نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 566 از 5221 نخست ... 6646651655656356456556656756856957661666610661566 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,651 به 5,660 از 52208

موضوع: اخبار

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    نتانیاهو پس از بازگشت از واشنگتن؛

ما به تاسیسات ایران حمله نمی کنیم نخست وزیر اسرائیل گفت: «ما تحریم ها را ضد ایران به عنوان یک فرصت و راهکار مناسب برای رسیدن به نتیجه ای مثبت ادامه می دهیم.»
    به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه هاآرتص 9مارس (19اسفند) در خبری نوشت: "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل در سخنان ابراز داشت: «ما تحریم ها را ضد ایران به عنوان یک فرصت و راهکار مناسب برای رسیدن به نتیجه ای مثبت ادامه می دهیم.»
    وی پس از بازگشت از سفر واشنگتن و گفتگو با اوباما درباره پرونده هسته ای ایران، بیان کرد: «ما به تاسیسات هسته ای تهران حمله نخواهیم کرد نه در چند روز آینده و نه در خلال هفته های پیش رو.»
    نتانیاهو گفت: «تهدید هسته ای ایران باید از بین برود و نباید اجازه داد که ایران به سلاح اتمی دست پیدا کند و من نیز نمی توانم جلوی گذر زمان را بگیرم و موضوع متعلق به روزگار و هفته ها و سال ها نمی شود، مهم این است که جلوی تهدید هسته ای ایران گرفته شود.»
    به نظر می رسد سناریوی تکراری تهدید جنگ از سوی مقامات اسرائیل به پایان رسیده است زیرا آن ها پس از مشاهده حضور گسترده مردم در انتخابات و حمایت از نظام، به این نتیجه تلخ رسیده اند که گزینه نظامی و حتی دیگر گزینه ها نمی تواند تاثیری در عزم و اراده ملت ایران که در راه استقلال و پیشرفت پیش می روند خللی وارد کند.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    رکوردشکنی در تاریخ آمریکا
    ایالات متحده ظرف یکماه 229 میلیارد دلار بدهی بالا آورد
    آمارهای ماه فوریه نشان میدهند که ایالات متحده تنها در فوریه گذشته 229 میلیارد دلار بدهی بالا آورده است که برای یکماه در تاریخ آمریکا بینظیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، ماه فوریه که به تازگی به پایان رسید، ماه رکوردشکنی برای واشنگتن بود و دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام کرد که این کشور در ماه فوریه، بدترین ماه را در زمینه کسری بودجه سپری کرده است.

بنابراین گزارش، دفتر بودجه کنگره آمریکا در گزارش اولیه خود در خصوص ماه فوریه که چهارشنبه گذشته منتشر شد، آمار و ارقامی را اعلام کرد که نمیتوانند برای باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا چندان خوشایند باشند.

این آمارها بیانگر آن است که دولت ایالات متحده همچنان بیش از آنکه درآمد داشته باشد، در حال قرض از بانک مرکزی این کشور است. همچنین آمارهای گالوپ نشان میدهد که بیکاری در آمریکا در ماه فوریه به 9.1 درصد رسیده است.

در ابتدای سال مالی 2012 مشخص شد که دولت آمریکا 42 سنت از هر یک دلاری که خرج میکند را قرض کرده است. آمارهای ماه فوریه نیز نشان میدهند که ایالات متحده تنها در فوریه گذشته 229 میلیارد دلار بدهی بالا آورده است که برای یکماه در تاریخ آمریکا بینظیر است.

اقتصاد آمریکا از سال 2008 به این سو با رکود مواجه بوده است.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,705 بار در 26,716 ارسال
    کفاشیان فردا به دادسرای کارکنان دولت میرود/ فشار به رئیس برای استعفا

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: در شرایطی که فیفا منتظر کوچکترین دخالت دولت در انتخابات فدراسیون است تا تعلیق دوباره را در دستور کارش قرار دهد، سازمان بازرسی کل کشور پرونده علی کفاشیان را به دادسرای کارکنان دولت ارسال کرد تا او روز شنبه تحت بازپرسی قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان بازرسی کل کشور روز چهارشنبه پرونده انتخابات فدراسیون فوتبال را به دادسرای کارکنان دولت ارجاع کرد که پیرو آن علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال به این دادسرا احضار شده است. این احضار زودهنگام به این خاطر صورت گرفته که پرونده های سازمان بازرسی کل کشور با قید فوریت مورد رسیدگی قرار می گیرد.

قرار است علی کفاشیان روز شنبه در جلسه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت حضور پیدا کند تا پیرامون حضورش در انتخابات فدراسیون فوتبال که به زعم سازمان بازرسی کل کشور غیرقانونی بوده، پاسخگو باشد.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که علی کفاشیان در دوره چهار سال گذشته حضورش در فدراسیون فوتبال بازنشسته بود اما ظاهرا در این مدت هیچ مشکلی وجود نداشته و حالا که کفاشیان در مجمع انتخابات رای آورده، قرار است از فعالیتش در فوتبال جلوگیری شود.

در صورتیکه علی کفاشیان به هر دلیلی از فدراسیون فوتبال برود و این موضوع به گوش مسئولان فدراسیون بین المللی فوتبال برسد، فوتبال ایران تعلیق خواهد شد که تبعات بسیاری برای این رشته پرطرفدار خواهد داشت. کنار گذاشتن تیم ملی از مقدماتی جام جهانی و حذف سه نماینده ایران از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا از جمله مهمترین تبعات این تعلیق خواهد بود.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 339 بار در 75 ارسال
    خواهش دایی ازفردوسیپور
    سرمربی تیم فوتبال راه آهن و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به انتخابات فدراسیون فوتبال با بیان اینکه اگر کفاشیان واجد شرایط نبود چرا صلاحیتش تایید شد گفت: من از محرومیت ترسی ندارم چون مادرزاد محروم بوده ام.
    مهر: علی دایی بعدازظهر روز جمعه در نشست خبری قبل از دیدار مقابل استقلال با بیان این مطلب افزود: ما با تیمی بازی داریم که لزومی ندارد توضیح بدهم. استقلال تیم بسیار خوبی است و با توجه به نتایجی که گرفته به دنبال کسب پیروزی مقابل ماست.

سرمربی راه آهن در ادامه شرایط تیمش را مطلوب توصیف کرد و گفت: تمرینات خوبی در اردوی یک هفته ای در دوبی برگزار کردیم اما متاسفانه 5 نفر از بهترین بازیکنانمان مصدوم هستند که این مسئله کار ما را مقابل استقلال سخت خواهد کرد. بازیکنان ما توان بسیار خوبی دارند و آماده اند بازی خوبی را به نمایش بگذارند و تنها هدفشان کسب 3 امتیاز در این دیدار است.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه قرعه کشی مقدماتی جام جهانی را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: به اعتقاد من در گروه بسیار خوبی قرار گرفته ایم. با تیم قطر که قبلا بازی کرده ایم و لبنان نیز که جزو شگفتی های آسیا بوده اما کره جنوبی و ازبکستان تیم های خوبی هستند و ما خصوصا مقابل کره باید یک بازی کاملا منطقی را از خود ارائه دهیم. اگر از یک اردوی تدارکاتی مناسب و نفرات خوب استفاده کنیم، مطمئن هستم که به جام جهانی صعود خواهیم کرد.

دایی در پاسخ به این سئوال که پرویز مظلومی عنوان کرده راه آهن در بازی رفت در لاک دفاعی فرو رفته است، گفت: ایشان نظر خود را گفته اند و برای من قابل احترام است اما از آن بازی چندین ماه گذشته و هر دو تیم مترصد این هستند که در بازی فردا یک دیدار تماشاگر پسند را ارائه دهند.

وی نتایج کسب شده در لیگ قهرمانان آسیا را توسط تیم های ایرانی بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: به نظر من هر 3 تیم بازیهای قابل قبولی از خود ارائه دادند. استقلال مقابل الریان کار بزرگی انجام داد و توانست این تیم را در لحظات پایانی شکست داده و سپاهان نیز بر تیم پرقدرت النصرغلبه کرد. پرسپولیس نیز بازی بسیار خوبی ارائه کرد اما اگر احتیاط را در دستور خود قرار نمی داد و با توجه به اینکه الهلال 10 نفره شده بود می توانست این دیدار را به سود خود به پایان برساند.

سرمربی راه آهن در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه راجع به انتخابات فدراسیون فوتبال چه نظری دارد، گفت: من صحبت خاصی ندارم و دوست ندارم در این قضیه ورود کنم. تنها آرزو می کنم هر کس که بر این مسند تکیه زده است به فوتبال ما جان تازه ای بدهد و باید از او به شدت حمایت کنیم تا بتوانیم با دادن دست به دست همدیگر پیشرفت فوتبال کشورمان را شاهد باشیم.

علی دایی ضمن اظهار گلایه از مسائل بوجود آمده بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال، گفت: چرا این مسائل 4 سال پیش مطرح نشده بود. اگر قرار است چنین تصمیماتی را فدراسیون فوتبال گرفته شود چرا در حال حاضر باید به این مشکلات بپردازیم. اگر کفاشیان واجد شرایط نبود چرا صلاحیتش تایید شد؟ و اگر صلاحیتش تایید شده پس این چه مسائلی است که در حال رخ دادن است؟ من امیدوارم شرایطی ایجاد شود که بعدها افسوس نخوریم و فیفا نتیجه دیگری را برای ما رقم نزند.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا کمیته انضباطی اینقدر سریع برای راه آهن از خود واکنش نشان می دهد، گفت: تیم ما مظلوم واقع شده است و هر کس هر کاری دلش می خواهد با تیم ما انجام می دهد. در بازی تیم ما مقابل صنعت نفت، کارشناس داوری با نقد خود به شعور فوتبال مردمی ما توهین کرد. متاسفانه برخی از این کارشناسان با کمیته داوران در ارتباط هستند و من از آقای فردوسی پور خواهش می کنم کسانی را به عنوان کارشناس در برنامه خود بیاورد که با فدراسیون همکاری نکنند. بازی قبل برای ما پنالتی نمی گیرند اما وقتی اعتراض می کنیم محروم می شویم. میاچ مربی ما توهین نکرد، اعتراض کرد اما وی را محروم کردند.

سرمربی تیم راه آهن ادامه داد: شما بهزاد غلامپور را می شناسید آنقدر بد عمل کردند تا او هم معترض شد و کمیته انضباطی مقابل او عکس العمل نشان داد. چرا مسائل تیم مس سرچشمه همچنان مسکوت باقی مانده است و همانند ما خیلی زود در خصوصش تصمیم گیری نمی شود؟ اگر قرار بود که با هر اعتراضی مربی محروم شود الان باید مورینیو از پرتغال رئال مادرید را هدایت می کرد. متاسفانه عده ای بر کار غلط داور سرپوش می گذارند. من امیدوارم که با شروع فصل جدید ریاست در فدراسیون ساختار این مسائل عوض شود.

وی تاکید کرد: من به کسی توهین نکرده ام. از حق و حقوق تیم خود دفاع می کنم و هیچ وقت هم کسی اگر حق بگوید حتی اگر با او اختلاف نیز داشته باشم از او حمایت می کنم و حق را به او میدهم. من نمی توانم چون با کسی اختلاف دارم حق را ناحق کنم.

دایی تاکید کرد: من با کفاشیان مشکل داشتم. آنها هم یک میلیارد و 200 میلیون بابت قراردادم به من ندادند و هم از 4 - 3 سال پیش به تولیدی من بدهکار هستند. اما این مسئله دلیل نمی شود که من از عملکرد ایشان حمایت نکنم و حق را پایمال کنم. امیدوارم زودتر مسائل حاشیه ای از فوتبال ما برچیده شود تا رئیس جدید فدراسیون بتواند با آرامش کار خود را شروع کند.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن شهرری در پایان در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا فکر نمی کنید با این صحبت ها محروم می شوید گفت: من مادرزاد محروم بوده ام و از حق خود و تیمم کوتاه نخواهم آمد حتی اگر باز هم مرا محروم کنند.
    چارلز

در زندگی خود هیچوقت چهار چیز را نشکنید.

اعتماد، قول، ارتباط و قلب. شکسته شدن آنها صدائی ندازد ولی دردناک است.

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    زلزله بزرگ در نظام بانکی-خبر تکمیلی
    ادغام بانک تات با ۲ موسسه مالی
    بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار بانک تات با موسسه های مالی و اعتباری صالحین و پیشگامان ادغام می شود
    ۱۹ اسفند ۱۳۹۰ ساعت: ۱۴:۰۳ | شناسهٔ خبر: 5564
    admin

بازاروسرمایه-بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار در جلسه چهارشنبه سوم اسفند ماه بانک تات با موسسه اعتباری و مالی صالحین و موسسه اعتباری و مالی پیشگامان ادغام می شود.

این گزارش حاکی است:به همین دلیل آگهی مجمع عمومی فوق العاده و بطور فوق العاده بانک در سامانه کدال سازمان بورس نیز درج شده است.به نظر می رسد بانک جدید شامل ۵۰ درصد سهامداران فعلی بانک تات ۳۰ درصد سهامداران فعلی صالحین و ۲۰ درصد سهامداران فعلی پیشگامان باشد.بانک تات هم اکنون ۲۴۰۰ میلیارد تومان سپرده و ۷۰ شعبه دارد. بانک جدید که از این فرآیند متولد می شود بیش از ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده و ۶۰۰شعبه خواهد داشت.

جزئیات بیشتر

حسین خزلی خرازی مدیر عامل شرکت کارگزاری بانک تات گفت: نماد بانک تات در فرا بورس بسته است و دلیل اصلی برگزاری مجمع عمومی فوق العاده در روز ۲۵ اسفند ماه نیز تعیین تکلیف برخی شرایط ادغام است .

فرایند ادغام پیچیده است

او با بیان اینکه فرایند ادغام پیچیده است و تاکنون تجربه ای در این حد وجودد در ایران وجودبه جز اوایل انقلاب وجود نداشته است افزود:قطعا فرآیند ادغام بانک تات با ۲ موسسه مالی دیگر اثر مساعدی برای این بانک و سهام آن خواهد داشت چون با انجام این ادغام میزان سرمایه ،سپرده ها و همچنین شعب بانک استراتژی اصلی بانک افزایش می یابد.او تاکید کرد: بانک تات هم اکنون ۲۴۰۰ میلیارد تومان سپرده و ۷۰ شعبه دارد. بانک جدید که از این فرآیند متولد می شود بیش از ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده و ۶۰۰شعبه خواهد داشت استراتژی اصلی بانک تات این بود که تا پایان سال ۱۳۹۳ و با اجرای طرح توسعه به چنین شرایطی برسد در شرایطی که با انجام فرآیند ادغام این طرح توسعه در پایان سال ۹۰ محقق می شود.

سهامداران

به گفته او تنها اتفاقی که برای سهامداران بانک تات رخ می دهد این است که سهام ،سرمایه گذاران رقیق می شود اما بانک تات به لحاظ توان عملیاتی از قدرت بیشتری برخوردار می شود.خرازی در باره تاثیر فرآیند ادغام بر سهام بانک تات گفت:در همه جای دنیا خبر ادغام بانک ها و شرکت ها تاثیر مثبتی بر سهام شرکت ها دارد و باعث افزایش قیمت سهام شرکت های می شود،استدلال من این است که با توجه به اینکه توان مالی و عملیاتی بانک افزایش می یابد،ارزش سهام این بانک نیز در بازار سرمایه رشد کند
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

9. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,705 بار در 26,716 ارسال
    استقبال كميسيون صنايع مجلس از ساخت خودروهاي ديزلي در كشور

به گزارش خبر خودرو، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای ضمن حمایت از تولید خودروهای دیزلی در کشور گفت: کمیسیون صنایع مجلس منتظر چنین اقدامی برای ساخت خودرو هایی دیزلی در کشور بود. مهدی صادق در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت: درباره تولید خودروهای دیزلی مطابق با استانداردهای بینالمللی و زیست محیطی هیچ مانعی وجود ندارد و در کمیسیون صنایع و معادن از این طرح استقبال میشود. وی افزود: در صورتی که خودروسازان تولید خودروهای دیزلی را در کشور را آغاز کنند ، آلودگیهای محیطزیست کاهش مییابد و پیشبینی میشود مردم از این خودروها استقبال کنند. وی خواستار کاهش تولید خودرو های بنزینی شد و تصریح کرد: با وجود فناوری روز دنیا در کشور میتوانیم تولیدکننده خودروهای دیزلی باشیم و به این ترتیب از تولید خودروهای بنزینی که به دلیل سرب آلایندگی شدیدی تولید میکنند، جلوگیری کنیم. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: خودروهای دیزلی که در خارج از کشور تولید میشود دارای سیستم و سامانهای تعریف شده است که جلوی دود را گرفته وآلودگی ظاهری ندارد و به دلیل قیمت و نداشتن سرب در کشورهای اروپایی این خودروها بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد. صادق افزود: زمان و قدرت احتراق خودروهای دیزلی نسبت به خودروهای بنزینی کمتر است، بنابراین تولید این خودروها برای کشور بسیار ارزشمند است. وی با بیان این مطلب که در زمینه ساخت خودرو همانند کشور های اروپایی رشد داشته ایم گفت: با توجه به پیشرفتهایی که در این صنعت ایجاد شده است این صنعت نیز همانند سایر کشور ها پیشرفت کرده است و با توجه به قیمت اندکی که دارد از کیفیت بالایی برخوردار است. صادق پایین بودن تیراژ در خودرو های داخلی رامانع از تولید خودرو های جدید دانست و گفت: باید سرمایه گذاری جدیدی در ساخت قالب های خودرو در کشور انجام شود تا خودرو سازان بتوانند تغییراتی در تولیدات خود به وجود آورند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    آموزش احترام به قرآن به سربازان ناتواز هفته گذشته سربازان ناتو در افغانستان دربرنامه چگونگی احترام به قرآن آشنا شدند، برنامه ای که با هدف ممانعت از شکل گیری اهانت سربازهای خارجی در یک کشور اسلامی آسیایی صورت گرفته است. براساس این برنامه به سربازان توصیه می شود که آنها نباید این کتاب را به هر شکلی پرتاب کنند.
    به منظور پرهیز از هتک حرمت به قرآن، سربازان ناتو در افغانستان چگونگی احترام گذاشتن به کتاب آسمانی مسلمانان را فرا میگیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع اینترنتی، جورج رابینسون سرهنگ دوم ارتش از مقامات ارشد بخش آموزش دین و فرهنگ اظهار داشت: ساده انگارانه خواهد بود که تصور کنیم این مسئله با تهیه فهرست باید ها و نباید ها حل خواهد شد. این مسئله به درک چرایی اهمیت قرآن ارتباط دارد.

از هفته گذشته سربازان ناتو در افغانستان دربرنامه چگونگی احترام به قرآن آشنا شدند، برنامه ای که با هدف ممانعت از شکل گیری اهانت سربازهای خارجی در یک کشور اسلامی آسیایی صورت گرفته است. براساس این برنامه به سربازان توصیه می شود که آنها نباید این کتاب را به هر شکلی پرتاب کنند.

در این برنامه از سربازان خواسته می شود که با هر متنی که به زبان عربی نوشته اگر در رابطه با اهمیت دینی آن تردید دارند با احتیاط رفتار کنند.

به دنبال اهانت ماه گذشته یک پایگاه نظامی در افغانستان به قرآن ایده برگزاری این برنامه آموزشی شکل گرفت.

این درحالی است که برخی کارشناسان نسبت به موثر بودن این آموزشها و ممانعت از هتک حرمت قرآن توسط سربازهای خارجی ابراز تردید کرده اند.

مونت کومری مک فیت انسان شناسی که از نزدیک با وزارت دفاع آمریکا کار کرده است گفت: این آموزشها فرهنگ را به یک سری قوانین تبدیل می کند و سربازان چرایی آن را درک نمی کنند.

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    سفیر ایران: کشورهای عربی برای مخالفان در سوریه سلاح میفرستند

سفیر ایران در فرانسه برخی از کشورهای عربی را متهم کرد که مزدور و اسلحه برای مخالفان بشار اسد در سوریه ارسال میکنند. او میگوید که این دخالت خارجی امکان هرگونه مذاکره میان مخالفان و حکومت و در نتیجه خروج از بحران در سوریه را از بین میبرد.

علی آهنی روز پنجشنبه در گفتوگو با خبرگزاری رویترز در این خصوص گفت که ایران اطلاعاتی در دست دارد که نشان میدهد برخی از کشورهای عربی پول، اسلحه و مزدور برای اپوزیسیون سوریه ارسال میکند.

او افزود که این اقدامهای کشورهای عربی با هدف «مختل کردن» شرایط در سوریه صورت میگیرد.

آقای آهنی که پیشتر معاون وزیر امورخارجه بود و به تازگی به عنوان سفیر ایران در فرانسه منصوب شده است در ادامه همچنین تأکید کرد که ارسال مزدور به سوریه با سرمایهگذاری به گفته وی «آمریکا و حتی اسرائیل» انجام میشود.

کشورهای عربی تاکنون بارها به روند سرکوبها در سوریه اعتراض کردهاند. در این میان قطر و عربستان سعودی علاوه بر اینکه خواستار برکناری بشار اسد از قدرت شدهاند، به طور علنی از ارسال سلاح برای مخالفان در سوریه حمایت کردهاند.

با این حال علی آهنی در گفتوگوی خود با خبرگزاری رویترز به نام کشور خاصی اشاره نکرد.

سفیر ایران در فرانسه روز پنجشنبه توافق طرفین در سوریه برای مذاکره را تنها راه پایان یافتن بحران در این کشور دانست و گفت: «روشن است که تدابیری در جریان است که به دولت یا اپوزیسیون اجازه نمیدهد تا در راه مذاکره و رسیدن به توافقی برای حل این مسئله داخلی گام بردارند.»

وی تأکید کرد که هیچ کشوری نمیتواند برای بحران داخلی سوریه راه حل ارائه دهد و این مسئله داخلی باید از سوی حکومت و مردم سوریه حل و فصل شود.

سوریه از حدود یک سال پیش دستخوش ناآرامی است. مخالفان بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، خواستار برکناری وی از قدرت هستند و این در حالی است که آقای اسد سخن از اصلاحات به میان آورده و از کنارهگیری خودداری کرده است.

در این میان حکومت جمهوری اسلامی ایران که از همپیمانان سوریه به شمار میرود، همواره از بشار اسد که متعلق به اقلیت شیعه علوی در سوریه است حمایت کرده است و تنها این اواخر از بشار اسد درخواست کرد تا با اجرای اصلاحاتی به نارضایتیهای مردمی پاسخ دهد.

در یک سال گذشته نیروهای دولتی در سوریه به سرکوب گسترده مخالفان پرداخته است. نهادهای بینالمللی میگویند مخالفان و شهروندان معمولی قربانی سرکوبهای نیروهای بشار اسد هستند و حکومت سوریه تأکید دارد که هدف حملات آنها «گروههای تروریستی» است.

در این میان اخبار تأیید نشدهای نیز در خصوص دست داشتن نیروهای جمهوری اسلامی در سرکوبهای سوریه منتشر شده است.

برخی رسانهها از اعزام مشاورانی از سوی جمهوری اسلامی به دمشق برای کمک به بشار اسد خبر دادهاند و در این میان آمریکا معتقد است که دخالت سپاه در سرکوب مخالفان در سوریه «بسیار گسترده» است.

جمهوری اسلامی همواره این اتهام را رد کرده است و علی آهنی نیز روز پنجشنبه تأکید کرد که سوریه یک کشور مستقل است که به تنهایی برای خود تصمیم میگیرد و افزود که «ارتباط محدود» ایران با سوریه به آن معنا نیست که ایران همه چیز را به سوریه دیکته میکند.

سازمان ملل و سایر نهادهای بینالمللی و حقوق بشری تاکنون بارها نسبت به کشتار مخالفان در سوریه هشدار داده و خواستار توقف این روند شدهاند.

به گفته سازمان ملل، تاکنون بیش از هفت هزار و ۵۰۰ تن در سوریه قربانی سرکوبهای حکومتی شدهاند

رئیس سابق موساد: حمله به ایران اقدام درستی نیست

مئیر داگان، رئیس سابق سرویس اطلاعاتی اسرائیل - موساد - گفته است که رژیم ایران رژیمی است که عموما "عقلانی رفتار می کند" و حتی رییس جمهور این کشور محمود احمدی نژاد که قبلا گفته بود اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود هم وقتی موضوع به پرونده هسته ای این کشور مربوط باشد، "رویکردی نسبتا منطقی دارد."

مئیر داگان در گفتگو با شبکه خبری سی بی اس درباره پرونده هسته ای ایران گفت: البته این تفکر عقلانی به معنای غربی آن نیست ولی بدون شک مقامات ایران تمام جوانب اقداماتشان را می سنجند و در این باره بسیار با دقت و بدون عجله رفتار می کنند.

آقای داگان گفت با حمله پیشگیرانه به مراکز هسته ای ایران مخالف است و آن را زودهنگام می داند و باید برای این کار، باز هم صبر کرد.

به اعتقاد رییس سابق موساد در حال حاضر برنامه ریزی برای "تغییر در رژیم" در ایران عاقلانه تر از حمله به این کشور است.

رییس سابق موساد در این گفتگوی تلویزیونی تاکید کرد :"وظیفه ماست که به هر کسی که در ایران آشکارا با رژیم مخالفت می کند، کمک کنیم."

او گفت با اینکه در نهایت نباید به ایران اجازه داده شود به سلاح هسته ای دست یابد، اما حمله به مواضع هسته ای این کشور هم اشتباه است.

به گفته مئیر داگان، "حمله به ایران قبل از اینکه دیگر روش ها مورد بررسی قرار گیرد، اقدام درستی نیست."

این مقام بلند پایه سابق موساد ضمن تاکید بر اینکه به رییس جمهوری ایالات متحده اعتماد دارد، گفت "اگر لازم باشد آمریکا مداخله می کند و آقای اوباما به صراحت اعلام کرده که گزینه اقدام نظامی علیه ایران روی میز است و اجازه نخواهد داد که ایران به یک قدرت هسته ای تبدیل شود."

آقای داگان افزود موضوع مسلح شدن ایران به سلاح هسته ای مشکل اسرائیل نیست بلکه یک مشکل بین المللی است.

لئون پانهتا وزیر دفاع آمریکا اخیرا اعلام کرد که پنتاگون درحال آماده کردن یک رشته گزینه های نظامی برای حمله به تاسیسات اتمی ایران در صورت شکست تلاش های دیپلماتیک و تحریم هاست. او گفت که این برنامه ریزی ها "برای مدتی طولانی" در جریان بوده است.

آمریکایی ها در روزهای اخیر بار دیگر از اسرائیل که تاکید بیشتری بر احتمال لزوم استفاده از حمله نظامی دارد، خواسته اند به تحریم های تازه علیه ایران فرصت تاثیرگذاری بدهد.

کشورهای غربی همواره ایران را متهم کردهاند که فعالیتهای هستهای خود را با اهداف نظامی دنبال میکند و در عین حال، مانع تحقیقات در این باره میشود.

مقامات ایران این ادعا را رد میکنند و میگویند که برنامه هستهای این کشور کاملا صلحآمیز است.

کاهش شدید قیمت محصولات ایران خودرو در بازار

در حالی که طی هفته های گذشته حرف و حدیث هایی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در بازار شنیده می شد، عرضه گسترده محصولات این شرکت طی روزهای اخیر شوک بزرگی را به بازار وارد کرد.

به گزارش پرشین خودرو، در روزهای پایانی سال تولید ایران خودرو از سه هزار دستگاه در روز فراتر رفته و متاثر از این افزایش تولید و عرضه محصول، بازار سیاهی که پیشتر توسط دلالان فعال در بازار خودرو ایجاد شده بود متلاشی شد.

بنا بر این گزارش، طی هفته های اخیر تفاوت قیمت کارخانه تا بازار برخی از محصولات ایران خودرو از یک میلیون تومان فراتر رفت که عمده ترین عامل آن جو روانی ناشی از تحرکات سودجویان در بازار خودرو بود.

همین گزارش حاکی است، در ماه های اخیر تقاضای برای خرید محصولات ایران خودرو فراتر از عرضه بوده، اما در هفته های منتهی به پایان سال با افزایش تولید در مجموعه ایران خودرو و به دنبال آن افزایش عرضه توسط شبکه نمایندگی ها، بازار سیاه محصولات ایران خودرو از بین رفت.

در همین حال، اجرای برخی از طرح های ویژه فروش توسط ایران خودرو، تمایل متقاضیان به خرید از شبکه نمایندگی های این مجموعه را افزایش داده و پیش بینی می شود با ادامه این طرح ها روند تعادل قیمت ها در بازار ادامه پیدا کند.

برپایه این گزارش، طی روزهای اخیر قیمت محصولات ایران خودرو در حاشیه بازار به شدت کاهش یافته است، به طوری که به برخی محصولات مانند خانواده پژو 206، تا یک میلیون تومان کاهش قیمت را در بازار به روی خود دیده است.

کارشناسان پیش بینی می کنند با ادامه این روند در هفته پایانی سال قیمت محصولات ایران خودرو در بازار با کاهش چشمگیری روبرو شود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 63 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 63 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها