نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2163 از 5220 نخست ... 11631663206321132153216021612162216321642165216621732213226326633163 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21,621 به 21,630 از 52193

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    هاشمی: نتیجه واقعی انتخابات دشمن را وادار به همکاری با ایران میکند
    رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تلاش براي سامان معيشت مردم به خواست عمومي و ملي تبديل شده است، گفت: نتيجه واقعي انتخابات آينده كه حاصل مشاركت بالاي مردم باشد، بسياري از محاسبات قدرتهاي مستكبر و نقشههاي شوم دشمنان را بر هم خواهد زد و آنان را وادار به همكاري و پذيرش خواستهاي بر حق جمهوري اسلامي متكي به مشاركت و اعتماد بالاي مردمي خواهد كرد.به گزارش خبرگزرای مهر به نقل از دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی در ديدار جمعي از نمايندگان دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي ديدگاههاي جمع حاضر و اقشار گوناگون جامعه در مورد وضعيت حساس و خطير كشور در برهه كنوني را بهحق خواند و با اشاره به اينكه اكنون سامان يافتن معيشت مردم به يك خواست عمومي و ملي تبديل شده است، گفت: تأسفبار اين است كه افراد و جريانهايي كه شرايط امروز را براي كشور به وجود آوردهاند، حاضر به پذيرش خطاي خود و جبران اشتباهات نيستند و انحصارطلبان حتي حاضر نيستند، براي برونرفت از مشكلاتي كه خود مسبب آن بودهاند، زمينه و شرايطي را به وجود آورند تا خواست عموم مردم محقق و افراد و گروههاي داراي پايگاه مردمي و مقبوليت اجتماعي در عرصه مشاركت عمومي حاضر شوند و از اين طريق به تدريج ناكارآمديها و بيتدبيريها از ميان برود.

عضو مجلس خبرگان رهبري در بيان ويژگي رئيس جمهور آينده كشور، به وضعيت داخلي و بينالمللي كشور اشاره و تصريح كرد: اگر بتوانيم شرايطي را به وجود آوريم كه سلايق گوناگون سياسي و مقيد به قانون اساسي حضوري فعال و پرشور در انتخابات داشته باشند و اقشار مختلف اجتماع نمايندگان واقعي و مقبول خود را در صحنه حاضر ببينند، نتيجه مورد وفاق عموم جامعه و گروهها خواهد بود و همين اتفاق در ابتداي امر بسياري از مشكلات و دغدغههاي داخلي و بينالمللي را رفع خواهد كرد.

هاشمي رفسنجاني تأكيد كرد: نتيجه واقعي انتخابات آينده كه حاصل مشاركت بالاي مردم باشد، بسياري از محاسبات قدرتهاي مستكبر و نقشههاي شوم دشمنان را بر هم خواهد زد و آنان را وادار به همكاري و پذيرش خواستهاي بر حق جمهوري اسلامي متكي به مشاركت و اعتماد بالاي مردمي خواهد كرد.

در ابتداي اين ديدار آقايان نوروززاده، خباز، قنبري، كعبي، محمدي، مقيمي، اولياء، ترابي، اسلامپناه، ريحاني، سازگار، ذوالقدر، نصيرپور و طاهرخاني ديدگاههاي خود پيرامون وضعيت سياسي، اجتماعي و اقتصادي كشور و نيز انتخابات آينده رياست جمهوري را در محورهاي زير بيان داشتند:

نبايد بهگونهاي عمل كنيم كه عملكرد نامناست و نادرست برخي به پاي اسلام، تشيّع و اهل بيت نوشته شود.
    اگر فرصتهاي نظام به كارآمدي براي كشور نگردد، آينده مبهمي در انتظار خواهد بود.
    تنها با حضور بزرگان سياسي در عرصه انتخابات است كه حماسه سياسي اتفاق خواهد افتاد.
    لزوم رسيدن به اجماع از سوي جريان اصلاحطلب و دلسوزان انقلاب براي حضور در انتخابات.
    كارهاي بزرگ و نيز مشكلات بزرگ نيازمند شخصيتهاي بزرگ براي حلوفصل و اجرا هستند.
    لزوم پذيرش اشتباه از سوي همه جريانات مؤثر در وضع كنوني
    براي نظام و انقلاب از سوي مردم، شخصيتها و خانوادههاي شهدا هزينههاي بسياري داده شد و اين نظام بايد حفظ شود.
    لزوم ايجاد ابتكاري جهت برگزاري جلسهاي ميان مقام معظم رهبري و جريانات و سلايق سياسي براي تلطيف فضاي سياسي و كمك به گسترش مشاركت در انتخابات و ايجاد حماسه سياسي.
    لزوم احياي قانون و قانونگرايي با حضور شخصيتهاي بزرگ و قانونمدار در صحنه.
    تقويت احزاب و تشكّلهاي برنامهدار به جاي توسل مقطعي به كاريزهاي اشخاص در انتخابات.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    کاخ سفید:
    بسته حاوی مواد مشکوک قبل از رسیدن به دست اوباما شناسایی شد

کاخ سفید روز سهشنبه بستهای مشکوک را که برای رئیسجمهور آمریکا ارسال شده بود، قبل از رسیدن به دست وی، شناسایی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «پولیتیکو»، کاخ سفید روز چهارشنبه از کشف بستهای حاوی «مواد مشکوک» خبر داد. این بسته برای «باراک اوباما» رئیسجمهور آمریکا ارسال شده بود.

آژانس اطلاعاتی کاخ سفید اعلام کرده که این بسته دیروز توسط مرکز اسکن نامههای کاخ سفید شناسایی شده است. «ادوین دنوان» سخنگوی آژانس اطلاعاتی کاخ سفید میگوید این مرکز در محلی دور از کاخ سفید واقع شده و معمولا بستهها یا نامههایی را که نیازمند بررسی مجدد یا تست آزمایشگاهی هستند، شناسایی میکند.

این خبر در حالی اعلام شده که صبح امروز هم خبری مبنی بر ارسال نامهای حاوی ماده سمی «ریسین» برای سناتور جمهوریخواه «راجر ویکر» منتشر شد. این ماده در صورت استشمام به شدت خطرناک و کشنده است.

آژانس اطلاعات محرمانه کاخ سفید در حال حاضر با همکاری افبیآی و پلیس واشنگتن بسته مشکوک را تحت بررسی قرار دادهاند.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال kianoshparsa آواتار ها
    تشکر شده 6,194 بار در 1,188 ارسال
    وزارت دارایی آمریکا، بابک زنجانی تاجر ایرانی و بانک سرمایه گذاری اسلامی مالزی را به اتهام همکاری با ایران تحریم کرده است. بانک سرمایه گذاری مالزی و این تاجر ایرانی متهم به همکاری با شرکت ملی نفت ایران هستند. دیوید کوهن معاون وزیر دارایی آمریکا در این باره گفت: با تشدید تحریم ها بر ضد ایران، تهران سعی می کند تا درآمد حاصل از فروش نفت را از طریق نام های نادرست و اشتباه منتقل کند. بابک زنجانی رئیس گروه تجاری سورینت در دوبی است و پیش از این هر گونه همکاری با تهران را رد کرده بود. مارک کرک سناتور جمهوری خواه آمریکایی نیز پیش بینی کرد طی هفته های آینده قانون جدید تحریم های ایران از سوی نمایندگان دو حزب اصلی آمریکا به تصویب خواهد رسید.
    مهم نیست که چقدر در جاده اشتباه پیش رفته ای! همین الان دور بزن
    kianosh.parsa@yahoo.com

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید kianoshparsa از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hessam نمایش پست ها
    روایت سایت هاشمی از دیداری که داغ شد
    «دعا کنید این بار سنگین به دوش فردي لايق سپرده شود و من هم مانند هميشه به عنوان سربازي كوچك از خيل مردم عظيمالشأن ايران، بتوانم همچون گذشته باقيمانده عمر خود را در خدمت انقلاب باشم و مانند مشاوري امين تجربياتم را در اختيار منتخب شايسته مردم قرار دهم.
    کد خبر: ۳۱۴۱۵۳
    تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۵
    جام نیوز نوشت: انتشار سخنانی منسوب به آقای هاشمی در سایت های ضد انقلاب با عنوان اینکه "دیگر رهبری به من اعتمادی ندارد" جنجال زیادی به پا کرد تا آنجا که برخی شبکه ها نیز به تحلیل این سخنان پرداختند.
    .....

این اصل خبری بود که خبر فوق در واکنش به آن منتشر شد :

هاشمی رفسنجانی: من خامنه ای را از مشهد به تهران آوردم و به رهبری رساندم، او به من اعتماد ندارد و اساسا اشکالات موجود را قبول ندارد!
    سپاه نبض اقتصاد، و سیاست خارجه و داخله را در دست گرقته و به کمتر از کل کشور راضی نیست...

سه روز پیش تعدادی از استانداران دوران سازندگی و اصلاحات به دیدار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رفتند.

این دیدار در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و با هدف دعوت از هاشمی رفسنجانی برای حضوردراین عرصه برگزار شده است. در این دیدار که چند ساعت به طول انجامید، استانداران سابق تلاش کردند
    آیت الله هاشمی رفسنجانی را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری قانع نمایند. به گزارش سحام نیوز آقای هاشمی در این دیدار طی سخنان مبسوطی به نقد روند جاری کشور پرداختند و شرایط را برای حضور خود؛ به واسطه عدم اعتماد رهبری منتقی دانستند.

یکی از استانداران دوران اصلاحات به سحام نیوز گفت که آقای هاشمی با نقل سختان مفصل خود با رهبری در مورد مسائل و چالش های اساسی کشور که اتفاقا شب قبل از ملاقات ما بود به اختلاف دیدگاه خود و ایشان اشاره کردند و گقتند اساسا ایشان طور دیگری فکر می کند و اشکالات موجود را قبول ندارد. هاشمی به رابطه ویژه خود با رهبری و نقش ویژه در معرفی ایشان به امام، شورای انقلاب، ریاست جمهوری و رهبری در دهه های گذشته پرداخت و گقت: “من آقای خامنه ای را از مشهد به تهران آوردم و با دوستان در شورای انقلاب صحبت کردم و به شورا بردم”. بسیاری از دوستان با سابقه انقلاب از این کار من گله کردند اما من گقتم “حضور ایشان لازم است”. مراحل بعد را هم که خود می دانید چگونه بوده. رابطه ما مثل دو برادر بوده اما مسائلی که در این سال ها پیش آمده موجب شده که ایشان دیگر به من اعتماد نداشته باشند، اگرچه من برادرانه راه برون رفت کشور را گفته ام.
    هاشمی رفسنجانی بر اساس این سخنان و این دیدار انجام شده نتیجه گرفت در این وضعیت نمی توان کاری کرد و تاکید نموده بود که حضور من هم به صلاح نیست.

آفای هاشمی همچنین به وضعیت کشور و حاکمیت نظامیان بر عرصه های مختلف کشور پرداختند و گفتند: شرایط امروز تغییر کرده است.
    ایشان با اشاره به دوران سازندگی گفتند: “مهندسی رزمی سپاه امکاناتی از جنگ داشت که در سازندگی کشور می توانست موثر باشد و ما در آن زمان پروژه هایی مثل راه سازی به آنان دادیم؛ هم برای کشور مفید بود و هم برای سپاه، اما حالا سپاه نبض اقتصاد، و سیاست خارجه و داخله را در دست گرقته و به کمتر از کل کشور راضی نیست.”
    رئیس جمهور دوره سازندگی همچنین افزوده است: “اصلاح این وضعیت بدون هماهنگی آقای خامنه ای امکان پذیر نیست.”
    هاشمی همچنین انتقادی هم از عدم پایبندی در دعوت ها کرد. ایشان گفتند: “در ۸۴ استانداران و برخی از چهره های اصلاحاتی آمدند و از من دعوت کردند؛ ما که آمدیم رفتند کاندیدای خودشان را آوردند و بسیاری از آنها را ما دیگر ندیدیم.” ایشان افزودند: “البته از آن دسته افراد در میان شما نیست و شما حتما مصمم هستید اما این هم واقعیتی است.”
    اشاره آقای هاشمی به دعوت کسانی بود که در سال ۱۳۸۴ نیمه راه ایشان را رها کردند و دکتر معین را به صحته آوردند و با شکاندن آرا زمینه دخالت نظامیان و روی کار آمدن احمدی نژاد را فراهم ساختند.

ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نادری آواتار ها
    تشکر شده 1,590 بار در 450 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    يار غار احمدینژاد: اعلام برائت میکنم!

گروه سياسي: يك نماینده شاخص حامي احمدينژاد در مجلس، در واکنش به خبر دیروز رسانه ها مبنی بر دفاع حسینیان از مشایی گفت: مشایی کیست که من از او دفاع کنم؟ دولت احمدی نژاد چیزی باقی نگذاشته که بنده از آن دفاع کنم!

در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه روح الله حسینیان در جمع خبرنگاران در واکنش به خبر دیروز رسانه ها مبنی بر دفاع حسینیان از مشایی، از خود دفاع کرد. وي با بیان اینکه صحبت های دیروز بنده در واکنش به سیاه نمایی های عثمانی نماینده بوکان بود، گفت: از رسانه ها توقع ندارم، باید راوی راست وقایع باشند اما دروغ می گویند. وی با انتقاد از تیتر برخی رسانه ها مبنی بر دفاع حسینیان از مشایی گفت: روز گذشته آقای عثمانی نماینده بوکان در نطق خود شعری خواند که مضمونش این بود مردم کردستان مشکلات مالی زیادی داشته و حتی قادر به تهیه نان سفره خود نیستند. وی ادامه داد: بنده قبل از انقلاب در کردستان زندگی کردم و با اینکه فرزندان عزیز ما در کردستان شهید شدند نظام به کردستان بیشترین خدمات را ارائه داد. حسینیان در تشریح اتفاقات دیروز صحن علنی مجلس گفت: بنده به آقای عثمانی تاکید کردم که اگر وضع اقتصادی مردم به حدی برسد که نان خالی هم در سفره هایشان نداشته باشند ما نمایندگان باید بمیریم. بنده تاکید کردم که جمهوری اسلامی در دورترین روستا آب و برق برده و به هر نفر حداقل ۵۰ هزار تومان یارانه می دهد .

عضو جبهه پایداری تصریح کرد: به آقای عثمانی گفتم اگر می خواهید انتقاد کنید درست انتقاد کنید، سیاه نمایی نکنید. این آقای عثمانی که دم از سفره های خالی مردم می زند بروید ببینید چه ماشین چند صد میلیونی سوار می شود. اگر راست می گوید ماشینش را بفروشد و به سفره های خالی مردم کمک کند. بعد از پایین آمدن از جایگاه هیات رئیسه فریاد زدم کجاست غیرت انقلابی تان چرا غیرت انقلابی نشان نمی دهید که این طور به انقلاب توهین شود اما شما ساکت باشید، اگر شما به امثال عثمانی اجازه دهید که این حرف های بی ربط را بزند دیگر نمی توانید جلوی آنها را بگیرید.

وی ادامه داد: یکی از نمایندگان پس از صحبت های من جلو آمد و توهین کرد که بی غیرت تو هستی، من نیز پاسخ دادم چرا توهین می کنی باید از من دفاع کنی زیرا عده ای در تلاشند که انقلاب را زیر سئوال ببرند. این نماینده محترم نیز قبول کرد و از بنده عذرخواهی کرد . وی با تاکید بر اینکه بنده به مشایی و دولت احمدی نژاد تعصبی ندارم، گفت: مشایی کیست که من از او دفاع کنم، دولت احمدی نژاد چیزی باقی گذاشته که من از آن دفاع کنم؟ حسینیان با تاکید بر اینکه بنده دیگر از احمدی نژاد دفاع نخواهم کرد، افزود: بنده از کسی که به جای شعار زنده باد اسلام زنده باد بهار را شعار خود قرار داده اعلام برائت می کنم. نزدیکی من به افراد بر اساس نزدیکی آنها به رهبر انقلاب است. در شان من نیست که از چنین فردی دفاع کنم.
    ویرایش توسط نادری : 2013/04/17 در ساعت 23:34

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید نادری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,365 بار در 1,188 ارسال

تکذیب مسدودکردن سپردههای ایرانیان در ترکیه

کد خبر: ۳۱۴۱۹۷
    تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۵
    منابع آگاه اقتصادی ترکیه شایعه مربوط به مسدود شدن سپرده های بانکی شهروندان ایرانی در بانک های این کشور را تکذیب کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر از آنکارا ؛ اخیرا برخی از منابع خبری ترکیه اعلام کردند بانک مرکزی ترکیه در بخشنامه ای از همه بانک های این کشور خواسته است سپرده های شهروندان ایرانی را در تاریخ 28 فروردین (17 آوریل) مسدود کرده است و از این تاریخ به بعد از گشایش هرگونه حساب بانکی برای آنان خودداری کنند.

در این رابطه منابع آگاه اقتصادی ترکیه این ادعای برخی رسانه ها را تکذیب و از منبع انتشار این اطلاعات نادرست ابراز بی اطلاعی کردند.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,534 بار در 903 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیوان نمایش پست ها

این اصل خبری بود که خبر فوق در واکنش به آن منتشر شد :

هاشمی رفسنجانی: من خامنه ای را از مشهد به تهران آوردم و به رهبری رساندم، او به من اعتماد ندارد و اساسا اشکالات موجود را قبول ندارد!
    سپاه نبض اقتصاد، و سیاست خارجه و داخله را در دست گرقته و به کمتر از کل کشور راضی نیست...

اصلا هیچ اعتقادی به این رئیس جمهور ها ندارم
    و به نظر اینقدر در حد پایین هستند که یک بچه ابتدایی حرف های یک ماه اینها را جمع کند خندش می گیرد.
    همه شون روی هم.
    تعجبم از بعضی از دوستان چرا عاشق ظهور بعضی ها هستند در حالی که بعضی ها هم مثل بقیه هستند!
    نمونه اش حرفهای بچگانه هاشمی. . . من فلانی را آوردم.
    فکر کرده مسابقه فوتبال است که بگویند ما مسی را اوردیم بارسا و ...!
    کیا رئیس جمهور بود ؟!

در قرآن می گوید ما شما را به خر و شتر و پشه مثال می زنیم . . . خیلی ها ناراحت می شوند!
    چه ناراحتی ای؟!؟
    رئیس جمهور باید گوشهایی به اندازه خر
    چشمهایی به اندازه گاو و ... داشته باشد تا از همه پتانسیلها استفاده کند و به مردم خدمت کند
    سلامتی و برکت بزرگترین نعمت ها هستند. بزرگترین آرزو هم عاقبت بخیری است. انشالله نصیبمان شود.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علی بابا از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال
    وزير امور خارجه آمريکا، مدعی شد حکومت ايران در پشت حمله بهمن ماه سال گذشته به اردوگاه محل سکونت اعضای گروهک تروریستی منافقین در شمال بغداد بوده است.

به گزارش جام نیوز سایت رادیو فردا(Radio Farda) نوشت: «جان کری، وزير امور خارجه آمريکا، می گويد حکومت ايران در پشت حمله بهمن ماه سال گذشته به اردوگاه محل سکونت اعضای سازمان مجاهدين خلق[منافقین] در شمال بغداد بوده است.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کری روز چهارشنبه در پاسخ به سوال اعضای کميته روابط خارجی مجلس نمايندگان گفت: «آمريکا عميقا نگران احتمال تکرار اين نوع حملات است. در سفر ماه گذشته خود به بغداد، اين نگرانی را با نوری المالکی نخست وزير عراق در ميان گذاشتم.»

جان کری همچنين گفت با شماری از کشورها برای پذيرش اعضای گروهک تروریستی منافقین در خاک شان ارتباط برقرار شده اما اين تلاش ها موفق نبوده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «آلبانی برای پذيرش ۲۵۰ نفر از مجاهدين[منافقین] اعلام آمادگی کرده بود اما خود آنها از اين امر استقبال نکردند و اين موضوع در يک دور باطل افتاده است.»
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال
    احمدینژاد: در انحلال دانشگاه علوم پزشکی اطلاع نداشتم
    دستجردي: انحلال دانشگاه به دستور شخص رییسجمهور بود

گروه سياسي: در حاليكه محمود احمدینژاد روز ۲۵ فروردینماه امسال در این باره گفته بود: «خوشحالم تصمیم اشتباهی که در مورد دانشگاه علوم پزشکی ایران اتخاذ شده بود، اصلاح شد. البته بنده در این تصمیم دخالتی نداشتم و از آن هم اطلاعی نداشتم.» وزیر پیشین بهداشت، در واکنش به اظهارات وی میگوید: شخص رییسجمهوری خواستار این ادغام و حتی خواستار «تسریع» این روند بود و معتقد بود در این کار کوتاهی هم شده است!

مرضیه وحید دستجردی در گفتوگو با ایسنا، انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران را در راستای کوچکسازی دولت دانست و گفت: «ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران با اجازه و دستور شخص رییس جمهور انجام شد. چنین کار بزرگی به هیچ وجه این امکان را نداشت که بدون اجازه ایشان انجام شود.» دستجردی گفت: ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران با اجازه و دستور شخص رییسجمهور انجام شد، چنین کار بزرگی به هیچ وجه این امکان را نداشت که بدون اجازه ایشان انجام شود. بنده در این زمینه حداقل دو بار شخص رییسجمهور را در جریان گذاشتم و با ایشان صحبت کردم و رییسجمهور گفتند که این کار را با قوت و قدرت پیگیری کنید، حتی در دیدار دومم با ایشان که در این زمینه صحبت میکردم، تاکید میکردند که این کار را تسریع کنید و در این کار کوتاهی هم شده است. در مجموع ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران در چنین شرایطی انجام میشد.
    وی ادامه داد: پس از این ابلاغیه، مسئله ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران را در شورای گسترش مطرح کردیم و اقدامات کارشناسی لازم در این زمینه انجام شد. پس از مصوبه شورای گسترش نیز این موضوع در هیات امناهای دانشگاههای علوم پزشکی ایران و تهران تصویب و ابلاغ شد. در مجموع تمام مراحل ادغام، قانونی صورت گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی ایران آبانماه ۱۳۸۹ در دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی ادغام شد که این اقدام اعتراضهای زیادی را به همراه داشت. در نهایت با تصویب شورای عالی گسترش دانشگاهها در فروردین ۱۳۹۲ تصمیم بر آن شد که این دانشگاه بار دیگر احیاء شود.

محمود احمدینژاد روز ۲۵ فروردینماه امسال در این باره گفته بود: «خوشحالم تصمیم اشتباهی که در مورد دانشگاه علوم پزشکی ایران اتخاذ شده بود، اصلاح شد. البته بنده در این تصمیم دخالتی نداشتم و از آن هم اطلاعی نداشتم.» وی افزود: تصمیم در مورد دانشگاه علوم پزشکی تهران در شرایطی اتخاذ شد که بلافاصله نمیتوانستیم تصمیم را برگردانیم و این موضوع به خاطر مصالح بالاتر بود، اما بعد از اقدامات لازم و رسیدگیهای آقای طریقت منفرد (وزیر بهداشت)، نامهای به دست بنده رسید که امضا کردم و تصمیم قبلی اصلاح شد.

دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمان انحلال بیش از شش هزار دانشجو و ۷۳۱ عضو هیات علمی داشت و بر اساس آخرین رتبهبندی وزارت بهداشت، چهارمین دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور به شمار میرفت. به گفته وزیر پیشین بهداشت، در حال حاضر «۲۰ هزار دانشجوی ادغامی» در دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران مشغول به تحصیل هستند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    محسن رضائی:
    یارانه ها را 65 هزار تومان می کنم ولی تا6 ماه قابل برداشت نیست/ با آقای جنتی رفیقم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما به عنوان فرزند امام راحل و سربازان رهبر معظم انقلاب نحوه اداره کشور را قبول نداریم.به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، محسن رضایی پنجشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه با بیان اینکه مدیریتی که نتواند گرانی و بیکاری را حل نکند قبول ندارم، اظهارداشت: اداره کشوری که نتواند فقر، بیکاری و گرانی را حل بکند در شان ملت ایران نیست.

وی ادامه داد: ما رزمنده ای که جان خود را برای انقلاب عرضه کرده ایم تمایل ورود به صحنه های اجرایی نداشتیم اما در طول سالهای گذشته توجهی به رفع مشکلات فقر، بیکاری و تورم نشد حتی وقتی نسبت به قرار گرفتن در وضعیت لبه پرتگاه هشدار دادیم هم کسی توجه نکرد.

رضایی اضافه کرد: امروز با جان گرفتن فقر، بیکاری و مشکلات معیشتی مردم در قبال مردم و انقلاب احساس وظیفه کرده و تصیم گرفته ایم در صحنه حضور بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: در حال حاضر موضوع اصلی کشور سیاست و اقتصاد و اخلاق است اگر این مسایل درست هدایت نشوند انقلاب به مقصد خود نمی رسد باید به اقتصاد، فرهنگ به صورت هدفمند توجه شود.

کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری یاد آورشد: امروز ما اتم را می شکافیم اما در تامین گوشت و مرغ مردم مشکل داریم باید به این امور جهت و هدف بدهیم در این راستا من هدف را اقتصاد انتخاب کرده ام.

در ادامه نشست پرسش و پاسخ بین دانشجویان و محسن رضایی برگزار شد.

رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص مسایل و مشکلات اقتصادی کشور گفت: مشکل اقتصادی ما ناشی از سه عامل است، اول روابط خارجی ایران و دوم ضعف مدیریت است که در 100سال اخیر به چشم میخورد، به طوری که اقتصاد ایران در صد سال اخیر یک مدیریت منسجم نداشته و عامل آخر آن است که ساختمان اقتصاد ایران در کل اشتباه بنا شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص هدفمندی یارانهها، یادآور شد: این مسیری که آغاز شده را ادامه میدهیم و اگر مرحله دوم هدفمندی یارانهها اجرا شود، باز تورم بالا خواهد رفت که برنامهریزی کردم تا پرداخت این 45 هزار تومان را به مردم ادامه دهم و با آغاز فاز دوم 65 هزار تومان به حساب مردم واریز میکنیم، اما تا شش ماه قابل برداشت نخواهد بود و در پایان شش ماه پس از این که وارد چرخه تولید شد، به همراه سود دریافتی از طریق بانک قابل برداشت می شود.

وی عنوان کرد: یارانه سومی برای انجام فعالیتهای کشاورزی درنظر میگیریم، یعنی اگر کشاورزی بخواهد، کشاورزی مکانیزه انجام دهد، یارانه به وی تعلق خواهد گرفت.

رضایی در خصوص انتخاب رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در کابینه خود، گفت: برای بانک مرکزی یکی از خانمهای اقتصاددان را رئیس انتخاب خواهم کرد و وزیر اقتصاد هم از بین افراد باتجربه و البته اقتصاددان انتخاب خواهد شد که بعداً اعلام میکنم.

وی همچنین در خصوص سوالی مبنی بر ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی و ادعای یکی از متهمین پرونده فساد مالی اخیر کشور گفت: موضوعی که در دادگاه توسط یکی متهمین پرونده بزرگ مفاسد اقتصادی در خصوص دست داشتن م - ر از اعضایمجمع تشخیص مصلحت نظام در این اقدام وجود خارجی نداشته و دروغ محض است لذا در کشور م - ر های زیادی وجود دارد.

کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری در زمینه سیاست اش در قبال رژیم غاصب اسرائیل گفت: اگر من رئیس جمهور شوم اسرائیل باید برای مقابله راه های دیگری انتخاب کند چون اهل افراط و تفریط نیستم چون نه از موضوع هولوکاست صحبت می کنم نه در سایت نظنز رامی بندم.

رضایی در خصوص سوال یکی دیگر از دانشجویان در خصوص احتمال رد صلاحیت و واکنش اش اظهارداشت: در خصوص رد صلاحیت من با آقای جنتی رفیق هستم بین ما دعوا درست نکنید.

کلید واژه های مطلب:دانشگاه ارومیه |دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام |محسن رضایی |

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 76 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 75 مهمان ها)

1. جواد277

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها