نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3112 از 5220 نخست ... 21122612301230623102310931103111311231133114311531223162321236124112 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31,111 به 31,120 از 52196

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 6,365 بار در 1,188 ارسال

پاسخ : اخبار

روایت هاشمی از نامه سرگشاده به رهبری
    آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با ماهنامه مدیریت ارتباطات در سال 89 به سوالاتی پیرامون نامه سرگشاده سال 88 به رهبری پاسخ داد.
    کد خبر: ۴۲۲۱۳۷
    تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۴ - 03 August 2014
    آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با ماهنامه مدیریت ارتباطات در سال 89 به سوالاتی پیرامون نامه سرگشاده سال 88 به رهبری پاسخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در متن این پرسش و پاسخ صریح آمده است:

در جایی از این گفت‌وگو به قدرت خطبه‌های نماز جمعه اشاره کردید. قدرت نامه به عنوان یک ابزار ارتباطی نیز همین‌قدر زیاد بوده است. شما در تاریخ انقلاب نامه‌نگاری‌های زیادی انجام داده‌اید. فرض بفرمایید در این یک‌ ساله گذشته، چقدر درباره نامه حضرت‌عالی به رهبری صحبت شد! چقدر در موردش نقد شد! تحلیل شد! شما به عنوان یک مدیر ارشد، قدرت نامه را چگونه می‌بینید؟

هر کدام یک خاصیت دارند. آدم گاهی یک مقاله می‌نویسد که مخاطب مشخص ندارد، اما آن مقاله تأثیرات خاص خودش را دارد. گاهی به یک شخص نامه می‌نویسد، نامه خصوصی می‌نویسد، سرگشاده نیست و محدود به خودش است. گاهی نامه سرگشاده می‌نویسد که در حکم مقاله است ولی چون مخاطب مشخصی دارد، حواشی آن باعث می‌شود که آثار دیگری نیز داشته‌ باشد؛ گاهی مثبت و گاهی منفی. نمی‌توانیم یک حکم کلی صادر کنیم. اطلاع‌رسانی از این نوع مثل نامه نوشتن‌ها، کنفرانس‌ها، سخنرانی‌ها، پیغام‌ها و... جنبه‌های مثبت و منفی دارند و آنجا که در جهت اصلاح از این ابزارها استفاده شود، خوب هستند و کم و زیاد تأثیر دارند.

تا الان نامه‌ای نوشته‌اید که از نوشتن آن پشیمان شده باشید؟

نه.

انگیزه شما از نگارش آن نامه سرگشاده به مقام معظم رهبری چه بود؟ چه چیزی شما را مجبور به انتشار آن نامه کرده بود؟ —

دیدم کار بسیار زشتی انجام شد. همه می‌‌دانستند که نسبت به دیگر نامزدها بی‌طرف هستم کاری نداشتم که مردم به چه کسی رأی می‌‌دهند. ولی همه می‌‌دانستند که روحیه کاری من با این شیوه اداره جامعه سازگار نیست. متأسفانه در مناظره، آقای احمدی‌نژاد حرفهایی را زده بود که غیرواقعی بود. تأسف بیشتر از این بود که همان حرفهای دروغ را پایه تبلیغات خویش قرار دادند و در اجتماعات از آنها سوءاستفاده می‌‌کردند. انتظار من و همه دلسوزان واقعی نظام این بود که رهبری عکس‌العمل نشان دهند. چون من تنها نبودم. در آن مناظره شما نوعی ستیز با روحانیت را مشاهده کردید که به بهانه مخالفت با اشخاص همه دستاوردهای انقلاب را حراج گذاشت و این‌گونه القا کرد که روحانیت در اداره جامعه کارایی ندارد. در سالگرد رحلت امام در مرقد به ایشان گفتم حرفهای ناقص گفته‌اند. ترجیح می دهم خودشان اصلاح کنند وگرنه ناچارم توضیح بدهم. چند روز هم صبر کردم و جوابی ندیدم. پس از آن نامه‌ای تهیه کردم. چون می‌‌بایست جواب آن حرفها داده می‌‌شد. می‌‌گویند چرا قبل از انتخابات نامه را دادم. این سؤال دیگر سفسطه است چون مگر ایشان هدفی غیر از انتخابات در طرح آن مباحث خلاف واقع داشت؟ نامه را تهیه کردم و در آخرین فرصت قبل از انتخابات که عصر سه شنبه بود، برای رهبری فرستادم. چون اگر سه شنبه می‌‌دادم، روزنامه‌ها چهارشنبه می‌‌نوشتند و اگر چهارشنبه می‌‌دادم، پنج‌شنبه کسی حق نداشت بنویسد. چون فرصت تبلیغات تمام می‌شد. می‌‌خواستم جواب آن حرفها را بدهم. در کنار آن کارها، در رفت و آمد و اخبار مؤثق شور و اشتیاق مردم را می‌‌دیدم. از برنامه‌های محافل مجریان انتخابات هم خبر داشتم. به هر حال در همان فرصت باقی‌مانده برای رهبری معظم فرستادم و متأسفانه در آن فاصله 2 ساعته باقی مانده نامه را به ایشان نداده بودند. چون جوابی به من نرسیده بود. در آخرین لحظاتی که می‌‌خواستم خدمت ایشان بروم، منتشر کردم. وقتی رفتم، ایشان گفتند: داشتم نامه شما را از روی کامپیوتر می‌‌خواندم. یعنی پس از اینکه پخش شده بود هم، هنوز متن اصلی را به ایشان نداده بودند. پرسیدم از نظر شما چگونه بود؟ گفتند: از لحاظ محتوا هیچ ملاحظه‌ای ندارم و فقط یک نکته دارم که آقای احمدی‌نژاد شخص شما را به فساد متهم نکرد و درباره بچه‌های شما گفت. گفتم: فضا به‌گونه‌ای بود که اگرچه از من اسم نبرد، اما همه چیز متوجه من شد. ایشان گفتند: واقعاً هیچ ملاحظه‌ای روی نامه ندارم. ولی اگر جای شما بودم، بعد از انتخابات منتشر می‌‌کردم. گفتم: خواست خدا بودکه شما تا قبل از انتشار نبینید، چون اگر می‌‌خواندید و به من می‌‌گفتید، منتشر نمی‌کردم و این مناسب نبود. چون اگر بعد از انتخابات منتشر می‌‌کردم دو حالت داشت: اگر آقای احمدی‌نژاد شکست بخورد که درست نیست با ایشان درگیر شوم. چون اخلاقاً کار درستی نیست. اگر هم پیروز شود که اصلاً درست نیست با منتخب مردم درگیر شوم و جشن انتخابات را در کام مردم تلخ کنم. ولی الان حق من است که جواب بدهم و دادم. ایشان هم در مقابل این منطق من اعتراض نکرد.

ولی به نظر می‌‌رسد این نامه روابط شما را با ایشان دچار تغییرات کرده است...

— نه، ایشان صراحتاً گفتند که هیچ ملاحظه‌ای درباره محتوای نامه ندارم. حتی در همان جلسه گفتند: به حق از من انتظار دارید که جواب بدهم. صلاح ندیدم که پیش از انتخابات جواب بدهم، چون روی حضور مردم تأثیر می‌‌گذارد. ولی بعد از انتخابات جواب می‌‌دهم. حتی گفتند که به آقای احمدی‌نژاد هم گفتم که حرفهای ناحقی زدید و جواب شما را می‌‌دهم. واقعاً هیچ وقت ایشان به خاطر نامه از من گله نکردند. چون روابط ما به‌گونه‌ای است که اگر گله هم داشته باشند، می‌‌گویند. الحمدلله همکاری 60 ساله ما به‌گونه‌ای است که با هم رودربایستی نداریم.

ولی هنوز هم شاهدیم که می‌‌خواهند به بهانه آن نامه شما را مقابل رهبری قرار دهند؟

— اینها در سیاست طبیعی است. گروهی که وارد بازی‌های سیاسی می‌‌شوند، از این حرفها زیاد می‌‌زنند، ولی همیشه واقعیت‌ها خود را بر احتمالات سیاسی تحمیل می‌‌کند و دیر یا زود همه چیز مشخص می‌‌شود.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

وزیر بهداشت: روغن پالم در شیر می ریزند
    وزیر بهداشت ضمن هشدار به مردم در مورد مصرف شیرهای پرچرب گفت: وجود روغن پالم در شیر به اثبات رسیده و گزارش آن نیز به رئیس جمهور داده شده است.
    کد خبر: ۴۲۲۰۵۶
    تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸ - 03 August 2014
    وزیر بهداشت ضمن هشدار به مردم در مورد مصرف شیرهای پرچرب گفت: وجود روغن پالم در شیر به اثبات رسیده و گزارش آن نیز به رئیس جمهور داده شده است.

به گزارش فارس حسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در حاشیه همایش تغذیه با شیر مادر در جمع خبرنگاران وجود روغن پالم در شیر را تائید کرد و گفت: متأسفانه این موضوع صحت دارد و ما گزارش مربوطه را به رئیس جمهور ارائه کرده‌ایم.

او گفت: در جلسه با وزیر جهاد کشاورزی این مسئله به ایشان نیز اطلاع داده شد و وزیر جهاد کشاورزی دستور داد تا استفاده از روغن پالم به 30 درصد کاهش پیدا کند.

وزیر بهداشت گفت: بسیاری از چربی‌هایش به خاطر روغن پالم است نه بخاطر چربی طبیعی شیر و مردم بدانند که هزینه را برای چه شیری پرداخت می‌کنند.

او به مردم توصیه کرد تا به جای استفاده از شیر پرچرب از شیر کم‌چرب استفاده کرده و گفت: باید این تخلف در صنایع لبنی به صورت تدریجی اصلاح شود چرا که نمی‌توان صنایع لبنیات را به یکباره تعطیل کرد.

هاشمی در واکنش به اینکه بخش عمده شیرهای موجود در بازار را شیرخشک تشکیل می‌دهد، گفت: نمی‌گویم شیر خشک خوب است اما روغن پالپ به مراتب بدتر از آن است.

او در مورد افزایش قیمت لبنیات گفت: مجلس و دولت همت وافر داشته باشد تا لااقل در سال آینده شاهد افزایش قیمت لبنیات نباشیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بسیاری از مردم کمبود ویتامین D و کلسیم دارند، گفت: در حوزه تغذیه با لبنیات هرچقدر دولت و مجلس هزینه کنند در دراز مدت به نفع کشور خواهد بود چرا که موجب کاهش بیماری‌ها در آینده می‌شود.

او از برنامه وزارت بهداشت برای تأمین ویتامین D و کلسیم مردم خبر داد و گفت: افزایش قیمت موجب کاهش سرانه مصرف شیر شده است.

هاشمی دوران شیرخوارگی را مهمترین دوران یک نوزاد دانست و گفت: وزارت بهداشت مشوق‌هایی را برای ترویج تغذیه با شیر مادر وضع کرده است اما همه مردم، دستگاه‌ها و مسئولان باید به ترویج تغذیه با شیر مادر بپردازند.

او با مقایسه مشوق‌های کشورهای توسعه‌ یافته با مشوق‌های ایران گفت: آنها مشوق‌های بسیاری را در نظر گرفته‌اند چرا که شیر شاخص سلامت نوزادان را بالا می‌برد.

به گفته وزیر بهداشت، شاخص سلامت نوزادان ایرانی خوب است اما عالی نیست.

او در این زمینه گفت: زمانی در حوزه شاخص سلامت نوزادان رتبه اول منطقه را داشتیم اما اکنون رتبه ما دورقمی است.

هاشمی گفت: در 3 ماه اول شیرخوارگی تغذیه تنها به وسیله شیر مادر انجام می‌شود و از ماه ششم به بعد مکمل‌های غذائی نیز به شیر مادر افزوده می‌شود؛ از سال اول به بعد شیر مادر باید در کنار غذاها به کودک داده شود و سال دوم شیر مادر به 30 درصد کاهش پیدا کند.

او ادامه داد: وزارت بهداشت معتقد است که دوران شیردهی مادر باید 12 ماه اول نوزاد را شامل شود و هر دستگاهی که تصمیم بگیرد این امر تسهیل شود ما از آن استقبال می‌کنیم.

وزیر بهداشت خطاب به مجلس و دولت گفت: می‌دانیم افزایش دوران شیردهی مادران کارمند هزینه‌بر است اما از لحاظ اقتصادی در بلند مدت حتماً به صرفه خواهد بود، اگر مادران می‌خواهند به کودک خود شیر دهند ما نباید مانع این عمل شویم و مجلس و دولت باید این امر را تسهیل کنند.

او در پاسخ به این سوال که مشخصاً دولت و مجلس باید چه کاری انجام دهند، گفت: نیازی نیست ما بگوییم چه کاری انجام دهند، بهتر است وظایف را به گردن یکدیگر نیندازند مجلس قانون بگذارد و اعتبار تخصیص دهد و دولت هم آن را اجرا کند، اینکه تنها در حرف بگوییم تغذیه با شیر مادر خوب است تاثیری در سلامت کودکان نمی‌گذارد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه اجرای بسته بهداشتی قرار بود در دو ماه گذشته آغاز شود اما به علت مشکلات آغاز نشد، گفت: در جلسه دیروز تصمیماتی پیرامون نحوه اجرای بسته بهداشتی گرفته شد و مشخص شد که اعتبارات آن چگونه باید تأمین شود، نهادهای تصمیم‌گیرنده در مورد اعتبارات باید اعتبار لازم را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم بسته را اجرا کنیم.

او گفت: دسته‌ای از مسئولان به ما نگاه درمانگر دارند اما باید قسم بخوریم که نگاه ما درمانگر نیست و هر آدم عاقلی می‌داند که پیشگیری بهتر از درمان است و این مسئولان بهتر است اعتبارات لازم را جهت اجرای بسته بهداشتی در اختیار ما قرار دهند.

او با ابراز امیدواری نسبت به جبران عقب‌ماندگی عدم اجرای بسته بهداشتی گفت: امیدواریم که بتوانیم در نیمه دوم سال این بسته را اجرایی کنیم.

وزیر بهداشت از ارائه ریز برنامه این وزارتخانه جهت استفاده از یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به دولت خبر داد و گفت : اگر این یک درصد را به ما اختصاص دهند بالای 95 درصد مناطق محروم دارای پزشک می‌شوند.

او ادامه داد: 80 میلیارد تومان نیز صرف تأمین 51 قلم داروی رایگان می‌شود تا به 22 میلیون روستایی داده شود همچنین مکمل‌های رایگان برای زنان باردار نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

هاشمی در ادامه به عدم تزریق واکسن پنتاوالال در ایران اشاره کرد و گفت: همه کشورهای منطقه به بچه‌های خود این واکسن را تزریق می‌کنند اما در کشور ما این اتفاق رخ نمی‌دهد، ما قصد داریم از امسال تزریق این واکسن را آغاز کنیم.

عضو فعال

تایمز لندن:
    داعش، پروژه عربستان برای ضربه به ایران بود اما به ضرر خودش تمام شد/وحشت ریاض: داعش اگر بتواند مکه را هم هدف قرار می دهد
    گروه تروریستی داعش که سابقا از گروه های وابسته به القاعده بود تعداد زیادی از شهرهای کلیدی در عراق را تصرف کرده است.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    تایمز لندن گزارش داد: عربستان سعودی از مصر و پاکستان برای حفاظت از مرزهایش در مقابل شبه نظامیانی که بخش وسیعی از عراق و سوریه را تصرف کرده اند، درخواست کمک کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، یک مشاور دولت عربستان سعودی گفت: ما از مصر و پاکستان درخواست کمک کرده ایم.

وی افزود: هیچکس مطمئن نیست و ما نمی دنیم داعش چه نقشه ای در سر دارد اما مشخص است که گروهی به مانند اینها در صورت توان مکه را هدف قرار خواهند داد.

این مقام دولت عربستان اضافه کرد: ما بر این باوریم که آنها توانشان به تحلیل رفته اما با این حال نباید ریسک کنیم.

گروه تروریستی داعش که سابقا از گروه های وابسته به القاعده بود تعداد زیادی از شهرهای کلیدی در عراق را تصرف کرده است.

به نوشته ی بیزنس اینسایدر، دولت عربستان حق دارد نگران باشد، چراکه همراه با قطر به صورت مخفیانه به شورشیان سوری پول و سلاح می داد.

یک مقام ارشد قطری می گوید: داعش پروژه عربستان بوده است.

دلیل عربستان سعودی برای حمایت از گروه های شورشی مخالفت با ایران بود که از اسد حمایت می کرد اما اکنون به ماننده آنچه برای آمریکا در دهه 1980 در افغانستان اتفاق افتاد، این تصمیم به ضرر خودش تمام شد.

حمله ی تمام عیار داعش به عربستان سعودی بعید به نظر می رسد اما تهدید راه یافتن اعضای این گروه به درون عربستان و انجام حملات در این کشور خیلی محتمل است.

به نوشته ی المانیتور، آنطور که وزیر کشور عربستان گفته، تاکنون 62 عضو داعش در این کشور دستگیر شده اند.

تئودور کاراسیک عضو موسسه تحلیل نظامی خلیج {فارس} و خاور نزدیک در دبی به تایمز لندن می گوید: هیچ کس تا به حال سعی نکرده است که داعش را ریشه کن کند.

وی می افزاید: زمانیکه قدرت این گروه تحکیم شود این خطر وجود دارد که به درون عربستان نفوذ کنند.

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

جعفرزاده با اشاره به دادگاه مهدی هاشمی مطرح کرد
    فشار تندروها برای انتقام‌گیری سیاسی از پسر به جای پدر
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

7. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

برنامه پایش شبکه یک با موضوع خودرو در حال حاضر

برنامه فردا شب در مورد بسته خروج از رکود با حضور دکتر طیب نیا

برنامه پس فردا شب در مورد بسته خروج از رکود با حضور دکتر نوبخت
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

9. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

سند راهبردی سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شد

سند راهبردی سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق وب سایت سازمان جهت دریافت نظرات کارشناسان و فعالان بازار سرمایه منتشر شد.
    به گزارش بورس نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در ادامه انتشار عمومی اسناد راهبردی مراکز مسئولیت زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی، سند راهبردی سازمان بورس و اوراق بهادار بر روی سایت این سازمان قرار گرفت .
    برنامه استراتژیک سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای سیاست­‌های هفت‌گانه وزارت امور اقتصادی و دارایی تنظیم شده است. این سیاست‌های هفت‌گانه عبارتند از :

·تامین مالی پایدار دولت و کاهش اتکاء بودجه دولت به درآمد نفتی
    ·افزایش توان ثروت آفرینی کشور
    ·تقویت انضباط، سلامت و شفافیت مالی، اداری
    ·ارتقاء هم‌­افزایی درون سازمانی و همکاری فراسازمانی
    ·مشارکت فعال و موثر در سیاست­گذاری و قانون‌گذاری
    ·توسعه هدفمند سرمایه­‌های انسانی و سازمانی
    ·ایجاد و یکپارچه­‌سازی سامانه­‌های اطلاعات مدیریتی و عملیاتی

برای دستیابی به این برنامه ‌های استراتژیک، سند اهداف راهبردی و سند اقدامات راهبردی تنظیم شده است. دستیابی به اهداف کمی در بازار سرمایه متاثر از عوامل درونزا و برونزا است. لذا دستیابی به بعضی از برنامه ‌ها، مستلزم همکاری بخش­‌های دولتی و غیردولتی مرتبط با سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

11. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال جعفرزاده آواتار ها
    تشکر شده 11,930 بار در 4,539 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج اکبری نمایش پست ها
    جعفرزاده با اشاره به دادگاه مهدی هاشمی مطرح کرد
    فشار تندروها برای انتقام‌گیری سیاسی از پسر به جای پدر
    چه کنیم با این شیر مرد / جعفرزاده تنها کسی بود که اختلاس دولت احمدی نژاد را رو کرد / حتی اختلاس شستا و بنیاد شهید و..و..و...

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید جعفرزاده از ایشان تشکر کرده است:

مدیر (6) مجيد رادمنش آواتار ها
    تشکر شده 24,885 بار در 4,797 ارسال
    سعدآباد از فردا میزبان خودروهای کلاسیک

كانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران، مجموعه‌ای از خودروهای تاريخي (كلاسيك) متعلق به مالکان بخش خصوصی را از 14 تا 19 مرداد ماه 1393 در مجموعه فرهنگي و تاريخي سعدآباد به نمایش می‌گذارد. مدیر روابط عمومی كانون جهانگردي و اتومبيلراني، با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در نظر داریم درحدود 80 دستگاه خودرو کلاسیک و ویژه راكه تعداد زیادی از آنها متعلق به مالكان بخش خصوصي بوده و از ميان خودروهای مورد استفاده در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران انتخاب شده‌اند در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار دهیم. شهاب مالمیر خاطر نشان کرد: هيات وزيران در سال 1389 پس از پيشنهاد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، با آيين‌نامه شناسايي و صيانت از خودروهاي تاريخي موافقت كرد و در پی آن نیز دبیرخانه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی در كانون جهانگردي و اتومبيلراني راه‌اندازی شد.

============================================

وزیر بهداشت: روغن پالم در شیر می‌ریزند

فارس نوشت: حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه همایش تغذیه با شیر مادر ضمن هشدار به مردم در مورد مصرف شیرهای پرچرب گفت: وجود روغن پالم در شیر به اثبات رسیده و گزارش آن نیز به رئیس‌جمهور داده شده است. او در جمع خبرنگاران با تاييد وجود روغن پالم در شیر گفت: «متاسفانه این موضوع صحت دارد و ما گزارش مربوطه را به رئیس‌جمهور ارائه کرده‌ایم.» به گفته وزير بهداشت، وزیر جهاد کشاورزی دستور داد تا استفاده از روغن پالم به 30 درصد کاهش پیدا کند. او به مردم توصیه کرد تا به جای استفاده از شیر پرچرب از شیر کم‌چرب استفاده کنند و گفت: «باید این تخلف در صنایع لبنی به صورت تدریجی اصلاح شود؛ چراکه نمی‌توان صنایع لبنی را به یکباره تعطیل کرد.»
    یـــــاد خــــــدا آرامش بخش دلهــــــاست ..... کجایند مردان بی ادعـــــــا

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال

حالا باید دید فروزنده، معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی محمود احمدی نژاد در صورت احضار به مجلس چه توضیحی درباره استخدام هایی که دولتی ها و بسیاری از بهارستانی ها آن را غیرقانونی می دانند، دارد.
    شرق نوشت:معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری از راز استخدام های غیرقانونی در دولت نهم و دهم پرده برداشت.

استخدام 420هزارنفر که دولت تدبیر و امید حالا می گوید، بسیاری از آنها حتی دیپلم هم نداشته اند؛ استخدام هایی که به گفته دولتمردان حسن روحانی باعث افزایش فشار بر بودجه عمومی شده و برخلاف روح اجرای «عدالت» در جامعه بوده است؛ استخدام هایی که خیل عظیم بیکاران تحصیلکرده در کشور را نادیده گرفته و هزاران نامه در بایگانی این معاونت وجود دارد که این استخدام ها به صورت سفارشی انجام شده است. کمتر کسی از یاد برده که محمود احمدی نژاد تا چه اندازه بر اجرای «عدالت» تاکید می کرد و کار به جایی رسیده بود که برای استقرار «عدالت» در جهان هم نسخه می پیچید. به عنوان نمونه او در آستانه اجرایی کردن طرح هدفمندی یارانه ها در 20 اردیبهشت 1389 در جمع استانداران کل کشور عنوان کرد: «بنده در موضوع «عدالت» تا آخر ایستاده ام و فریب کسی را در این زمینه نخواهم خورد و دولت دهم در پس گرفتن «بیت المال» کوتاه نخواهد آمد.»

* عدالت حلقه مفقوده در استخدام های غیرقانونی

یک سال از رفتن دولت اصولگرای دهم می گذرد و حکایت استخدام های غیرقانونی در دولت گذشته در کنار موضوعاتی چون فساد های چندهزارمیلیاردی، عدم اجرای تعهدات سفرهای استانی پرسروصدای دولت، عدم اجرای برنامه پنج ساله توسعه و موارد بسیاری از این قبیل موضوع مورد بحث رسانه ها و مدیران دولتی و نمایندگان مجلس شده است. روز گذشته مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری در پاسخ به صحبت های چندروز پیش «لطف الله فروزنده» معاون سابق رییس دولت دهم به مواردی حیرت آور اشاره کرده است.

این جوابیه پس از انتشار اخباری مبنی بر استخدام های غیرقانونی در رسانه ها و رد این موضوع از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت یازدهم در گفت وگویی با «تسنیم» صورت گرفته است؛ اخباری که فروزنده آن را «دروغ محض» خوانده بود. معاون توسعه انسانی دولت نهم و دهم گفته بود که گزارشی هشت ساله در این رابطه وجود دارد و آن را در اختیار نمایندگان قرار خواهد داد. لطف الله فروزنده عنوان کرده بود استخدام های غیرقانونی در دولت گذشته دروغ محض بوده و دولت یازدهم باید اسنادش را ارایه کند.

گزارش تکان دهنده معاونت مدیریت و توسعه منابع انسانی رییس جمهوری به جزییاتی اشاره کرده است که تنها گویای یک مطلب است؛ عدالت حداقل در این موضع حلقه مفقوده در دولت محمود احمدی نژاد طی هشت سال گذشته بوده است. جوابیه ای که علت انتشار آن درک جدی عمق اتفاقات ناگوار رخ داده در طول هشت سال گذشته با هدف جلوگیری از توسعه دامنه این تخریب عنوان شده است. این گزارش تعداد مجوزهای صادره برای استخدام در طول هشت سال گذشته با احتساب طرح مهرآفرین را بیش از یک میلیون و50 هزارنفر برشمرده که آن را معادل یک دولت بزرگ دانسته است.

* استخدام های غیرقانونی زمینه ای برای ورشکستگی صندوق بازنشستگی

در این جوابیه همچنین آمده برخلاف اظهارات فروزنده که گفته بود مجموع تعداد کارکنان دستگاه های اجرایی از سال 1384 تا ابتدای دولت یازدهم 12درصد افزایش یافته است، با احتساب بازنشسته کردن نیروها به صورت اجباری این رقم 20درصد بوده و چنانچه مجوزهای غیرقانونی صادره از طرف دولت دهم در قالب طرح مهرآفرین عملی می شد این رقم به حدود 30درصد افزایش می یافت. درباره حجم بالای نیروی خارج شده از دولت، به واسطه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان متخصص هم آمده که این سیاست غلط موجب فشار مضاعف به صندوق بازنشستگی شده و اجرای آن، زمینه ورشکستگی صندوق بازنشستگی را آماده ساخته است. همچنین این استخدام های غیرقانونی موجب ناکارآمدی دستگاه های اجرایی و رشد هزینه های جاری شده، به نحوی که در سال های پایانی دولت دهم میزان اعتبارات عمرانی فقط به 14درصد کل بودجه عمومی محدود شده است. همچنین در مورد استخدام کارکنان شرکت های خصوصی عنوان شده که تمامی مجوزهای صادره توسط دولت گذشته به دلیل مغایرت با قانون، از طرف رییس مجلس لغو شده. و فروزنده باوجود اطلاع از اقدام خلاف قانون، دستگاه ها را مجبور به این عمل غیرقانونی می کرده است.

* عده ای حداقل برای 58 سال غیرقانونی حقوق بگیر دولت شده اند

نکته دیگر، حکایت هزینه هایی است که به بیت المال تحمیل شده. چنان که به استناد تبصره ذیل ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری، دستگاه های دولتی مجاز بوده اند تنها 10درصد از پست های سازمانی خود را به صورت قراردادی استخدام کنند و این تعداد از حیث عددی حداکثر معادل 125هزار نفر است. اما این نوع قراردادها بر اساس سیاست دولت قبل بالغ بر 548هزار نفر شده است، که مابه تفاوت این دورقم یعنی 422هزار نفر، به عنوان نیروی مازاد بر نیازهای دستگاه ها و احکام قانونی حداقل برای 30 سال و با احتساب دریافت های بازنشستگی و...، حداقل برای 58سال به صورت غیرقانونی حقوق بگیر دولت شده اند.

در ادامه این جوابیه خطاب به فروزنده آمده که «خصوصی سازی به مفهوم واگذاری یک مجموعه به صورت کامل می باشد؛ ظاهرا شما با مفاهیمی نظیر برون سپاری و پیمان سپاری و تفاوت آنها با خصوصی سازی کامل وظایف و ماموریت ها آشنایی ندارید؟! به استناد اظهارات شما درصدی از کارکنان شرکت های خصوصی طرف قرارداد، معلم و پرستار و... بوده اند. حتما می دانید به کارگیری این نوع شاغلان به صورت نیروی شرکتی، خلاف قانون و مصوبات بوده و هست.»

*بیش از 74درصد افراد استخدام شده دیپلم و زیر دیپلم اند

معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی در ادامه گزارش خود آورده است: «جنابعالی در بخشی از فرمایشاتتان هشدار داده اید که احیای این شرکت ها برخلاف سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است! ما نمی دانیم شما این مغایرت را از کدامیک از بندهای 26گانه سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری استنباط نموده اید؟ آیا استخدام 422هزار کارمند قراردادی شرکت های خصوصی آن هم به صورت خلاف مقررات قانونی و بدون رعایت عدالت استخدامی و بدون توجه به شرایط احراز مشاغل دولتی (بیش از 74درصد افرادی که به این ترتیب استخدام شده اند دیپلم و زیر دیپلم هستند) و برنامه ریزی و تصمیم برای رشد 30درصدی حجم دولت، منطبق با سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری می باشد؟!!»در این گزارش همچنین به وضعیت نابسامان در اکثر وزارتخانه ها درنتیجه استخدام های غیرقانونی اشاره شده است. چنان که در ستاد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی که 770نیروی رسمی دارد، 883نفر کارمند قراردادی مشغول به کار هستند. که از این تعداد 254نفر زیر دیپلم و 447 نفر دیپلمه اند؛ یعنی 79درصد از کارکنان قراردادی ستاد این وزارتخانه، کارمندان دیپلم و زیردیپلم هستند! در ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت که تعداد نیروهای رسمی اش 621نفر است؛ هزارو547نفر یعنی 5/2برابر کادر رسمی از این دسته نیرو، مشغول به کار هستند. که از مجموع این افراد 417نفر زیر دیپلم و 636نفر مدرک دیپلم دارند. یعنی در ستاد این وزارتخانه مهم و صنعتی بیش از 50درصد کارکنان دیپلم و زیر دیپلم هستند.

* اسناد استخدام های سفارشی

ماجرا اما به اینجا ختم نشده است و در این گزارش به سوابق مکاتبات لطف الله فروزنده اشاره شده است. در این گزارش خطاب به فروزنده آمده: «زونکن های متعدد شامل هزاران نامه در بایگانی این معاونت موجود است که علی رغم وظیفه قانونی تان مبنی بر نظارت بر حسن اجرای مقررات قانونی و کنترل عدالت استخدامی و سیاست های کلی نظام اداری و قانون مدیریت خدمات کشوری براساس توصیه های مکتوب رییس دفتر وقت رییس جمهوری یا دیگران، نامه هایی را برای دستگاه ها امضا و ارسال نموده و توصیه کرده اید که افراد خاصی را استخدام کنند. مکاتباتی از شما موجود است که در آنها نوشته اید: «فلانی می آید ایشان را به اتفاق خواهرشان استخدام کنید!» و حتی در مقابل پرسش و اعتراض دستگاه ها، اصرار بر این امر داشته اید که بدون ضابطه و امتحان و رعایت عدالت (که شعار محوری دولت های نهم و دهم بود) استخدام افراد خاص انجام شود.»

همچنین در این جوابیه قید شده که «جای بسی تاسف و حیرت است که حکم قانونی آزمون عمومی که تاکید بر نشر آگهی عمومی دارد را با مصوبه شورای توسعه مدیریت به آزمون مواد عمومی تعبیر کرده اید و گفته اید افرادی که در آزمون زبان فارسی، تعلیمات دینی و هوش پذیرفته می شوند، به منزله قبولی در آزمون عمومی است و امتحانات فراوانی در اتاق های دربسته برگزار شده است و صددرصد امتحان دهندگان قبول شده اند و همه آنان حکم استخدام دریافت کرده اند!»

* استخدام معلمان مطلقا بی سواد!

نکته دیگر، مربوط به جذب نیروی انسانی در آموزش وپرورش می شود که در سال پایانی دولت دهم در این وزارتخانه 76هزارنفر استخدام شده اند که ترکیب نیروی انسانی جذب شده در یک نمونه استانی شامل دودرصد مطلقا بی سواد، 14درصد با تحصیلات ابتدایی، 19درصد با تحصیلات دوره راهنمایی و 31درصد دیپلم است؛ استخدام هایی که نسبت هزینه جاری دولت به بودجه عمومی دولت را که در سال 1384حدود 67درصد بوده است در سال 1392 به 80درصد رسانده است.

حالا باید دید فروزنده، معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی محمود احمدی نژاد در صورت احضار به مجلس چه توضیحی درباره استخدام هایی که دولتی ها و بسیاری از بهارستانی ها آن را غیرقانونی می دانند، دارد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال

نخستین موضع گیری بان کی مون علیه اسرائیل:
    بان کی مون دبیر کل سازمان ملل حمله به مدرسه سازمان ملل در غزه را اقدامی جنایت کارانه دانست و گفت افرادی که مسئول این حمله بودند باید جوابگو باشند.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : بان کی مون دبیر کل سازمان ملل حمله به مدرسه سازمان ملل در غزه را اقدامی جنایت کارانه دانست و گفت افرادی که مسئول این حمله بودند باید جوابگو باشند.

به گزارش «انتخاب»، سخنگوی بان کی مون نیز به نقل از او اعلام کرد: این دیوانگی باید متوقف شود.

در بیانیه بان کی مون آمده است: «این حمله یکی دیگر از نقض های آشکار حقوق بین الملل بشردوستانه است که به روشنی دو طرف درگیر را به حفاظت از غیرنظامیان فلسطینی، کارمندان سازمان ملل متحد و اموال این سازمان و دیگر تاسیسات غیرنظامی ملزم می کند.»

این بیانیه می افزاید:« پناهگاههای سازمان ملل متحد باید مناطقی امن و غیرجنگی باشند. محل استقرار این بناها بارها به نیروهای اسرائیلی اطلاع داده شده است. این حمله و دیگر موارد نقض حقوق بین الملل باید فورا مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد و عاملان آن باید پاسخگو باشند. این اقدامی جنایتکارانه است.»

در بیانیه بان کی مون آمده است:« ازسرگیری درگیری ها، تنها بحران بشردوستانه و اوضاع وخیم انسانی را در غزه تشدید کرده است. برقراری آرامش از طریق ازسرگیری آتش بس و مذاکره طرف ها در قاهره درباره مسائل مرتبط امکان پذیر است.»

این سخنان پس از آن بیان شد که در بمباران امروز یکشنبه یک مدرسه سازمان ملل متحد در رفح که مملو از آوارگان فلسطینی بود دست کم ده نفر به شهادت رسیدند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 31 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 31 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها