نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 4049 از 5202 نخست ... 30493549394939994039404640474048404940504051405240594099414945495049 ... آخرین
نمایش نتایج: از 40,481 به 40,490 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

پاسخ : اخبار

کالاهای ممنوع‌الورود از آمریکا اعلام شد

سازمان توسعه تجارت طی بخشنامه جدیدی، واردات 227 قلم کالا از آمریکا را ممنوع اعلام کرد.

یک مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن اشاره به ابلاغ این بخشنامه‌ به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، گفت: در میان کالاهای ممنوعه وارداتی از آمریکا، واردات ۸۰ کالا از گروه کالایی ۹ و ۱۴۷ کالا از گروه کالایی ۱۰ ممنوع شده است.

این ابلاغیه در پی دستور اخیر محمدرضا نعمت‌زاده - وزیر صنعت، معدن و تجارت - در خصوص ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از ایالات متحده آمریکا صورت گرفته است.

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، پوشاک و متعلقات آن، انواع لوازم التحریر، تمبر، شامپو، فرآوده های آرایش ناخن و اصلاح صورت، اشیاء جشن کریسمس، مجسمه، اشیاء دست ساز از استخوان، دستمال سفره، بامبو یا نخل رونده، تابلو نقاشی و متعلقات آن، اشیاء کلکسیونی و اشیاء عتیقه از کالاهای ممنوعه وارداتی از آمریکا هستند.

همچنین در بین محصولات خوراکی ممنوع‌الورود از ایالت متحده آمریکا می‌توان به انواع چای، سس، سرکه، نمک، انواع آدامس، آب معدنی و آب گازدار اشاره کرد.

تانک و سایر انواع ارابه های زره پوش جنگی، وسایل نقلیه، سینمای خانگی، نوار کاست تصویری، انواع CDو DVD ، مبل، صنایع دستی،‌انواع لامپ، سیگار برگ، توپ بد مینتون، میز بیلیارد، خمیر و نخ دندان، کاغذ توالت، انواع باطری، پشت دری، پاکت و در بازکن از جمله کالاهایی هستند که سازمان توسعه تجارت ممنوعیت ورود آنها از آمریکا را به ادارات استانی خود اعلام کرده است.

http://isna.ir/fa/news/94092312938/%...5-%D8%B4%D8%AF

عضو فعال

روایت سحر قریشی از ملاقات دکتر احمدی نژاد؛
    آقای احمدی نژاد کاریزمای عجیبی دارد/ از وجود ایشان انرژی خوبی گرفتم + فیلم

سحر قریشی بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه دید در شب با اجرای رضا رشیدپور پیرامون دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: من آقای احمدی نژاد را از نزدیک و بر سر سفره افطاری دیدم. خیلی جالب است! من هیچ احساسی به سیاست ندارم. بسیار خنثی هستم. چون سواد آن را ندارم و نمی فهمم، کوچکترین صحبتی درباره سیاست نمی کنم.

به گزارش میدان ۷۲، سحر قریشی بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه دید در شب با اجرای رضا رشیدپور پیرامون دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: من آقای احمدی نژاد را از نزدیک و بر سر سفره افطاری دیدم. خیلی جالب است! من هیچ احساسی به سیاست ندارم. بسیار خنثی هستم. چون سواد آن را ندارم و نمی فهمم، کوچکترین صحبتی درباره سیاست نمی کنم. جالب این است که من فکر می کردم اگر ایشان را ببینم، ایشان برای من با بقیه افراد که سر صحنه ی فیلم برداری می آیند فرقی نخواهد کرد. وقتی آقای احمدی نژاد از یک متر و نیمی من رد شده و به همه ما خوش آمد گفتند، ناخودآگاه و یکدفعه تحت تاثیر کاریزمای ایشان، در همین حال خنده ای بر لبان من آمد و با ایشان احوال پرسی کردم. گویی که ایشان را ده سال است که میشناسم. در حالی که هیچ حسی نسبت به سیاست ندارم، در وجود ایشان یک کاریزمای عجیبی دیدم و از لبخند ایشان لبخند زدم و از وجود ایشان انرژی خوبی گرفتم.

http://72sq.com/83717/%D8%A2%D9%82%D...F-%D8%A7%D8%B2

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال mjtb آواتار ها
    تشکر شده 2,711 بار در 559 ارسال

این نگاه همراه با تاسف، صرفاً به واسطه سطح سواد این چهره‌ها نیست، بلکه به واسطه تاثیرگذاری این چهره‌ها با وجود این سطح سواد محدود است. در واقع نگرانی از بابت کم‌سوادی چهره‌هایی چون قریشی وجود ندارد، بلکه نگرانی از دو میلیون و صد هزار دنبال کننده صفحه اینستاگرام قریشی است که طبیعتاً بخش قابل توجهی از آنها طرفدارانش هستند.
    کد خبر: ۵۵۳۹۱۵
    تاریخ انتشار:
    ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
    -
    14 December 2015

گفت‌وگوی تازه یک بازیگر زن سینما با یکی از مجریان تلویزیون و پاسخ‌های عجیب این بازیگر به برخی از بدیهی‌ترین پرسش‌های قابل تصور در حالی به بحث روز بدل شده که سوای دانش این چهره و نظایر او، موقعیت اجتماعی که با تکیه بر این سطح از سواد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به دست آورده محل تامل است.

به گزارش «تابناک»؛ سحر قریشی در برنامه دید در شب با اجرای رضا رشیدپور با پرسش‌هایی مواجه شد که با صراحت به آنها پاسخ داد و همین موضوع بسیار چالش‌زا بود. سحر قریشی در مواجهه با تصاویر چهره‌هایی که مقابلش قرار می‌گرفت، «کوئنتین تارانتینو» نویسنده، کارگردان و بازیگر سرشناس سینمای آمریکا را نشناخت و همین اتفاق درباره «فرانسیس فوردکاپلو» کارگردان پدرخوانده نیز اتفاق افتاد.

رشیدپور از نشان دادن چهره «فوردکاپلو» به قریشی گفت که این چهره کارگردان سه گانه پدرخوانده است که قریشی این بار «فوردکاپولا» را با آل پاجینو اشتباه گرفت و گفت: «چقدر پیر شده است»، تا در ادامه این بازی، رشیدپور چهره «یوکیو آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را به او نشان دهد و سحر قریشی طبیعتاً این چهره را نیز نشناسد.

مجری برنامه دید در شب از این موقعیت استفاده کرد و به قریشی گفت: «خانم، ایشان آقای وینچستر برنده اسکار بهترین بازیگری هستند. چطور نمی‌شناسید». در ادامه وقتی قریشی کاملاً این گفته رشیدپور را پذیرفت و اصراری بر سوادش ننمود، رشیدپور از شوخی‌اش و دست انداختن این بازیگر سینما و تلویزیون پرده برداشت.

البته این گفت‌وگو، با گفته‌های تاسف آور دیگری نیز همراه بود اما شاید هیچ بخشی تاثربرانگیزتر از دیالوگ‌های فوق نبود؛ دیالوگ‌هایی که نشان می‌دهد سطح سواد عمومی و آگاهی از مسائل روز کشور نزد برخی از چهره‌های مطرح کشورمان تا چه حد پایین است و حتی این چهره‌ها شناختِ حداقلی در خصوص حوزه تخصصی‌شان یعنی سینما نیز ندارند.

این نگاه همراه با تاسف، صرفاً به واسطه سطح سواد این چهره‌ها نیست، بلکه به واسطه تاثیرگذاری این چهره‌ها با وجود این سطح سواد محدود است. در واقع نگرانی از بابت کم‌سوادی چهره‌هایی چون قریشی وجود ندارد، بلکه نگرانی از دو میلیون و صد هزار دنبال کننده صفحه اینستاگرام قریشی است که طبیعتاً بخش قابل توجهی از آنها طرفدارانش هستند.

شاید این حجم طرفدارای و همراهی با چنین چهره‌ای را بتوان در کنار مخاطب محدود نخبگان و نوابغ حال حاضر ایران قرار داد که کتب شناخته شده ترین آنها از چند ده هزار نسخه فزونی نمی‌رود و شاید اگر در چنین فضاهایی حضور یابند، مخاطب‌شان در خوشبینانه ترین برآورد از چندصدهزار تن فزونی نیابد.

یک نگاه کلی به مخاطبان این بازیگر و چهره‌هایی نظیر او به مدد جادوی تصویر یک شبه ره صدساله را پیموده‌اند، نشان می‌دهد که قریب به اتفاق طرفدارانش از طبقه نوجوان و جوان هستند و گروه سنی که علاقمندی‌ها و سبک زندگی امثال قریشی را پی می‌گیرد، در رده سنی 12 تا 25 سال قابل تعریف است.

اما تلخ ترین بخش ماجرا که نمی‌توان از کنارش به سادگی گذر کرد این است که بخشی از این طیف سنی نیز سبک زندگی و معلوماتی شبیه به قریشی دارند. در واقع قریشی را می‌توان در تعداد بیشتری در سطح جامعه تکثیر و مشاهده کرد و اینکه تصور شود این عارضه در این بازیگر محدود شده، یک خیال خام است و واقعیت تلخ در آینده کشور آثار پررنگی خواهد داشت.

این هم ویدئوی به اضافه تابناک دیشب که این بخش از صحبتها توش هست:

http://www.tabnak.ir/fa/news/553777/...8C%D9%87%D8%A7
    ویرایش توسط mjtb : 2015/12/14 در ساعت 12:00

5. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید mjtb از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,010 بار در 230 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها

سحر قریشی بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه دید در شب با اجرای رضا رشیدپور پیرامون دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: من آقای احمدی نژاد را از نزدیک و بر سر سفره افطاری دیدم. خیلی جالب است! من هیچ احساسی به سیاست ندارم. بسیار خنثی هستم. چون سواد آن را ندارم و نمی فهمم، کوچکترین صحبتی درباره سیاست نمی کنم.

به گزارش میدان ۷۲، سحر قریشی بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه دید در شب با اجرای رضا رشیدپور پیرامون دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: من آقای احمدی نژاد را از نزدیک و بر سر سفره افطاری دیدم. خیلی جالب است! من هیچ احساسی به سیاست ندارم. بسیار خنثی هستم. چون سواد آن را ندارم و نمی فهمم، کوچکترین صحبتی درباره سیاست نمی کنم. جالب این است که من فکر می کردم اگر ایشان را ببینم، ایشان برای من با بقیه افراد که سر صحنه ی فیلم برداری می آیند فرقی نخواهد کرد. وقتی آقای احمدی نژاد از یک متر و نیمی من رد شده و به همه ما خوش آمد گفتند، ناخودآگاه و یکدفعه تحت تاثیر کاریزمای ایشان، در همین حال خنده ای بر لبان من آمد و با ایشان احوال پرسی کردم. گویی که ایشان را ده سال است که میشناسم. در حالی که هیچ حسی نسبت به سیاست ندارم، در وجود ایشان یک کاریزمای عجیبی دیدم و از لبخند ایشان لبخند زدم و از وجود ایشان انرژی خوبی گرفتم.

7. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید mba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

بورس‌های آسیایی ریزش کردند

بازارهای سهام آسیا روز جاری در شرایطی که سرمایه‌گذاران منتظر تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای تصویب نخستین افزایش نرخهای بهره از زمان بحران مالی هستند، عمدتا افت کردند.

به گزارش ایسنا، شاخص ام اس سی آی از بازارهای سهام آسیا اقیانوسیه به جز ژاپن به پایین‌ترین سطح در دو ماه و نیم گذشته نزول کرد و آخرین بار 1.4 درصد کاهش داشت.

شاخص نیک‌کی 225 ژاپن با 1.9 درصد ریزش، در 18869.25 واحد ایستاد و کسپی کره جنوبی با 1.1 درصد کاهش، به 1927.66 واحد رسید. شاخص اس اند پی ای اس ایکس 200 استرالیا هم 1.4 درصد عقب نشینی کرد و در 4957.80 واحد قرار گرفت. هانگ سنگ هنگ کنگ 0.8 درصد افت کرد و به 21285.95 واحد رسید، اما شاخص شانگهای کامپوزیت در سرزمین اصلی چین خلاف این روند حرکت کرد و با 0.5 درصد افزایش، به 3453.29 واحد رسید. شاخصهای سهام در تایوان، اندونزی، تایلند و سنگاپور هم در سطح پایین‌تری قرار گرفتند.

در وال استریت کاهش قیمت نفت در روز جمعه ریزش ارزش سهام شرکتها را بدنبال داشت و باعث شد بازارهای سهام آمریکا بدترین هفته خود از تابستان به این طرف را تجربه کنند. شاخص استاندارد اند پورز 500 با 1.9 درصد کاهش، به 2012.37 واحد رسید و برای کل هفته 3.8 درصد کاهش نشان داد که بدترین کاهش از ماه اوت بود. شاخص داوجونز اینداستریال اوریج با 1.8 درصد کاهش، به 17.265.21 واحد رسید و نزدک کامپوزیت با 2.2 درصد کاهش، در 4933.47 واحد ایستاد. در اروپا شاخص داکس آلمان، 0.2 درصد، FTSE 100 انگلیس 2.2 درصد و کک 40 فرانسه 1.8 درصد از دست داد.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، ریزش قیمت نفت، کاهش ارزش سهام شرکتهای انرژی را بدنبال داشته و به ریزش گسترده بازار دامن زده است. این ضعف زمانی رو به وخامت گذاشت که سازمان بین المللی انرژی –کلوب اقتصادهای مصرف کننده بزرگ انرژی – پیش بینی کرد عرضه مازاد بر تقاضای نفت تا اواخر سال آینده حتی با وجود ضعیف شدن تقاضا ادامه خواهد یافت. در آمریکا ارزش سهام ساوت وست انرژی روز جمعه 14 درصد و غول معدنی فریپورت مک موران شش درصد سقوط کرد.

بهای نفت خام آمریکا در معاملات الکترونیکی بازار بورس کالای نیویورک 20 سنت کاهش یافت و به 35.43 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت برنت که مبنای معاملات جهانی است در بازار لندن با 22 سنت کاهش، 38.10 دلار در هر بشکه بود.

در بازارهای ارزی دلار از 120.96 ین در روز جمعه به 121.10 ین افزایش یافت و یورو از 1.0993 دلار به 1.0957 دلار کاهش یافت.

در آستانه تصمیم احتمالی بانک مرکزی آمریکا برای تصویب نخستین افزایش نرخهای بهره در 9 سال گذشته، بازارهای مالی به تب و تاب افتاده‌اند.

انتظارات برای افزایش نرخهای بهره در نشست روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری بانک مرکزی آمریکا با هفته دشواری که با کاهش 1.8 درصدی صنایع داوجونز در روز جمعه به پایان رسید، تغییری نکرد. اما حس استرس در بازارها بدون تردید پس از اینکه قیمت نفت هفته گذشته در آمریکا 11 درصد کاهش یافت، ملموس بود.

شاخص نوسان CBOE‌ آمریکا که معیار احتمال نوسان معاملات شاخص استاندارد اند پورز 500 است، روز جمعه به 24.39 واحد رسید که بالاترین سطح از اواخر سپتامبر بود.

حجم معاملات سهام روزانه آمریکا در ماه جاری 11 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت و به 7.5 میلیارد سهم در روز رسید. حجم معاملات ماه جاری بالاترین حجم از زمان ریزش شدید بازارها در ماه اوت بود که در مدت بیش از یک ماه حدود 40 درصد از ارزش شاخص شانگهای کامپوزیت کاسته شد. ریزش بازارهای سهام چین که در 12 ژوئن آغاز شد، بازارهای سهام سراسر جهان را بهم ریخت و شاخص داوجونز اینداستریال اوریج به تنهایی بیش از شش درصد از ارزش خود را در ماه اوت از دست داد. با این همه بازارها پس از آن احیا شدند.

بزرگترین عوامل دخیل در نزول اخیر بازارها، نگرانی نسبت به روند توسعه اقتصادی شش سال گذشته آمریکا، تصمیم چین برای تسهیل سقف ارزش یوان در برابر دلار و ناامیدی بازار نسبت به ابعاد برنامه‌های محرک مالی بانک مرکزی اروپا بوده اند.

در این بین دورنمای تغییر سیاست پولی آمریکا در هفته جاری مطرح شده است. بعضی از معامله گران می‌گویند افزایش نرخها نقطه عطف مهمی در مسیر طولانی احیا از بحران مالی و حرکت بازارها به سوی اتکای کمتر به بانکهای مرکزی است، اما سایرین اظهار می‌کنند انتظار دارند اقدام مذکور طلیعه دوران نوسان بالاتر در بازارهای مالی باشد.

به گفته توماس روث، مدیر گروه معاملات اوراق قرضه دولتی در شرکت میتسوبیشی آمریکا، بسیاری از سرمایه گذاران در بازار هرگز محیط نرخهای بالا را تجربه نکرده‌اند که این مسئله احتمال بالا رفتن نوسان در سال آینده را افزایش می‌دهد.

همان طور در ماه اوت مشاهده شد، بسیاری از معامله گران به دقت نوسانات سهام را زیر نظر دارند تا ارزیابی از وضعیت هفته‌های آتی داشته باشند.

شاخص وی آی ایکس که بر مبنای قیمتهای معاملات استاندارد اند پورز 500 است که سرمایه گذاران معمولا در زمان نزول بازارها به آنها روی می‌آورند در بالای متوسط 20 واحد 10 سال گذشته قرار گرفته و به بالاترین سطح خود از 30 سپتامبر رسیده است که نشان می‌دهد انتظارات بالایی برای نوسانات سهام در 30 روز آینده وجود دارد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، قراردادهای معاملات مربوط به وی آی ایکس هم با ریزش بازارهای سهام در روز جمعه، افزایش داشتند. تحلیلگران می‌گویند این موضوع نشان دهنده نگرانی بزرگتر سرمایه گذاران نسبت به کوتاه مدت است.

یک نشانه دیگر استرس بازار این است که سرمایه گذاران پیش بینی می‌کنند شرکتهای آمریکایی بزرگتر نوسان سهام بیشتری نسبت به همتایان کوچکتر خود خواهند داشت در حالیکه شرکتهای بزرگ معمولا ثبات بیشتری دارند، زیرا از منابع درآمد متعددی برخوردار هستند که می‌توانند در شرایط مختلف کاهش درآمد یکدیگر را جبران کنند.

http://isna.ir/fa/news/94092313016/%...AF%D9%86%D8%AF

عضو فعال
    تشکر شده 6,365 بار در 1,188 ارسال

در بیست‌وسومین جلسه پرونده میلیاردر نفتی مطرح شد؛
    «ح.ف.ه»: مرتضوی گفت برای فروش شرکت‌های تأمین اجتماعی از احمدی‌نژاد مجوز گرفته است
    بیست و سومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    بیست و سومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی در بیست‌و‌سومین جلسه رسیدگی به این پرونده با اشاره به ماجرای تفاهمنامه زنجانی با سازمان تأمین اجتماعی گفت: مرتضوی به ما اعلام کرد که برای فروش شرکت‌های تأمین اجتماعی از رئیس‌جمهور (احمدی نژاد) مجوز گرفته است.

«ح.ف.ه» به موضوع تفاهمنامه زنجانی با سازمان تأمین اجتماعی اشاره و اظهار کرد: در کیفرخواست آمده است که شناسایی و کارشناسی شرکت‌ها برعهده من بوده است در حالی که من شرکتی را شناسایی نکردم بلکه کارشناسی انجام دادم.

وی افزود: زنجانی حداقل از یک ماه و نیم قبل با من تماس می‌گرفت و درباره وضعیت فلان شرکت سوال می‌کرد. موضوع را از او جویا شدم که پاسخ داد احتمالاً این شرکت‌ها را خریداری کنم.

متهم ردیف سوم پرونده نفتی ادامه داد: شرکت‌هایی را که زنجانی سوال کرده بود، کارشناسی کردم و اکثریت آنها ضررده بود. به زنجانی گفتم اگر موضوع جدی است باید تیمی تشکیل داده و شرکت‌ها را کارشناسی کنیم که او نیز خواستار بررسی موضوع شد.

«ح.ف.ه» اضافه کرد: حدود 20 روز این ارزیابی‌ها طول کشید و لیستی که از سوی تأمین اجتماعی ارائه شده بود، اشکالات اساسی داشت چرا که شرکت‌های موجود در لیست با یکدیگر غیرمرتبط بودند مثلاً در بین شرکت‌ها یک گاوداری در شیراز و یک مزرعه در همدان وجود داشت. ضمن این‌که هیچکدام از شرکت‌ها به جز یک الی دو مورد سهام مدیریتی نداشت و برخی از آنها بیش از 90 درصد ضررده بودند.

وی ادامه داد: شب امضای تفاهمنامه زنجانی به من زنگ زد و نام چند شرکت را پرسید. ماجرا را از او جویا شدم که از من خواست به دفتر مرتضوی بروم. وقتی وارد دفتر مرتضوی شدم دیدم زنجانی به اتفاق «م» نشسته است. گفتم شرکت‌ها ضررده هستند و می‌توانید این شرکت‌ها را از طریق بورس خریداری کنید.

متهم ردیف سوم پرونده نفتی افزود: زنجانی در پاسخ به من گفت که قصد دارد منابعی را وارد کشور کند و چون سازمان‌ تأمین اجتماعی جزء تحریم نیست این کار راحت انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در بین این گفت‌وگوها مرتضوی آمد و زنجانی نام من را به عنوان کارشناسی معرفی کرد. مرتضوی توضیح داد که با کسری بودجه شدید مواجهند و از رئیس‌جمهور مجوز فروش شرکت‌ها را گرفته است.

«ح.ف.ه» افزود: به مرتضوی گفتم که شرکت‌ها ضررده هستند که او پاسخ داد اگر در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد موضوع حل می‌شود.
    ویرایش توسط Hessam : 2015/12/14 در ساعت 12:25

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

کمیسیون اصل 90: احمدی نژاد 3 پرونده دارد/ در حال رسیدگی به پرونده معاون اجرایی او هستیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    ریس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی می‌گوید منتظر اعلام نظر قوه قضائیه در مورد پرونده‌های احمدی نژاد هستیم.

محمدعلی پورمختار، در مورد پرونده احمدی نژاد و وزرایش در کمیسیون اصل نود گفت: پرونده های مربوط به احمدی نژاد 3 فقره بود که قبلا ارسال شد که عبارتند از عدم معرفی به موقع وزیر ورزش و جوانان، عدم ابلاغ قوانین و مقررات مربوط به مجلس، عدم تهیه به موقع اساسنامه شرکت ملی نفت.

وی اظهار کرد: البته این پرونده ها در دوره های قبلی مجلس ارسال شد و پرونده آن نیز با اطلاع رسانی از سوی قوه قضاییه رسیدگی شد و ما منتظر اعلام نتایج هستیم.

پورمختار با بیان اینکه پرونده ای در مورد وزرای دولت وی در کمیسیون نیست گفت: پرونده ای در مورد برخی از معاونین وی است که در حال حاضر به پرونده معاون اجرایی وی رسیدگی می شود.

نامه نیوز

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سخنگوی وزارت ارشاد:
    رهبری تاکنون مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات را تایید نکرده اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : \

مصوبات شورای عالی امنیت ملی باید به تایید رهبری برسد تا به حال در مورد این موضوع از سوی ایشان تاییده ای بر این مصوبه نبوده است و در خصوص این مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص ممنوعیت تصویری ابلاغیه رسمی نداریم.

سخنگوی وزارت ارشاد در خصوص اتفاقات چند روز گذشته و ممنوع التصویری رییس دولت اصلاحات گفت: مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای مطبوعات لازم الاجرا است و تاکنون مصوبه ای در این خصوص نداشتیم که به تایید رهبری رسیده داشته باشد. ما باید طبق قانون مطبوعات عمل کنیم و باقی قضایا به نهادهای دیگر برمی گردد.

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

هوای تهران وارد وضعیت قرمز شد

هوای تهران به دلیل افزایش غلظت آلاینده وارد وضعیت قرمز شده است و در شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه دارد. امروز غلظت ذرات معلق ۲.۵ میکرون در هوای تهران ۷ برابر استاندارد سازمان بهداشت جهانی است.

وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: شاخص کیفیت هوا امروز روی عدد ۱۶۲ قرار گرفته است و هوای تهران وارد وضعیت قرمز شده است و تنفس در این هوا برای همه افراد جامعه ناسالم محسوب می شود.

به گزارش مهر، وی در پاسخ به این سوال که آیا هوای تهران در شرایط هشدار است، گفت: کیفیت هوای تهران امروز با روز گذشته تفاوت چندانی ندارد اما امروز شاخص کیفیت هوا بالای ۱۵۰ قرار گرفته و هوا وارد وضعیت قرمز یا همان هشدار شده است اما زمانی که می گوییم هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است به این معنا نیست که سایر افراد تحت تاثیر قرار نمی گیرد و سایر افراد جامعه هم تحت تاثیر همان آلودگی ها قرار دارند و کیفیت هوای تهران تقریبا در بیشتر روزهای سال و در فصل های سرد سال تقریبا در همین شرایط امروز است.

او درباره غلظت آلاینده ها و آلاینده شاخص در هوای تهران گفت: عمده ترین آلاینده در هوای تهران امروز ذرات معلق است که میزان آن در هوای تهران امروز ۷۲ میکروگرم بر مترمکعب است. زمانی که غلظت این آلاینده از ۶۰ بیشتر شود می گوییم کیفیت هوا از نظر غلظت آلاینده ها در شرایط ناسالم یا همان شرایط هشدار قرار دارد. این عدد ۷۲ طبق استانداردهای سازمان بهداشت جهانی، ۷ برابر استانداردی است که این سازمان برای هوای سالم پیش بینی کرده است و ۷ برابر یعنی ۷۰۰ درصد بیشتر از سطح استانداردها.

حسینی درباره علت کاهش شدید میدان دید در تهران در روزهای اخیر به ویژه امروز گفت: البته هوای تهران آلوده است و غلظت آلاینده ها کیفیت هوا را کاهش داده اما کاهش شدید میدان دید در تهران که شهروندان تهرانی شاید امروز آن را بیشتر احساس کرده اند ناشی از بالا بودن رطوبت هواست. امروز میزان رطوبت نسبی در هوا حدود ۸۰ درصد برآورد شده و به نوعی آلودگی هوا و وجود مه در هوای تهران در آمیخته شده و بنابراین کاهش شدید میدان دید امروز در تهران وابسته به آلودگی نیست و بخشی از این موضوع ناشی از رطوبت بالای هواست.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا با تاکید بر اینکه تهران در روزهای اخیر شرایط پایدارجوی را پشت سرگذاشته است، افزود: در شرایط پایدار جوی هیچ گرد و غبار و آلاینده از بیرون وارد تهران نشده و آلودگی هوای در تهران را دیگر نمی توان به گرد و غبار واردتی و فرامرزی نسبت داد و هوایی که امروز تهران نفس می کشد، تولید داخلی شهر تهران است و عمدتا ناشی از تردد وسایل نقلیه فرسوده و کاربراتوری، موتورسیکلت های کاربراتوری و خودروهای دیزلی است که بدون فیلتر دوده در تهران تردد می کند.

حسینی با انتقاد از اینکه آلودگی هوا تنها در روزهایی که هوای تهران به شدت آلوده می شود، مورد توجه رسانه ها و مسئولان قرار می گیرد، گفت: تهران در سال گذشته تا روز ۲۱ آذر ۶۸ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۲ روز ناسالم (در شرایط هشدار) را سپری کرده و امسال هم با ۶۳ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۳ روز ناسالم برای همه افراد جامعه شرایطی مشابه سال گذشته داشته است و این شرایط هم عجیب نیست چرا که کاری برای کاهش آلودگی هوای تهران انجام نشده است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا از به تعویق افتادن زمان اجرای مجموعه طرح و برنامه های اجرایی که برای کاهش آلودگی هوای تهران انتقاد کرد و گفت: قرار بود امسال طرح کاهش در تهران اجرا شود اما این طرح به دلیل اینکه پلیس علاقه مند به اجرای آن نبود اجرا نشد. نصب فیلترهای دوده روی خودروهای دیزلی به دلیل همراهی نکردن خودروسازان و اینکه به طور مستمر در اجرای سیاست های زیست محیطی زمان می خرند اجرایی نشده و جایگزینی موتورسیکلت های بسیار آلاینده کاربراتوری با موتورسیکلت های برقی هم تا به دلیل تداوم روند شماره گذاری و فروش این موتورسیکلت های ارزان قیمت آلاینده و عدم اعمال قانون به کندی پیش می رود. در چنین شرایطی اگر تهران با آلودگی هوا مواجه نباشد باید تعجب کنیم.

Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/...#ixzz3uHftgyE5

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 24,077 بار در 4,278 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها

] ..این ضرب المثل جاش اینجاست..تره به تخمش میبره....حسنی به باباش.......بالاخره...با هچین سوادی باید هم تحت تاثیر مموتی قرار بگیره......

18. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید mey از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 37 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 37 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها