صفحه 23 از 141 نخست ... 13202122232425263373123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 1409

موضوع: نفت ایـرانـــول ( شرانل )

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    با سلام

الان زنگ زدم مدیریت پشتیبانی معاملات مدیریت فناوری بورس تهران به شماره 84301370 و با آقای عصار صحبت کردم .

بهشون میگم چه وضعشه؟ دیروز آخرین معامله تو ساعت 17:09:13 انجام شده و "آخرین معامله تو سایت tse برابر 11899 هستش درحالیکه آخرین معامله کمتر بوده!!

از صداش معلوم بود دیشب نخوابیده و انگار طرف خواب خواب بود ، میگه شما کی هستین ، از کجا زنگ می زنین ؟

خلاصه گفتم سهامدار حقیقی و ....

میگه ساعت 9 مجددا" زنگ بزن ، بپرسم بهت بگم

بهش میگم عکس هم گرفتم و خواستی برات ایمیل میکنم و این کار خلافه و برای چی باید بعد از پایان معاملات ، معامله ای انجام بشه !!!
    خب مجددا" زنگ زدم ، گفتند این معامله صبح انجام شده بوده و مشکل کد معاملاتی داشته و ناظر حذفش کرده بوده ولی بعد بازار مجددا" ناظر ایجادش کرده و معامله رو قبول کرده !!!
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی shamlo آواتار ها
    تشکر شده 502 بار در 125 ارسال
    بابک جان سهم را چگونه می بینی؟

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید shamlo از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط shamlo نمایش پست ها
    بابک جان سهم را چگونه می بینی؟
    با سلام و احترام

تا پیشبینی 92 که قراره آخرهای این ماه بیاد به نظر من سهم بالایی نداره

فعلا" بازار بدجوری رو سهام غذایی زوم کرده

ایول غمارگ

البته این هم صعود خوبی خواهد داشت ولی کمی زمان میبره

موفق باشید
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال شاهین محلوجی آواتار ها
    تشکر شده 17,393 بار در 2,087 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین محلوجی نمایش پست ها
    این سهم شده جریان شاراک !
    بنظر 1100 کف فعلی سهمه و فردا صف فروشی نیست! (مثل صف فروش دیروز ذوب!!) جز اینکه قرار باشه شرانل ببنده !!

معامله 60-70 میلیونی هفته پیش روند سهمو خراب کرد شناورش زیاده ......
    جهــــان هــر کــــس بـــه وســــعت فــــــکر اوســـت...

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید شاهین محلوجی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال وحید نصیری آواتار ها
    تشکر شده 3,384 بار در 637 ارسال
    آریو جان قبول دارم که قیمت سهم پر پره و نامرد آستان اومده و رو پیک قیمتی سهمو داد به ملت

ملتی که فقط به خاطر جو مثبت گروه خریدند و استدلال این بود که شاوان 100 درصد بعد از عرضه اولیه رشد کرده ولی شرانل تازه 40 درصد پس حداقل 20 درصد دیگه داره

همین ملت وقتی فرداش دیدند که شپاس عرضه شد باز یه استدلال دیگه زدند که شپاس هنوز 5 درصد بعد از عرضه نداده و باز همون آش و همون کاسه و اومدند شرانل رو دادند و شپاس گرفتند

این سهم با جو مثبت گروه تا 1500 میتونست بره حتی با همون عرضه های آستان قدس ولی به نظرم مهمترین عامل بازماندگیش عرضه ی بالای شپاس بود .... اگه شپاس روی 1800-2000 عرضه میشد بازی یه جور دیگه رقم میخورد

گرچه به نظرم همین شپاس هم روی 3400-3300 آروم میگیره

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید نصیری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال وحید نصیری آواتار ها
    تشکر شده 3,384 بار در 637 ارسال
    10 بار خواستم متن بالا را ویرایش کنم نشد که نشد

آریو جان اینو میخواستم بگم که مقایسه فولاد با شرانل مناسب نیست بیا به دید لری به این دو سهم نگاه کنیم

شرانل سودش رو سه سال پیش تا حالا داره هر سال میبره بالا این شرکت هر سال افزایش تولید داشته و تونسته بازارهای صادراتی برا خودش پیدا کنه

اما فولاد تقریبا یه شرکت چاق تلقی میشه که سود امسالش صرفا از بابت افزایش دلار و تورم بوده نه افزایش تولید و نه صادرات در صورتی که طرح توصعه ای در کار نداشته باشه حتی اگه سود امسال سهم به 100 تومن هم برسه برا سرمایه گذار جالب نیست

چرا جالب نیست چون در این صورت فولاد نقش یه بانک تو بازار سرمایه بازی میکنه که فقط سود سالیانه میده که با تورم موجود درجامعه این سود توازن پیدا مییکنه و سودش بیش از بانک های عادیه اما شرانل جذابیت زیادتری برای سرمایه گذاری داره

=========================
    اصلاحیه پست بالا: منظور از عرضه ی بالای شپاس با اون چیزی که دوستان فکر می کنند متفاوته ..... من چون روی روندها کار می کنم از دید من عرضه ی بالا اونی هست که بعد از مدت کوتاهی فروشنده ها پیداشون میشه و صف سهم رو میدند و عرضه پایین اونیه که صف سهم حتی بعد از رشد 50 درصدی خدشه دار نشه مثل شاوان (اینم یه تفسیر جدید از منه بابت عرضه اولیه)
    یه تفسیر دیگه : از نظر من شرانل و شبهرن و شنفت باید پی به ایشون مابین گروه پترو و پالایش باشه چون کارشون ماهیتا شبیه پتروهاست ولیی توی گروه پالایش قرار گرفتند ...... نظر شما چیه

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید نصیری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,005 بار در 4,769 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی کرمی نمایش پست ها
    10 بار خواستم متن بالا را ویرایش کنم نشد که نشد

آریو جان اینو میخواستم بگم که مقایسه فولاد با شرانل مناسب نیست بیا به دید لری به این دو سهم نگاه کنیم

شرانل سودش رو سه سال پیش تا حالا داره هر سال میبره بالا این شرکت هر سال افزایش تولید داشته و تونسته بازارهای صادراتی برا خودش پیدا کنه

اما فولاد تقریبا یه شرکت چاق تلقی میشه که سود امسالش صرفا از بابت افزایش دلار و تورم بوده نه افزایش تولید و نه صادرات در صورتی که طرح توصعه ای در کار نداشته باشه حتی اگه سود امسال سهم به 100 تومن هم برسه برا سرمایه گذار جالب نیست

چرا جالب نیست چون در این صورت فولاد نقش یه بانک تو بازار سرمایه بازی میکنه که فقط سود سالیانه میده که با تورم موجود درجامعه این سود توازن پیدا مییکنه و سودش بیش از بانک های عادیه اما شرانل جذابیت زیادتری برای سرمایه گذاری داره

اصلاحیه پست بالا: منظور از عرضه ی بالای شپاس با اون چیزی که دوستان فکر می کنند متفاوته ..... من چون روی روندها کار می کنم از دید من عرضه ی بالا اونی هست که بعد از مدت کوتاهی فروشنده ها پیداشون میشه و صف سهم رو میدند و عرضه پایین اونیه که صف سهم حتی بعد از رشد 50 درصدی خدشه دار نشه مثل شاوان (اینم یه تفسیر جدید از منه بابت عرضه اولیه)
    یه تفسیر دیگه : از نظر من شرانل و شبهرن و شنفت باید پی به ایشون مابین گروه پترو و پالایش باشه چون کارشون ماهیتا شبیه پتروهاست ولیی توی گروه پالایش قرار گرفتند ...... نظر شما چیه
    با تشکر

با همه این تفاسیر

به نظر من هم شرانل گرونه و شپاس

شاید دیگر نوشتن از طرف من برای این سهم جالب نباشه

فخوز و فولاد چند برابر از این گروه ارزنده تر هستن

این همون شبهرن هست که با پی به ای 3.8 میفروختن !!! یا شنفت رو با پی به ای 3.8

فولاد و فخوز رو برتر میدونم

اینا همه جو برای عرضه اولیه هست که بعد از چند روز فروکش میکنه

دلیلی نمیبینم که شرانل و شپاس پی به ای بالای 4 ببینند!
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,190 بار در 846 ارسال
    اريو جان ،قربون نفس گرمت برم ،
    "ايجادو ساخت ارتباطات با انسانهاي بيشتر،اوج بلوغ يك انسان است"

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال sourena آواتار ها
    تشکر شده 5,327 بار در 1,077 ارسال
    شرانل ... میشه مطمئن بود کف سهم 1100 هست و حتماً فردا با صف فروش شروع نمیکنه
    اینهم به سهامدارش پاسخ خوبی خواهد داد .انشالله
    سال 1392 می تونه یک سال طلایی و فراموش نشدنی برای بورس وبازار سرمایه باشه.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید sourena از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال
    تشکر شده 5,937 بار در 979 ارسال
    بررسی حال و آینده نفت ایرانول از زبان مدیر عامل
    میزان تولید و فروش محصولات شرکت نفت ایرانول طی سال جاری نسبت به سال قبل تغییری نداشته، حال آنکه تغییرات عمده در ترکیب میزان فروش داخلی و صادراتی رخ داده؛ به گونه ای که در سال های گذشته محصولات جانبی تولیدی به پالایشگاه ها و به صورت داخلی به فروش می رسید.
    شرکت نفت ایرانول که چندی پیش پا به فرابورس گذاشت و طی حدود 8 روز کاری پس از ورود به بازار سرمایه توانست بازدهی مثبت حدود 50 درصدی را نصیب سهامداران خود نماید، این روزها با رسیدن به تعادل قیمتی در روند معاملات همچون هم گروهی های خود، به استقبال آینده می رود.
    براساس گزارش بورس نیوز، با توجه به اینکه تاکنون سهم اندکی به بررسی وضعیت "شرانل" و بیان نقطه نظرات مسئولان این شرکت اختصاص یافته، شاید برای اغلب فعالین بازار بیان شرایط کنونی و آگاهی از برنامه های آن از زبان مدیر عامل ارزشمند باشد.
    مدیر عامل شرکت نفت ایرانول در خصوص وضعیت تولید و فروش محصولات در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: میزان تولید و فروش محصولات شرکت نفت ایرانول طی سال جاری نسبت به سال قبل تغییری نداشته، حال آنکه تغییرات عمده در ترکیب میزان فروش داخلی و صادراتی رخ داده؛ به گونه ای که در سال های گذشته محصولات جانبی تولیدی به پالایشگاه ها و به صورت داخلی به فروش می رسید. اما از ابتدای سال جاری این روند تغییر یافت و کلیه این محصولات به صورت صاداراتی به فروش می رسند.
    علی مستأجران ادامه داد: همین امر موجب شد تا فروش صادراتی "شرانل" و همچنین درآمدهای حاصل از آن در مقایسه با سال های گذشته افزایش یابد.
    وی در بیان نحوه صادرات و همچنین واردات بخشی از مواد اولیه مورد نیاز تولید اظهار داشت:روغن موتورهای تولیدی شرکت به کشورهای همسایه و محصولات دیگر نیز به کشورهایی همچون هند،دبی، چین و کشورهای آسیای شرقی صادر می شود و در حال حاضر مشکل خاصی در زمینه صادرات نداریم.
    مدیر عامل "شرانل" اضافه کرد: در بحث نقل و انتقالات ارزی نیز بخشی از ارز دریافت شده از فروش صادراتی محصولات بابت تأمین مواد افزودنی مورد نیاز تولید که وارداتی است استفاده می شود و بخش دیگر آن نیز تسعیر شده، به عنوان درآمد شناسایی می گردد.
    این مقام مسئول در خصوص نرخ تسعیر ارز در نظر گرفته شده در پیش بینی های ارایه شده "شرانل" گفت: نرخ در نظر گرفته شده برای تسعیر ارز حاصل از فروش صادراتی در پیش بینی درآمد سال جاری حدود دو هزار و 500 تومان است. حال آنکه به نظر می رسد با توجه به افزایش نرخ ارز در بودجه کل کشور و برمبنای شرایط اقتصادی موجود، این مبلغ برای سال 92 با افزایش همراه باشد.
    وی همچنین با اشاره به افزایش قیمت فروش محصولات طی دو مرحله در سال جاری مطرح کرد: در سال جاری آخرین افزایش حدود 30 درصدی در قیمت فروش محصولات شرکت نفت ایرانول اعمال شده و به نظر می رسد در مرحله بعدی، افزایش نرخ های فروش در اوایل سال آینده صورت پذیرد، اما برای سال جاری رشد قیمتی دیگری نخواهیم داشت.
    مستأجران در بیان روند تأمین مواد اولیه مورد نیاز تولید همچون لوبکات و وکیوم باتوم و نیز افزایش نرخ های خرید آنها گفت: لوبکات و وکیوم باتوم در زمره موادی است که از دو پالایشگاه تهران و آبادان تأمین می شود و در سال جاری نیز نرخ خرید این دو ماده با افزایش حدود 80 درصدی همراه بوده است.
    وی در خاتمه با اشاره به تأمین حجم مناسب لوبکات سبک، سنگین از طریق پالایشگاه ها عنوان کرد: با وجود آنکه تنها لوبکات سبک به عنوان ماده ای است که در صنعت بنزین سازی کشور نیز مورد استفاده قرار می گیرد، اما در حال حاضر هیچ گونه مشکل و یا کمبودی در زمینه تهیه این ماده نداریم

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مجیدشمسعلی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)