صفحه 2 از 38 نخست 1234512 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 375

موضوع: خرید های منظبق بر تحلیل بنیادی + تبادل نظر با تحلیلگران بنیادی

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,997 بار در 19,077 ارسال
    در مورد گروه سیمانی الان سیمان اصفهان دلار رو 2500 گرفته ولی سغرب همچنان 1226 ......که سغرب در لیست بررسی ها باید قرار بگیره .........البته هدفمندی یارانه ها محاسبات این گروه رو کمی سخت میکنه .....

که اکه هدف مندی رو در نظر نگیریم فعلا سغرب قطعا بیش از 100 درصد تعدیل مثبت خواهد داشت ....اما باید وام ارزی و هدفمندی رو هم لحاظ کرد بعدا ....
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

پکرمان دیشب بررسی میکردم یک تعدیل بالای 100 درصد برای سال اینده داره .................منتها این سهم به نظر گزارش به گزارش بالا میره !!!! و باید به موقع واردش شد ...........شاید نزدیکی های گزارش 3 ماهه زمان خوبی باشه ......البته شاید 12 ماهش هم بدک نباشه .......

==============

بشهاب سهمیه که فروشش سال اینده تا 130 میلیارد میتونه بالا بره ......... ......لذا ساختن سود 150 تومنی برای سال اینده دور از تصور نیست ......به شرطی هزینه های مالیش بیشتر از 9 ملیارد تومن نباشه .....

=================

شکربن برای سال بعد میتونه راحت 60 تومن رو بسازه و با پی بر ای 6 قیمتش به 360 برسه حداقل ...........

================

رانفور در پایان سال بیش از 520 تومن سود قابل تخصیص خواهد داشت ............لذا از این سهم هم نباید غافل شد با دید یکساله .........
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/03/02 در ساعت 23:07

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ".احسان." آواتار ها
    تشکر شده 27,962 بار در 2,684 ارسال
    مي خواهم فارغ از جو بازار به بررسي بنيادي شركتها از طريق بررسي صورتهاي مالي بپردازم و تا جاي امكان گوشه اي از اصطلاحات صورتهاي مالي را مرور نماييم.
    سوال : صورتهاي مالي شامل چه مواردي است؟
    ج: صورتهاي مالي شامل چهار بخش 1- صورتحساب سود و زيان، 2- صورت و سود زيان جامع، 3- ترازنامه و 4- صورت گردش جريان وجوه نقد مي باشد.

امشب به بررسي صورتحساب سود و زيان مي پردازيم:
    اين بخش از صورتهاي مالي شركتها بيان كننده نحوه عملكرد مالي شركت در طول يك دوره مشخص است. كه صورتهاي مالي در سه سود تبيين ميشود:

الف) سود ناخالص :

در صورتيكه بخواهيم اين سود را محاسبه كنيم، بهاي تمام شده كالاي فروش رفته را از مقدار فروش خالص كم مي كنيم:
    مثلا يك شركت 100 ميليون تومان محصول فروخته است، و براي اين مقدار محصول 70 ميليون تومان هزينه انجام داده است، سود ناخالص آن 30 ميليون تومان است.

ب) سود عملياتي:

اين سود از كسر هزينه هاي عمومي، اداري، حمل و نقل و غيره از سود ناخالص بدست مي آيد.
    مثلا براي شركت فرضي بالا اگر هزينه هاي پرسنل، حمل و نقل و غيره 5 ميليون تومان باشد، سود عملياتي شركت به 25 ميليون تومان مي رسد.

ج) سود خالص يا ويژه:

در ابتدا اين مقدار قبل از كسر ماليات از اختلاف هزينه هاي مالي و اضافه كردن سودهاي غيرعملياتي به سود عملياتي حاصل شده و سود قبل از كسر ماليات بدست مي آيد، كه بايد ماليات از آن كسر شود. پس از كسر ماليات سود خالص حاصل مي شود. براي مثال شركت فرضي قبل بايد بدهي 5 ميليوني را به بانك برگرداند و زميني به مبلغ 10 ميليون تومان فروخته است. با كسر 5 ميليون تومان هزينه مالي و اضافه كردن 10 ميليون تومان زمين فروخته شده (درامد غيرعملياتي) سود قبل از كسر ماليات شركت 30 ميليون تومان مي شود. پس از كسر ماليات 5 ميليون توماني، سود خالص شركت 25 ميليون تومان مي شود.

در شبهاي بعد به بررسي بقيه اصطلاحات خواهم پرداخت.
    شب خوش.
    آهاي آهاي يكي بياد يه شعر تازه تر بگه....
    کانال تلگرامی: STOCKMARKET100@

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید ".احسان." از ایشان تشکر کرده اند:

شبندر :

صحبت ها زیاد است. ما قبلا در تایپک شبندر به انها اشاره کردیم .....................

من گیرم روی این سهم روی صادراتشه و سهم صندوق توسعه ملی ...............و قبلا هم عرض کردم که صادرات بالا در نظر گرفته شده .........ان هم زمانی که گزارش 6 ماهه داد .........

الان هم میگم که گزارش شبندر دستکاری شده .................

حالا چرا ؟

=================

و اما این 9 ماه ی شرکته ................یکی به من برای صادرات شرکت در 3 ماه ی سوم نسبت به 6 ماه اول چه اتفاقی افتاده ......................

تصاویر از بالا به پایین :

واقعی 3 ماهه

واقعی 6 ماهه

اولین پیش بینی

واقعی 9 ماهه ........

==================

البته قبلا بار ها عرض شده بود که صادرات شرکت به 2.5 میلیارد هم نمیرسه ........حالا میبنیم که مبلغ صادرات در 9 ماهه نسبت به 6 ماهه کمتر هم شده .........یعنی دستکاری در گزارشات ......یا اینکه شرکت 3 ماه ی سوم اصلا صادرات نداشته !!!

هاها .......... نداشتن صادرات برای شبندر یعنی حذف سهم صندوق .............یکی به من بگه میزان صادرات شرکت در 3 ماه ی سوم چقدر بوده ..........تا مجددا تحلیل کنیم (-:

این سهم باز هم تعدیل مثبت دارد ..........

گفتم یک اس از شبندر رو کنم برای تعدیل بعدی .............

فقط سازمان و شرکت به من بگه چرا در گزارش 9 ماهه مبلغ صادرات کمتر از 6 ماهه شده !!!!!!!!
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/03/08 در ساعت 19:14

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

با توجه به موارد بالا در مورد شبندر :

نهایت برای سه ماه اخر 500 میلیون دلار صادرات دیگه داشته باشه .......

یعنی کلهم صادرات شرکت به 1.5 میلیارد دلار نمیرسه در پایان سال ....و سهم صندوق از این 1.5 میلیارد دلار کلا میشه :

1.5*1226*23%=422 و رندش کنیم میشه 425میلیارد دلار .....حالا شرکت 715 میلیارد کم کرده ... در اولین پیش بینی بالای 900 میلیارد کم کرده بود و فک کنم 970 یادم نیست ولی میبینیم که الان همون 970 رو کرده 719 و من الان پیش بینی کردم که سهم صندوف 415 میلیارد میشه یعنی 290میلیارد دیگه باید به سود شبندر اضافه بشه یعنی سهم 21 تومن دیگه تعدیل داره از این محل ...............

من همین جا میگم سهم حدود 20 تومن دیگه تعدیل مثبت داره .........البته برای سال 91 ........دقت کنید من هنوز وارد گزارش 92 نشدم ..........و 92 رو هم چرت تر از 91 دادن ..........92 رو در سال 92 بررسی میکنیم ..........
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/03/08 در ساعت 21:01

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 190 بار در 40 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    شبندر :

صحبت ها زیاد است. ما قبلا در تایپک شبندر به انها اشاره کردیم .....................

من گیرم روی این سهم روی صادراتشه و سهم صندوق توسعه ملی ...............و قبلا هم عرض کردم که صادرات بالا در نظر گرفته شده .........ان هم زمانی که گزارش 6 ماهه داد .........

الان هم میگم که گزارش شبندر دستکاری شده .................

حالا چرا ؟

و اما این 9 ماه ی شرکته ................یکی به من برای صادرات شرکت در 3 ماه ی سوم نسبت به 6 ماه اول چه اتفاقی افتاده ......................

تصاویر از بالا به پایین :

واقعی 3 ماهه

واقعی 6 ماهه

اولین پیش بینی

واقعی 9 ماهه ........

==================

البته قبلا بار ها عرض شده بود که صادرات شرکت به 2.5 میلیارد هم نمیرسه ........حالا میبنیم که مبلغ صادرات در 9 ماهه نسبت به 6 ماهه کمتر هم شده .........یعنی دستکاری در گزارشات ......یا اینکه شرکت 3 ماه ی سوم اصلا صادرات نداشته !!!

هاها .......... نداشتن صادرات برای شبندر یعنی حذف سهم صندوق .............یکی به من بگه میزان صادرات شرکت در 3 ماه ی سوم چقدر بوده ..........تا مجددا تحلیل کنیم (-:

این سهم باز هم تعدیل مثبت دارد ..........

گفتم یک اس از شبندر رو کنم برای تعدیل بعدی .............

فقط سازمان و شرکت به من بگه چرا در گزارش 9 ماهه مبلغ صادرات کمتر از 6 ماهه شده !!!!!!!!

سوال اینه که چرا مبلغ فروش 6ماهه حسابرسی شده دقیقا به اندازه 20 درصد از حسابرسی نشده کمتره؟
    یعنی شرکت تو محاسبات خودش 20 درصد صندوق توسعه ملی رو کسر نمیکنه یا همون یه بار(گزارش شش ماهه) این شیطنت رو کرده؟
    باید منتظر 9ماهه حسابرسی شده ماند...
    ویرایش توسط OCARINA : 2013/03/09 در ساعت 02:04

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید OCARINA از ایشان تشکر کرده اند:

20 تومن تعدیل در پست قبلی برای شبندر در اوردیم ..........

حال اگه مالیات بر ارزش افزوده طبق خبر زیر برگشت داده بشه :

تحلیل آخرین عملکرد پالایشگاه بندرعباس
    علی قلیپور در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به ارایه اطلاعات مربوط به عملکرد 9 ماهه و اولین پیشبینی سال آینده پالایشگاه بندرعباس و احتمال بازگشایی نماد این شرکت مشمول اصل 44 اظهار داشت: در بررسی صورتهای مالی سال جاری این شرکت، مهم ترین نکته بحث صادرات آن است.

وی ادامه داد: این شرکت که در نیمه اول سال جاری حدود هزار و 273 میلیارد تومان صادرات انجام داده بود، در عملکرد 9ماهه به صادرات بیش از هزار و 442 میلیارد تومانی رسیده که نسبت به عملکرد 6 ماهه 13 درصد معادل 169 میلیارد تومان رشد نشان میدهد.

این درحالی است که در آخرین پیش بینی اعلامی افزودن بر سه هزار و 126 میلیارد تومان برای صادرات درنظر گرفته شده که با توجه به عملکرد 9 ماهه دست یابی به این مبلغ سخت به نظر میرسد.

قلی پور در تحلیل میزان صادرات پالایشگاه بندرعباس گفت: این شرکت در سال جاری به احتمال زیاد به میزان صادرات در نظر گرفته شده در بودجه نخواهد رسید، چرا که پوشش 46 درصدی میزان صادرات میتواند به 2 علت باشد که صرف نظر از آن میتواند با فروش آنها در بازار داخل به سود خوبی برسد. اول اداره شرکت با نگاه بخش خصوصی پس از عرضه سهام آن در بورس و عدم تمایل مدیران به انجام صادرات به دلیل زیان ده بودن آن و دوم بروز مشکلات در امر صادرات به خاطر تحریم است.

این کارشناس در مورد مباحث مربوط به مالیات برارزش افزوده پالایشگاهها توضیح داد : طبق بند 4-3 قانون بودجه سال جاری و تبصره 4 ماده 7 آئین نامه اجرائی مصوب مهر 91 هیئت وزیران، مالیات و عوارض ارزش افزوده باید به شرکتهای پالایشگاهی بازگشت داده شود.

طبق ماده 8 آئین نامه، این عمل پس از تائید وزیر اقتصاد انجام میشود، بنابراین شرکت های پالایشگاهی به دنبال بازگرداندن این نوع مبالغ پرداختی هستند و به احتمال زیاد این امر تحقق خواهد یافت.

قلی پور ادامه داد: طبق شفاف سازی انجام شده این مبلغ برای پالایشگاه بندرعباس در سال گذشته و ۹ماه سال جاری 598 و 557 میلیارد تومان اعلام شده که برای کل سال جاری جاری 778 میلیارد تومان محاسبه میشود، در صورت تحقق این امر سود هرسهم این شرکت از این محل 436 ریال افزایش خواهد یافت.

=====================

20+43= 63 تومن دیگه میتونه تعدیل بده برای سال 91 و به سودی بین 90 تا 100 تومن برسه .........
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/03/10 در ساعت 12:35

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2) negar آواتار ها
    تشکر شده 2,586 بار در 513 ارسال
    اقا میثم نظرتون روی قندیها با توجه به معاملات امروز چیه؟مثل قمرو

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negar از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط negar نمایش پست ها
    اقا میثم نظرتون روی قندیها با توجه به معاملات امروز چیه؟مثل قمرو

قندی ها متاسفانه همه با دید نوسان وارد شدن .......نیاز به حمایت داره ........و دیدیم امروز حمایتی صورت نگرفت .......لذا نیاز به اصلاح بیشتری دارن ...............

قمرو سهم خوبیه تو این قیمت ها و برای خرید مناسبه .......فک نمیکنم بیشتر از 8 درصد دیگه افت داشته باشه .........ولی سایر قندی ها گویا هنوز برای بازیگران جذاب نشده اند و انتظار اصلاح دارم براشون ....................بعد یک اصلاح و ورود بازیگران سهم میتونه رشد خوبی بکنه .....

به هر حال باید 2-3 روزی جو گروه مثبت باشه و مثبت باشن تا اعتماد رو برای حرکت جلب کنن .....فعلا که همه با دید نوسان وارد میشن ..........و کسی حمایتی نمیکنه .........

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2) negar آواتار ها
    تشکر شده 2,586 بار در 513 ارسال
    این قمرو 380 درصد (حدود سهمی 40 تومن )هزینه های مالی اداریشو در 92-4 نسبت به 91-4 افزایش داده چیکار میکنند تو اداره بلیط هواپیما میگیرند برای پرسنل که ببرند کیسه کیسه محصولات شرکتو بفروشند

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negar از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 38 نخست 1234512 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)