نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2701 از 5202 نخست ... 17012201260126512691269826992700270127022703270427112751280132013701 ... آخرین
نمایش نتایج: از 27,001 به 27,010 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال meisam_em آواتار ها
    تشکر شده 6,296 بار در 1,868 ارسال

پاسخ : اخبار

رفع ایرادات شورای نگهبان به بودجه ۹۳ در جلسه علنی فردای مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری با برگزاری جلسه علنی در ابتدا به بررسی 4 ایراد شورای نگهبان به بودجه مصوب مجلس می‌پردازند و در ادامه طرح‌ها و لوایح را طبق دستور کار هفتگی، مورد بررسی قرار می‌دهند.

غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه پیش از این به تسنیم گفته بود: کمیسیون تلفیق مجلس در روز یک‌شنبه از ساعت 7 صبح برای بررسی ایرادات جدید شورای نگهبان تشکیل می‌شود. همچنین قرار است پس از بررسی ایرادات آنها در جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس بررسی شود.

همچنین در این هفته رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات بعدی آن و گزارش کمیسیون اصل 90 قانون اساسی در خصوص «وضعیت خودروهای وارداتی» در دستور کار قرار دارد.

انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت عضویت در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی به جای عضو مستعفی احمد توکلی و گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی درمورد «میزان تحقق اهداف سیاستهای کلی و نحوه اجرای قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی» در اجرای مواد (44) و (49) آئین‌نامه داخلی مجلس در دستور کار این هفته قرار دارد.

ادامه دستور کار این هفته مجلس نیز به این شرح است:

*گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد: طرح استفساریه تبصره (3) ماده (9) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی

*گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد: لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی پاکستان

*گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درمورد: طرح نظام رتبه‌بندی معلمان

*گزارش کمیسیون قضائی وحقوقی درمورد: طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب 1387

*ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد: لایحه تعیین حریم حفاظتی - امنیتی اماکن و تاسیسات کشور

*گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی درمورد: طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی

*گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد: لایحه موافقتنامه ایجاد و راه‌اندازی بانک اطلاعاتی سازمان همکاری‌های‌اقتصادی (اکو) درخصوص قاچاق و تخلفات گمرکی

*گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد: لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات درمورد مالیاتهای بر درآمد و سرمایه

*گزارش‌کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی درمورد: لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیاتهای انضباطی نیروهای مسلح

*گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد: لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کنیا به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل الحاقی آن

*گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد: لایحه اصلاح قانون اعتبار اسناد عادی وام‌های پرداختی شرکت‌های تعاونی روستائی، عشایری و صیادی به اعضاء مصوب 1365 و قانون اصلاح قانون‌ مذکور ‌مصوب 1371

*گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد: لایحه دریافت عوارض برق تجدیدپذیر

*گزارش کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درمورد: لایحه تعیین مرجع تهیه و تصویب مقررات مربوط به تخلفات از نظامات راجع به امور شهری و شد و آمد و چگونگی اجرای آن

*گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد: طرح اصلاح بند (ج) ماده (178) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران

*گزارش کمیسیون عمران درمورد: طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانکها و سایر منابع مالی و پولی کشور مصوب 24/8/1366 مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی آن

*گزارش کمیسیون عمران درمورد: لایحه اجازه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکلهای اصلاحی (1) ، (2) و (4) کنوانسیون ورشو و اصلاحی آن به موجب پروتکل لاهه مربوط به یکسان کردن برخی از مقررات حمل و نقل هوائی بین‌المللی

*گزارش کمیسیون عمران درمورد: رد طرح اصلاح ماده (5) قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

*گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد: لایحه اصلاح ماده (8) قانون تاسیس سازمان اسناد ملی ایران

*گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد: لایحه اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرائم زیست محیطی

* گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درمورد: طرح استفساریه ماده (24) قانون بیمه

كسی كه در آفتاب زحمت كشیده، حق دارد در سایه استراحت كند

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

فراخواندن ظریف برای پاسخگویی به 99 نماینده به مجلس

مهر نوشت: وزیر امور خارجه روز یکشنبه با حضور در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پاسخگوی سوالات 99 نماینده مجلس خواهد بود. سوال 99 نماینده مجلس شورای اسلامی از وزیر امور خارجه در دستور کار این هفته کمیسیون امنیت ملی قرار دارد.

بر این اساس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه از ظریف وزیر امورخارجه دعوت کرده تا پاسخگوی سوال 99 نماینده مجلس در موضوعات مختلف باشند.

ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان، ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم‌آباد، علی‌اکبر آقایی نماینده سلماس و فرهاد بشیری نماینده پاکدشت از جمله نمایندگانی هستند که سوال آنان از ظریف در کمیسیون امنیت ملی مطرح خواهد شد.
    همچنین سوال مشترک جواد کریمی‌قدوسی، بهرام بیرانوند، احمد آریایی‌نژاد، ابوالقاسم جراره و حبیب آقاجری به ترتیب نمایندگان مشهد، بروجرد، ملایر،‌بندرعباس و بندرماهشهر در نوبت رسیدگی در کمیسیون قرار دارند.

سه سوال دیگر از ظریف به ترتیب با امضاهای 54 نماینده، 23 نماینده و 12 نماینده نیز از جمله سوالاتی است که ظریف با حضور در جلسه روز یکشنبه کمیسیون باید پاسخگوی آنها باشد.
    پیش از این اخباری مبنی بر جمع آوری امضا برای سوال از وزیر خارجه به دلیل اظهارات مبهم وی درخصوص به رسمیت یا نشناختن اسراییل و همچنین علت لغو سفر هیات نظامی کره شمالی به ایران با ممانعت آمریکا منتشر شده است و به نظر می رسد فراخوانی وزیر به کمیسیون در هفته جاری به دنبال تنظیم این سوالات از وی باشد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

3. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ناگهان "رضا عطاران" مغضوب صدا و سیما شد

عطاران كه به ديدار خاتمي رفت مغضوب شد!

گروه هنري: در روزهای اخیر یکی از سوژه های تخربی صدا و سیما "رضا عطاران" بوده است. عطارانی که در یک نشست خبری حاشیه ای در جشنواره فیلم فجر جمله ای بیان کرد که شاید نباید به زبان می آورد. این نشست خبری دو هفته پیش برگزار شد اما صدا و سیما در روزهایی اخیر به اظهارات عطاران در این نشست اعتراض می‌کند!

به گزارش فرارو، رضا عطاران در یک نشست خبری در حاشیه جشنواره فیلم فجر با بیان که یکی از دوستان منتقد گفته بود که عطاران برای اینکه مردم را بخنداند حاضر است شلوراش را هم پایین بکشد، گفت: «حالا من به جایی رسیده ام که واقعا حاضرم.» این نشست خبر دو حدود دو هفته پیش برگزار شد و در همان روزها سخنان عطاران با واکنش تند جمشید مشایخی روبه رو شد.

بازیگر پیشکسوت سینما در نشست «ستاد مردمی حمایت از تیم ملی فوتبال» درباره صحبت های رضا عطاران در نشست خبری «رد کارپت» گفت: «آقای عطاران شما می‌توانستید برای خنداندن مردم بگویید از بالای یک درخت چنار به پایین می‌پرم نه آنکه آن حرف زشت را که من از گفتن آن خجالت می‌کشم به زبان بیاورید؛ آن‌وقت به دلیل این بی‌اخلاقی‌ها به او جایزه هم می‌دهیم.»

رضا عطاران در جشنواره فیلم فجر جایزه سیمرغ بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد جایزه ای که بعدها مشخص شد هیات داوران قصد داشته است به بازیگر مرد فیلم "عصبانی نیستم" اهدا کند اما به دلیل حاشیه های پیش آمده برای "عصبانی نیستم" و خروج این فیلم از بخش مسابقه این جایزه به عطاران تعلق گرفت. رضا عطاران پس از اینکه از تصمیم هیات داوران مطلع شد اعلام کرد که این سیمرغ متعلق به او نیست و به نوید محمد زاده بازیگر عصبانی نیستم تعلق دارد.

همچنین در روزهای گذشته تصویری از دیدار رضا عطاران با سید محمد خاتمی رییس جمهور پیشین کشورمان منتشر شد. تصویری که بازتاب وسیعی در رسانه ها داشت. اکنون پس از این وقایع صدا و سیما در بخش های مختلف خبری خود گزارش هایی علیه این بازیگر سینما منتشر کرده است. گزارش هایی که به بهانه سخنان عطاران در نشست خبری رد کارپت منتشر شده است و حاوی انتقاد تند جمشید مشایخی از عطاران است. از طرف دیگر رسانه های اصولگرا نیز از حمله به عطاران غافل نشده اند. در صدر این رسانه ها روزنامه کیهان قرار دارد که عطاران را "روانپریش" خوانده است.

5. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

فرار رییس‌جمهور از پايتخت؛ استعفاي رییس مجلس

معترضان اوكراين در آستانه پيروزي كامل

گروه بين‌الملل: رسانه‌های خبری روسیه اعلام کردند: ویکتور یانوکوویچ رییس‌جمهوری اوکراین، کی یف پایتخت این کشور را ترک کرده و به مرز روسيه گريخته است.

به گزارش ایرنا، رسانه های روسی از جمله ریانووستی گزارش دادند: یانوکوویچ عصر روز گذشته (جمعه) کی یف را ترک کرد و وارد شهر خارکف در شرق این کشور و در نزدیکی مرزهای روسیه شد. در همین حال، رسانه های اوکراینی به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کردند رییس جمهوری اوکراین برای برگزاری نشستی فوری به خارکف رفته و لئونید کوژار وزیر امور خارجه موقت اوکراین هم حضور یانوکوویچ در این شهر را تایید کرده است. رسانه‌های روسی همچنین به اظهارات یک مقام فرودگاه خارکف اشاره کرده بودند که خبر فرود هواپیمای حامل یانوکوویچ در این فرودگاه را تکذیب کرده بود.

رسانه های اوکراینی دو روز پیش از خروج دو پسر یانوکوویچ از کشور از طریق حریم هوایی منطقه دونتسک در شرق اوکراین خبر داده بودند. درحال حاضر، مناطق مرکزی کی یف که ساختمان های حکومتی در آن واقع شده است، در کنترل کامل معترضان قرار دارد. نیروهای پلیس به طور کامل این مناطق را ترک کرده‌اند. برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری تا پایان سال، تشکیل دولت آشتی ملی، اصلاح قانون اساسی به منظور کاهش اختیارات ریاست جمهوری و آزادی "یولیا تیموشنکو" رهبر زندانی اپوزیسیون از جمله مفاد توافقنامه بين دولت و مخالفان است.

رییس مجلس اوکراین هم استعفا کرد

به دنبال تشدید ناآرامی های کی یف پایتخت اوکراین، ولادیمیر ریباک رییس مجلس این کشور(رادا) استعفا کرد. خبرگزاری ریانووستی در خبری فوری از کی یف اعلام کرد: رییس مجلس اوکراین استعفای خود را اعلام کرد. مجلس اوکراین از ساعت 10 بامداد امروز به وقت مسکو برای بررسی وضعیت بحرانی کشور جلسه تشکیل داده بود. ریباک از سال 2012 ریاست مجلس اوکراین را بر عهده داشت. در حال حاضر تمام خیابان‌های مرکزی پایتخت اوکراین در کنترل معترضان افراط گرا قرار دارد و آنها در اطراف ساختمان مجلس هم مستقر شده‌اند. همچنین کاخ ریاست جمهوری اوکراین به محاصره مخالفان درآمده و مخالفان تصریح کرده اند که آنها تنها از کاخ محافظت می‌کنند.

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

استقبال اوباما از دالایی‌‌لاما در کاخ‌سفید

گروه بين الملل: رئیس‌جمهور آمریکا با نادیده گرفتن اعتراض شدید چین، با رهبر معنوی تبت در کاخ سفید دیدار کرد. دولت آمریکا همزمان تأکید کرد که ضمن پشتیبانی از حفظ دین،‌ فرهنگ و زبان مردم تبت، تبت را بخشی از خاک چین می‌داند.

دیدار باراک اوباما با دالایی ‌لاما، هر دو دارنده نوبل صلح، در کاخ سفید واشنگتن متفاوت از دیدارهای رسمی رئیس‌جمهور آمریکا بود. باراک اوباما با رهبر معنوی تبت در "سالن نقشه" کاخ سفید در طبقه همکف این ساختمان دیدار و گفتگو کرد.
    دیدارهای رسمی رئیس‌جمهور آمریکا با دولتمردان خارجی به طور معمول در "سالن بیضی" کاخ سفید صورت می‌گیرد. در این دیدار از نمایندگان رسانه‌ها نیز خبری نبود. باراک اوباما و دالایی لاما در این دیدار یک ساعته "به طور کلی در مورد حقوق بشر و اوضاع تبت" گفتگو کردند. به نقل از کاخ سفید، رئیس‌جمهور آمریکا "بر حمایت کامل خود از حفظ دین منحصر به فرد، فرهنگ و زبان مردم تبت و همینطور رعایت حقوق بشر در تبت" تأکید کرده است. باراک اوباما همزمان خواستار گفتگوی مستقیم دالایی لاما با دولت چین شده است.

کاتلین هایدن، سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا پیش از دیدار رئیس‌جمهور این کشور با رهبر معنوی تبت، خاطر نشان کرده بود که باراک اوباما با دالایی‌ لاما به عنوان "یک چهره‌ مذهبی مورد احترام بین‌المللی و یک رهبر فرهنگی" دیدار می‌کند. وی همزما تصریح کرد که دولت ایالات متحده آمریکا از موضع دالایی ‌لاما در مسئله تبت حمایت می‌کند اما تبت را به عنوان بخشی از خاک چین می‌شناسد.
    سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تأکید کرد که دولت متبوعش خواستار رعایت حقوق بشر و آزادی ادیان در چین است. کاتلین هایدن در ادامه افزود که دولت آمریکا نگران ادامه تنش و وخیم‌شدن وضعیت حقوق بشر در منطقه تبت چین است.
    دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با رهبر تبعیدی تبت، مانند دیدار پیشین باراک اوباما با دالایی‌لاما در سال ۲۰۱۱ میلادی در کاخ سفید، با واکنش شدید دولت چین همراه بود. وزارت خارجه چین پیش از این دیدار تأکید کرده بود که استقبال باراک اوباما از دالایی‌لاما در کاخ سفید "پیامدهای منفی جدی" بر روابط دو کشور خواهد داشت.
    هوآ چانینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین گفتگوی رئیس‌جمهور آمریکا ‎با دالایی‌لاما را "دخالت فاحش در اوضاع داخلی چین" خواند و آن را "نقض جدی قوانین روابط بین‌الملل" دانست.
    رابطه دولت چین با دالایی لاما بسیار تیره است. چین رهبر معنوی تبت در تبعید را به تلاش برای جدایی تبت از جمهوری خلق چین متهم می‌کند. رهبر مذهبی بودائیان تبت که سال ۱۹۵۹ میلادی در پی یک قیام نافرجام از تبت خارج شد همراه شمار بسیاری از هموطنان خود در شمال هندوستان زندگی می‌کند. ‎دالایی لاما تأکید دارد که خواستار استقلال تبت نیست بلکه در پی دستیابی به خودمختاری بیشتر برای این منطقه است.

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

توضیحات بانوی شورای پایتخت درباره داستان‌ ثروت افسانه‌ای اش
    شورایی‌ها خانه مرا دیده‌اند/ یک‌چهارم ثروت خود را صرف کمک به فقرا کرده‌ام/ برخی اعضای شورا وضع مالی‌شان از من هم بهتر است
    خانه‌ام در نیاوران بزرگ است ولی تجملاتی نیست. شورایی‌ها خانه من آمده‌اند. برخی شورایی‌ها از من پولدارتر هستند ولی فعلا همه در مورد من حرف می‌زنند. به دنبال فخرفروشی به مردم نیستم.

خبرگزاری فارس: شورایی‌ها خانه مرا دیده‌اند/ یک‌چهارم ثروت خود را صرف کمک به فقرا کرده‌ام/ برخی اعضای شورا وضع مالی‌شان از من هم بهتر است

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، چند روز پیش روزنامه توقیف شده آسمان، گزارشی درخصوص زندگی و فعالیتهای فاطمه دانشور عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران منتشر کرده بود و در آن بیشتر از اینکه به موضوعات اجتماعی و عملکرد این عضو شورا پرداخته شود به موضوع ثروت و زندگی اشرافی این بانوی شورا پرداخته شده بود.

این گزارش بازخوردهای زیادی در فضای رسانه ای داشته و عده زیادی از مردم واکنش نشان دادند و تاکید کردند نباید تجمل گرایی در کشور ترویج شود.

فاطمه دانشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در این باره گفت: من هیچ مصاحبه‌ای با روزنامه آسمان نداشته‌ام و خبرنگار این روزنامه در خانه بنده حضور نیافت.

وی ادامه داد: فقط یک مصاحبه کوتاه تلفنی با این خبرنگار داشتم و به وی آدرس دادم که در روزنامه همشهری درباره زندگی نامه بنده مطلبی منتشر شده است، آن را بردارد، تنظیم کند و بعد از هماهنگی با من ارسال کند اما این خبرنگار بدون اینکه به من بگوید مطلب را چاپ کرد.

وی تاکید کرد: من خانه 500 متری در نیاوران ندارم و خانه من باغ و گل ندارد، یک خانه بزرگ است ولی بدون تشریفات.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: هنگامی که وارد شورا شدم برخی از خبرنگاران گفتند که دانشور در معدن، دینامیت منفجر می‌کرده در صورتی که اصلاً اینطور نبوده و من حرفی در این زمینه نزدم، اگر فایل صوتی هم دارند بیاورند و نشان دهند.

وی با بیان اینکه برخی از اعضای شورای شهر وضع مالیشان از وی هم بهتر است، گفت: فعلا فقط در مورد من همه حرف می زنند.

وی با تاکید براین موضوع که من یک زن کارآفرین هستم، گفت: ثروت سالمی دارم و یک قران هم وام نگرفتم. فقط یک میلیارد تومان از بانک توسعه صادرات وام گرفتم که آن را هم تسویه کردم.

به گفته دانشور، توسعه کارآفرینی را با سرمایه‌گذاری‌های خارجی و در چهارچوب قانون انجام دادم.

این عضو شورای شهر در ادامه افزود: یک چهارم ثروت خود را صرف کمک به فقرا کرده‌ام و در خیلی از موارد بیشتر هم کمک کردم و بسیاری از کودکان بدسرپرست و مادران آنها را در مناطق محروم تحت پوشش قرار دادم.

دانشور با تاکید بر این موضوع که همه چیز شفاف است، گفت: متاسفانه خیلی دردناک است که اینهمه زحمت بکشی و در نهایت این حرفها را بزنند.

وی با تاکید بر این موضوع که تاکنون 4700 مادر و کودک را مورد حمایت قرار داده‌ام، گفت: در سیستان و بلوچستان 2 مدرسه بازسازی کرده‌ام، 3 مدرسه ساخته‌ام و کلنگ 4 و 5 مدرسه نیز بر زمین زده‌ام.

این عضو شورای شهر اضافه کرد: در محروم‌ترین نقاط کشور کارهای خیر انجام می‌دهم و انصاف نیست که اینگونه حرف بزنند.

وی با تاکید بر اینکه من کارآفرین هستم و کار سیاسی انجام نمی‌دهم، گفت: با درآمد کارآفرینی فعالیتهایی را انجام می‌دهیم و در هیچ حزب سیاسی فعالیت نمی‌کنم.

وی با تاکید بر این موضوع که خانه‌ام بزرگ است ولی تشریفاتی نیست، گفت: به هرحال کارهای بین‌المللی انجام می‌دهم و ممکن است برای کارهای خود دفتری داشته باشم و امکاناتی برای مهمانان خارجی داشته باشیم اما تجمل‌گرایی نیست. خیلی از دوستان ما معتقدند که من مال دنیا برایم بی‌ارزش است.

وی در بخش دیگر سخنانش اضافه کرد: روابط عمومی شورای شهر زمانی که فرزند من به دنیا آمد برای تبریک گفتن به خانه من آمدند. از آنها سئوال کنید که خانه ما چگونه بوده است.

به گفته دانشور، عکسی که در روزنامه آسمان منتشر شده است عکس مجله همشهری تندرستی‌ است و خبرنگار روزنامه آسمان به خانه آنها نرفته است.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

عضو فعال metitondar آواتار ها
    تشکر شده 1,545 بار در 421 ارسال

بوئینگ به دنبال فروش مستقیم قطعات هواپیما به ایران/ جنرال الکتریک: به دنبال سود مادی نیستیم

سخنگوی جنرال الکتریک آمریکا گفت: به دنبال یک پنی سود مادی از بابت فروش قطعات به ایران نیستیم بلکه کل موضوع به سلامت و ایمنی پرواز مربوط می شود. هر سودی که از این معاملات به دست آید صرف اهداف خیریه می شود.

http://www.asriran.com/fa/news/32218...AA%DB%8C%D9%85

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید metitondar از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال metitondar آواتار ها
    تشکر شده 1,545 بار در 421 ارسال

لاریجانی: دلیلی ندارد موسوی و کروبی در حصر بمانند اما باید فهمشان درست شود

" همان طریقی که محصور شدند از همان طریق باید موضوع حل شود، باید فهم آنها نسبت به مسائل درست شود."

http://www.asriran.com/fa/news/32224...B4%D9%88%D8%AF

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید metitondar از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال amirabbas2011 آواتار ها
    تشکر شده 1,647 بار در 536 ارسال

سرمایه گذاران خارجی علاقه مند ورود به بازار بکر سهام ایران

تهران - ایرنا - شبکه تلویزیونی سی.ان.بی.سی آمریکا در گزارشی با عنوان بازار سهام ایران پر رونق است و مذاکرات هسته ای به همین دلیل در جریان است، نوشت: سرمایه گذاران اروپایی و آمریکایی زیادی علاقه مند ورود به بازار سهام بکر ایران هستند.

به گزارش ایرنا، اگر توافق نهایی در گفت و گوهای هسته ای حاصل شود، جریان عظیمی از سرمایه از خارج کشور به بازار سهام ایران سرازیر خواهد شد.

به گزارش سی.ان.بی.سی، همزمان با پیشرفت مذاکرات دولت ایران و قدرت های جهانی در مورد کاهش تحریم هایی که اقتصاد این کشور را به رکود دچار کرد، در خیابان های ایران نیز نشانه های رهایی از این تحریم ها که سالیان متمادی بر این کشور تحمیل شده بود را نشان می دهند.

ایران و آمریکا، انگلستان، فرانسه، روسیه، چین و آلمان پنجشنبه گذشته در مورد جدول زمانی و چارچوب گفت و گو های ماه بعد در زمینه محدودسازی برنامه هسته ای جمهوری اسلامی به توافق رسیدند.

همان روز، بازرسان سازمان ملل اعلام کردند دسترسی آنها به تسهیلات هسته ای ایران بهتر شده است.

تمام طرف های درگیر تایید می کنند که همچنان اختلاف های چشمگیری در گفت و گو ها وجود دارد و امید دستیابی به توافق نهایی در ماه ژوییه (تیر) آرمانی است.

در این میان، اقتصاد ایران بهبود می یابد و بازار سهام آن تقریبا پیشرفت عظیمی را تجربه می کند.

شاخص بازار سهام تهران که در سال 2013 معادل 130 درصد افزایش یافته بود، از ماه نوامبر که گروه پنج به علاوه یک و ایران به یک توافق موقت دست یافتند، 33 درصد دیگر نیز بالا رفت.

حجم معاملات بورس تهران در ماه دسامبر (11 آذر تا 11 دی) رکورد شکست.

شرکت شرکای فیروزه، یک شرکت سرمایه گذاری ایرانی در تهران به س.ان.بی.سی گفت: سرمایه گذاری این شرکت در بازار سهام تهران روی تمام سهام افزایش یافته است.

رامین ربیعی مدیرعامل این شرکت گفت: پنجشنبه گذشته، سه دلیل برای اینکه چرا شاخص بازار سهام تهران بالا رفت، وجود داشت؛ نخست آنکه سهام با توجه به حقایق جدید بازار کالا و ارز به فروش می رسد.

وی افزود: دیگر آنکه پس از انتخابات خرداد (مه) گذشته به دلیل کاهش تنش ها، اعتماد بیشتری در بازار وجود دارد و بالاخره مردم نیز پول خود را روی ملک، دلار یا طلا سرمایه گذاری نمی کنند.

ربیعی ادامه داد: در حقیقت اکنون جای دیگری هم نیست که مردم در آن سرمایه گذاری کنند و بنابراین به بازار سهام رو می آورند.

شرکت سرمایه گذاری شرکای فیروزه 200 میلیون دلار را اداره می کند که برای یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی در ایران مبلغ زیادی محسوب می شود.

ربیعی اظهار داشت: هم اکنون شمار زیادی از سرمایه گذاران در خارج کشور بازار سهام را مورد توجه قرار داده اند و ما در هفته نامه های الکترونیکی زیادی در این رابطه دریافت می کنیم.

وی ادامه داد: از زمانی که توافق ماه نوامبر (آذر) اعلام شد، توجه مردم به بازار سهام افزایش یافت، هرچند این توجه تقریبا در مرحله ارزیابی قرار دارد.

ربیعی اضافه کرد: بیشتر این سرمایه گذاران از اروپا هستند اما از آمریکا نیز سرمایه گذارانی علاقه مندی خود به بازار سهام ایران را نشان داده اند، هرچند این شرکت به آمریکایی ها گفته است به دلیل مقررات آمریکا هنوز برای آمریکایی ها میسر نیست در بازار سهام ایران سرمایه گذاری کنند.

بنابه اعلام شرکت فیروزه، این شرکت تنها روی سهام شرکت هایی سرمایه گذاری می کند که مشمول تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا نمی شوند. این شرکت بیشتر روی سهام شرکت های تولیدکننده محصولات مصرفی و تولید کالا(عمدتا شرکت های تولیدکننده مس و فولاد) سرمایه گذاری می کند.

برغم افزایش شاخص بازارها، سوالات زیادی در مورد اقتصاد ایران وجود دارد. نرخ تورم تا حدودی کاهش یافته اما هنوز در سطح 35 درصد باقی است.

ربیعی می گوید، به آینده امیدوار است، به هر حال دولت روحانی بهتر اقتصاد را درک می کند و در نتیجه سال آینده نرخ تورم به 20 درصد خواهد رسید.

نرخ بیکاری نیز نسبتا بالا است؛ براساس برآورد دولت این نرخ 12 درصد است.

نرخ یادشده از نرخ بیکاری بسیاری از کشورهای اروپایی در زمان بحران مالی سالهای 2010 تا 2012 کمتر است.

اقتصاددانانی که مسایل ایران را دنبال می کنند می گویند، ایران دارای جمعیت جوان و تحصیلکرده ای است زیرا کار سخت گیر می آید و بسیاری از جوانان ترجیح می دهند تحصیل کنند و به مدارج بالاتری برسند.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که ایران مشتاق جذب سرمایه گذاری خارجی است تا برای جمعیت جویای کار کنونی و آینده خود، شغل ایجاد کند.

در صورتی که تحریم ها کاهش یابند، بازار بکر سهام ایران (به عنوان یکی از معدود بازارهای بکر کره زمین) به روی سرمایه گذاران خارجی گشوده خواهد شد.

به گفته ربیعی، علاقه مندان زیادی وجود خواهند داشت که مایل به سرمایه گذاری در این بازار هستند. البته مشخص نیست توافق ایران با گروه پنج به علاوه یک چه باشد لیکن اگر توافقی حاصل شود، جریان عظیمی از سرمایه به سمت بازار سهام ایران سرازیر خوهد شد.

فقط نیم درصد سهام بازار ایران تحت مالکیت سرمایه گذاران خارجی است. اگر تحریم ها لغو شوند، این نسبت تغییر خواهد کرد.

علیرضا نادر تحلیلگری که معتقد است ایران درصدد جذب سرمایه گذاری است، گفت: شواهدی در دست است که نشان می دهد اقتصاد ایران از زمانی که قرارداد موقت امضا شد، رشد کرده است، هرچند هنوز بسیاری از تحریم ها علیه ایران به قوت خود باقی هستند.

نادر افزود: ایران به ویژه از وقتی که نتوانست تمام نفت خود را صادر کند، به نسبت پولی که به دست می آورد، پول بیشتری از دست می دهد.

وی معتقد است: اعتماد به دولت حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به وضعیت عمومی اقتصاد کمک می کند و موجب افزایش ارزش ریال ایران می شود.

کلیف کوپچان که در شرکت یوروآاسیا(بزرگترین شرکت مشاوره ای آمریکا که در مورد ریسک سیاسی نظر می دهد) مسایل ایران را مطالعه می کند به سی.ان.بی.سی، گفت: بلافاصله پس از توافق هسته ای که سه ماه پیش حاصل شد، اقتصاد ایران کمی پیشرفت کرد لیکن اگر توافق نهایی حاصل نشود و تحریم ها بار دیگر برقرار شوند، این رشد از بین خواهد رفت.

وی تاکید کرد: در صورت شکست گفت و گوها، ارزش ریال بار دیگر کاهش می یابد، کسری بودجه ایران بالا می رود، دسترسی به ذخایر پول نقد در خارج از کشور از بین می رود و بیشتر منافعی که ایران به دلیل کاهش تحریم ها به دست آورد، ناپدید می شود.

به هر حال ربیعی، مدیرعامل شرکت فیروزه معتقد است: توافق بیش از بن بست به اقتصاد ایران کمک می کند.

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید amirabbas2011 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,749 بار در 873 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    ۶۰۰ مسئول بسیج دانشجویی به رئیس قوه قضائیه:
    قاطعانه بر اساس مستندات و مسلمات قانونی خواستار اشد مجازات برای سران فتنه هستیم
    ۶۰۰ مسئول بسیج دانشجویی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار مجازات سران فتنه شدند و گفتند: اکنون ما دانشجویان بسیجی هم‌صدا با ملت بزرگ ایران، قاطعانه درخواست داریم بر اساس مستندات بسیار و مسلمات قانونی و به استناد آیه شریفه «الفتنة اشد من القتل» اشد مجازات را برای سران فتنه از جمله موسوی و کروبی اعمال کنید.
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921203000056
    توهمات این باصطلاح بسیجیان آنقدر زیاد است که حداکثر 4میلیون نفری که به جلیلی رای دادند را ملت بزرگ ایران می نامند؟!؟!؟!
    شما در انتخابات 92 همه توان مالی و تبلیغی سیمای میلیتان را بکار گرفتید که گفتمان مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی !!!! را رئیس جمهور کنید ولی نهایتا 4میلیون رای داشتید.بیخود خود را نماینده ملت 80میلیونی ایران قلمداد نکنید.

17. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 61 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 60 مهمان ها)

1. General

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها