نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2716 از 5202 نخست ... 17162216261626662706271327142715271627172718271927262766281632163716 ... آخرین
نمایش نتایج: از 27,151 به 27,160 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 1,076 بار در 401 ارسال

پاسخ : اخبار

روس ها نامردن

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال

محسن غرویان شاگرد آیت الله مصباح یزدی... ما هیچ دولتی را معصوم و عاری از خطا و اشتباه نمی‌دانیم اما معتقدم بهانه گیری‌هایی که افراطیون و تندروها طی چند ماه اخیر در برابر دولت انجام داده‌اند ادامه یک طرز تفکری است که 8 سال در دولت آقای احمدی‌نژاد وجود داشت و به زعم خودشان فضای کشور را در دست گرفته بودند.
    آفتاب: در واقع این طیف یک فضای پلیسی - امنیتی را بر کشور حاکم کرده بودند که با روی کار آمدن دولت آقای روحانی این فضا شکسته شد. مردم هم با رای اکثریتی که به اعتدال دادند نشان دادند که خواهان یک فضای بازتر و آزادتری هستند.

برهمین اساس بر این باورم که انتقادات و فشارها به دولت از سوی همین اقلیت صورت می‌گیرد که خوشبختانه روز به روز هم در نزد ملت ضعیف‌تر و منزوی‌تر می‌شوند و پایگاه شان را از دست می دهند. برای نمونه انتقاداتی که به مذاکرات هسته ای یا برخی اقدامات دولت در حوزه اقتصاد چون توزیع سبدکالا داشتند از دایره انصاف خارج شده است.

اینها مسائل عادی در هر دولت است و باید بپذیریم که جهت گیری دولت به سمت برقراری روابط با دنیا و خارج کردن ایران از انزوا و تحریم است. جهت گیری اقتصادی دولت هم به سمت بهبود وضعیت معیشت و زندگی مردم است. ممکن است یک سری از این اقدامات نواقصی داشته باشند یا در مواردی چون سبدکالا نیاز به مدیریت بهتری داشته باشد اما این نیست که این مسائل را دستاویز بهانه جویی و انتقاد از دولت سازیم. آنچه که مشخص است این است که حرکت کلی دولت مطلوب و مورد تایید ملت و رهبری نظام است و اینها بهانه جویی هایی است تا دولت را تحت فشار قرار دهند.

این درحالیست که این تندروی ها بارها از سوی بزرگان نظام و شخص اول نظام یعنی رهبری معظم محکوم شده است. ایشان صراحتا گفتند که من راضی به این کارها نیستم و از نظر من محکوم است. اگر ایستادگی و مقابله رهبری با این افراطیون نبود اینها حتی شدت تندروی ها بیشتر می شد اما با انذار و هشدار رهبری از شدت آن کاسته شد.

معتقدم این افراد در انتخابات 24 خرداد با شکست روبرو شدند و چون کاندیدای مورد نظرشان رای نیاورد لذا تلاش دارند دولت را در مدتی که برسرکار است تحت فشار قرار دهند اما باید بپذیرند که مردم با رایی که به آقای روحانی دادند آنها را از خودشان طرد کردند.

برچسب ها: محسن غرویان

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

3. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meisam_em آواتار ها
    تشکر شده 6,296 بار در 1,868 ارسال

منوی درخواستی «آیپک» از اوباما؛ حذف حق غنی‌سازی، فردو و اراک در توافق نهایی با ایران
    بزرگترین لابی رژیم‌صهیونیستی در آمریکا با انتشار نامه‌ای خطاب به «باراک اوباما» بندهایی را که باید در توافق نهایی با ایران رعایت شوند، اعلام کرد.
    به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با آغاز نشست سیاستگذاری لابی اسرائیلی «آیپک» (کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل) در واشنگتن، این گروه با انتشار نامه‌ای خطاب به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا مواردی را که باید در توافق نهایی با ایران رعایت شود، اعلام کرد.این نامه که به امضای 6 سناتور از هر دو حزب آمریکا از جمله «رابرت منندز» و «لیندزی گراهام» رسیده، با بیان این ادعا که ایران به واسطه تحریم‌ها حاضر به مذاکره شده، تصریح کرده است که تحریم‌ها باید تا زمانی که ایران حاضر به پذیرش خواسته‌های طرف مقابل باشد، ادامه یابد.در این نامه که آشکارا تکرار اظهارات ماه‌های اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی است، «مبانی اصلی» هر توافق جامعی با ایران به این شرح آمده است:- معتقدیم که ایران بر اساس معاهده منع گسترش ذاتا هیچ حقی برای غنی‌سازی ندارد.- معتقدیم هر توافقی با ایران باید برنامه تسلیحات هسته‌ای این کشور را برچیده و اجازه ندهد که ایران هرگونه مسیر اورانیوم یا پلوتونیومی برای دستیابی به بمب هسته‌ای داشته باشد.- معتقدیم که هیچ دلیلی وجود ندارد که ایران تأسیسات غنی‌سازی‌ای نظیر فردو داشته باشد. این کشور باید از رآکتور آب سنگین اراک هم صرف نظر کند و به طور کامل در مورد فعالیت‌های سوال‌برانگیز خود در پارچین و دیگر تأسیسات توضیح دهد.- معتقدیم که ایران باید به طور کامل به نگرانی‌های مصرح در قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل پاسخ دهد، از جمله هرگونه ابعاد نظامی در برنامه هسته‌ای‌.- معتقدیم که ایران باید تحت یک رژیم طولانی مدت بازرسی‌های سرزده و راستی‌آزمایی قرار گیرد تا بتوان به هدف عنوان شده در برنامه اقدام مشترک دست یافت، یعنی «کسب اطمینان از این که ایران تحت هیچ شرایطی به دنبال هرگونه تسلیحات هسته‌ای نباشد.»- نهایتا، معتقدیم ایران نباید اجازه یابد که در طول مدت مذاکرات تحریم‌ها را دور بزند. به اعتقاد ما در این دوره این خطر وجود دارد که شرکت‌ها و کشورها به دنبال آن باشند که موقعیت تجاری خود در ایران را بهبود بخشند، به خصوص با توجه به گزارش‌هایی که از افزایش فروش نفت ایران منتشر شده است. نباید اجازه داد که درهای بازار ایران برای تجارت باز شود. همانطور که شما هم گفتید، ما باید بر سر آن‌هایی که تحریم‌ها را تضعیف می‌کنند، «مانند تلی از آوار» فرود بیاییم.آیپک قصد دارد از دیگر سناتورهای آمریکایی نیز بخواهد که این نامه را امضا کرده و کاخ سفید را به پایبندی به بندهای منتشر شده در آن ملزم کنند.
    كسی كه در آفتاب زحمت كشیده، حق دارد در سایه استراحت كند

ذوالفقار؛ موشک‌انداز لیزری ضدزره و ضدبالگرد با بُرد بلند
    سامانه ایرانی موشک‌انداز ضدزره و ضدبالگرد «ذوالفقار» رتبه سوم پژوهش‌های توسعه‌ای جشنواره خوارزمی را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، بیست و هفتمین دوره جشنواره علمی خوارزمی صبح امروز با حضور حسن روحانی رییس جمهور در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد که در آن از طراحان سامانه موشک انداز ضدزره «ذوالفقار» نیز تقدیر به عمل آمد.سامانه موشک انداز ضدزره «ذوالفقار» که در این جشنواره رتبه سوم پژوهش‌های توسعه‌ای را به خود اختصاص داد، با مشارک شرکت صنایع الکترونیک ایران (صاایران) و یکی از دانشگاههای کشور ساخته شده است.این سامانه ضدزره زمینی، برای شلیک و هدایت موشک‌های ضد تانک بُرد بلند نسل سوم در شرایط آب و هوایی نامساعد در روز و شب است که برای انهدام اهداف ثابت و متحرک از جمله تانک‌های مدرن و پیشرفته با زره واکنشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
    سامانه موشک انداز ذوالفقار
    سامانه «ذوالفقار» همچنین می‌تواند انواع خودروها، سنگرهای بتونی و نیز بالگردهای متخاصم را در ارتفاع پست مورد هدف و انهدام قرار دهد.این سامانه با روش پرتوسوار لیزری هدایت موشک را انجام داده و دارای ساختار مختل کننده راداری است.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده است:

فرصت‌های سرمایه‌گذاری 93
    گروه بازار پول- همایش «دنیای اقتصاد» با عنوان «بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال 1393»، با حضور کارشناسان، مدیران و تحلیلگران اقتصادی، در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، برگزار شد.
    این همایش با محور‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای مسکن، سرمایه، ارز و طلا در سه پنل تخصصی، به وضعیت فعلی بازار‌ها و چالش‌های پیش‌روی آن در سال آینده پرداخت. در پنل نخست با موضوع «سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و پروژه‌ها»، «دکتر حسین عبده تبریزی» صاحب‌نظر بازار‌های مالی، «دکتر طهماسب مظاهری» رئیس‌کل سابق بانک مرکزی، «دکتر ابراهیم ابراهیمی» مدیر مشاوره شرکت سرمایه‌گذاری نیکی‌گستر و «دکتر مصطفی کریمیان اقبال» مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تشریح وضعیت موجود در بازارها و تحلیل شرایط آنها پرداختند. در مقدمه این پنل دکتر حسین عبده تبریزی، تصویری از وضعیت حال حاضر اقتصاد کشور ارائه داد و به بررسی بازارهای پول، سرمایه، ارز، طلا و مسکن در این شرایط پرداخت. او با اشاره به کاهش تورم در ماه‌های اخیر، سیاست‌های دولت در جهت تنظیم پایه پولی را موثر دانست و تاکید کرد: تورم کل ناشی از دو بخش تورم پولی و تورم ذاتی در اقتصاد است و کنترل تورم پولی در سایه کنترل پایه پولی و انضباط مالی دولت به مراتب آسان‌تر از تورم ذاتی خواهد بود. او با اشاره به سیاست‌های انقباضی دولت براي مهار تورم گفت: اين سياست‌ها باعث می‌شود موتور دولت در بخش بهبود رکود خاموش نگه داشته شود که این موضوع در بودجه‌های عمرانی و مخارج دولت نیز به وضوح مشاهده می‌شود. تبریزی عنوان کرد: حال ما باید به دنبال قوه محرکه جدیدی باشیم تا اقتصاد کشور را از حالت رکود خارج کند. مشاور وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت گذشته بازار سرمایه از سال 83 تاکنون اظهار کرد: البته رشد در بازار سرمایه بیشتر اسمی بوده و با بیرون کشیدن تورم از این شاخص، روند واقعی در برخی سال‌ها منفی گزارش شده است. او افزود: بورس از پاییز امسال نیز، روند صعودی خود را با شیب بیشتری دنبال می‌کند، اما در روزهای اخیر کمی با کاهش روبه‌رو بوده است. عبده تبریزی، درباره بازار ارز نیز توضیح داد که شکاف موجود بین نرخ رسمی و نرخ بازاری ارز، در حال کاهش است و ادامه این روند، سیاست تک نرخی ارز در سال آینده را میسر خواهد کرد. او همچنین تعیین نرخ ارز، بر قیمت‌های حامل انرژی را تاثیرگذار دانست و عنوان کرد: افزایش قیمت دلار در سال گذشته باعث شد که ارزش فاصله قیمت بنزین داخلی با فوب خلیج‌فارس افزایش یابد.
    دکتر عبده تبریزی، در ادامه صحبت‌های خود به وضعیت بخش مسکن از جهت عرضه و تقاضا پرداخت. او در برخی کلان‌شهرهای کشور، وضعیت موجود را متناسب با تقاضای کشور عنوان کرد و افزود: وزارت مسکن، تلاش كرده با طرح‌های مختلف و افزایش وام مسکن، سیاست‌های طرف عرضه را بهبود بخشد. او همچنین در خصوص نیازمندی‌های بخش تقاضا عنوان کرد که با توجه به شرایط جامعه در پنج سال آتی حدود، یک میلیون واحد مسکونی نیازمندیم. این کارشناس اقتصادی در پایان نکاتی را درباره بازار پولی کشور ارائه کرد. او با پیش‌بینی شدت گرفتن رقابت بانک‌ها و موسسات پولی، در جذب نقدینگی، اظهار کرد: در شرایط پولی و ادامه رکود حاکم بر فضای کسب‌و‌کار و سیاست‌های اخیر دولت، بانک‌ها در جذب سرمایه با چالش‌های فراوان روبه‌رو خواهند بود.
    اثر سياست‌هاي دولت بر بازارها
    در ادامه همایش، دکتر طهماسب مظاهری، درخصوص تاثیر سیاست‌های آتی دولت بر بازارها صحبت کرد و افزود: مقیاس پیش‌بینی، روند بازارها در سال آینده، بیشتر بر اساس تصمیمات اقتصاد کلان بر آورد خواهد شد. او با اشاره به روند نادرست در برخی سیاست‌های کلان دولت مانند اعطای سبد کالا، ابراز امیدواری کرد که با به‌کارگیری نخبگان اقتصادی کشور، سیاست‌های پولی در سال آینده، از ابعاد کارشناسی و فنی بالایی برخوردار باشد.
    رئیس کل اسبق بانک مرکزی، شرایط اقتصادی کشور را سهل و ممتنع خواند و عنوان کرد: اقدامات ضروری که دولت ملزم به انجام آنها است، در مقابل هم قرار گرفته است. او همچنین در مورد مرحله دوم اظهار کرد که بخش دوم هدفمندی ضرورت پیش روی اقتصاد ما است، اما باید نسبت به عواقب افزایش قیمت‌ها در سال آینده آگاه باشیم. او همچنین درخصوص تعامل نظام بانکی و بازار سرمایه نیز تاکید کرد و افزود: در سال‌های گذشته این 2 بازار، روزهای پر تنشی را پشت سر گذاشته‌اند، حال باید با تدبیر دولت، بر افزایش کارآیی این بازار‌ها امیدوار بود.
    رقابت بازارها در سال 93
    در نشست دوم نیز اعضای نشست با مقایسه بازدهی بازار سرمایه با دیگر بازارهای رقیب از سال 83 تاکنون وضعیت بازدهی این بازار در سال 93 را بررسی کردند. سخنرانان در بخشی از سخنان خود تلاش کردند به این سوال پاسخ دهند که رشد بورس در سال‌جاری ناشی از چه اتفاقی بوده است. در کنار ریشه‌یابی سود، وضعیت سهامداران به تفکیک حقیقی و حقوقی دیگر شاخصي بود که پازل تحلیلی کارشناسان نشست دوم را تشکیل داد. ارزیابی کارشناسان از هدفمندی یارانه‌ها نیز قابل‌تامل بود. برخلاف تصور رایج، کارشناسان این نشست اعتقاد داشتند هدفمندی می‌تواند به عنوان عامل محرک بازار در مسیر صعود عمل کند.
    اثر نوسان آخر سال بر شاخص بورس در سال آینده نیز بخش دیگری از سخنان کارشناسان نشست دوم بود. به گفته آنان، روند صعودی امسال اگر در روزهای پایانی سال نیز ادامه می‌یافت، موجب می‌شد که روند صعودی شاخص را تحت‌تاثیر قرار دهد، اما نزول پایان سال می‌تواند تنفسی برای شاخص در سال‌جاری و از سر گیری روند رشد در سال آینده باشد.
    آینده سه بازار
    در نشست سوم تحولات بازار مسکن، ارز و سکه بررسی شد. هادی کوزه‌چی مشاور سرمایه‌گذاری با نگاهی به وضعیت بازار مسکن چشم‌انداز این بازار در سال آینده را تشریح کرد. کوزه‌چی در سخنان خود چند محور مشخص را تجزیه و تحلیل کرد. یکی از این محورها وضعیت بازار از نظر رکود و رونق بود. در این بخش توضیح داده شد که سمت و سوی بازار در چه جهتی حرکت خواهد کرد. بخش دیگر به روند معاملات این حوزه باز می‌گشت. اتخاذ استراتژی مناسب برای شرکت‌ها نیز محور دیگر این سخنان بود.
    امیر رضا حسنی تحلیلگر بازار طلا نیر با نگاهی به رویدادها و روند بازار جهانی به بررسی بازار طلا در سال جاری میلادی و چشم‌انداز آن در سال 93 پرداخت. او با مقایسه روند بازار جهانی طلا با بازار سکه در داخل ارزیابی از این روند در سال آینده را نیز ارائه کرد. کمال سیدعلی معاون ارزی بانک مرکزی نیز بازار ارز را بررسی کرد. معاون پیشین ارزی بانک مرکزی نیز با اشاره به سیاست یکسان‌سازی ارز در سال آینده به اثرگذاری این تصمیم بر بازار پرداخت. زمینه‌هاي لازم برای یکسان‌سازی، بازخوانی تجربه یکسان‌سازی در سال‌های گذشته و ... از دیگر مواردی بود که در این بخش ارائه شد. روزنامه «دنیای اقتصاد» مشروح این سخنان را فردا منتشر می‌کند. همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال 1393 با ابتکار «دنیای اقتصاد» هشتم اسفند در اصفهان برگزار شد و روز گذشته نیز در محل اتاق ایران ادامه یافت. روزنامه «دنیای اقتصاد» تلاش دارد با استفاده از صاحب‌نظران و مشاوران سرمایه‌گذاران به ارائه تصویری از فضای کسب‌و‌کار در سال آینده بپردازد.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

گزارشي از دختران فيسبوكي که اندازه تیراژ بهترین روزنامه‌هاي كشور طرفدار دارند!

گروه جامعه: امیرهادی انواری خبرنگار و روزنامه‌نگار روزنامه‌هاي تهران در گزارشي در وبلاگ خود نوشته است: تا همین ۴-۵ سال قبل چه کسی تصور می‌کرد که یک نوجوان ۱۹ ساله بتواند هزار نفر مخاطب داشته باشد؛ هزار نفر را کنار بگذارید، ما در سال ۹۲ با ۵ هزار، ۱۰ هزار، ۲۰ هزار و حتی ۶۰-۷۰ هزار نفر مخاطب سر و کار داریم. نرگس سولو یکی از کاربران پر طرفدار در فیس‌بوک است. ۲۰ سال سن دارد و ساکن گرگان است. رشته‌اش کامپیوتر و تعداد فالوها و فرندهایش نزدیک به ۲۲ هزار نفر است. او قبول می‌کند که وقتش را برای یک گپ و گفت کوتاه به من بدهد و آنچه در ادامه می‌خوانید این گفتگو است:

* خب من تو را نرگس صدا میزنم. تو بیشتر از ۱۷ هزار فالو داری و احتمالا ۵ هزار هم فرند داری. میدونی دو برابر تیراژ خیلی از روزنامه‌هاي ایرانی مخاطب داری؟
    - جدی؟ فکر نمیکردم پیجم مثله روزنامه انقد سلبریتی باشه

* خب من میگم خیلی از روزنامه‌هاي چاپ تهران ۵ تا ۶ هزار تیراژ دارن، اونها بابت همین حد محدود هزینه‌هاي سنگینی میکنن. تو از مخاطب هات چه استفاده ای میکنی؟ اصلا تاحالا فکر کردی روی اونها تاثیری بزاری یا هدمند فعالیت کنی؟
    - خب فیسبوک برای من و دوستانم که مثل من هستن بیشتر جنبه ی فان داره چون بیشتر سرگرمیمون مخصوصا واسه دخترای هم سن و ساله خودم.بیشتر حرفای توی دلمونو میزنیمو دوست داریم دیگران هم ببینن.

* اینها را متوسطش را به من بگو: روزی چند ساعت را در فیس مي‌گذرونی؟ روزی چندتا نیو مسیج داری؟ روزی چندتا فرند ریکوئست و نیو فالو داری؟
    - ساعت ۵ یا ۶ که همه انلاینن میام.گاهی اگه کار نداشته باشم تا ۱۲ یا ۱ هم میمونم. روزی تقریبا ۴۰تا مسیج دارم. فرند ریکوئست خیلی زیاده میانگینش ۱۰۰ تا ۱۵۰ نیوفالور خیلی بیشتر از فرند ریکوئست میاد واسم

* این حتما برات پیش آمده که عکس پروفایلت را شیر کنن. عکس پروفایل یک چیز شخصیه برای خیلی ها، نظرت درباره اینها که عکس هات را شیر مي‌کنن چیه؟ شاید روی عکس هات که شیر میکنن کپچن و شرحی بنویسن که نراحتت کنه؟
    - آره خوب پیش آمده شیر میکنند. من تا جایی که بتونم کسی که منو شیر کنه بلاک مي‌کنم. چون اصلا ازین آپشن فیس بوک خوشم نمیاد.

* فکر میکنی چرا این کارو میکنن؟ منظورم اینه که شیرت میکنن؟
    - بیشتر عکس‌ها رو شیر میکنند. شاید عکس‌ها به نظرشون جالب میاد. ولی شده که عکسم را گذاشتم و گاهی بهم تهمت زدند که کل صورتم را عمل کردم. که من هم سریع بلاکشون کردم.

* فکر میکنی چرا این همه طرفدار داری؟ و اینکه مگه عمل کردن کل صورت تهمته؟ واقعا این به نظرت تهمته؟
    - خب اینجا دخترا بیشتر فالو میشن تا پسرا، واسه من که جایی را عمل نکردم خوشم نمیاد از این حرفا. به نظرم این تهمته. چون ندونسته با اطمینان این حرف رو زده.

* تو میگی دخترا رو بیشتر فالو مي‌کنن. فکر میکنی چرا دخترا بیشتر فالو میشن؟
    - خب معمولا پسرا دنبال دخترا هستن؛ هم تو فیس بوک هم خیابون. پس طبیعی که اینجوری فالو بشیم.

* یادته بیشترین لایک و کامنتی که برای مطالب یا عکس هات گذاشتن چندتا بوده؟
    - لایک ۴۰۰۰ تا بوده و کامنت هم تا ۳۰۰-۴۰۰ تا معموله

* راستی چند سالته و چی میخونی بعدش بهم بگو تا آخرش فک میکنی به کجا برسی تو این فضا؟ یعنی فک میکنی چندتا فالو و… داشته باشی؟
    - من خرداد میرم تو ۲۰ سال. کامپیوتر/نرم افزار میخونم. اگه اینجوری پیش بره دو برابرشو احساس مي‌کنم.

* فکر کردی اگر یک روز فیس بوک نداشته باشی چی میشه؟ پیش اومده مدت طولانی دسترسی نداشته باشی؟ چند وقت بوده و چه حسی داشتی؟
    - وای به نداشتن فیس بوک فکر مي‌کنم دیونه میشم. من ۳ ماه دسترسی نداشتم حس میکردم تو یه جزیره غیر مسکنوی تنها موندم. مجبور بودم خودمو با سریال دیدن مشغول کنم که تازه بازم جای خالی فیس بوکو پر نمي‌کرد.

* اگر این شکلی نبودی فکر میکنم بازم زندگیت این بود؟
    - یعنی اگر اول فیس بوک نداشتم؟

* نه؛ یعنی اگر قیافه ت این شکلی نبود. این عکس پروفایل را نداشتی و…
    - نه فکر نکنم اینجوری مي‌شد اگه اینجوری نبود.

* از هک شدن میترسی؟
    - خیلی زیاد

* چند سالت بود که با کامیپوتر و نت آشنا شدی، از کی توی شبکه‌هاي اجتماعی فعالیت میکنی اولیش چی بود و از کی آمدی فیس بوک؟
    - با کامپیوتر از دوران ابتدایی. قبلا یاهو مسنجر داشتم ولی الان ۳-۴ شایدم ۵ ساله فیس بوک دارم، چون اصلا تاریخ دقیقش یادم نمیاد.

* بر اساس تجربه ت بهم بگو چجور عکسا و مطالبی بیشتر طرفدار دارن؟

- عکس هایی که بدون پوشش باشه یا عکس‌هاي تو پارتی و مهمونی بیشتر طرفدار دارند. حتی خیلی‌ها فقط به خاطر فیس بوک میرن آتلیه عکس میگیرن و برای فیس بوک میزارن. مطالب شکست عشقی و عشقی و عاشقونه یا گاهی هم شده یه اتفاقایی مي‌افته مثل جریان مسی که همه سرگرمش هستند و کامنت میگذارن. یا مثل این ۵ تا سربازی که اسیر شدن خیلی‌ها خواستن موضوع رو ترند کنن.

* مطالبی که میزاری رو کپی میکنی؟ یا مال خودته؟
    - عکسامو نه؛ خودم میگیرم. گاهی شده مطالبمو خیلی‌ها کپی میکنن و میگذارن پیجشون و منم میبینم خنده م میگیره. منم کپی مي‌کنم گاهی وقت ها.

* تو از اونا هستی که میرن آتلیه و هزینه برای عکسشون مي‌کنن؟/ عکساتو کی ازت میندازه؟ مثلا یک روهای خاصی داری که میک اپ کنی و لباس بپوشی که عکس فیس بوک بندازی؟
    - نه من واسه فیس بوک آتلیه نرفتم. عکس هامو خانواده یا دوستام ازم میگیرن. میک آپ رو آره، همیشه با میک آپ عکس گذاشتم. لباسم سعی میکنم تو همه عکس هام تکراری نباشه و جدید باشه. بیشتر به خاطر اینکه شهره کوچیکی زندگی مي‌کنم یه جورایی مجبورم.

* تو تو یکی از استتوس هات نوشتی” رفاقت یعنی همه جا با هم رفتیم، حتی بگا ” همینجوری بیرون فیس بوک هم حرف میزنی؟ تو این ۲۰-۲۵ هزار نفری که هر روز میبیننت را نمیشناسی، مثلا فرض کن یک روز تو یه جایی وسط دانشگاه این را بلند بگی؟ به نظرت تایم لاینت همونقدر عمومی نیست؟ یه استاد دانشگاه یا یه هم دانشگاهی نمیتونه تو مخاطب هات باشه؟
    - نه من اصلا اینجوری بیرون حرف نمیزنم. حتی منو چندتا از دوستای صمیمیم بعضی از اعضای فامیل را هم بلاک کردم که خود واقعی مو نبینن.

* یعنی نرگس تو فیس بوک واقعی تره؟
    - هرجا آدم راحت تر باشه واقعی تره، پس آره.

* معنی دوست چیه؟ چه فرقی بین دوست و فرند یا فالو فیس بوکی هست به نظرت؟
    - من بهترین دوستامو همینجا پیدا کردم. حتی یکیشون اینجا نیست ولی از صبح تا شب با هم در ارتباط هستیم و همه چیز هم رو میدونیم. فالور هامو جزو دوستام به حساب نمیارم. اونا فقط منو میبینن من اونها رو نمیبینم. فرند های دیگه ام هم مثلا وقتی تو کامنت‌ها همگی حرف میزنیم انگاری تو یک مهمونی دوره هم هستیم. هر چند ساعت همدیگرو اینجا میبینیم و با هم حرف میزنیم.

* همینقدر که دوستای فیس بوکی داری بیرون فیس بوک هم ارتباط داری؟دوستای بیرونتو بیشتر دوس داری یا اینجا رو؟ دوستاتی بیرون بیشتر دوست دارن یا دوستای اینجات؟

- بیرون هم هم دانشگاهی هام و کلی دوستای قدیمی دارم ولی من بیشتر روزم رو اینجا میگذرونم پس دوستای اینجام رو بیبشتر میبینم. در حال حاضر واسه یه سری مسائل شخصی با بیرون زیاد ارتباط ندارم و بیشتر دوستای اینجامو دوست دارم.

* نظرت درباره دنیای واقعی و اینجا چیه؟ کوتاه بگو.
    - دنیای واقعی خسته کننده ست. دنیای مجازی هم سرگم کننده و خنده دار.

* من و تو میدونیم قیافه تو میتونه خیلی خیلی عادی باشه، دخترای خیلی خیلی خوشگل تری هم از تو هستن، چرا تو این همه مخاطب داری، منظورم اینه که فقط قیافه نمیتونه این همه مخاطب جذب کنه، اون چیزی که غیر عکس پروفایلت مهمه چیه به نظرت؟
    - دقیقا درسته. اخلاق هم اینجا خیلی مهمه. کسی که خوشگل باشه ولی اخلاق نداشته باشه و جواب دوست هاشو نده بیشتر ریموش میکنن. مطالب جالب که حرف دل خیلی هاست هم اینجا مهمه یه جورایی.

* خب تو نزدیک ۲۰ هزارتا طرف حساب داری، مگه جواب همه شونو میدی؟
    - خب معلومه که نه. جنیفر لوپزم با کل محبوبیت و مهربونی نمیتونه جواب بده. یه جورایی دوست دارن بخوننت تا باهات حرف بزنن. ولی اونایی که دوست داشته باشم و مطالب خوب بزارن یا شاخ باشن رو جوابشونو میدم.

* چی شد که فیس بوکی شدی؟ اولین فرندی که تو فیس بوک داشتی کی بود؟ یادت هست اصلا؟ و اینکه بهم بگو جالب ترین اتفاقی که تو فیس بوک برات افتاده چیه؟
    - اولین بار خونه عمه بودم که دختر عمم که الان دکتر منو با فیس بوک آشنا کرد و بهم یاد داد که عضو بشم. اولین دوستی که داشتم خودش بود ولی اولین آدم غریبه یکی از دوستام بود که اسمش فرهاد بود. اتفاقا خیلی مهم اینه که دوست دختر صمیمی م رو اینجا پیدا کردم که الان ۲ سال شب و روز با هم هستیم. احساس مي‌کنم اگه اون اینجا نبود شيرینی الان رو واسم نداشت.

* دختر عمه ت الان کجاست؟
    - اون زیاد دوست و فالو نداره. الان تهران زندگی میکنه و فرندهاش بیشتر فامیلاش هستن.

* به نظرت آدمای دنیای واقعی با آدمای فیس‌بوکی چه فرقی دارن؟
    - اینجا بیشتر راحت ترن. بعضی‌ها خودشون هستن بعضی‌ها هم سعی مي‌کنن جوری وانمود کنن که آرزو دارن باشن.

* تاحالا شده بیرون از فیس بوک، تو خیابون یا جایی کسی به واسطه فیس بوک بشناستت؟
    - آره خیلی. یک سری تو کتابخونه بودم یکی از فرندهای فیس بوکم عکسمو تو گوشیش نشون داد و گفت: ئه من و تو فرند هم هستیم. جالب تر اینکه همسایه مون که چند تا پسر دانشجو بودن از تهران من رو تو فیس بوک پیدا کردن که ازم اجازه بگیرن من پسورد وایرلسمو بهشون بدم که از اینترنتم استفاده کنن.
    به احتمال زیاد شما هم از اعضای فیس بوک هستید و حالا که عضو هستید حتما با دختران پرطرفدار فیس بوکی آشنایی دارید؛ همانها که فیس بوک مدام به شما پیشنهاد مي‌دهد که شما هم پیگیرشان باشید. فیس بوک هم از روی سلیقه جمع به شما پیشنهاد مي‌دهد. وارد که مي‌شوید اول تصویر پروفایل با آن آرایش غلیظ، لبهای بر آمده، بینی عملی و عکسی که با فتوشاپ ادیت شده توجه تان را جلب می‌کند. پایین تر بیایید و عدد را ببینید نوشته: Followed by 62,867 people .

یکبار دیگر به این عدد توجه کنید: ۶۲ هزار و ۸۶۷ نفر(البته اگر تا بحال ۶۳ هزار نشده باشد) اینها ۶۲ هزار نفر کاربری هستند که پشتشان ۶۲ هزار نفر آدم نشسته، آدم هایی که به صورت بالقوه می‌توانند تحت تاثیر نوشته ‌هاي این فرد قرار بگیرند. آنها مثل بقیه جاهای دنیا حرفه شان مدل بودن نیست، بگذریم از آن دسته که در اینترنت مشغول به جذب مشتری برای فعالیت های جنسی هستند، بقیه شان اینطور نیستند، آنها فقط "دختر” هستند، به فعالیت غیر اخلاقی نمي‌توان متهمشان کرد.

شهرستان‌هاي دور از پایتخت با قلب تهران تفاوتی ندارند. کسانی می‌گویند آنها به خاطر عکسشان، برهنگی یا جنسیت این همه مخاطب دارند، اما واقعا اینطور نیست، اینها مهم هستند اما همه داستان نیستند. دختران زیبای زیادی همینجا هستند، حتی هستند دخترانی که تصاویری از اندام بی پوشش خود منتشر می‌کنند اما همه آنتها نمی‌توانند به اینجا برسند. اینکه چطور می‌شود که یک دختر ۲۰یا ۲۴ ساله در فیس بوک نزدیک به ۲۰-۳۰ هزار نفر Follow(مشترک یا دنبال کننده) پیدا مي‌کند را حتی خود آنها هم نمی‌دانند و پاسخ روشنی برایش ندارند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

برندگان اسکار ۲۰۱۴ معرفی شدند

اسکار بهترین بازیگر زن به کیت بلانشت برای فیلم جاسمین غمگین، بهترین بازیگر مرد به تیو مک کاناهی برای فیلم کلوپ مشتریان دالاس، بهترین کارگردانی به آلفونسو کوراون کارگردان فیلم جاذبه، بهترین فیلم به سازندگان فیلم۱۲ سال بردگی اهدا شد.

ایلنا: مراسم اسکار ۲۰۱۴ ساعت ۵ صبح به وقت ایران آغاز و برگزیدگان آن معرفی شدند. اجرای این مراسم را آلن د جنرس برعهده داشت.

به گزارش ایلنا، در مراسم اهدای اسکار؛ جوایز بخش‌های مختلف اسکار ۲۰۱۴ به شرح زیر اهدا شد:

اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد به جرد لتو بازیگر فیلم کلوپ مشتریان دالاس رسید.

اسکار بهترین طراحی لباس به کا‌ترین مارتین برای فیلم گتسبی بزرگ اهدا شد.

اسکار بهترین آرایش مو و چهره‌پردازی به آدریوتا لی و رابین ماتوس و به فیلم کلوپ مشتریان دالاس رسید.

اسکار بهترین فیلم کوتاه انیمیشن به فیلم آقای هابولت اهدا شد.

اسکار بهترین فیلم انمیشین بلند به فیلم یخ زده به کار گردانی کریس باک، جنیفر لی و پی‌تر دل اهدا شد.

اسکار بهترین جلوه‌های ویژه فیلم به جاذبه رسید.

اسکار بهترین فیلم کوتاه به فیلم هلیوم، محصول دانمارک رسید.

اسکار بهترین فیلم مستند کوتاه به فیلم بانوی در شماره ۶ موسیقی که زندگی من را نجان داد اهدا شد.

اسکار بهترین فیلم مستند بلند به به فیلم ۲۰ پا تا ستاره شدن رسید.

اسکار بهترین غیر انگلیسی زبان (خارجی) به پائولو سورنتینو برای فیلم زیبایی بزرگ از ایتالیا اهدا شد.

اسکار بهترین میکس صدا به فیلم جاذبه اهدا شد.

اسکار بهترین تدوین صدا نیز به فیلم جاذبه رسید.

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن به لوپیتا نیونگ برای بازی‌اش در فیلم ۱۲ سال بردگی اهدا شد.

اسکار بهترین فیلمبرداری به امانوئل لبزکی فیلمبردار فیلم جاذبه رسید.

اسکار بهترین تدوین نیز به فیلم جاذبه اهدا شد.

اسکار بهترین طراحی صحنه نیز به کا‌ترین مارتین برای فیلم گتسبی بزرگ رسید.

اسکار بهترین موسیقی اصلی (اور جینال) به استیون پرایس برای فیلم جاذبه اهدا شد.

اسکار بهترین ترانه به ترانه بگذار برود از فیلم یخ زده اهدا شد.

اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی به جان ریدلی نویسنده فیلمنامه فیلم ۱۲ سال بردگی اهدا شد.

اسکار بهترین فیلمنامه اورجینال (اصلی) به اسپایک جونز فیلمنامه نویس فیلم او اهدا شد.

اسکار بهترین کارگردانی به آلفونسو کوراون کارگردان فیلم جاذبه اهدا شد.

اسکار بهترین بازیگر زن به کیت بلانشت برای فیلم جاسمین غمگین اهدا شد.

اسکار بهترین بازیگر مرد به تیو مک کاناهی برای فیلم کلوپ مشتریان دالاس اهدا شد.

اسکار بهترین فیلم به سازندگان فیلم۱۲ سال بردگی اهدا شد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    گزارشي از دختران فيسبوكي که اندازه تیراژ بهترین روزنامه‌هاي كشور طرفدار دارند!

...
    ها! قطعا این گزارش هم فقط در فیس بوک قابل انتشاره! خصوصا که بعضی اصطلاحات خاص دختره رو بی سانسور درج کرده و عکسشو! جمهوری اسلامی اصلا این جوانها را باور نداره و خیلی راحت انکارشون میکنه !
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,174 بار در 2,106 ارسال

کدخبر : 3148
    تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۰۰

اکوبورس در گفتگو با یک کارشناس بررسی کرد:

برق "عسلویه مپنا" برای سهامدار روشن نیست؟

نیروگاه تولید برق عسلویه مپنا برای رها شدن از سایه سنگین بدهی ارزی 1000 میلیارد تومانی خود،بعید به نظر می رسد بتواند دستکم تا تیرماه 94 بتواند سودی برای تقسیم در مجمع عادی سالیانه سهامداران خود داشته باشد.

علی شهبندیان در گفتگو با اکوبورس کشف قیمت سهام شرکت تولید برق عسلویه مپنا را اندکی بیش از تصور عموم معامله گران می داند و می گوید:این شرکت 72 میلیارد و 800 میلیون تومانی با وجود همه ظرفیت های خود با بدهی های مالی سنگینی روبرو است که جریان سودآوری آنرا برای یک دوره مالی تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه برق عسلویه مپنا در حال حاضر با بدهی ارزی 300 میلیون یورویی مواجه است گفت که این بدهی 1000 میلیارد تومانی با نرخ بازپرداخت دو درصدی باید طی 13 قسط پرداخت شود.به عبارتی برای هر سال "بمپنا" باید مبلغ 130 میلیارد تومان برای تسویه بدهی ارزی خود کنار بگذارد که با توجه به رقم 132 میلیارد تومانی سود خالص برآوردی این شرکت در بودجه سال آینده در واقع چیزی برای تقسیم سود در مجمع 93 و حتی دو تا سه سال آینده باقی نخواهد ماند.

http://ecobourse.ir/detail/News/3148

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امیر2309 آواتار ها
    تشکر شده 5,894 بار در 1,749 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sartip نمایش پست ها
    طیب‌نیا: افزایش‌قیمت‌ بورس حباب‌گونه بود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اعتماد مردم به بازار سرمایه حاکی از خوشبینی مردم نسبت به آینده این بازار و رسیدن به شرایط بهتر بود.
    علی طیب نیا در نشست مشترک با مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری و فعالان بزرگ بازار سرمایه با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با تکیه بر اعتماد مردم برنامه‌ریزی‌هایی را اتخاذ کرد که در نهایت اعتماد مردم به دولت جذب شد. مردم نیاز دارند دارایی و پس‌اندازهای خود را با بالاترین بازدهی و کمترین میزان ریسک حفظ کنند و بهترین مکان برای رسیدن به این هدف بازار بورس است.

طیب نیا افزود: یکی از موفقیت‌های مهم بازار سرمایه در دولت تدبیر و امید ورود 500 هزار نفر سهامدار جدید در بازار بورس بوده است و یکی از سیاستهای دولت این بوده که با اطمینانی که به مردم می دهد سرمایه‌ها را به سمت بازار سرمایه سوق دهد.

وزیر اقتصاد افزایش قیمت خوراک پتروشیمی را بعنوان یکی از دلایل نوسانات اخیر بازار سرمایه برشمرد و خاطر نشان کرد: بازار سرمایه و صنایع پتروشیمی آمادگی پذیرش قیمت زیر 10 سنت را دارند که با مذاکرات صورت گرفته امیدواریم مجلس نسبت به این موضوع مساعدت کند بنابراین دولت در خصوص نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به دغدغه سهامداران توجه خواهد کرد.

وی همچنین درباره لزوم تقویت متوازن بازارهای ثانویه و اولیه نیز گفت: قطعا این‌ها جزو اولویت‌های اقتصادی دولت به حساب می‌آید و باید بازارهای ثانویه و اولیه به صورت متوازن تنظیم شوند. تامین مالی نیز توسط حقوقی‌ها برای تقویت صندوق ثبات بازار سرمایه نیز جزو دیگر رویکردهایی است که باید به کار بسته شود.

طیب نیا با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ورود سهام عدالت به بازار سرمایه اظهار کرد: شفاف‌ترین و مناسب ترین گزینه برای واگذاری، بازار بورس است.

وی درخصوص نوسانات اخیر بازار سرمایه کشور نیز گفت: افزایش قیمت‌ها حباب گونه بود و به همین دلیل دولت تصمیم گرفت در جهت پیشگیری از تبعات احتمالی آن ورود پیدا کند.

وزیر اقتصاد همچنین از عرضه سهام خرد در بازار خبر داد و گفت: با عرضه سهام خرد در بازار جلوی رشد بی رویه افزایش قیمت گرفته شد.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار روز گذشته خبر از جلسه مسوولان بازار سرمایه و فعالان این بازار با وزیر امور اقتصادی و دارایی داده بود. بنا بود در این جلسه دغدغه‌ها و پیشنهادات اصلی فعالان عرصه بورس به صورت مستقیم با وزیر اقتصاد در میان گذاشته شده و نسبت به نگرانی‌های به وجود آمده در چند روز اخیر در رابطه با سرنوشت شاخص بازار بورس تهران تصمیم‌گیری شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز روز گذشته از اتخاذ تدابیر لازم برای بهبود شرایط بازار سرمایه خبر داده بود.

طیب نیا با بیان این‌که دولت و رییس جمهور توسعه بازار سرمایه و صیانت از منافع سهامداران را مدنظر دارد تاکید کرده بود دولت دغدغه‌های فعالان بازار درخصوص ابهامات موجود در برخی صنایع بویژه صنایع اثرگذار در بورس را مدنظر قرار خواهد داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بورس تهران پس از طی روند رو به رشد خیره کننده در چند ماه گذشته از میانه دی ماه با روندی نزولی مواجه شد که این مساله در چند هفته گذشته و با توجه به بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی و نامشخص بودن وضعیت برخی از شرکت‌های فعال در بورس به خصوص صنایع پتروشیمی سرعت بیشتری گرفت که این مسائل باعث شد نگرانی‌های بسیاری در بین سهامداران و سرمایه گذاران بازار بورس به وجود آید.
    بياد اينجا
    پس چرا با تبليغ مردم اورديد تو بورس
    چرا همون اولش جلوي رشد و نگرفتيد
    بيچاره سهامداران كه بجاي اينكه پولشون و ببرن تو بازارهاي مخرب اوردن بورس و به راحتي نابود شد
    www.mahak-charity.org

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر2309 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 30 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 30 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها