نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1695 از 5217 نخست ... 6951195159516451685169216931694169516961697169817051745179521952695 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16,941 به 16,950 از 52164

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    4 هزار کيلومتر راه آهن کشور برقي

مدير عامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران با بيان اينکه امسال 420 کيلومترخط آهن در قالب طرح هاي مهر ماندگار به بهره برداري مي رسد ، گفت : در اوايل ماه جاري بهره برداري طرح 180کيلومتري راه آهن دو خطه تزرج - بندرعباس انجام شد که افزايش قابل توجه در ارتقاي ظرفيت حمل كالا و جابجايي مسافر در مناطق جنوبي خواهد داشت.

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي راه آهن ، عبدالعلي صاحب محمدي افزود: در آينده نزديک پل تلهزنگ که از پلهاي مهم استان خوزستان و بزرگترين پل بتني کشور است، به بهرهبرداري خواهد رسيد و بهرهبرداري از 10 لوکوموتيو، تعدادي ريلباس
    (اتوبوس ريلي) ، ترن ست، واگنهاي مسافري و باري نيز تا پايان سال محقق مي شود.

مديرعامل راهآهن تصريح کرد: در حال حاضر حدود 4 هزار کيلومتر از خطوط آهن در حال ارتقاي تجهيزات و علايم فني است که موجب افزايش ايمني و سرعت شبکهريلي خواهد شد. وي با بيان اينکه 2هزار کيلومتر مسير تهران- مشهد مراحل برقي كردن را طي مي كند ، افزود: برقي كردن مسير گرمسار-گرگان و بافق-بندرعباس با طول حدود دوهزار کيلومتر، در حال مطالعه و پيگيري براي تجهيز منابع است.

صاحب محمدي گفت: بخش هاي قابل توجهي از طرح برقي كردن مسير ريلي تهران– مشهد به پايان رسيده است كه به نظر مي آيد با عملياتي شدن فاز اول اين پروژه در آينده اي نزديك، ظرفيت ساليانه جابجايي مسافران در اين مسير از حدود 12ميليون نفر به مرز 25ميليون نفر افزايش خواهد يافت.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

جیرانی بالاخره زبان گشود: سئوالاتم از ده نمکی باعث حذفم شد

این شکل کنار گذاشتن خیلی شکل بد و آزاردهنده ای بود. خیلی من را آزار داد. برنامه به شدت بیننده پیدا کرده بود و تا اندازه ای بی اعتمادی اولیه، تبدیل به اعتماد شده بود، هرچند دشمنان زیادی هم پیدا کرده بود و خود من هم دشمنان زیادی پیدا کرده بودم.

به گزارش انتخاب ؛ فریدون جیرانی که به هنگام کنار گذاشته شدن از اجرای برنامه «هفت» از این مساله سخن گفته بود که حالا حالاها درباره این حذف سخن نمی گوید بالاخره بعد از مدتها قفل سکوتش را شکسته و در گفتگو با «نسل امروز» از جریاناتی سخن گفت که به حذف او از این برنامه منجر شد.

در این گفتگو که با همکاری هدی ایزدی و شهرام زمانی انجام شده جیرانی از این مساله سخن گفته که ضرغامی پشت برنامه «هفت» ایستاد اما این را نگفته که چطور میشود رییس یک ارگان حامی زیرمجموعه خود باشد اما آن زیرمجموعه به بدترین شکل ممکن حذف شود!

شبکه ایران بخشهایی از مهمترین گفته های جیرانی درباره مشکلات مربوط به جدایی اش از «هفت» و به خصوص تعارفهای مرسوم در شیوه مدیریت ایرانی که به هیچ کس به صراحت نمی گویند چه مشکلی با وی دارند را در ادامه ارائه کرده است:

«هفت» به ضرر من تمام شد

یک دست از نگاه ها معتقد بودند که برنامه، سفارشی از تلویزیون است و قرار است خواسته های یک نوع تمایلات در سینما را دنبال کند. دسته دیگر نگاه ها، معتقد بودند که جیرانی که نه برنامه و نه فیلم ارزشی دارد، می خواهد چه کند؟ به هر حال در نگاه این دوستان، جیرانی کسی بود که «قرمز» و «شام آخر» و سه گانه «ستاره ها» را ساخته بود و مشروعیتی برای اجرای یک برنامه سینمایی در تلویزیون را نداشت. در اصل از هر دو سو مورد فشار و بی اعتمادی بودیم.

ما از حمایت بسیار بسیار زیاد آقای ضرغامی برخوردار بودیم. چون ضرغامی آدمی است که عاشق سینماست و خیلی پشت برنامه ایستاد. یک ماه قبل از اینکه از برنامه بیرون بیایم، در جلسه ای به دوستان گفتم کسانی که مجری می شوند، برنامه شان، پله ترقی می شود. اما برای من نه تنها پله ترقی نشده، بلکه پله شکستم هم شده. این برنامه به ضرر من شده و مثل دیگران باعث نشده که از طریق این برنامه، چند تا فیلم و سریال هم بگیرم و کار کنم.

آقای ضرغامی تا آخرین لحظات، حامی برنامه بود

دقیقا در دوره ای که توانسته بودیم حداقل به تناقضات درونی خودمان در مورد کیفیت و کمیت و مردمی بودن و تخصصی بودن فائق آییم (در مورد تناقضات بیرونی نمی گویم)، با مخالفت جریان هایی از داخل تلویزیون روبه رو شدیم که دیگرشیوه جدید برنامه را نمی پسندید. این مخالفت ها در انتهای سال پیش به اوج خود رسید و به هر حال به شکلی روشن شد که عده ای دوست ندارند برنامه «هفت» به این شیوه روی آنتن برود. احساسشان هم این بود، که اگر برنامه با همین فضا جلو برود، نیازها و خواسته هایشان تامین نخواهد شد.

البته تاکید می کنم که این خواسته عده ای بود و نه همه تلویزیون. مثلا مدیر شبکه سوم سیما، آقای پورمحمدی، اصلا مخالف برنامه نبود. آقای ضرغامی تا آخرین لحظات، حامی برنامه بود. من قبل از اینکه برنامه آخر را داشته باشیم، می دانستم که دیگر باید برویم. حتی با مدیر شبکه سوم هم به نتیجه رسیده بودیم که دو برنامه دیگر داشته باشیم و بعد از آن برویم.

مدیر شب می خوابد و صبح بیدار می شود می بینید مدیریت قبلی را از دست داده

در انتصابات و تعویض ها در ایران تعارف وجود دارد. در تلویزیون هم تعارف خیلی وجود دارد. هیچکس هیچکس را صدا نمی زند. هیچکس به هیچکس نمی گوید از شما راضی هستیم به این دلیل یا ناراضی هستیم به این دلیل. به یک باره مدیر یک شبکه برکنار می شود بدون اینکه با او در این مورد صحبتی مبنی بر ناراضی بودن و ارائه دلایل وجود داشته باشد. مدیر شب می خوابد و صبح بیدار می شود می بینید مدیریت قبلی را از دست داده و مدیر بخش دیگری شده که خودش انتخاب نکرده و اصلا از آن خبر ندارد. متاسفانه در تلویزیون ما هیچکس با هیچکس صحبت نمی کند. در مورد من هم اول، مودبانه گفتند می خواهی سریالت را چه کار کنی؟

ما هم گفتیم فعلا هنوز قرار نیست ساخته شود، ولی وقتی کار ساخت آن را شروع کردیم، طبیعتا دیگر «هفت» نمی آییم. سریال هم شروع نمی شد (می خندد) و در شوراهای تصویب گیر کرده بود. مدام از من می پرسیدند می خواهی سریالت را چه کار کنی؟ در همین وانفسا که هیچکس حرف اصلی را نمی زد، ما فهمیدیم بهتر است خودمان بگوییم که داریم می رویم و بهتر است به گزینه دیگری فکر کنید. همین هم شد. به ما گفتند به دلیل پخش بازی های جام ملت های اروپا می خواهیم چند هفته برنامه را تعطیل کنیم. ما هم گفتیم ما دو هفته دیگر برنامه را اجرا و خداحافظی می کنیم. بعد هم شما به دلیل جام ملت های اروپا برنامه را تعطیل کنید و در این مدت مجری بعدی را بیاورید و بعد از این تعطیلی، مجری جدید برنامه را اجرا کند. ما این مذاکرات را با مدیر شبکه سوم سیما انجام دادیم و قرار شد این موضوع را رسانه ای نکنیم.

روز بعد دیدیم مدیر گروه اجتماعی شبکه مصاحبه ای کرده و گفته است که ازهفته بعد برنامه «هفت» تغییر اساسی می کند. من به مدیر شبکه زنگ زدم و گفتم ما که توافق کرده بودیم چرا مصاحبه انجام شد؟ حالا فکر کنید که مدام از روزنامه ها و خبرگزاری های مختلف هم به من زنگ می زدند که چه شد برنامه تغییر کرد و چرا شما می روید؟

واقعیت این است که احساس خوبی به من دست نداد. احساس کردم در یک بازی قرار گرفته ام. با خودم گفتم وقتی ما توافق کرده ایم که دو هفته برنامه را داشته باشیم و خداحافظی کنیم و بعد هم دوستان سه هفته فرصت برای انتخاب مجری جدید دارند، چه لزومی به این مصاحبه بوده است؟ خیلی به من برخورد. تاکید می کنم که خیلی به من برخورد. احساس بدی به من دست داد. به هر حال خیلی قشنگ تر و خیلی طبیعی تر می شد یک نفر را کنار گذاشت و حذف کرد.خیلی قشنگتر و طبیعی تر می توانستند مرا حذف کنند!

می شد صدایش زد و به او گفت که به هر دلیلی از برنامه ات دلخوریم و می خواهیم کس دیگری را جایگزینت کنیم. بهتر بود صریح و بی پرده حرفشان را می زدند و مطمئنا ما هم تشکر می کردیم و می رفتیم. این شکل کنار گذاشتن خیلی شکل بد و آزاردهنده ای بود. خیلی من را آزار داد. برنامه به شدت بیننده پیدا کرده بود و تا اندازه ای بی اعتمادی اولیه، تبدیل به اعتماد شده بود، هرچند دشمنان زیادی هم پیدا کرده بود و خود من هم دشمنان زیادی پیدا کرده بودم. نگاه اهالی سینما کمی عوض شده بود اما ارشاد، موضعگیری خاصی داشت و معتقد بود بخش عمده ای از درگیری های داخل سینما به واسطه برنامه «هفت» است. حتی بعدها فهمیدم در این مورد نامه ای هم به شبکه زده بود که در آن توضیح داده بودند که این برنامه در حال لطمه زدن به سینماست... .

اگر هم من می گفتم نرود، فراستی باز هم می رفت

بعد از جدایی من از «هفت» فراستی به من زنگ زد و اجازه گرفت. من هم به او گفتم که حتما برود. البته اگر من هم می گفتم نرود، خودش می رفت. به هر حال آن احترامی که باید گذاشت. در هر حال اختیار آدم ها دست خودشان است. زندگی خرج دارد و باید زندگی کنند، اصلا ناراحت نیستم که رفته است.

سوالاتی از ده نمکی پرسیدیم که جنجال آفرین شد

در دو برنامه مانده بود به آخر، سوالاتی از ده نمکی پرسیدیم که جنجال آفرین شد. اینکه ما گفتیم متدینین کجا هستند و چرا این فیلم ها را نمی بینند تا فروششان بالا برود، به خیلی ها برخورد. تشکل هایی بیانیه دادند، که البته آنها می خواستند در برنامه حاضر شوند و جواب بدهند. معتقد بودند که برنامه یک طرفه و روشنفکرانه شده است، البته در نهایت به جای طرح مسئله، صورت مسئله پاک شد.

اگر برنامه ادامه پیدا می کرد، خودم مجری جوانتری می آوردم

آنچه در ذهنم بود این بود که اگر برنامه ادامه پیدا می کرد، در سال چهارم خودم مجری جوان تری می آوردم؛ اما قرار بود نگاه «هفت» به سینما عوض شود. در اصل مسئله فردی به نام جیرانی نبود. نگاه این برنامه به مقوله سینمای روز ایران بود.

اصلا به «هفت جدید» نمی روم

اصلا به «هفت» جدید نمی روم. گبرلو هم به من گفت و گفتم می روم، ولی نمی روم. ترجیح می دهم فراموش کنم. جمله دقیقش این است. من در هیچ برنامه زنده ای شرکت نمی کنم. من هیچ وقت سر هیچ کاری اینقدر خودم را خرج نکرده بودم.

«خنده بازار» با کسی که زنده است شوخی کند

فکر می کنم دیگر لزومی ندارد «خنده بازار» با مجری قدیمی شوخی کنند، چون برنامه مجری جدید دارد. به قول آقای فراستی با مرحوم جیرانی که نباید شوخی کنند. باید با کسی که زنده است شوخی کنند.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

توتال در پارس جنوبی نقره داغ میشود/ غرامت سنگین در انتظار فرانسویها

انرژی - مهر نوشت:

لایحه شکایت ایران از توتال فرانسه به دلیل اخلال عمدی در شیوه برداشت گاز از لایههای پارس جنوبی به زودی تقدیم مراجع بینالمللی میشود که در صورت محکومیت، این شرکت فرانسوی مجبور به پرداخت غرامت چند میلیارد دلاری خواهد شد.

ایران با در اختیار داشتن بیش از 34 تریلیون مترمکعب ذخایر گاز طبیعی و 155 میلیارد دلار بشکه ذخایر قابل برداشت نفت خام یکی از بزرگترین دارنده ذخایر هیدروکربوری جهان است.

آمارهای رسمی موسسات معتبر بینالمللی نشان می دهد که ایران دستکم تا 150 سال نفت و 200 سال آینده ذخایر گاز طبیعی در اختیار دارد و این در حالی است که هنوز در نیمی از مساحت جغرافیایی کشور هنوز فعالیت های دامنه دار اکتشافی انجام نشده است.
    از سوی دیگر با وجود اعمال تحریمهای بینالمللی اما هنوز صنایع نفت و گاز ایران برای بسیاری از شرکتهای بزرگ نفت و گاز جهان جذاب بوده و بسیاری از شرکتهای بزرگ نفت اروپا و جهان در حاشیه برگزاری نشستهای اوپک در دیدار با مقامات وزارت نفت ایران از بازگشت خود به صنعت نفت ایران در آیندهای نزدیک خبر میدهند.

با این وجود به نظر میرسد در سالهای آینده اگر فرصتی برای سرمایه گذاری و مشارکت شرکتهای بزرگ نفت و گاز جهان از اروپا و حتی آمریکا در صنعت نفت ایران به وجود آید شرکت توتال فرانسه باید برای همیشه چشم خود را بر روی صنایع نفت و گاز ایران ببندد.

بدون شک تلاش ایران و قطر برای استخراج گاز و میعانات گازی پارس جنوبی به "بازی بزرگی" در سطح صنعت نفت جهان تبدیل شده است، البته انجام این بازی بزرگ محدود به زمان و مکان خاصی نبوده و نگاهی موشکافانه به کارشکنیهای کوچک و بزرگ انجام گرفته در دوران مختلف توسعه این میدان مشترک گازی نشانگر وسعت اقدامات انجام گرفته بوده که قاعدتا در میدانی که عدم توسعه یا توقف هر یک فاز آن در هر روز 10 میلیون دلار عدمالنفع به همراه دارد، خسارتهای زیادی را به نفع کشور شریک وارد کرده است.

بر همین اساس است که پس از گذشت بیش از 15 سال از سپردن توسعه فازهای 2 و 3 پارسجنوبی به شرکت فرانسوی توتال و شرکای آن یعنی گازپروم روسیه و پتروناس مالزی، نشانههایی از یک "حقه " مشاهده می شود.

بر این اساس بهتازگی برخی از کارشناسان صنعت گاز ایران از اخلال عمدی شرکت توتال فرانسه در شیوه برداشت گاز از لایههای پارس جنوبی خبر داده و یادآور میشوند: با همین اقدامات ایران 10 سال از برداشت یکی از لایههای پارس جنوبی محروم شده، بدون آنکه کسی از این موضوع مطلع باشد.

این کارشناسان خبره با تاکید بر اینکه به زودی لایحهای برای شکایت از شرکت توتال فرانسه توسط انجمن گاز ایران تدوین و به مراجع بینالمللی ارائه میشود، تاکید میکنند: در میدان گازی پارسجنوبی چهار لایه گازی وجود دارد، اما 10 سال است که ایران از بزرگترین لایه گازی این میدان برداشتی نداشته چرا که طرح شرکت توتال برای برداشت کامل نبوده است.

منصور دفتریان کارشناس انرژی هم پیشتر به ضررهای اقتصادی هنگفت ایران از یکسو و منفعت چشمگیر کشور رقیب در آن سوی میدان مشترک اشاره کرده و این کار توتال را عمدی میداند.

در این خصوص مطالعات انجام شده توسط انجمن گاز ایران گویای آن است که وضعیت برداشت از میدانهای مشترک، مسالهای بسیار جدی است و در این رابطه هیچ شک و شبه های وجود ندارد که این کار شرکت توتال فرانسه عمدی بوده و بر همین اساس قرار است انجمن گاز ایران از این شرکت نفتی شکایت کند.

ایران برنده بازی بزرگ در پارس جنوبی

هر چند در شرایط فعلی میزان برداشت ایران از پارس جنوبی حدود 300 میلیون مترمکعب در روز بوده و هنوز نسبت به شریک قطری روزانه 70 میلیون مترمکعب در برداشت و استخراج گاز عقب است اما بدون شک باید صنعت نفت ایران را برنده این بازی بزرگ دانست.

در شرایط فعلی شدیدترین تحریم ها برای متوقف کردن چرخ توسعه پارس جنوبی در ابعاد مختلف مالی، کالا، لجستیکی و تکنولوژیکی اعمال می شود اما این فشارهای بین المللی به هیچ وجه توسعه بزرگترین میدان مشترک گازی جهان را متوقف نکرده است.

رستم قاسمی وزیر نفت روز گذشته بخشنامه ای برای بسیج تمامی امکانات به منظور راه اندازی و پیش راه اندازی 9 فاز پارس جنوبی ابلاغ کرد و پیش بینی می شود تولید زودهنگام از 5 فاز جدید پارس جنوبی تا پایان اسفند ماه سالجاری آغاز شود.

بر این اساس با بهره برداری زودهنگام از 5 فاز 12، 15، 16، 17 و 18 پارس جنوبی منجر به افزایش 25 تا 30 میلیون مترمکعبی افزایش تولید گاز خواهد شد ضمن آنکه با بهره برداری نهایی از این پنج فاز حدود 170 تا 175 میلیون مترمکعب در روز به ظرفیت تولید گاز ایران افزوده خواهد شد.

حال باید دید اگر مشارکت و سرمایه گذاری چندین میلیارد دلاری شرکت های آمریکایی و اروپایی در گنبدشمالی نبود، آیا این شریک گازی ایران از توانایی برداشت حتی یک مترمکعب گاز از پارس جنوبی برخوردار بود؟

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

رئيس کميسيون عمران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح كرد:
    تاثير صد در صدي افزايش قيمت مسکن مهر بر بازار مسکن

رئيس کميسيون عمران گفت: افزايش قيمت مسکن مهر تاثير صددرصدي بر بازار مسکن و قيمت تمام شده ساخت آن دارد.
    علي اکبر آقايي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، با بيان اينکه افزايش قيمت مسکن تاثير بسياري در افزايش قيمت مسکن در بازار داخلي دارد افزود: افزايش قيمت مسکن مهر موجب افزايش قيمت تمام شده ساخت مسکن در کشور مي شود.

وي ادامه داد: تاکنون هيچ افزايش قيمتي در بخش مسکن مهر اعلام نشده و متري بين 300 تا 330 هزارتومان به فروش مي رسد.

رئيس کميسيون عمران با اشاره به اينکه خروج بازار مسکن از رکود نيازمند تزريق تسهيلات بيشتر است افزود: در حال حاضر قدرت خريد مردم براي مسکن نسبت به گذشته بسيار کاهش پيدا کرده است.

**رکود اقتصادي گريبان گير بازار مسکن

آقايي در ادامه اظهار داشت: کمبود عرضه مسکن و مقاومت افزايش قيمت ها نسبت به درآمد خانوارها بر رکود بازار مسکن تاثيرگذار است.

وي با بيان اينکه بخشي از وضعيت تورم و رکود بازار مسکن ناشي از مشکلات و رکود اقتصادي جامعه است افزود: در صورتي که تسهيلات بيشتر به اين بازار تزريق کنيم بازار مسکن رونق مي گيرد.

آقايي در ادامه افزود: براي رونق بازار مسکن ابتدا بايد اقتصاد جامعه و درآمد هزينه هاي خانوارها با يکديگر هماهنگ شود.

رئيس کميسيون عمران مجلس در ادامه گفت: کنترل تورم زايي در داخل بخش قابل توجهي از رکود مسکن را برطرف مي کند.

آقايي خاطرنشان کرد: تنظيم تورم اقتصاد جامعه موجب افزايش درآمد جامعه و ارزش پول در کشور مي شود.

وي در خصوص افزايش قيمت مسکن مهر گفت: در صورتي که مسکن مهر بدون ابلاغ مصوبه در شهرهاي جديد افزايش يابد غيرقانوني است و نمايندگان کميسيون عمران پيگير اين افزايش قيمت مي شوند.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,666 بار در 26,704 ارسال

یارانه نقدی آبان ماه قابل برداشت شد

یارانه نقدی آبانماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و قابل برداشت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دبیر خانه ستاد هدفمند سازی یارانهها از واریز یارانه نقدی مرحله بیست و یکم، در شب گذشته (شنبه) به حساب سرپرستان خانوار خبر داده و اعلام کرده بود که یارانه 45 هزار و 500 تومانی از بامداد یکشنبه قابل برداشت خواهد بود.

بر این اساس یارانه نقدی ماه گذشته در تاریخ نوزدهم به حساب سرپرستان خانوارها واریز شد و از روز بیستم مهر ماه قابل برداشت بود.

اکنون 74.5 میلیون ایرانی یارانه نقدی مرحله اول را دریافت میکنند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

سینما دیگر ارز دولتی ندارد/فقط تا فیلم فجر مواد خام داریم!
    سیداحمد میرعلایی عنوان کرد: نگاتیو و پوزتیو موجود در فارابی با صرفهجویی فقط تا زمان جشنواره فجر جوابگو است؛ متأسفانه این مواد خام اساسی برای سینما از فهرست کالاهای اصلی خارج شده و به همین دلیل به آن ارز دولتی اختصاص نمیدهند.
    سید احمد میرعلائی مدیر بنیاد سینمایی فارابی در ارتباط با بحران نگاتیو و پوزتیو در سینمای ایران به خبرنگار مهر گفت: اخیرا در این زمینه جلساتی با شمقدری رئیس سازمان سینمایی داشتیم که البته این موضوع به وزیر و شخص رئیس جمهوری نیز منتقل شده است. وی افزود: در ارتباط با پوزتیو و نگاتیو اعتیار مختصری را هم اکنون دریافت کردهایم که با صرفه جویی فعلا تا زمان جشنواره میتواند جوابگو باشد تا فیلمها به این رویداد مهم فرهنگی هنری برسند.
    میرعلائی ادامه داد: تلاش کردهام که فیلمهای سینمایی را برای حضور در جشنواره پوشش دهیم اما باید از همین حالا به فکر بعد از این رویداد باشیم که اگر این معضل برطرف نشود قطعا به مشکل برمیخوریم. این امر را نمیتوان در دو یا سه هفته محقق کرد، بلکه برای اینکه بحرانی در این زمینه نداشته باشیم قطعا باید از حالا فکر کنیم. مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: ما در فارابی در تکاپوی برطرف کردن این مشکل هستیم و شمقدری هم شخصا پیگیری میکند. باید ارز در اختیار ما به قیمت دولتی بگذارند تا بتوانیم در این زمینه، پوزتیو، نگاتیو و مواد خام تهیه کنیم. متأسفانه پوزتیو و نگاتیو از فهرست کالاهای اصلی خارج شده و به همین دلیل به آن ارز اختصاص نمیدهند. وی تاکید کرد: باید به این موضوع توجه کنیم با توجه به فیلمهایی که در سطح بینالمللی عرضه میشود این ارز بازمیگردد. به همین دلیل نباید برای دولت در این زمینه نگرانی وجود داشته باشد. باید مواد خام سینما در سند کالاهای اساسی برای گرفتن ارز دولتی قرار بگیرد. این در توان سینمای ایران نیست که برای تهیه این مواد از ارز آزاد استفاده کند. میرعلائی افزود: با اینکه ارز در این مدت قیمتهای متفاوتی داشته است اما ما در فارابی تلاش کردیم به دلیل اینکه شرایط و وضعیت سینما به لحاظ اقتصادی لطمه نبیند، قیمت را حتی یک ریال هم افزایش ندهیم. امیدوارم دولت ما را در این زمینه حمایت کند. وی در پایان عنوان کرد: ما در این زمینه از اتحادیه تهیهکنندگان نیز کمک خواستیم و با رئیس اتحادیه هم دراین باره مذاکراتی داشتهایم. باید برنامهریزیهایی در بودجه فیلمها با همدلی و همفکری و با حضور کارشناسان صورت گیرد تا قیمت تمام شده آثار پایین بیاید و این موضوع کنترل شود.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

درآمد 40 میلیارد دلاری از پارس جنوبی در سال 90

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از برداشت حدود 85 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و117 میلیون بشکه میعانات گازی از مخزن گازی پارس جنوبی در سال گذشته خبر داد و ارزش این حجم از تولید را حدود 40 میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، موسی سوری با بیان این که با بهرهبرداری از تمام فازهای پارس جنوبی و تکمیل طرح توسعه این میدان گازی، درآمد ناخالص داخلی کشور به میزان بیش از 110 میلیارد دلار در سال افزایش مییابد، گفت: با بهرهبرداری از هر یک از فازهای پارس جنوبی تولید ناخالص داخلی حدود یک درصد افزایش مییابد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس درباره میزان سرمایهگذاری ملی در طرح توسعه پارس جنوبی گفت: درحال حاضر تنها در شرکت نفت وگاز پارس بیش از 68 میلیارد دلار پروژه درحال اجراست که در تاریخ توسعه صنعتی کشور بیسابقه است.

سوری با اشاره به این که بودجه شرکت نفت و گاز پارس در سال جاری حدود 21 میلیارد دلار است، این حجم عظیم سرمایه گذاری را در تاریخ صنعت نفت بیسابقه دانست.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با تاکید بر ارزشآفرینی فزاینده و پایدار در زنجیره ارزش نفت و گاز کشور گفت: تولید روزانه بیش از یک میلیارد متر مکعب گازطبیعی و یک میلیون بشکه میعانات گازی از مجموعه میادین مشترک و غیر مشترک به عنوان چشمانداز تولید نفت و گاز در این شرکت تعیین شده است.

سوری تولید صیانتی و پایدار گاز کشور از میدان مشترک پارس جنوبی را از اهداف کلان عنوان کرد و افزود: تولید بیشتر گاز - اجرای همزمان 18 فاز استاندارد در جهت افزایش تولیدگاز از میدان مشترک -، تولید نفت خام از لایه های نفتی پارس جنوبی - دو پروژه در دست اجراست -، تولید گاز هلیوم - در مرحله انجام مطالعات- و تولید ثروت از دانش نفت و گاز - بسیج ظرفیت علمی-پژوهشی کشور در پارس جنوبی و سازماندهی کانون های تفکر و مدیریت یکپارچه تولید و توسعه- از دیگر اهداف است.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

افزایش سرمایه شرکتهای بیمه؛ فرصت یا تهدید

خبرگزاری فارس: در ماههای اخیر با تصمیم بیمه مرکزی برای افزایش سرمایه شرکتهای بیمه، درحالی خبر افزایش تقاضا برای تاسیس شرکت بیمه به گوش رسید که برخی بیمهگران آن را فاقد توجیه اقتصادی میدانند.

ماههای اخیر برای صنعت بیمه کشور همراه با اخبار مختلف و اتفاقاتی بود که مورد توجه اهالی بیمه قرار گرفت و از جمله این اتفاقات میتوان به بازنگری در برخی آییننامههای مهم شورای عالی بیمه و همچنین افزایش 9 برابری حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت بیمه و نیز افزایش تقاضا برای تاسیس شرکت بیمه با وجود افزایش شدید سرمایه مورد نیاز اشاره کرد.

اقدام بیمه مرکزی برای افزایش سرمایه تاسیس شرکتهای بیمه البته با استقبال نسبی صنعت بیمه مواجه شد بهطوری که قائممقام بیمه البرز ضمن تأیید تصمیم بیمه مرکزی برای افزایش سرمایه شرکتهای بیمه گفت: نباید سیستم به گونهای باشد که هرکس با سرمایه اندک وارد صنعت بیمه شود، زیرا این صنعت با تعهدات آتی و بلندمدت مردم سر و کار دارد.

همچنین مدیر عامل بیمه کارآفرین با بیان اینکه سرمایه بالا موجب افزایش توانمندی شرکتهای بیمهای میشود، گفت: با اعمال تحریم علیه صنعت بیمه ایران و محدودیتهای اتکایی در این زمینه، ضرورت دارد که سرمایه شرکتهای بیمه افزایش پیدا کند.

اما ظاهراً موضوع مورد انتقاد برخی بیمهگران، افزایش تقاضا برای تاسیس شرکت بیمه است چرا که مدیر عامل بیمه آسیا معتقد است از نظر سرمایهگذاری عقلایی، تاسیس شرکت بیمه لزوماً به صرفه نیست و عموماً افرادی که در شرکتهای جدید سرمایهگذاری میکنند، سرمایهگذاران واقعی نیستند، بلکه گروههایی هستند که میخواهند شرکت بیمهای در سبد سرمایهگذاریهای خود داشته باشند.

مدیر عامل بیمه کارآفرین نیز میگوید تاسیس شرکت بیمه در شرایط کنونی صنعت بیمه توجیه اقتصادی ندارد و صورتهای مالی شرکتهای بیمه گواه این امر است.

به گفته وی هم اکنون 25 شرکت بیمه در مشغول به فعالیت هستند و وجود این شرکتها برای صنعت بیمه کافی است.

البته به نظر میرسد یکی از مشکلات شرکتهای جدید، کمبود نیروی انسانی فنی و متخصص باشد و کارشناسان صنعت بیمه هم به حق این موضوع را به عنوان یکی از چالشهای پیش رو مطرح میکنند در این میان بیمه مرکزی به عنوان نهاد متولی باید تدبیر لازم را در این زمینه داشته باشد.

با این حال اگرچه مشکلات فعلی صنعت بیمه غیر قابل انکار است اما اصرار برخی بیمهگران بر نبود بازار برای فعالیت شرکتهای جدید و اشباع بودن بازار، در شرایطی که به گفته مسئولان حدود 50 تا 60 درصد بازار بیمه کشور بکر است، محل شک و تردید است.

در مجموع با توجه به اهمیت مقوله بیمه در کشور و سهم پایین آن در اقتصاد ملی شایسته است همه دستاندرکاران بیمه با تشریک مساعی و به دور از درنظر گرفتن منافع شخصی یا گروهی برای اعتلای صنعت بیمه کشور تلاش کنند.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

تولید نسل جدید تسلیحات سایبری در آمریکا

گروه علمي: دستیابی به شبکههای ارتباطاتی دشمن و خرابکاری در ذخیره انرژی یک پایگاه از جمله کارکردهای نسل جدید تسلیحات سایبری ارتش آمریکاست.

یک افسر ارشد سایبری ارتش آمریکا اعلام کرد که ارتش در حال انجام تحقیقات جدیدی است تا تسلیحات سایبری را که نیاز خواهد داشت شناسایی کند.

ژنرال رت هرناندز (Rhett Hernandez)، فرمانده قرارگاه سایبری نیروی زمینی ارتش آمریکا طی سخنانی در مجمع کنفرانس سالیانه ارتش آمریکا در واشنگتن، گفت: "ما همکاری ساعیانهای با فرماندهی عملیاتی و همچنین [فرماندهی فضایی و دفاع موشکی ارتش] داریم تا سندی در مورد نیازمندیهای اولیه توانمندیهایمان ترسیم کنیم تا مشخص کنیم به اعتقاد ما چه خلاءهایی [در تسلیحات سایبری و الکترونیک] برای پشتیبانی از الزامات تاکتیکی و عملیاتی وجود دارند."

به بیان سادهتر، ارتش کارکردهای سایبری که در میدان جنگ نیاز دارد ( به مانند دستیابی به شبکههای ارتباطاتی دشمن و یا خرابکاری در ذخیره انرژی یک پایگاه) را مشخص کرده و سپس سلاحی ایجاد خواهد کرد که این کارکردها را پیاده کند؛ به گفته هرناندز، "این مطالعه مجموعهای از نیازمندیها را مشخص خواهد کرد که سطح توانمندیهای کنونی ما را گسترش خواهند داد."

این تسلیحات میتوانند به شکل ابزار جنگ الکترونیکی سنتی باشند، به مانند تسلیحاتی که توسط هواپیما به خارج حمل میشوند؛ یا اینکه شکل تسلیحات نرمافزاری پیچیده را به خود گیرند؛ هرناندز در پاسخ به گزارشگرانی که از احتمال بررسی تسلیحات هوابرد در این تحقیق میپرسیدند گفت: "در حالی که نیازمندیهایی را که به نظر من فکر میکنیم سایبری و یا مرتبط با سایبر هستند مشخص میکنیم – حال به نظر شما جنگافزار الکترونیک باشند یا نه – این نیازمندیها بخشی از توانمندیهایی هستند که ما به دنبال آن هستیم، یعنی هر نوع توانمندی که به ما اجازه میدهد این نیازمندی را برطرف کنیم؛ حال چه از نوع هوابرد باشد یا زمینی و یا انواع دیگر."

مقامات پنتاگون به صورت سنتی در مورد تواناییهای تهاجمی در حوزه سایبری کاملاً رازنگهدار بودهاند؛ با اینحال، در تابستان گذشته، مقامات سایبری ارتش و تفنگداران دریایی تأیید کردهاند که عملیاتهای سایبری تهاجمی علیه طالبان انجام دادهاند و اینکه نیروها در حال توسعه روشهایی هستند تا فرماندهان مستقر در میدان جنگ قادر به درخواست پشتیبانی آتش سایبری باشند.

ارتش همچنین در حال توسعه فلسفه "دفاع فعال" در فضای سایبری است؛ به مانند آنچه که نیروی هوایی آمریکا انجام داده است؛ دفاع فعال – که اصول آن میتوانند بسیار به عملیاتهای تهاجمی نزدیک باشند – از مدافعین میخواهد تا شبکههای دشمنان بالقوه را جستجو کرده و حتی به هکرهایی که قصد دارند به شبکههای ارتش آمریکا حمله کنند؛ آسیب وارد سازند.

ژنرال دان کمپل (Don Campbell)، فرمانده لشگر سوم، نیز طی سخنانی در مجمع کنفرانس سالیانه ارتش آمریکا اعلام کرد که ارتش و ملت باید به عنوان یک کل قواعد درگیری را برای تسلیحات سایبری مشخص سازند؛ وی گفت: "ما در هدف قرار دادن این شبکه یا آن شبکه یا توانمندی یا سیستم تا کجا پیش خواهیم رفت؟ ما باید به عنوان نیروی نظامی در این مورد تصمیم بگیریم."

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عملاً به بخش عمده بیماران صراحتا ميگویند برو بمیر!

گروه جامعه: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: از نظر شاخص پرداخت هزینههای سلامت توسط مردم که طبق برنامه باید به زیر ۳۰ درصد کاهش مییافت، رو به عقب حرکت کردهایم و طی ۳ سال گذشته سهم مردم از هزینههای سلامت از ۵۴ درصد به بالای ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

حسینعلی شهریاری گفت: از نظر شاخص پرداخت از جیب برای سلامت که یکی از مهمترین شاخصهای عدالت در سلامت است در منطقه بعد از افغانستان، بدترین کشور منطقه هستیم و همه اینها ناشی از سوء مدیریت دولتمردان است. وی ادامه داد: میگویند، انسان سالم محور توسعه است، انسان سالم داشتن، خرج دارد اما متأسفانه مسئولان دولت دید سلامت نگر ندارند و به حوزه سلامت به عنوان هزینههای اضافه نگاه میکنند نه سرمایهای که عامل توسعه و رشد کشور است.

کمبود واکسن

شهریاری افزود: با سوءمدیریت دولت برخی واکسنهای مورد نیاز مردم پیدا نمیشود و وجود ندارد، برنامههای طب پیشگیری در کشور با چالش جدی مواجه شده است و ما نگران هستیم که با ادامه این روند رتبه ما در سازمان بهداشت جهانی از این که هست باز هم افت بیشتری پیدا کند که نشان دهنده افت وضعیت سلامت مردم است. وی گفت: دولت الان فقط به اندازه حقوق پرسنل وزارت بهداشت برای بخش سلامت بودجه اختصاص میدهد و بسیاری از امکانات و برنامههای سلامت اجرا نمیشوند،حتی کارهای اولیه و پیش پا افتاده بهداشتی هم با مشکل مواجه شده است.

سرخک هم پیدا شد!

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در این وضعیت بیماری وبا در کشور پیدا شده است، حتی بیماری سرخک که سالها ریشه کن شده بود الان در زیر سن واکسیناسیون پیدا شده است و به خاطر همجواری با کشورهای شرقی و به خاطر اینکه دولت اعتبارات لازم را اختصاص نمیدهد،مشکلات سلامت مردم هر روز بیشتر می شود.
    وی گفت: مجلس در قانون بودجه تمام اعتبارات لازم را برای سلامت مردم پیش بینی کرده است، ۱۰ درصد از درآمد هدفمندی یارانه باید به بخش بهداشت اختصاص پیدا میکرد، ارز مرجع کافی باید برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص میدادند اما هیچ کدام از این کارها را دولت انجام نداد و به جای آن برای واردات لوازم آرایشی و چوب بستی ارز مرجع اختصاص دادند.

وی افزود: بیماران سرطانی مشکلات جدی دارند، به خدا قسم با ما تماس میگیرند و نفرین میکنند، میگویند شما مگر نمایندگان ما نیستند،چرا به مشکلات ما رسیدگی نمیکنید، چرا داروهای مورد نیاز ما را فراهم نمیکنید، ما بارها این مسائل را به دولتمردان گفتهایم. شهریاری ادامه داد: رئیس جمهوری در مراسم ارائه لایحه بودجه شعار داد که میخواهد برنامه پزشک خانواده را دوساله اجرا کند بعد که به سراغ معاون برنامه ریزی و نطارت راهبردی می رویم میگوید برای اجرای این برنامه پول نداریم، به همین سادگی. این طوری سلامت مردم را به شوخی و بازی گرفتهاند اما مسئولان دولت بدانند که شوخی با سلامت مردم کار خطرناکی است و من تصور نمیکنم جاهایی مثل بانک مرکزی و برخی مراکز تصمیم گیری در دولت ناآگاهانه این کارها را انجام میدهند.

برو بمیر

وی گفت: هزینه یک دوره درمان بیماران سرطانی با هرسپتین با قیمت دلار پارسال ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان بود اما حالا همین دوره درمان ۲۰۰ میلیون تومان تمام میشود، چند درصد مردم توان پرداخت چنین هزینهای را دارند، اصلاً چند درصد مردم توان پرداخت ۵۰ میلیون تومان یا حتی ۲۰ میلیون تومان را برای دارو دارند. رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: یک بیمار برای درمان دریچه میترال قلب باید ۳۷ هزار دلار پرداخت کند که با قیمت دلار پارسال ۶۰ میلیون تومان تمام میشد و حالا باید ۱۲۰ میلیون تومان بابت آن پرداخت کند یعنی عملاً به بخش عمده این بیماران باید بگوییم برو بمیر. وی گفت: یک زمان است که مسئولان دولت میگویند نداریم اما این چه نداری است که ۶۰۰ میلیون دلار ارز مرجع برای واردات خودروهای لوکس اختصاص میدهند. آن وقت برای واردات دارو حتی با دلار ۳ هزار تومانی و ۴ هزار تومانی هم در بانکها و گمرگ کارشکنی میکنند. شهریاری ادامه داد: دولت الان در بهترین شرایط فقط حقوق پرسنل وزارت بهداشت را تأمین میکند آن هم با اختساب وقت اداری ستادی در حالی که بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت باید ۲۴ ساعته کار کنند.

بیمارستانهای بدون پول

وی اضافه کرد: دولت نهم و دهم در حوزه سلامت فقط یک جا خوب عمل کرد، آن هم افزایش تعداد تختهای بیمارستانی از ۷۵ هزار تحت به ۱۱۵هزار تخت بود اما هزینه تأمین نیروی انسانی و منابع مالی اداره و امکانات آن را تأمین نکرد،به بیمارستانهای جدید گفتهاند باید با درآمد اختصاصی اداره شوید که معنای آن افزایش پرداخت از جیب مردم است. نماینده زاهدان در مجلس گفت: شک نکنید در چنین شرایطی کیفیت خدمات این مراکز افت جدی پیدا میکند. این در زمانی است که دولت بر خلاف قانون، سهم حوزه سلامت از هدفمندی یارانهها را پرداخت نکرده است. قانون هدفمندی یارانهها سلیقهای و هر طور دلشان خواست اجرا کردند، سهم بخش سلامت و تولید، صنعت و کشاورزی را ندادند. همین است که این قدر بیکاری در کشور افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: حتی اعتبار اجرای هدفمندی یارانهها را نیز نتوانستند، تأمین کنند و مجبور شدند از بانک مرکزی استقراض کنند و این در حالی است که هزینه گازوئیل برای بخش سلامت ۱۶برابر، هزینه گاز ۱۱ برابر،هزینه آب ۶.۵ برابر و هزینه برق ۷.۲ برابر شده است در حالی که هیچ منبعی برای جبران آن که سالانه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد تومان میشود دیده نشده است.

شهریاری افزود: در چنین اوضاعی با افزایش نرخ ارز هزینه لوازم مصرفی پزشکی ۲۴۵ درصد افزایش پیدا کرده است، فیلم رادیولوژی ۲۴۰ درصد گرانتر شده، اکسیژناتور ۲۴۷ درصد، ونتیلاتور ۳۰۰ درصد،گاز هلیوم برای ام آر آی ۶۶۷ درصد،صافی و دستگاه دیالیز ۳۲۵ درصد و کیسه خون ۳۵۰ درصد گرانتر شده است. کل ارز مورد نیاز برای داروی کشور ۱.۵ میلیارد دلار است و برای تجهیزات پزشکی هم به یک میلیارد دلار ارز مرجع نیاز است در حالی که بعد از گذشت ۸ ماه تازه ۵۰۰ میلیون یورو اختصاص دادهاند که همین هم تا از مسیر بانکهای عامل بگذرد و به دست افراد برسد بیش از دو ماه طول میکشد در حالی که مسئولان باید هر چه سریعتی با تخصیص ۲.۵ میلیارد دلار جلوی کمبودهای دارو و تجهیزات پزشکی را نیمه اول سال ۹۲ را هم بگیرند.

وی گفت: البته حتی اگر ارز مرجع را هم به دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص دهند با توجه به اینکه ارز مرجع پارسال هزار و ۵۰ تومان بود و امسال ۱۲۲۶ تومان است همین تفاوت قیمت، حداقل ۱۷ درصد افزایش قیمت را برای دارو و تجهیزات پزشکی به همراه دارد. و در زمانی که بیماران و بیمارستانها مجبورند دارو و تجهیزات مورد نیاز خود را با ارز ۳ هزار تومانی و ۴ هزار تومانی بخرند معلوم است که ورشکسته میشوند و توان ادامه کار را ندارند و شاهدیم که حتی نخ جراحی هم در بیمارستانها به سختی پیدا میشود.
    وی اضافه کرد: در این شرایط مشکلات طاقت فرسای مردم برای مسئولان قابل لمس نیست چون با یک تلفن به هر چه میخواهند با قیمت مناسب دسترسی دارند و معلوم است که درد مردم عادی را که حداکثر بتوانند صدایشان را به گوش نماینده مجلس برسانند،متوجه نمیشوند.

وعده پزشک خانواده بدون پول

شهریاری ادامه داد: در مورد پزشک خانواده هم که آقای احمدی نژاد با وعده اجرای دو ساله آن، میخواهد این موفقیت را در کارنامهاش ثبت کند، هم باید گفت که اجرای این برنامه برای یکسال حدود ۵ هزار میلیارد تومان پول میخواهد و فقط برای سطح اول آن باید ۸۰۰میلیارد تومان کنار بگذارند اما دولت بودجه لازم را اختصاص نداده است. وی گفت: وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی حداکثر میتوانند با کم کردن از اعتبارات درآمد اختصاصی بیمارستان در ۳ یا ۴ استان کجدار و مریض و دست و پا شکسته به اسم این برنامه کارهایی را بکنند اما معلوم نیست چقدر بتوانند دوام بیاورند و بعد از چند ماه امکان ادامه این مسیر با این بودجهها وجود ندارد و در نهایت اینکه، برنامه پزشک خانواده را کجا اجرا کردهاند، چقدر اجرا کردهاند و چطور اجرا کرده اند،الله اعلم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 30 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 30 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها