نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2573 از 5202 نخست ... 15732073247325232563257025712572257325742575257625832623267330733573 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25,721 به 25,730 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 4,887 بار در 1,039 ارسال

پاسخ : اخبار

Bastam Tour
    Bastam Tour
    ابنیه-تاسیسات-اتوماسیون مشاوره-طراحی-نظارت-اجرا دفتر مرکزی: بابل، خ بابلسر، شهرک بهزاد،پشت شهربازی، ابتدای نبوت 3، ساختمان سنگی، طبقه اول همراه : 09127629304 مهندس مهدی سلمان پور
    تاریخ انتشار: شنبه, 30 آذر 1392 ساعت 12:45

چاپ
    ایمیل

گاز صنایع پتروشیمی قطع شد
    دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی پتروشیمی از قطع کامل و یا اعمال محدودیت در گازرسانی به مجتمع‌های پتروشیمی تولیدکننده اوره، آمونیاک و متانول توسط شرکت ملی گاز خبر داد و اعلام کرد: میزان کل گازرسانی به صنایع پتروشیمی به نصف کاهش یافته است.

مهر:احمد مهدوی با اشاره به قطع کامل و یا اعمال محدودیت در گازرسانی به صنایع پتروشیمی کشور به دلیل کمبود گاز، گفت: با توجه به افزایش مصرف گاز توسط مشترکان خانگی و تجاری، محدودیت‌هایی در گازرسانی به صنایع پتروشیمی کشور اعمال شده است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی پتروشیمی با اعلام اینکه تا پیش از اعمال محدودیت‌ها، به طور متوسط روزانه صنایع پتروشیمی کشور 35 تا 40 میلیون مترمکعب گاز طبیعی به عنوان سوخت و خوراک دریافت می‌کردند، تصریح کرد: در حال حاضر گازرسانی به مجتمع‌های پتروشیمی تولیدکننده اوره، آمونیاک و متانول توسط شرکت ملی گاز به طور کامل قطع و یا با محدودیت روبرو شده است.

این مقام مسئول یکی از دلایل کمبود گاز را تاخیر در ساخت و راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی اعلام کرد و افزود: در این بین صنایع پتروشیمی کشور مکاتباتی با بیژن زنگنه وزیر انجام داده است.

مهدوی با یادآوری اینکه در شرایط فعلی اولویت وزارت نفت تامین گاز مترکان خانگی و تجاری است، تبیین کرد: از مجموع 35 تا 40 میلیون مترمکعب گاز دریافتی پتروشیمی‌ها حدود 40 تا 50 درصد حجم انتقال گاز به این واحدها کاهش یافته است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی پتروشیمی میزان گاز دریافتی از شرکت گاز در طول چند روز اخیرا را حدود 20 میلیون مترمکعب عنوان کرد و یادآور شد: هم اکنون تمامی مجتمع‌های پتروشیمی گازسوز با مشکل جدی کمبود گاز طبیعی روبرو هستند.

عباس شعری مقدم معاون وزیر نفت هم با بیان اینکه در روزهای گذشته چند مجتمع پتروشیمی به علت افزایش مصرف گاز خانگی و تجاری با توقف و یا کاهش تولید مواجه شده اند، گفته است: اما با برنامه ریزی های انجام شده هیچ کمبودی در بازار محوصلات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: تولید در روزهای آتی و با میزان کاهش برودت هوا و در پی آن کاهش مصرف گاز به حالت عادی باز خواهد گشت ولی تا آن زمان با تدابیر اتخاذ شده کنترل های لازم بر بازار و میزان عرضه با جدیت ادامه می یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: مذاکره با شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی نفت مناطق نفتخیز جنوب برای تامین خوراک مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی ادامه دارد و تفاهم های خوبی تاکنون انجام شده است.

همزمان با رشد 70 درصدی مصرف گازوئیل نیروگاه‌ها به دلیل کمبود گاز، جریان گاز برخی از شهرها و روستاهای آذربایجان غربی قطع و با افت فشار روبرو شده است که شرکت ملی گاز علت این قطعی را مشکلات فنی اعلام می‌کند.

علاوه بر این، در طول هفته گذشته به دلیل کمبود گاز طبیعی، گازرسانی به برخی از صنایع همچون کارخانه‌های سیمان و نیروگاه‌های برق به طور کامل متوقف و یا به حداقل کاهش یافته است.
    همین طوری خوبه ادامه بده ...

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید رامین حیاتی از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

وزیر خارجه در پاسخ به فارس خبر داد
    ظریف با اشتون امروز بعدازظهر تلفنی گفت‌وگو می‌کنند
    «محمد جواد ظریف»، وزیرخارجه کشورمان از تماس تلفنی امروز بعدازظهر خود با «کاترین اشتون»، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داد.

Tweet
    به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف پس از دیدار و گفت‌وگو با همتای ایتالیایی خود در نشست خبری مشترک و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس گفت که بعد از ظهر امروز با کاترین اشتون تلفنی گفت‌وگو خواهد کرد.

مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 از روز پنجشنبه 28 آذر ماه در شهر ژنو در حال برگزاری است و تاکنون چهار دور مذاکره برگزار شده است.

دور قبلی این مذاکرات از 18 آذر ماه به مدت چهار روز در شهر وین برگزار شد که در پی افزودن تحریم‌ها علیه کشورمان تیم مذاکره کننده ایران مذاکرات را متوقف و به تهران بازگشت.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

نعمت‌زاده مطرح کرد

درباره اثر تحریم‌ها دروغ گفتیم / لغو پیمان‌سپاری ارزی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از لغو پیمان سپاری ارزی خبر داد و گفت: مصوبه مربوط به لغو پیمان‌سپاری ارزی ابلاغ شده و در حال بررسی روند اجرایی این مصوبه هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا نعمت‌زاده در مجمع کارآفرینان برتر با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با بانک مرکزی گفت:‌ متاسفانه بانک مرکزی بعضی از مصوبات دولت را برای اجرا ابلاغ نمی‌کند که در این زمینه می‌توان به اجرا نشدن مصوبه دو برابر شدن زمان بازپرداخت تسهیلات ارزی اشاره کرد.

او با اشاره به این که در حوزه صادرات غیر نفتی با موانع جدی روبرو هستیم، گفت: سال قبل مصوبه‌ای شبیه پیمان سپاری ارزی توسط دولت تصویب شد که این مصوبه باید لغو شود این مصوبه در حال حاضر لغو شده اما این که به مرحله اجرا رسیده یا خیر را اطلاعی ندارم که قائم‌مقام وزارتخانه در حال بررسی آن است.

او با اشاره به این که حدود نیمی از مصوبات دولت یازدهم تاکنون خوب اجرا نشده است، گفت: به هر حال آقای سیف رییس کل بانک مرکزی در جریان مصوبات دولت هستند و باید این مصوبات را در دستگاه مربوط به خود اجرایی کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه سعی داریم کل محدودیت‌های واردات و صادرات کشور را برداریم، گفت: البته چون در نیمه سال قرار داریم به دلیل مسائل مربوط به بورس و بازار داخلی امکان این کار وجود ندارد اما هر واحدی که بتواند تامین بازار داخلی را انجام دهد هیچ مشکلی برای صادرات محصولاتش ندارد اما اخیرا نیز سهمیه صادرات فولاد و کود شیمیایی افزایش یافت.

او با اشاره به این که در بودجه سال 93 قرار است سه تا چهار میلیارد دلار ارز از منابع صندوق توسعه ملی صرف افزایش سرمایه‌ی بانکهای تخصصی از جمله بانک توسعه صادرات شود گفت: البته 10 برابر شدن سرمایه بانک‌ها امکان‌پذیر نیست چون دولت منابع لازم را ندارد. از سوی دیگر صندوق ضمانت صادرات از خطوط قرمز خود رد شده و بیشتر از منابعش ضمانت صادر کرده است.

نعمت‌زاده افزود: تعهد ارزی ام‌الفساد است و اصلا لازم نیست که صادر کنندگان به جایی تعهد بدهند.

وی در ادامه با بیان این که نمی‌توانیم پول اضافی به بانک ها تزریق کنیم چون این کار باعث ایجاد تورم می‌شود، گفت: بنابراین در چنین شرایطی باید موانع موجود بر سر راه تولید را برداریم از سوی دیگر امیدواریم با توجه به توافقات ایران و 1+5 مشکلات مربوط به گشایش LC ایران نیز تا حدودی برطرف شود.

این مقام مسوول افزود: متاسفانه سیستم بانکی کشور بد تربیت شده است چندی پیش جلسه‌ای با کارشناسان بانک مرکزی داشته‌ایم و آنها به هیچ وجه راضی به پذیرش حرف‌های ما نمی‌شدند و حتی حرفهای نامربوط می‌زدند.

وزیر صنعت، معدن تجارت از انتشار ویرایش جدید کتاب مقررات صادرات و واردات تا 15 روز آینده خبر داد و گفت: با همکاری گمرک قصد داریم این کتاب را تا جای ممکن ساده‌نویسی کنیم ضمن این که تا قبل از شب عید تعرفه‌های واردات نیز مشخص می‌شود که امیدواریم چند سال ثابت بماند.

نعمت‌زاده افزود: در حال ایجاد دایره کنترل کیفیت در وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور پایش وضعیت استاندارد و کیفیت در واحدهای تولیدی هستیم البته این کار ما به معنای موازی‌کاری با سازمان استاندارد نخواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره انتقادات تولید کنندگان از وضعیت زیرساخت‌های حمل و نقلی در کشور توضیح داد: تا چهار سال آینده حدود 20 میلیون تن ظرفیت حمل و نقل جدید در خط آهن کشور نیاز داریم که در حال حاضر چنین ظرفیتی وجود ندارد. قرار است درصدی عوارض واردات فولاد افزایش یافته و درآمد حاصل از آن صرف توسعه راه‌آهن شود. ضمن این که از طریق تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز امکان خرید واگن به وجود خواهد آمد.

نعمت‌زاده درباره مذاکرات ایران و 1+5 توضیح داد: ما در این مذاکرات جدی هستیم و آنها هم جدی هستند البته در هر کشوری مخالفت‌هایی نیز وجود دارد اما موفقیت ما بستگی به میزان حضورمان در صحنه است.

وی افزود: به هر حال ما چند سال دروغ گفتیم که تحریم‌ها اثر ندارد من از اول هم گفته بودم که تحریم اثر دارد. تحریم کم اثر کم دارد و تحریم زیاد اثر زیاد. هر تحریمی اثر خود را دارد.

نعمت‌زاده با بیان این که سیستم ثبت سفارش واردات کالا نیز باید اصلاح شود، گفت: البته حذف این سیستم در شرایط فعلی امکان‌پذیر نیست اما باید اصلاح شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با انتقاد شدید از عملکرد بورس کالا گفت: با بورس کالا به روش فعلی صددرصد مخالفم. در حال حاضر تولید کنندگان مجبور به عرضه محصولات خود در بورس کالا هستند که این روش باید اصلاح شود .در بورس کالا باید ارز خرد نیز داشته باشیم . ضمن این که فروش کالاها در بورس کالاها باید اختیاری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره ارسال پرونده‌های تولید کنندگان به سازمان تعزیرات حکومتی گفت: از این پس بدون دستور من هیچ پرونده‌ای به سازمان تعزیرات ارسال نخواهد شد. پرونده‌هایی هم که ارسال شده در حال بازگرداندن هستند ضمن این که سازمان بازرسی هم برخی از این پرونده‌ها را لغو کرده است. فرستادن تولید کننده به سازمان تعزیرات راهکار درستی نیست.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

مشاور رییس جمهور:
    از آقای احمدی نژاد شنیدم که می گفت من وامدار هیچ کس در ریاست جمهوری نیستم و فقط وامدار زیارت عاشورا و دعاهای ندبه هستم. راجع به وزارت اطلاعات و وزارت ارشاد با ایشان صحبت کردم... در حدود یک ربعی که من صحبت می کردم ایشان زیر شیشه میز را درست می‌کرد."

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است که در دوره هشت ساله ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، "قدم های بسیار بلندی در گذار معکوس دولت داری در ایران به سمت دولت قاجاری برداشته" شده است.

به گفته آشنا "در این دوره تلاش زیادی شده بود تا تصمیمات متمرکز در حلقه بسیار کوچکی گرفته شود... گاهی سو تدبیر تصادفی اتفاق می افتد و گاهی به صورت ساختاری و حساب شده پیش می رود این اتفاق بسیار بیشتر از هشت سال می توانست کشور را عقب ببرد."

مشاور رئیس جمهور ایران و سرپرست مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری این موضوع را به مجله اندیشه پویا که در تهران منتشر می شود، گفته است.

آشنا از برخی از اتفاقاتی که در دولت محمود احمدی نژاد رخ داده با عنوان "مین‌گذاری در اداره کشور" نام برده و گفته "برخی از مین‌ها کشف شد برخی هم در آستانه انفجار است و فقط کافی است که پایمان را از روی آن برداریم."

او در توضیح این توصیف گفته است که "در موضوع یارانه ها پای ما الان روی مین است نه می توانیم ادامه دهیم و نه می توانیم قطع کنیم آیا به مردم می توان گفت که اشتباه شده است؟ مسکن مهر هم همین طور است."

آشنا گفته دولت قبل "در هفته آخر کاری خود نمایشگاه بین المللی را بدون طی مراحل قانونی به صداو سیما واگذار کرد. صداوسیما هشت سال نمایشگاه بین المللی را می‌خواست، به او ندادند و یک باره در هفته آخر کاری دولت آن را به صداو سیما دادند. این مشخص است که در دولت بعدی نمایشگاه را به صداو سیما نخواهند داد و این یعنی گذاشتن مین در رابطه صداوسیما و دولت جدید."

واگذاری شرکت ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی به آستان قدس
    مشاور رئیس جمهور ایران گفته در یک مورد دیگر دولت آقای احمدی نژاد، "شرکتی را که ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان قیمت دارد به آستان قدس واگذار کرده که باز هم مشخص است دولت بعدی آن را ابطال می کند و این می شود مین گذاری در رابطه آستان قدس و دولت تازه. در آخرین هفته دولت، دفتری را که مهندس [میرحسین] موسوی در آن کار می کرده به صورت ۱۵ ساله به یک شخص بسیار محترم حقیقی ولی با عنوان حقوقی واگذار شده، دولت بعد آن دفتر را بگیرد یا نگیرد؟ و خیلی موارد دیگر."

حسام الدین آشنا به موضوع هلوکاست و انکار کشتار یهودیان توسط محمود احمدی نژاد هم اشاره کرده و گفته "قبل از هرکسی مرحوم دکتر مجید شریف که جزو مقتولین مظلوم قتل های مشکوک بود کتاب آقای روژه گارودی را ترجمه کرده بود یعنی افراد منتسب به نهضت آزادی موضوع افسانه پنداشتن هولوکاست را اولین بار در جامعه ما ترجمه کرد پس از مساله کشف آقای احمدی نژاد نبود. تبدیل کردن هلوکاست به یک گفتمان و تحمیل هزینه ای سنگین برای کشور نتیجه اش قفل کردن کل روابط خارجی ایران با غرب بود... و من اصلا نمی توانم بروز چنین اتفاقی در سیاست خارجی خودمان را تصادفی بدانم."

'مهدوی کنی، رفتنم به جلسات احمدی نژاد را منع کرد'
    حسام الدین آشنا به گفته خودش مدت کوتاهی در دوره شهرداری آقای احمدی نژاد در جلسات مشورتی که او تشکیل داده بوده شرکت می کرده است اما می گوید که محمدرضا مهدوی کنی (رئیس فعلی مجلس خبرگان) او را از رفتن به جلسات منع کرد.

آشنا می گوید "خودم هم در همان جلسات در سال ۸۲ فهمیده بودم که آقای احمدی نژاد با اصراری که در درگیری با دولت داشت قصد دارد به ریاست جمهوری انتخاب شود."

مشاور رئیس جمهور فعلی ایران می گوید وقتی آقای احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ به ریاست جمهوری انتخاب شد "یک بار برای دیدن ایشان رفتم. آقای حدادعادل [رئیس مجلس وقت] اتاقش در مجلس شورای اسلامی را به ایشان داده بود و خودش رفته بود بهارستان و رئیس جمهور منتخب در مجلس می نشست. از آقای احمدی نژاد شنیدم که می گفت من وامدار هیچ کس در ریاست جمهوری نیستم و فقط وامدار زیارت عاشورا و دعاهای ندبه هستم. راجع به وزارت اطلاعات و وزارت ارشاد با ایشان صحبت کردم... در حدود یک ربعی که من صحبت می کردم ایشان زیر شیشه میز را درست می‌کرد."

حسام الدین آشنا می گوید "آقای احمدی نژادی که من سال ۱۳۸۴ دیدم با آقای احمدی نژادی که انتهای سال ۸۲ ترک کردم یک تفاوت داشت و آن افزایش بی حد و حصر اعتماد به نفس او بود."

او می گوید اسفندیار رحیم مشایی، نزدیک ترین فرد در دولت آقای احمدی نژاد به رئیس جمهور پیشین، در دوره ای که آنها در شهرداری تهران بودند "یک تئوری بیشتر نداشت [آقای رحیم مشایی] می‌گفت کار اساسی نکنید چون خرج کار اساسی زیاد است و به جای آن کاری کنید که مردم خوششان بیاید. در واقع تخصص ایشان فیل هوا کردن بود... از خودش شنیدم که گفت درست کردن یک بزرگراه خیلی خرج دارد و یک ماه بعد هم کسی به یاد ندارد که چه کسی آن را ساخته است. این تفکر برای ذهن تبلیغاتی درجه یک است اما برای کشورداری مشکل ایجاد می کند، که کرد."

مشاور رئیس جمهور ایران گفته دولت روحانی دولت پاسداران آشتی و امید است، پاسداران یک تحمل موقت که می تواند به قهر دائم یا به آشتی پایدار تبدیل شود."

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

هدیه 84 میلیونی مرتضوی به یکی از شاکیان پرونده کهریزک

رئیس هیات تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی با انتقاد از ادعاهای مطرح شده از سوی مرتضوی، تمام حرف‌های وی را دروغ و کذب خواند و گفت: وی متهم به فساد مالی و تخلفات غیر قانونی در انتصاب‌ها است و برای فرار از این اتهامات به هر دستاویزی چنگ می‌زند.

علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره اظهارات جدید مرتضوی رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اینکه عدد اعلامی درباره تعداد نمایندگان دریافت کننده کارت هدیه از سوی محجوب دروغ است و به منظور ابهام آفرینی، عدد 37 ذکر شده است،‌ افزود: مرتضوی به دنبال مطرح شدن است؛ تحقیق و تفحص جنبه شخصی ندارد و انجام این کار به دلیل دعوای من با وی نبوده است.

نماینده مردم تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: اکنون تنها باید راه دادگاه را به مرتضوی نشان داد و از هرگونه پاسخ امتناع کرد تا در دادگاه به این گونه‌ اکاذیب رسیدگی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با انتقاد از اینکه مرتضوی به نشر اکاذیب روی آورده است، درباره اظهارات مرتضوی مبنی بر تلاش محجوب برای در اختیار گرفتن اسنادی از یکی از نمایندگان با هدف تخریب وی، تاکید کرد: رئیس سابق تامین اجتماعی تاکنون هیچ سندی برای ادعاهای خود مطرح نکرده است، ما حتی نمی‌دانستیم در لیست‌هایی که در اختیار مرتضوی قرار دارد چه کسانی هستند که بخواهیم به خاطر یک نفر از آنها، از برخی تخلفات تحقیق و تفحص چشم پوشی کنیم.

زونکن اسناد دوره مجلس ششم هیچ‎گاه مورد بررسی قرار نگرفت

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ درباره انتقاد مرتضوی مبنی بر آنکه هیچ گزارشی از تحقیق و تفحص از دوره‎‎های گذشته به دلیل منافع شخصی تنظیم نشده و زونکن اسناد دوره مجلس ششم هیچ‎گاه مورد بررسی قرار نگرفت، تصریح کرد: در دوره هشتم مجلس، تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از سال 80 تا 88 به تخلفات سازمان تامین اجتماعی رسیدگی کرد به گونه‌ای که در این گزارش همه پاداش‌ها و مبالغ را بررسی کردیم اما درباره زونکن‌های مجلس ششم سندی ارایه و مشاهده نشد.

وی، یادآور شد: مرتضوی برای انتخاب همسر خودش در بدنه سازمان تامین اجتماعی از جیب این سازمان هزینه‌هایی را پرداخت کرده که بهتر است به این واقعیات پاسخ دهد؛ وی متهم به فساد مالی و تخلفات غیرقانونی در انتصاب‌ها بوده و بهتر است در دادگاه به روشنی به این موارد پاسخ دهد.

وی یادآور شد: اگر مرتضوی به حرف‌های خود اطمینان دارد پس چرا طی جلساتی که اعضای تحقیق و تفحص با وی برگزار کردند چنین ادعاهایی را مطرح نکردند و حال که می‌داند تحقیق و تفحص به پایان رسیده است می‌خواهد با حاشیه سازی، تخلفات وی محو گردد.

آماده رسیدگی به تخلفات خود در دادگاه هستم

محجوب، در رابطه با واگذاری خانه‌ای از سوی تامین اجتماعی به وی،‌ افزود: این‌ حرف‌ها مفهوم ندارد؛ اگر همه این ادعاها واقعیت داشته باشد هیچ ایرادی ندارد به تخلفات من نیز در دادگاه رسیدگی شود؛ به طور حتم تکیف یاعدم تکلیف و ارائه سند یا عدم سند برای وی تفاوتی ندارد و آنچه که مسلم است مرتضوی نه قانع می‌شود و نه پاسخ‌ها را معتبر می‌داند.

وی تاکید کرد: وقتی هیچ وجهی به من داده نشده و مدیر وقت نیز آن را تایید می‌کند بنابراین لزومی ندارد مرتضوی مرتب از موضوعاتی حرف بزند که سر تا پا دروغ و کذب است؛ اصلا فرض کنید به کار من ایراداتی وارد است این مهم چه ربطی به تحقیق و تفحص دارد، مرتضوی درصدد است با ورود به مسایل فرعی اسناد منتشر شده را نادیده بگیرد.

هدیه 84 میلیونی مرتضوی به یکی از شاکیان پرونده کهریزک

نماینده مردم تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم،‌ با بیان اینکه تمام این ادعاها را در دادگاه پاسخ می‌دهم، یادآور شد: مرتضوی به یکی از شاکیانی که در پرونده کهریزک شکایت خود را از وی پس گرفت، مبلغ 84 میلیون تومان از جیب سازمان تامین اجتماعی به عنوان تشکر پرداخت کرد؛ موضوع پرونده کهریزک ارتباطی با پرونده سازمان تامین اجتماعی ندارد بنابراین بهتر است مرتضوی به چنین تخلفاتی پاسخ دهد.

محجوب با یادآوری اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی بارها تاکید کردند در تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به هیچ‌کس رحم نکنید و تمام تخلفات را اعلام کنید، افزود: مرتضوی در جلساتی که با اعضای کمیته تحقیق و تفحص برگزار شده بود مدعی بودند که اسناد را به شرطی در اختیار قرار می‌دهد که هیچ‌یک افشا نشود درحالی که اعضا از این شرط امتناع کرده و به صراحت به وی گفتند ما تمامی اسناد را منتشر خواهیم کرد.

نماینده مردم تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم،‌ گفت: مرتضوی برای فرار از اتهام خود به هر دستاویزی چنگ می‌زند،‌ به طور حتم اگر وی تمایلی به ارایه لیست به من را نداشت می‌توانست لیست را در اختیار دیگر اعضای کمیته قرار دهد. به نظر می‌رسد مرتضوی باید برای دفاع از خود در دادگاه آماده باشد و با مطرح کردن چنین موضوعاتی از اتهامات خود فرار نکند.

تلاش مرتضوی برای دریافت پاداش 60 میلیون تومانی خود از سازمان تامین اجتماعی

وی با انتقاد از پاداش‌هایی که مرتضوی برای خود در نظر گرفته بود،‌ افزود: مرتضوی برای خود پاداشی 60 میلیون تومانی در نظر گرفت که این پاداش نیز ابلاغ شده بود اما اعضای کمیته مانع از پرداخت این مبالغ به وی شدند، با وجود آنکه مرتضوی چنین رقمی را تکذیب کرد اما روز بعد از اعلام این تکذیبیه، با مدیرعامل وقت تماس گرفت و پیگیر پرداخت پاداش خود بود.

محجوب، یادآور شد: تمام اتهاماتی که مرتضوی به مجلس نهم وارد می‌کند کذب محض است، زیرا مجلس نهم همواره در صدد برکناری وی بوده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: مرتضوی برخی اسناد را در منزل خود دارد در حالی این کار خلاف است،‌ به طور حتم بردن اسناد سازمان به منزل، حتی اگر رونوشت یا کپی آن نیز باشد دارای اشکال است؛ در هر صورت تمام ادعای مطرح شده از سوی وی را در دادگاه جواب خواهیم داد و مرتضوی نیز به جای فرار از اتهامات اسناد خود را در دادگاه منتشر کند./

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال amirabbas2011 آواتار ها
    تشکر شده 1,647 بار در 536 ارسال

توافق تلفنی ظریف و اشتون

وزیر خارجه ایران و رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپایی توافق کردند گفت‌وگوهای کارشناسی پس از تعطیلات میلاد حضرت مسیح(ع) از سر گرفته شود.

به گزارش فارس، در تماس تلفنی بعدازظهر امروز یکشنبه کاترین اشتون با محمد جواد ظریف آخرین وضعیت و نتایج مذاکرات کارشناسی جمهوری اسلامی ایران و1+5 در ژنو مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این گفت‌وگوی تلفنی قرار شد طرفین به رایزنی های خود ادامه داده و بعد از تعطیلات میلاد حضرت مسیح مذاکرات کارشناسی جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 از سر گرفته شود.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید amirabbas2011 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال

کد خبر: ۱۷۳۶۵۶
    ۰۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۷

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه در تازه‌ترین گزارش فیسبوکی خود، از آغاز مجدد مذاکرات کارشناسی با 1+5 از ابتدای هفته آینده خبر داده است.

به گزارش فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران تازه‌ترین گزارش خود را در مورد تازه‌ترین تحولات دستگاه دیپلماسی منتشر کرد. در این گزارش آمده است:

دیروز میزبان خانم «اما بنینو» وزیر امور خارجه ایتالیا بودم. او اولین وزیر خارجه اروپایی است که در چندسال گذشته به ایران سفر کرده است. خانم بنینو را دوبار قبلا ملاقات کرده بودم و چند بار هم تلفنی صحبت کرده بودم. زن بسیار فعال و شجاعی است. مواضع او در مخالفت با جنگ بسیار قابل احترام هستند. خانم بنینو مانند بسیاری دیگر از دولتمردان اروپا و سایر نقاط دنیا معتقد است که انتخابات ریاست جمهوری و سیاست خارجی دولت جدید، به ویژه تفاهم ژنو، شرایط جدیدی را در سطح منطقه و حتی جهان ایجاد کرده است. واقعیت این است که هنوز تفاهم ژنو اجرایی نشده است ولی فضای روانی ضدایرانی شکسته و شرکت های خارجی که تا سه چهارماه قبل حاضر نبودند حتی با طرف های ایرانی گفتگوی تلفنی داشته باشند، اکنون برای حضور در ایران رقابت می کنند. به یاری خدا و با حمایت مردم خوب از سیاست های دولت تدبیر و امید، در چندهفته آینده وزرای بیشتری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به تهران می آیند.

دیشب همچنین مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 بعداز چند روز مذاکره سخت و سنگین برای تعطیلات کریسمس تا هفته آینده متوقف شد. در تماس تلفنی خانم اشتون پس از مرور بر مهمترین موضوعات بحث توافق کردیم که مذاکرات کارشناسی اول هفته آینده از سرگرفته شود. همانگونه که قبلا هم چندین بار خدمت شما عرض کرده ام تمامی مراحل مذاکرات دشوار و پرپیچ وخم و پرفرازونشیب خواهد بود و ضرورت صبر و حوصله و دقت و هوشیاری در همه مراحل ضروری است. همکاران ما مذاکرات را با حسن نیت کامل و با هدف رسیدن به تفاهم ادامه می دهند و در تمامی مراحل با دقت از عزت، حقوق و منافع مردم بزرگ ایران حراست و پاسداری خواهند کرد.

موضوع دیگر، تصویب قطعنامه جهان عاری از خشونت و افراط در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود(که مخفف انگلیسی آن WAVE یا «موج» است.) این قطعنامه بر اساس پیشنهاد ریاست محترم جمهوری در سخنرانی مهم شان در مجمع عمومی، توسط همکاران ما در نمایندگی ایران در ملل متحد تدوین و با سایر هیئت ها مذاکره شده بود. اهمیت این پیشنهاد و استقبال جهانی از آن، خنثی کردن پروژه گسترده امنیتی سازی ایران و ایجاد فضای ایران هراسی، اسلام هراسی و شیعه هراسی در سطح جهان است که توسط بدخواهان ایران در سال های گذشته و با سرمایه گذاری فراوان شکل گرفته بود. همانطور که ریاست محترم جمهوری در آغاز کار و در تبیین اصول برنامه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید اعلام کرده بودند، خنثی کردن برنامه امنیتی سازی ایران از مهمترین اولویت های ماست که با جدیت دنبال شده و آثار وسیعی داشته که برخی از ناظران خارجی آن را یک زلزله در منطقه و در سطح روابط جهانی قلمداد کرده اند. بهت و سردرگمی و عصبانیت نتانیاهو و دیگران از همین واقعیت است و هم چنین استقبال گسترده دوستان ایران و دیگران. توجه به تصویر کلان ضرورتی غیرقابل انکار برای فهم این تحول و ابعاد آن است.

امیدوارم گزارش بعدی را با فاصله کمتری تقدیمتان کنم. خدانگهدار.
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 156 بار در 49 ارسال

کد خبر: 80963257 (3730181) | تاریخ خبر: 01/10/1392 | ساعت: 18:12|
    نسخه چاپی | ارسال به دوستان

تصمیم گیری درباره قیمت خوراک پتروشیمی ها در جلسه امروز کمیسیون صنایع

تهران - ایرنا - تصمیم گیری درباره قیمت خوراک پتروشیمی ها از مهمترین مباحث امروز (یکشنبه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس بود.

ˈموید حسینی صدرˈ عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در جلسه امروز مقرر شد خوراک گاز بین 12 تا 14 سنت قیمت گذاری شود.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد خوراک مایع پتروشیمی ها 90 درصد قیمت فوب خلیج فارس باشد و نفت خام تحویلی به پالایشگاه ها هم به 95 درصد قیمت صادراتی ارائه شود.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد وزارت نفت و شرکت ملی پتروشیمی از سرمایه گذاری ها در این بخش حمایت کرده و برای پرداخت وام به پروژه های مرتبط از سوی بانک ها تضمین لازم داده شود.

وی همچنین از موضوع استیضاح محمدرضا نعمت زاده در مجلس اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: در جلسه امروز کمیسیون صنعت و معدن بحثی در این زمینه مطرح نشد.

مشاور عالی فرمانده سپاه: اگر دولت بخواهد انقلاب را از مسیر خودش خارج کند، سپاه در آن جا به وظیفه خودش عمل می‌کند

گزیده گفتگو نسیم با سردار جوانی در زیر می آید:

● در دولت کنونی نیز به همین شکل بوده بدین معنا که اصل بر حمایت، پشتیبانی و یاری کردن دولت است که این وظیفه سپاه بوده اما طبیعی است که همانند 3 سال گذشته اگر بخواهد جایی اتفاقی رخ دهد که آن اتفاق زمینه و بسترهایی را فراهم کند برای اینکه روحیه ی انقلابی در جامعه ما ضعیف و کمرنگ شود و انقلاب از مسیر خودش خارج شود، طبیعی است که سپاه پاسداران در آن جا به وظیفه خودش عمل می‌کند.

● در فتنه ۸۸ داستان، داستان براندازی است. براندازی توسط کسانی که زمانی در انقلاب سابقه خوبی دارند ولی دچار استحاله شدند... سپاه وقتی که با چنین مسئله‌ای مواجه می‌شود که انقلاب با توطئه‌ای از جنس فتنه مواجه است٬ قطعا ورود پیدا خواهد کرد.

● شخصی به نام موسوی سخنانی را می‌زند که زمانی در انقلاب اسلامی، نخست وزیر و مورد حمایت نیروهای انقلابی بوده است و قاعدتا فتنه به دست کسانی به وجود می‌آید که سابقه خوبی را در عقبه خودشان دارند.

● نظام اسلامی رافتش آن قدر بالا است که امروز ما یک پررویی را در فتنه گران می‌بینیم که بدنبال این هستند که کروبی آزاد شود.

● نقش سپاه در مسائل سوریه نقش هدایت و کمک کردن با بهره گیری از تجاربی که اندوخته خودمان بوده می‌باشد. آموزش ۱۰ هزار نیروی مردمی شاید مهم‌ترین خدمتی بود که ملت ایران با تجارب خود به مردم سوریه کرد.

● باید خطوط قرمزی که آقا فرمودند تا اخر رعایت شود و اگر طرف‌های مقابل خواستند از این خطوط عبور کنند ما باید از این توافقنامه خارج شویم.

● مردم این انتظار را نداشتند که گزارش ۱۰۰ روزه سبک و سیاق مناظره‌ای، انتقادی و تبلیغاتی را داشته باشد.

● برخی از مسئولین باید از اوباما و همسرش این مطلب را درس بگیرند که گفتند ما به دخترمان تا به سن ۱۸ سالگی نرسند اجازه ورود به فیس بوک را نمی‌دهیم.

وقتی مرتضوی در خانه متهم ریمیل پیدا کرد!

ماشاالله شمس الواعضین در گفت و گویی خاطراتی از سعید مرتضوی نقل کرده است.
    ماشاالله شمس الواعضین در گفت و گویی با هفته نامه آسمان،خاطراتی از سعید مرتضوی نقل کرده است.

در بخشی از این گفت و گو آمده است:«جالب است بگویم هر شخصی که در دستگاه قضایی کشور در معرض دیدار (ولو یک بار) با مرتضوی بوده از خاطرات سرشاری در مورد نوع رفتار غیردانش محور و رفتار خصلتی سعید مرتضی سخن می گوید.

این خاطرات آنقدر زیاد است که ناباورانه است. من چند تا مثال به دلیل آن که مهم است که اینها در بخشی از تاریخ مطبوعات ثبت شود، مطرح می کنم؛ آقای مرتضوی در حالی که من را محاکمه می کرد، مدیر مسئول روزنامه جامعه آقای جلایی پور را صدا می زند؛ آقای جلایی پور نقل می کند که مرتضوی به او گفته تو از خانواده شهدا هستی، رابطه ات با شمس الواعظین قطع کن، ما در خانه شمس الواعظین
    "ریمیل" پیدا کرده ایم.

دکتر جلایی پور می گوید به مرتضوی گفتم شما حق نداشتید این کار را بکنید؛ "ریمیل" یک وسیله یک وسیله آرایشی خانم ها است، مرتضوی می گوید ن
    ه "ریمیل" شمس الواعظین به کامپیوتر وصل می شود. این اتفاق مربوط به زمانی است که تازه "ایمیل" راه افتاده بود. این رفتار مرتضوی از آنجا بود که در همان روزهای اول راه افتادن شبکه های اجتماعی وقتی دیدند من "ایمیل" دارم حساس شده بودند.

این اتفاق کافی است که نشان دهد کسی که در عالی ترین منصب قضا در امر مطبوعات نشسته از فرآورده های عصر انفجار اطلاعات و تکنولوژی مربوط به آن مطلع نیست. به همین دلیل دچار مخمصه و اشکال می شود و علاوه بر لکنت زبانی دچار لکنت رفتاری نیز می شود.»

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 17 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها