نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2767 از 5220 نخست ... 17672267266727172757276427652766276727682769277027772817286732673767 ... آخرین
نمایش نتایج: از 27,661 به 27,670 از 52192

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,696 بار در 26,711 ارسال
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال

پاسخ : اخبار

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    احمد خاتمی:دولت نظرش را درباره فتنه بگوید

م.
    فتنه یعنی احمد خاتمی

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,705 بار در 2,233 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مخبرالدوله نمایش پست ها
    فتنه یعنی احمد خاتمی
    البته یه تعداد کمی نماینده حدود 270 نفر هم اضافه کن

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ahmoeini از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال vet آواتار ها
    تشکر شده 3,084 بار در 1,149 ارسال

Re: پاسخ : اخبار

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    مصباح یزدی: کتاب‌های شیعه باید میان اهل تسنن ترویج شود

محمد تقی مصباح یزدی مسلمانان سنی را معتقدان به "دین ناحق" قلمداد کرده است. او می‌گوید: «باید کتاب‌های شیعه در بین اهل تسنن ترویج یابد تا کسانی که تعصب کمتری دارند، زودتر به دین حق دست پیدا کنند.»

رئیس "موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی" و عضو مجلس خبرگان، شیعیان را تنها گروه از مسلمان می‌داند که مبانی اسلام را درک کرده‌اند. او می‌گوید: «علمای شیعه علاوه بر این که با اصل اسلام آشنا هستند و توفیق تحصیل دین را دارند، راه و مظهر حق را برگزیده‌اند.»

به گزارش خبرگزاری حوزه، محمد تقی مصباح یزدی شامگاه دوشنبه، ۲۷ اسفند، در دیدار با طلاب حوزه علمیه تایباد با بیان این که مسلمانان به طور یکسان از نعمت دین بهره‌مند نیستند، ابراز تاسف کرد که پس از مرگ پیامبر "برخی اغراض شخصی اجازه نداد تا از اهل‌بیت ایشان به نحو مطلوبی استفاده شود."

تکرار حمله به اهل تسنن

اشاره‌ی مصباح یزدی به اختلاف میان شیعیان و اهل سنت بر سر جانشینی پیامبر است.

بی‌اعتقادی اهل سنت به تعیین خلیفه از جانب خداوند تنها مسئله مورد اختلاف میان مذهب‌های گوناگون اسلام نیست. در میان شیعیان نیز فرقه‌های مختلفی وجود دارند که بزرگترین آن‌ها شیعه دوازده امامی هستند.

تمام فرقه‌های شیعیان، از جمله دوازده امامی، اسماعیلیه، زندیه و علویان روی هم حدود یک چهارم کل مسلمانان را شامل می‌شوند.

با این همه مصباح یزدی ادعا می‌کند که اکثریت سنی‌ها آگاهانه به این مذهب نگرویده‌اند و "تعمدی نداشتند که این راه را انتخاب کرده‌اند."

سخنان توهین‌آمیز مصباح یزدی علیه اهل تسنن سابقه‌ای طولانی دارد و در دوماه گذشته شدت گرفته است. او ۱۹ بهمن نیز بسیاری از اهل سنت را کسانی خواند که در تشخیص اشتباه کرده و "راهی غلط را برگزیده‌اند."

«راه صحیح ارشاد را بلد نیستیم»

عضو مجلس خبرگان بر همین اساس توصیه می‌کند که باید برای "تقریب اهل تسنن به شیعیان" زمینه‌سازی کرد و در این راه "نباید با اهل‌تسنن به گونه‌ای برخورد کرد که دل چرکین از مذهب شیعه شوند."

مصباح یزدی ضمن اعتراف به این که "متاسفانه ما راه صحیح ارشاد دیگران را خوب بلد نیستیم" پیشنهاد می‌کند که برای نزدیک کردن اهل سنت به شیعیان کتاب‌های شیعه بین آنها رواج داده شود تا کسانی که به‌گفته او تعصب کمتری دارند، "زودتر به دین حق دست پیدا کنند."

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که یکی از شعارهای انتخاباتی حسن روحانی احترام به اعتقادات و رفع تبعیض از اقلیت‌های مذهبی بوده است. به رغم این وعده‌ها گزارش‌های گوناگون نشان می‌دهد که سال ۹۲ سال خوبی برای اقلیت‌های مذهبی ایران نبود.

مصباح یزدی که پس از شکست سنگین سعید جلیلی، نامزد مورد حمایت او در انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ مدتی سکوت کرده بود، ۱۴ اسفند ماه نیز به تدوین منشور حقوق شهروندی که "در آن بهائی و مسلمان، انقلابی و ضد انقلاب برابرند" به شدت انتقاد کرد.

بی‌اعتقادی به رأی مردم

به گزارش خبرگزاری حوزه، رئیس "موسسه امام خمینی" در بخشی از سخنانش با تاکید بر این که "علما ایفاگر نقش پیامبران هستند" خاطر نشان کرد: «علما پیرو و رهرو خط قرآن و ائمه معصومین هستند و کار آن ها را به سامان می‌رسانند؛ چرا که اگر آن‌ها نبودند حجت خداوند بر بندگان تمام نمی‌شد.»
    مصباح یزدی بارها اعلام کرده که به انتخابات و رأی مردم در گزینش رئیس‌جمهور اعتقادی ندارد. او می‌گوید "ولی فقیه یعنی جانشین امام معصوم" و اعتبار و مشروعیت رئیس جمهور وابسته به رضایت اوست.

در این تلقی مصباح تنها نیست و شماری از روحانیان حکومتی نیز با او هم عقیده هستند. کاظم صدیقی گفته است: «در اسلام اگر عموم مردم به فردی رای دهند، اما اجازه حکومت از طرف خدا به او داده نشده باشد، آن حکومت غصبی محسوب می‌شود.» به گزارش خبرگزاری ایسنا امام جمعه موقت تهران ۲۴ اسفند گفت: «در اسلام حکومت برای پیامبر و ائمه اطهار است و در زمان غیبت آنان نیز در اختیار عالم فقیه و جامع الشرایط است.»

علی سعیدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران شهریور ۹۱ این عقیده را که "مشروعیت نظام و همه مسائل در حکومت دینی از رای مردمی نشأت می‌گیرد" یک انحراف خوانده و گفته بود: «قراردادهای اجتماعی نمی‌تواند منشأ عمل ما باشد.»

این بیان آقای مصباح میتونه در جهت نوشتاری که زیر میذارم باشه
    رَيْهْ يا بُرَيْهه از علماى بزرگ هفتاد ساله مسيحى در عصر امام صادق (ع ) بود كه مسيحيان به وجود او افتخار مى كردند؛ او مدتى بود كه عقيده اش نسبت به آئين مسيحيت سست شده بود؛ و به دنبال دين حق مى گشت و با بسيارى از مسلمانان بحث و مناظره نموده بود؛ او همسر خدمتگزارى داشت كه مطالب دينى را با او در ميان مى گذاشت ؛ ولى با آن همه بحث و بررسى هنوز به نتيجه نرسيده بود؛ تا اينكه شيعيان او را به هشام بن حكم يكى از شاگردان زبردست و دانشمند امام صادق (ع ) معرفى كردند.

بُرِيْهَه روزى با جمعى از مسيحيان به مغازه هشام در كوفه رفتند؛ ديدند هشام به عده اى قرآن ياد مى دهد؛ بريهه به هشام گفت : با همه عالمان و متكلمان اسلام بحث و مناظره كرده ام ؛ ولى به نتيجه نرسيده ام ؛ اينك آمده ام با تو مناظره كنم .

هشام در حالى كه خنده بر لب داشت ؛ به او گفت : اگر معجزات حضرت مسيح (ع ) را مى خواهيد ندارم.

سپس او سؤالاتى درباره اسلام ازهشام كرد و پاسخ كافى شنيد؛ آنگاه هشام از او سؤالاتى درباره مسيحيت كرد؛ ولى او در پاسخ درمانده شد.
    سرانجام بريهه شرمسار شد؛ و همراهانش اظهار پشيمانى مى كردند؛ و با اين وضع متفرق شدند.

بريهه به خانه خود بازشگت و جريان ملاقات خود با هشام را براى همسرش تعريف كرد؛ و همسرش گفت : اگر در جستجوى دين حق هستى ؛ غمگين نباش ؛ هر كجا حق را ديدى بپذير و در اين مسير لجاجت نكن .

بريهه سخن او را پذيرفت ؛ و روز ديگر نزد هشام رفت و به او گفت : آيا تو معلم و رهبرى نيز دارى ؟

- آرى .

او كيست و در كجاست و در چه حال است ؟

اندكى از نژاد و عصمت و علم و سخاوت و شجاعت امام صادق (ع ) را بيان كرد؛ و سپس گفت : اى بريهه ! خداوند هر حجتى را كه بر مردم دورانهاى گذشته منصوب نموده ؛ براى مردم دوران وسط و اخير نيز اقامه كرد؛ و هيچگاه حجت خدا و دين از ميان نرود.

سخن بسيار درستى گفتى آنگاه بريهه همراه همسر خود با هشام به سوى مدينه رهسپار شدند؛ تا به حضور امام صادق (ع ) برسند.

هشام همراه بريهه و همسر او (مسافرت طولانى بين كوفه ومدينه را به پايان رسانده ) به مدينه رسيدند. براى ديدار امام صادق (ع ) به خانه آن حضرت رفتند؛ در آنجا با امام كاظم (ع ) فرزند امام صادق (ع ) (كه در آن وقت كمتر از بيست سال داشت ) ملاقات نمودند.

هشام داستان خود با بريهه را براى امام كاظم (ع ) نقل كرد؛ در اين هنگام امام كاظم (ع ) به بريهه فرمود: تا چه اندازه به كتاب دينت (انجيل ) آگاهى دارى ؟

آن را مى دانم .

- تا چه اندازه اطمينان دارى كه معنيش را بدانى ؟

به آن به خوبى آگاه هستم ؛ و در اين جهت ؛ اطمينان بسيار دارم .

آنگاه امام كاظم (ع ) مقدارى از فرازهاى كتاب انجيل را خواند؛ بريهه (آنچنان تحت تأثير جاذبه قرائت امام قرار گرفت كه هماندم نور ايمان بر سراسر قلبش تابيد و) عرض كرد:

اياك كنت اطلب منذ خمسين سنة او مثلك

پنجاه سال است كه من در جستجوى تو يا مانند تو بودم
    فواره چون بلند شود سرنگون شود

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید vet از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی صرافی آواتار ها
    تشکر شده 366 بار در 119 ارسال

پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : اخبار

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    ممکنه چند مورد از خیانت هاشمی رو ذکر کنید؟
    و آیا این خبر نداشتن شما از روی اختیار است یا اجبار؟
    هر چیزی زرنگش خوبه حتا دزد .

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید صرافی از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال vet آواتار ها
    تشکر شده 3,084 بار در 1,149 ارسال

Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : اخبار

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    ممکنه چند مورد از خیانت هاشمی رو ذکر کنید؟
    و آیا این خبر نداشتن شما از روی اختیار است یا اجبار؟
    رفیق برات لینک گذاشتم و گفتم برو بخون
    کتابی هست که چاپ شده و جلوی انتشارش به خواست رفسنجانی توسط دولت گرفته شده
    از این واضح تر چی بگم؟؟؟؟
    یکم مطالعه بفرمایین و اگه موقعیت بود یک سری ناگفته های جدید رو میگم

در مورد خبر نداشتنم منظورم رو خوب متوجه نشدید
    منظورم این بود که این آدم به مملکت خیلی خیانت کرده و میکنه
    ویرایش توسط vet : 2014/03/19 در ساعت 09:31
    فواره چون بلند شود سرنگون شود

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید vet از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

سخنگوی پوتین:
    در صورت تحریم، روسیه شرکای جدیدی برای خود می‌یابد
    سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد: در صورت اعمال تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا، مسکو شرکای جدیدی برای خود خواهد یافت و نظامیان اوکراینی مستقر در کریمه هم آزاد هستند به ارتش روسیه بپیوندند یا به اوکراین بازگردند.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده است:

هاشمی: روحانی پس از آوردن پیام شورای نگهبان گفت صلاح نمیدانم شما انصراف بدهید/گفته بودند اگر هاشمی بیاید تمام رشته های چند ساله ما پنبه می شود

آیت الله هاشمی اظهار داشت: به روحانی گفتم، در صورتی حمایت میکنم که آقا موافق باشند. بروید با ایشان ملاقات کنید و بگویید. اگر واقعا راضی بودند، بیایید.

وی در بخش دیگری گفت: آقاي روحاني بعد از آوردن پيام شوراي نگهبان گفت: «من صلاح نمیدانم که شما انصراف بدهید.»

متن گفتگوی سالنامه مثلت با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در زیر می آید:

* به روحاني گفتم: «در صورتی حمایت میکنم که آقا موافق باشند. بروید با ایشان ملاقات کنید و بگویید. اگر واقعا راضی بودند، بیایید.» ایشان هم رفت و وقتی آمد، گفت: «رهبری راضی هستند و تشویق کردند.»

* شكست خورده‌هاي انتخابات ٧٦ از بس عصبانی بودند، می گفتند: «چون آقای هاشمی جلوی تقلب را گرفت، ما شکست خوردیم!»

* دبیر شورای نگهبان با اختیار خودشان به معاونان گفته بود که بیرون بروند و آن مسئول وارد جلسه شد و گزارش داده بود که «ماموران ما هر روز صبح تا غروب دارند از سراسر کشور نظرسنجی می کنند و براساس نظرسنجی ها، رای آقای هاشمی تا الان ۷۵ درصد قطعی است و اگر همین موج و روند ادامه داشته باشد، خیلی بالاتر می رود و اگر ایشان بیاید تمام رشته های چندساله ما را پنبه می کند.»

* آقاي روحاني بعد از آوردن پيام شوراي نگهبان گفت: «من صلاح نمیدانم که شما انصراف بدهید.»

* علی لاریجانی گفت: مساله مردم مهم است، چون ناراحت می شوند و شاید در انتخابات شرکت نکنند.

* لاريجاني گفت: «اگر آقا بگویند، چه کار می کنید؟» گفتم: «اگر ایشان بگویند، انصراف می دهم، ولی به مردم می گویم که رهبری از من خواستند تا حجت من پیش مردم باشد.» گفت: «این کار برای رهبری خوب نیست.» گفتم: «من هم نمی پسندم که در این شرایط در جامعه اینگونه مطرح شود.» ایشان هم رفت و آنها هم عدم احراز صلاحیت را اعلام کردند.

* بعد از رحلت امام(ره) و انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبری، درباره آمریکا بحث کردیم. حرف از رابطه نبود، من می گفتم: «خوب است که مذاکره کنیم چون در مراحل مختلف، مخصوصا بندهای قطعنامه ثابت کردیم که زبان و ادبیات دیپلماتیک را بلد هستیم.» ایشان قانع نشدند و از اول قرار ما این بود که در هر موضوعی که به اشتراک نظر نرسیدیم، رهبری ایشان برای من حجت باشد.

* بعد از انتخابات به روحاني گفتم: اولاً من هیچ دخالتی در دولت شما ندارم. ثانیاً از فرزندانم هم کسی به دولت شما نمیآید. اگر نکات منفی ببینم، تذکر میدهم.

* رهبري گفتند که هیچ کس، حتی خانواده ام نمی دانند به چه کسی رای می دهم که این جمله نوعی اعتماد به مردم داد.

* هر کسی که ادعای پیروی از ولایت میکند، باید برای نهادینه شدن این حرف رهبری در جامعه تلاش کند که رای مردم حق الناس است. وقتی یک فقیه و مرجع تقلید این حرف را می زنند، معنایش این است که دست بردن در رای مردم مثل سرقت از اموال و لباس دیگران است.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,436 بار در 1,053 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج اکبری نمایش پست ها
    سخنگوی پوتین:
    در صورت تحریم، روسیه شرکای جدیدی برای خود می‌یابد
    سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد: در صورت اعمال تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا، مسکو شرکای جدیدی برای خود خواهد یافت و نظامیان اوکراینی مستقر در کریمه هم آزاد هستند به ارتش روسیه بپیوندند یا به اوکراین بازگردند.

خدا کنه این موقعیت به نفع کشورمون تمام بشه.
    ولو ان اهل القری امنوا واتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید غفران از ایشان تشکر کرده است:

اسرائیل پایگاه‌های ارتش سوریه را در بلندی‌های جولان بمباران کرد

ارتش رژیم صهیونیستی، روز چهارشنبه، ادعا کرد، جنگنده های این رژیم برخی اهداف ارتش سوریه را در بلندی های جولان بمباران کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری «اسکای نیوز»، «اوویر جندلمان» سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد نیروی هوایی اسرائیل ، اوایل بامداد چهارشنبه، تاسیسات نظامی سوریه در نزدیکی مرزهای مشترک با جولان را بمباران کردند.

وی مدعی شد تاسیسات نظامی بمباران شدن در واقع پایگاه آموزشی ارتش و مقر فرماندهی بود.
    براساس این گزارش، ارتش اسرائیل در این تجاوز هوایی از موشک «تموز» برای بمباران اهداف ارتش سوریه استفاده کرد.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 47 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 47 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها