صفحه 24 از 61 نخست ... 142122232425262734 ... آخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 609

موضوع: سهام عدالت

ستاره دار (2)
    تشکر شده 6,804 بار در 2,443 ارسال

پاسخ : سهام عدالت

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.tala نمایش پست ها
    در زمان واگذاری و طبق نص صریح قانون،گفته شده بود که طی 10 سال باید مشمولین سهام عدالت بدهی 1 میلیونی رو تسویه کنند.500 تومانش که با سود سالیانه شرکتها تسویه شد و 500 تومانش باقی ماند.دولت بر اساس اون ضرب العجل 10 ساله قانونی،مدتی را تعیین نمود تا هر کس میخواد تسویه کند و فقط 55000 نفر واریز نقدی کردند.پس از آن دولت طبق قانون11 شرکت غیر بورسی را بابت طلبش برداشت کرد و مالکیت را به خودش برگرداند.(که البته خیلی هم به نفع سهامدارها شد)
    مابقی سبد،یعنی 35 شرکت بورسی و 14 شرکت غیر بورسی،بین مشمولین تقسیم شد.(یعنی از اولش،35 شرکت بورسی و 25 شرکت غیر بورسی در سبد عدالت بود)
    بعدا پتروشیمی گویا از غیر بورسیها رفت به بورسیها و شد 36 بورسی و 13 غیر بورسی

متاسفانه حقی باقی نمانده است و روال قانونی انجام شده است.ولی شاید 99.9 درصد افراد مشمول، این فرآیندها را ندانند.
    سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت در پاسخ به این پرسش که عده‌ای از مخاطبان گفته بودند، چرا برگه یک میلیون تومانی سهام عدالت آن‌ها ۵۳۲ هزار تومان ارزش دارد، گفت: مشمولان سهام عدالت در چند سطح سطح طبقه بندی می‌شوند، در ابتدا سهام همه یک میلیون تومان بود و قرار بود، بعد از ۵ سال از محل سود دریافتی شرکت‌های سهام عدالت پول سهام عدالت به دولت پرداخت شود، اما پنج سال گذشت و سود شرکت‌ها کفاف بهای سهام عدالت را نداد، در نتیجه ۵۳۲ هزار تومان از ارزش سهام آزاد شد.

وی گفت: در آن موقع فراخوان داده شد که بقیه بهای سهام عدالت را واریز کنید، در مورد دو دهک کم درآمد کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی تخفیف در نظر گرفته شد، اما در کل کشور فقط ۲۷ میلیارد تومان پول بابت تکمیل ارزش سهام عدالت و سهام این افراد یک میلیون تومانی شد، اما بقیه افراد بالای ۵۰۰ هزار تومان و برخی کمتر از این رقم شد یک عده از این افراد سود سهام عدالت نگرفته بودند و این سود بابت بهای سهام عدالت در نظر گرفته شد، در نتیجه اکنون سهام عدالت به ارزش اسمی یک میلیون تومان، ۵۳۲ هزار تومان و ۴۹۲ هزار تومان است.

ببینید حرفی که 15 روز پیش گفتم تایید شد.

55000 نفر هر نفر تقریبا 500 هزار تومان(زیاد و کم داره البته)میشه همون 27 میلیارد تومان!!!
    ویرایش توسط Amir.tala : 2020/05/31 در ساعت 18:56

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

زمانیکه می خواستیم شماره شبا در سامانه سهام عدالت ثبت کنیم یک تلفن می خواست که هر شماره ای می دادی مهم نبود و ثبت میشد حتی اگر به نام خودت نبود ولی الان سپرده گذاری شماره موبایل رو با کد ملی شخص مطابقت میده و اگر به نام خودش نباشه اشکال میگیره و نمی گذاره وارد سامانه سعدی بشیم.

اصلاح رو هم ثبت نمی کنه......

باید زودتر یک فکری بکنند.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,147 بار در 5,486 ارسال

زمانیکه می خواستیم شماره شبا در سامانه سهام عدالت ثبت کنیم یک تلفن می خواست که هر شماره ای می دادی مهم نبود و ثبت میشد حتی اگر به نام خودت نبود ولی الان سپرده گذاری شماره موبایل رو با کد ملی شخص مطابقت میده و اگر به نام خودش نباشه اشکال میگیره و نمی گذاره وارد سامانه سعدی بشیم.

اصلاح رو هم ثبت نمی کنه......

باید زودتر یک فکری بکنند.
    منم برای پدر و مادرم همین مشکل و دارم.
    باید چجوری این مسئله رو به گوششون برسونیم؟؟؟
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

بعضیهاش عینا مثل بالاست.مثلا آلومینیوم ایران 58 سهم و تجارت 3362 سهم...ولی بعضیها هم مغایرت داره!!!

باید کامل بررسی بشه

ایران خودرو من ایراد داره.چادر ملو هم کمی ایراد داره........
    ببینید من یک توضیح بدهم.

در سایت رسمی سهام عدالت،درصد مالکیت سبد عدالت از ایران خودرو رو زده 1 درصد کل سهام ایران خودرو

حالا اگر این 1 درصد گرد شده باشد که هیچ(مثلا 0.9 باشد یا 0.95 باشد یا.....).مشکلی نیست.
    ولی اگر فیکس 1 درصد باشد،سهام تعلق گرفته به هر شخص از ایران خودرو احتمالا اشتباه هست.چون من دقیقا حساب کردم و به 1 میلیونیها باید 113 یا 114 سهم ایران خودرو تعلق بگیره ولی الان 88 سهم تعلق گرفته است.
    ویرایش توسط Amir.tala : 2020/05/31 در ساعت 19:45

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    منم برای پدر و مادرم همین مشکل و دارم.
    باید چجوری این مسئله رو به گوششون برسونیم؟؟؟
    اگر شماره تلفن به نام خودشان دارید در سامانه سهام عدالت تغییر بدید.در خود سامانه سعدی هم گفته تغییر تلفن ولی نمی دانم چرا خطا میده و ثبت نمی کنه

خلاصه در ارسال بعدی اطلاعات از سازمان خصوصی سازی به سپرده گذاری احتمالا اصلاح میشه!البته امیدوارم.83338 هم خوبه البته اگر جواب دهد!!

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

جناب امیر طلا
    این دوستان من یک لینکی در تالار گفتمان بورس دیده اند....و به لینک مورد نظر رفته و ثبت نام کرده اند...بعد وارد سایت که شده اند..و بعد فروش و انتخاب گزینه واریز به کارگزاری....متوجه شده اند که لینک برای کارگزاری توسعه معاملات کیان هست....در حالی که خودشان یکی در آگاه و دیگری در مشاوران سهام آنلاین دارند....
    حال مبلغ فروش به حساب کیان خواهد رفت؟
    این کارگزاری در کل ایران 7 شعبه دارد.....و در استان ما شعبه ای ندارد....
    حسابی خودشان را به دردسر انداخته اند....
    چه باید کرد؟
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    جناب امیر طلا
    این دوستان من یک لینکی در تالار گفتمان بورس دیده اند....و به لینک مورد نظر رفته و ثبت نام کرده اند...بعد وارد سایت که شده اند..و بعد فروش و انتخاب گزینه واریز به کارگزاری....متوجه شده اند که لینک برای کارگزاری توسعه معاملات کیان هست....در حالی که خودشان یکی در آگاه و دیگری در مشاوران سهام آنلاین دارند....
    حال مبلغ فروش به حساب کیان خواهد رفت؟
    این کارگزاری در کل ایران 7 شعبه دارد.....و در استان ما شعبه ای ندارد....
    حسابی خودشان را به دردسر انداخته اند....
    چه باید کرد؟
    آخه اونا که حسابی در کیان ندارندکه به حسابشان واریز شود!!

منظقا چنذ راه داره

یکی بروند و درخواست لغو بزنند من در سایت فارابی دیدم که درخواست لغو داره یا زنگ بزنند و بگویند لغو کنند چون هنوز که انجام نشده است!!

یا اگر نشد یک حساب در اون کارگزاری باز کنند(کلی دردسر)

تازه بهتون بگم یک مشکل دیگه هم ممکنه اضافه بشه

طبق یا فته های خودم که ممکنه درست نباشه الان احتمالا کیان شده کارگزار ناظر سبد عدالت دوست شما و دیگه احتمالا قابل تغییر نباشه!!!

پس باز کردن یک حساب در کیان بهترین راه هست.(و یا واریز به حساب شبا که میگید خرابه و ثبت نمیشه)

متعجبم از این همه نا هماهنگی!!

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 781 بار در 187 ارسال

آخه اونا که حسابی در کیان ندارندکه به حسابشان واریز شود!!

منظقا چنذ راه داره

یکی بروند و درخواست لغو بزنند من در سایت فارابی دیدم که درخواست لغو داره یا زنگ بزنند و بگویند لغو کنند چون هنوز که انجام نشده است!!

یا اگر نشد یک حساب در اون کارگزاری باز کنند(کلی دردسر)

تازه بهتون بگم یک مشکل دیگه هم ممکنه اضافه بشه

طبق یا فته های خودم که ممکنه درست نباشه الان احتمالا کیان شده کارگزار ناظر سبد عدالت دوست شما و دیگه احتمالا قابل تغییر نباشه!!!

پس باز کردن یک حساب در کیان بهترین راه هست.(و یا واریز به حساب شبا که میگید خرابه و ثبت نمیشه)

تعجبم از این همه نا هماهنگی!!
    بله همینطور هست که فرمودید....
    گزینه لغو ندارد...تلفنی هم فکر نمی کنم کاری از پیش ببره.چون اینجور کار گزاری ها در به در دنبال مشتری هستند.
    رفتیم شرایط ثبت نام غیر حضوری.شرط ثبت نام هم حداقل 100 میلیون تومان سرمایه داشته باشد.
    عجب گیری کردیم

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ADLER از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ADLER نمایش پست ها
    بله همینطور هست که فرمودید....
    گزینه لغو ندارد...تلفنی هم فکر نمی کنم کاری از پیش ببره.چون اینجور کار گزاری ها در به در دنبال مشتری هستند.
    رفتیم شرایط ثبت نام غیر حضوری.شرط ثبت نام هم حداقل 100 میلیون تومان سرمایه داشته باشد.
    عجب گیری کردیم
    دوست عزیز استرس به خودت راه نده....ببینیم چه میشه کرد...بنده هم زنگ زدم گفتند شما نفر اول هستید ولی 5 دقیقه معطلی قطع کردم...
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 781 بار در 187 ارسال

جناب کریس برای شرط ثبت نام غیر حضورری شرط سرمایه حداقل 100 میلیون تومن در کارگزاری کیان وجود دارد. بنده برای خواهر و مادرم میخواستم این سهام رو بفروشم که با این دسته گلی که به آب دادم هیچ راهی ندارم. برای ثبت نام حضوری هم که در شهر سنندج کارگزاری وجود ندارد و باید به تهران مراجعه کنیم که کل پول حاصل از فروش سهام عدالت رو باید هزینه کنیم. واقعا" ماندم که چکار کنم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ADLER از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 24 از 61 نخست ... 142122232425262734 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)