نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3993 از 5220 نخست ... 29933493389339433983399039913992399339943995399640034043409344934993 ... آخرین
نمایش نتایج: از 39,921 به 39,930 از 52196

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

پاسخ : اخبار

103 روز تا انتخابات

تازه‌ترین اخبار انتخاباتی

یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵

فعالیت‌ احزاب و جریان‌های سیاسی برای برگزاری انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم ادامه دارد.
    به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات بر اجرای قانون و صیانت از آرای مردم و اینکه ملاک در انتخابات قانون است، تاکید دارند.
    حضور پررنگ آحاد جامعه جدی‌ترین اولویت در انتخابات است
    محمدرضا یوسفی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تهران با بیان این‌که «افزایش مشارکت مردمی و حضور پررنگ آحاد جامعه از جدی‌ترین اولویت‌های ما در انتخابات 7 اسفند به شمار می‌رود» گفت: نقش رسانه‌ها در این عرصه، بسیار حائز اهمیت و برجسته است.
    وی در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر افزود: خبرنگاران با ایجاد شور و نشاط زمینه حضور پررنگ مردم در انتخابات را فراهم کنند و با آگاهی‌رسانی به جامعه، ضرورت‌های تشکیل مجلس توانمند با انتخاب افراد اصلح توسط مردم را ایجاد کنند.
    برای انتخابات برنامه دارم
    حسن غفوری‌فرد فعال سیاسی گفت که برای حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ام.
    وی با اشاره به جلسات مشترک حزب موتلفه با جمعیت ایثارگران و جبهه پایداری، اظهار کرد: این جلسات مشترک همچنان ادامه دارد و تقریباً همه موافقت کرده‌اند که نظر شورای فقها (موحدی کرمانی، یزدی، مصباح) فصل‌الخطاب باشد، چرا که شورای فقها در جریان این جسات مشترک و نتایج آن هستند.
    ائتلاف اصولگرایان معتدل و اصلاح‌طلبان خیلی بعید است
    فرهاد تجری نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی معتقد است ائتلاف اصولگرایان معتدل و اصلاح‌طلبان خیلی بعید است.
    وی گفت: نظرات من در مجلس گذشته به آقای لاریجانی نزدیک بود، البته درحال حاضر نمی‌توان گفت در چه گروه و لیستی قرار می‌گیرم چرا که هنوز لیست‌های انتخاباتی مشخص و قطعی نیستند

بهترین دانش آن است که سودمند باشی

عضو فعال

مشاور اقتصادی رئیس جمهوری:
    وی توضیح داد: منظور این نیست که تا سال 97 در رکود قرار داریم، بلکه رشد اقتصادی باید تا سال 97 تداوم یابد، تا به سطح سال آغازین برنامه پنجم توسعه کشور (1390) دست یابیم.

عضو فعال
    تشکر شده 8,025 بار در 1,826 ارسال

بیخود منتظر گرانی مسکن نباشید

مشاور وزیر راه و شهرسازی در مدیریت و تامین مالی با بیان این‌که هم‌اکنون 20 میلیارد دلار در ایران خانه خالی داریم،ضمن آن‌که 27 میلیارد دلار در 10 سال اخیر واحد مسکونی تخریب شد، گفت: منتظران بیخودی در انتظار افزایش قیمت مسکن نباشند.
    کد خبر: ۵۴۷۴۳۳
    تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲ - 15 November 2015
    مشاور وزیر راه و شهرسازی در مدیریت و تامین مالی با بیان این‌که هم‌اکنون 20 میلیارد دلار در ایران خانه خالی داریم،ضمن آن‌که 27 میلیارد دلار در 10 سال اخیر واحد مسکونی تخریب شد، گفت: منتظران بیخودی در انتظار افزایش قیمت مسکن نباشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین عبده‌تبریزی در نشست خبری در پاسخ به تسنیم مبنی بر این‌که با توجه به رایزنی وزارت صنعت با دولت، بانک مرکزی با پرداخت 25 میلیون تومان وام خودرو موافقت کرد، آیا می‌توان به موافقت با پرداخت تسهیلات مورد نظر وزارت راه در بخش مسکن امیدوار بود، اظهار کرد:‌ مسکن بزرگترین کالای مصرفی خانوارهاست و دولت هم مصر است که تسهیلات مورد نظر را به این بخش اختصاص دهد. در این زمینه دولت به دنبال اعطای تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده است.

وی با بیان این‌‌که بانک‌ها سهمیه 300 هزاری تسهیلات بافت‌های فرسوده را پرداخت نکردند، بیان کرد: بانک مرکزی دارد فکر می‌کند که از حوزه‌های دیگر منابع نوسازی بافت‌های فرسوده را فراهم کند.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی به شدت پیگیر این موضوع است و فکر می‌کنم پرداخت تسهیلات بافت‌های فرسوده به امسال می‌رسد.

وی با بیان این‌که برای خروج از رکود بخش مسکن می‌تواند نقش راهبری ایفا کند، گفت: به دلیل رکود بخش مسکن 20 کارخانه سیمان تعطیل شده است و تمام صنایعی که مربوط به ساخت و ساز است در بورس صدمه دیده‌اند، دولت به راحتی می‌فهمد اگر این بخش را راه بیاندازد مشکلات حل می‌شود.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برآورد شخصی بنده این است که هم‌اکنون حدود 20 میلیارد دلار در ایران خانه خالی داریم در حالی که درآمد نفتی 20 میلیارد دلار است، اظهار کرد:‌ در 10 سال اخیر 27 میلیارد دلار واحد مسکونی تخریب شده است.

عبده‌تبریزی تاکید کرد: تشخیص این است که باید منابع مالی (تسهیلات) خرید برای گروه‌هایی که توانایی پرداخت اقساط دارند را فراهم کنیم. با توجه به ثبات تورم و این‌که مبلغ اقساط در یک بازه زمانی 10 ساله تغییر نمی‌کند بانک باید توجه کند که وام را به افرادی اعطا کند توانایی پرداخت اقساط را داشته باشند.

عبده‌تبریزی با یادآوری این‌که در هشت سال اخیر قیمت واحدهای تجاری و مسکونی کاهش یافته است، بیان کرد: چند سالی است که کسی نمی‌توان واحدهای تجاری را بفروشد و باید به دنبال اجاره بلند مدت این واحدها باشند. از سوی دیگر کسانیکه منتظر تغییر نمودار پله‌ای قیمت مسکن هستند باید به این نکته توجه کنند که ساختار مسکن در کشور تغییر کرده و دیگر افزایش قیمت به روال سه سال یکبار همیشگی تکرار نمی‌شود.

وی با اعلام این‌که قیمت واحدهای تجاری خیلی پایین آمده و این برای بانک‌ها هم گرفتاری به وجود آورده است، گفت: دولت نقشی در افزایش یا کاهش قیمت‌های مسکن ندارد و وظیفه دولت ها ایجاد بازار رهن و توسعه آن است. در تمام جاهایی که از لحاظ مالی از ما بهتر هستند تسهیلات جدی برای خرید مسکن وجود دارد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در مدیریت و تامین مالی با بیان این‌که در مناسبات مربوط به مسکن وارد مرحله جدیدی شده‌ایم، از سوی دیگر اوایل دهه 90 مازاد سرمایه‌گذاری جدی در واحدهای تجاری و مسکونی لوکس داشتیم که این دو با هم چارچوب سرمایه‌گذاری در این بخش را سخت کرده است. این مسئله در تاریخ ایران بی سابقه باشد که منابع قابل ملاحظه نفتی (در سال 90 درآمد 120 میلیارد دلاری) در بخش مازاد تجاری و مسکونی سرمایه‌‌گذاری شد.

عبده‌تبریزی با بیان این‌که امروز برای برون‌ رفت از رکود دولت به دنبال این است که مسکن را فعال کند، ادامه داد: مسکن تغییر ساختاری کرده است و امیدواریم به راه‌حل های مربوط در حوزه های مختلف مسکن پرداخته شود.

وی با تاکید بر این‌که وزارت راه و شهرسازی به دنبال سفته بازی در بازار مسکن نیست، بیان کرد: برای خرید بخش مسکن منابع کافی و نرخ سود مناسب موجود نیست و با نرخ 25 تا 30 درصدی تسهیلات کسی نمی‌تواند مسکن بخرد، در دنیا این تسهیلات کمتر از 50 درصد نیست و در برخی کشور این مبلغ 80 درصد پرداخت می‌شود.

وی با بیان این‌که در ایران منابع مورد نیاز را در اختیار نداریم،‌ادامه داد: نرخ سود تسهیلات نرخ نادرستی است و باید به سرعت کاهش یابد و شورای پول و اعتبار در یک بسته کامل دخالت کرده و نرخ سود تسهیلات را اصلاح کند.

به گفته مشاور وزیر راه و شهرسازی تورم نقطه به نقطه هم‌اکنون 11 درصد است و سود تسهیلات 30 درصدی بی معناست و در صورت اصلاح نرخ سود تسهیلات بانک‌ها علاقه‌مند به پرداخت تسهیلات خواهند بود.

عبده‌تبریزی تاکید کرد: در وزارت راه تلاش کرده‌ایم برای ایجاد صندوقی جهت فعال کردن وام 60 و 80 میلیون تومانی با احتساب وام 20 میلیون تومانی در مجموع 100 میلیون تومان تسهیلات در بخش مسکن پرداخت شود.

وی با بیان این‌که قبل از انقلاب بازاریاب بودم و در خانه‌های مردم می‌رفتم و وام 30 ساله می‌فروختم،‌ یادآور شد: این در حالی است که پس از سی و چند سال نظام بانکی کشور همین کالا را ندارد، کالایی که ما سی سال پیش آنرا عرضه می‌کردیم. این ضعف است طبیعی است که دولت، وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی که این موضوع را فراهم کنند.

وی بیان کرد: بانک‌ها در 10 سال اخیر به بخش ساخت پول داده‌اند و به همین دلیل مازاد ظرفیت دارد، از این رو توجه وزارت راه و شهرسازی به این مسئله است که چگونه پول برای افرادی که مسکن مصرفی نیاز دارند، فراهم کنند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در مدیریت و تامین مالی در ادامه بیان کرد: رکود دو پایه دارد که یکی از آن کمبود تقاضاست و دیگری تنگنای مالی، از سال 86 تا امروز به طور دائمی پس‌انداز خانوار و درآمد سرانه کاهش یافته است. حاصل آن شده که خانوارها نمی‌توانند مانند گذشته هزینه کنند.

کجان اون سفته بازایی که اول سال دم از سونامی 200 تا 300 درصدی میزدن؟ مونده هنوز تا صدای شکستن استخونهاشون بیاد
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 1,213 بار در 513 ارسال

ممنون جناب لولی بربط زن از درج این خبر

جالب اینکه این سخنان از جانب شخصی است که خودش کارکشته ملک و مسکن و بزرگترین فعال صنعت ساختمان و بساز و بفروش است، یعنی جناب عبده تبریزی که مدیریت چند شرکت بزرگ ساختمانی را به عهده دارد

خودش به این استیصال افتاده و مجبور شده واقعیت تلخ اوضاع مسکن و ملک را شرح بدهد، خود گویای رکود و افت و ریزش پش رو قیمت ملک و مسکن است.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Alain Delon از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 116 بار در 63 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Alain Delon نمایش پست ها
    ممنون جناب لولی بربط زن از درج این خبر

جالب اینکه این سخنان از جانب شخصی است که خودش کارکشته ملک و مسکن و بزرگترین فعال صنعت ساختمان و بساز و بفروش است، یعنی جناب عبده تبریزی که مدیریت چند شرکت بزرگ ساختمانی را به عهده دارد

خودش به این استیصال افتاده و مجبور شده واقعیت تلخ اوضاع مسکن و ملک را شرح بدهد، خود گویای رکود و افت و ریزش پش رو قیمت ملک و مسکن است.
    میشه بگید سهامدار کدوم شرکت هستند ایشون فقط مدیر و مسئول هستند یعنی اینقدر احمق هست که وقتی بانک سالی 25 درصد یا بیشتر میده تو این 3 سال پولش ساختمون باشه
    کسی یه بار از جایی رد بشه شما احتمالا بگید از ده نسل قبلش پدر و مادرش بچه همون جا بودن

Banned
    تشکر شده 1,213 بار در 513 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi نمایش پست ها
    میشه بگید سهامدار کدوم شرکت هستند ایشون فقط مدیر و مسئول هستند یعنی اینقدر احمق هست که وقتی بانک سالی 25 درصد یا بیشتر میده تو این 3 سال پولش ساختمون باشه
    کسی یه بار از جایی رد بشه شما احتمالا بگید از ده نسل قبلش پدر و مادرش بچه همون جا بودن
    نمیدونم شما چند سال است که در بازار سرمایه فعال هستید و از شرکتهای ساختمانی خارج از بورس و داخل بورس تا چه میزان اطلاع دارید!!؟؟
    عرضم به خدمت شما، جناب عبده تبریزی از بنیانگذاران و مالکان شرکت استراتوس سهامدار وساخت و ثنوسا و همچین اقتصاد نوین هستند.
    یک تحقیقی از ارتباطات ونوین ، وساخت ، ثنوسا ، استراتوس و افراد و شرکتهای مرتبط و وابسته داشته باشید تا حساب کار دستتون بیاد.
    فکر کنم شما مدیر و مالک بودن را با سهامدار جزء بودن اشتباه گرفتید.

9. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Alain Delon از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 1,920 بار در 587 ارسال

بچه ها مواظب باشید بر و بکس از منبع موثق آمار گرفتند دیدند خود عبده تبریزی تو این تالار آیدی داره

ی وقت ی چی نگید چون میگن خرش خیلی میره ها

به نظر من خیلی انسان شریفیه میگن با سیلی صورتش سرخ میکنه

عضو فعال

تاریخ خبر: 24/08/1394 | ساعت: 16:46|

آیت الله هاشمی رفسنجانی:

مردم در انتخابات 92 کشور را از انحراف اجرایی نجات دادند/اختلاس های میلیاردی نتیجه گزینش ناصحیح افراد

تهران- ایرنا- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بلوغ سیاسی مردم ایران را ستود و گفت: همان گونه که آحاد مردم در انتخابات 92 وارد شدند و کشور را از انحراف اجرایی نجات دادند، در انتخابات اسفند هم حضور آنان نظام را برای سال های بعد بیمه می کند.

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,465 بار در 5,450 ارسال

خرازی خطاب به رسایی:

اگر جنگ می‌شد شما اولین کسانی بودید که فرار می‌کردید/ مجلس نهم با نگاه حزبی با پیشرفت کشور مقابله کرد

خرازی گفت: چرا مجلس شورای اسلامی در برابر یازده روز خانه‌نشینی احمدی‌نژاد در اعتراض به رهبری سکوت کرد، هشت سال سنگ احمدی‌نژاد را به سینه زدید و حالا می‌گویید احمدی‌نژاد از ما نبود!.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، صادق خرازی عصر شنبه در مناظره با حجت الاسلام حمید رسایی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی گفت: امروز مجاهدت نسل جدید می‌تواند به فرآیند گفتمان‌سازی در کشور کمک کند و حیات و ثبات ما را تثبیت کند.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد: برگزاری چنین جلساتی موجب می‌شود بر بصیرت خودمان بیافزاییم به خصوص اگر این جلسات در محافل فکر و اندیشه باشد.

در ادامه، مجری این مراسم از میهمانان سوال کرد؛ از نظر شما جایگاه مجلس در مدیریت کشور چه جایگاهی‌ست؟

خرازی در پاسخ به این سوال گفت: قانون مهم‌ترین معیار برای جامعه و مردم است و باید تمام رفتار مسئولان منطبق بر آن باشد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، افزود: فردی که وارد خانه ملت می‌شود باید نماینده مردم باشد و قوانینی که منافع ملی ایران را تامین می‌کند جدی تلقی کند.

نماینده باید پاسدار منافع ملت باشد و هر جاییکه به مردم تعدی می‌شود صدایش را بلند کند و مدرس‌وار مجلس را نماد مردم قرار دهد.

خرازی ادامه داد: نماینده باید صدای ملت باشد و اهداف حزب و گروهش را معیار خود قرار ندهد. ندای حق‌گویی این است که مجلس بیدار، هوشیار و صدای کسانی باشد که سره را از ناسره تشخیص می‌دهند.

رسایی نیز در این باره گفت: من با بخش زیادی از صحبت‌های آقای خرازی موافق هستم؛ چرا که همه این‌ها حرفهای درستی‌ست، شاید اختلاف نظر ما در مصادیق باشد.

من با همه این مواردی که آقای خرازی فرمودند مبنی بر اینکه نماینده باید عصاره ملت باشد و برخواسته از روابط پیچیده قدرت و ثروت نباشد موافقم و تمام مطالب وی را در کلیات تائید می‌کنم.

این نماینده اصولگرای مجلس گفت: من عضو هیچ جناح و گروهی نیستم.

این سخنان رسایی واکنش دانشجویان را همراه با خنده برانگیخت.

او در واکنش به این موضوع اظهار کرد: بعضی‌ها به میزان اطلاعاتی که دارند نسبت به برخی از مسائل عکس‌العمل نشان می‌دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی جبهه پایداری تشکیل شد من در آن حضور پیدا کردم، یادآور شد: اما بعدا چون کار حزبی چارچوب برای افراد تعیین می‌کنند که باید از آن تبعیت کنیم دیگر برای من مقدور نبود در جبهه پایداری بمانم، چرا که من مسئولیت هفته‌نامه ۹ دی را داشتم.

وی افزود: در مجلس آقای لاریجانی باید به من تریبون بدهد تا صحبت کنم اما در ۹ دی خودم باید حرف می‌زدم، البته رئیس مجلس با ما منتقدان اعمال نظر زیاد انجام داده است.

رسایی ادامه داد: ساختار قوه مجریه هرمی‌ست، اما در مجلس این گونه نیست، مثلا این طور نیست که اگر رئیس مجلس بگوید اگر همه به چپ بروند نمایندگان این کار را انجام بدهند، اما در احزاب هم این ساختار هرمی وجود دارد، شاید به همین دلیل است که احزاب در کشور ما رونق نمی‌گیرند، چون براساس تعالیم دینی، ما باید پاسخگوی خداوند باشیم و تکلیف یک انسان دینمدار را حزب یا گروه تعیین نمی‌کند.

رسایی در ادامه سخنانش از خرازی به درباره مواضع‌اش درباره عملکرد مجلس ششم سوال کرد و افزود: مجلس ششم یکی از ویژگی‌هایش این بود که روی شاخه نشسته بود و‌‌ همان شاخه را داشت می‌برید، من از آقای خرازی سوال می‌کنم اگر کسی با آن نگاه در مجلس آینده حضور داشته باشد آیا شما از آن دفاع می‌کنید.

خرازی در ادامه خاطرنشان کرد: هر مجلسی نقاط سفید و سیاهی دارد که به صورت کلی نمی‌توان قضاوت کرد، مجلس ششم هم نقاط سیاه و سفیدی داشت اما مجلس نهم به صورت یک طرفه و نگاه حزبی خود با استقلال کشور و پیشرفت آن مقابله کرد.

وی ادامه داد: آقای رسایی معتقد است نگاه حزبی باعث تنگ‌نظری و بسته شدن آزادی بیان می‌شود، در حالی که در همه مجالس جهان احزاب میز و صندلی دارند و می‌توانند موضوعات مختلف را به چالش بکشند، اما سوال من این است که چرا در دو مجلس گذشته سوال جدی درباره هزینه‌های بر باد رفته کشور در مجلس مطرح نشد و مذاکره‌کننده اتمی کشور در آن زمان حاضر نشد بیاید در مجلس و به شما پاسخ دهد، اگر مجلسی داشتیم که یک فراکسیون مستقل داشت این اتفاق نمی‌افتاد، من به بحث‌ها و مسائل سیاسی‌ امروز کاری ندارم نکته مورد نظر من درباره نتیجه مساله است.

سفیر پیشین ایران در فرانسه یادآور شد: از روز اول که نفت فروختیم تا روزی که دولت دهم روی کارآمد حجم درآمد نفتی ما زیر ۶۰۰ میلیون دلار بود و تمام توسعه کشور مربوط به آن زمان بود این بی‌توجهی چه بود که در این دو دولت بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار هزینه شد و شما نمی‌دانید که این هزینه‌ها کجا رفت و چه شد.

خرازی با اشاره به کارنامه و عملکرد سیاست خارجی دولت‌های نهم و دهم اظهار کرد: در آن زمان طرف ایرانی پشت میز مذاکره تسبیح خود را می‌چرخاند و می‌گفت بگرد تا بگردیم، اگر مجلس فراکسیون و حزبی درباره مسائل هسته‌ای کشور بود این اتفاق‌ها نمی‌افتاد.

وی با طرح این سوال که ما برای استقلال جوانان چه کرده‌ایم، اظهار کرد: ما باید مجلسی داشته باشیم که از نگاه مردم تشکیل شود و برای استقلال، آزادی و پیشرفت مردم که ۱۵۰ سال است که آن را فریاد می‌زنیم گام بردارد.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه برخی از اصلاح‌طلبان با اصولگرایان یکی شده‌اند، خطاب به خرازی افزود: در حال حاضر که برخی از اصلاح‌طلبان با اصولگرایان یکی شده‌اند، در راس مجلس نهم کسانی هستند که روزنامه‌های شما برایشان کف می‌زنند.

خرازی در واکنش به این سخنان رسایی گفت: چون تاریخ مصرف لاریجانی برای شما تمام شده است منتقدش هستید.

رسایی نیز اظهار کرد: شما همه استفاده خودتان را از آقای لاریجانی کرده‌اید و دارید او را پاس‌کاری می‌کنید.

وی خطاب به خرازی گفت: آقای خرازی شما در ۲۶ سالگی چه سمتی داشته‌اید، آیا حالا هم‌‌ همان سمت را به یک جوان ۲۶ ساله می‌دهند، کابینه روحانی پیر‌ترین کابینه است، ما به او گفتیم آقای روحانی برو از کسانی که به شما رای داده‌اند استفاده کن، این بهتر از این است که وزیر شما ۱۰ صبح سرکار بیاید.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعریف رهبری از برجام اظهار کرد: ایشان برجام را پر از ابهام با ضعف ساختار و پیچیده تعریف کردند که نتوانسته رفع تحریم‌ها را تضمین کند.

وی با اشاره به اینکه شما خودتان می‌گویید ما برای اینکه دیگر احمدی‌نژادیسم روی کار نیاید حاضریم خون بدهیم، ‌اظهار کرد: مقام معظم رهبری برای آقای ظریف تنها ویژگی تدین را به کار بردند و سایر ویژگی‌ها را به گروه مذاکره کننده نسبت دادند، شما می‌دانید که تدین کف ویژگی برای یک مدیر در جمهوری اسلامی است. اما رهبری ۶۰ صفت را برای احمدی‌نژاد به کار بردند. بعد آن وقت شما چطور می‌گویید رهبری از ظریف تعریف کردند؛ پس شما منتقدان ساکت باشید.

رسایی تاکید کرد: ویژگی‌های که رهبری برای سرافراز مدیر صداوسیما را به کار برده‌اند آیا شما خوانده‌اید، بعد آن وقت هر چیزی که دلتان می‌خواهد درباره صدا و سیما می‌گویید.

خرازی افزود: در هیچ جای قانون اساسی نسبت به ثروت حلال کسی مجوزتعرضی داده نشده است، بلکه ثروتی بد است که زمانی فردی وزیر می‌شود هیچ چیز نداشته باشد و زمانی که از وزارت کنار می‌رود ثروتش به چند صد میلیارد رسیده باشد.

این اظهارات خرازی تشویق حضار را برانگیخت.

مشاور ارشد رئیس جمهور دولت اصلاحات عنوان کرد: وقتی که از رحیمی به فرمان احمدی‌نژاد پول گرفتید صدای هیچ کسی درنیامد و شما طبق رسم خود زمانی که کارتان انجام می‌شود می‌گویید تطبیق نمی‌دهیم، اما با این کارتان مشروعیت مجلس توسط مردم را زیر سوال بردید.

وی تصریح کرد: احمدی‌نژادیسم بنیان‌گذار شریعت است و اگر همین طور پیش می‌رفت و صدای مراجع در نمی‌آمد بساطی داشتیم که در دوران صفویه شاهد آن بودیم، اگر کسی انحراف دارد باید جلوی انحراف آن ایستاد، در این بین بحث من شخص احمدی‌نژاد نیست.

خرازی ادامه داد: اگر در کشور ما قطع‌نامه‌ها با این وضع پیش می‌رفت و در آن زمان به ایران حمله می‌شد اولین کسانی که فرار می‌کردند همین شما‌ها بودید.

مشاور ارشد رئیس جمهور اصلاحات اظهار کرد: وقتی که مردم ببینند کسی که در محله آنها ملبس است رفت و آمدهای نامشروعی دارد از دین زده خواهند شد.

خرازی گفت: چرا مجلس شورای اسلامی در برابر یازده روز خانه‌نشینی احمدی‌نژاد در اعتراض به رهبری سکوت کرد، هشت سال سنگ احمدی‌نژاد را به سینه زدید و حالا می‌گویید احمدی‌نژاد از ما نبود!.

وی اظهار کرد: یک نکته در آقای رسایی تحسین برانگیز است و من همیشه به خاطر این ویژگی، وی را تحسین می‌کنم و آن این است که زمانی را حرفی زده بر آن حرف پافشاری می‌کند و حرف خود را عوض نمی‌کند، یعنی منافق نیست و این تحسین برانگیز است که گذشته خود را نفی نمی‌کند.

مشاور ارشد رئیس جمهور اصلاحات گفت: می‌گویید که کف خصوصیات ظریف تدین اوست، اما در اینکه وی یکی از بالا‌ترین کار‌شناسان بین‌المللی کشور است هیچ تردیدی نیست، شما کسی را به مذاکره فرستادید که نتیجه آن چند قطع‌نامه و کلی خفت بود، کافی است کمی به کشورهای دیگر سفر کنید، البته شما که می‌خواستید به برزیل بروید و فساد آنجا را ریشه‌کن کنید.

خرازی خاطرنشان کرد: رهبری فصل الخطاب ماست و هرکسی را تائید کند ما مخلص او هم هستیم، به همین دلیل در مقابل خانه‌نشینی احمدی‌نژاد سکوت کردیم، من احمدی‌نژاد را از ۳۰ سال قبل می‌شناختم و از‌‌ همان روز اول می‌دانستم چه اتفاقاتی خواهد افتاد و مقاله‌های زیادی نوشتم و گفتم که این آدم اگر رئیس جمهور شود، ایران بنگلادش می‌شود و در آن زمان منظور من هاشمی رفسنجانی نبود.

رسایی اظهار کرد: آقای خرازی شما که سردمدار جریانی هستید که همین هم‌کیشان خودتان بلایی سرتان آوردند که مجبور به استعفاء شدید، به هر ترتیب سوال من و سوال مجری از طرف شما بی‌جواب ماند.

خرازی در واکنش به اظهارات رسایی اظهار کرد: آقای رسایی حیف که بال نداریم وگرنه دور شما می‌گشتیم تا شما از ما راضی باشید.

رسایی افزود: در خصوص ۱۱ روز خانه‌نشینی احمدی‌نژاد که به آن اشاره کردید، در نشریه ۹ دی قبل از خانه نشینی احمدی‌نژاد علیه وی تی‌تر زدم و اکنون نیز به همه حمایت‌هایی که از احمدی‌نژاد کردم و به همه انتقادهای قبل از خانه نشینی وی افتخار می‌کنم.

وی افزود: بنده منتقد آقای حسن روحانی هستم و به وی به عنوان رئیس جمهور احترام می‌گذارم، اما انتقاد وظیفه ماست، بنده اعلام کردم که یک موی روحانی را به همه کفار ترجیح می‌دهم و این به این خاطر بود کسانی که در کف جامعه هستند و به روحانی انتقاد دارند به بهانه مخالفت با او با کفار هم دست نشوند، اما آقای خرازی دیدید همین اصلاح‌طلبان با شما چه کار کردند.

در ادامه خرازی درباره عملکرد مجلس ششم اظهار کرد: بزرگ‌ترین اشتباه مجلس ششم تحصن آن بود و این پذیرفته شده نیست و هر کس بخواهد از این موضوع دفاع کند خودش باید جواب دهد، من از روند سیاست خارجی دولت دفاع می‌کنم به دلیل تخصصی که در آن دارم، چرا که اگر این روند طی نمی‌شد وضعیت کشورمان مثل کشور کره شمالی و عراق می‌شد.

مشاور ارشد رئیس جمهور دولت اصلاحات با اشاره به عملکرد علی لاریجانی اظهار کرد: ما منکر خدماتی که لاریجانی به دولت کرده نمی‌شویم اما با او اختلاف مبنایی داریم، البته شاید لاریجانی تغییر کرده باشد و من اشتباه می‌کنم.

وی با بیان اینکه برای ما رای مردم مهم است، اظهار کرد: ما به رای مردم نمی‌گوییم خس و خاشاک، این ادبیات در جامعه ما وحشتناک بود، دوستان باید حتما یقه وی را می‌گرفتند و اجازه نمی‌دادند قطع‌نامه‌ها پایه‌های امنیت کشور را سست کند. ما همه سرنشینان یک کشتی هستیم از حالا هم باید مراقبت داشته باشیم تا مجلسی روی کار بیاید که دیگر شاهد این‌گونه مسائل در آن نباشیم.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با اشاره به سخنان رسایی در خصوص حوادث سال ۸۸ عنوان کرد: ماجرای ۸۸ دو روی سکه دارد، باید توجه داشت که قانون، قانون است و هر کسی خلاف کند باید با او برخورد کرد.

وی اضافه کرد: آن کسانی که رسما در تلویزیون به مردم اهانت کردند را هم ببینید.

خرازی تاکید کرد: به رئیس جمهور دولت اصلاحات تهمت می‌زنند، من قسم جلاله می‌خورم به اینکه رئیس جمهور دولت اصلاحات نگفته باید انتخابات ابطال شود.

رسایی گفت: چرا پس این را اعلام نکرد؟

خرازی در پاسخ به وی تصریح کرد: به او تریبون بدهید تا بگوید. رئیس جمهور دولت اصلاحات گفت که من مخالف لشکرکشی خیابانی هستم.

وی با اشاره به نامه‌ای منصوب به خرازی در سال ۲۰۰۳ برای همکاری با آمریکا، تصریح کرد: این نامه را خود خرازی و عادلی تائید کرده است.

خرازی تاکید کرد: من وجود چنین نامه‌ای را تکذیب می‌کنم صدر، ذیل و ضمن آن دروغ است.

رسایی تصریح کرد: باید‌‌ همان زمان این را تکذیب می‌کردید اصل نامه وجود داشت.

خرازی پرسید نامه را از کجا گرفته‌اید؟.

رسایی گفت: آمریکایی‌ها....

وی ادامه داد: اگر ما به آن نامه عمل می‌کردیم داعش اکنون اینجا بود.

خرازی با اشاره به ماجرای نگارش نامه به آمریکا خاطرنشان کرد: اینکه نامه به آمریکا داده شده دروغ محض است، فرایند ارسال و دریافت چنین نامه‌هایی اینگونه است که ابتدا نامه به شورای امنیت می‌رود و سپس به تائید رئیس جمهور و در ‌‌نهایت به تائید مقام معظم رهبری می‌رسد، محال است که نامه‌ای بدون این روند طی شده باشد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه یک دلالی وسط قضیه بود و گفته بود که با آمریکا صحبت کرده‌ایم و آنان آماده‌اند که مسائل را حل و فصل کنند، اظهار کرد: طرف آمریکایی نامه را فرستاده بود که ایران آن را رد کرد، تمام نامه‌های سفارت‌خانه‌ها و وزارت امور خارجه در اسناد این وزارت خانه موجود است آنها این پیشنهاد را دادند و نامه در‌‌ همان شورای امنیت رد شد.

خرازی تاکید کرد: در وزارت خارجه همه خود را متعهد به مقام معظم رهبری می‌دانیم.

13. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,465 بار در 5,450 ارسال

دولت‌های بعدی تا 20سال، گروگان اقدامات احمدی‌نژاد هستند

واقعیت این است که در ساختار نهادی کنونی ایران، قدرت تاثیرگذاری آنهایی که از طریق رانت، ربا، فساد، دلالی و واردات منافع خود را حداکثر می‌کنند از قدرت آنهایی که فکر می‌کنند راه نجات ایران از طریق ارتقاء بنیه تولیدی، افزایش بهره‌وری و ارتقای توان رقابت اقتصاد ایران می‌گذرد، بیشتر است.
    واقعیت این است که در ساختار نهادی کنونی ایران، قدرت تاثیرگذاری آنهایی که از طریق رانت، ربا، فساد، دلالی و واردات منافع خود را حداکثر می‌کنند از قدرت آنهایی که فکر می‌کنند راه نجات ایران از طریق ارتقاء بنیه تولیدی، افزایش بهره‌وری و ارتقای توان رقابت اقتصاد ایران می‌گذرد، بیشتر است.

فرشاد مومنی در گفتگو با ایلنا در خصوص سیاست‌های اقتصادی دولت گفت: از مجوعه مطالبی که در نامه 4 وزیر و سخنان تلویزیونی آقای روحانی و مفاد بسته جدید خروج از رکود، می‌شود فهمید، به صراحت می‌توان گفت که بنیه کارشناسی مستتر در برنامه دولت، برای فهم پیچیدگی‌های شرایط کنونی اقتصاد ایران و ساز و کارهای مناسب برای حل و فصل گرفتاری‌های کنونی، به هیچ عنوان کافی نیست.

دولت با کمک دانشگاهیان، بنیه فکری‌اش را افزایش دهد

این اقتصاددان اظهار داشت: به نظر من این اتفاق، مسئولیت جامعه دانشگاهی و رسانه‌‌ها را افزایش ‌می‌دهد زیرا کسانی که اسنادی برای حل مشکلات اقتصادی تدوین و منتشر کرده‌اند از خود توان و بنیه فکری لازم را نشان نداده‌اند.

خود دولت در درجه اول باید این نکته را متوجه شود. بنابر این باید به شکل غیر شعاری و غیر تبلیغاتی برنامه‌ای طراحی کند که بتوانند از ظرفیت‌های کارشناسی دانشگاه‌ها، دستگاه‌های پژوهشی و نهادهای تخصصی مدنی استفاده کنند. همین طور باید بستری را فراهم کنند که آنهایی که در اثر رویه های قانون‌گریزانه، علم‌گریزانه و برنامه‌گریزانه دولت قبلی، انگیزه خود را برای مشارکت فعال در سرنوشت کشور از دست داده‌اند، آنها هم بتوانند اعتماد کنند و به کمک دولت بیایند. تا از این طریق بنیه فکری دولت برای اتخاذ تدابیر لازم برای برون رفت از شرایط پیچیده کنونی، افزایش یابد.

تصور دولت از مشکلات اقتصادی، سطحی است

وی ادامه داد: من خیلی صریح و شفاف می‌گویم که هم در سخنان رئیس جمهور و هم در نامه 4 وزیر و هم در مضمون و محتوای بسته دولت برای تسریع رونق، این تصور وجود دارد که مسائل اقتصادی کنونی ایران را به صورت انحصاری و بدون در نظر گرفتن تعامل آن با وضعیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور، می‌شود حل و فصل کرد. این یک برداشت سطحی و نادرست از واقعیت‌های پیچیده کنونی اقتصاد ایران است. به نظر من اشتباه فاحش دیگری که به وضوح در همه این این عرصه‌هایی که اشاره کردم مشاهده می‌شود این است که دولت فکر می‌کند که مسائل اقتصادی و مشکلات کنونی ایران منحصرا توسط قوه مجریه ایجاده و بنا بر این منحصرا توسط قوه مجریه نیز قابل حل و فصل است. این نیز یک خطای راهبردی بزرگ دیگری است که دولت در حال ارتکاب آن است. به نظر من دولت باید با تحلیل‌های کارشناسی اصولی نشان بدهد که تخریب‌های گشترده و فساد بی‌سابقه‌ای که در دولت دولت احمدی‌نژاد به اقتصاد و جامعه ایران تحمیل شد، یک پدیده‌ای بود که با یک پشتیبانی سیستمی اتفاق افتاده است. بنابر این برای اصلاح و بهبود نیز به یک حمایت سیستمی از سوی کل ساختار قدرت نیاز است. قوه مجریه به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست.

توان تاثیر‌گذاری مفسدان در ساختار قدرت، بالا است
    مومنی در پاسخ به این پرسش که "نقش دولت پنهان در اقتصاد ایران در به شکست کشاندن خصوصی‌سازی تا چه میزان بوده است؟" ، گفت: شما از تعبیر دولت پنهان استفاده می‌کنید. واقعیت این است که در ساختار نهادی کنونی ایران، قدرت تاثیرگذاری آنهایی که از طریق رانت، ربا، فساد، دلالی و واردات منافع خود را حداکثر می‌کنند از قدرت آنهایی که فکر می‌کنند راه نجات ایران از طریق ارتقاء بنیه تولیدی، افزایش بهره‌وری و ارتقای توان رقابت اقتصاد ایران می‌گذرد، بیشتر است. بنا براین این اساس ماجرا باید در آن ساختار نهادی دید که در این چارچوب طراحی شده و به صورت نظام‌وار، نهادهای مشوق رانت و فساد را در یک موقعیت برتر قرار داده است. ما باید در درجه اول این عناصر و مولفه‌هایی که این ساختار قدرت و ثروت را شکل داده است، شناسایی کنیم. به روش علمی، ارزیابی و آسیب‌شناسی کنیم و ساز و کارهای برون برفت از آن را هم عرضه کنیم.

باید کوتاهی‌های دولت را گوشزد کنیم

این اقتصاددان در خصوص ابزارهای دولت در مقابله با دولت پنهان گفت: دولت نسبت به سایر قوا در این زمینه و برای صورت‌بندی دقیق مفهومی و نظری و عملیاتی چنین برنامه‌ای، امکاناتش نسبت به قوای دیگر بسیار بیشتر است. به نظر من دولت محترم حتی در حیطه توانایی‌های خود در ارائه یک تصویر شفاف از آنچه که از دولت احمدی‌نژاد تحویل گرفته نیز کوتاهی کرده است و الان دارد چوب این کم کاری را می‌خورد. یعنی از نظر کارشناسی برآورد ما این است که تا 20 سال آینده همه دولت‌های بعدی نیز در گروگان اقدامات ضد توسعه‌ای دولت احمدی‌نژاد هستند. اما چون این گزارش به شکل عالمانه و مبتنی بر برنامه، عرضه نشد، تردید نکنید که در زمان انتخابات آتی ریاست جمهوری، دولت فعلی باید پاسخگوی چیزهای باشد که در شکل‌گیری آن اصلا نقشی نداشته است. دولت کنونی در این مسئله سهل انگاری و و کوتاهی کرده است که در دورن خود قوه مجریه صورت گرفته است برای باید در کنار همه آن بحران‌آفرینی‌ها و تنش‌آفرینی‌هایی که باندهای قدرت و ثروت که منافع شان در جهت خشونت گستری و تنش آفرینی در داخل هستع هم راستایی کردند. ما باید منصفانه و مشفقانه به دولت، کوتاهی‌هایش در این زمینه را گوشزد کنیم و از آنها بخواهیم که تا دیر نشده کوتاهی های بزرگی که در این زمینه کرده‌اند را جبران کنند. دولت در این زمینه به اندازه کافی امکانات و اختیارات دارد.

باید تحلیلی عالمانه از شرایط موجود ارائه داد
    مومنی افزود: مسئله بسیار مهم بعدی این است که بعد از این که توصیف دقیق و عالمانه‌ای از آنچه که تحویل گرفته شد، ارائه شود، دولت باید اقدام به ارائه یک تحلیل عالمانه از چرایی و چگونگی شکل گیری این شرایط ارائه بدهد. از آنجایی که دولت در این زمینه هم کوتاهی کرده است، مشاهده می‌کنیم که به همین اندازه بسنده کرده‌اند که بسیاری از سیاست‌های دولت قبلی را دارند ادامه می‌دهند و خودشان را در این حد قرار داده‌اند که بگویند ما همان کارهای گذشته را انجام می‌دهیم اما با شیب کمتر.

کاهش شیب تخریب، برای بهبود کافی نیست

این اقتصاددان عنوان کرد: در حالی که اگر یک کار تحلیلی عالمانه در این زمینه انجام ‌می‌شد، دولتی‌ها متوجه می شوند که گر چه کاهش شیب تخریب برای رفتن به سوی بهبود لازم است اما به هیچ وجه کافی نیست. به گمان من دولت از این زاویه هم خودش چوب خورد و هم فشارهای معیشتی مردم افزایش پیدا کرد و گستره و ژرفای فشارهایی که به مردم و تولیدکنندگان وارد شد نیز افزایش پیدا کرد. بنا بر این ما به یک گفتگوی ملی در مقام تحلیل، مبتنی بر ضوابط علمی نیاز داریم که مشخص کند که بی‌سابقه ترین سطوح ناکارآمدی و فساد که دولت قبلی اتفاق افتاده، ناشی از چه اشتباهات فاحش سیاستی بوده. پس از َآن ما می‌توانیم امیدوار باشیم که دولت در حدی به بلوغ فکری برسد که بتواند یک بودجه قابل دفاع برای سال 1395 طراحی کند و یک برنامه قابل دفاع هم برای دوره زمانی برنامه ششم طراحی کند.

15. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها