نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آینده خود و سرمایه تان را در بورس چگونه میبینید؟

رأی دهندگان
82. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • آینده درخشان همراه با سود فراوان

51 62.20%
  • اتلاف زمان همراه با زیان غیرقابل جبران

3 3.66%
  • مبهم میبینم و نظر روشنی ندارم

28 34.15%
صفحه 353 از 354 نخست ... 253303343350351352353354 آخرین
نمایش نتایج: از 3,521 به 3,530 از 3534

موضوع: orumbourse

عضو فعال
    تشکر شده 6,006 بار در 1,243 ارسال

پاسخ : orumbourse

برنامه ی کاری یا هفتگی تریدر حرفه ای
    ///////////////////////////////////////////////////////////
    برنامه ی کاری من شامل سه بخش می باشد:
    1) تحلیل Fundamental
    2) تحلیل Technical
    3) مطالعات و تئوری های نوین
    • هر روز کاری از ساعت 9 صبح تا 5 عصر می باشد.
    • روز شنبه: روز آدینه و استراحت است.
    • روز یک شنبه: روز آماده سازی مقدمات تحلیل Fundamental است. و شامل کارهای زیر می شود:
    - ابتدا از روی تقویم هفته ی پیش رو پرینت می گیرم.
    - سپس اخبار مهمّ را علامت گذاری می کنم.
    - روی ویژگی های هر خبر مطالعه می کنم.
    - شرایط عمومی اقتصاد هر کشور را تحت مطالعه قرار می دهم.
    - سپس اثر احتمالی آن خبر بر روی نرخ برابری ارز مورد نظر را تعیین می کنم.
    - بر این مبنا فرصت های معاملاتی پیش رو را مشخص می کنم.
    - در حاشیه، چه در این روز و چه در روزهای دیگرِ هفته، به مطالعه ی اخبار و مجلات موجود می پردازم.

اطلاعات عمومی Fundamental: می بایستی از پیش، ویژگی های اختصاصی و شرایط عمومی هر ارز را مورد بررسی قرار دهم. ویژگی هایی مثل اینکه در چه ساعاتی از روز(در ساعت کاری چه منطقه ای) نوسانات بیشتری می کند یا اینکه در چه روزی از هفته بیشترین تغییرات را دارد.
    • از روز دوشنبه تا جمعه: این روزها اختصاص دارد به مبحث تحلیل Technical که به ترتیب عملیاتی شامل نکات و موارد زیر می باشد:
    - مهمّ ترین داده ی تحلیل Technical خودِ رفتارِ قیمت است!!! پس بایستی به دقّت آن را زیر نظر گرفت.
    - خطوط Support & Resistance در پهنه ی تایم فریم های بزرگ تا کوچک رسم می گردد.
    - خطوط Trend و Channel نیز در پهنه ی تایم فریم های بزرگ تا کوچک رسم می شود.
    - Pitchfork ها در صورتی که نقاط عکس العمل کافی بر روی آنها مشاهده شود رسم شده، مورد استناد قرار می گیرد.
    - داده های فوق در واقع مناطق مناسب برای ورود به معامله را مشخص می کند.
    - عکس العمل Candlestick ها در برخورد با خطوط رسم شده در بالا، زمینه ی اصلیِ تصمیم گیری برای شروع یک معامله و جهت شروع آن می باشد.
    - تأیید Oscillator ها به همراه عکس العملِ خودِ قیمت در برخورد با خطوط اصلی، می تواند کمکی باشد برای تصمیم سازی جهتِ ورود به معامله یا عدم ورود!
    - اندیکاتور Ichimoku Cloud یکی از شاهکارهای تحلیل تکنیکال است که با استفاده از ترکیب میانگین متحرک ها و شدّت حرکت قیمت، سیگنال هایی را صادر می کند و استفاده ای دوگانه در سیستم من داد؛
    o نخست اینکه سیگنال هایی صادر می کند که می توانند با تأیید سایر ابزارها و در صورت عدم وجود سطوح حمایت یا مقاومت بر سر راه قیمت، مورد استفاده قرار بگیرند.
    o دیگر اینکه سیگنال های صادر شده توسط ابزارهای دیگر را فیلتر می کند. و به جای خطوط S&R، مناطقی با کارایی مشابه، ولی با پهنای متفاوت را مشخص می نماید که دارای قوّت و ضعف می باشند.
    توصیه هایی برای شروع کار:
    - حداقل بازگشت سرمایه ی مورد انتظار من، 100% در سال است.
    - تا زمانی که پول بادآورده ای وارد زندگی ام نشود، و یا شغل دیگری نداشته باشم، این کار را به صورت تمام وقت انجام خواهم داد. چنانچه یکی از آن دو وارد زندگی من شد، بسته به حجم و نوعِ آن، تصمیم جدیدی خواهم گرفت. ولی بدون شک، شغل معامله گری در بازار ارز، شغل مورد علاقه ی من است و هیچ شغلی جای آن را نخواهد گرفت. منتهی مَثَلِ «ماهی های آب شور و ماهی های آب شیرین» را نیز نباید از یاد بُرد.
    - به خوبی می دانم که نمی توان در هر معامله به دنبال کسب سود بود، این نه تنها غیرممکن است، بلکه موجب بالا رفتن اضطراب هم می شود، چیزی که دشمن انضباط است. باید سعی کرد در یک بازه ی زمانی مشخص، اوّلاً صحت پیش بینی ها را (با استفاده ی صحیح از ابزارهای Technical) بالا برد. و ثانیاً با رعایت کردن قوانین مدیریت سرمایه، در انتهای این بازه ی زمانی سودی را نیز کسب نمود. در کلّ بایستی به درجه ای از توانمندی رسید، که با هر بار پیش بینی صحیح پول بیشتری کسب کرد، و با هر بار غلط از آب درآمدن پیش بینی ها، پول کمتری از دست داد.
    - پیشنهاد می شود که در آغاز کارِ تحلیل در بازار، حتماً دفترچه ی یادداشتی در کنار داشته باشید و جریانی را که از تحلیل آغاز و به معامله ختم می شود را نوشته و طرز فکر و برداشت خود از داده های بازار را شرح دهید. به این طریق می توانید پس از چند هفته، با رجوع به آن دفترچه، بی نظمی های موجود در روشِ کاریِ خود را ببینید و به این وسیله، شروع کنید به نظم دادن به روش تان. و این، کم کم منجر می شود به ایجاد سیستم شخصی و انضباط مثال زدنی در کار و شخصیت شما!!!
    - توانایی های نرم افزار معاملاتی را که از آن استفاده می کنید، خیلی دقیق مورد کنکاش قرار دهید. آن مثل لباس شنای شما در دریای بازار ارز است، آیا نبایستی در آن احساس راحتی کنید!
    قوانین پایه ایِ سیستم کاری(که بدون رعایت آنها حتی نباید تحلیل کرد، چه رسد به معامله):
    - هرگز تحت هیچ شرایطی، بدون دستور Stop Loss وارد هیچ معامله ای نخواهم شد. هرگز، هرگز و هرگز!!!
    - هرگز بدون تعادل روحی و روانی نه تنها معامله نمی کنم، که حتی بازار را هم تحلیل نمی کنم(خالی نگاه داشتنِ کار از حس انتقام گیری و ارضاء کمبودهای روحی)
    - هرگز بدون پیش زمینه ی حاصل از تحلیل Fundamental معامله ای را اجرا نمی کنم. چراکه این کار شبیه به شنا کردن در یک دریای طوفانی است؛ درست است که شنا کردن را بلدی ولی توانایی کنترلِ اتفاقات غیرمترقبه را که نداری!!!
    - در ابتدای ورود به این بازار، ابتدا باید «معامله نکردن» را بیاموزی!!! یعنی قبل از اینکه بخواهی سود کنی باید بیاموزی که چطور با دوری کردن از معمله ی احساسی در این بازار باقی بمانی. پس از آن معامله کردنِ صحیح را نیز آرام آرام خواهی آموخت!
    - این تصوّر که در یک بازه ی زمانی کوتاه می توان همه ی اطلاعات لازم برای موفقیت را کسب کرد، تصوری کاملاً غلط است. هر تجربه ی نو، باعث پرسش های جدید می شود و آن نیز به نوبه ی خود منجر به جستجو در پی یافتن پاسخ ها می شود. تجربه ها بایستی در ضمیر ناخودآگاه شما رسوب کنند، تا به جزئی از شخصیت معاملاتی تان بدل شوند؛ عادات صحیح معاملاتی این گونه پدید می آیند.
    - در بازار ارز، زمان سنجی و ورود به موقع به معامله، مهم ترین عامل در انجام یک معامله ی موفق است.
    - هرگز به خاطر حرف این و آن، معامله نکن. یاد بگیر خودت آقای خودت باشی و فقط با سیگنال های صادره از سیستم معاملاتی خودت به معامله بپردازی، و لا غیر!!!

قوانین مدیریت سرمایه:

- با پولی وارد بازار شو که تحمّل از دست دادن آن را داشته باشی؛ و نیز بدان که بهتر است فرصت ها را از دست بدهی، تا سرمایه ات را! چرا که سرمایه ی فعلی حاصل کوشش ها قبلی تو است و بدون آن حتی نمی توانستی وارد بازار شوی!
    - حدّ ضرر در هر معامله را بین (3-2)% از کلّ حجم سرمایه ات در نظر بگیر.
    - حدّ نهایی ضرر خود را 10% در نظر بگیر؛ و آن حدّی است که با رسیدن به آن، برای مدّتی(یک هفته یا یک ماه) از بازار کناره می گیری، و تا زمانی که از طریق شغل دیگری این مبلغ را باز نگردانیده باشیی، به سر کار باز نمی گردی!
    - اگر می توانی با حساب های Mini کار خود را شروع کن؛ با استفاده از این نوع حساب می توانی معاملاتی با حجم 10.000$ را به اجرا بگذاری، یعنی هر Pip تغییر در بازار برابر با 1$ خواهد بود و حدّ ریسک معقول تری می توان در نظر گرفت.
    ولی چنانچه این امر میسر نشد، مجبور خواهی بود با حساب های Standard کار کنی که حداقل حجم معامله با آنها 100.000$ است. لذا یا مجبور خواهی شد به روش معامله ی Scalp روی بیاوری، یا اینکه سرمایه ی خود را به حداقل 20.000$ افزایش دهی.
    - همواره به میزان منطقی معامله کن و هرگز به طمع کسب سودهای آنچنانی، از Leverage بسیار زیاد استفاده نکن.

قوانین مدیریت ریسک:
    - نسبت سود به ضرر خود را 2 به 1 در نظر بگیر.
    - پیش از ورود به هر معامله سه داده ی زیر را با تحلیل Technical محاسبه کن:
    1) نرخ ورود (Entry Price)
    2) حدّ ضرر (Stop Loss)
    3) حدّ سود (Take Profit)
    سپس فقط در صورتی وارد معامله بشو که نسبت نرخ های فوق با نسبت سود به ضرر تو همخوانی داشته باشد.
    - ضررهای خود را محدود کن؛ یعنی چنانچه معامله ای در ضرر فرو رفت و تو تشخیص دادی که تحلیل های اولیه ات اشتباه بوده اند، بلافاصله از معامله خارج شو و حتی منتظر رسیدن نرخ به حدّ ضررت هم نمان!
    - اجازه بده سود هایت رشد کنند؛ یعنی چنانچه معامله در جهت پیش بینی تو حرکت کرد، به خاطر نوسانات گاه به گاهِ بازار(Noise) با سود کم از معامله خارج نشو.
    - هرگز اجازه نده معامله ای که در سود فرو رفته، با ضرر بسته شود؛ چنانچه معامله ای به اندازه ی حدّ ضرر(یا همان نصف حدّ سود) در سود فرو رفت، بلافاصله حدّ ضرر را به نقطه ی ورود منتقل کن و با این کار معامله ی خود را Risk Free کن. البته هرگز زودتر از موعد این کار را انجام نده!
    - هرگز به امید تغییر ناگهانی جهت روند، به حجم معاملات در ضررِ خود اضافه نکن!
    - از فرصت های سوخته استفاده نکن؛ یاد بگیر که گاهی فقط تماشاگر بازار باشی تا در فرصت مناسبِ بعدی اقدام به معامله کنی!

قواعد تکنیکی معامله:

- ابتدا وضعیت حرکت بازار را مشخص کن، سپس همواره در جهت روند بازار معامله کن. (Trend is your Friend)
    - زمان بندی معامله ی خود را در نظر بگیر؛ یعنی قبل از انجام معامله بدان که انتظار چه چیزهایی(اخبار) را داری و پیشاپیش آنها را مشخص کن.
    - با دو ضرر متوالی در یک روز، آن روز را تعطیل اعلام کن و به استراحت و تمدد اعصاب بپرداز. فردا با انرژی بیشتر به تحلیل بازار بپرداز!

عضو فعال کارآمد آواتار ها
    تشکر شده 955 بار در 269 ارسال

با سلام
    دوستان غپاک 720 تومن حمایت خوبی داره که می تونه سهم رو برگردونه . ورود منفی فردا خالی از لطف نیست.
    ویرایش توسط کارآمد : 2014/01/06 در ساعت 19:40

3. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کارآمد از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,519 بار در 9,926 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    کم کم اخابر به قیمت وسوسه انگیزی برای خرید میرسه،محدوده 340تا 350تومن محدوده حمایتی مهمی بود امروز وارد اون شده. زیر این محدوده حمایتی با فاصله ده تومنی میشه بصورت پله ای با دید میان مدت سرمایه گذاری کرد علی الخصوص حوالی 320تومن حمایت خیلی قویی هست.باید رصدش کنید
    اخابر رو تو لیستتون داشته باشید کمی ممکنه تو این قیمت ها بالا پایین بشه بعد بره بالا.حدضرر نفوذ زیر300تومن خواهد بود.
    .
    .
    .
    .
    روند اصلاحی فاذر زیاد پر زور نیست،محدوده 315تا 320تومن محدوده حمایتی قویی محسوب میشه.من هنوز امیدوارم به فاذر
    من امروز صف فروش فاذر رو دیدم و باور نکردم.معاملات امروز فاذر شبیه بازی یه سیاهی لشکر بجای نقش هنرپیشه اول بود!
    آخه این مگه صعودی کرده که این همه عرضه شد.معاملات امروز فاذر از نظرمن واقعی نبود بلکه بنظر میاد فاذر رو از حقوقی یا نهادی خارج میکنند و بدست کسی یا نهاد دیگری برای کسب سود منتقل میکنند.من معاملات امروز رو روند واقعی سهم نمیدونم.من به روند صعودی فاذر همچنان امیدوارم،علیرغم این صف فروش با سهم بمونید.حدضرر شکست 280تومن.

.
    .
    .
    .
    .
    کروی .کاما.فراور.فاسمین هنوز با تارگت هاشون فاصله دارند.کروی رو ما حوالی 220تومن اهداف بالای 500تومن براش می دیدیم.کاما رو زیر1100تومن اهداف حداقلی 1850تومنی و فراور رو روی 570تومن هدف حداقلی 1000تومنی رو دیده بودیم.با دید میان مدت و بار عایت حدضرر سرمایه گذاری کنید.

همچنان گروه روی رو پرپتانسیل برای صعود میدونم ولی روند حرکتی این گروه رو گاماس گاماس ولی رو به بالا میدونم.
    .
    .
    .
    .
    .
    امروز یه عکس از صف فروش اندک فرآور میگیرم ،پس از یکی دو ماه بالا میارمش تا قیمت ها رو مقایسه کنم، ببینم فروشنده ها برنده شده اند یا سهامدارها.
    فراور ده درصد بالای این صف فروش مضحک در عرض یک هفته رشد کرده.هنوز کار دارم با این فرآور.بالای 1000تومن هم این عکس رو میزنم.

.
    .
    .
    .
    .
    .
    فردا خگستر به محدوده مهم مقاومتی 470تا 480تومن وارد میشه انتظار واکنش دارم ولی اصلاح زیاد نه .انتظار شکست یا در اولین برخورد مثلا با نوسان روزانه یا اندکی درجا زدن و یا اصلاح جزیی و سپس ادامه روند صعودی با هدف شاید 600تومن.حدضرر رو رعایت بفرمایید

خگستر فردا با صف خریدش به نزدیکی 600تومن میرسه،ظاهرا امروز هم یه شفاف سازی داده مبنی بر عدم مشخص شدن فروش بلوک بانک پارسیان.بنظرم با این شفاف سازی فردا هم اگه عرضه ای روی سهم صورت نگیره پس فردا حتما صورت میگیره.پیش بینی من اینه که فردا با برخورد به مقاومت 600تومن عرضه ای روی سهم صورت بگیره و چند روزی رو سهم اندک اصلاحی بکنه سپس دوباره یه موج صعودی رو برای شکست 600تومن انجام بده.حالا اگه این پیش بینی درست در بیاد در مورد بقیه تحلیل حرف میزنیم.
    .
    .
    .
    .
    .
    حوصله پست زدن رو ندارم.بعضی وقتها آدم دلش میخواد آزاد و رها باشه و به هیچ جا پایبند نباشه!
    ویرایش توسط orumbourse : 2014/01/06 در ساعت 20:08
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

آ.س.پ یه گزارش شفاف سازی داده مبنی بر عدم تغییر پیش بینی سود.
    در مورد روند حرکتیش بنظر من اینجا نمیتونه پایان کار آ.س.پ باشه، اونهایی که دارند نگران این گزارش نباشند.من فکر میکنم این گزارش نهایتا میتونه یه تاثیر نوسان چند روزه ای یا اصلاح خیلی جزیی داشته باشه بعد دوباره ادامه روند صعودی.
    ما این پست رو تو 658تومن زدیم ،از نظرمن روند صعودی آ.س.پ خیلی قوی هست .نظرم اینه که آ.س.پ علیرغم صف فروش مجدد همچنان پتانسیل صعود بالایی داره.
    من فکر میکنم روزهای پیش رو فرصتی برای خرید بصورت پله ای محسوب میشه شخصا محدوده 630تا 640تومن رو خیلی قوی میدونم و در صورتی که این محدوده روبشکنه(که احتمالش اندک هست)زیر 585تومن نخواهد رفت.
    من فکر میکنم آ.س.پ اهداف بالای 1000تومن در سر داره ولی این با موج شارپ نخواهد بود و کمی هم زمان خواهد برد.ممکنه صعود بعد از این با موج های صعودی باشه که اصلاح هایی هم همراهش باشه ولی همچنان رو به بالا خواهد بود.
    تصورم اینه که ممکنه در زیر 700تومن کمی بازی کنه،یه ذره بره بالا کمی برگرده ولی نهایتا سقف 730تومن رو دوباره خواهد شکست.بصورت پله ای با دید میان مدت و رعایت حدضرر سرمایه گذاری کنید.
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

وبصادر

بنظرم بهتره در روزهای آینده معاملات وبصادر رو با دقت بیشتری تعقیب کنیم.احساس میکنم وبصادر میتونه با شکست 118تومن یه موج صعودی رو شروع کنه.
    فکر میکنم خیلی نزدیک شروع یه موج صعودی هستیم.تا ببینیم چی میشه
    حدضرر رو رعایت کنید
    ویرایش توسط orumbourse : 2014/01/06 در ساعت 23:15

درود

فعلا یه مدتی استراحت میکنیم.به مدیریت محترم هم گفتیم فعلا تایپک رو ببندند تا کمی انرژی مجدد برای دوباره نوشتن بگیریم،خیلی بی انگیزه و بی حوصله برای نوشتن شده ایم.البته تو تایپک های دیگه حضور داریم.

ویرایش توسط orumbourse : 2014/01/08 در ساعت 12:12

عضو فعال mamadzar آواتار ها
    تشکر شده 1,348 بار در 359 ارسال

فعلا به محدوده 480 تا500تومنی که اسفندماه برای کگاز پیش بینی کردیم نرسیده.
    یک پست ارزشمند برای سهامدارانی که ارزش زمان رو میدونند و حداقل سه ماه زمان رو در سرمایه گذاری مدیریت کرده اند
    کجایی سجاد جان ؟! دلمون برات تنگ شده . منتظر تحلیلای خوبتم هستیم .

حالا توی مقطع فعلی نظرت چیه آقا سجاد ؟ به نظرت با توجه به نزدیکیش به مجمع امکان برگشتش به بالای 700 تا آخرای تیر ماه نیست ؟ چون هم خیلی اصلاح کرده هم اینکه نسبت به سال گذشته سود عملیاتیش 4-5 برابر شده . پی به ایشم توی گروهش خیلی کمه !

9. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید mamadzar از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,034 بار در 4,774 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadzar نمایش پست ها
    کجایی سجاد جان ؟! دلمون برات تنگ شده . منتظر تحلیلای خوبتم هستیم .

حالا توی مقطع فعلی نظرت چیه آقا سجاد ؟ به نظرت با توجه به نزدیکیش به مجمع امکان برگشتش به بالای 700 تا آخرای تیر ماه نیست ؟ چون هم خیلی اصلاح کرده هم اینکه نسبت به سال گذشته سود عملیاتیش 4-5 برابر شده . پی به ایشم توی گروهش خیلی کمه !
    منتظر تحلیل های ناب سجاد عزیز هستیم
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

11. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,006 بار در 1,243 ارسال

سلام سجاد عزیز
    امیدوارم که هر حا هستی سلامت باشی ...تاپیکت که بسته بود از اینحا پیام دادم...ای کاش حداقل هفته ای یکبار یه مطلب درج می کردی...شاد باشی و در پناه خدا.....جای تحلیل نابت بی نهایت خالیه...

13. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید سکه شانس از ایشان تشکر کرده اند:

درود بر شما
    واقعیتش الان جو بازار زیاد خوب نیست و ما با بازار نوسانی منفی روبرو هستیم که احتمال زیان دهی بیشتر از سوددهی هست و منم نمیخوام بابت نظریاتم به کسی زیان برسونم بنابر این فعلا سکوت بهترین گزینه برای من هست ولی قطعا بازار همیشه اینجوری نمیمونه و این روند هم تغییر پیدا خواهد کرد ،منم دنبال نشانه های بهبود بازار میگردم چنانچه احساس کنم که بازار در اتمام نزول قرار داره و تمایل داره برگرده،اون وقت اون یکی تایپک رو "orumbourse channel" بصورت فعالیت روزی دو سه پست،فعال خواهم کرد.

ویرایش توسط mhjboursy : 2018/11/03 در ساعت 10:17 دلیل: درخواست کاربر برای بستن موضوع

15. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)