود.

فامیلهای زن جوان نیز همراهش بودن و گریه و زاری میکردند و کاری از دستشان بر نمیآمد. بچه کاملاً بیحال بود و نفس نمیکشید. زن جوان که همین یک فرزند را داشت، متوسل به حضرت معصومه (س) شد و با صدای بلند گفت: یا حضرت معصومه (س)؛ من بچهام را از خودت میخواهم. یک دفعه چیزی که در گلوی بچه گیر کرده بود، بیرون زد و بچه برگشت و حالش خوب شد. این کرامت حضرت خیلی برای همه ما جالب بود.

*به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، صحبت که به اینجا رسیده بود و گفتگو ادامه داشت، یکی از خادمان بخش ارشاد حرم، به جمع ما اضافه شد. از ایشان هم خواستیم خودشان را معرفی کنند و اگر کرامتی دیدهاند بیان کنند.

ـ بنده هم رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) را تسلیت عرض میکنم. بنده حاجیباشی هستم و در قسمت خادمان ارشاد آستان مقدس حضرت معصومه (س) خدمت میکنم. در هر روز از کار ما کرامات بسیاری اتفاق میافتد که یکی از آنها که خیلی فکر خودم را مشغول کرد، این است که جمعه صبح کشیک بودم. ساعت 7 برای تحویل شیفت آمدم.

هنوز آفتاب نزده بود و در حرم دعای ندبه میخواندند. عادت من این است که به هر زائری که وارد میشود خوشآمد میگویم. پیر و جوان و کوچک و بزرگ نیز فرقی نمیکند. خانمی حدود 20 ساله از مقابلم گذشت و من گفتم: خوش آمدی خواهرم. ایشان از جلوی کفشداری داخل شد و بعد از چند دقیقه دیدم با گریه برگشت. پیش خودم فکر کردم شاید از چیزی که گفتم ناراحت شده باشد.

گفت: چرا شما به من خوشآمد گفتید؟ گفتم خواهرم ما به همه زوار حضرت خوش آمد میگوییم. گفت: من مشکلی داشتم که حضرت برایم حل نکرده بود و امروز آمده بودم دعوا کنم و بگویم برای چرا این مشکل من حل نمیشود؟!

وقتی خواستم از در وارد شوم و شما به عنوان نماینده و خادم حضرت یک دفعه گفتید خوش آمدی، انگار یک سطل از آب سرد روی سر من ریختند. داخل رفتم و عذر خواهی کردم و ضریح را بوسیدم.

بعد کمی با این خانم صحبت کردیم و دعا کردیم اگر صلاح است، حاجت روا شوند و اگر نه، حضرت معصومه (س) به ایشان صبر بدهند. از آن به بعد، در خوشآمد گویی به زائران مصرتر شدهام. گاهی انسان فکر نمیکند که یک خوشآمد گویی ساده تأثیر داشته باشد. من از این بانوی بزرگوار هر چیز خواستهام، گرفتهام.

شفای یک دختر فلج

* دفتر ثبت کرامات را ورق زدیم مطالب بسیاری دیدیم که انتخاب را سخت میکرد. مثلا در آن دفتر نوشته شده رقیه امان الله پور هستم، 14 ساله از اهالی (شوط) ماکو از شهرهای آذربایجان، چهار ماه پیش بر اثر بیماری از هر دو پا فلج شدم. خانوادهام مرا به بیمارستانهای مختلف در شهرهای ماکو، خوی و تبریز بردند. همه پزشکان از درمانم عاجز شدند تا اینکه در عالم رویا دیدم خانمی سفید پوش به طرف من آمدند و فرمودند: چرا از همان ابتدای بیماری پیش من نیامدی تا شفایت دهم؟

با اضطراب از خواب پریدم و جریان خواب را با دیگران در میان گذاشتم و بلافاصله مقدمات سفرم به قم فراهم شد. پس از تشرف به حرم و خواندن نماز مشغول خواندن زیارتنامه شدم که ناگهان صدای همان خانمی را که در خواب دیده بودم شنیدم که فرمودند: بلند شو راه برو که شفایت دادم...

مجدداً همان صدا تکرار شد و من به خودم حرکتی دادم و مشاهده کردم که قادر به حرکت میباشم و مورد لطف بی بی دو عالم قرار گرفتهام. (این کرامت از زبان فرد شفا یافته با صدا و تصویر توسط بخش سمعی و بصری آستانه مقدسه به ثبت رسیده است.)

نجات دادن زوار از سرمای شدید

مرحوم آیتالله مرعشی نجفی میفرمود: در یک شب زمستانی دچار بیخوابی شدم. خواستم بروم حرم ولی دیدم هنوز وقت حرم نشده و درهای حرم به این زودی باز نمیشود. دوباره خوابیدم و دستم را زیر سرم نهادم که اگر خوابم برد، خواب نمانم. در عالم رویا به محضر حضرت معصومه (س) رسیدم.

ایشان فرمود: بلند شو برو حرم عدهای از زوار من پشت در حرم از سرما هلاک میشوند، آنها را نجات بده. آیت الله مرعشی نجفی میفرمود: از خواب بیدار شدم و با عجله لباس پوشیدم و به سوی حرم حرکت کردم.

دیدم عدهای زوار که لباس مخصوص هندیها و پاکستانیها را بر تن داشتند، پشت حرم از سرما میلرزند. در را زدم یکی از خدام به نام حاج حبیب چون صدای مرا شناخت در را باز کرد. در معیت آن زائران وارد حرم شدیم آنها مشغول زیارت شدند. من نیز آب خواستم و وضو گرفتم و مشغول نماز و زیارت شدم.

شفای طلبه نخجوانی

حضرت آیتالله مکارم شیرازی میفرماید: بعد از فروپاشی شوروی سابق و آزاد شدن جمهوریهای مسلماننشین و از آن جمله جمهوری نخجوان، مردم شیعه نخجوان تقاضا کردند عدهای از جوانان خود را به حوزه علمیه قم بفرستند و تا برای تبلیغ در آن منطقه تربیت شوند.

مقدمات کار فراهم شد. از بین 300 نفر داوطلب، 50 نفری که معدل بالاتری داشتند و از همه جامعتر بودند انتخاب شدند. در این میان جوانی – که با داشتن معدل بالا به سبب اشکالی که در چشمش وجود داشت انتخاب نشده بود - با اصرار فراوان پدر ایشان، مسئول مربوطه ناچار به قبول او شد.

هنگام فیلمبرداری از مراسم بدرقه از این کاروان علمی، مسئول فیلمبرداری دوربین را روی چشم معیوب این جوان متمرکز کرده و تصویر برجستهای از آن را به نمایش میگذارد. جوان با دیدن این منظره بسیار ناراحت و دلشکسته میشود. این جوان پس از آمدن به قم و ساکن شدن در مدرسه به حرم مشرف شده و با اخلاص تمام به حضرت معصومه متوسل میشود.

در همان حال خوابش میبرد و در خواب عوالمی را مشاهده کرده و بعد از بیداری میبیند چشمش سالم و بیعیب است. بعد از شفا یافتن به مدرسه بر میگردد و دوستان او با مشاهده این کرامت دسته جمعی به حرم حضرت معصومه (س) مشرف شده و ساعتها مشغول دعا و توسل میشوند.

وقتی این خبر به نخجوان میرسد، آنها مصرانه خواهان این میشوند که این جوان بعد از شفا یافتن برگردد و باعث استحکام عقیده مسلمین شود. (ضبط صوتی و تصویری این کرامت به نقل حضرت آیت الله مکارم در واحد سمعی و بصری در واحد فرهنگی آستانه مقدسه موجود است.)

* از فرصتی که در اختیار خبرگزاری فارس قرار دادید، سپاسگزارم.

ـ من هم از شما ممنونم.

گفتگوی ما در لحظات غروب آفتاب به پایان رسید. لحظات اذان مغرب بود و من در بالکن رو به روی گنبد طلایی حضرت معصومه (س) ایستاده بودم و به کرامات ثبت نشدهای فکر میکردم که در زندگی همه ما جاریست.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    هشت اسفند، پرماجراترین روز 91
    اسفند سال گذشته که با طرح سوال از رئیس جمهور به پایان رسید، امسال هم آبستن اتفاقات زیادی است. اتفاقاتی که بیشتر آن هشت اسفند رخ خواهد داد.

به گزارش مهر، اسفند سال گذشته محمود احمدی نژاد در صحن علنی حضور پیدا کرد تا طرح سوال از رئیس جمهور که کلید آن از تیرماه سال ۹۰ خورده بود، برای اولین بار در تاریخ ادوار مجلس شورای اسلامی، اجرایی شود و شد.

این اتفاق در آخرین سال های روز ۹۰ وقتی به ماجرای انتصاب سعید مرتضوی در ریاست سازمان تامین اجتماعی و پرونده استیضاحی که به همین خاطر برای عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باز شد، اسفند پرحاشیه ای را رقم زد که تبعاتش تا همین میانه های بهمن- ماجرای استیضاح شیخ الاسلامی و آن فیلمی که احمدی نژاد در جلسه پخش کرد- هم رسید. اسفند امسال اما آبستن حوادث و اتفاقات بیشتری است که بخش اعظمی آن ها روز ۸ اسفند رخ خواهد داد.

انتظار ۴ ساله

اگر سال گذشته ماجرای انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی، اتفاقی به اتفاقات اسفند ۹۰ اضافه کرده بود و پای عبدالرضا شیخ الاسلامی را به استیضاح باز کرده بود، حالا برگزاری دادگاه کهریزک و رسیدگی به اتهامات قضات معلق در این پرونده، انتظاری نزدیک به ۴ سال را برای خانواده های متوفقیان بازداشتگاه کهریزک به سرمی آورد. غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی دستگاه قضا در آخرین نشست خبری خود گفته که دادگاه کهریزک و رسیدگی به پرونده قضات معلق هشت اسفند برگزار می شود. سعید مرتضوی یکی از متهمان اصلی این پرونده است که در گزارش کمیته حقیقت یاب مجلس در سال ۸۸ به نام او اشاره شد. عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر سابق رفاه، کار و تعاون اجتماعی در جلسه روز استیضاح خود اشاره کرد که در حکم ماموریت مرتضوی از قوه قضائیه به قوه مجریه از او به عنوان قاضی معلق یاد شده است. دستگیری مرتضوی روز بعد از جلسه استیضاح، ذهن ها را به این سمت برد که دستگیری او مرتبط با پرونده کهریزک است او در ارتباط با نشستی که با فاضل لاریجانی برادر علی لاریجانی داشته، احضار شده است.

آب نبات و درغلطان

بعد از توقف مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در مسکو، هشت اسفند مذاکرات درآلماتی از سر گرفته می شود. کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرده که این مذاکرات به نتیجه مطلوب برسد و ازطرفین خواسته است انعطاف نشان دهند. رسانه های غربی از پیشنهادی صحبت می کنند که براساس آن ایران در ازای توقف فعالیت های سایت هسته ای فوردو، از لغو تحریم های طلا بهره مند می شود.

ایران اعلام کرده که این ها گمانه زنی رسانه ای است و چنین پیشنهادی به دست ایران نرسیده است. علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که ایران سایت فوردو را تعطیل نخواهد کرد. پیشنهاد غرب ما را یاد جمله علی لاریجانی و آب نبات و در غلطان می اندازد.

نامی، طریقت منفرد و بودجه

محمود احمدی نژاد ۱۱ آذر ماه سال جاری رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات را برکنار کرد تا با ادغام این وزارتخانه در وزارت راه، مسکن و شهرسازی، وزارتخانه جدیدی به نام وزارت امور زیربنایی را تاسیس کند. علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی با حفظ سمت سرپرست وزارت ارتباطات هم شد. در ادامه مجلس و دستگاههای امنیتی هشدارهایی درباره عواقب این ادغام مطرح کردند. مجلس با اعمال اصلاحاتی در ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم توسعه، دولت را از ادغام هر وزارتخانه ای منع کرد تا اینکه رئیس جمهور مجبور شد محمد حسن نامی را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای وزارت ارتباطات معرفی کند.

جلسه رای اعتماد نامی هشت اسفند برگزار می شود. بعد از آن یکشنبه معروف مجلس و صحبت هایی که بین رئیس جمهور و رئیس مجلس رد وبدل شد این اولین حضور رئیس جمهور در صحن علنی است. او البته باید برای ارائه لایحه بودجه هم اسفندماه سری به مجلس بزند. بعید هم نیست که وزیر پیشنهادی خود برای وزارت بهداشت و درمان را یک ماه زودتر به مجلس معرفی کند و در همین اسفند برای بار سوم به مجلس برود.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال
    کد خبر: ۱۴۱۹۳۸
    ۰۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۴

بازار تحقیق و تفحص این روزها در مجلس داغ است. اما تحقیق و تفحص از نحوه هزینهکرد اعتبارات فرهنگی پای برخی شخصیتهای معتمد رییس دولت دهم را به میان خواهد آورد؛ نامهایی که برخی نمایندگان در صحن علنی به آن اشاره مستقیم دارند.

به گزارش شرق، در این میان، کمیسیون فرهنگی مجلس به ریاست مرتضی آقاتهرانی تمایلی به تحقیق و تفحص از بودجه فرهنگی سالهای 89 و 90 ندارد. معلم اخلاق دولت میلی به تفحص ندارد. اغلب اعضای عضو کمیسیون فرهنگی هم، رایی مشابه او دارند اما در نهایت طرح تفحص به صحن علنی مجلس آمده و از 201 نماینده، 136 نفر به آن رای می‏دادند.

اگر سرنوشت تحقیق و تفحص‏های نیمهتمام از سازمان میراث فرهنگی و شورایعالی ایرانیان این بار هم برای 15هزارمیلیارد بودجه فرهنگی تکرار نشود، مستنداتی از انحراف بودجه فرهنگی منتشر خواهد شد.

اسفندیار رحیممشایی، مرد پرحاشیه دولتهای نهم و دهم، یار همیشگی محمود احمدینژاد است و «اتاق فکر» فرهنگی دولت. ریاست بر سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در دوران تصدی احمدینژاد بر شهرداری، ریاست سازمان میراث فرهنگی و کمیسیون فرهنگی دولت و شورایعالی ایرانیان از جمله سمتهای مدیریتی او در عرصههای فرهنگی کشور است، پست‏هایی که حالا از سوی بسیاری از نمایندگان در نحوه هزینهکرد اعتبار محل تردید و سوال است و نیازمند تحقیق و تفحص.

مشایی در کسوت مشاور ارشد امور فرهنگی رییس دولت روز گذشته با 136 رای زیر ذرهبین حسابرسی مالی مجلس رفت. جابهجایی، حسابسازی بودجههای فرهنگی، سفرهای خارجی در قالب کار فرهنگی بدون ردیف مشخص مالی، هزینه در مسایل غیرعرفانی و ترویج فرهنگ تساهل و تسامح از جمله مهمترین دلایل تحقیق و تفحص به شمار می‏آید؛ دلایلی که هر کدام یکی از پروندههای حضور مشایی در سازمانها و نهادهای فرهنگی را به ذهن متبادر میکند.

کمیسیون فرهنگی در رد این تحقیق و تفحص گفته بود که بودجه فرهنگی سال 90 ابهام ندارد چرا که کمیسیون فرهنگی به صورت شفاف بودجه را تقسیم کرده.

جمشید جعفرپور، عضو کمیسیون فرهنگی و از مخالفان تحقیق و تفحص گفت: «مستندات در اختیار کمیسیون برای ورود به این تفحص کافی نیست و اما و اگرهای پیرامون هزینه‏کرد بودجه فرهنگی سال 89 تنها شامل برخی استانها بوده و عمومیت ندارد.»

اما حجتالاسلام احمد سالک از معدود موافقان طرح تحقیق و تفحص در کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید دارد: «مقام معظم رهبری در دیدار با رییس دولت و هیات وزرا در خصوص بودجه فرهنگی و نحوه جذب و هزینهکرد آن ابراز نگرانی کردند و به همین خاطر باید بررسی کنیم و ببینیم که بودجه 15هزارمیلیاردریالی فرهنگی کشور حیف و میل نشود. این مبلغ در اختیار رییس کمیسیون فرهنگی دولت یعنی آقای مشایی بوده و بخش عمده‏ای ازاین بودجه در موارد غیرضروری هزینه شده.»

بازه زمانی تحقیق و تفحص تصویبشده، سالهای 89 و 90 است. هرچند اسفندیار رحیممشایی هفتم آذر سال گذشته با حکم احمدینژاد از ریاست این کمیسیون کنار رفت و حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد جای او را گرفت.

محمدصالح جوکار که 125 روز پیش نامه تحقیق و تفحص از بودجه فرهنگی سالهای 89 و 90 را به هیاترییسه مجلس تقدیم کرده گفت: « نگاه ما مچگیری نیست. ما از مسایل عملکردی تبعیت میکنیم. آنچه در حوزه فرهنگ عمومی ما رخ داده، تابع سیاست و برنامههای دستگاههای فرهنگی ما است و اگر میبینیم که فرهنگ عمومی آنچنان که شایسته است، رشد نیافته این موضوع نشان از ناکارآمدی دستگاههای فرهنگی کشور دارد. گاهی بودجه در جای خود هزینه نشده و ما به دنبال این هستیم که ببینیم در کدام بخش بیشترین انحراف اتفاق افتاده است.»

کمیسیون فرهنگی دولت و اما و اگرهای تفحص
    اعضای کمیته فرهنگی هیات دولت مرکب از وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور و اطلاعات، معاون اول رییسجمهوری، رییس سازمان صدا و سیما، رییس سازمان تربیت بدنی، معاون حقوقی و امورمجلس رییسجمهوری و رییس سازمان ملی جوانان هستند که رییس فرهنگستان هنر نیز در این ترکیب گنجانده شد. اغلب بودجههای فرهنگی به هدررفته به گفته نمایندگان در این نهادها و سازمانها هزینه شده است.

مشایی علاوه بر ریاست چند ساله بر این کمیسیون مدتی رییس«شورایعالی امور ایرانیان خارج از کشور» بود.

طرح تحقیق و تفحص از این شورا اوایل آبان سال ۸۹ با ۱۴۱ رای موافق به تصویب نمایندگان مجلس رسید اما در نهایت راه به جایی نبرد. دلایل تفحص تشخیص موازیکاری این شورا با وزارت امور خارجه، مشخص کردن شیوه تامین هزینههای شورای مذکور و چگونگی رفت و آمدهای مشکوکی بود که به دعوت این شورا انجام شد.

ردپای مشایی نه تنها در 320 میلیارد تومان هزینههای فاقد سند شهرداری سال 83 که حالا در تحقیق و تفحص از 15 هزار میلیارد ریال اعتبار بودجه فرهنگی کشور در سالهای 89 و 90 به چشم می‏خورد. 320 میلیارد تومان هزینه فاقد سند سال 1384 هنوز در آرشیو مسوولان شورای شهر و شهرداری تهران خاک می‏خورد اما برخی از شوراییها تاکید دارند که بخشی از اسناد هزینه فاقد شهرداری در آن سال مربوط به دوران ریاست مشایی بر سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری بوده. هرچند به علت عدم انتشار اسناد موجود در این پرونده توسط چمران، میزان صحت و سقم این اتهام مشخص نیست.

حال باید دید آیا زیر ذرهبین رفتن مشایی توسط مجلس به نتایج روشنی میرسد یا همانند اغلب تحقیق وتفحصها با وجود تصویب، در نهایت به بایگانی سپرده خواهد شد یا سرنوشتی مشابه پرونده 320 میلیارد تومان هزینه فاقد سند شهرداری پیدا خواهد کرد.

برچسب ها: مشایی ، مجلس ، بودجه فرهنگی ، تفحص

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,701 بار در 26,714 ارسال
    پیشنهاد مزد 1.3 میلیون تومانی کارگران به شورا/ بررسی نظرات روز دوشنبه

خبرگزاری فارس: عضو شورای عالی کار با بیان اینکه دوشنبه هفته جاری جلسه شورا برگزار میشود، از ارائه پیشنهاد 1.3 میلیون تومانی معیشت خانوار برای تعیین دستمزد به این شورا خبر داد.

محمد احمدی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به جلسه رؤسای کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور به منظور بررسی تعیین دستمزد سال آینده کارگران اظهار داشت: در ماههای اخیر کانونهای استانی به بررسی وضعیت معیشت خانوار 4 نفره در مناطق مختلف پرداختند که در این جلسه با بررسی و کار کارشناسی جمع بندی صورت گرفت.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: در تعیین مزد تاکید کارگران روی تبصره دو ماده 41 قانون کار است و بر این اساس جمع بندی صورت گرفت.

این فعال کارگری با بیان اینکه میانگینی از ارقام و هزینههای تمام استانهای سراسر کشور به منظور تعیین مزد ملی در نظر گرفته شده گفت: برآورد و جمع بندی نهایی، به عنوان خواسته حداقلی کارگران به شورای عالی کار پیشنهاد خواهد شد که این هزینه معیشتی بالغ بر یک میلیون و 316 هزار تومان برای سال آینده است.

به گفته احمدی، این میزان معیشت بدون در نظر گرفتن شاخصهای مانند هزینههای سفر، تفریح و گذران اوقات فراغت است و به عنوان هزینه حداقلی رفاه یک خانوار 4 نفره قلمداد میشود.

این عضو شورای عالی کار تاکید کرد: این رویکرد ملاک نمایندگان کارگران در شورای عالی کار خواهد بود و با دیگر شرکای اجتماعی چانه زنی خواهیم کرد.

وی در خصوص میزان افزایش نقدی و غیر نقدی دستمزد 92 تصریح کرد: قطعا بخشی از میزان افزایش پیشنهادی باید به صورت غیر نقدی و با حمایت دولت انجام شود.

این فعال کارگری در خصوص دیدگاه سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه برای تعیین مزد بیان داشت: این مقوله جزء سیاستهای کلان است و ارتباط خاصی با افراد ندارد و در حقیقت وی نماینده دولت در شورا است.

احمدی تصریح کرد: سرپرست وزارتخانه با مصالح کشور و نیز مشکلات جامعه به آشنا است و این موضوع میتواند تجربه خوبی برای تعیین دستمزد باشد.

وی در خصوص شائبه افزایش 10 درصدی کارمندان دولت برای سال آینده و ارتباط آن با تعیین مزد کارگران گفت: این میزان افزایش قاعده و مبنای علمی مبتنی بر واقعیتها ندارد و مزد کارگران نیز براساس مواد صریح قانونی تعیین خواهد شد.

این فعال کارگری همچنین از جلسه بعدی شورای عالی کار در دوشنبه هفته جاری خبر داد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 24 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 23 مهمان ها)

1. fana

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها