نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1827 از 5220 نخست ... 8271327172717771817182418251826182718281829183018371877192723272827 ... آخرین
نمایش نتایج: از 18,261 به 18,270 از 52196

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال
    معارفه ملک زاده باحضوراحمدینژاد و چهره های درخشان/دنیا در چشم احمدینژاد و مشایی کوچک است

در این مراسم، حجتالاسلام امیریفر، بهبهانی مشاور رییسجمهور، مرتضوی رییس سازمان تامین اجتماعی، تمدن استاندار تهران و احمدزاده رییس اسبق سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند.

مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور رییس دولت برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که در موزه ملی ایران برگزار شده است، برخی معاونان و دستاندرکاران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور دارند.

در این مراسم، حجتالاسلام امیریفر، بهبهانی مشاور رییسجمهور، مرتضوی رییس سازمان تامین اجتماعی، تمدن استاندار تهران و احمدزاده رییس اسبق سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، هفته پیش رییسجمهور طی حکمی، سیدحسن موسوی رییس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عنوان رییسدفتر خود منصوب و محمد شریف ملکزاده را جانشین موسوی در سازمان میراث فرهنگی کرد.

میر حسن موسوی: دنیا با تمام بزرگیاش در چشم احمدینژاد و مشایی کوچک است

رئیس دفتر رئیسجمهور گفت: دنیا با تمام بزرگی در چشم احمدینژاد و مشایی کوچک است.

به گزارش فارس سیدحسن موسوی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که در محل موزه ملی ایران برگزار شد، اظهار داشت: این نشست در اصل برای دعای خیر و آرزوی توفیق برای برادر عزیزم ملکزاده برگزار شده است از خدا طلب میکنم که حضور ایشان را در این جایگاه مبارک کند و تلاش ایشان را مؤثر و قرین خیر نماید.

وی ادامه داد: موضوع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همواره برای دولت حائز اهمیت فراوان بوده و است و حضور برادر بزرگوار مشایی در این جایگاه در سالهای آغازین دولت احمدینژاد نشانگر جایگاه رفیعی است که رئیس جمهور عزیز برای این مسئولیت قائل بوده است.

رئیس دفتر جدید احمدینژاد تصریح کرد: در مسیر خدمتگذاری به ملت شریف ایران برایم مایه کمال افتخار است که گام جای پای بزرگواری گذاشته و میگذارم که زبانم در توصیف آن قاصر است و نمیتوانم رساتر از رئیس جمهور بگویم که خطاب به ایشان فرمودند: «اینجانب جنابعالی را انسانی موحد، مؤمن، پاک، صبور و دارای اندیشهای زلال و عاشق و دلبسته به ارزشهای الهی و آحاد مردم جهان، عارف و متعهد به آرمان مهدوی، حاکمیت جهانی توحید، عدالت، عشق و آزادی و مدیریت مشترک ملتها، فردی شایسته، مدیر، مدبر، امین و از جهات گوناگون توانمند میشناسم آشنایی و همکاری با شما را برای خود هدیه الهی و افتخاری بزرگ میدانم.»

رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: این نشانگر جایگاه ممتاز و متمایز ایشان است. در چشم هر دوی این بزرگواران دنیا با همه بزرگیاش کوچک مینماید و من از این بزرگواران که در نظام جمهوری اسلامی ایران صاحبان روح بزرگ هستند آموختهام که هیچ جایگاه بلندی نباید موجب دوری از مردم و غرور و کبر شود.

موسوی افزود: نباید از مردم فاصله گرفت زیرا شرافت مقام و مسئولیت در این نظام در تواضع و مهربانی و با مردم بودن است.

وی تأکید کرد: جایگاه خدمت در جمهوری اسلامی ایران از آن جهت رفیع و خطیر است که آحاد مردم در سایه چتر عدالت به آسایش برسند.

وی ادامه داد: آموختهام کسانی از مردم فاصله میگیرند که میهراسند در نزدیکی مردم کوچکی آنها نمایان شود. چنین افرادی عیوب و نواقص خود را در پوشش تکبر پنهان میکنند.

رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: من از این بزرگان فرا گرفتهام که بزرگترین شرافت، پوشیدن لباس خدمت به مردم و در میان آنان بودن است و از خداوند بزرگ طلب میکنم که مقام بندگی خود را آنگونه که شایسته میداند به ما عطا فرمایند.

موسوی تأکید کرد: پرکردن جای برادرم مهندس مشایی در این جایگاه جدید برایم بس دشوار و بلکه ناشدنی است.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

دختر دانشجویی خود را دار زد

خانم( س . م) برای بار دوم اقدام به خودکشی می کند. که اینبار متاسفانه موفق شد و با طنابی که تهیه دیده بود خود را حلق آویز کرد.

یکی از دانشجویان دختر دانشگاه شهید بهشتی خود را دار زد.

به گزارش بازتاب خانم س . م دانشجوی ترم دوم دندانپزشکی شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صبح پنج شنبه گذشته در خوابگاه دانشجویی خود را حلق آویز کرد. .

یکی از دانشجویان این مرکز در گفتگو با خبرنگار بازتاب اظهار داشت که چند روز قبل از حادثه نیز این دانشجو اقدام به خودکشی با مصرف قرص کرده بود. مسنولین خوابگاه ، دانشجویی دیگری را جهت کنترل او در اتاقش اسکان داده بودندو صبح پنجشنبه پس از خروج دانشجوی میهمان ، خانم( س . م) برای بار دوم اقدام به خودکشی می کند. که اینبار متاسفانه موفق شد و با طنابی که تهیه دیده بود خود را حلق آویز کرد.

جای سوال است که چرا این دانشجو با آنکه یکبار اقدام به خودکشی نمود تحت مراقبت های لازم قرار نگرفت.

گفتنی است شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در قشم مستقر است.

یارانه 45500 تومانی امشب ساعت ۲۴ واریز و فردا قابل برداشت است

خبرگزاری فارس: یارانه نقدی مرحله 22 به ازای هر نفر 455 هزار ریال از فردا یکشنبه 19 آذرماه قابل برداشت است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یارانه نقدی مرحله بیست و دوم امروز 18 آذرماه ساعت 24 واریز و از صبح یکشنبه 19 آذر قابل برداشت است.

میزان یارانه نقدی همانند گذشته به ازای هر نفر ماهانه 455 هزار ریال است که از روز یکشنبه ۱۹ آذر ۹۱ قابل برداشت است.

علی مطهری :مشکل اصلی آقای رئیسجمهور !

سخنان آقای احمدینژاد در همایش ملی جایگاه قوه مجریه در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران، نشان داد که مشکل اصلی ایشان و ریشه بسیاری از اختلافات میان قوای سه گانه، نوع برداشتی است که رئیس جمهور از برخی اصول قانون اساسی دارد. ایشان میگوید: «بر اساس قانون اساسی رئیس جمهور تنها مقامی است که نماینده و نماد تحرک و شکل گیری اراده ملی است».

همچنین میگوید: «رئیس جمهور نمایندگی کل ملت را در اختیار دارد وبالاترین سطح نمایندگی بر اساس قانون اساسی برعهده اوست.» از این جملهها ایشان نتیجه میگیرد که باید منویات رئیس جمهور در حوزهها ی اقتصاد، فرهنگ و سیاست خارجی و به طور کلی در همه امور کشور اجرا شود.

اشکال، درست در همین جاست. اگر همه آن مقدمات را هم درست فرض کنیم، نتیجه این است که رئیس جمهور نمایندگی ملت را در اختیار دارد برای اجرای سیاستهای کلی نظام ومصوبات مجلس، نه اجرای نظریات و خواستههای خودش. همچنان که دیدیم که تصمیمات شخصی رئیس جمهور در مسائل ارزی کشور مشکلاتی ایجاد کرد و یا نوع بینش ایشان در امور فرهنگی مثل فیلمهای سینمایی یا مسئله پوشش اسلامی مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده است.

به بیان دیگر، ایشان تصور میکند که مردم به رئیس جمهور رأی میدهند که آنچه را که خودش صلاح میداند در عرصه اقتصاد، فرهنگ و سیاست خارجی عمل کند و هیچ ریل گذاری و چارچوبی برای اجرا و حرکت مجری وجود ندارد. در این صورت چه فرقی است میان چنین حکومتی وحکومت استبدادی؟ جایگاه مجلس در چنین حکومتی کجاست؟

بشر به تجربه دریافته است که قدرت در دولت متمرکز شده و قدرت متمرکز همیشه فساد آور است. پس علمای سیاست، نهادی به نام مجلس را برای قانونگذاری و نظارت بر عملکرد دولت پیش بینی کردند تا از استبداد جلوگیری شود.

به دلیل همین نگاه است که آقای احمدینژاد جایگاه مناسبی برای مجلس قائل نیست و حتی ابائی ندارد، از این که بگوید «نمایندگان مجلس نماینده اقلیت مردمند و اگر نهادهایی که نماینده اقلیت هستند اجازه حکمرانی پیدا کنند در آن موقع ما به مشکل برمیخوریم» و یا میگوید: «برخی فکر میکنند هم اکنون زمان حکومت قاجار است وملت تمام تلاش خود را کردند تا تنها یک مجلس برپا شود».

قبلا نیز ایشان این اعتقاد خود را به شکل دیگری بیان کرده بود؛ آنجا که گفت: «مجلس در رأس امور نیست بلکه دولت در رأس امور است. زمانی مجلس در رأس امور بود که نخست وزیر انتخاب میکرد اما بعد از بازنگری قانون اساسی که رئیس جمهور مستقیم توسط مردم انتخاب میشود، دیگر مجلس در رأس امور نیست».

حتی ایشان با همین نگاه، تفسیر قانون اساسی توسط شورای نگهبان را زیر سؤال میبرد و میگوید: «تفسیر باید با اصل قانون اساسی مطابق باشد، یعنی اکثریت قاطع مردم این تفسیر را درست بدانند، چرا که اصل قانون اساسی به خاطر رأی مردم است، اگر مردم رأی نمیدادند این قانون اجازه اجرا پیدا نمیکرد».

به ایشان باید گفت، مردم با رأی دادن به قانون اساسی، از جمله به این اصل رأی دادند که تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است و دیگر نیازی نیست برای تفسیر هر اصلی از قانون اساسی از مردم رأیگیری شود.

همچنین رئیس جمهور در اعتراض به طرح مجلس در خصوص اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری میگوید «انتخابات آزاد حق مردم است و این که بر خلاف قانون اساسی صلاحیت بالاترین مقام اجرایی کشور به نظر عدهای که ملت هیچ رایی به آنها نداده است بند شود درست نیست».

قطع نظر از درستی یا نادرستی ماده ۷ طرح مذکور، اگر این استدلال آقای رئیس جمهور درست باشد، تأیید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری به شکل فعلی یعنی توسط شورای نگهبان نیز درست نیست چون مردم مستقیما به فقهای شورای نگهبان رأی ندادهاند.

در جای دیگر ایشان قوانینی را که مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال و مجمع تصویب میکند، غیر قابل قبول و خلاف قانون اساسی معرفی میکند، در حالی که این راه را خود قانون اساسی برای تصویب قوانین اضطراری برای یک مصلحت ملزمه باز کرده است و به عبارت دیگر با اصل ۱۱۲ قانون اساسی این قانون در شرایط خاصی انعطاف پذیر شده است واین یک نقطه مثبت برای قانون اساسی ماست. قانون تسهیلات ارزی برای متروی تهران و کلان شهرها را رئیس جمهور با همین استدلال اجرا نکرد.

گرچه نگارنده برداشت رئیسجمهور از اصل ۱۱۳ قانون اساسی در خصوص مسئولیت رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی را بیشتر از برداشت مقابل میپسندد، اما به طور کلی نگاه آقای احمدینژاد به قانون اساسی به گونهای است که اگر در سال ۸۴ این نگاه خود را آشکار میکرد، بعید بود که شورای نگهبان صلاحیت ایشان برای کاندیداتوری ریاست جمهوری راتایید میکرد.

از گذشته عبرت بگیریم و دقت کنیم که کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۹۲ چگونه برداشتی از اصول مختلف قانون اساسی دارند، مبادا بعد از سوار شدن بر مرکب قدرت، ناگاه متوجه شویم که او نیز رأی مردم را به این معنی میداند که باید نظریات رئیس جمهور منتخب در حوزه اقتصاد، فرهنگ وسیاست خارجی بدون توجه به سیاستهای کلی نظام که در جای خود تدوین شده و بدون توجه به مصوبات مجلس اجرا شود و بار دیگر دعوای مجلس و دولت آغاز شود.

ریشه بسیاری از اختلافات مجلس و دولت در هفت سال گذشته همین برداشت خاص آقای رئیس جمهور از برخی اصول قانون اساسی بوده است که لاجرم به تکروی و استبداد منجر میشود و به دنبال آن مجلس مجبور است تذکر بدهد و فریاد بزند و این یعنی آغاز تنش در فضای سیاسی کشور که مورد پسند اکثریت جامعه نیست، اما همیشه شروع کننده مقصر است و طرف دیگر، پاسخ دهنده و بیتقصیر.

عقل دختران زیر 40 سال کامل نشده است؟

درپی تصویب ضرورت موافقت ولی قهری یا حاکم شرع برای صدور گذرنامه برای دختران زیر ۴۰ سال درکمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، گفت: همانگونه که زن حتی در سن ۴۰ – ۵۰ سالگی باید با اجازه همسر خود گذرنامه دریافت کند، دختر نیز باید با اذن پدراین کار را انجام دهد.

زهرا سجادی افزود: درحال حاضر دختران ۱۸ ساله میتوانند بدون اذن پدر گذرنامه بگیرند، این در حالی است که در اسلام پدر بر دختر ولایت دارد و در موارد متعدد مانند ازدواج دختر با اذن ولی میتواند این کار را انجام دهد، اما قانونی تصویب میشود که همین دختر بدون اذن ولی میتواند از کشور خارج شود و چنین قانونی اجازه شرع ندارد.

وی در عین حال اظهارکرد: اگر دختری به سن ۴۰ سالگی برسد، چون سن عقلی او کامل شده است، میتواند خودش برای خروج از کشور برای مواردی مانند فرصتهای مطالعاتی و اخذ تخصص تحصیلی تصمیم بگیرد، اما دختران زیر ۴۰ سال از نظر شرعی نیز مجاز نیستند که بدون اذن ولی گذرنامه دریافت و از کشور خارج شوند.

سجادی در پایان درباره این نکته که دختران حتی بدون اذن ولی و با حکم دادگاه میتوانند ازدواج کنند، گفت: در شرایط خاص و هنگامی که ولی شرایط لازم را نداشته باشد، این حکم صادر میشود.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

نامه سیب زمینی کاران به احمدی نژاد: انتخابات نزدیک است

در ابتدای نامه اتحادیه فراگیر ملی تخصصی تولیدی کشاورزی سیب زمینی کاران کشور به رئیس جمهور آمده است: از سال ۸۷ که بر اساس تصمیم دولت سیب زمینی تولید کشاورزان در راستای خرید تضمینی خریداری شد و برای ایجاد فضای باز سیاسی در معابر عمومی و جلوی مساجد و مدارس و دانشگاهها و مراکز آموزشی و نظامی به طور رایگان توزیع شد و دولت محترم از مفاد قرارداد تنظیمی با کشاورزان سر باز زده و ۱۰ میلیارد تومان حق انبارداری محصول مورد قرارداد را به کشاورزان پرداخت ننموده است.

اتحادیه فراگیر ملی تخصصی تولیدی کشاورزی سیب زمینی کاران کشور به دلیل وجود مشکلاتی در این بخش، نامهای سرگشاده خطاب به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور نوشتند.

به گزارش مهر، در ابتدای نامه اتحادیه فراگیر ملی تخصصی تولیدی کشاورزی سیب زمینی کاران کشور به رئیس جمهور آمده است: از سال ۸۷ که بر اساس تصمیم دولت سیب زمینی تولید کشاورزان در راستای خرید تضمینی خریداری شد و برای ایجاد فضای باز سیاسی در معابر عمومی و جلوی مساجد و مدارس و دانشگاهها و مراکز آموزشی و نظامی به طور رایگان توزیع شد و دولت محترم از مفاد قرارداد تنظیمی با کشاورزان سر باز زده و ۱۰ میلیارد تومان حق انبارداری محصول مورد قرارداد را به کشاورزان پرداخت ننموده است.

در ادامه این نامه می خوانیم: اکنون که چند ماهی از دوران ۴ ساله ریاست جمهوری باقی نمانده است و به دوران طلایی مرحله دیگری از انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم این محصول بی رگ علاوه بر نقش تخریبگری اش در بحران آبهای زیر زمینی و به هم ریختن الگوی کشت ریشه بیش از ۵۰ هزار بهره بردار تولیدکننده کشاورز را هدف گرفته است و تنها کالایی است که با نجابت تمام در مقابل تحریم های خارجی و سیاستهای متزلزل داخلی همچنان قیمتش را به قیمت خودکشی تولید کننده از دست سلف خرها و دیون بانکها پائین نگاه داشته است.

دربخش دیگری از این نامه آمده است: درحال حاضر ۲۷ میلیون نفر جمعیت روستایی از تغذیه صحیح محصولات خود بی نصیبند. سوء تغذیه امید به زندگی و مرگ و میر عدم بهداشت تعریف شده عدم تامین درمان و تامین اجتماعی و مسکن مهاجرت ترک تحصیل و در کل مدارا با وضعیت موجود نمی توان افتخاری را نصیب صاحبان مملکت بنماید و از حجم تولیداتی که ۳۰ درصد آن کاملا فاسد شده و به زباله تبدیلی و عوارض زیست محیطی خاص خود را دارد.

در ادامه این نامه از رئیس جمهور پرسیده شده است: آیا می دانید قیمت کود شیمیایی اوره از کیسه ای ۲۵۰۰ به ۴۰۰۰۰ تومان، فسفات آمونیوم از ۳۰۰۰ به ۷۰۰۰۰ تومان، تراکتور چهار سیلندر از ۱۰ میلیون به ۲۴ میلیون تومان، کیسه پریپلین از ۱۰۰ به ۴۰۰ تومان، گازوئیل از ۱۶ به ۳۵۰ تومان، چای که چاشنی رفع خستگی کشاورزان است از ۸۰۰۰ به ۳۰۰۰۰ تومان، تیرآهن ۲۷ از ۴۰۰۰۰۰ به ۱۶۰۰۰۰۰ تومان و پراید از ۷ میلیون به ۱۴ میلیون تومان و دلار از ۱۰۰۰ به ۳۷۰۰ تومان رسیده است ولی سیب زمینی که قیمت تمام شده آن در سر مزرعه ۳۲۰ تومان و به ازاء هر ماه انبار داری ۳۰ تومان به قیمت آن افزوده شده اکنون از کیلویی ۵۰ تومان تا ۲۰۰ تومان رسیده است.

در بخش پایانی نامه می خوانیم: از آن مقام که در طول دوران ریاست جمهوری اقدامات ماندگار و تعیین کننده و اساسی در سرنوشت و آینده اقتصاد و اجرای قوانین مملکت داشته انتظار داریم در یک اقدام خداپسندانه و انسانی تصمیم عاجل برای جبران خسارت وارده در طول ۳ سال زراعی گذشته بر سیب زمینی کاران کشور اتخاذ فرماید.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

مرعشی: موسوی و کروبی ظرفیت نظام هستند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : روزنامه اعتماد در ویژهنامه جستجوی خود، گفتگویی با سیدحسین مرعشی انجام داده است

به گزارش انتخاب ؛ بخش هایی از این مصاحبه در پی می آید:

* شما جزو آن كساني بوديد كه معتقد بوديد مهدي بايد بازگردد؟ يا اين بازگشت او را به صلاح نميدانستيد؟

من معتقد بودم كه بايد برگردد. در مشورتهايي كه با من هم انجام گرفت نظرم اين بود كه بايد بازگردد.

* شما يكبار كارگزاران را حزب «ليبرال دموكرات مسلمان» دانستيد. اين تعبير هنوز هم درست است؟ قبولش داريد؟

بله درست است.

*از کی شما فکر کردید که سیاستهای توسعهای که دنبال میکنید، به مفهوم لیبرالیسم نزدیکتر است؟

از نظر من ليبرال دموكراسي اسلامي متن انقلاب اسلامي بوده، بحرانهايي كه در سالهاي استقرار نظام از سوي گروههاي تندرو ايجاد و نيز ضرورتهاي دوران جنگ سبب شد تا از متن اصلي فاصله بگيريم.

* از آقای هاشمی در آن سالها یک مقدار دلخور نبودید؟ چون کابینه دولت دوم او به نسبت دولت اول یک پسروی به نظر میرسید؟

گلايهها را داشتيم اما محدوديتهاي آقاي هاشمي را درك ميكرديم و البته نقطه اتكايي هم جز آقاي هاشمي نداشتيم. درباره آقاي هاشمي من ديدگاهي فراتر از ديدگاه معمول دارم؛ آقاي هاشمي در عرصه سياسي كشور نقش بالانسكننده قدرت در سطح كلي نظام را بر عهده داشت. چه جناح چپ كه اول شروع كرد، جناح راست كه ادامه داد و بعد كه جناح چپ، كار خودش را تكميل كرد همه آنچه كه مجموعا در چند رفت و برگشت جناح چپ و راست عليه آقاي هاشمي انجام دادند در حقيقت عليه خودشان انجام دادند. چون در نبود قدرتمند آقاي هاشمي در عرصه و ضعيف شده ايشان، فضا براي حركت جناحهاي چپ و راست محدود شد.

(سوال) چقدر این دیدگاهتان وابسته به علاقههای شخصی است؟
    هيچي، ارتباطي ندارد. من يك وقتي به آقاي هاشمي گفتم كه من اگر خويشاوند شما نبودم راحتتر ميتوانستم از شما دفاع كنم. تاكيد ميكنم كه در عرصه سياسي ايران لازم نيست كسي آقاي هاشمي را به شكل كامل قبول داشته يا از ايشان خوشش بيايد، اگر جناحهاي سياسي اصولگرا و اصلاحطلب خودشان را دوست داشته باشند كه البته دوست ميدارند بايد توجه ميداشتند كه حضور چنين كسي در عرصه قدرت، بالانس و توازن به وجود ميآورد. ما چه بخواهيم و چه نخواهيم تنها كسي كه در جغرافياي سياسي جمهوري اسلامي ميتوانست و هنوز هم ميتواند بالانس قدرت باشد آقاي هاشمي است و با بالانس قدرت امكان حضور پررنگ و معنيدار جناحهاي سياسي ممكن ميشود. لازم نبود مواضع آقاي هاشمي مورد قبول جناحهاي سياسي باشد فقط كافي بود به مفيد بودن و منحصر بودن نقش آقاي هاشمي توجه ميشد.

* امروز روز انتقاد از آقاي هاشمي نيست، امروز از نظر من روز جلب همكاري آقاي هاشمي است. به نظر من امروز در اين بحبوحه مشكلات داخلي و خارجي تنها كسي كه ميتواند به نظام، رهبري، مردم و جناحهاي سياسي كمك كند هاشمي است.

* در موضوع آقاي كرباسچي چرا آقاي هاشمي قدمي برنداشت يا اگر برداشت موثر نبود؟ آن زمان فكر نكرديد كه ممكن است همين اتفاق براي خودتان بيفتد؟

بالاخره اين گلايه در تاريخ از آقاي هاشمي مانده است ولی سهم بیشتر این گلایه از آقای خاتمی است.

* من روز اولي كه مجلس ششم تشكيل شد در مصاحبهيي گفتم: «چراغ گوشهنشينان مدام ميسوزد.» من در تمام دوران مجلس ششم گوشهنشين بودم و دليلش اين بود كه آنچنان گرايشهاي راديكال حاكم شده بود كه نه ميتوانستم در مسابقه راديكاليسم شركت كنم و نه مخالفت با اين جريان ثمري دربرداشت.

*زندان به شما چگونه گذشت؟
    به من خیلی خوش گذشت.

*فكر ميكنيد كه امروز آقاي هاشمي ميتواند به عنوان يك شخصيت سياسي كشور را از مشكلات بيرون بياورد؟

آقاي هاشمي از ظرفيتهاي بزرگ نظام و كشور است. نه تنها ايشان، من معتقدم كه نظام ظرفيتهاي زيادي دارد و بايد اين ظرفيتها را به رسميت شناخته و آنها را باور كند. آقاي خاتمي، آقاي ناطق، آقاي موسوي، آقاي كروبي، جناحهاي سياسي، نهادهايي مثل روحانيون مبارز، روحانيت مبارز اينها همه ظرفيتهاي نظام هستند، نظام نبايد اين ظرفيتها را ناديده بگيرد. كشور با اتكا به اين نهادها ميتواند مشكلات را پشت سر بگذارد.

*پيشنهاد پراگماتيكتان(عملگرایانه) براي انتخابات آتي چيست؟ چيزي كه عملي باشد؛ ورود آقاي هاشمي؟

خير، تصور من اين است كه نظام ميتواند با استفاده از فرصت انتخابات فضاي سياسي داخلي را بازسازي و مردم به معني وسيع كلمه را وارد صحنه كند و بر شاخصهاي روابط بينالملل هم اثر بگذارد، اما با اين هدف فاصله داريم و به نظر ميرسد كه انتخابات آينده، انتخاباتي مديريت شده باشد. براي همين هم من از دوستاني كه انتخابات را مديريت ميكنند، خواهش اكيد دارم كه دستكم عنصري را بياورند كه كشور را از خطرهاي واقعي دور كند.

*آقاي هاشمي از نظر من از ظرفيتهايي است كه ميتواند به حل مشكلات كشور كمك كند. هم به عزت رهبري و هم به عزت ملت.

*شما فكر ميكنيد صحنه سياسي كشور در چند ماه آتي به سمتي برود كه آقاي هاشمي مجاب شود در انتخابات كانديدا شود؟

نه، به نظر من آقاي هاشمي به اين موضوع فكر نميكند، مجلس هم با قانوني كه در دست تصويب دارد با منظور كردن حداقل سن 45 سال، حسن آقاي خميني و با حداكثر 75 سال، آقاي هاشمي را از ورود به انتخابات منع ميكنند.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

پاسخگو نبودن مسئولان تا به كجا؟ دريغ از يك عذرخواهی ساده!
    اين حوادث در ژاپن رخ بدهد وزیر خودکشی میکند

گروه جامعه: نماینده ساری و میاندرود در مجلس، در نامهای سرگشاده از پاسخگو نبودن مسئولان وزارت آموزش و پرورش در حادثه آتشسوزی در مدرسه دخترانه روستای شین آباد پیرانشهر انتقاد کرد. متن کامل نامه محمد دامادی، به شرح زیر است:

فاجعه صبح روز چهارشنبه گذشته تنی چند از معصوم ترین فرزندان این خاک را در آتش بی خردی و بی مسئولیتی برخی به اصطلاح مدیران سوزانده آن چنان است که دل هر انسانی از دیدن چهره امروزشان بر تخت بیمارستان به درد ميآید، دردی که لاجرم باید عرق شرم بر پیشانی همه دستاندرکاران این ماجرا بشاند. شرم از رخدادن فاجعه ای که جبران آن ممکن نیست. جای تعجب اما اینجاست که به رغم فاجعه رخ داده، وزیر مربوطه از یک عذر خواهی ساده دریغ کرده است. این در شرایطی ست که در همین سال جاری حوادث ناگوار دیگری نیز رخ داده و خانواده های بسیاری را داغدار جوانان و نوجوانان شان کرده است اما ظاهرا تکرار فجایع نیز سبب شرمندگی مسئولان نیست.
    اگر معترضین به اتفاقات پیشین به مخالفت با مکتب شهدا، غرب زدگی و… متهم ميشدند این بار مساله آن قدر شفاف و گویاست که نیازی به اتهام زنیهای مشابه نیست.
    مساله این است که با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز در این کشور هستند کسانی که در محرومیت مطلق بسر ميبرند؛ آن چنان که یک بخاری نفتی در کلاس درس آتش ميگیرد اما کهنگی تجهیزات مدرسه تا آنجاست که دستگیره شکسته در کلاس،در را به روی شاگردان بسته و آنها را علی الظاهر درآتش بخاری اما در حقیقت در آتش بی کفایتی مدیران ميسوزاند. شک نکنید که اگر اتفاقی مشابه در کشوری دیگر همچون کره،ژاپن و… رخ ميداد وزیر مربوطه قطعا تا امروز یا خودکشی کرده بود و یا استعفا داده و کنار رفته بود اما در این سرا حکایت وارونه است. چرا؟
    به این دلیل که در این کشور فرزندان فلان وزیر،بنده وکیل و دیگر مسئولان به همان مدارسی نمی روند که فرزندان سایر ملت در آن به تحصیل علم مشغولند. بنابر این وقتی درد مشترک نداریم انتظار فریاد مشترک نیز بیهوده است.

به راستی سکوت امروز ما هم در همین فاصله ای که از ملت گرفته شده معنی پیدا ميکند.فاصله ای که تنها در مواقعی خاص کم ميشود.
    شک نکنید که اگر اتفاقی مشابه در کشوری دیگر همچون کره،ژاپن و… رخ ميداد وزیر مربوطه قطعا تا امروز یا خودکشی کرده بود و یا استعفا داده و کنار رفته بود اما در این سرا حکایت وارونه است. چرا؟
    این است که ملت به رغم همه شعارها، حق دارند اگر از رونق ملک نا امید باشند.
    حق دارند. ندارند؟ حق ندارند از ما به عنوان مسئول نا امید باشند،وقتی فرزند من و یا نوه او به فلان مدرسه لوکس ميرود که علاوه بر چیلر و هواساز،چندین زبان زنده دنیا در آن تدریس ميشود اما در جایی دیگر در همین سرزمین عده ای از داشتن حتی یک کپسول آتش نشانی در مدرسه محرومند؟ شاید اگر چند ماه قبل سخن منتقدین به حادثه ماجرای مربوط به کاروان راهیان نور را که نه به محتوای سفر بلکه به شکل اجرای آن انتقاد ميکردند شنیده ميشد،امروز عزادار چنین بی آبرویی عظیمی نبودیم. دردا از این دردها که پدرانی در این سرزمین تنها به دلیل نداشتن موقعیت سیاسی یا اقتصادی آن چنانی فریاد مظلومیت شان شنیده نمی شود.

دردا از این دردها که در این کشور پرداخت حقوق کارگران چندین ماه به تاخیر بیفتد اما فریاد رسی نداشته باشند.
    دردا از این دردها که مسئول باشیم اما تعهدمان نسبت به مسئولیت در حد نامه ای باشد که در آن حتی قصورمان عذرخواهی نکنیم و دردا از این دردها که همه اینها حاصل بی تدبیری عده ای به اصطلاح مسئول باشد. این همان بی تدبیری مورد اشاره رهبری ست که بارها نسبت به آن هشدار داده و تاکید کرده بودند و شک نکنید بی توجهی به آن قطعا ملت را در بی تابی نسبت به فردای نظام بی تفاوت خواهد کرد. به یقین این بار دیگر مصلحت در سکوت نیست. این بار اتفاقا شرایط حساس کشور ميطلبد که برای دفاع از حق ملت،حفظ آبروی نظام و ثبات در بهداشت روانی جامعه یقه مسئولی گرفته شود،وزیر وادار به پاسخگویی و عذرخواهی – این دو واژه گمشده در رویه سیاستمدارانمان گردد تا اعتماد عمومی بیش از این خدشه دار نشود و سر سایر خدمتگزاران کشور بدلیل کوتاهی عده ای اندک پایین نیاید.

این بار مساله برای ما طرح استیضاح نیست. مساله فراتر از این حرف هاست. حرف از این است که باید همچنان در این کشور کسانی باشند که رگ غیرتشان برای بی کفایتی هایی نظیر این بیرون بزند.هنوز باید کسانی باشند که این تبعیضهای به غیرت شان بر بخورد. هنوز باید مردمانی در این سرزمین باشند که به ما به عنوان نماینده ملت امیدوار بوده و انتظار داشته باشند که بپرسیم در این کشور آموزش و پرورش و تجهیزات و نوسازی مدارس چه ميکنند ؟ که پاسخ به این پرسش ميتواند زمینه ساز تحقیقات متعددی در آینده گردد.
    بنده بدین وسیله اعلام ميکنم که اگر مجلس نخواهد در نخستین جلسه علنی اش نسبت به ابن ماجرا واکنش نشان دهد و از وزیر توضیح بخواهد،اینجانب با حضور در دادگاهی صالحه از مسئولان ماجرا شکایت کرده و تا حصول نتیجه پیگیر آن خواهم بود و هشدار میدهم که کوتاه آمدن از حقوق مسلم ملت،دردی را به سوی بی تفاوتی گشوده که دیگر بسته نخواهد شد و اثرات سوءآن به اشکال مختلف خود را نشان خواهد داد.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

جهت یاد اوری:تاریخ خبر 27 ابان/ارتباطش با خبر بالایی هم با خودتون
    ================
    هدیه ۴۰ میلیون دلاری وزارت نیرو به لبنان

گروه اقتصادي: ایران با کمک بلاعوض ۴۰ میلیون دلاری به لبنان، هزینه ساخت یک سد در این کشور را می پردازد.

به گزارش عصرايران و به نقل از روزنامه الدیار و سایت الانتقاد لبنان "مجید نامجو" وزیر نیرو ایران و همتای لبنانی اش، با امضای توافقنامه ای در بیروت، ساخت سد در منطقه "بلعا"ی لبنان با کمک بلاعوض ۴۰ میلیون دلاری ایران را رسمیت بخشیدند. براساس این توافقنامه، یک سد به همراه تاسیسات تصفیه آب در منطقه بلعای لبنان توسط شرکت پیمانکار از این کشور ساخته می شود. شرکت ایرانی از طرف وزارت نیرو نیز طراحی و نظارت بر ساخت این سد را برعهده خواهد داشت.

وزیر آب و برق لبنان در مراسم امضای این توافقنامه افزود: هزینه این پروژه نه یک قرض بلکه هبه (هدیه) است و توسط شرکت ها و کارگران لبنانی انجام خواهد شد. این مقام لبنانی درباره انتقادات وارده به ساخت این سد هم گفت: هر کاری که انجام بدهیم، این اعتراضات وجود دارند. کسی که معترض می شود برای همه شناخته شده است. او می خواهد مردم لبنان را از آب، برق و گاز محروم کند. وی درباره پیشنهاد ایران برای صادرات برق به لبنان هم گفت: لبنان به شدت نیازمند این برق است. نمی توان این پیشنهاد ایران را رد کرد به ویژه که این پیشنهاد به سود منافع بیروت است، البته برای مناسب تر شدن قیمت برق وارداتی باید مذاکرات بیشتری انجام شود.

آمریکا قبل از این به لبنان درباره واردات برق از ایران هشدار داده بود. وزیر نیروی ایران هم در این مراسم گفت: تهران ده ها سال تاکید کرده که منافع عالی ملت لبنان برایش اهمیت دارد. ایران همه امکانات مهندسی و فنی پیشرفته خود را در اختیار برادرانش از جمله لبنان قرار می دهد. نامجو درباره اعتراضات به اجرای پروژه سد بلعا توسط ایران هم گفت: برای ما تصمیمات دولت لبنان، اساس است. دولت لبنان هر تصمیمی را اتخاذ کند ما آماده انجام هر طرح عمرانی یا توسعه ای در لبنان هستیم. این چهارمین سفر نامجو وزیر نیرو ایران به لبنان است.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    نرخ مواد اولیه تولید شکلات، شیرینی و بیسکویت تا 50 درصد افزایش یافته است
    به گزارش فود نا و به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛جمشید مغازه ای رئیس انجمن شکلات و شیرینی با بیان مطلب بالا گفت: نرخ مواد اولیه شکلات و شیرینی اعم از آرد، شک، روغن، پودرکاکائو و شیرخشک 30 الی 50 درصد از ابتدای سالجاری افزایش یافته است.

وی افزود: موادی چون آرد، شکر و روغن مورد نیاز برای تولید شکلات و شیرینی عموما از بازار داخل و با قیمت های بالایی تهیه می شود.

وی با اشاره به اینکه پودرکاکائو و شیرخشک مورد نیاز باری تهیه شکلات و شیرینی به طور کامل از کشورهای اروپایی، ترکیه و آسیای جنوب شرقی وارد می شود اظهار داشت: به خاطر عدم گشایش lc، هم اکنون قیمت مواد اولیه وارداتی شکلات و شیرینی بالاتر از قیمت های جهانی برای تولیدکننده ایرانی تمام می شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر نوسانات ارزی، در چند ماه گذشته موجب شده تا نرخ مواد اولیه متغیر بوده و تولیدکننده وطنی نتواند برای یک مدت 6 ماه برای خرج و دخل تولید خود برنامه ریزی کند.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 20 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 20 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها