نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آینده خود و سرمایه تان را در بورس چگونه میبینید؟

رأی دهندگان
82. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • آینده درخشان همراه با سود فراوان

51 62.20%
  • اتلاف زمان همراه با زیان غیرقابل جبران

3 3.66%
  • مبهم میبینم و نظر روشنی ندارم

28 34.15%
صفحه 351 از 354 نخست ... 251301341348349350351352353354 آخرین
نمایش نتایج: از 3,501 به 3,510 از 3534

موضوع: orumbourse

عضو فعال
    تشکر شده 4,080 بار در 905 ارسال

پاسخ : orumbourse

درود سجاد جان

نظرت در مورد شنفت با توجه به حجم معاملات دوشنبه چیه؟

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ائلشن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,006 بار در 1,243 ارسال

به بهانه اغاز سال نو میلادی و تبریک آن به همه دوستان و مخصو صا هموطنان عزیز مسیحی
    79 روز دیگر به آغاز سال جدید خورشیذی باقی مانده است..........
    ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﺍﻋﻼﻡ ﭘﺎﯾﮕﺎﻫﻬﺎﯼ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﻟﺤﻈﻪ ﺗﺤﻮﯾﻞ ﺳﺎﻝ
    ۱۳۹۳ ﻫﺠﺮﯼ ﺧﻮﺭﺷﯿﺪﯼ ﺩﺭ ﺳﺎﻋﺖ ۲۰ ﻭ ۲۰ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﻭ
    ۲۰ ﺛﺎﻧﯿﻪ ﯾﻌﻨﯽ ۲۰/۲۰/۲۰ ﺑﻪ ﻭﻗﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.
    واقعا این ساعت و تقارن آن با 20 را به فال نیک می گیریم

4. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید سکه شانس از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,519 بار در 9,926 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ائلشن نمایش پست ها
    درود سجاد جان

نظرت در مورد شنفت با توجه به حجم معاملات دوشنبه چیه؟

درود

خب یه شرکت حقوقی می فروشه دو تا شرکت حقوقی هم خریدار بودند.اگر عرضه های اون شرکت تمام شده باشه بنظر من نمودارش توان رشد داره .احتمال مثبت برای فردا در صورت عدم عرضه شرکت فوادری خیلی بالاست ولی روند صعودی با شکست و تثبیت بالای 4500تومن انجام خواهد گرفت. بنظرم در صورت شروع روند صعودی که احتمالش در کوتاه مدت بالاست ،شکست سقف 5200تومن محتمله.
    نمودارش خوبه ،بدک نیست
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

6. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

بازی مجلس با سرمایه سهامداران

در حالی عصر دیروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون صنایع قیمت 18 سنت را برای خوراک گاز واحدهای پتروشیمی با دلار مبادله ای به تصویب رساند که قبل از آن این نرخ 7 سنت با دلار 1226 تومان محاسبه می گردید.

این افزایش 6.5 برابری در حالی به تصویب نمایندگان رسیده است که مشخص نیست دلیل اقتصادی آن چیست و چرا در سال های گذشته آنها به این نرخ بی تفاوت بودند. آیا تصویب بالاترین نرخ خوراک گاز در کشورهای منطقه برای صنایع پتروشیمی در راستای منافع ملی است؟

آیا نمایندگان که چند ماه پیش نیز همین داستان را در مورد صنایع پالایشی به اجرا گذاشتند و موجب زیان سهامداران بورسی شدند به عواقب تصمیمات خود توجه می کنند؟

مشخص نیست که تصمیمات یک شبه و هیجانی در راستای منافع کیست؟ ولی به طور قطع می توان اعلام نمود که در راستای جذب سرمایه برای توسعه بخش صنعت ارزیابی نمی شود.

بورس نیوز
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

8. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

وخارزم هم هر چقدر بیاد پایینتر برای خرید مناسب میشه.شاید تا محدوده 320تا 310تومن پایین بیاد.
    از نظر من روند صعودی قویی داره.حدضرر رعایت شود

10. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

نمیدونم چرا کسی در مورد مرقام صحبت نمیکنه؟
    ولی بنظر من مرقام با شکست 420تومن میتونه یه صعود چشمگیر بکنه شاید مثل آ.س.پ

12. 23 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

هدف من در این تایپک این بود که بمانند یه چارتیست حرفه ای، تحلیل ها و نظرهایی بدهم که بیشترین سود رو در کوتاه ترین زمان ممکن نصیب خوانندگانش کنه و این کار رو فقط با استفاده از نمودارها انجام دادم،نمیدونم که چقدر موفق بودم؟خودم که فکر میکنم وظیفه ام رو خوب انجام دادم.
    من در تمامی تحلیل ها 95درصد از نمودارهای تکنیکال و 5درصد از بنیادی یا شایعات و رانت کمک گرفتم،چون بارها بر سر کارایی تکنیکال و بنیادی با دوستان بحث کرده بودم بنابراین حتی در خفا هم فقط از نمودارها کمک گرفتم تا قدرت تکنیکال رو به رخ مخالفانش بکشم.
    دقیقا نمیدونم چند درصد تحلیل ها درست از آب دراومدند؟ ولی فکر کنم بالای 85درصد باشند حتی بخوام کمی خودمانی باشم فکر کنم تحلیل های اشتباه نمیتونه بیش از 5تا باشه در مقابل بالای 150تا تحلیل.
    من اعتقاد دارم اگر کسی یک نمودار داشته باشه و مفاهیم تکنیکال رو خوب بدونه میتونه خیلی راحت سود در بیاره حتی بدونه ابنکه نیازی باشه کدال رو باز کنه.شما میتونید تلیفیق بنیادی با تکنیکال رو مفید و کارا بدونید ولی نمیتونید منکر توانایی های تکنیکال به تنهایی بشوید.
    .
    .
    .
    .
    .
    از جناب سکه شانس بخاطر پست های مفیدش تشکر میکنم

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

درود

سجاد عزیز زحماتت واقعا ستودنیست .. از تحلیلهای تکنیکالیت و تحلیل خریدار و فروشنده های سهام مورد نظر و بازارت واقعا لذت میبرم..

سلامت و شاد باشی رفیق ..
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

15. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,006 بار در 1,243 ارسال

سحاد عزیز با سلام و احترام

افتخار این را داشته ایم تا بتوانیم بعنوان کارآموز در محضر

جنابعالی حضور داشته و از دانش ، تجربیات و دانسته های شما کسب فیض نماییم . لذا بر خود بذون هیچ اقراء به چابلوسی لازم می دانم مراتب

قدردانی و تشکر خود را با بهترین آرزوها در آغاز سال نو مسیحی و همزمان با بارش برف رخمت الهی بحضورتان تقدیم نمایم.

امیدواریم که صبر ، حوصله ، صداقت ، و صفایی که بین دوستان در این تاپیک برقرار است با حضور همیشگی شما تداوم داشته باشد و سرلوحه زندگی کاری خودمان در فضای مجازی بورس قرار داده و

نسبت به نشر دانسته ها و تجارب به دیگران بپردازیم.

آرزومند موفقیت روز افزون شما

17. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید سکه شانس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی Diyako آواتار ها
    تشکر شده 1,044 بار در 168 ارسال

سلام دوستان

میانگین نسبت قیمت به درآمد هر سهم (P/E)، در پایان آذرماه به 8.04 مرتبه رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به نقل از اداره آمار و اطلاعات بورس تهران، آخرین گزارش نسبت قیمت به درآمد (P/E) شرکت های بورسی در پایان آذرماه، منتشر شد.

بررسی متوسط نسبت قیمت به درآمد (P/E) صنایع بورسی نشان می دهد از بین 35 صنعت حاضر در بورس اوراق بهادار تهران که 282 شرکت را در خود جای داده است، 14صنعت شامل استخراج سایر معادن، استخراج نفت، گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف، بانک ها و موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی، دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش،رایانه و فعالیت های وابسته به آن،ساخت رادیو و تلویزیون و دستگاهها و وسایل، سایر واسطه گری های مالی، سیمان، آهک و گچ، شرکت های چند رشته ای صنعتی، فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای، فلزات اساسی، کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن و لاستیک و پلاستیک متوسط قیمت به درآمدی کمتر از 9 مرتبه دارند.

آمارها نشان می دهد که متوسط نسبت قیمت به درآمد (P/E) تعداد 14 صنعت بین 9 تا 15 قرار دارد.

افزون بر این پایین ترین میزان P/E در این میان به صنعت فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با میانگین P/E معادل 6.30 مرتبه و بالاترین میزان P/E معادل 65.28 مرتبه به حمل و نقل انبارداری و ارتباطات اختصاص یافته است.

دباغی، پرداخت چرم، و ساخت انواع پاپوش با 6.48 مرتبه، مقام دوم کمترین نسبت های P/E را میان سایر صنایع بورسی کسب کرده است.

همچنین در میان صنعت های موجود در بورس اوراق بهادار محصولات چوبی با 54.13 مرتبه، خدمات فنی و مهندسی با 22.09 مرتبه، محصولات کاغذی با 17.30 مرتبه، وسایل اندازه گیری، پزشکی و اپتیکی با 16.22 مرتبه و ساخت محصولات فلزی با 15.57 مرتبه، رتبه های دوم تا ششم بیشترین نسبت P/E را به خود اختصاص داده اند.

در ضمن مقایسه P/E نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان از افزایش P/E می دهد، به طوری که این میزان از 5.67 به 8.04 مرتبه رسیده است.

این در حالی است که 32 شرکت در محاسبات لحاظ نشده اند به این معنی که 16 شرکت دارای EPS صفر یا منفی بوده اند که در محاسبات لحاظ نشده اند و 16 شرکت هم به دلیل عدم الزام ارائه پیش بینی سود شرکت های واقع در صنعت سرمایه گذاری ها، در گزارش P/E لحاظ نمی شود. در نتیجه P/E محاسبه شده فوق بر مبنای ارزش بازار 282شرکت مبلغ 4073296 میلیارد ریال و سود پیش بینی شده مبلغ 506385 میلیارد ریال است

-پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه -سنا

19. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Diyako از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)