صفحه 5925 از 6828 نخست ... 4925542558255875591559225923592459255926592759285935597560256425 ... آخرین
نمایش نتایج: از 59,241 به 59,250 از 68279

موضوع: امروز چه کردید؟ چرا؟

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

پاسخ : امروز چه کردید؟ چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط b4city نمایش پست ها
    دوست عزیز ، ایدی arman36 که شما نقل قولش کردید و این جدول از رشد سهم ها را اوردید ، حرفی از جدول شما نزده . از گروه های خودرو و پالایش و بانکی حرف زده و خارج شده و کار بسیار درستی کرده و یکی از بهترین استراتژی ها را داشته . کار درست و حرف درست در اون مقطع را که نباید با کبری صغری چیدن زیر سوال برد و با اوردن یه جدول از سهم های خرید گروهی و باند بازی و سفته بازی که نمیشه گفت نباید میرفتی و اگر مونده بودی اینها را میخریدی فلان قدر سود میکردی
    هر کس 1 ماه پیش همون 1500 فروخت و رفت برد کرد . خلاص شد و رفت ،چون معتقدم درصد بسیار ناچیزی از سهامداران در یک ماه اخیر تونستند ارزش پرتفوی را حفظ کنند یا اضافه کنند
    کف دستش را بو کرده بیاد یه مشت سهم بازار پایه ای و عمدتا درپیتی بخره یا خموتور بخره یا شلعاب فوق حبابی که مدتها 8 قفله در صف فروش بود و ... یا اینکه بعد از مثبت شدنشون ،چون هر روز مثبت بوده باید میخرید به امید مثبت های بیشتر ؟؟؟

جدولی که شما اوردید عمدتا سهام کوچک و با شناوری کم است و اتفاقا از دسته سهامی است که خیلی هاش مدتها بود در صف فروش 3 قفله و 8 قفله بودند و یهو با خریدهای گروهی و سفته بازی مواجه شدند
    حالا شما بفرمائید چند نفر از کل سهامداران کشور در این یک ماه اخیر که این سهام رشد داشتند از این جدول خرید دارند ؟
    از همون خموتور شروع میکنم که سرامد رشد است

این سهم سقفش 1800 بوده امسال در اوج بازار ، در 100 روز اول ریزش بازار 8 قفله در صف فروش بوده تا 25 ابان که هیچ روزی اصلا خریدار نداشته . یواش یواش حجم خورده و بعد با سفته بازی اومده اینجا
    حالا من یا شما یا دیگری اگر رو 1500 می اومدم همین تاپیک میگفتم خموتور خریدم ، ایا کسی جرات و زهره اش را داشت این سهم را بخره ؟ سابقه معاملاتی این سهم چنان بد بود که زهره هر سهامدارانی را از ترس و استرس میترکونه
    اینکه یهو مورد استقبال و سفته بازی قرار میگیره و میاد بالا که دلیل نمیشه بگیم این بازار یک ماه گذشته خوب بوده

میدونی اگر بازیگر و سفته بازهاش یهو خالی کردن چی میشه ؟ 15 قفله در صف فروش میشه و کلا سرمایه اچمز و بلاک میشه
    یا بقیه این جدول هم در همین مایه هاست
    درسته هر از گاهی ما هم به ناچار در بخشی از این مسیر باند بازی قرار میگیریم و همراه موج میشیم ولی این نمایان گر کلیت بازار که نیست . خرید اینها یه قمار رو اینطور سهم هائی است که مدتها بوده درجا زده یا خریدار نداشته و حالا قمار را بردی
    اگر باختی چی؟ قمار اینها را هم زمانی میبری که از رانت خبری با بازیگرهاش و خرید گروهی هاش برخوردار باشی
    تازه همون بازیگرها و خرید گروهی ها هم خیلی وقتها رکب میزنند
    نمونه اش شخصی در دنیای حقیقی و از دوستان ، بازیگر یکی از نمادهای گروه لیزینگ شخصا باهاش تلفنی صحبت کرده بود و باقی ماجرا ... که داریم میخریم و تا فلان جا میبریم و ... از روزی که بنده خدا خریده ، این سهم 4 روز است منفی و صف فروش است
    کاربر arman اگر صدها سهم دیگر بجر این جدول در این یک ماه گذشته خریده بود و الان متوسط 20-40% و حتی بالاتر پولش رفته بود چی ؟ چند درصد کل سهامدارن ایران در یک ماه گذشته در این بازار سود کردند ؟
    سر خودمون را که نمیخواهیم شیره بمالیم
    بازاری که قرار بود 1600 واعظی کف ان باشد ولی چی شد ؟ 14 مهر 1480 و برگشت از ان ، 20 مهر ، 1600 را میبینه و حالا تا ناکجا اباد زمان ،دیگه 1600 رویا میشه ،20 ابان تا 1215 میریزه و تا 15 اذر ، 1500 را میبینه و تا بازم ناکجا ابادی دیگر 1500 رویا و دست نبافتنی میشه و حالا هم 1400 رویا شد و به قول معروف خدا داند چه زمانی بازم 1400 را ببینیم . امسال دیگر محال است
    این بازار در ریزش ها 100 تا 100 تا داره رویا و دست نبافتنی میشه
    این بازار داره خودش باهمه مون رک و پوست کنده حرف میزنه که به چه دردی مبتلاست ، چرا در گوشامون پنبه فرو کردیم ؟
    دوست عزیز همه صحبت هایی که شما گفتید درسته ولی به نظرم باز هم با قطعیت نمیشه گفت که روند بازار برنمی‌گرده. هیچ بعید نیست همین هفته پیش رو تصمیم بگیرند و بازار را روندش را تغییر دهند
    سلام

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 16,731 بار در 3,662 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Swetty نمایش پست ها
    درود جناب b4. بنظر شما گزینه ی مناسب برای ما که خروج به موقع نداشتیم، چیست؟
    گذشته ها گذشت . باید فکر چاره برای حال و اینده کرد
    خودم هم گیر افتادم . صرفنظر از فرصت اکازیونی در خروج 15 تا 20 مرداد بود و حتی مدتها بعدش ولی اینا به کنار ، هنوز داغ بودیم ....
    ولی بعد از مدتی که سرد شدیم و کم کم چشمامون به حقایق بهتر باز شد و 2 ماهی هم از ریزش گذشت و کف واعظی هم به فنا رفت و دیدیم انگار این بازار دیگه تموم شده و ... ،با همه این اوصاف فرصت خروج اول ، 20 مهر بود که شاخص یه بوسه کوتاه مدت به مرز 1600 زد و رسما با بانگ بلند گفت توان بیش از این ندارم و گوش ما شنوا نبود ، 20 مهر شخصا ارزش پرتفوی خودم بالاتر از سقف مرداد بود و بسیار خوشحال هم بودم . فقط طمع است که گیرمون میندازه

و دیدید و دیدیم که چی شد . سقوط یه کله و بی رحمانه زامبی وار و دراکولائی در ریزش به میزان 385 هزار واحد یه کله طی 21 روز کاری که به فنا رفتیم . البته من در این فاصله خرید فروش هم زیاد داشتم
    فرصت دوم 15 تا 20 اذر بود که بازم من به سقف مرداد رسیدم . 18 اذر نقد کامل هم شدم . قبلا هم اگر خاطرتون باشه گفتم یک ماه ریزش ( 20 مهر تا 20 ابان ) و یک ماه صعود . دقیقااااااااااااااا همون شد . یک ماه صعود از 20 ابان تا 20 اذر و مجدد ریزش . چرا خودم بازم رکب خوردم ؟
    18 اذر در بهترین روز و در اوج ارزش پرتفوی نقد کردم . بازم شاخص و بازار فریاد زد توانم بیشتر نیست و بازم شنوا نبودیم
    کاش همون موقع یکی پیدا میشد و این بورس بازی و پرتفوی دیدن و tse را با زور حتی هفت تیر بر شقیقه ام به من تحمیل میکرد و میگفت حالا که فروختی دیگه خرید نکن و پولو کامل بکش بیرون یا خلاصت میکنم . کاش این اتفاق می افتاد و با تهدید به مرگ از این لجنزار خارج شده بودم

و حالا رسیدیم به این وضعیت . همانطور که گفتم 1400 را تا مدتهای طولانی خاطره میدونم
    رستورانی است که ماه ها یا سالها قرار است با مواد غذائی بسیار فاسد غذا تهیه کند و احتمال 90% مسموم شدن و تا پای مرگ رفتن و حتی مرگ در پیش است و شوربختانه این رستوران بازم به کارش ادامه میدهد . در این بین هر از گاهی قرمه سبزی و خورشت مرغ را سالم تهیه میکنه . من چرا باید به هوای امتحان کردن شانس و قمار وارد این رستوران شوم به امید اینکه شانسی تخیلی قرمه سبزی یا خورشت مرغ سالم بخورم ؟
    فرض کنیم من شانس خوبی داشتم و غذای سالمی هم به پستم خورد و مسموم نشدم ، باید این رستوارن را خوب بدونم و از ان تعریف کنم ؟ ( مثال دوستی که جدول کشیده و میگه بورس این 1 ماه خوب بوده )
    نظر شخصی من است و قابل اشتباه . امیدوارم 1300 هنوز رویا نباشد و یک بار دیگر ببینیم یا کمی هم رد کنیم . اینجا دیگه خودمو خلاص میکنم و تا قطعی و دونسته بطور نسبی از سهمی خبر نداشته باشم دیگه خرید نمیکنم
    پول دزدی و عذر میخوام حیضی مگر تو دست ما ریخته که بریزیم به پای قمار برای یه مشت پست فطرت در این دولت و بورس؟ بخر و مالیات و کارمزد و کوفت و زهر مار بده و هر روز منفی و منفی
    همین چند روز پیش هم گفتم دیگه صبر و حوصله خرید و زیان ندارم ولی این چند روز گذشته بازم خودمو چپوندم تو لجن . یکی به من بگه مریض بودی ؟
    دوستان زیادی دارم . یکیشون در کار خرید فروش ماشین است . وضع مالی خوبی هم داره . در نوسانات بازار 15 میلیون ضرر داد . اتش گرفته بود . اهههههههههه 15 میلیون ضرر دادم . اون وقت چطور ما باید اینجا در یک هفته از چند ده میلیون تا چند صد میلیون پول به فنا بدیم ؟ به چه دلیلی اخه ؟
    هر چند تک سهم و تک گروه هست که سود برسونه ولی من اعتراف میکنم همچون بسیاری دیگر از دوستان دیگر ، توانائی شناسائی این طور باند بازی ها و سفته بازی و بازیگر بازی ها را ندارم . رانت خبری هم ندارم

دوران شکوفائی بورس و ماه عسل و سور و ساط و خوش گذرانی و عیش و طرب تمام شده . اون هفته هم گفتم ذاب بورس ایران اینه تا وقتی دست اینطور ادمها از این جنس 42 ساله است . دوره شکوفائی اش که تمام شد ، دیگه بازی تمام است
    ویرایش توسط b4city : 2021/01/15 در ساعت 15:02

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید b4city از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 16,731 بار در 3,662 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiman نمایش پست ها
    دوست عزیز همه صحبت هایی که شما گفتید درسته ولی به نظرم باز هم با قطعیت نمیشه گفت که روند بازار برنمی‌گرده. هیچ بعید نیست همین هفته پیش رو تصمیم بگیرند و بازار را روندش را تغییر دهند
    اتفاقا با شما موافقم ولی .... ولی ... برگشت تا کجا ؟ پلکانی شده این برگشت ها و هر بار طول پله کوتاه تر از پله قبلی است . شخصا فکر میکنم برگشتی هم باشد زیر 1350 است و در کامنت قبلی مفصل توضیح داده شد
    ویرایش توسط b4city : 2021/01/15 در ساعت 15:07

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید b4city از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 511 بار در 127 ارسال

گذشته ها گذشت . باید فکر چاره برای حال و اینده کرد
    خودم هم گیر افتادم . صرفنظر از فرصت اکازیونی در خروج 15 تا 20 مرداد بود و حتی مدتها بعدش ولی اینا به کنار ، هنوز داغ بودیم ....
    ولی بعد از مدتی که سرد شدیم و کم کم چشمامون به حقایق بهتر باز شد و 2 ماهی هم از ریزش گذشت و کف واعظی هم به فنا رفت و دیدیم انگار این بازار دیگه تموم شده و ... ،با همه این اوصاف فرصت خروج اول ، 20 مهر بود که شاخص یه بوسه کوتاه مدت به مرز 1600 زد و رسما با بانگ بلند گفت توان بیش از این ندارم و گوش ما شنوا نبود ، 20 مهر شخصا ارزش پرتفوی خودم بالاتر از سقف مرداد بود و بسیار خوشحال هم بودم . فقط طمع است که گیرمون میندازه

و دیدید و دیدیم که چی شد . سقوط یه کله و بی رحمانه زامبی وار و دراکولائی در ریزش به میزان 385 هزار واحد یه کله طی 21 روز کاری که به فنا رفتیم . البته من در این فاصله خرید فروش هم زیاد داشتم
    فرصت دوم 15 تا 20 اذر بود که بازم من به سقف مرداد رسیدم . 18 اذر نقد کامل هم شدم . قبلا هم اگر خاطرتون باشه گفتم یک ماه ریزش ( 20 مهر تا 20 ابان ) و یک ماه صعود . دقیقااااااااااااااا همون شد . یک ماه صعود از 20 ابان تا 20 اذر و مجدد ریزش . چرا خودم بازم رکب خوردم ؟
    18 اذر در بهترین روز و در اوج ارزش پرتفوی نقد کردم . بازم شاخص و بازار فریاد زد توانم بیشتر نیست و بازم شنوا نبودیم
    کاش همون موقع یکی پیدا میشد و این بورس بازی و پرتفوی دیدن و tse را با زور حتی هفت تیر بر شقیقه ام به من تحمیل میکرد و میگفت حالا که فروختی دیگه خرید نکن و پولو کامل بکش بیرون یا خلاصت میکنم . کاش این اتفاق می افتاد و با تهدید به مرگ از این لجنزار خارج شده بودم

و حالا رسیدیم به این وضعیت . همانطور که گفتم 1400 را تا مدتهای طولانی خاطره میدونم
    رستورانی است که ماه ها یا سالها قرار است با مواد غذائی بسیار فاسد غذا تهیه کند و احتمال 90% مسموم شدن و تا پای مرگ رفتن و حتی مرگ در پیش است و شوربختانه این رستوران بازم به کارش ادامه میدهد . در این بین هر از گاهی قرمه سبزی و خورشت مرغ را سالم تهیه میکنه . من چرا باید به هوای امتحان کردن شانس و قمار وارد این رستوران شوم به امید اینکه شانسی تخیلی قرمه سبزی یا خورشت مرغ سالم بخورم ؟
    فرض کنیم من شانس خوبی داشتم و غذای سالمی هم به پستم خورد و مسموم نشدم ، باید این رستوارن را خوب بدونم و از ان تعریف کنم ؟ ( مثال دوستی که جدول کشیده و میگه بورس این 1 ماه خوب بوده )
    نظر شخصی من است و قابل اشتباه . امیدوارم 1300 هنوز رویا نباشد و یک بار دیگر ببینیم یا کمی هم رد کنیم . اینجا دیگه خودمو خلاص میکنم و تا قطعی و دونسته بطور نسبی از سهمی خبر نداشته باشم دیگه خرید نمیکنم
    پول دزدی و عذر میخوام حیضی مگر تو دست ما ریخته که بریزیم به پای قمار برای یه مشت پست فطرت در این دولت و بورس؟ بخر و مالیات و کارمزد و کوفت و زهر مار بده و هر روز منفی و منفی
    همین چند روز پیش هم گفتم دیگه صبر و حوصله خرید و زیان ندارم ولی این چند روز گذشته بازم خودمو چپوندم تو لجن . یکی به من بگه مریض بودی ؟
    دوستان زیادی دارم . یکیشون در کار خرید فروش ماشین است . وضع مالی خوبی هم داره . در نوسانات بازار 15 میلیون ضرر داد . اتش گرفته بود . اهههههههههه 15 میلیون ضرر دادم . اون وقت چطور ما باید اینجا در یک هفته از چند ده میلیون تا چند صد میلیون پول به فنا بدیم ؟ به چه دلیلی اخه ؟
    هر چند تک سهم و تک گروه هست که سود برسونه ولی من اعتراف میکنم همچون بسیاری دیگر از دوستان دیگر ، توانائی شناسائی این طور باند بازی ها و سفته بازی و بازیگر بازی ها را ندارم . رانت خبری هم ندارم

دوران شکوفائی بورس و ماه عسل و سور و ساط و خوش گذرانی و عیش و طرب تمام شده . اون هفته هم گفتم ذاب بورس ایران اینه تا وقتی دست اینطور ادمها از این جنس 42 ساله است . دوره شکوفائی اش که تمام شد ، دیگه بازی تمام است
    سپاس جناب بی فور. فرمایش شما نشان دهنده ی تسلط بالای شما به بازار است. بسیار استفاده کردم. من هم یکی دو بار کاملا نقد شدم و مجددا خودم رو گرفتار کردم!
    ممنون از پاسخ جامع و خیرخواهانه ی شما. برقرار باشید استاد.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Sweety از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ابشار آواتار ها
    تشکر شده 7,847 بار در 1,375 ارسال

گذشته ها گذشته،بیفور وسایر دوستان کوتاه مدت بازار ،تاعید راچطور میبینن،واگه فرسایشی وبدون رشد میدونن که هیچ ولی اگه رشدی میبینن گروه مستعد کدوما هستن

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ابشار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

اتفاقا با شما موافقم ولی .... ولی ... برگشت تا کجا ؟ پلکانی شده این برگشت ها و هر بار طول پله کوتاه تر از پله قبلی است . شخصا فکر میکنم برگشتی هم باشد زیر 1350 است و در کامنت قبلی مفصل توضیح داده شد
    نه ! به نظرم اگر این بار رشد شروع بشه با آیتم ها و پتانسیلی که بنده در بازار میبینم قابلیت پس گرفتن 1600 را داره و پس از اون باز باید نشست و برای تارگت بعدی پیش بینی کرد
    شاید یکم خوشبینانه به نظر بیاد اونم توی این اوضاع
    سلام

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,460 بار در 540 ارسال

فعلاً تا 22 بهمن که 30 درصد دیگه سهام عدالت می خواد آزاد بشه هیچ رشد آنچنانی شروع نخواهد شد و هر بازار سبزی یک رشد یکی دو روزه مقطعی خواهد بود .

فعلا روند بازار نزولی است . اول بگذارید تارگت 970،000 رو تاچ کنه ، بعدش در خصوص رشد بازار تصورات خودمان را مطرح می کنیم .

ورودی پول و نقدینگی به بازار با فشار عرضه ها همخوانی نداره

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparsamosavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparsamosavi نمایش پست ها
    فعلاً تا 22 بهمن که 30 درصد دیگه سهام عدالت می خواد آزاد بشه هیچ رشد آنچنانی شروع نخواهد شد و هر بازار سبزی یک رشد یکی دو روزه مقطعی خواهد بود .

فعلا روند بازار نزولی است . اول بگذارید تارگت 970،000 رو تاچ کنه ، بعدش در خصوص رشد بازار تصورات خودمان را مطرح می کنیم .

ورودی پول و نقدینگی به بازار با فشار عرضه ها همخوانی نداره
    هنوز به حمایت 1200 نرسیده شما حرف از 970 می زنید؟!
    در ضمن با این وضعیت پیش بره اصلا بی‌خیال آزادسازی سهام عدالت خواهند شد. مطمئن باشید!
    سلام

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,460 بار در 540 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiman نمایش پست ها
    هنوز به حمایت 1200 نرسیده شما حرف از 970 می زنید؟!
    در ضمن با این وضعیت پیش بره اصلا بی‌خیال آزادسازی سهام عدالت خواهند شد. مطمئن باشید!
    من عرض نمی کنم

بیشتر 90 درصد تکنیکالیستهای قهار میگن مثل آب خوردن 1،200،000 را میشکنه

اتفاقا فردا و هفته دیگه شاید کمی هم مثبت بشه و یک واکنشی به 1،200،000 نشان بده ، ولی روند کلی نزولی هست .

اینها بیخیال چیزی نخواهند شد!

مگر بیخیال عرضه پالایش یکم شدند؟که بخوان بیخیال آزادسازی سهام عدالت بشن؟

اتفاقاً خودشان هم میدانند که فقط این موضوع سهام عدالتی که میخواد 30 درصدش 22 بهمن آزاد بشه موجب ریزش بازار شده

وگرنه الان که فرضا دلار تا حدودی کاهشیه و بایدن انتخابش قطعی شذه ، چرا خودرویی ها و بانکی ها و سهامی که با ریزش دلار منتفع میشن صفهای فروش میلیوین دارند ؟

فقط و فقط و فقط به خاطر بحث سهام عدالت هست

نمودارهای تکنیکال اشتباه نمی کنند

بخصوص وقتی چندین تکنیکالیست همزمان ادامه ریزش بازار را پیشبینی کرده اند

نظردات تکنیکالیستهای مختلف توی تاپیک شاخص کل هست

بخصوص نظر آقای فرشید یوسف پور رو خیلی قبول دارم

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=349&page=933

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparsamosavi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۹) دیباج آواتار ها
    تشکر شده 8,194 بار در 840 ارسال

درود فراوان : در مورد بازار ( صرفا فقط پالایشی ها ) باید خدمت تون عرض کنم --- دولت مکاره در حال جمع آوری سهمهایی است که در بالا ترین قیمت بفروش رسانده ( مثلا شپنا رو در محدوده ۴۵۰۰ دو میلیارد فروخت و حالا داره هر روز ۵۰ میلیون جمع میکنه ( بعضی از روزها هم ۱۰۰ میلون جمع کرده ) و سر جاش گذاشته با یک سوم قیمت ) شروع خرید از هفته قبل بوده و در صورتی که در همین محدوده بتونه یکی دو ماه نگه داره راحت میتونه تمام سهمهای فروخته شده رو برگدونه ---- حال بایک تصمیم در موقعیت مناسب و حال به برنامه ریزها طی دو ماه میتونه هر روز صف درست کنه و فقط برای پر شدن حجم در مثبت ۵ هر روز قیمت سهامهای پالایشی رو به محدوده مرداد ماه برسوه بدون اینکه کسی بتونه سوار سهم بشه و از این طریق نه تورم درست میکنه نه انتظار و نه شبه پول -- ضمن اینکه پالایش یکم هم سوده شده و گفتار پینکیو که گفته بود همه چیز رو به بورس بسپارید تایید میشه --- اینها از ..... هم ...!! باشد تا خرداد ببینیم چی میشه

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید دیباج از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 44 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 44 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع