صفحه 4553 از 6830 نخست ... 35534053445345034543455045514552455345544555455645634603465350535553 ... آخرین
نمایش نتایج: از 45,521 به 45,530 از 68299

موضوع: امروز چه کردید؟ چرا؟

Banned
    تشکر شده 9,198 بار در 2,112 ارسال

پاسخ : امروز چه کردید؟ چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nikin نمایش پست ها
    در نگاه سبدگردانان به بازار همفکران خوندم که شاخص کل رو کاری نداشته باشید. فعلا شاخص گروه‌ها رو تحلیل کنید.

اگرم به شاخص گروه میخوایم نگاه کنیم بستگی داره چه گروهی باشه و چه سهمی از اون گروه؟

مثلا شبندر در گروه نفت نقش اصلی نوسانات شاخص گروه رو بازی می کنه اما آیا ونفت در این گروه حرکتش با شاخصش یکی است؟

باید سنگینی سهم مورد نظر و مقدار تاثیرش نسبت به شاخص گروهش بررسی شود تا بتوان تصمیم گرفت آیا می توان به شاخص گروه اعتماد کرد یا نه

بد نیست مثلا نوع حرکت شبندر با شاخص نفت و همین طور شپنا رو بررسی کنید...شباهت بسیار نسبت به هم دارند

ویرایش توسط امیر بهرامی : 2014/11/26 در ساعت 18:13

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید cool hand luke آواتار ها
    تشکر شده 42 بار در 10 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط nikin نمایش پست ها
    در نگاه سبدگردانان به بازار همفکران خوندم که شاخص کل رو کاری نداشته باشید. فعلا شاخص گروه‌ها رو تحلیل کنید.
    قبول دارم این حرف رو. البته من منظورم واسه کل بازار بود که بتونه به روند صعودیه قبلیش برگرده.

به نظرم تو شرایط منفی فعلی برای خرید کوتاه مدت و نوسان گیری بهتره به گروههای مورد علاقه بازار و از بین گروه، سهم خاصی رو انتخاب کرد.

تو شرایط نزولی قبل میدیدم که یه مدت گروه کامپیوتر و یه مدت گروه قندی و ... مورد نظر بازار بودن و میشد تو اون گروهها فعال بود.

البته امیدوارم این شرایط نزولی کوتاه مدت باشه.

به نظرم سهمهای بنیادی قوی هفته بعد به روند عادیشون برگردند.

امیدوارم اینطور باشه

موفق و پرسود باشید

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید cool hand luke از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 18 بار در 9 ارسال

خرید خمهر و فاذر از صف فروش

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید componic از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

1- آیا معاملات سود ده خود را قبل از رسیدن به حد سود تعیین شده از بیم برگشت قیمت می بندید؟
    2- آیا حد زیان معاملات زیان ده خود را به امید برگشت بازار دائم عقب تر می برید یا بکلی بر می دارید؟
    3- آیا بعد از طی شدن بخشی از مسیر سود ، حد زیان را روی قیمت خرید قرار نمی دهید؟
    4- آیا به محض وصل شدن به بروکر خرید و فروش را شروع می کنید؟
    5- آیا دائم حسرت پیپ های از دست رفته را می خورید؟
    6- آیا هیچ گاه بدترین معاملات خود را شناسائی و آنها را تحلیل نمی کنید؟
    7- آیا طرح مشخصی برای معاملات خود ندارید؟
    8- آیا رویه مشخصی برای توقف معاملات ندارید؟
    9- آیا زمانی که عجله دارید معامله می کنید؟
    10- آیا زمانی که شرایط روحی خوبی ندارید معامله می کنید؟
    11- آیا به معاملات زیان ده خود می افزائید؟
    12- آیا مقدار مشخصی برای حداکثر مارجین درگیر معاملات تعیین نکرده اید؟
    13- آیا در چارت شما اندیکاتور های متعددی نصب شده که نمی دانید هر کدام در روش معامله شما چه نقشی دارند؟
    14- آیا بدون طرح مشخص دائم از این ارز به ارز دیگر می روید تا پر سود ترین زوج ارز را با سعی و خطا پیدا کنید؟
    15- آیا پس از یک زیان قابل توجه ، معاملات بعدی خود را به منظور جبران آن انجام می دهید؟
    16- آیا پس از یک سود کلان ، معاملات بعدی را با حجم چند برابر و به منظور کسب سود چند برابر انجام می دهید؟
    17- آیا معتقدید به محض خوردن حد زیان شما بازار برمی گردد و حد زیان فقط راهی برای افزایش زیان شما است؟
    18- آیا دنبال تایم فریم مقدسی می گردید که شما را سود برساند ولی هنوز آنرا پیدا نکرده اید؟
    19- آیا دنبال روش مقدسی می گردید که همیشه سود ده باشد ولی هنوز آنرا پیدا نکرده اید؟
    20- آیا معتقید که بازار فارکس خیلی پیچیده است و فقط با برنامه های کامپیوتری خیلی پیشرفته می توان از آن سود برد؟
    21- آیا معتقدید بازار اشتباه میکند؟
    22- آیا معتقدید بازارو بروکر دشمن شما و همیشه دنبال خوردن حد زیان های شما هستند؟
    23- آیا بر اساس پیشداوری های خود معامله می کنید و با اشتباه از آب در آمدن آنها استراتژی تان به هم می خورد؟

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

8. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

1- آیا معاملات سود ده خود را قبل از رسیدن به حد سود تعیین شده از بیم برگشت قیمت می بندید؟ بله
    2- آیا حد زیان معاملات زیان ده خود را به امید برگشت بازار دائم عقب تر می برید یا بکلی بر می دارید؟ خیر
    3- آیا بعد از طی شدن بخشی از مسیر سود ، حد زیان را روی قیمت خرید قرار نمی دهید؟ خیر
    4- آیا به محض وصل شدن به بروکر خرید و فروش را شروع می کنید؟ خیر
    5- آیا دائم حسرت پیپ های از دست رفته را می خورید؟ هرگز
    6- آیا هیچ گاه بدترین معاملات خود را شناسائی و آنها را تحلیل نمی کنید؟ خیر...هر شنبه و یکشنبه معاملات هفته گذشته و هدف هفته اینده رو بررسی می کنم
    7- آیا طرح مشخصی برای معاملات خود ندارید؟ خیر.طرح مشخص دارم
    8- آیا رویه مشخصی برای توقف معاملات ندارید؟ خیر
    9- آیا زمانی که عجله دارید معامله می کنید؟ خیر
    10- آیا زمانی که شرایط روحی خوبی ندارید معامله می کنید؟ خیر
    11- آیا به معاملات زیان ده خود می افزائید؟در یک معامله معمولا با سه پوزیشن ورود می کنم و آخرین پوزیشن بهترین پوزیشن منه و با برآیند سود خارج میشم
    12- آیا مقدار مشخصی برای حداکثر مارجین درگیر معاملات تعیین نکرده اید؟ کارمون به اینجا نرسیده تا به حال
    13- آیا در چارت شما اندیکاتور های متعددی نصب شده که نمی دانید هر کدام در روش معامله شما چه نقشی دارند؟ خیر
    14- آیا بدون طرح مشخص دائم از این ارز به ارز دیگر می روید تا پر سود ترین زوج ارز را با سعی و خطا پیدا کنید؟ خیر...فقط OIL
    15- آیا پس از یک زیان قابل توجه ، معاملات بعدی خود را به منظور جبران آن انجام می دهید؟ خیر...با بازار دعوا نمی کنم
    16- آیا پس از یک سود کلان ، معاملات بعدی را با حجم چند برابر و به منظور کسب سود چند برابر انجام می دهید؟ خیر...اسم ترید اکسپلورر من خر نباش است...
    17- آیا معتقدید به محض خوردن حد زیان شما بازار برمی گردد و حد زیان فقط راهی برای افزایش زیان شما است؟ خیر...حد زیان رو کجا گذاشتن هم باید منطقی باشه
    18- آیا دنبال تایم فریم مقدسی می گردید که شما را سود برساند ولی هنوز آنرا پیدا نکرده اید؟ خیر...بیشتر با 4 ساعته کار می کنم و تک تک کندل ها سر ساعت بررسی می شود
    19- آیا دنبال روش مقدسی می گردید که همیشه سود ده باشد ولی هنوز آنرا پیدا نکرده اید؟ خیر...زیان جز ذات بازار است و همیشه از ضرر هام درس های بزرگی گرفتم که سود بهم دادن
    20- آیا معتقید که بازار فارکس خیلی پیچیده است و فقط با برنامه های کامپیوتری خیلی پیشرفته می توان از آن سود برد؟ خیر...سخت هست اما پیچیده نه
    21- آیا معتقدید بازار اشتباه میکند؟ گاهی اوقات مهم اینه من کم اشتباه کنم
    22- آیا معتقدید بازارو بروکر دشمن شما و همیشه دنبال خوردن حد زیان های شما هستند؟ خیر
    23- آیا بر اساس پیشداوری های خود معامله می کنید و با اشتباه از آب در آمدن آنها استراتژی تان به هم می خورد؟ خیر
    ویرایش توسط امیر بهرامی : 2014/11/27 در ساعت 10:42

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,519 بار در 9,926 ارسال

امیر بهرامی عزیز
    خسته نباشی
    یه توصیه برادرانه بهت میکنم اونم اینه که دور فارکس رو خط بکش.
    از خودم تعریف نمیکنم ولی من در شناسایی روند کوتاه مدت بازار و بازار شناسی از خیلی از دوستان تیزتر و دقیق تر هستم ولی هیچ وقت وارد معاملات فارکس نمیشم.
    معاملات فارکس یه دامیه برای افرادی مثل من و شما.
    ده تا معامله سودده انجام بدی با دو تا معامله اشتباه سودت خواهد پرید ،حالا از دست دادن کل سرمایه ات به کنار.سوای این هیچ وقت آرامش ذهن نخواهی داشت چون مدام به معامله فکر خواهی کرد.
    اون دوستانی هم که اینجا مقاله میزنند اگه بلد بودند هیچ وقت از فارکس نمی اومدند بورس ایران. چون درجه سختی فارکس بمراتب از بورس ایران بالاتره،به احتمال زیاد اونا اونجا موفق نبوده اند که حالا اومدند بورس ایران معامله می کنند.
    خلاصه کنم مطلبم رو ،اینه که قدر وقت و سرمایه ات رو بدان .
    در بورس ایران اگر سهام خوب و دارای روند صعودی رو شناسایی کنید گرچه ممکنه از شما وقت بگیره ولی سرآخر شما رو به سرمنزل مقصود خواهد رسوند.
    قربانتم
    ویرایش توسط orumbourse : 2014/11/27 در ساعت 13:38
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

12. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,127 بار در 2,850 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر بهرامی نمایش پست ها
    11- آیا به معاملات زیان ده خود می افزائید؟در یک معامله معمولا با سه پوزیشن ورود می کنم و آخرین پوزیشن بهترین پوزیشن منه و با برآیند سود خارج میشم
    سلام آقای بهرامی
    این نکته رو کمی تشریح بفرمایید ممنون خواهم شد.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    امیر بهرامی عزیز
    خسته نباشی
    از خودم تعریف نمیکنم ولی من در شناسایی روند کوتاه مدت بازار و بازار شناسی از خیلی از دوستان تیزتر و دقیق تر هستم ولی هیچ وقت وارد معاملات فارکس نمیشم.
    ده تا معامله سودده انجام بدی با دو تا معامله اشتباه سودت خواهد پرید ،حالا از دست دادن کل سرمایه ات به کنار.سوای این هیچ وقت آرامش ذهن نخواهی داشت چون مدام به معامله فکر خواهی کرد.
    اون دوستانی هم که اینجا مقاله میزنند اگه بلد بودند هیچ وقت از فارکس نمی اومدند بورس ایران. چون درجه سختی فارکس بمراتب از بورس ایران بالاتره،به احتمال زیاد اونا اونجا موفق نبوده اند که حالا اومدند بورس ایران معامله می کنند.
    در بورس ایران اگر سهام خوب و دارای روند صعودی رو شناسایی کنید گرچه ممکنه از شما وقت بگیره ولی سرآخر شما رو به سرمنزل مقصود خواهد رسوند.
    قربانتم
    سلام...از اینکه برادرانه و صادقانه منو راهنمایی می کنید بسیار سپاسگذارم

من تصمیم گرفتم که یک سال کمتر یا بیشتر دمو کار کنم و یا سرمایه دمو رو حداقل 100 درصد افزایش بدم...اگر تونستم که هیچ و اگر نشد دورشو خط می کشم

امیدوارم اون عزیزی که گفتید و اینجا مقاله میزاره ناراخت نشن

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام آقای بهرامی
    این نکته رو کمی تشریح بفرمایید ممنون خواهم شد.

سلام...ارادت...چشم

ببینید مثلا من میخوام از یک ارز یا سهم یا هر چی که هست نفت و... سود کنم

اولویت منم در اینجا به فرض buy هست و میخوام با buy سود کنم

میام می بینم مثلا 75.30 نفت یک حمایت داره بعدش 75 دلار یک حمایت داره و بعدش 74.40

من میام روی 75.30 یک buy میزارم با حجم کم و پول کم چون احتمال این هست نفت باز بره پایین و یا اینکه از همون جا حمایت شه و من جا بمونم

بعدی رو میام رو 75 میزارم با حجم بالاتر چون باز نمیدونم حمایت میشه یا میخواد با نزول بره به سمت حمایت اصلی 74.40 اما چون حمایت دوم هست احتمال برگشت زیادتر شد بخاطر همین حجم بالاتر است

و بعدی رو در 74.40 که جاییه که خیلی اطمینان دارم بهش و یک حجم بسیار بالا میزارم

نتیجه این کار چیست؟

1- اگر نفت از همون اردر اول برگرده من سود می کنم و جا نمیمونم و شاید هیچ وقت به دوم و سوم نرسیم

2-اگر حمایت اول و اردر اول داخل زیان رفت من اردر دوم دارم و پولی دارم که بتونم برآیند دو معامله رو سود کنم...مثل حقوقی وسپه که از 230 تا 200 می خرید و در 200 وحشیانه تر می خرید چون میدونست خرید های 200ش بهتر از 240 تومنی ها خواهد بود

3-اگر حمایت اول و دوم به ضرر برن حمایت سوم و اردر سوم که اردر اصلی و سرنوشت ساز منه با یک برگشت کوچک حتی اگر این برگشت تا اردر دوم هم باشه من رو داخل سود می بره و برآیند این سه معامله سود می شود

مثلا اولی رو 10 دلار ضرر کردیم دومی رو 20 دلار ضرر کردیم اما آخری 40 دلار سود کردیم پس میشه 10 دلار سود در کل

نمیدونم خوب توضیح دادم یا نه...

یکی از دوستان در فاکرس دیروز 17 هزار دلار در زیان بود اما چون معامله آخرش خیلی پر حجم و قوی بود با 5 هزار دلار سود اومد بیرون و اردر اول و دومش حدود 2هزار دلار بهش زیان زدن اما در کل با سود اومد بیرون
    ویرایش توسط امیر بهرامی : 2014/11/27 در ساعت 14:00

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    امیر بهرامی عزیز
    خسته نباشی
    اون دوستانی هم که اینجا مقاله میزنند اگه بلد بودند هیچ وقت از فارکس نمی اومدند بورس ایران. چون درجه سختی فارکس بمراتب از بورس ایران بالاتره،قطع به یقین اونا اونجا موفق نبوده اند که حالا اومدند بورس ایران معامله می کنند.
    قربانتم

با شما هم عقیدم ... نزدیک 8-7 سال پیش تو این بازار فعال بودم البته با ریسک کنترل شده... ولی با سابقه ای که از بورس از قبل داشتم و قیاس این دو فهمیدم که این بازار(فارکس) استرس به مراتب بیشتری به فرد تحمیل میکنه بعلاوه استفاده از اهرم های بنیادی کاهش دهنده ریسک (مثل تقسیم سودی که در سهام قابل دسترسه و قابلیت برگشت سرمایه رو میده) را هم ندارد..

این مورد برای خودم در رابطه با شصفها اتفاق افتاد الان اصل سرمایه در شصفها برگشته چون میبینم رو بسته شدن ناگهانی نماد در رابطه با ریسک موجود در بورس خیلی صحبت میشه گفتم..

و البته در کنار این ها ریسک کلی ایران هم باید بهش اضافه کرد که بر اثر نگاه جامعه بین المللی تحریمی، هر آن حساب ها و بروکر ها استند بای برای فریز حساب و ... می باشند هم باید بهش اضافه کرد (البته این مورد اون سالها بود و برای خودم هم اتفاق افتاد...الان رو نمیدونم)

......................................
    در مجموع چند بار اومدم این رو بگم (اروم بورس عزیز کار را راحت کرد) اما گفتم شاید سو تفاهم پیش بیاد برای امیر عزیز و برخی دیگر از دوستان چون میبینم که بعضی از دوستان در محیط مجازی (بدلیل تک بعدی بودن انتقال به مخاطب) با نوشته ها دچار سو تفاهم میشوند مثل دوستی که فرموده بودند همه اینجا تا صفی جابجا میشه خودشون رو تحلیلگر میدونند و ...

============================

یه نکته ای هم راجع به معرفی یا پیشنهاد سهم بگم...

برخی دوستان در خصوصی به بنده لطف دارند و تقاضای معرفی و پیشنهاد خرید سهم دارند باید بگم که اولا خودم رو در این حد نمیبینم که سهمی معرفی کنم و صرفا معاملات خودم رو میزنم تا دوستانی که پیگیر بودند در جریان قرار بگیرند چون مسئولیت معرفی سهم به شدت سنگینه و بنده به هیچ وجه در این مقال خودم رو جایز و لایق نمیبینم برای معرفی سهم و اکتفا میکنم به تنها شرح حال معاملات خودم در همین تاپیک و تاپیک های مربوط به اون سهم و بیشتر از نظرات سایر دوستان بهره می برم.

شرمنده طولانی شد ولی لازم بود
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 56 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 56 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع