نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2040 از 5221 نخست ... 10401540194019902030203720382039204020412042204320502090214025403040 ... آخرین
نمایش نتایج: از 20,391 به 20,400 از 52208

موضوع: اخبار

عضو فعال نادری آواتار ها
    تشکر شده 1,590 بار در 450 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط آذرآبادگان نمایش پست ها
    اعتراض مطهری: حداد می گوید اگر رهبری سخنی از وحدت مجلس و دولت گفتند، باید تمام وظایف نظارتی مجلس تعطیل شود و چشم بر همه قاونشکنیها ببندیم

علی مطهری امروز اقدام به توزیع نامهای در مجلس کرد که محتوایش اعتراض به اقدامات اخیر حدادعادل بوده است.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، در این نامه است: در روز سهشنبه مورخ 1/2/91 بیانیهای به قلم آقای حداد عادل در صحن مجلس توزیع شد که لذا لازم است توضیحی به عرض نمایندگان محترم برسد. بدیهی است که این توضیح از طرف اینجانب است نه همه استیضاح کنندگان.

مطهری در ادامه نامه خود مدعی شده: خلاصه حرف ایشان این است که اگر مقام معظم رهبری سخنی از وحدت و همدلی مجلس و دولت گفتند، باید تمام وظایف نظارتی موثر مجلس که در قانون اساسی به آنها تصریح شده است تعطیل شود و چشم بر همه قاونشکنیها ببندیم و از حقوق مردم دفاع نکنیم و یا این کارها را صرفا با دستور رهبری انجام دهیم. این در حالی است که رهبر انقلاب در سخنان سال گذشته خود در دانشگاه کرمانشاه ضمن رد سخن کسانی که میگویند فلان مسئله بدون نظر رهبری تصمیمگیری نمیشود، فرمودند: «مسئولان قوه مجربه، نمایندگان مجلس، مسئولان قوه قضائیه با اختیارات کامل و قانونی، وظایف خود را انجام میدهند و ممکن است تصمیماتی بگیرند که رهبری با آن مخالف باشد، اما رهبری نه حق دارد، نه میتواند و نه قادر است که در این مسائل دخالت کند مگر در جایی که اتخاذ سیاستی به کج شدن راه انقلاب منجر شود

در این نامه عنوان شده است: از نظر ما مجلسی که وظیفه نظارتی خود را انجام دهد و احیانا در موردی اشتباه کند، بهتر از مجلسی است که چشم بر قانونشکنیها ببندد و یک مجلس مرده ومنفعل و بیتفاوت باشد. در استیضاح اخیر اگر رئیسجمهور آن پروژه سیاسی را اجرا نمیکرد هیچ مسئله خاصی نبود، چرا استیضاح کنندگان را محکوم میکنید؟ مثل این است که فردی از عرض خیابان در مسیر عابر پیاده رد میشود و راننده متخلفی او را زیر میگیرد، بعد آن فرد را محکوم کنیم که اصلا چرا از خیابان رد شدی؟

در بخشی از این نامه عنوان شده است: من از جناب آقای حداد خواهش میکنم که تلاش نکنند روحیه مسالمتجو و ملاحظهکار خودشان را به نام ولایتمداری بر مجلس تحمیل کنند. از ایشان سوال میکنم، فرضا قبول کردیم که چند ماه گذشته و آینده در شرایط ویژه بوده و خواهیم بود، شما قبل از آن، یعنی در بیش از 12 سال دوره نمایندگیتان چند اقدام نظارتی انجام دادهاید؟ پس این روش حضرتعالی از روحیه شما ناشی میشود و ربطی به ولایتمداری ندارد.
    مطهری جان اقای حدادحقدارد این گونه بگوید چون غلامعلی است قربونت.شما کار خودت رو بکن

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,705 بار در 26,716 ارسال
    ایران پای سوریه نمی ایستاد دولت سوریه سقوط می کرد/ دولت عراق بدون هماهنگی با رهبری کاری نمی کند، کابینه عراق قبل از تشکیل با رهبری هماهنگ شده

وزیر سابق دولت احمدی نژاد مشکل دولتمردان با احمدی نژاد را عدم همکاری با دیگران دانست و گفت: احمدی نژاد همه کسانی را که می توانستند کمک کنند از اطراف خود پراکنده کرد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: لزوم تشکیل دولت وحدت ملی در زمان بروز بحران است و ما وقتی می بینیم که یکی از گروه ها به روی کار می آید باید با او همکاری کنیم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نشست هم اندیشی اساتید ظهر یکشنبه با حضور محمد حسین صفار هرندی در دانشگاه آزاد کرمانشاه و با حضور جمعی از اساتید این دانشگاه و نمایندگان نهاد مقام معظم رهبری با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه و مجمع تشکل های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، در این نشست محمد حسین صفار هرندی با ابراز خرسندی از توفیق حضور در استان کرمانشاه گفت: دوستان بنده را به عنوان مشاور رهبر دانستند اما اگر آحاد مردم را جزو مشاورین رهبر بدانیم من نیز جزوی از این مردم و مشاور رهبر هستم.

مشاور فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای عربی و توجه ویژه به مصر و تمایل مردم این کشور به ایجاد ارتباط با ایران گفت: دشمنان قصد دارند مانع ارتباط ایران و مصر شوند و ایجاد اختلافات و جریانات سوریه برای از بین بردن ارتباط ایران با مصر و ترکیه و..است و سوریه حلقه این ارتباط است.

وی افزود: ایستادن پای هرکدام از این مسائل برای ما موضوعیت پیدا می کند و ایران پای سوریه نمی ایستاد سوریه سقوط می کرد.

وی ادامه داد: سوریه اشتراکاتی با ایران دارد و اشتراک در عقیده مقاومت نمونه این اشتراکات است و اکثریت سوریه پای این نظام ایستاده اند و ایران راه حفظ کردن خود را به آنها آموخته است و ایران مدل جنگ بسیجی را به سوریه نشان داد.

وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آمریکا تلاش های زیادی برای سقوط ایران کرد و عراق و افغانستان را وسیله سقوط ایران و رقم بالایی را هزینه این کار کرد.

وی افزود: آمریکا در این راه حدود 4 هزار میلیارد دلار که یک چهارم بدهی های آمریکا به لحاظ اقتصادی است هزینه کرد، در واقع آمریکا هم اکنون به لحاظ اقتصادی سقوط کرده است.

هرندی ادامه داد: طبق نظرسنجی هایی که از کشورها صورت گرفته 80 درصد از نظرسنجی ها حاکی از نفرت نسبت به آمریکاست و آمریکا نیز قصد دارد ایران را به سقوط بکشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هم اکنون ایران به عنوان یک الگو در منطقه مطرح است به طوری که الان عراق در جریان های حکومتی بدون هماهنگی با رهبر معظم ایران کاری نمی کند، حتی کابینه عراق نیز قبل از تشکیل با رهبر ایران هماهنگ شده است.

وی افزود: این تصویر واقعی صف بندی هایی است که پس از انقلاب ایران در جهان بوجود آمد البته واقعیت هایی غیر قابل بیان نیز است و این تنها بخش آشکار قضایا بود که بخش پنهانی ای نیز پشت این داستان است.

صفار هرندی عدم تحول و تغییر در بحرین را با وجود نزدیکی تفکرات به آینده ی انقلاب مصر را عدم یکپارچگی این تحولات دانست.

وی افزود: دشمن وقتی فهمید که از کجا ضربه خورده قصد شد مانع بروز انقلاب های دیگری چون انقلاب ایران شود.

وی ادامه داد: عظمت و یکپارچگی انقلاب اسلامی ایران که به همت و درایت امام (ره) بود با وجود تنوع های فرهنگی و قبیله ای باعث تداوم این انقلاب شد.

هرندی تصریح کرد: امام هنرش این بود که همه گروه ها را با جلب اعتقادات دینی جذب کند .

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد ادامه داد: دشمنان در مقابل هیبت و رهبری امام (ره) حرفی برای گفتن نداشتند و امام (ره) طی رفراندومی همراهی مردم ایران با خود را به اثبات رساند و امام (ره) اینگونه حکومت کرد.

وی در بخش دیگر با انقلاب مصر گفت: در مصر یکپارچگی اسلام گراها شکستگی دارد و کسی که هم اکنون حکومت مصر را هداست می کند ظرفیت های امام (ره) را ندارد.

صفار هرندی افزود: از طرف دیگر غرب هوشیار شده و مانع می شود، و بر چند قطبی شدن انقلاب مصر تاکید دارد.

وی عدم چند قطبی شدن را از رموز تداوم و پایداری انقلاب ایران دانست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به انتخابات آینده اشاره ای داشت و گفت: ما باید برای انتخابات آینده ابتدا به پاسخ این سوال ها که " ضرورت این مقطع زمانی کشور چیست؟" ، " نیازهای پیش روی کشور چیست؟" و " کشور در آینده با چه چالش هایی روبرو است ؟" پاسخ دهیم و انتخاب ما باید جوابگوی این سوالات باشد.

وی تصریح کرد: ممکن است برآورد ما از 8 سال پیش رو توجه به مسائل اقتصادی، ایجاد روابط با جهان یا برآورد ما توجه به بحث جنگ نرم باشد لذا ما باید مصداق مناسبی را در این باره پیدا کنیم.

صفار هرندی تبعیت و پیروی از حکم رهبری را مهمترین کار در انتخاب مناسب دانست.

وی هم چنین همکاری گروه های داخلی در زمان انتخابات و پس از آن برای کشور ضروری دانست و گفت: هیچ یک از گروه های داخلی پس از انتخابات بدون کمک گرفتن از وفاداران دیگر گروه ها نمی توانند حکومت کنند.

وی ادامه داد: بعضی ها به دنبال دولت وحدت ملی بودند ، و دولت وحدت ملی تنها در زمان بروز اختلاف و اغتشاشات گروه ها به کار می آید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: لزوم تشکیل دولت وحدت ملی در زمان بروز بحران است و ما وقتی می بینیم که یکی از گروه ها به روی کار می آید باید با او همکاری کنیم.

وی افزود: گروه های شرکت کننده باید از تمام ظرفیت ها برای اداره کشور استفاده کنند و نباید پیش و پس از انتخابات به تخریب یکدیگر بپردازند.

وی مشکل دولتمردان با احمدی نژاد را عدم همکاری با دیگران دانست و گفت: احمدی نژاد همه کسانی را که می توانستند کمک کنند از اطراف خود پراکنده کرد.

وی با اشاره به حربه های دشمنان در زمان انتخابات گفت: ابتدا باید از نگاه دشمن به انتخابات راهبردها را کشف کنیم و سه راهبرد از طرف دشمن وجود دارد .

صفار هرندی اولین راهبرد را جلوگیری از بحث انتخابات دانست و گفت: ما تجربه انتخابات زیر موشک را داریم و البته در سال 82 در انتخابات مجلس هشتم اتفاقاتی افتاد که کروبی و خاتمی از رهبر خواستار لغو انتخابات شدند و شرایط کشور را برای برگزاری انتخابات نامناسب عنوان کردند.

وی افزود: در آن زمان تعدادی از استانداران، نمایندگان و مسئولین استعفا کرده بودند و اتحادیه اروپا نیز تهدید به نپذیرفتن نتیجه انتخابات و قطع رابطه با ایران کرد.

هرندی تصریح کرد: رهبری در آن زمان فرمودند این کارها برای به هم ریختن بیشتر کشور است و انتخابات باعث آرامش شده و با برگزاری آن از این بحران عبور می کنیم.

وی ادامه داد: پس از انتخابات و برگزاری آن به دستور رهبر معظم، اتحادیه اروپا به عنوان اولین گروه به ایران تبریک گفت.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: جریان های انحرافی نقش زیادی در بوجود آوردن مشکلات در این مسیر دارند و آسیب های زیادی به دولت احمدی نژاد زده و هم اکنون حاشیه نشین دولت احمدی نژاد است.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که فرموده اند " یادتان باشد ما هیچ گاه انتخابات را تعطیل نکرده ایم" گفت: ما باید با بصیرت در صحنه انتخابات حاضر و هیچ حربه ای را به دست دشمنان ندهیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همانگونه که گفته شد همه گروه ها پیش و پس از انتخابات باید با یکدیگر همراهی کنند، برای مثال احمدی نژاد وقتی در انتخابات نظام پزشکی گفت این انتخابات باطل است چرا که برخی رد صلاحیت شده اند خود را در مقابل این جامعه قرار داد و انتخابات برگزار شد. در انتخابات نیز نباید با رد صلاحیت شدن برخی، آن را باطل بدانیم.

وی دومین راهبرد را تمایل نشان دادن به یکی از گروه های سلطه دانست و گفت: این دو راهبرد موازی هم است.

هرندی عدم توفیق دشمن و تکرار حادثه 88 را دیگر راهبرد دشمن دانست و گفت: اگر در هیچ یک از راهبردها توفیق نیابند به سراغ تکرار حادثه 88 می روند و با توسل جستن به انقلاب رنگی اختلال ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: حادثه 88 حدود 8 ماه ما را معطل کرد اما امروز به لطف خدا شبکه سازی های آن ها قبل از پیوند به یکدیگر توسط دستگاه های اطلاعاتی قیچی می شود.

مشاور فرمانده کل سپاه در پایان نیروهای انقلابی را تشویق به فهم لحظه به لحظه و به روز کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرموده اند که بصیرت ها باید به روز شود که این موضوع باعث می شود شبکه های فتنه قبل از پیوند از هم قیچی شود.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

فوت گروهي دراثرمصرف مشروب دست ساز

گروه حوادث: مسئول روابط عمومی و امور بینالملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مصرف مشروبات الکلی ۱۴ نفر را راهی بیمارستان توحید سنندج کرد که تاکنون منجر به مرگ سه نفر از آنان شده است.
    سیدمحیالدین سجادی اظهار کرد: شب گذشته ۱۴ نفر که به دلیل مصرف الکل دچار مسمومیت شده بودند به بیمارستان توحید سنندج مراجعه کردند که متاسفانه تاکنون ۳ نفر از آنان فوت شدهاند.
    به گفته مسئول روابط عمومی و امور بینالملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان، سه نفر دیگر از این افراد حال مساعدی ندارند و اکنون در بخش آیسییو بیمارستان توحید تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.
    وی خاطرنشان کرد: ۸ نفر باقیمانده نیز در بیمارستان بستری بوده و هنوز تحت درمان هستند.
    مسئول روابط عمومی و امور بینالملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هر چند پزشکان این بیمارستان تمامی تلاش خود را برای درمان این افراد به کار بستهاند اما مسمویت طوری است که تلاش پزشکان در درمان آن سه نفر را بیاثر کرد. سجادی یادآور شد: ظاهرا این افراد که میانگین سنی آنان ۳۰ سال است، شب جمعه الکل را مصرف کرده بودند اما دیشب به بیمارستان مراجعه کردند.
    وی در پایان گفت: نتیجه آزمایشها مشخص میکند که داخل الکل چه موادی وجود داشته که منجر به مسمومیت شدید این افراد شده است.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

کشته شدن یک فرمانده سپاه پاسداران در شمال غرب ایران

گزارش ها حاکی است که سرتیپ دوم پاسدار حمید طباطبائی، از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شمال غرب ایران کشته است. «سپاه نیوز»، وب سایت خبری سپاه پاسداران، روز یکشنبه ششم اسفندماه نوشته است که سرتیپ دوم پاسدار حمید طباطبائی در حین اجرای ماموریت های مهندسی در شمال غرب کشته شده است.سپاه نیوز جزئیات بیشتری از چگونگی کشته شدن این فرمانده سپاه ارائه نکرده است.

با این حال «سپاه نیوز» از حمید طباطبایی به عنوان یکی از «فرماندهان شجاع و سخت کوش» دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق و همچنین از«مدیران عملیات نیروی زمینی سپاه» یاد کرده است.

مناطق غربی ایران طی سال ها اخیر شاهد درگیری نیروهای وابسته حزب حیات کردستان، پژاک بوده است. حزب حیات آزاد کردستان در این مدت عملیات مسلحانهای را در مناطق مرزی ایران انجام داده است و در مقابل سپاه پاسداران نیز عملات تلافیجویانهای را در پی گرفته است.

در همین زمینه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی اواسط سال ۱۳۹۰ یک رشته عملیات نظامی را علیه نیروهای پژاک در مناطق مرزی غرب ایران آغاز کرد و در مهرماه همان سال اعلام کرد که ۱۸۰ تن از نیروهای پژاک از سوی سپاه پاسداران کشته شدهاند.

در دی ماه سال جاری عیسی قنبری ، معاون انتظامی امنیتی استانداری آذربایجان غربی ، گفته بود:با توجه دسترسی کامل و دقیق نیروهای مسلح به مرزهای استان با کشورهای عراق و ترکیه ، گروه های «تروریستی بطور کامل از نوار مرزی عقب نشینی کرده و امکان هیچ گونه حرکتی را ندارند.»

به گزارش ایرنا، معاون انتظامی امنیتی استانداری آذربایجان غربی اضافه کرده بود: از تابستان سال گذشته که نیروهای مسلح ایران «ضربات سهمگینی را بر پژاک وارد کردند» تا کنون هیچگونه درگیری ، تیراندازی و بمب گذاری در مرزهای استان روی نداده است.ایران و آمریکا حزب حیات آزاد کردستان را به عنوان گروهی تروریستی میشناسند.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سنایی آواتار ها
    تشکر شده 999 بار در 318 ارسال
    احتمال حذف تعطیلی تاسوعا و 29 صفر
    کد خبر: ۳۰۵۰۱۲
    تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۷
    یک نماینده مجلس از بررسی طرح حذف تعطیلی تاسوعای حسینی و شهادت امام رضا(ع) توسط نمایندگان مجلس خبرداد.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، نماینده مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون از کاهش تعطیلات رسمی در کشور خبرداد.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به صدماتی که تعطیلات برای کشور دارد از طرح مجلس برای کاستن از آنها خبر داد.

وی افزود: طرح حذف 9 روز از تعطیلات رسمی کشور همانند روز 12 فروردین، تاسوعای حسینی، شهادت امام رضا(ع) و مواردی از این قبیل با امضای نمایندگان بررسی خواهد شد تا در صورت تصویب در مجلس اجرایی شود.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید سنایی از ایشان تشکر کرده است:

بشار اسد: من پزشک هستم و بر خلاف تصور دشمنانم خشن نیستم، از خونی که ریخته می شود بسیار ناراحتم

به گفته این هیئت بشار از خونریزی که در کشورش انجام می شود به شدت ناراحت است و می گوید که آنهایی که از من انتقاد می کنند، حقیقت را فراموش کرده اند که من هم در آخر انسانی از خون و گوشت هستم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    بشار اسد رئیس جمهوری سوریه طی دیداری گفته است: من خودم پزشک هستم و بر خلاف تصور دشمنانم خشن نیستم.به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ؛ وی که اخیرا با هیئتی از اردن دیدار کرده، به آنها گفته است که من خودم انسانی از گوشت و پوست و خون و اعصاب هستم و از خونی که ریخته می شود بسیار ناراحتم. من خودم پزشک هستم و بر خلاف تصور دشمنانم خشن نیستم. به گفته فعالان سیاسی اردنی حاضر در این جلسه، وی همچنین گفت: «بعد از کشته شدن ده ها نفر در داریا توسط جریان های مخالفم بسیار ناراحت و افسرده شدم.» به گفته این هیئت بشار از خونریزی که در کشورش انجام می شود به شدت ناراحت است و می گوید که آنهایی که از من انتقاد می کنند، حقیقت را فراموش کرده اند که من هم در آخر انسانی از خون و گوشت هستم. اسد به این هیئت گفته است: «ای جماعت من انسانم و پزشکم. من نمی توانم ناراحت نشوم وقتی که می شنوم ده ها نفر را گروه های تروریستی در داریا قتل عام کرده اند.»

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

پرونده 3 نماینده مجلس هشتم در دادگاه کیفری استان تهران

پرونده سه نماینده مجلس هشتم که در ماجرای فساد هزار میلیاردی برای آنها کیفرخواست صادر شده بود، برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده است.

سرپرست دادگاههای کیفری استان تهران از ارسال پرونده سه نماینده مجلس هشتم به دادگاه خبر داد.

قاضی افتخاری در گفتگو با مهردر این باره گفت: پرونده سه نماینده مجلس هشتم که در ماجرای فساد هزار میلیاردی برای آنها کیفرخواست صادر شده بود، برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده است.

وی افزود: این پرونده به شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شده و در حال رسیدگی است.

این پرونده در حالی برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده است که تاکنون به اتهامات 55 متهم این پرونده بزرگ رسیدگی شده است. حکم اعدام چهار متهم اصلی پرونده نیز تائید و برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرا فرستاده شده است.

بر اساس تبصره ماده 4قانون تشکيل دادگاههاي عمومي و انقلاب اصلاحي81 تنها دادگاه کيفري استان تهران صلاحيت رسيدگي به جرائم برخي از اشخاص را دارد. در اين باره بخش دوم تبصره ماده 4 مي گويد: رسيدگي به کليه اتهامات اعضاء تشخيص مصلحت نظام، شوراي نگهبان، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، وزراء و معاونين آنها ، معاونان و مشاوران روساي سه قوه، سفراء، دادستان ورئيس ديوان محاسبات، دارندگان پايه قضائي، استانداران، فرمانداران و جرائم عمومي افسران نظامي و انتظامي از درجه سرتيپ و بالاتر و مديران کل اطلاعات استانها در صلاحيت دادگاه کيفري استان تهران مي باشد به استثناء مواردي که در صلاحيت ساير مراجع قضائي است.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سنایی آواتار ها
    تشکر شده 999 بار در 318 ارسال
    شمقدری نتوانست لابی کند!
    اسکار به «آرگو» رسید / میشل اوباما نام برنده را اعلام کرد
    در مراسم اسکار 85 ، اتفاق معنی داری که رخ داد این بود که نام "آرگو" را میشل اوباما ، همسر رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد. او در سالن مراسم حضور نداشت و از طریق ویدئو کنفرانس در این مراسم شرکت کرد و نام آرگو را اعلام نمود.

عصرایران - اسکار بهترین فیلم امسال به "آرگو" رسید. این فیلم ، داستان فرار چند دیپلمات آمریکایی در جریان تسخیر سفارت آمریکا در تهران را نشان می دهد. این دیپلمات ها ، با کمک سفارت کانادا از ایران خارج شدند.

آرگو ، تمی ضد ایرانی دارد و گویا جواد شمقدری ، معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، که مدعی بود با لابی های او و همکارانش اضغر فرهادی سال قبل اسکار گرفت ، این بار نتوانسته برای جایزه نگرفتن یک فیلم ضدایرانی لابی کند!

صحنه ای از فیلم "آرگو"

در مراسم اسکار ، رسم است که هر کدام از برندگان ، توسط یکی از چهره های معروف معرفی می شود. در مراسم اسکار 85 ، اتفاق معنی داری که رخ داد این بود که نام "آرگو" را میشل اوباما ، همسر رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد. او در سالن مراسم حضور نداشت و از طریق ویدئو کنفرانس در این مراسم شرکت کرد و نام آرگو را اعلام نمود.
    وی هنگام اعلام نام آرگو ، در ضیافت فرمانداران در کاخ سفید حضور داشت.

اسامی برندگان

بهترین فیلم:

فیلم «آرگو» ساخته «بن افلک»

بهترین بازیگر مرد نقش اول:

«دانیل دی لوئیس» برای فیلم (لینکلن))

بهترین بازیگر زن نقش اول:

«جنیفر لاورنس» برای فیلم «کتاب بارقه امید»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

«کریستوف والتز» برای فیلم «جانگوی آزاده شده»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

«آن هاتاوی» برای فیلم موزیکال «بینوایان»

بهترین کارگردانی:

«آنگ لی» برای فیلم (زندگی پای)

بهترین فیلمنامه اصلی (غیراقتباسی):

«کوئنتین تارانتینو» برای فیلم «جانگوی آزاد شده»

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

آرگو (کریس تریو)

بهترین انیمیشن بلند سینمایی:

انیمیشن «شجاع»

بهترین انیمیشن کوتاه:

انیمیشن «مرد کاغذی»

بهترین فیلم خارجی:

عشق (اتریش)

بهترین فیلمبرداری:

فیلم سینمایی «زندگی پای»

بهترین تدوین:

فیلم سینمایی «آرگو»

بهترین موسیقی متن:

آنا کارنینا، آرگو، زندگی پای، لینکلن، اسکایفال

بهترین جلوههای ویژه:

فیلم سینمایی «زندگی پای»

بهترین گریم:

فیلم «بینوایان»

بهترین طراحی لباس:

فیلم تاریخی «آنا کارنینا»

بهترین مستند بلند سینمایی:
    http://www.asriran.com/

صحنه ای از فیلم "آرگو"
    مستند سینمایی «در جستوجوی شوگرمن»

تورم بهمن 29.8درصد/ پیشنهاد تغییر نرخ سود بانکی در سال 92

خبرگزاری تسنیم : رئیس کل بانک مرکزی از پیشنهاد تغییر نرخ سود بانکی در سال 92 به شورای پول و اعتبار خبر داد و گفت: نرخ تورم در بهمن ماه به 2938 درصد رسید و نقدینگی در پایان دی 438 هزار میلیارد تومان شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، محمود بهمنی امروز دومین همایش سیاستهای پولی و چالشهای بانکداری و تولید، نرخ تورم 12 ماهه در پایان سال 1391 را 30.6 الی 31.5 درصد پیش بینی کرد.

وی گفت: در پایان بهمن امسال نرخ تورم در اقتصاد ایران به 29.8 درصد رسیده است.

بهمنی همچنین از ارائه پیشنهاد تغییر نرخ سود بانکی به شورای پول و اعتبار خبر داد و افزود: میزان نقدینگی در پایان دیماه امسال به 4 هزار و 382 هزار میلیارد ریال رسیده است.

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,006 بار در 1,243 ارسال
    1. می خواهم مؤثر باشم
    نه می خرم، نه می خورم

تصمیم بر این است
    هر چیزی را با هر قیمتی که بفروشند نه می خرم و نه می خورم
    طی چند روز گذشته با دعوتی برای وحدت و همدلی با هموطنانی که قادر به خرید آجیل عید نیستند، صورت گرفت، تا حدودی از قیمت نجومی آجیل کاسته شد، اما کماکان بر این باوریم حتی اگر آجیل به نرخ بیست هزار تومان هم بفروش برسد در این مرز و بوم وطنم بسیارند کسانی که امکان خرید آن را ندارند
    بنابراین تصمیم براین است
    امسال با هر قیمتی نه می خرم و نه می خورم(بشه شعار ...بشه ضرب المثل...بشه باور مردم.....)

لطفا نگیم "مردم" وقتی می فهمن یه چیزی می خواد کمیاب بشه میرن بیشتر می خرن...ما خودمون "مردم" رو تشکیل می دیم.. ما حاضر نیستیم خودمون سختی بکشیم چون فکر می کنیم بعضی ها می رن می خرن و می گیم چه فایده پس این ها بی نتیجست.. مشکل اینجاست که زمانی که وجدانمون بهمون می گه ما باید از یه جا شروع کنیم، با این تفکرات سر وجدانمونو کلاه می ذاریم..............
    پس همین مردم خود ما هستیم. از خودمون شروع کنیم. توی این جمعیت اگه خود ما ، کسایی که این متنو می خونن یه عدشونم این کارو انجام بدن دفه ی بعدی چند نفر دیگه باهامون هم راه می شن. اول هر کاری سخته.......................... اما زمانی که وحدت رو یاد بگیریم همه چیز درست می شه.
    این چرخه معیوب رو خودمون درستش کنیم. این یک کار که ازمون بر میاد....
    .................................................. .......
    برای اقلام و اجناس بعدی بیاندیشیم
    هموطنان ما نیاز به کمک نقدی ما ندارند
    تنها نیاز آنان همراهی ما در نخریدن است

17. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید سکه شانس از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 79 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (3 کاربران و 76 مهمان ها)

1. eco777،
  2. sirwan،
  3. جواد277

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها