صفحه 3 از 7 نخست 123456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 68

موضوع: ***خوابهایی که من دیدم***

عضو فعال خودشکوفا آواتار ها
    تشکر شده 12,121 بار در 1,678 ارسال
    میثم جان چین حامل دو تعارضه.. مطمئنم فرو می پاشه...
    رشد اقتصادی به همراه خودش رشد در عرصه های اجتماعی و رشد فرهنگی رو میاره... اونوقته که نظام بسته سیاسی اجتماعی چین در برابر افزایش تقاضاهای اجتماعی گیر می کنه...
    این تاریخه که همواره خودشو تکرار می کنه...
    چین مدل بسیار بزرگ ایرانه...

سناریویی که 34 سال پیش به عینه در کشور خودمون اتفاق افتاد...
    در دهه هفتاد میلادی نرخ رشد اقتصاد ایران حتی از ژاپن جلو زد اما آخرش چی شد؟
    رشد اقتصادی سریعی که همگام با رشد فرهنگی و اجتماعی نبود مثه یه چاشنی انفجاری عمل کرد و بوووووم...
    رشد اقتصادی که نیروی کار ارزان رو از روستا به شهر کشاند و مغز انسان دوران ماقبل مدرنیته , فضای شهر رو برنتابید و بر آن شورید و محیط شهر رو هم تبدیل کرد به روستای خودش...
    بیش ازین حرف نمیشه زد عزیزم...
    "سياستمدار انسانها را به دو دسته تقسيم مي كند: ابزار و دشمن؛ يعني تنها يك طبقه را مي شناسند و آن هم دشمن است."
    (نيچه)

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,682 بار در 19,017 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط خودشکوفایی نمایش پست ها
    میثم جان چین حامل دو تعارضه.. مطمئنم فرو می پاشه...
    رشد اقتصادی به همراه خودش رشد در عرصه های اجتماعی و رشد فرهنگی رو میاره... اونوقته که نظام بسته سیاسی اجتماعی چین در برابر افزایش تقاضاهای اجتماعی گیر می کنه...
    این تاریخه که همواره خودشو تکرار می کنه...
    چین مدل بسیار بزرگ ایرانه...

سناریویی که 34 سال پیش به عینه در کشور خودمون اتفاق افتاد...
    در دهه هفتاد میلادی نرخ رشد اقتصاد ایران حتی از ژاپن جلو زد اما آخرش چی شد؟
    رشد اقتصادی سریعی که همگام با رشد فرهنگی و اجتماعی نبود مثه یه چاشنی انفجاری عمل کرد و بوووووم...
    رشد اقتصادی که نیروی کار ارزان رو از روستا به شهر کشاند و مغز انسان دوران ماقبل مدرنیته , فضای شهر رو برنتابید و بر آن شورید و محیط شهر رو هم تبدیل کرد به روستای خودش...
    بیش ازین حرف نمیشه زد عزیزم...
    من رتبه ی اقتصادی و اقتصاد اول منظورمه ......کاری با بقیه قضایا ندارم که چی میشه ......
    من میگم چین کمترین اسیب رو میبنه در بحران اقتصادی .....
    فعلا این امریکا و اروپاست که از هم فرو خواهد پاشید از نظر اقتصادی ...... البته بعد از اونا سایر کشور ها ......همه از بحران اسیب خواهند دید .......ولی خوب اونی که کمتر اسیب میبینه چینه .....

===========

وابستگي اقتصادي آمريکا به چين

نويسنده آمريکايي تاکيد کرد آمريکا از نظر اقتصادي به چين وابسته است.
    به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه پرس تي وي ؛ لين دينه گفت: تشديد تنش بين چين و ژاپن بسيار نگران کننده است. به نظر مي رسد ژاپن و آمريکا در اين قضيه دچار نوعي اشتباه در محاسبات خود شده اند. ژاپن و آمريکا بايد توجه داشته باشند که اگر بين ژاپن و چين جنگ شود، اقتصاد آمريکا و ژاپن متضرر خواهد شد زيرا چين بزرگترين بازار براي صادرات کالاهاي ژاپني است. آمريکا نيز به شدت به چين مقروض است.
    در ماههاي اخير که تنشها بين توکيو و پکن شدت پيدا کرده، صادرات صنايع خودروسازي ژاپن به چين کاهش قابل توجهي داشته است. بنابراين، مي بينيم که تشديد تنش به نفع اقتصاد ژاپن نيست. زيان شرکت خودروسازي تويويا مويد همين مسئله است. باتوجه به بدهي کلان آمريکا به چين، اقتصاد آمريکا به چين وابسته است. بنابراين، آمريکا نيز نبايد به دنبال مشکل آفريني با چين باشد.

بسياري از شرکتهاي آمريکايي براي ادامه فعاليت خود به داشتن روابط اقتصادي و تجاري با چين وابسته هستند. براي ادامه اين روابط، بايد هم آمريکا و هم چين باثبات باشند. بروز هرگونه بي ثباتي در چين، سبب خواهد شد شرکتهاي آمريکايي به شدت ضربه بخورند. آمريکا تسليحات زيادي به ژاپن مي فروشد و ژاپن با اتکاء به همين پشتيباني تسليحاتي به تجهيز نظامي خود مشغول است.

اما مقامات ژاپني بايد توجه داشته باشند که رقابت تسليحاتي با چين فقط به نفع شرکتهاي سازنده تسليحات و تجهيزات نظامي در آمريکا است. آمريکا نبايد درباره تنش چين و ژاپن، بي پروا عمل کند و بايد احتياط داشته باشد. در اين ميان بايد توجه داشت که کشورهاي آسيايي به خوبي به موقعيت و قدرت چين واقف هستند و مي دانند که بايد به نوعي با اين کشور کنار بيايند حتي اگر از آن خوششان نيايد.

===========
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/01/12 در ساعت 23:54
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam1480 آواتار ها
    تشکر شده 1,367 بار در 384 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها

البته در فیلم inception میگه که ما هیچ وقت اغاز خواب رو یادمون نمیاد و ما همیشه خودمون رو وسط خواب میبینیم (-:

شب خوش ..
    دقیقا به نکته بسیار جالبی اشاره کردید... در فیلم inception هم به خواب افراد میرفتند تا موجب تغییر روند تصمیم گیری فرد بشن...
    بسیاری از خوابهایی که ما می بینیم در تغییر نگرش و روند تصمیم گیری ما تاثیر میزارن..
    مثل خواب می بینی با یکی دعوا کردی..فردا ازش بدت می یاد..
    یاد خواب می بینی یه سهم خریدی...همین مساله روت تاثیر میزاره

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam1480 از ایشان تشکر کرده اند:

راستی یه خواب جالب هم دو روز پیش دیدم..دیدم اومدو تو سایت بورسی که موضوعات رو چک کنم..دیدم همین تاپیک ظرف فقط در یک روز 172 پست زده شده توش.. با خودم گفتم اااااه ه ه مردم چقدر خواب می بینند

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam1480 از ایشان تشکر کرده اند:

نمی دونم چرا این روزها فقط دارم خواب سهم می بینم... شاید به خاطر اینه که زیاد بهش فکر می کنم..
    دیشب خواب دیدم که ثشرق شده 195 تومن..یه صف خرید یک میلیونی هم داره... همین که پول نداشتم وگرنه تحریکم می کرد که امروز اضافه کنم

عضو فعال
    تشکر شده 2,782 بار در 672 ارسال
    پیامی از یک نوجوان؛ که باید با آن گریست...
    حکایت آن نوجوانانی که مردانه در ارتفاعات قلاویزان جنگیدند خصوصا آن 5 شیربچه ای که برای همیشه در قله شنام ماندند و پیکرهای مقدسشان هیچ گاه پیدا نشد؛ بدجوری با دلم آدم بازی می کند.

به رسم درس آموزی گوشه ای از وصیت نامه شهید کاظم مهدی زاده تخریب چی عملیات کربلای یک را در ادامه آوردم تا با هم بخوانیم و بگرییم...

می خواستم بزرگ بشم درس بخونم
    مهندس بشم خاکمو آباد کنمزن بگیرممادر و پدرمو ببرم کربلا دخترمو بزرگ کنم ببرمش پارک
    تو راه مدرسه با هم حرف بزنیم خیلی کارا دوست داشتم انجام بدم خب نشد....
    باید می رفتم از مادرم، پدرم، خاکم، ناموسم، دخترم و ... دفاع کنم
    رفتم که دروغ نباشه
    احترام کم نشه
    همدیگرو درک کنیم
    ریا از بین بره
    دیگه توهین نباشه
    محتاج کسی نباشیم

الان اوضاع چطوره؟

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,749 بار در 873 ارسال
    این غزلمثنوی که نوشتار کامل آن در زیر آمده است، از شاعر شجاع خراسانی، که نام حقیقی او را نمیدانم، و متخلص به «بیداد» است، و آن را در بیست و هشتم تیرماه امسال در انجمن فرهنگی-ادبی امیرکبیر در تهران خوانده است، اشک غم و حسرت، و البته امید رهایی را بر جان مینشاند.

متن این سروده سرشار از درد نیز در زیر آمده است، اما پیشنهاد میکنم حتماً آن را ببینید و بشنوید، بسیار رسا و زیبا است. در صورت امکان و صلاحدید، آن را به اشتراک بگذارید و به گوش دوستان و آشنایان نیز برسانید.

لازم به توضیح است که انجمن فرهنگی-ادبی امیرکبیر، انجمنی است که ریاست آن با شخصی به نام آقای صدرا است و شاعرانی چون محمدرضا عالیپیام (هالو)، هیلا صدیقی و مصطفی بادکوبهای اشعار خود را در این انجمن میخواندند؛ در شهریور امسال، رئیس این انجمن و نیز آقای عالیپیام بازداشت شدند. از وضعیت کنونی آقای «بیداد» خبری در دسترس نیست، امید که هر کجا هست، برقرار و به سلامت باشد.

به امید یافتن راهی به رهایی از راه آگاهی، بدون دادن هزینههای گزاف و بیحاصل از جان و جیبِ مُلک و مردم ایرانزمین

نوشتار کامل غزلمثنوی:

«گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است
    اما چه سود، حاصل گلهای پرپر است!
    شرم از نگاه بلبل بیدل نمیکنید
    کز هجر گل نوای فغانش به حنجر است؟!
    از آن زمان که آیینهگردان شب شُدید
    آیینه دل از دَم دوران مکدر است
    فردایتان چکیده امروز زندگی است
    امروزتان طلیعه فردای محشر است
    وقتی که تیغ کینه سر عشق را برید
    وقتی حدیث درد برایم مکرر است
    وقتی ز چنگ شوم زمان، مرگ میچکد
    وقتی دل سیاه زمین جای گوهر است
    وقتی بهار، وصله ناجور فصلهاست
    وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است
    وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار
    بر صدر مینشیند و قاضی و داور است
    وقتی طراوت چمن از اشک ابرهاست
    وقتی که نقش خون به دل ما مُصور است
    وقتی که نوح، کشتی خود را به خون نشاند
    وقتی که مار، معجزه یک پیامبر است
    وقتی که برخلاف تمام فسانهها
    امروز، شعله، مسلخ سرخ سمندر است
    از من مخواه شعرِ تر، ای بیخبر ز درد!
    شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!
    ما با زبان سرخ و سر سبز آمدیم
    تیغ زبان، بُرندهتر از تیغ خنجر است
    این تختهپارهها که با آن چنگ میزنید
    تهماندههای زورق بر خون شناور است
    حرص جهان مزن که در این عهد بیثبات
    روز نخست، موعد مرگت مقرر است
    هرگز حدیث درد به پایان نمیرسد
    گرچه خطابه غزلم رو به آخر است
    اما هوای شور رجز در قلم گرفت
    سردار مثنوی به کف خود، عَلَم گرفت
    در عرصه ستیز، رجزخوان حق شدم
    بر فرق شام تیره، عمود فلق شدم
    مغموم و دلشکسته و رنجور و خستهام
    در ژرفنای درد عمیقی نشستهام
    پاییز بیکسی نفسم را گرفته است
    بغضی گلوگه جرسم را گرفته است
    دیگر بس است هرچه دوپهلو سرودهام
    من ریزهخوار سفره ناکس نبودهام
    من وامدار حکمت اسرارم ای عزیز!
    من در طریق حیدر کرّارم ای عزیز!
    من از دیار بیهقم، از نسل سربهدار
    شمشیر آبدیده میدان کارزار
    ای بیستون فاجعه، فرهاد میشوم
    قبضه به دست تیشه فریاد میشوم
    تا برزنم به کوه سکوت و فغان کنم
    رازی هزار از پس پرده عیان کنم
    دادی چنان کشم که جهان را خبر شود
    کوش فلک ز ناله «بیداد» کر شود

در شهر هرچه مینگرم غیر درد نیست
    حتا به شاخ خشک دلم، برگ زرد نیست
    اینجا نفس به حنجره انکار میشود
    با صد زبان به کفر من اقرار میشود
    با هر اذان صبح به گلدستههای شهر
    هر روز دیو فاجعه بیدار میشود
    اینجا ز خوف خشم خدا در دل زمین
    دیوار خانه روی تو آوار میشود
    با ازدحام این همه شمشیر تشنهلب
    هر روز روز واقعه تکرار میشود

آخر چگونه زار نگریم برای عشق
    وقتی نبود آنچه که دیدم سزای عشق؟!
    دیدم در انزوای خزان، باغ عشق را
    دیدم به قلب خون غزل، داغ عشق را
    دیدم به حکم خار، به گلها کتک زدند
    مهر سکوت بر دهن قاصدک زدند
    دیدم لگد به ساقه امید میزنند
    شلاق شب به گُرده خورشید میزنند
    دیدم که گرگ، بره ما را دریده است
    دیدم خروس دهکده را سر بریده است
    دیدم «هُبَل» به جای خدا تکیه کرده بود
    دیدم دوباره رونقِ بازارِ برده بود
    دیدم خدا به غربت خود، زار میگریست
    در سوگ دین، به پهنه رخسار میگریست
    دیدم، دیدم هر آنچه دیدنش اندوه و ماتم است
    «باز این چه شورش است که در خلق عالَم است؟!»

از بس سرودم و نشنیدید، خستهام
    من از نگاه سرد شما دلشکستهام
    ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتتان
    رنگ جهنم است تمام بهشتتان
    شمشیرهای کهنه خود را رها کنید
    از ذوالفقار شاه ولایت حیا کنید
    بیشک اگر که تیغ شما ذوالفقار بود
    هر چهار فصل سال، همیشه بهار بود
    اما به حکم سفسطه، بیداد کردهاید
    ابلیس را ز اشک خدا شاد کردهاید

مَردم! در این سراچه بهجز باد سرد نیست
    هرکس که لاف مردی خود زد که مرد نیست
    مردم! حدیث خوردن شرم و قیِ حیاست
    صحبت ز هتک حرمت والای کبریاست
    مردم! خدانکرده مگر کور گشتهاید؟!
    یا از اصالت خودتان دور گشتهاید؟!
    تا کی برای لقمه نان، بندگی کنید؟!
    تا کی به زیر منتشان زندگی کنید؟!
    اشعار صیقلیشده تقدیم کس نکن!
    گل را فدای رویش خاشاک و خس نکن!
    دل را اسیر دلبر مشکوک کردهای!
    دُرّ دَری نثار ره خوک کردهای!
    آزاده باش هرچه که هستی عزیز من!
    حتا اگر که بت بپرستی عزیز من!
    اینان که از قبیله شوم سیاهیاند
    بیرق به دست شام غریب تباهیاند
    گویند این عجوزه شب، راه چاره است!
    آبستن سپیده صبحی دوباره است!
    ای خلق! این عجوزه شب، پا به ماه نیست!
    آبستن سپیده صبح پگاه نیست!

مردم! به سِحر و شعبده در خواب رفتهاید
    در این کویر تشنه، پیِ آب رفتهاید
    تا کی در انتظار مسیحی دوبارهاید؟!
    در جستجوی نور کدامین ستارهاید؟!
    مردم! برای هیبتمان آبرو نماند
    فریاد دادخواهیمان در گلو نماند
    اینان تمام هستی ما را گرفتهاند
    شور و نشاط و مستی ما را گرفتهاند
    در موجخیز حادثه، کشتی شکسته است
    در ما غمی به وسعت دریا نشسته است
    در زیر بار غصه، رمق ناله میکند
    از حجم این سروده، ورق ناله میکند
    اندوه این حدیث، دلم را به خون کشید
    عقل مرا دوباره به طرْف جنون کشید
    «هَل مِنْ مبارز» از بُن دندان برآورم
    رخش غزل دوباره به جولان درآورم
    برخیز تا به حرمت قرآن، دعا کنیم!
    از عمق جان، خدای جهان را صدا کنیم
    با ازدحام این همه بت، در حریم حق
    فکری به حال غربت دین خدا کنیم
    در سوگ صبح، همدم مرغ سحر باشیم
    در صبر غم، به سرو بلند اقتدا کنیم
    باید دوباره قبله خود را عوض کنیم
    با خشت عشق، کعبهای از نو بنا کنیم
    جای طواف و سجده برای فریب خلق
    یک کار خیر، محض رضای خدا کنیم
    در انتهای کوچه بنبست حسرتیم
    باید که فکر عاقبت، از ابتدا کنیم
    با این یقین که از پسِ یلدا سحر شود
    برخیز تا به حرمت قرآن دعا کنیم!»

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی عارف آواتار ها
    تشکر شده 689 بار در 202 ارسال
    آگاهی در خواب

آگاهی در خواب یا بیداری در رویا حالتی است که شما در حالی که خواب میبینید، به خواب بودن خود آگاه میشوید و می توانید آنطور که خود می خواهید رویای خود را هدایت کنید. در این نوشته سعی دارم روشهایی را بیان کنم که شما با بیشترین سرعت و بالاترین بازده بتوانید در رویا بیدا شوید.

تا هنگامی که خواب هستید، این رویا برای شما یک واقعیت است، و بیداری آن را به خواب تبدیل میکند. زندگی ما واقعیتی است که بیداری مرگ آن را به یک رویا مبدل میکند. رویایی که روزی واقعیتی برای ما بوده است. انسانهای زیادی بدون آگاهی از زندگیشان عبور میکنند، و لحظه ای با تغییر واقعیتشان به مرگ، این عبور را در نهایت درک خواهند کرد، "فرصتی از دست رفته"... ما در رویا بیدار میشویم، تا بتوانیم گذرا بودن آن را درک کنیم، از حضور فرصتها آگاه شویم و گوهر آگاهی خود را از حلقه عدم آگاهی خارج کنیم. واقعیتها برای ما تک بعدی هستند چون روند آگاهی ما در همان سطح ادامه می یابد. وقتی این روند شکسته شود، ما به واقعیات بالاتری منتقل میشویم. برای فهم بهتر خواب و بیداری میبایست به هستی آن واقف شد. چه بسا انسانهای بیداری که در خواب به سر میبرند، و حتی شاید در هنگام مرگ نیز بیدار نشوند. آگاهی آنها به دلیل رشد نکردن در سطح پایینی قرار خواهد داشت، و شاید قرار گرفتن در واقعیت جدید بعد از مرگ باعث رشد آگاهی آنها شود، شاید هم اینگونه نشود. آنچه میخواهم بگویم این است که، وقتی شما آگاهی را انتخاب کردید، آنچه در نتیجه آن می آید فراتر از واقعیت خواب و بیداری خواهد بود، و شما فراتر از واقعیت مرگ و جزو حقیقت زندگی خواهید بود.

جستجو در حافظه گذشته: عمق نگرش شما

کمی به حافظه گذشته خود برگردید. آنچه میخواهیم در آن به جستجو بپردازیم خوابهای شماست. خوابهایی را به یاد آورید که در آن شاید خطری شما را تهدید میکرد، یا اتفاق ناگواری در آن افتاد که دلخواه شما نبود، مثلا شما در حال سقوط از یک ساختمان یا یک کوه هستید. یادتان آمد؟ حالا آن خوابهایی را جدا کنید که در آنها در هنگام رخدادی به یاد آوردید که خواب هستید. مثل اینکه به خود بگویید "من که الان خوابم، طوریم نمیشه". یادتان آمد؟ جمله ای که وقتی به خود میگفتید دیگر هیچ نگرانی نداشتید، چون درحال "خواب دیدن" بودید. حالا میخواهیم این حالت را به سطح عمیقتری ببریم. میخواهیم به این وضعیت آگاه شویم. حالتی که در بالا ذکر کردم برای خیلی افراد اتفاق می افتد، ولی این شامل یک دید سطحی به خواب است، که در آن فرد به تبع قرار گرفتن در یک وضعیت تهدید کننده، به یک خرده آگاهی میرسد، که قصد از رسیدن به آن از بین بردن حالت استرس ذهنی است که معمولا توهم مرگ است. ولی قصد و نیت ما رسیدن به آگاهی کامل است، آنهم به اختیار و انتخاب خودمان. آگاهیی که در آن خود را با تمام فرصتهای موجود بیابیم، و قصدمان استکشاف دنیای درون و بیرون است، دنیاهایی که در حالت آگاهی روزانه، فقط به گوشه ای از آن دسترسی داریم. اگر از این دید به خواب نگریسته شود، میتوان از محرکهای خواب برای رسیدن به سطح بالاتری از آگاهی بهره گرفت.

انرژی درون: پایان ناپذیری

برای رسیدن و مرحله بعد از آن نگهداشتن چنین سطحی از آگاهی، نیاز به انرژی پایان ناپذیری داریم. ما از قبل وسیله تولید این انرژی را داریم، که ذهن ماست. پس خواسته ما در چنین موقعیتی فعال کردن این وسیله و منبع برای تولید انرژی مورد نیاز برای آگاهی مورد نظرمان است. برای انجام این کار ما نیاز داریم که در ذهن خود مساحت جدیدی را باز کنیم، و سبک فکر جدیدی را به آن اضافه کنیم. آنچه به ما این تضمین را میدهد که همیشه انرژی مورد نیازمان را خواهیم داشت، تثبیت این دید و سبک فکر جدید در ذهنمان است تا بتوانیم به وسیله آن ذهنمان را برای دستکاری و ایجاد گاهی
    جدید، که اینبار در خواب خواهد بود، به جنبش در آوریم. پیوستگی در نگاه داشتن سبک فکر جدید، باعث خواهد شد که قالب آگاهی ما تغییر شکل دهد و وسیعتر شود. فکرش را بکنید، آگاهی جدید شما یقینا در زندگی روزمره شما هم منعکس خواهد شد. با اینحساب اولین قدم شما، وسعت بخشیدن به قالب فکریتان است تا بتوانید انرژی کافیی برای آگاهی جدید داشته باشید. این حرفها، به مرور برای شما روشنتر و از راه تجربه کاملا لمس خواهد شد. قصد من این است که شما بتوانید از ابتدا به سطح انرژی مناسبی برای شروع تمرینات برسید.

آگاهی برای چه؟

از خودتان بپرسید. چرا میخواهید به چنین آگاهیی برسید؟ قصد شما از برداشتن این قدم چیست؟ بهرحال در کل این راهنما، این مسئله همانگونه که طبیعتش هست، شخصی خواهد ماند. این مسئله ای است که شما میبایست با خود مطرح کنید، و قصد من از طرح این سوال باز داشتن شما از هیچ چیز، یا حتی تشویق شما نیست. اینکه الان در حال خواندن این سطور هستید، دلیل کافیی است که نشان دهد توجه شما جلب شده است. تبتی ها به مرحله پس از مرگ "باردو" میگویند. در واقع خواب شباهت بسیاری به باردو دارد. هر دو حالت نیاز به آگاهی دارند، تا بتوانیم از روند آنها خارج شویم. وقتی فردی میمیرد، در ابتدا به طور کامل بدن را با هرآنچه دارد ترک میگوید، و مرحله
    بعد شروع میگردد. در اینجا او آگاهی خود را برای مدتی از دست میدهد. زیرا ذهن سطح فیزیکی او دیگر در دسترس او نیست، و مدتی طول میکشد تا آگاهی او وارد کالبد ذهنی او گردد. در اینجاست که باردو شروع میشود. در صورتیکه فرد زندگی آگاهانه ای نداشته، و لحظات زندگیش مانند عکسی غبار زده است که روزی اتفاق افتاده، ولی مثل اینکه کسی دیگر آن لحظات را داشته و او واقعا میداند چه شده. کسی که داشته ها و وابستگی های دنیوی به مانند زنجیرهایی برای ذهن او در آمدند، او از این لحظه به بعد، وارد توهمی دیگر خواهد شد. آگاهی او در دنیا روند خود را بعد از مرگش ادامه خواهد داد. بودا گفت "این دنیا حقیقی نیست". این شخص به حقیقت نمیرسد، بلکه واقعیتی برای خود میسازد و آن را زندگی میکند. تبتی ها معتقدند با آگاهی در خواب میتوان بر باردو فائق آمد، و هنگام مرگ به این حقیقت که ما اکنون دنیا را ترک کرده ایم برسیم. در واقع برای آنها آگاهی در خواب تمرینی است، که به غیر از نتایج
    بسیارش، در نهایت منجر به این میشود که بتوانند در باردو بیدار شوند، و دیگر در باردو نباشند. در اینجا میگویم من تبتی نیستم، و قصد من از بیان این مطلب که برایم بسیار به حقیقت نزدیک است، این است که به شما تلنگری بزنم، تکانی ناچیز به شما بدهم، و به شما بگویم، آگاهی بسیار با ارزش است، بدانید برای چه و چرا خواسته شما، و فقط شماست. خودتان را بشناسید.

قانون ابدی: هرآنچه بکارید، همان درو خواهید کرد

وقتی صحبت از آگاهی است، نیاز دارید که برای رسیدن به آن بهایی بپردازید. آن بها توجه شماست. برای رسیدن به آگاهی در خواب، میبایست که بذرهای آن را در ابتدا بکارید. کسانی که تمرینهای آگاهی در خواب را آغاز میکنند، معمولا بعد از مدت زمانی به این آگاهی به صورت نسبی دست پیدا میکنند، و آگاهی آنها شروع به فعال شدن میکند که معمولا نشانه های آن خوابهایی بسیار واضح است همراه با آگاهی اندک، و بعد از مدتی که آگاهی آنها به سطح کافیی از انرژِی رسید، لحظه ماندگار آنها میرسد.
    لحظه ای که برای اولین بار طعم آگاه شدن در رویایشان را می چشند، و انرژی آگاهی آنها به مانند آتشی سراسر خوابشان را به آتش میکشد. آنها دیگر بیدار شده اند. در اینجاست، که فرد دارای نظمی بسیار روان می شود، و تمرینهای او که اکنون روندی نسبتا ثابت پیدا کرده اند، باعث میشوند که این آگاهی روز به روز تثبیت شده، و سطح آن افزایش پیدا کند. تمرینات و توجه پیوسته شما باعث میشوند که به آگاهی برسید، ولیکن این نکته را هم در نظر داشته باشید، امکان دارد مدت زمانی بگذرد تا بتوانید به اولین آگاهی در خواب برسید، ولی امیدوار باشید، زیرا هیچکدام از تمرینهای شما بیهوده نخواهد بود، بلکه انرژی است که قصد نهفته در آن آگاهی شما را برنامه ریزی کرده، و شما با استمرار در آنها به آگاهی در خواب دست پیدا خواهید کرد. صبر داشته باشید، و بدانید که به زودی زمان درو کردن خواهد رسید، درو کردن ثمره آگاهی.

قدمهای عملی اول: تقویت حافظه رویا و همزمانی دو آگاهی

صحبت از بیداری در خواب بدون داشتن حافظه خواب فعال کاملا غیرعملی است، زیرا یکی از عناصر فعال آگاهی در رویا، حافظه ما از آن است. هر چه حافظه رویای ما فعالتر و قویتر باشد، میزان همزمانی آگاهی شخصی ما با آگاهی رویایمان بیشتر خواهد بود. شاید این حرف کمی برای شما گیج کننده باشد. به خواندن ادامه دهید، تا برایتان روشنتر شود. حافظه رویا، خاصیت عجیبی دارد، این حافظه خود نوعی آگاهی را به همراه دارد که در حالت عادی، فقط قسمت حافظه به صورت نسبی فعال است، ولی آگاهی حضور ندارد. وقتی حافظه فعال شود، آگاهی همراه با آن نیز فعال شده و این آگاهی نسبت به خواب همراه با آگاهی شخصی منجر به بیداری در خواب میشود. در واقع این همزمانی است که به ما این فرصت را میدهد که با تمام وجودمان بدانیم که خواب هستیم و باعث شود زمان در رویا متوقف شود. همانطور که گفتم، تقویت و فعالتر شدن حافظه رویا باعث میشود ما به همزمانی در رویا برسیم. اگر بازهم این گفته برای شما گنگ است، صبر کنید تا آن را در رویا تجربه کنید و آنگاه به معنی آن پی خواهید برد. ولی میپرسید چگونه میتوان حافظه رویا را تقویت کرد؟ چند راهکار ساده برای رسیدن به این مقصد وجود دارد. یکی از آنها یادداشت برداری از خوابها میباشد. شخص با تلاش برای به یاد آوری آنچه بر او در خواب گذشته، باعث فعالتر شدن آن میگردد. روند کامل آن را در قسمت بعد توضیح داده ام.

روند نوشتن خوابها و مکملهای آن

برای این کار یک دفتر با برگهای زیاد تهیه کنید، و فقط مخصوص این کار بگذارید. روی آن بنویسید "دفتر خوابها"، و آنرا همیشه در کنارتان در جایی که میخوابید بگذارید. برای انجام این کار به طور موثر شب قبل از خواب به صورت تلقینی به خود بگویید که تمام خوابهای خود را صبح موقع بیداری به یاد می آورید، و آنها را در دفتر می نویسید. در صورتی که بتوانید این جملات را با صدای بلند بگویید بسیار موثرتر است. فرض کنیم اکنون صبح است و شما از خواب بیدار شده اید، خوابهایی که دیدید در ذهن شما هنوز زنده هستند و شما میدانید با شروع به حرکت و تغییر وضعیت از خوابیده به نشسته خوابها شروع به کمرنگ شدن میکنند. یکی دیگر از خاصیت خوابها حساسیت بسیار زیاد آنها به وضعیت شما پس از بیداری است. در حالیکه نشسته اید و قلم و دفتر خواب در دستان شما همانطور به همان وضعیت شروع به چرخیدن بکنید، و سعی کنید در این حال چشمانتان بسته بمانند و ببینید در چه حالتی از چرخش خوابها برای شما زنده تر میشوند. پس از چرخش به اندازه مناسب شروع به نوشتن کنید. اگر نمی توانید خوابها را به صورت کامل به یاد بیاورید، هر آنچه را بیاد آوردید بر روی کاغذ بنویسید. اگر به این روند ادامه دهید کم کم سناریوهای خواب برای شما مفهومتر خواهند شد. روشی که میتوانید از آن کمک بگیرید مرور کردن افراد، اشیاء، جاها، و اسمهای مختلف است. در صورتی که خوابی مرتبط با آن اسم دیده باشید این مرور کردن باعث خواهد شد شما صحنه مربوط به آن را بیاد آورید. این روش بسیار موثر و امتحان شده است. در صورتی که میتوانید تاریخ کامل آن روز را هم به خواب اضافه
    کنید. اکنون میتوانید یک کار مفید دیگر انجام دهید، در زیر نوشته خودتان میزان موفقیت خود را در بیاد آوردن خوابهای آن صبح بنویسید. فقط کافی است بنویسید که به نظر خودتان تا چه حد توانسته اید خوابهای شب گذشته را به یاد آورید. این روش مکمل تاثیر روانی بسیار خوبی دارد، از آن جهت که به تدریج هرچه قدر در بیاد آوردن خوابها قویتر میشوید در تحلیل وضعیت خود بسیار قویتر میشوید که این آگاهی کلی شما را تقویت میکند و باعث میشود بعضی اوقات نکات ریزی را متوجه شوید که به شما در بهتر به یاد آوردن خوابهایتان کمک کند. بهرحال، بعد از مدتی که در این کار پیش رفتید، متوجه میشوید که زبان نوشتاری شما از خوابها بسیار دقیقتر شده و جزئیاتی را که به یاد می آورید واقعا بسیار زیاد شده است، به طوری که به جایی میرسید که خوابی بیش از یک صفحه و دو صفحه شود. این نشانه خوبی است و نشان میدهد که شما به خوبی پیش میروید. ولی بهرحال تا وقتی که به اولین آگاهی در خواب رسیدید سعی کنید هر روز صبح حتما خوابهایتان را بنویسید. رها کردن تمرین به مانند ورزشکاری است
    که تمرینها را رها کرده است و وقتی میخواهد دوباره به فعالیت بپردازد میبایست تلاشش را بسیار بیشتر از قبل کند. نکته دیگری که بسیار به شما کمک خواهد کرد این است: در کنار خوابهایی که وضوح بسیار بالایی دارند، هرچند در آنها آگاه نیستید یک علامت مخصوص بگذارید تا مشخص کنید که این خواب از کیفیت بسیار بیشتری برخوردار بوده است. این کمک میکند وقتی خوابهایتان به اندازه کافی زیاد شدند در بین تاریخهای آنها مقایسه کنید که با چه فاصله زمانی آنها رخ میدهند و دیگر اینکه تعداد آنها در یک دوره مشخص چقدر افزایش پیدا کرده است. این عمل شما اطلاعات بسیار زیادی در دسترستان قرار خواهد داد. سعی کنید هر چند مدت یا اگر میتوانید هر شب خوابهای قبل را در دفتر خواب مرور کنید و بیاد بیاورید که چگونه بوده اند.

خارج شدن از دایره رکود

اگر از اون دسته هستید که تعداد خوابهای آگاهانه تان کم شده این نوشته برای شماست. معمولا اکثر افراد درگیر این مسئله میشوند، و یکی از تبعات آن سرخوردگی و ناامیدی است. واقعا نگران نباشید، همه یک روز گرفتار میشوند. کارهای روزانه، ضربه روحی، عادتها همه اینها باعث میشوند که سطح انرژی شما پایین بیاد و این بر روی بیداری در
    خوابتان تاثیر میگذارد. علتهای دیگری میتواند مسبب این رکود باشد. آنچه مهم است، این است که بدانید شما هم میتوانید از این باتلاق خارج بشید! رها باشید چون هرچقدر بیشتر دست و پا بزنید و ناآرامی کنید بیشتر در آن فرو میروید.

در زیر فعالیتهایی را بر سطح انرژی من و شما تاثیر مستقیم دارند بیان میکنم. شاید خیلی بدیهی و ساده باشند. ولی غیر قابل چشم پوشی هستند.

ورزش

آیا ورزش میکنید؟ که گوشه تو اتاق تاریکتون کز کردید به این امید اینکه برونفکنی کنید؟ میخواهید تو خواب آگاه بشید؟ معلومه که اینطوری نمیشه. در واقع اگر بخواهیم این تجربیات را از لحاظ انرژی بررسی کنیم میزان رخداد آنها در افراد با انرژی حیاتی قوی بسیار بالاست. ورزش بدن را تقویت میکند. ذهن صافتر میشود، تنفس فوق العاده عمیق و قلب خون بیشتری را به تمام بدن منتقل میکند و به دنبال آن همه اندامها جان
    تازه ای میگیرند. از طرفی دیگر وقتی دستگاههای اصلی بدن فعالتر هستند، بر فعالیت چاکراها تاثیر مستقیم میگذارند. پس اگر دیگر مثل سابق نیستید، تقصیر را بر گردن روشها نیندازید، کمی حرکت کنید و از حرکت به سکون برسید. هرآنچه متحرک است تمایل به سکون دارد. این یک قانون بسیار ساده است. آن را به خاطر بسپارید.

فعالیت ذهنی

انجام کاری نیازمند آگاهی همیشه موثر است، زیرا اکثر ما در کارهای روزانه کمتر از آگاهیمان استفاده میکنیم و بیشتر اعمال را برحسب عادت و به صورت خود به خود انجام میدهیم، بدون آنکه درباره آنچه انجام میدهیم فکر کنیم. فعالیتی مثل خواندن یک کتاب فلسفی، یک داستان بسیار قوی، سعی در فهم و حل کردن یک معادله ریاضی یا یک مسئله فیزیک یا حتی طراحی و نقاشی بسیار موثر است. زیرا از یک طرف ما برای درک آنها سعی در بالا بردن آگاهیمان میکنیم که این مسئله ای طبیعی است و از طرفی
    دیگر تمرکزمان را به طور پیوسته مورد استفاده قرار میدهیم. تحرک رها راه را برای سکون هموار میسازد.

پاکسازی از انرژی فرسوده

بعضی وقتها مشکل در انرژی است. اگر در طبیعت بگردیم عنصری پاک کننده تر از آب پیدا نخواهیم کرد. به همین خاطر بهتر از تماستان را با آن بیشتر کنید و شبها قبل از خواب یک دوش بگیرید. کلا اگر هرچیزی را با آب بشورید رو به تمیزشدن میرود. طبیعت آب همینه! پس وقتی یک دوش میگیرید در واقع انرژیهای استفاده خودتان را به دست آب میسپارید و این کار اگر در شب انجام بگیرد در کیفیت خوابهایتان بسیار موثر
    است.

تغذیه

آیا در غذا افراط میکنید؟ یا شاید شام یک وعده اساسی برای شما است. بهرحال تجربه نشان داده که کسانی که با اعتدال غذا میخورند و چند ساعت قبل از وقت خوابشان شام میخورند احتمال اینکه به خواب بودنشان آگاه شوند یا برونفکنی کنند بیشتر است. به جای آنکه وقت خواب انرژی حیاتی شما صرف هضم شود، ذهن انرژی بیشتری تحت اختیار دارد و به دنبال آن احتمال آگاهی شما در رویا بیشتر است. سعی کنید برای شام غذاهای سبک بخورید. غذاهایی که هضم آنها بسیار راحت است.

دستیابی به بیداری در رویا

در این قسمت برای شما ادغامی از روشهای شرقی و غربی برای بیداری در رویا را بیان خواهم کرد. بیداری در رویا به طور منظم نیاز به تمرین و ورزیده شدن دارد. شما با خواندن و عمل کردن به تمریناتی که در این بخش نوشته ام خواهید توانست درصد آگاهی در رویا را برای خود بالا ببرید.

بررسی واقعیت

همانطور که در قسمت قبل خواندید میدانیم که خواب واقعیتی یک بعدی است. به این معنا که وقتی درون آن هستیم به طور طبیعی فقط آن را واقعی میدانیم زیرا در آن زمان خوابیم، و بیدار نیستیم. وقتی بیدار میشویم متوجه میشویم که آنچه دیده ایم خواب بوده. برای آگاه شدن در خواب میبایست که نسبت به آن محیط آگاه شویم. دقیقا همانند بیداری. و میبایست اختلاف میان این دو را بدانیم. این اختلافات بسیار بدیهی هستند.
    مانند اتفاقات کاملا متناقض و اعمال غیرمنطقی که انجام میدهیم. مثلا اگر بدون کمک چیزی در حال پرواز هستید، مطمئنا دارید خواب میبینید. این واقعیت خواب است که به شما اجازه میدهد اینگونه عمل کنید و عمل پرواز انسان بدون استفاده از هیچ گونه وسیله امکان پذیر نیست زیرا انسان تابع قوانین فیزیکی دنیاست. ولی در خواب اینگونه نیست. شما میتوانید خواب ببینید در اقیانوس فرو رفته اید و هیچ نیازی به هوا نداشته باشید یا از روی ارتفاع زیادی بپرید و در هنگام برخورد با سطح اتفاقی برای شما نیفتد. پس چگونه است که از این اعمال میگذرید؟ زیرا این اعمال در خواب برای ما بدیهی تعریف شده اند. میبایست برای آگاهی در رویا روند واقعیت آن را در ذهن خود بشکنیم و با اراده خود به این موضوع آگاه شویم که ما اکنون در حال خواب دیدن هستیم. اکنون قدمها بررسی واقعیت را برای شما بیان میکنم:

1. پرسش از خود

هر روز یا شب که بیدار هستید از خود سوال کنید " آیا من خواب هستم؟ " نگاهی به خود و اطرافتان بیندازید. آیا چیزی غیر طبیعی، غیر منطقی یا متناقض میبینید؟ مثلا آیا چیزی را میبینید که ثابت نیست و در حال تغییر است به طوری که قابل مشاهده است. مانند یک دیوار که ارتفاع آن مرتبا کم و زیاد میشود. یا شاید یک ماشین در اتاق حال شما وجود دارد. میتواند هر چیزی باشد. اکنون کمی فکر کنید آیا در جایی هستید که
    میبایست باشید؟ ساعتهای قبل را بیاد آورید یا شاید دقایق قبل را، و بررسی کنید که آیا در ادامه دار بودن آنها خللی وارد شده و آیا به آنجایی که هستید منتهی میشوند؟ در خواب این امکان وجود دارد که با خیره شده به شیئی آن را ناپدید کنید یا در آن تغییر ایجاد کنید. همه چیز به سرعت در خواب تغییر میکند. لحظه ای در خانه هستید، لحظه ای دیگر خود را در کشوری دیگر می یابید. به تغییرات توجه کنید. آیا در حال انجام کاری هستید که در بیداری برای شما ممکن نیست؟ دارید خواب میبینید. نوشته ای را بخوانید، اکنون چشمانتان را ببندید و دوباره باز کنید. دوباره نوشته را بخوانید. آیا تغییر کرد؟ اگر اینگونه است شما حتما در حال خواب دیدن هستید. همه اینها و دیگر نشانه ها، به ما میگویند که در حال خواب دیدن هستیم. سوال کردن از خود دراین روش اساسی است. چند عمل جانبی هم هست که میتوانید در تنهایی انجام دهید. بعد از طی روند بالا و سوال از خود اکنون بپرید. بلکه درست خواندید، به بالا پرش کنید و سعی کنید خود را در هوا نگهدارید. هنگامی که در خواب این عمل را انجام دهید و سعی کنید در هوا معلق بمانید اینگونه میشود و وقتی این اتفاق افتاد شما دارید خواب میبینید. عمل دیگری که میتوانید انجام دهید کشیدن انگشت دست است. انگشت دستتان را بکشید. وقتی در خواب این عمل را انجام دهید انگشتتان یا دستتان کش می آید. این نشان میدهد که شما خواب هستید.

2. جلمه تلقینی

اگر همه این اعمال را انچام دادید و به این نتیجه رسیدید که کاملا بیدارید به خود بگویید "دفعه بعد وقتی خواب میدیدم یادم می آید که در حال خواب دیدن هستم" پس هنگامی که این جمله را پس از هر بار بررسی واقعیت محیط خود بیان کردید در واقع به خود یاد آوری میکنید که اولاًً و مهمتر از همه عمل بررسی واقعیت را انجام دهید، و عمل بررسی واقعیت خود در مضمون دارای سوالی است که باعث میشود شما خواب بودن خود را بیاد آورید. پس همانگونه که میبینید این سوال بسیار با هدف پرسیده یشود و کاملا با عملمان هماهنگ است. جمله بالا را چند بار به خود تکرار کنید. این کفایت میکند. اکنون به مرحله بعد بروید.

3. تصور

خود را تصور کنید که در حال انجام عمل مورد علاقه تان هستید. اگر پرواز را دوست دارید، بعد از اینکه قسمت قبل را انجام دادید چشمانتان را ببندید و تصور کنید که در حال پرواز هستید. این تجسم باعث میشود شما خود را در خواب در حال پرواز بیابید و به خوابتان آگاه شوید، زیرا پرواز در خواب از نشانه هایی است که به شما میگوید این یک رویا است. تصور شما هرچیز دیگر میتواند باشد. خصوصیتی که میبایست داشته باشد، دارا بودن خارق العاده بودن اعمال خواب است، مانند پرواز کردن یا دویدن با سرعت بسیار زیاد. با تکرار این عمل شما احتمال انجام آن را در خوابتان افزایش میدهید و این چیزی است که به آن احتیاج دارید

4. تکرار تمرین و تداوم

مراحل 1 تا 3 را در طول روز چندین بار تمرین کنید. هرگاه به یاد تمرین افتادید آن را انجام دهید. نمیتوان گفت چند بار در روز انجام دادن تمرین بررسی واقعیت کافی است و این بسته به خود شماست. بهترین و آزادترین حالت انجام آن در مواقعی است که بیاد می آورید، و دیگر نشانه هایی است که برای خود میگذارید. مثلا میتوانید برای خود
    اینگونه تعریف کنید که هرگاه وارد اتاقتان شدید تمرین بررسی واقعیت را انجام دهید یا بهتر از آن هرگاه از هر دری وارد شدید از خود بپرسید که آیا اکنون خواب میبینید؟ همانا این به مانند ورورد به آگاهی است و همیشه درهای زیادی هستند که ما را به آن میرسانند. در تمرینها پیوستگی داشته باشید. معمولا بعد از چند هفته ذهن شما در این کار ماهر شده و آگاهی در خواب برای شما با فاصله های معین زمانی رخ میدهد. البته قبل از آن احتمال دارد به یک یا چند آگاهی در خواب برسید ولی بعد از مدتی طولانیتر است که بیداری در رویا الگویی قوی و ثابت در شما میگردد.

روشهای تکمیلی

این روشها شما را در بیداری در رویا یاری میکنند و افزایش دهنده و جریان دهنده آگاهی هستند.

نشانه های رویا: شکار موقعیتها

در قسمتهای قبل برای شما اهمیت یادآوری و نوشتن خوابها را گفتم. هدف از این تمرین جهت دادن به توجه شما به خواب و رویای شما است که با یادآوری و نوشتن شما انجام میگیرد. یکی از چیزهایی که میان همه خوابهای شما مشترک است نشانه های خواب هستند. نشانه هایی که به شما میگویند این یک خواب است. زمینه این نشانه ها میتواند گفتاری، تصویری، عملی، مکانی یا دیگر زمینه ها باشد. مثلا پرواز کردن یکی از نشانه های خواب دیدن است. جایی که شما بدون هیچ چیز و بخودی خود پرواز میکنید. یا میتواند مثلا محلی باشد که شما در آن هستید، و با بودن در آن مکان شما متوجه رویا دیدن خود میشوید، و خیلی نشانه های دیگر که شما را به رویا بودن محیط آگاه میکنند. اکنون آنچه میتوانیم از این نشانه ها دریافت کنیم دقیقا آن چیزی است که به دنبال آن هستیم و آن بیداری در رویا است. قدم را هنگامی عملی کنید که به اندازه کافی برای اینکار خواب نوشته باشید. اکنون قسمتی از دفتر رویا را یا دفتری دیگر را به اینکار اختصاص دهید و نام آن را نشانه های خواب یا رویا قرار دهید. خوابهایی را که تا کنون دیده اید و خوابهای دیگری را که به خاطر دارید بیاد آورید و مورد بررسی قرار دهید. بنگرید که چه چیزی از هرکدام از آنها یک رویا میسازد، و آن را یادداشت کنید. نشانه ها را شماره گذاری کنید، یک اسم مشخصه برای آنها تعیین کرده و توضیحی مختصر برای آنها بنویسید. به این ترتیب هر بار وقتی به اینکار اختصاص دهید و نشانه های خواب خود را یادداشت نمایید. قدم بعدی این است که در زمان خوابیدن یا در واقع دیگر به بررسی و یادآوری این نشانه ها بپردازید تا در خواب به آنها آگاه شده و این موقعیتها را شکار کنید. آنچه که اتفاق می افتد این است که وقتی شما به چنین نشانه هایی برمیخورید بلافاصله متوجه رویا دیدن و خواب دیدن خود شده و در رویا بیدار میشوید.

بیان قصد

خواسته هایی که بیان شوند انرژی بیشتری آزاد میکنند و فعلیت یافتن آنها قویتر میشود. روش بیان قصد دو مرحله دارد. در ابتدا روی یک کاغذ هدف و قصدی را که دارید بنویسید. قصدی که آن را خواهید نوشت میبایست خصوصیات زیر را داشته باشد:

1. تا جای ممکن کوتاه با جمله بندی ساده.

2. کاملا مشخص و روشن باشد.

3. سخت ولی عاقلانه و قابل دستیابی باشد.

سعی کنید قصدتان را در یک جمله بیان کنید، و کاملا بدانید که چه میخواهید. مثلا قصد و خواسته شما بیداری در رویا است، از این جهت کاملا مشخص و روشن است. از طرفی دیگر جزئیات آن میبایست عاقلا و قابل دستیابی باشد. مثلا کاملا غیر عاقلانه است درحالی که هنوز بیداری در رویا را تجربه نکرده اید، بخواهید از همان ابتدا مثلا در ماه اول 20 یا 30 بار در رویا بیدار شوید. برای همین مراحلی تدریجی برای قصدتان بنا کنید و وقتی به قصدی دست یافتید هدف و قصد بعدی را مشخص کنید. به این ترتیب پله پله پیش میروید و هدفتان قابل دستیابی میباشد. بعد از اینکه قصدتان را بزرگ روی یک کاغذ نوشتید، آن کاغذ را میتوانید بر دیوار اتاقتان بزنید تا همیشه برای شما قابل رویت باشد. بعد از آنکه قصدتان را معلوم کردید و آن را نوشتید، نوبت به مرحله دوم میرسد. قدم بعدی این است که شب هنگام قبل از خوابیدن قبل از خواب با صدای بلند و محکم، تماما مانند اینکه خواسته ای را بیان میکنید تا کسی پاسخگوی آن باشد، قصدتان را بیان کنید. این کار مزایای بسیاری دارد، و کامل کننده مرحله نوشتن است، و بیان خواسته ما باعث جذب آن میشود. وقتی به هدف و قصدی که تعیین کرده بودید رسیدید سراغ هدف بعدی بروید. نکته اینکه خیلی بهتر است که هدفهایتان دارای
    زمانبندی باشند. در ابتدای امر هدفهای کوتاه مدت تعیین کنید. و به تدریج هدفهای بلندمدتی برای خود تعریف کنید. مثالی از یک قصد میتواند این باشد: "میخواهم ظرف یکماه در رویا بیدار شوم" و یا مثالی از یک قصد بلندمدت: "میخواهم هر ماه 10 بار در رویا بیدار شوم" حتما نتائج را در جایی یادداشت کنید تا بتوانید کار خود را ارزیابی کنید.

http://dmkh.persianblog.ir

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید عارف از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam1480 نمایش پست ها
    آقا پریشب خواب دیدم که بازار سقوط کرده وحشتناک به طوریکه بعضی سهما را ملت دارن به مفت میدن میره اتفاقا یه سهم بود که قیمتش شده بود 72 ریال با خودم میگفتم الان فرصت خریده که دارن همه مفت میفروشن برم بخرم اینا خبر ندارن و بازار از ین وضعیت در میاد میتونم تا 1-2 ماه دیگه کلی پول به جیب بزنم...خدا به خیر کنه از این خوابم...
    کم کم دارم به خودم ایمان میارم..این پست رو 20 روز پیش زده بودم

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam1480 از ایشان تشکر کرده اند:

آقا جدیدن خواب فایرا رو دیدم ...خواب دیدم رسیده به 490 بعد صف خرید شد

صفحه 3 از 7 نخست 123456 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)