صفحه 27 از 38 نخست ... 172425262728293037 ... آخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 375

موضوع: خرید های منظبق بر تحلیل بنیادی + تبادل نظر با تحلیلگران بنیادی

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,987 بار در 19,075 ارسال
    پاسا : امسال 400 تومن میتونه بسازه

هدف سهم نزدیک مجمع با پی بر ای 6 >>> 2500

از تاپیکو غافل نشید .....مخصوصا شما حقوقی های عزیز...... (-:

اینم اخرین پست این تاپیک ......زین پس در تاپیک جدید حرکت در بازار سرمایه ............پست میزنم (-:
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/08/23 در ساعت 10:05
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    داسوه :

عملکرد 9 ماهه :

حاشیه سود این شرکت در 9 ماهه حدود 50 درصد از مبلغ فروش بوده ......

سود قابل تخصیص سهم تا گزار 9 ماهه 458194 میلیون ریال بوده که تا 9 ماهه برای هر سهم 424 تومن سود قابل تخصیص داره 51 تومن دیگه هم در 3 ماهی اخر پیش بینی کرده بسازه که کلا سود قابل تخصیصش باید برسه به 475 تومن ........

انتظار یک تعدیل در حد 20 تومن دیگه ازش دارم که شاید گزارشش به زودی بیاد .............یعنی این سهم تقریبا به اندازه ی نصف قیمتش سود قابل تخصیص داره (45 درصد قیمت سهم ..)

اما در 9 ماهه دیدم 90 درصد مواد خارجی بود !!!!!!!!!! یعنی رابطه ی مستقیم با دلار داره ............

اگه سال 92 هم 90 درصد مواد رو از خارج تهیه کنه انتظار یک سود تپل از ش دارم .............

یه سری طرح توسعه داره که به دلیل اینکه من هنوز 1 روز هم نشده سهامداراش شدم اطلاعاتی ازش ندارم ......ولی به زودی در میارم امارشو .............

مجمع سهم هم در اردیبهشت ماه برگزار میشه .........با تقسیم سود بالای 70-80 درصد .........

=====================

سبحان هم وضعیت مشابهی نسبت به داوسه داره و شاید کمی بهتر از داسوه باشه سودی که امسال میتونه بسازه ..........

ُسبحان تا 9 ماهه حدود 441 تومن سود قبال تخصیص داره که در پایان سال مالیش این سود به بیش از 500 تومن خواهد رسید ......

این سهم هم خرید مواد اولیه رو با دلار 1226 تومنی در نظر گرفته .......

اتنتظار حداقلی من از سود سبحان اینه که حداقل حداقل 400 بسازه در 92 ......و شاید هم تا 500 ...........ولی من روی 400 حساب میکنم .......

این دوسهم عملکردی تقریبا مشابه به هم خواهند داشت ولی سبحان سرمایش 7.5 میلیارده و داسوه 10.8 میلیارد .......

==============

البته اینها سهام میان مدتی هستن و باید با دید حداقل 5 ماهه خرید بشن تا گزارش های 6 ماهشون بیاد .......

01/22 /92 این پست زده شد ....و همچنان سود های گفته شده رو خواهد ساخت.گفته شد که سبحان کمی بهتر از داسوه است و اینطور هم شد (-:

گزارش 6 ماه داسوه فراتر از انتظار بود دمش گرم (-: البته ما از قبل میدانستیم ........ بدون اینکه دوباره بررسی کنم میگم که داسوه یک تعدیل دیگه در 9 ماهه خواهد داد ....

================================================== ==================================================

از سال اینده گرفتن سود های بالای 100 درصد دیگر اسان نیست ..........و سهامداری با سهم هایی که فقط طرح توسعه دارن جواب میده .بقیه باید درجا بزنن .....مگر اینکه دلار حرکت هایی چه در جهت مثبت یا منفی بزنه .....و گرنه با ثبات دلار سهامداران روزهای شیرین امسال را نخواهند دید و طبیعی هم هست........فعلا تا اخر امسال هم بازار خوبی خواهیم داشت .....دارویی ها تا اخر سال بعضی هاشون جواب میدن هنوز...و هنوز بازار طوفان این گروه رو ندیده (-: اگر چه بعضی سهام این گروه اروم اروم 200 درصد هم رشد کردن .......

در کل حجم پولی که وارد بورس شده ریسک این بازار رو کم کرده و بازار سرمایه خیلی بهتر از گذشته شده
    ================================================== ================================================== ===
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/10/24 در ساعت 21:00

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "heydar" آواتار ها
    تشکر شده 29,896 بار در 7,159 ارسال
    سلام میثم جان
    دوتا سهم هستند که از عدم فروش یا تولید کم رنج میبرند؟
    یکی زاگرسه و دیگری شپاسه
    این دوتا پتانسیل خوبی دارند؟
    نظرت؟

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط "heydar" نمایش پست ها
    سلام میثم جان
    دوتا سهم هستند که از عدم فروش یا تولید کم رنج میبرند؟
    یکی زاگرسه و دیگری شپاسه
    این دوتا پتانسیل خوبی دارند؟
    نظرت؟
    زاگرس در صورت افزایش نرخ خوراک سهم بسیار پر ریسکیه ......و درصورتی که نرخ خوراک تغییری نکنه مفته (-: افزایش نرخ خوراک تاثیر زیادی رو این سهم داره ....درباره نرخ خوراک هم ما از زمانی که تو بورس بودیم قرار بوده نرخ خوراک و بهره مالکانه معادن زیاد بشه ولی تا الان که همچی رشد شدیدی که تاثیری روی سهام این گروه بزاره من ندیدم در این چند سال ....ولی خوب شانس که نداریم محتاط باشیم بهتره .........ولی خوب چند ساله میگن نرخ خوراک قراره گرون بشه ......کشتن مارو...از اون طرف دلار گرون میشه و باز به مرور زمان جبران میشه ......

شپاس رو من همیشه ازش تعریف کردم .....سهم بسیار خوبیه ولی باید صبور بود و سهامداری کرد .....خیلی شرکت قوی ای هست .....حالا امسال چون قیر یهو دوبل شده خوب میزان تولیدشون هم کم تر شده..سال بعد سال بهتری برای شپاس خواهد بود یه مقدار زمان میبره ....تا هم پروژه های عمرانی دولت بیشتر بشه و هم شرکت فول طرفیت کار کنه فول ظرفیت کار کنه شپاس رو باید بالای 4500 ببینیم ........

بین شپاس و زاگرس من شپاس رو قوی تر میدونم و بخوام بخرم شپاس میخرم ...........شپاس رو نباید دست کم گرفت ...البته گزارش زاگرس هم زیاد جالب نبود که باید بررسی کرد ...باید خیلی بیشتر پوشش میداد ...جدیدا بررسی نکردمش ........
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/10/24 در ساعت 22:51

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

اگر قیمت گاز 320تومان بشه
    سود زاگرس میشه330تومان
    ولی فکر نکنم یکباره قیمت گاز رو اینطوری بالا ببرند
    فعلا هیچ کدوم رو ندارم شرانل هفته ی پیش خریدم به نظرم ارزش بازارش با شبهرن باید یکی باشه

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

اگر قیمت گاز 320تومان بشه
    سود زاگرس میشه330تومان
    ولی فکر نکنم یکباره قیمت گاز رو اینطوری بالا ببرند
    فعلا هیچ کدوم رو ندارم شرانل هفته ی پیش خریدم به نظرم ارزش بازارش با شبهرن باید یکی باشه
    امروز 2 آبان هست و تا اخر سال دیگه بعیده نرخ گاز بالا بره (-: کنتر های دیجیتال هم دیگه نمیتونه 4 ماه اخر سال رو با نرخ گاز جدید حساب کنه ...اینجا ایرانه (- : اگر بخوان اجرایی کنن از 3 ماه اخر یا از ابتدای سال 92گرون میکنن یا 3 ماه اخر 92 یا ابتدای سال93 .......یه دفعه وسط ماه که نمیشه (- :گفتم ما از اولی که تو بورس بودیم شایعات افزایش نرخ گاز و بهره مالکانه معادن بوده و هست و ادامه داره .......بالا بره هم به این صورت نخواهد بود .......سود شرکت های پتروشیمی هم به جیب خود اقایون گردن کلفت میره که منافع از ما بهترون نباید به خظر بیوفته.....بالاخره ممکنه یکی دوسالی هم درجا بزنن شرکت های پتروشیمی ولی با این تورم و افزایش نرخ دلار با دید بلند مدت هیچ ریسکی ندارن .........

اخرین تصمیمی که گرفتن این بوده که نرخ خوراک بشه 325 ولی نرخ گاز مصرفی خود شرکت های پتروشیمی همون 70 تومن بمونه .......یعنی 60 -الی 55 درصد با نرخ 325 حساب بشه و بقیه گاز مصرفی اوره ساز ها که 45 الی 40 درصده با نرخ همان 70 تومن ......برای متانول سازها رو نمیدونم ........
    یعنی میانگینش میشه 150 الی 170 تومن برای اوره ساز ها یعنی دو برابر میشه حتی با مصوبه جدید که رقمی حساب نمیشه با این نوسانات دلار (-:
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/10/24 در ساعت 23:05

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

آقا یه سهمی هست نه مشمول ماده 141است ونه زیان انباشته داره نه شش ماهه زیان ساخته
    میخواهد افزایش سرمایه بدهد،اون هم ازمحل تجدید ارزیابی،درصد افزایشش هم 135است
    نظرتون در مورد این سهم چیست؟
    قیمتش 670تومان -غشصفا
    ویرایش توسط "heydar" : 2013/10/24 در ساعت 23:10

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

آقا یه سهمی هست نه مشمول ماده 141است ونه زیان انباشته داره نه شش ماهه زیان ساخته
    میخواهد افزایش سرمایه بدهد،اون هم ازمحل تجدید ارزیابی،درصد افزایشش هم 135است
    نظرتون در مورد این سهم چیست؟
    افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها هیچ تاثیری در عملکرد شرکت (ساختن سود ناخالص) نداره و فقط مییتونه معافیت مالیاتی داشته باشه و مزیتش به همینه برای شرکت های سود ده البته

اگر قیمت سهم طوری باشه که مفت به نظر بیاد با این افزایش سرمایه میتونه مقداری رشد کنه مثلا اگه سهم 120 تومنه و 100 درصد افزایش سرمایه داره دیگه 60 باز بشه و بالاتر باز میشه مثلا 75 80 (-: از این جهت میتونه رشد کنه

به هر حال تاثیرش در مالیات دیده میشه که اگه مالیاتش قابل توجه باشه .........تاثیر خوبی روی سود خالص میزاره

شرکت هایی که این افزایش سرمایه رو دارن باید بررسی بشن که با معافیت مالیاتی سودشون ممکنه یک باره زیاد بشه البته نسبت به دوره مالی قبل و ما هم سود کنیم (-:
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/10/24 در ساعت 23:13

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

قیمتش 670تومان -غشصفا
    گزارش شش ماهه ی مناسب داشت
    البته چون پوشش مناسبی نداد صف فروش شد

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

قیمتش 670تومان -غشصفا
    گزارش شش ماهه ی مناسب داشت
    البته چون پوشش مناسبی نداد صف فروش شد
    نظری ندارم روش .....به میزان تولیدش باید توجه کرد که دلیل کاهش تولید چی بوده .......
    ===========

ولی یه چیز کلی رو من میگم درست یا غلط بودنش رو میتونید تست کنید :

اگه میخواید تو این بازار سود کنید یا ضرر نکنید و حداقل سرمایتون حفط بشه باید سهمی بخرید که بعد از تعدیل پی بر ای زیر 6 بگیره ...............(مهم این نیست که الان پی بر ای سهم چنده ممکنه پی بر ای 200 هم باشه ولی بعد تعدیل پی بر ای زیر 6 بگیره .....یا زیان ده باشه و به سود برسه .......ولی به شرطی درست تحلیل بشه ....مهم اینده و بعد از تعدیل سهمه..... ) ..... اون هم با تقسیم سود بالای 50 درصد باشه (-:

وگرنه خریدن سهمی با پی بر ای بالای -7- 8 که اینده ای نداره یا طرح توسعه ای یا تعدیل یا تقسیم سودی زیر 50 درصد همون پولتون رو بزارید تو بانک سنگین ترید .........
    البته اینها برای سهامداری لازمه رعایت بشه ........

برای نوسان به هر سهم درپیتی میشه رفت که توصیه میشه برای نوسان هم سراغ سهم در پیت نرید ........چون گیر میکنید بالاخره من خودم تجربشو داشتم ....و دیگر نه با رانت خرید میکنم و نه با سفته بازی و حرکت با سفته بازان .......فقط سهمی که تحلیل بگه خوبه میخرم ........(-:

در بازار بد هم نوسان گیری روی سهام خوب خرید در کف و کف تاریخی جواب میده

به نظرم مهم ترین عامل در رشد سهم تعدیل مثبت شرکت هاست یا بهتره بگیم اینده بهتر....در بازار بورس حال هم مهم نیست بازار به اینده نگاه میکنه نه حال و گذشته.......بعدش تقسیم سود ........

به عنوان مثال :

ایران خودرو و سایپا با توجه به اینده دارن بالا میرن نه گذشته و حال.....و بازار میگه اینده ی خوبی دارن این شرکت ها ..... (-: انشالله که پیش بینی
    طرفدارای سهم از اینده خوب و درست باشه و سفته بازی نباشه و صدرای 2 نشه و بزنه به هدف(-:

ولی خوب یه چیزی هم بگم ایران خودرو امسال که بعیده .......ولی اگر 100 تومن بسازه با پی بر ای 6 >> 600 می ارزه...خیلی هم اش دهن سوزی نیست از این قیمت ها (-:
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/10/24 در ساعت 23:52

20. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 27 از 38 نخست ... 172425262728293037 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)