نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2110 از 5202 نخست ... 11101610201020602100210721082109211021112112211321202160221026103110 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21,091 به 21,100 از 52011

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    فارس گزارش میدهد

تعطیلی وزارت در ایام نوروز/قیمت میوه دو برابر نرخ مصوب شد

در حالیکه مصوب شده بود قیمت پرتقال کیلویی 1500 تومان و سیب 1600تومان با نظارت سازمان حمایت در ایام عید عرضه شود اما در حال حاضر قیمت این میوهها دو برابر شده و سایر میوهها نیز افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، طی یک هفته گذشته قیمت انواع مرکبات در بازار دو برابر افزایش یافته و قیمت سایر میوهها نیز افزایش زیادی داشته است. پیش از این ستاد کنترل تنظیم بازار مصوب کرده بود با ذخیرهسازی 100هزار تن میوه در کشور و توزیع تدریجی آن در ایام عید قیمت در بازار متعادل شود. مصوب شده بود هر کیلوگرم پرتقال 1500 و سیب 1600تومان در بازار عرضه شود.

گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است در سطح شهر تهران یک کیلوگرم پرتقال 3200تومان، سیب2500تومان، کیوی 2500تومان، موز 5500تومان، عرضه میشود.

همچنین قیمت گوجهفرنگی نیز به کیلویی 4500تومان رسیده است.

گزارش خبرنگار فارس حاکی است قیمت میوه در شهرهای کشور نیز افزایش قابل ملاحظهای داشته است بر اساس این گزارش در سطح شهر اردبیل قیمت پرتقال تامسون 3000تومان، سیب قرمز 2000تومان، لیموشرین 2000تومان، گوجهفرنگی 5000تومان و موز 5500تومان و کیوی 3000تومان به فروش میرسد. در این میان قیمت انواع سبزی نیز رشد چشمگیری داشته است، در سطح شهر اردبیل قیمت یک کیلو کاهو 3500تومان، کلم 2000تومان ، خیار 3500تومان و سبزی خوردنی نیز کیلویی 2000تومان به فروش میرسد.

به نظر میرسد در تعطیلی ایام نوروز نظارت بر قیمت محصولات نیز تعطیل شده است، یکی از فروشندگان میوه به خبرنگار فارس، گفت: یک کیلوگرم کاهو را 900تومان از میادین ترهبار خریداری میکند و به قیمت 3500تومان به مردم میفروشد.

همچنین بر اساس فاکتور ارائه شده قیمت یک کیلوگرم سیر خریداری شده از میدان ترهبار 6500تومان بود که به قیمت 10000تومان توسط این فروشنده به فروش میرفت.

پیش از این سازمان تعزیرات تأکید کرده بود که در ایام عید به قیمت میوههای عرضه شده در بازار نظارت جدی خواهد داشت تا با نرخ مصوب به فروش رود اما در این میان عدم نظارت بر توزیع کافی میوهها نیز دلیل دیگری بر افزایش قیمت بوده است.

علی حاجفتحعلی دبیر اتحادیه بارفروشان در خصوص دلیل افزایش قیمت میوه در بازار به خبرنگار فارس گفت: توزیع میوهها از سردخانههای کشور به بازار طی چند روز گذشته تعطیل بوده است و به همین دلیل عرضه در بازار کمتر شده و قیمت بالا رفته است.

حاج فتحعلی در خصوص دلیل تعطیلی توزیع میوه گفت: به هر حال کارگران سردخانهها در ایام عید تمایل دارند در کنار خانوادههایشان باشند و به این دلیل توزیع در طی چند روز گذشته متوقف شده بود اما از فردا توزیع دوباره میوه آغاز خواهد شد اما عامل سومی نیز برای دلیل افزایش قیمت میوه به ویژه مرکبات متصور است و آن فسادپذیری این میوهها به دلیل آبدار بودن آن است. پیش از این کارشناسان هشدار داده بودند که به دلیل آبدار بودن مرکبات امسال که حتی وزن آنها در برخی موارد بیش از 1.3کیلوگرم بود احتمال فساد آنها را بیشتر میکند.

آنها گفته بودند در یک ماه مانده به ایام عید مرکبات انبار شده در سردخانهها بالاجبار باید به بازار بیایند اما امکان نگهداری آن بعد از عید نخواهد بود و به همین دلیل قیمت مرکبات در چند روز مانده به عید پایینتر اما بعد از عید بالاتر خواهد رفت.

به هر حال سریال تکراری تعطیلی نظارت بر بازار همچنان ادامه دارد و به رغم اینکه در سال جاری از مزیت نسبی زیادی نسبت به سالهای گذشته در تولید میوه برخوردار هستیم تا جایی که واردات میوه برخلاف سالهای گذشته وجود نداشت اما این حلاوت و شیرینی در غیاب نظارت بر قیمتها و توزیع باز هم به کام مردم تلخ شد اما امیدواریم با آغاز به کار ادارات مأموران تعزیراتی و متولیات توزیع به فکر مردم باشند.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    روسیه از آمریکا درخواست کردند تا جلسات مشورتی درباره موضوع استقرار سامانه موشکی در اروپا برگزار کند.

کارشناسان سیاسی در این باره اعلام کردند این درخواست روسیه نشان دهنده آن است که تغییر در برنامه های سامانه موشکی آمریکا می تواند به رفع اختلافات طولانی مدت میان دو کشور در خصوص برنامه سامانه موشکی منتهی شود.

از زمانی که آمریکا برنامه های جدید خود را در خصوص نصب سامانه های ضد موشک در آلاسکا و همچنین لغو طرح نصب سامانه های رهگیری جدید در مرکز اروپا اعلام کرده، لحن انتقادی روسیه که در ابتدا بسیار تند بود تا حدی ملایم شده است.

بـه گـزارش خبرگـزاری رویترز از مسکو، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه طی دیدار با «چاک هیگل» همتای آمریکایی خود در مسکو در این باره گفت خواستار برگزاری گفتگوهای منظم با واشنگتن در خصوص این سامانه است.

«آناتولی آنتونوف» معاون «شویگو» نیز در این باره گفت: «ما به دستیابی به پیشرفتهای بیشتر در زمینه دفاع موشکی اروپا بسیار علاقه مند هستیم. وزیر (دفاع روسیه) پیشنهاد ازسرگیری مشاوره های منظم را در خصوص این موضوع میان معاونان وزرای دفاع دو کشور مطرح کرد.»

این گفتگوها به احتمال زیاد میان «آنتونوف» و «جیمز میلر» معاون وزیر دفاعآمریکا برگزار خواهد شد.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    وزارت نفت خواستار عدم واگذاری هلدینگ خلیج فارس است
    به گزارش خبرگزاری پانا رئیس سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: واگذاری شرکت های پتروشیمی در قالب اصل٤٤ قانون اساسی تاکنون نتایج مثبتی داشته و سبب رشد ، توسعه و پویائی این صنعت شده است.
    رحیم احمدوند تصریح کرد: بازار سرمایه نیز همگام با واگذاری های انجام شده در چند سال گذشته رونق خوبی را تجربه کرده و سهم پتروشیمی ها در رونق بورس و افزایش معامله ها نشان دهنده اهمیت شرکت های پتروشیمی در توسعه اقتصادی ایران است.
    وی افزود: با واگذاری هلدینگ خلیج فارس سهم صنعت پتروشیمی در کل واگذاری های انجام شده افزایش قابل توجی خواهد یافت و با توجه به این که بستر لازم برای واگذاری شفاف سهام این مجموعه عظیم در بورس ایجاد شده ،امیدواریم عرضه سهام این هلدینگ به عنوان بزرگترین واگذاری سهام در قالب اصل ٤٤ موجب تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی و نیز بازار سرمایه ایران شود.
    وی ادامه داد: خصوصی شدن واحدهای پتروشیمی گامی مثبت برای توسعه پتروشیمی است و همزمان با تحقق اصل ٤٤ قانون اساسی باید شرایط رشد صنعت پتروشیمی را فراهم کرد.
    احمد وند در مورد واگذاری سهام شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواستار باقی ماندن این شرکت در مجموعه خود و عدم واگذاری آن هستند و این درخواست نیازمند کسب مجوزهای قانونی بوده و سازمان خصوصی سازی نیز در حال بررسی این درخواست است.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    خروج بی رویه چرم از کشور توسط چینی ها

سرمایهگذاران چینی پنج کارخانه در چرمشهر تهران را اجاره کردهاند و از طریق حمایت دولتی و پشتیبانی ارز قوی خارجی پوست موردنیاز صنعت چرم ایران را در حجم بسیار زیاد از کشور خارج کرده و برای فرآوری به چین انتقال میدهند.

دبیر انجمن صنایع چرم از خروج بی رویه چرم از کشور توسط چینی ها خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجیدی دبیر انجمن صنایع چرم با انتقاد از خروج بیرویه مواد اولیه صنعت چرم از کشور گفت: حضور سرمایهگذاران چینی در حوزه چرمشهر تهران باعث شده تا آنها به واسطه حمایت دولت چین، مواد اولیه مورد نیاز صنعت چرم داخلی به ویژه پوست را از کشور خارج کنند.

مجیدی افزود: سرمایهگذاران چینی پنج کارخانه در چرمشهر تهران را اجاره کردهاند و از طریق حمایت دولتی و پشتیبانی ارز قوی خارجی پوست موردنیاز صنعت چرم ایران را در حجم بسیار زیاد از کشور خارج کرده و برای فرآوری به چین انتقال میدهند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

کره شمالي ارتش خود را در حال آماده باش جنگي قرار داد

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: کره شمالی روز سه شنبه ارتش خود را در حالت آماده باش جنگی قرار داد و از واحدهای ویژه راهبردی خواست خود را برای حملات احتمالی به آمریکا ، جزایر گوام و هاوایی در اقیانوس آرام آماده کنند.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

استقبال چشمگیر مردم آمریکا از منشور کوروش

گروه فرهنگي: با گذشت دو هفته از آغاز تور نمایش «منشور کوروش» در آمریکا از ۱۹ اسفند، استقبال شهروندان شهر واشینگتن، پایتخت آمریکا از این اثر تاریخی منحصر به فرد که در گالری «اسمیت سونیان سالکر» به نمایش درآمده، چشمگیر بوده است.

به گزارش واشینگتن پست، منشور کوروش بزرگ به عنوان یکی از گنجینههای ارزشمند موزه بریتانیا به مدت دو ماه در در این گالری در معرض دید عموم قرار میگیرد و سپس به مدت شش ماه در موزههای چهار شهر هیوستون، نیویورک، سانفرانسیسکو و لسآنجلس به نمایش درمیآید. «جولیان ریبی»، مدیر گالری اسمیت سونیان سالکر با اشاره به بازدید روزانه هزاران نفر از منشور کورش، رفتار کوروش در اعطای آزادی دینی به اتباع سرزمینهاي فتح شده و به رسمیت شناختن خدایان آنها را نمونه خوبی برای حکمرانان و متفکران تمامی دوران میداند و یکی از اهداف اصلی نمایش این اثر تاریخی منحصر به فرد را مطلع کردن مخاطبان آمریکاییها از خدمات خارقالعاده ایرانیها به تاریخ بشریت اعلام کرده است.

این برای نخستین بار است که منشور کوروش در آمریکا نمایش داده میشود؛ هرچند نسخهای از آن به عنوان یکی از نخستین اسناد تاریخی در حمایت از آزادی و مداراگری دینی و فرهنگی در ساختمان سازمان ملل در نیویورک نصب شده است. این اثر تاریخی منحصر به فرد که در سال ۱۸۷۹ به وسیله «هورمزد رسام»، دیپلمات و باستانشناس انگلیسی در بین النهرین کشف شد، قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال دارد و تاریخدانان از آن به عنوان نخستین اعلامیه حقوق بشر نام میبرند.

موزه بریتانیا دو سال قبل منشور کوروش را به موزه ملی ایران امانت داده بود. منشور حقوق بشر کوروش که با نام «استوانه کوروش» نیز شناخته میشود، از جنس سفال است و در سال ۵۲۹ پیش از میلاد ساخته شده و روی آن داستان فتح بابل به وسیله کوروش و فرمان وی برای آزادی همه بردگان و اسیران در بابل و بازگشت آنها به سرزمین هایشان به خط میخی نوشته شده است. دور تا دور این استوانه سفالین که ۲۳ سانتیمتر طول و ۱۱ سانتیمتر عرض دارد، در حدود ۴۰ خط به زبان میخی بابلی، فرمانهای کوروش حک شده است.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

سوريه؛ ۲۰۰۰ كشته فقط در ۲ روز

گروه بينالملل: یک منبع نظامی حكومت سوریه اعلام کرد که ارتش ظرف دو روز گذشته بیش از دو هزار نفر از مخالفان مسلح را کشته است.
    به گزارش فارس، تمام گروههای مسلحی که در شمال دمشق فعالیت دارند، در محاصره یگانهای ارتش سوریه قرار دارند تا مانع فرار آنها به مناطق دیگر شوند و ارتش خود را برای حمله نهایی آماده میکند. اين منبع نظامی سوری تاکید کرد: منطقه میدعه از جمله مناطقی به شمار میآید که مرکز تجمع افراد مسلح جدیدی به شمار میآید که از دوما و حرستا و زملکا و دیگر مناطق غوطه شرقیه در دمشق وارد منطقه عدرا شدهاند تا خود را برای نبرد این منطقه و تصرف آن آماده کنند.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

رونالدو پیراهنش را با بازیکن رژیم صهیونیستی عوض نکرد

رونالدو در پایان بازى پرتغال با رژیم صهیونیستی، حاضر به تعویض پیراهنش با بازیکن تیم این رژیم نشد.

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از سایت شبستان، «کریستیانو رونالدو» کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال و بازیکن تیم رئال مادرید در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره ورزشی مبنی بر این که «شما در خاک اسرائیل هستید یا فلسطین؟» گفت: من در خاک فلسطینم.

رونالدو همچنین در پایان بازی، زمانی که بازیکن تیم رژیم صهیونیستی برای تعویض لباس به او نزدیک میشد به او اهمیتی نداد و حاضر نشد لباسش را با بازیکن تیم این رژیم عوض کند.

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی ارشیا آواتار ها
    تشکر شده 88 بار در 30 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    رونالدو پیراهنش را با بازیکن رژیم صهیونیستی عوض نکرد

رونالدو در پایان بازى پرتغال با رژیم صهیونیستی، حاضر به تعویض پیراهنش با بازیکن تیم این رژیم نشد.

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از سایت شبستان، «کریستیانو رونالدو» کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال و بازیکن تیم رئال مادرید در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره ورزشی مبنی بر این که «شما در خاک اسرائیل هستید یا فلسطین؟» گفت: من در خاک فلسطینم.

رونالدو همچنین در پایان بازی، زمانی که بازیکن تیم رژیم صهیونیستی برای تعویض لباس به او نزدیک میشد به او اهمیتی نداد و حاضر نشد لباسش را با بازیکن تیم این رژیم عوض کند.
    انشالله مسئولان دعوتش میکنن ایران و بخاطر این حرکت انقلابی یه حال اساسی بهش میدن ...:
    ویرایش توسط تست : 2014/07/31 در ساعت 19:36
    رودخانه دل صخره ای را میشکافد نه بخاطر قدرتش بلکه بخاطر پایداریش ..

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ارشیا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,782 بار در 672 ارسال
    برای سالروز تولد آقای هامون،"خسرو شکیبایی"!
    ایسنا: فردا 7 فروردین ماه سالروز تولد 69 سالگی خسرو شکیبایی معروف به هامون سینمای ایران است.

خسرو شکیبایی فارغالتحصیل بازیگری از دانشکدهی هنرهای زیبای دانشگاه تهران، با بازی در نقش کوتاهی در فیلم «خط قرمز» (مسعود کیمیایی، 1361) اولین حضورش را در سینما رقم زد و با «هامون» داریوش مهرجویی در خاطرهها ماندگار شد.

شکیبایی در حدود 40 فیلم سینمایی حضور داشته است؛ که از میان آنها می توان به «دادشاه»، «صاعقه»، «دزد و نویسنده»، «رابطه»، «ترن»، «شکار»، «عبور از غبار»، «ابلیس»، «جستوجو در جزیره»، «بانو»، «پرواز را به خاطر بسپار»، «سارا»، «یک بار برای همیشه»، «بلوف»، «پری»، «درد مشترک»، لژیون»،«عاشقانه»، «خواهران غریب»، «سایه به سایه»، «سرزمین خورشید»، «روانی»، «زندگی»، «میکس»، «کاغذ بیخط»، «دختری به نام تندر»، «مزاحم»، «صبحانهای برای دو نفر» ، «نسکافه داغ داغ» ،«دلشکسته» و «حیران» اشاره کرد.

این بازیگر که دریافت سه سیمرغ بلورین و یک دیپلم افتخار را از این جشنواره در کلکسیون افتخاراتش دارد، در هشتمین دورهی جشنواره فجر به خاطر فیلم«هامون» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را گرفت، سالها بعد به خاطره فیلم «کیمیا» دوباره این سیمرغ را به خانه برد و سومین سیمرغ خود را هم را برای بازی در فیلم «سالاد فصل» گرفت. از آخرین افتخارات شکیبایی هم دریافت دیپلم افتخار برای فیلم «اتوبوس شب» بود.

خسرو شکیبایی میگفت: «مردم بدون من، همیشه مردماند؛ من اما بدون مردم، مُردهام.»

این بازیگر سینما و تئاتر ایران در گفتوگویی که در سال 74 در هفتهنامهی «سینما ویدئو» داشت، دربارهی تماشاگران فیلمهایش این جملات را مطرح کرد و گفته بود: «ما ماحصل نیروی ذهنی و خاطرات عزیز مردم هستیم. هنر بدون مردم مثل درخت بدون ریشه است بازیگر بدون تماشاگر یعنی هیچ.»

*** از روزهای آغاز به کار برای تئاتر و سینما و کمکاری این روزها

شکیبایی میگفت:«مگر حالا کم کارم؟ اگر شما در پی پاسخی کتابی و قراردادی باشید خب البته اولین بار در تاریخ فلان و در کجا برروی صحنه یا جلوی دوربین سینما رفتم. اما راستش را بخواهید بازیگری گوشهایی همیشگی از زندگی من است، نوعی نوستالژی با غم غربتی آسمانی به طور حتم اگر دوران خاطرات گریز پای کودکی نبود، هرگز هیچ خاطرهایی باقی نمیماند و انسان بدون خاطره نمیتواند عشق و سپس عرفان را دریابد. هنر بازیگری، هنر زیبا زندگی کردن است تا آنجا که انگار در زندگی روزمره بازی میکنم و در فیلمها و نمایشها خود زندگی.»

از چگونگی فعالیت پس از انقلاب

«هر انقلابی یک شروع و یک آغاز است، انگار انقلاب آمده بود تا پلی میان گذشته و آینده بزند در این میان تمام هستی و بودن و شدن ما متعلق به آینده شد حالا هم همان آینده زودرس است و من از این زود رسیدن خوشحالم، به هر حال بعد از انقلاب رنگین کمانی عمیق در زندگی بازیگریم رخ داد و در این منحنی اسامی زیادی از کارهایم برجسته شد.»

آدمهایی که در زندگی هنری سهم داشتند

«من مخلص اولین آموزگاری هستم که مرا خواندن و نوشتن آموخت. ناگفته پیداست که سرنوشت هر آدمی از همان اولین حرف از حروف الفبا برمیگردد، من هرگز مغرور و مسرور به قدرت فردی خود نبوده و نیستم. من خلاصه و چکیده انرژی حس و هوای خالصانه و صادقانه اطرافیان و دوستان خود هستم حرفهای من، هوای مهربانی و عطر درست آنها را دارد و همیشه من معنای ناله لحظههای آنها هستم همین همیشه به یاد آموزگاران عمر طی شده و معلمهای باقی عمرم هستم.»

درباره اولین کار با داریوش مهرجویی

«بارها و بارها از او گفته و میگویم که هر بار به پردههای بکر از اعماق وجود او میرسم دوست من! برروی زمین به این بزرگی چیزی نیست مگر مملویی از انسان و در انسان چیزی بزرگ نیست. من جزیره کوچکی بودم مهرجویی از کرانهایی مرا دید که چشم هر کاشفی به آن سو بینا نبود شاید هم که لولویی نداشت و ما پنداشتیم که نوراعلی نور بود به هر حال اگر مهرجویی نبود با آنسوی این روزگار روز مرگی، همچنان گم و ناپیدا مانده بودم.»

درباره «سارا»

«بحث در مورد نکات فنی و حرفهای و هنری فیلم «سارا» از ما ساخته نیست، از آن همه فن حریفان بازار نقد و بحث و گفتگوهای فنی و حرفهای باید پرسید. اما در مورد بازیگری من در فیلم «سارا» باید عرض کنم که اصل برای من بازیگریست. اصل پیداکردن دورنیترین لایههای انسان در این مرداب انسانی حالا چرا به نظر شما گشتاسب نقشی منفی داشته یک سوال مطرح میشود. « جدا از تلقی من از بازیگری و نقش» گشتاسب در پی نفی و انفعال چه اندیشه و کاری بوده است؟ منکر چه بود؟ در پی چه؟ محصولی از دسترنج دروغ و بدی بود که به زعم شما منفی شد یا هست اگر خوب به او کارها و حرفهایش نگاهی دیگر بیندازیم، میبینم که او هم آدم است آدمی که تقدیر او را تنها گذاشته است او نماد یک انسان درگیر با خود و پیرامون خودش است. ما بارها شاهد لبریختگی انسان وآشفتگی درونی او هستیم در ضمن از کجا معلوم که ما «خسروشکیبایی» همچون به خلوت میرود، آن روی سکه خودش را آشکار نکند مگر «خسروشکیبایی» همیشه خوب است و همیشه عاشق، صادق و دوست داشتنی است. شاید گشتاسب بینقاب ترین شکل از خود، خود من باشد درگیر، حساس، شایسته دوست داشتن و اندکی تلخ، تلخ چون لحظات بی امان درد و تنهایی و سرشار از سوءتفاهم.»

اولین کار در سینما یا تئاتر

«هرگز در میان «تنها» تنها نبودهام، حتی در خلوت، خوبی آب و گل آدمی به همین است که میل گرویدن به هم فکر، به دوست، به همسایه و رفیق و عزیز دارد.»

«پری» و یک دید تازه در سینما به مذهب و هنر و عارف روشنفکر

«عارف روشنفکر؟ عارف کجا و روشنفکر کجا؟اگرچه وقتی که به روشنی برسی فکر عرفان محض میشود اگرچه وقتی گرویده به نور خالص خیره شود، روان همان صافی درون میشود پس معنا در وقت و موسوم و داشتن آن است و لاغیر چه صاحب آن دیده و دل میتواند هم عارف باشد، هم عامی... هم دارا باشد هم ندار... هم تو باشی و هم او... هم داداشی، هم پری... اگرچه نمیتوانم من باشم چرا که من رها از دایره تکرارم... من هم اویم... پس من نه منم. *** رابطه هنر با مردم ما حصل نیروی ذهنی و خاطرات عزیز مردم هستیم. هنر بدون مردم مثل درخت بدون ریشه است بازیگر بدون تماشاگر یعنی هیچ.»

آنچه به آن عاشقی و دوست داری

«ماه، ماه نقرهایی... فروغ نجیب و انسان پر از اعتماد، سهراب گم شده در درون زمان و فردا و گاه قدم زدن در کوچهای که به خانه پدری میرسد به مادر آی مادر! *** ترجیح بین سینما، تئاتر، تلویزیون تئاتر یک راه، تلویزیون یک خانه، سینما یک نشانه است . سه راه... سه خواهر... سه برادر... سه دولت... سه پرستار هر پرستار تیمارگر روح جمعی مردمان.»

دربارهی مردم و تماشاگران آثارت

«مردم بدون من، همیشه مردمند؛ من اما بدون مردم، مردهام.»

هامون

«کامل نوشتهام و کاملتر گفتهام . فکر میکنم هیچ نقطه تاریکی با سایه روشنی از شخص و شخصیت هامون برای اهل نظر باقی نگذاشتهام، اما در یک کلام خیلی ساده عرض میکنم که هامون فلسفیترین کتابی است که هنوز از بوئیدن آن صاحب کلیدهای تازه و تازهتری از گلستان و دریا و نور میشوم...»

اما 28 تیر ماه سال 87 در حالی خبرها مخابره میشد که خبر رسید خسرو شکیبایی، بازیگر «هامون»، «یک بار برای همیشه»، «خانهی سبز» و «روزی روزگاری» از دنیا رفت.
    تا حالا دقت کردی با اینکه خدا میتونه مچتو بگیره ولی همش دستتو می گیره ...

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ساسان از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 31 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 31 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها