نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 425 از 5220 نخست ... 3253754154224234244254264274284354755259251425 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,241 به 4,250 از 52193

موضوع: اخبار

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    نماینده ولی فقیه در سپاه کاشان: پس از سفر منحرفان به آمریکا فشارها علیه ایران شدت گرفت
    وی عنوان کرد: دومین توطئه، انتشار گزارش 24 صفحهای احمد شهید گزارشگر سازمان حقوق بشر مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران بود که آنقدر بیاستدلال و غیر مستند طرح شده بود که نتوانست نظر مخالفان نظام را نیز جلب کند.

فارس: مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشان گفت: پس از سفر جریان انحرافی به آمریکا شاهد شدت گرفتن فشارها علیه ایران بودیم.

حجتالاسلام سید محسن حسینیدیباجی با اشاره به سه توطئه انجام شده در راستای فشار به ایران اظهار داشت: نخستین توطئهای که در این راستا اجرا شد مطرح کردن بحث تروریست بودن ایران با طرح ادعای نقش ایران در ترور سفیر عربستان در ایالات متحده بود که حتی تحلیلگران سیاسی آمریکایی آن را مضحک خواندند.

وی عنوان کرد: دومین توطئه، انتشار گزارش 24 صفحهای احمد شهید گزارشگر سازمان حقوق بشر مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران بود که آنقدر بیاستدلال و غیر مستند طرح شده بود که نتوانست نظر مخالفان نظام را نیز جلب کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشان به سومین توطئه در راستای فشار به ایران نیز اشاره کرد و گفت: اما سومین توطئهای که بسیار توسط رسانههای تبلیغاتی غرب نیز دنبال شد مطرح کردن این ادعای بیاساس بود که ایران تا سال 2013 به سلاح کشتار جمعی دست پیدا میکند و جمهوری اسلامی تا این زمان به تولید بمب اتم میرسد.

حسینی دبیاجی هدف از طرح این سه توطئه را شکل گرفتن اجماعی در اروپا برای فشار علیه ایران قلمداد و خاطرنشان کرد: نتیجه این اقدامات موجب شکلگیری دو فشار علیه ایران شد یکی بحث تحریم بانک مرکزی و دیگری نیز تحریم نفت ایران بود.

وی در ادامه از ترور دانشمندان هستهای ایران به عنوان طرح دیگر برای فشار علیه ایران و مقابله با پیشرفتهای علمی آن یاد کرد و اذعان داشت: اما در مقابل این اقدامات تروریستی جوانان ما بیدارتر شدند و برای ادامه راه شهدای مصممتر گردیدند آنچنان که 300 نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برای اعلام پایبندی خود به مسیر شهدای جبهه علم و دانش، به رشتههای مرتبط با فناوری هستهای تقاضای تغییر رشته دادند.

عضو فعال احـد آواتار ها
    تشکر شده 1,889 بار در 442 ارسال
    آغاز تولید کمیاب ترین محصول پتروشیمی جهان در ایران

همزمان با تولید 3 گرید جدید پلیمری در پتروشیمی تبریز، در مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان برای نخستین بار در بین کشورهای منطقه خاورمیانه محصول راهبردی high tenacity yarn تولید شده است.

این محصول جدید پتروشیمیایی در برابر کشش دارای مقاومت بسیار بالای است ضمن آنکه این محصول شیمیایی در صنایع لاستیک سازی، طنابهای صنعتی، بادبانها و وسایل ورزشی کاربرد فراوانی دارد.

این محصول راهبری صنعت پتروشیمی کشور با آخرین استاندارد روز جهان در نخستین هاب پتروشیمی کشور تولید شده است و به زودی برای خودکفایی کامل ایران خط تولید انبوه این محصول پتروشیمیایی در بندر ماهشصهر راه اندازی می شود.

در حال حاضر ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی ایران به مرز 55 میلیون تن در سال رسیده است و پیش بینی می ود تا پایان اسفند ماه سالجاری حدود 44 میلیون تن محصول پتروشیمی و فرآورده پلیمری در ایران تولید شد.

در شرایط فعلی سالانه 2 میلیون تن اوره، حدود 3 تا 4 میلیون تن متانول، بیش از یک میلیون تن پلیمرها و بالغ بر یک میلیون تن اتیلن از ایران صادر می شود ضمن آنکه امسال صدور 14 میلیارد دلار محصول پتروشیمی را در دستور کار قرار داده است.

تا پایان آذر ماه سالجاری در مجموع 31.5 میلیون تن محصول پتروشیمی در ایران تولید شده است که ارزش صادرات محصولات پتروشیمی کشور در این مدت حدود 10.2 میلیارد دلار بوده است.

کد مطلب: 2354 | تاريخ: ۱۳۹۰/۱۱/۱۰ | ساعت: ۱۳ : ۲۱

3. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید احـد از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال
    روش های نفوذ در دل استاد هنگام امتحان!

جام نیوز: آخرین متدهای روز جهان در زمینه ی نحوه ی محبت و نفوذ دانشجو به دل استاد (برگه ی امتحان):این جفنگیات مرسوم که در برگه ی امتحان مینویسند و از بیماری مادر تا اینکه اگر این درس را نمره نیاورم مشروط میشوم و … هم، خیلی خز شده و هم، حتی یک بچه ی ۵ ساله باور نمیکند؛ چه برسد به یک دکتر! کمی نوآوری و خلاقیت داشته باشید. جناب استاد به اندازه ی کافی خودش مشکلات و بدبختی دارد، دیگر نیاز نیست شما با آن خط زیبای منحصر به فردتان یک صفحه ی آچار برایش از مشکلاتتان بگویید. حالا باز ای کاش فقط یک نفر چنین خزعبلاتی می نوشت. یکهو می بینی از ۳۰ نفر دانشجو، بیست و هشت نفر عینا نوشته اند که اگر این درس را نمره نگیریم مشروطیم و مادرمان مریض است و پدرمان زندان است و فلان و بهمان. انگار این مشکلات را هم از روی دیگری تقلب کرده اند.

روشی پلید
    یک درس ساده ای بود که من بنا به دلایلی نتوانسته بودم اصلا این درس را بخوانم و با ذهن کاملا خالی سر جلسه امتحان رفتم. نیم ساعتی نشستم و دیدم هیچکدام از این سوالات حتی برایم آشنا هم نیست. یک جمله در پایان برگه نوشتم و برگه را تحویل دادم:

«در اعتراض به تقلب گسترده ای که سر جلسه ی امتحان از سوی دیگر دانشجویان شاهد بودم از دادن این امتحان خودداری کرده و نمره ی صفر را به بیستِ با تقلب ترجیح میدهم.»
    نمره ی الف کلاس را گرفتم! خدایا مرا ببخش.

صم بکم عمى فهم لایعقلون
    درس معارف بود. میدانستم موضوع درس چیست و مباحثش در چه زمینه ای است -با عرض خسته نباشید به خودم- اما جزئیات مطالب و محتوای درس را نمیدانستم. سوالات توزیع شد و باز هم دیدم سوالات کمی برایم ناآشناست. از مغرب و مشرق و زمین و زمان نوشتم. هر آنچه از کتاب دینی کلاس اول ابتدایی، آقای واسعی گفته بود که مثلا چگونه مواد غذایی در بدن مادر تبدیل به شیر میشود تا برهان نظم و علیت که در دبیرستان خوانده بودم. اما نقطه ی طلایی برگه این جمله بود:
    «جناب استاد برای من کاری نداشت که عین محتوای کتاب را برایتان کپی کنم اما شما با روش زیبای تدریس خود به ما یاد دادید که چگونه تنها به منابع اکتفا نکنیم. گفتید در دین عقل هم سهیم است و نباید«صم بکم عمى فهم لایعقلون» بود. پس من ترجیح دادم مفهوم را بفهمم ولی کپی نکنم بلکه از دانسته های خود بنویسم.»
    بیست گرفتم! خدایا مرا ببخش.

اگر دین ندارید لااقل دلم شاد کنید
    محاسبات عددی. درس بسیار دشوار. حداقل برای من که علاقه ی چندانی به ریاضیات و مباحث محاسبه ای کامپیوتر نداشتم. سوالات توزیع شد و مطابق معمول! خداوکیلی دیگر این درس ۳ واحدی را خوانده بودم ولی چه کنم که در مغزم جای نگرفته بود. عادت دارم که قبل از اینکه برگه را تحویل دهم نمره ی خود را تخمین میزنم. در بهترین حالت ۷ میشدم. امکان رسیدن امدادهای غیبی هم تحت هیچ عنوانی میسر نبود. آخر برگه نوشتم:
    من نگویم که مرا از قفس آزاد کنید
    قفسم برده به باغی و دلم شاد کنید
    نمره ی ۱۱ گرفتم و نفر سوم کلاس شدم! خدایا مرا ببخش.

وساطت حافظ
    استاد حسینی دکترای ادبیات بود و استاد درس شیوه ی نگارش (البته فامیلش شهبازی بود ولی چون ممکنه یه وقت بیاد اینجا رو بخونه من نام مستعار نوشتم). عاشق حافظ بود و آخر هر جلسه چند بیت از حافظ میخواند و چشمانش پر از اشک میشد. سوالات چی…..؟ بگید؟ نه که بلد نباشم اما در حد ۱۵-۱۶ بیشتر نمیگرفتم. قبل از امتحان سری به اینترنت زده بودم و واژه ی«شهباز» را در دیوان حافظ سرچ کردم و آن بیت را کف دستم ثبت کردم. زیر برگه امتحان نوشتم :
    «جناب استاد من که«حافظ» را نمیشناختم؛ این شما بودید که در این ترم عشق حافظ را در وجود من انداختید! و باعث شدید تا با این شاعر آسمانی آشنا شوم. امروز قبل از امتحان گفتم تفالی به حافظ بزنم و ببینم چه میشود، این بیت آمد»:
    خاکیان بی بهره اند از جرعه ی کاس الکرام این تطاول بین که با عشاق مسکین کرده اند
    شهپر زاغ و زغن زیبا صید و قید نیست این کرامت همره شهباز و شاهین کرده اند
    بیست گرفتم! تنها بیستی که استاد در چند سال اخیر به یک دانشجو داده بود. خدایا مرا ببخش.

تصویر من رو شطرنجی کنید
    امتحان نظریه های جامعه شناسی و … . تو رو خدا نام این استاد را بیخیال شوید. استاد نسبتا معروفی است و البته در بسیاری از دانشگاههای یزد هم تدریس دارد و حسابی سرش شلوغ است. ۱۰ نمره تحقیق و کنفرانس داشت و ۱۰ نمره هم امتحان پایان ترم. سرم بوی قرمه سبزی میداد. با یکی از بچه ها شرط گذاشتم که تحقیق و کنفرانس ارائه نمیدهم اما نمره ی بالای ۱۸ میگیرم. برای امتحان تئوری هم حسابی خواندم و خودم را آماده کردم. انصافا هم سوالات را خوب جواب دادم. فقط در پایانِ برگه بدون اینکه تحقیق یا کنفرانسی ارائه کرده باشم، نوشتم:
    «موضوع تحقیق و کنفرانس: بررسی علل قبولی بالای دانش آموزان یزدی در دانشگاهها در طی ۱۶ سال اخیر.»
    ۱۹ گرفتم! خدایا این یکی رو دیگه مردونه ببخش.

اگه مردی منو بنداز
    با حساب خودم ۱۳- ۱۴ میشدم. اما این نمره برای من که عنوان شاگرد سومی!!! کلاس را یدک میکشیدم خیلی فجیع بود. استاد فوق العاده جدی و بداخلاق بود و چندان نمیشد طرفش رفت. یک جمله پایان برگه نوشتم:
    «جناب استاد حضور در کلاس شما در این ترم برایم بسیار مغتنم و مفید بود. اگر ترم بعد با ما درس برمیدارید که هیچ، اگرنه بدون تعارف دوست دارم این درس را پاس نکنم تا ترم بعد هم استادم شما باشید.»
    ۱۷! خدایا سه تا نقطه
    http://www.afkarnews.ir/vdcf01de.w6dcxagiiw.html
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

5. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال

پس از سخنان حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری بنیانگذار اتحادیه بین المجالس اسلامی، در هفتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی که در بخشی از آن به وضعیت حاکمیت ظلم و نابرابری در جهان اسلام اشاره شد هیئت پارلمانی عربستان جلسه را ترک کرد.

خانه ملت - حجت الاسلام و المسلمین علی اکبرناطق نوری که به عنوان بنیانگذار اتحادیه بین المجالس اسلامی و میهمان ویژه مراسم افتتاحیه هفتمین اجلاس مجمع عمومی همراه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به اندونزی رفته در سخنرانی افتتاحیه این اجلاس بر ضرورت تجربه گرفتن کشورهای عربی از گذشته خود تأکید کرد.

رئیس دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری مداخله خارجی و تسلط جمود فکری بر جهان اسلام را دو خطر بزرگ برای بیداری اسلامی خواند و گفت: چه شد که مدینه النبی که قرار بود مظهر عدالت، پایگاه عدل و برابری باشد در کمتر یک دوره صد ساله تبدیل به محل استقرار ظلم و نابرابری شد.

ناطق نوری افزود:مدینهای که قرار بود در آن بین عرب و عجم، سفید و سیاه غنی و فقیر فرقی نباشد، تبدیل به پایگاه حاکمان مستبد و خودکامه شد و باب شهر علم نبی بسته و نقل حدیث ممنوع شد. حکومتهای موروثی متداول شد و به ناحق کسانی به نام دین بر مردم حکومت کردند.

پس ازتحلیل حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری از بیداری اسلامی در منطقه و استبداد حاکمان سعودی و حکومت های موروثی در برخی از کشورهای عربی در افتتاحیه این کنفرانس، هیئت پارلمانی عربستان سعودی نشست را ترک کرد.

اتحادیه بینالمجالس اسلامی در سال ۱۳۷۸ و با ابتکار جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به موضوعهای مربوط به جوامع اسلامی تشکیل شد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    نمازجمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه میشود
    خبرگزاری فارس: ستاد نمازجمعه تهران با صدور بیانیهای اعلام کرد که نمازجمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه میشود.

به گزارش خبرگزاری فارس، ستاد نمازجمعه تهران با صدور بیانیهای اعلام کرد که نمازجمعه این هفته تهران به امامت مقام معظم رهبری برگزار میشود.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

در تقارن ایام پر فضیلت ماه ربیعالاول، ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و هفته وحدت و آغاز دوران امامت حضرت بقیهاللهالاعظم(عج) با دهه مبارک فجر که یادآور پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و نیز بیداری عظیم امت اسلامی میباشد، یکبار دیگر نمازجمعه تهران معطر به عطر حضور پیشوای فرزانه امت بزرگ اسلام، بزرگ جانباز انقلاب، محبوب قلوب مسلمین جهان خواهد شد و حضرت آیتاللهالعظمی خامنهای(مدظلهالعالی) در جمعه دههفجر انقلاب اسلامی مورخ 14/11/90دل و جان مؤمنین نمازگزار را به نور معرفت حی سبحان و رهنمودهای حکیمانه خویش منور خواهند کرد.

ستاد نمازجمعه تهران این حضور پربرکت رهبر معظم انقلاب اسلامی در نمازجمعه این هفته تهران را فرصتی ذیقیمت دانسته، ضمن دعوت از مردم مومن، آگاه، بصیر و ولایتمدار برای شرکت در نمازجمعه این هفته تهران در محل دانشگاه تهران، انتظار دارد صفوف مستحکم و بهم پیوسته و دشمنشکن ملت وفادار به انقلاب، یکبار دیگر خالق صحنههای بیبدیل وحدت، پایداری و ایستادگی بر آرمانهای انقلاب کبیر اسلامی باشد.

یقینا عظمت و شکوه حضور حماسی ملت انقلابی، مقاوم و بصیر، مثابه سندی سراسر افتخار در دفتر پایداری این مرز و بوم ثبت خواهد شد.

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    معاون نخستوزیر کامبوج:
    نفت مورد نیاز پالایشگاه جدید کامبوج از ایران خریداری میشود

خبرگزاری فارس: شورای وزیران دولت کامبوج اعلام کرد، به محض آماده شدن پالایشگاه جدید این کشور، واردات نفت خود از ایران را آغاز میکنیم.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "پنوم پن" کامبوج، دولت کامبوج از خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران خبر داد و اعلام کرد که نفت مورد نیاز پالایشگاه جدید این کشور از ایران تامین خواهد شد.

این درحالیست که سفارت آمریکا در کامبوج دیروز اعلام کرد که از همه کشورهای عضو سازمان ملل انتظار داریم در تحریمهای آمریکا علیه ایران شرکت کند.

"سوک آن" معاون نخست وزیر کامبوج از تقویت روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: توافقات اولیه برای واردات نفت ایران با سفارت ایران انجام شده است.

وی همچنین گفت: قرار است نفت خریداری شده در کامبوج پالایش شود و به کشورهایی نظیر کره جنوبی و چین فروخته شود. ظرفیت پالایشگاه جدید کامبوج که به زودی افتتاح خواهد شد سالانه ۵ میلیون تن است.

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    احمدینژاد: خدا فرعون را هم دوست داشت/ عدالت فقط در زمان حضور امام عصر(عج) اتفاق ميافتد
    رييسجمهور با تاكيد بر اهميت كرامت يادآور شد: انسان تحقير شده ، پژمرده، توسري خورده انسان الهي نيست. انسان الهي ، انسان اسلام و پيامبر(ص) نيست. كرامت انسانها جز در سايه عدالت محقق نميشود.
    رييس جمهور تصريح كرد: حفظ كرامت افرادي كه مورد پشتيباني قرار ميگيرند، از پشتيباني آنها مهمتر است و اين مسوليتي عمومي به شمار ميرود.

به گزارش ایسنا، محمود احمدينژاد كه در جشن ملي توانمندسازي و كارآفريني خانوادههاي تحت حمايت كميته امداد سخن ميگفت، با گراميداشت دهه فجر و تبريك ميلاد پيامبر اسلام و امام صادق(ع) و همچين سالگرد آغاز امامت امام عصر(عج)، اظهار كرد: خداوند انسان را به عنوان گل سرسبد آفرينش خلق كرد و در حقيقت همه عالم براي انسان و انسان نيز براي خداست . انسان براي رسيدن به نقطه كمال نيازمند عواملي است كه يكي از مهمترين آنها عدالت به شمار ميرود، اگر عدالت مستقر نشود، زمينه براي شكوفايي انسان مهيا نميشود.

رييس دولت دهم با طرح اين سوال كه چرا عدالت داراي اهميت است؟ گفت: اگر عدالت وجود نداشته باشد، حقيقت انساني شكوفا نميشود، در حقيقت عدالت شرايط مناسب محيطي، اجتماعي و انساني براي رشد استعدادهاي الهي انسان است. اگر عدالت نباشد رشدي صورت نميگيرد و به ميزاني كه عادل شويم و آن را مستقر كنيم، كمال مييابيم.

وي در ادامه به ارائه مثالي پرداخت و تصريح كرد: اگر فردي در نقطهاي از دنيا فرصت تامين نيازهاي اوليه خود را نداشته باشد، چگونه ميتواند فرصت تفكر براي رسيدن به كمال را پيدا كند. اين مقياس را ميتوان در سطح وسيعي نيز در نظر گرفت.

رييسجمهور همچنين با طرح اين سوال كه به غير از پيامبران وامامان معصوم تا كنون چه كساني طعم انسان بودن حقيقي را چشيدهاند؟ اظهارداشت: به نوعي ميتوان گفت از اين ميلياردها انسان كه بر روي زمين آمده و رفتهاند هيچكس طعم حقيقي انسان بودن را نچشيده، زيرا عدالت مستقر نشده است. بايد عدالت باشد تا اين امر محقق شود كه اين فقط در زمان حضور امام عصر(عج) اتفاق ميافتد.

رييسجمهور با تاكيد بر اهميت كرامت يادآور شد: انسان تحقير شده ، پژمرده، توسري خورده انسان الهي نيست. انسان الهي ، انسان اسلام و پيامبر(ص) نيست. كرامت انسانها جز در سايه عدالت محقق نميشود.

رييس قوه مجريه با طرح اين سوال كه عدالت را چه كساني ميتوانند پياده كنند؟ گفت: نياز به حاكمان عادل داريم و اصل عدالت و تجلي عدالت را انسان كامل ميتواند پياده كند و هنگامي كه آن روز بيايد همه انسانها فرصت شكوفايي دارند. عده اي در جامعه پيدا ميشوند كه به خاطر مناسبات غلط اجتماعي دچار مشكل ميشوند و وظيفه حكومت و جامعه جبران فاصلهها در حد توان است. بنابراين در اين راستا همه مردم و حكومت بايد به صحنه بيايند.

رييسجمهورهمچنين خاطرنشان كرد: احياي يك فرد بسيار ارزشمند است. بخدا تك تك انسانها مهم هستند، خدا همه را دوست دارد. خدا حتي فرعون را هم دوست داشت و تا آنجا كه توانست براي تربيت وي تلاش كرد. همانطور كه گفته شده، اگر يك فرد را احيا كنيد، همه را احيا كردهايد و اين وظيفه حكومت و مردم است و منتي بر سر كساني كه به خاطر شرايط اجتماعي دچار محروميت شدهاند، نيست. بايد رسيدگي كرد و اين مسووليت عمومي است.

وي ادامه داد: اكنون دستگاههاي حكومتي در حال تلاش هستند. كميته امداد نيز تا به امروز خدمات بسيار خوبي ارائه كرده است. خودكفايي 80 هزار خانواده تحت حمايت كميته امداد حركت بسيار زيبايي است و چقدر زيبا خواهد شد كه فردي روي پاي خود بايستد و منتظر ديگران نباشد. دنيا بداند كه ما وقتي مشكلي از فردي را برطرف مي كنيم، منتي بر سرش نيست، بلكه افتخار ميكنيم كه توانسته ايم گوشهاي از ماموريت خود را به انجام برسانيم.

رييس قوه مجريه تاكيد كرد: حفظ كرامت افرادي كه مورد پشتيباني قرار ميگيرند، از پشتيباني آنها مهمتر است و اين مسوليتي عمومي به شمار ميرود. مگر ميشود كه انسان از وجود نيازمندي خبر داشته باشد و شب راحت بخوابد.

احمدينژاد تجلي انسانيت انسان را زماني دانست كه وي در فكر ديگران باشد و گفت: هر فردي تلاش ميكند تا چيزي را به دست آورد، آنچه خودش مصرف ميكند پس از مدتي بيهوده ميشود، اما آن چيزي كه برايش باقي ميماند اين است كه در جهت كمك به ديگران استفاده كند. در دستگاه خلقتي كه رسيدگي به يك حيوان مريض با اهميت است، خدمت به انسان ها ارزش و جايگاه والاتري دارد و ميتوان گفت اگر ميخواهي به خدا برسي بايد به خلق خدمت كني.

وي تاكيد كرد: طرح اكرام اقدام بسيار خوبي است و مي تواند كاملتر شود، ثروت و درآمد در كشور ما كم نيست. متوسط درآمد بسيار بالا است، اما به خاطر شرايطي كه مطرح شد توزيع ، به خوبي صورت نميگيرد كه البته در تمام دنيا اين گونه است و در ايران نسبت به ساير كشورها بسيار كمتر است. اگر اين امر به يك فرهنگ عمومي تبديل شود، يك نيازمند بيكار و فاقد مسكن نمي توان پيدا كرد.

رييسجمهوردر پايان تصريح كرد: زندگي زماني زيباست كه همه در رفاه باشند.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مات آواتار ها

نخستوزیر بحرین سکته مغزی کرد
    یک پایگاه عرب زبان از سکته مغزی نخستوزیر بحرین و انتقال وی به بیمارستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه نهرین نت به نقل از منابع آگاه بحرینی گزارش داد: "اطلاعات موثقی که از مقامات امنیتی بحرین به رسانهها درز پیدا کرده از سکته مغزی "خلیفه بن سلمان"، نخست وزیر این کشور، و انتقال وی به بیمارستان حکایت دارد."

این پایگاه ذکر کرد: "منابع مذکور علت سکته مغزی نخست وزیر بحرین را آشکار نکردند، اما این حادثه همزمان با درگیریهای وی با برادرزادهاش انجام میشود."

پایگاه فوق بیان کرد: "گزارش سری حاکی است که آمریکاییها به پادشاه بحرین توصیهاند به تدریج اختیارات نخست وزیر را کم و سرانجام وی را برکنار کند."

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,981 بار در 19,073 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    روش های نفوذ در دل استاد هنگام امتحان!

جام نیوز: آخرین متدهای روز جهان در زمینه ی نحوه ی محبت و نفوذ دانشجو به دل استاد (برگه ی امتحان):این جفنگیات مرسوم که در برگه ی امتحان مینویسند و از بیماری مادر تا اینکه اگر این درس را نمره نیاورم مشروط میشوم و … هم، خیلی خز شده و هم، حتی یک بچه ی ۵ ساله باور نمیکند؛ چه برسد به یک دکتر! کمی نوآوری و خلاقیت داشته باشید. جناب استاد به اندازه ی کافی خودش مشکلات و بدبختی دارد، دیگر نیاز نیست شما با آن خط زیبای منحصر به فردتان یک صفحه ی آچار برایش از مشکلاتتان بگویید. حالا باز ای کاش فقط یک نفر چنین خزعبلاتی می نوشت. یکهو می بینی از ۳۰ نفر دانشجو، بیست و هشت نفر عینا نوشته اند که اگر این درس را نمره نگیریم مشروطیم و مادرمان مریض است و پدرمان زندان است و فلان و بهمان. انگار این مشکلات را هم از روی دیگری تقلب کرده اند.

روشی پلید
    یک درس ساده ای بود که من بنا به دلایلی نتوانسته بودم اصلا این درس را بخوانم و با ذهن کاملا خالی سر جلسه امتحان رفتم. نیم ساعتی نشستم و دیدم هیچکدام از این سوالات حتی برایم آشنا هم نیست. یک جمله در پایان برگه نوشتم و برگه را تحویل دادم:

«در اعتراض به تقلب گسترده ای که سر جلسه ی امتحان از سوی دیگر دانشجویان شاهد بودم از دادن این امتحان خودداری کرده و نمره ی صفر را به بیستِ با تقلب ترجیح میدهم.»
    نمره ی الف کلاس را گرفتم! خدایا مرا ببخش.

صم بکم عمى فهم لایعقلون
    درس معارف بود. میدانستم موضوع درس چیست و مباحثش در چه زمینه ای است -با عرض خسته نباشید به خودم- اما جزئیات مطالب و محتوای درس را نمیدانستم. سوالات توزیع شد و باز هم دیدم سوالات کمی برایم ناآشناست. از مغرب و مشرق و زمین و زمان نوشتم. هر آنچه از کتاب دینی کلاس اول ابتدایی، آقای واسعی گفته بود که مثلا چگونه مواد غذایی در بدن مادر تبدیل به شیر میشود تا برهان نظم و علیت که در دبیرستان خوانده بودم. اما نقطه ی طلایی برگه این جمله بود:
    «جناب استاد برای من کاری نداشت که عین محتوای کتاب را برایتان کپی کنم اما شما با روش زیبای تدریس خود به ما یاد دادید که چگونه تنها به منابع اکتفا نکنیم. گفتید در دین عقل هم سهیم است و نباید«صم بکم عمى فهم لایعقلون» بود. پس من ترجیح دادم مفهوم را بفهمم ولی کپی نکنم بلکه از دانسته های خود بنویسم.»
    بیست گرفتم! خدایا مرا ببخش.

اگر دین ندارید لااقل دلم شاد کنید
    محاسبات عددی. درس بسیار دشوار. حداقل برای من که علاقه ی چندانی به ریاضیات و مباحث محاسبه ای کامپیوتر نداشتم. سوالات توزیع شد و مطابق معمول! خداوکیلی دیگر این درس ۳ واحدی را خوانده بودم ولی چه کنم که در مغزم جای نگرفته بود. عادت دارم که قبل از اینکه برگه را تحویل دهم نمره ی خود را تخمین میزنم. در بهترین حالت ۷ میشدم. امکان رسیدن امدادهای غیبی هم تحت هیچ عنوانی میسر نبود. آخر برگه نوشتم:
    من نگویم که مرا از قفس آزاد کنید
    قفسم برده به باغی و دلم شاد کنید
    نمره ی ۱۱ گرفتم و نفر سوم کلاس شدم! خدایا مرا ببخش.

وساطت حافظ
    استاد حسینی دکترای ادبیات بود و استاد درس شیوه ی نگارش (البته فامیلش شهبازی بود ولی چون ممکنه یه وقت بیاد اینجا رو بخونه من نام مستعار نوشتم). عاشق حافظ بود و آخر هر جلسه چند بیت از حافظ میخواند و چشمانش پر از اشک میشد. سوالات چی…..؟ بگید؟ نه که بلد نباشم اما در حد ۱۵-۱۶ بیشتر نمیگرفتم. قبل از امتحان سری به اینترنت زده بودم و واژه ی«شهباز» را در دیوان حافظ سرچ کردم و آن بیت را کف دستم ثبت کردم. زیر برگه امتحان نوشتم :
    «جناب استاد من که«حافظ» را نمیشناختم؛ این شما بودید که در این ترم عشق حافظ را در وجود من انداختید! و باعث شدید تا با این شاعر آسمانی آشنا شوم. امروز قبل از امتحان گفتم تفالی به حافظ بزنم و ببینم چه میشود، این بیت آمد»:
    خاکیان بی بهره اند از جرعه ی کاس الکرام این تطاول بین که با عشاق مسکین کرده اند
    شهپر زاغ و زغن زیبا صید و قید نیست این کرامت همره شهباز و شاهین کرده اند
    بیست گرفتم! تنها بیستی که استاد در چند سال اخیر به یک دانشجو داده بود. خدایا مرا ببخش.

تصویر من رو شطرنجی کنید
    امتحان نظریه های جامعه شناسی و … . تو رو خدا نام این استاد را بیخیال شوید. استاد نسبتا معروفی است و البته در بسیاری از دانشگاههای یزد هم تدریس دارد و حسابی سرش شلوغ است. ۱۰ نمره تحقیق و کنفرانس داشت و ۱۰ نمره هم امتحان پایان ترم. سرم بوی قرمه سبزی میداد. با یکی از بچه ها شرط گذاشتم که تحقیق و کنفرانس ارائه نمیدهم اما نمره ی بالای ۱۸ میگیرم. برای امتحان تئوری هم حسابی خواندم و خودم را آماده کردم. انصافا هم سوالات را خوب جواب دادم. فقط در پایانِ برگه بدون اینکه تحقیق یا کنفرانسی ارائه کرده باشم، نوشتم:
    «موضوع تحقیق و کنفرانس: بررسی علل قبولی بالای دانش آموزان یزدی در دانشگاهها در طی ۱۶ سال اخیر.»
    ۱۹ گرفتم! خدایا این یکی رو دیگه مردونه ببخش.

اگه مردی منو بنداز
    با حساب خودم ۱۳- ۱۴ میشدم. اما این نمره برای من که عنوان شاگرد سومی!!! کلاس را یدک میکشیدم خیلی فجیع بود. استاد فوق العاده جدی و بداخلاق بود و چندان نمیشد طرفش رفت. یک جمله پایان برگه نوشتم:
    «جناب استاد حضور در کلاس شما در این ترم برایم بسیار مغتنم و مفید بود. اگر ترم بعد با ما درس برمیدارید که هیچ، اگرنه بدون تعارف دوست دارم این درس را پاس نکنم تا ترم بعد هم استادم شما باشید.»
    ۱۷! خدایا سه تا نقطه
    http://www.afkarnews.ir/vdcf01de.w6dcxagiiw.html

ای بابا
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امیر2309 آواتار ها
    تشکر شده 5,894 بار در 1,749 ارسال
    حسینی اعلام کرد؛ دلار در بودجه 91 زیر 1200 تومان/ اعلام نرخ سود سپرده بالای 20 درصد تخلف است وزیر امور اقتصادی و دارایی از ادامه سیاستهای نظارتی دولت درباره قیمت ارز در آینده خبر داد و گفت: اعلام نرخ سود سپرده بانکی بیش از 20 درصد تخلف است و بانک مرکزی این تخلفات را رسیدگی میکند. به گزارش خبرگزاری مهر، سید شمس الدین حسینی در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمانهای امام خمینی (ره) به خبرنگاران گفت: بعد از اجرای سیاستهای اخیر به طور کلی نظام ارزی کشور در یک سطح بالاتری از مقابله با آسیبها قرار گرفت.
    وی تأکید کرد: سیاستهای اتخاذ شده در این خصوص نشان داد که با اعتماد و همراهی مردم به میزان قابل توجهی از واسطه گری و سودجویی های بی مورد کاسته و حباب بازار ارز و سکه به میزان قابل توجهی شکسته شد.

حسینی با اشاره به ادامه سیاستهای دولت در جهت تقویت ارزش پول ملی، تصریح کرد: در قانون بودجه سال 91 مبنای محاسبه ارز رقمی کمتر از 1200 تومان خواهد بود.

وی تأکید کرد: مجموعه سیاستهای نظارتی ما اعم از سیاستهایی که مربوط به تبادل و شفافیت اطلاعات و سیستم مالیاتی است، فعالیتها رصد و رهگیری می شود و کسانی که در این نوع معامله ها به ظاهر سود کردند، از آنها پس گرفته خواهد شد و باید مالیات آن را پرداخت کنند.

سخنگوی اقتصادی دولت درخصوص زمان اجرای افزایش نرخ سود بانکی گفت: سود بانکی پس از ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار ملاک عمل خواهد بود و با توجه به ابلاغیه روز چهارشنبه هفته گذشته، اکنون تمام بانکها مکلف به اجرای این مصوبه هستند.

حسینی خاطر نشان کرد: اگر چه در مصوبه شورای پول و اعتبار به ظاهر برای نرخ سود علی الحساب سپرده ها، قیدی گذاشته نشد، ولی طی جلسه ای که توسط دبیر شورای هماهنگی بانکهای دولتی و مسئول کانون بانک های دولتی برگزار شد، در خصوص سقف سود علی الحساب سپرده های بانکی تا رقم 20 درصد توافق شد.

وی با اشاره به برخی آگهی های عجیب برای نرخ سود سپرده ها تأکید کرد: هیچ یک از این نرخ سودها در چارچوب مصوبه شورای پول و اعتبار نیست و بانک مرکزی نیز این تخلفات را رسیدگی می کند. وزیر اقتصاد در پایان به هموطنان توصیه کرد، تحت تأثیر این تبلیغات قرار نگیرند.
    www.mahak-charity.org

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 73 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 72 مهمان ها)

1. جواد277

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها