صفحه 11 از 61 نخست ... 89101112131421 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 609

موضوع: سهام عدالت

ستاره دار (2)
    تشکر شده 6,804 بار در 2,443 ارسال

پاسخ : سهام عدالت

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نه ما (یعنی من و خانواده‌ام و اطرافیانم) هم آن ۵۰۰ تومان باقی را پرداخت نکردیم.
    ولی این حق ماست!
    -----------------------------
    کل یک میلیون حق همه است.
    هم کسانی که بهزیستی بوده‌اند و هم کسانی که ۵۰۰ تومان اضافه را دستی پرداخت کرده اند و هم مایی که آن ۵۰۰ تومان را پرداخت نکرده‌ایم.
    می‌دانید شبیه چیست؟ شبیه اجاره به شرط تملیک است.
    دو تا ملک مثلا یک میلیارد تومان قیمت دارند. اجاره به شرط تملیک می‌شوند ماهی ده میلیون تومان.
    حالا یکی وسط کار دوست دارد ۵۰۰ میلیون تومان باقی مانده را هم زودتر پرداخت می‌کند... یکی دوست ندارد می‌گذارد همین‌جور اجاره به شرط تملیک ادامه داشته باشد تا آخر کار...
    این دومی هم هنوز مالک است. همان‌گونه که اولی مالک است. منتهی این دومی هنوز اقساطش را پرداخت نکرده.
    حالا نگرانی من از این جهت است که نکند اگر گزینه‌ی مدیریت «مستقیم» را انتخاب کنیم دولت بیاید یک جورهایی ما را دور بزند (به قول علما: بپیچد به بازی! ) و بگوید اگر مدیریت با من بود من آن اقساط را پرداخت می‌کردم... حالا که شما انتخاب کردید دیگر خبری از آن باقی‌مانده‌اش نیست و شما را به خیر و ما را به سلامت...
    (از این چیزها از این دولت بر می‌آید... کاملا هم بر می‌آید...)
    به هر روی... من برای خودم گزینه‌ی مدیریت مستقیم را انتخاب کردم... چون هم مبلغ زیاد نیست و هم حتی اگر نصفه هم بدهند گمان کنم اگر خودم مدیریتش کنم بهتر به نتیجه برسم تا اینکه دو تا نصفه باشد ولی دست مدیریت (فشل) دولتی.
    در زمان واگذاری و طبق نص صریح قانون،گفته شده بود که طی 10 سال باید مشمولین سهام عدالت بدهی 1 میلیونی رو تسویه کنند.500 تومانش که با سود سالیانه شرکتها تسویه شد و 500 تومانش باقی ماند.دولت بر اساس اون ضرب العجل 10 ساله قانونی،مدتی را تعیین نمود تا هر کس میخواد تسویه کند و فقط 55000 نفر واریز نقدی کردند.پس از آن دولت طبق قانون11 شرکت غیر بورسی را بابت طلبش برداشت کرد و مالکیت را به خودش برگرداند.(که البته خیلی هم به نفع سهامدارها شد)
    مابقی سبد،یعنی 35 شرکت بورسی و 14 شرکت غیر بورسی،بین مشمولین تقسیم شد.(یعنی از اولش،35 شرکت بورسی و 25 شرکت غیر بورسی در سبد عدالت بود)
    بعدا پتروشیمی گویا از غیر بورسیها رفت به بورسیها و شد 36 بورسی و 13 غیر بورسی

متاسفانه حقی باقی نمانده است و روال قانونی انجام شده است.ولی شاید 99.9 درصد افراد مشمول، این فرآیندها را ندانند.
    ویرایش توسط Amir.tala : 2020/05/10 در ساعت 00:11

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.tala نمایش پست ها
    در زمان واگذاری و طبق نص صریح قانون،گفته شده بود که طی 10 سال باید مشمولین سهام عدالت بدهی 1 میلیونی رو تسویه کنند.500 تومانش که با سود سالیانه شرکتها تسویه شد و 500 تومانش باقی ماند.دولت بر اساس اون ضرب العجل 10 ساله قانونی،مدتی را تعیین نمود تا هر کس میخواد تسویه کند و فقط 55000 نفر واریز نقدی کردند.پس از آن دولت طبق قانون11 شرکت غیر بورسی را بابت طلبش برداشت کرد و مالکیت را به خودش برگرداند.(که البته خیلی هم به نفع سهامدارها شد)
    مابقی سبد،یعنی 35 شرکت بورسی و 14 شرکت غیر بورسی،بین مشمولین تقسیم شد.(یعنی از اولش،35 شرکت بورسی و 25 شرکت غیر بورسی در سبد عدالت بود)
    بعدا پتروشیمی گویا از غیر بورسیها رفت به بورسیها و شد 36 بورسی و 13 غیر بورسی

متاسفانه حقی باقی نمانده است و روال قانونی انجام شده است.ولی شاید 99.9 درصد افراد مشمول، این فرآیندها را ندانند.
    سلام امیر جان. این که می‌فرمایید یک قرائت است. قرائت دیگر این است که «دولت» باید در ظرف ده سال طلب را به واسطه‌ی سود همان شرکت‌ها تسویه می‌کرد (نه مردم).
    شما مطمئنید کار از کار گذشته و سهام را خوردند و یک آب هم رویش؟ خبری؟ پیوندی؟ چیزی در این خصوص دارید؟
    من یادم نمی‌آید زمان واریز آن پانصد هزار تومان چنین چیزی گفته باشند. چون دنبال می‌کردم...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

سلام امیر جان. این که می‌فرمایید یک قرائت است. قرائت دیگر این است که «دولت» باید در ظرف ده سال طلب را به واسطه‌ی سود همان شرکت‌ها تسویه می‌کرد (نه مردم).
    شما مطمئنید کار از کار گذشته و سهام را خوردند و یک آب هم رویش؟ خبری؟ پیوندی؟ چیزی در این خصوص دارید؟
    من یادم نمی‌آید زمان واریز آن پانصد هزار تومان چنین چیزی گفته باشند. چون دنبال می‌کردم...
    پیش بینی بوده که با سود شرکتها تسویه شود ولی خب وقتیکه شرکتها زیان ساختند یا کم سود ساختند،چه می شد کرد؟

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

از این واضح تر:

تبصره۳- دوره محاسبه اقساط سهام عدالت با لحاظ سال مالی شركت های سرمایه پذیر، حداكثر ده دوره مالی از تاریخ ۰۱/۰۱/ ۱۳۸۵ تا پایان نیمه اول سال ۱۳۹۵ تعیین می شود.

تبصره۴- در صورتی كه در پایان دوره تقسیط، بهای سهام مورد واگذاری به طور كامل تسویه نشده باشد، مشمولان می توانند حداكثر تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۶، رأساً نسبت به پرداخت بدهی و تسویه حساب سهام مورد خریداری اقدام كنند. در هر صورت به میزان مبلغ بدهی تسویه شده، سهام به مشمولان تعلق می گیرد.
    ویرایش توسط Amir.tala : 2020/05/10 در ساعت 00:50

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

اون قرائت دیگر از کجا آمده است پس؟

طبق پست بالا و مستند ارائه شده،امیدوارم شفاف شده باشید.

قطعا اون 55 هزار نفری که 3 سال پیش 500 نقدی دادند دیگر با شما فرق دارند چرا که ارزش پولشان را دریافت می کنند.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

بعد از ده سال فقط 500 تومن سود ساختن 1 میلیون تومان سهام?

P/E میانگین 20
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

25 شرکت غیر بورسی سبد در آن زمان،زیان ده بوده اند.

این زیان ده بودن یا p/e=20 خیلی چیز تعجبی هست که مطرح می کنید؟

کم داشتیم؟کم داریم الان؟

شرکت زیان ده سهامش 5 برابر شده!!!

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,135 بار در 5,478 ارسال

یه مبالغی هم از سودها رو واریز می کردند.
    من یادمه یه 90 تومن و 60 تومن و 120 تومن و اینا اومد به حسابم.
    شاید تعداش بیشتر هم بود.
    زرنگی کردن. 8 میلیون سهم رو با دو زار پولی که ریختن به حسابمون کشیدن بالا.
    میتونستن همونا رو نریزن به حسابمون بدهی ها رو تسویه کنن.
    میدونستن که مردم بهشون اعتماد نمی کنن 500 تومن و واریز کنن.
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

11 شرکتی که مالکیتش برگشت خورد به دولت،این 8 میلیون رو نساختند!
    این 8 میلیون رو اون 36 شرکت بورسی ساختند که دولت به آنها دست نزد.
    ضمنا 10 سال در نص صریح قانون بود و نمی شد بیشترش کرد مگر اینکه قانون رو اصلاح می کردند.
    اون 3 مرحله سود هم بعد از اون 10 سال بود که سامان دهی صورت گرفت و همه چیز مشخص شد.اون 3 مرحله سود حتی نصف 500 رو هم پر نمی کرد.
    چه خوب بود جرات می کردیم و می گفتیم که اشتباه کردیم که 500 رو نریختیم تقصیر کسی نبود تقصیر خودمون بود!

مثل الان که این صندوقه رو بعضیها می خرند و بعضیها نمی خرند.

حالا 10 سال دیگه بالاخره یکطرف مغبون میشه پس نباید تقصیر رو به گردن کسی بندازه به خودش بگه آقا خودم خریدم یا خودم نخریدم زوری که نبود!!

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,135 بار در 5,478 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.tala نمایش پست ها
    11 شرکتی که مالکیتش برگشت خورد به دولت،این 8 میلیون رو نساختند!
    این 8 میلیون رو اون 36 شرکت بورسی ساختند که دولت به آنها دست نزد.
    ضمنا 10 سال در نص صریح قانون بود و نمی شد بیشترش کرد مگر اینکه قانون رو اصلاح می کردند.
    اون 3 مرحله سود هم بعد از اون 10 سال بود که سامان دهی صورت گرفت و همه چیز مشخص شد.اون 3 مرحله سود حتی نصف 500 رو هم پر نمی کرد.
    چه خوب بود جرات می کردیم و می گفتیم که اشتباه کردیم که 500 رو نریختیم تقصیر کسی نبود تقصیر خودمون بود!

مثل الان که این صندوقه رو بعضیها می خرند و بعضیها نمی خرند.

حالا 10 سال دیگه بالاخره یکطرف مغبون میشه پس نباید تقصیر رو به گردن کسی بندازه به خودش بگه آقا خودم خریدم یا خودم نخریدم زوری که نبود!!
    بله شما درست می فرمایید.
    صندوق ها خوبن از نظر شما؟؟؟
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 11 از 61 نخست ... 89101112131421 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)