صفحه 369 از 439 نخست ... 269319359366367368369370371372379419 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,681 به 3,690 از 4386

موضوع: صنایع آذراب ( فاذر )

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

پاسخ : صنایع آذراب ( فاذر )

خدا آخر و عاقبت ما و این سهم رو به خیر کنه
    ما که به پات سوختیم و ساختیم فاذر امیدوارم موقع گل دادنت و به ثمر رسیدنت ما رو روسفید کنی که بسی با روزای تلخ و سیاهت کنار اومدیم!!!!
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    امروز که واقعا گیج زد، به منظور خرید فاذر مرتب رصد خواهم کرد . قیمت 3326 ریال
    حقوقی حمایت نکرد ، فاذر احتمالا رفت زیر 300 !!!
    فاذر الان 320 تومان ،،، پیشی بینی از این دقیق تر !!!! اگر حقوقی حمایت نکند ......
    من هنوز مشکوک هستم هنوز احتمال( ولی کم ) امدن زیر 300 بر سر سهم هست
    هر جند کل بازار خراب است ولی معاملات امروز فاذر متاسفانه تیر خلاص بود که حمایت روانی 300 احتمالا فردا یا پس فردا شکسته شود.
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

هر جند کل بازار خراب است ولی معاملات امروز فاذر متاسفانه تیر خلاص بود که حمایت روانی 300 احتمالا فردا یا پس فردا شکسته شود.
    واقعا خیلی زور داره و آدم خیلی ناراحت میشه با وضعیت پروژه های موجود شرکت!!!!

هفته پیش یه ماموریت کاری عسلویه پارس جنوبی بودم فقط چند تا سازه عظیم رو از آذر آب دیدم که تو معبر ورودی به فازهای پارس جنوبی و خود اسکله پارس بودن اگه اشتباه نکنم بویلر بودن وقتی دیدم یه حس خاصی بهم دست داد و به شوخی به راننده ماشین گفتم این با پول من و امثال من ساخته شده
    و یه حس تلخ صبر 3 سال و نیمه .....
    نمیدونم باید اون چیزایی رو که آدم باچشم خودش میبینه باور کنه یا وضعیت سهام بازی افرادی خاص و متبهر به این امور تا ببینیم نقشه بعدیشون چه باشد ما که از 370 سال 92 و سقوط سهم تا 185 به پاش موندیم و قیمت بالا رفتنش تو 650 هم نظاره گر بودیم و باز موندیم و تا زمان اعلام پروژه سیراف و دیگر پروژه ها صبر میدیم!!!!

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iligal نمایش پست ها
    واقعا خیلی زور داره و آدم خیلی ناراحت میشه با وضعیت پروژه های موجود شرکت!!!!

هفته پیش یه ماموریت کاری عسلویه پارس جنوبی بودم فقط چند تا سازه عظیم رو از آذر آب دیدم که تو معبر ورودی به فازهای پارس جنوبی و خود اسکله پارس بودن اگه اشتباه نکنم بویلر بودن وقتی دیدم یه حس خاصی بهم دست داد و به شوخی به راننده ماشین گفتم این با پول من و امثال من ساخته شده
    و یه حس تلخ صبر 3 سال و نیمه .....
    نمیدونم باید اون چیزایی رو که آدم باچشم خودش میبینه باور کنه یا وضعیت سهام بازی افرادی خاص و متبهر به این امور تا ببینیم نقشه بعدیشون چه باشد ما که از 370 سال 92 و سقوط سهم تا 185 به پاش موندیم و قیمت بالا رفتنش تو 650 هم نظاره گر بودیم و باز موندیم و تا زمان اعلام پروژه سیراف و دیگر پروژه ها صبر میدیم!!!!
    کاملا با شما موافقم ، این سهم سهم بسیار بنیادی هست ، و شما در جریان هستید که من از حدود 370 که سهم احتمال پایان اصلاح داشت رو دارم رصد می کنم امید وارم نوشته های من موجب رنجش شما نشده باشد ، من خودم شپلی رو موقع کم تجربگی خریدم و بعد بازگشایی هم در تاپیک شپلی نوشتم فعلا وارد سهم نشید.
    در خیلی از سهم های دیگر هم نظر می دم و این برای من یادگیری است .

دوستان می دانند که اظهارات و نظرات ما هیچ تاثیری بر روند سهم پر معامله ای مثل فاذر نداره ، ولی خوب اگر بتوانیم روند رو تشخیص بدیم کار خوبی است
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

فاذر بازهم از 305 برگشته به 320 !

همچنان مواجه با فروشنده ها و معاملات بلوکی !

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

اين هم جواب معاملات بلوكي در فاذر و قطعه گمشده پازل!!!!

پس بگو چه خبره توی این *** خونه بورس . بیخود نبود اون بابا بهش میگفت قمارخونه . خیلی هم بیراه نبود
    -------------------------------------------
    با تکنیک معوق‌سازي اعتبارات بانكي از سوی برخي مشتريان نورچشمي كارگزاري‌هاي بورسي
    منابع بانكي صرف قمار‌بازي مفسدان در بورس شده است
    زنجیره اخذ اعتبارات كلان کارگزاران بورسی از بانك‌ها برای ارائه به مشتريان به نظر مي‌رسد با وثايق كافي همراه نبوده است و هم‌اكنون بايد معوق‌سازي منابع بانكي از محل كارگزاري‌هاي خصوصي اعتبار‌گيرنده و مشتريانشان را به عنوان چالش بعدي نظام بانكي كشور عنوان كرد.

زنجیره اخذ اعتبارات كلان کارگزاران بورسی از بانك‌ها برای ارائه به مشتريان به نظر مي‌رسد با وثايق كافي همراه نبوده است و هم‌اكنون بايد معوق‌سازي منابع بانكي از محل كارگزاري‌هاي خصوصي اعتبار‌گيرنده و مشتريانشان را به عنوان چالش بعدي نظام بانكي كشور عنوان كرد.
    به گزارش «جوان» يكي از دلايلي كه دلال‌ها كارگزاري‌هاي بورسی كوچك خصوصي را خريداري مي‌كنند، اين است كه بدين واسطه بتوانند به منابع كلان، بي‌حساب و بدون وثيقه بانكي دست یابند و از بانك‌هاي مختلف اعتبار در‌يافت كنند.
    در اين بين اگرچه كارگزاري‌ها اعتبار دريافتي از بانك‌ها را به بهانه ارائه اين اعتبارات به مشترياني كه مي‌خواهند سهام خريد و فروش كنند، عنوان مي‌كنند، اما در موارد متعددي مشتريان معمولي كارگزاري‌ها رنگ اين اعتبارات را هم نمي‌بينند، بلكه اعتبارات دريافتي از بانك‌ها در بيش از 90 درصد موارد در خدمت مؤسسان، ‌مديران و نزديكان و سهامداران عمده كارگزاري‌ها قرار مي‌گيرد تا با كدهاي شخصي، وابستگان و نزديكان و اعوان و انصاري كه براي خود تجهيز كرده‌اند به خريد و فروش سهام در بازار سرمايه اقدام كنند.
    حال اگر‌چه آمار دقيقي از اعتبار و تسهيلاتي كه شبکه بانك‌ به كارگزاري‌هاي بورسي ارائه داده‌اند در دست نيست، ‌اما عبدالرضا همتي، رئيس كل بيمه مركزي پيش از اين و‌قتي سكان مديريت بانك ملي را در اختيار داشت، به صراحت عنوان داشت كه بانك‌ها به بورس بازي افتاده‌اند؛ همين نكته همتي كافي است تا اهل اشاره متوجه شوند كه بخشي از منابع بانكي كه عمدتاً متعلق به سپرده‌هاي مردمي‌ است در قالب اعتبار به كارگزاري‌هاي بورسي ارائه مي‌شود تا به اصطلاح صرف ارائه به مشتريان كارگزاري جهت خريد و فروش سهام شود.
    تا اين جاي كار شايد برخي خرده‌اي به روند فوق نگيرند، ‌اما وقتي مشخص شود كه اعتبارات بانك‌ها به كارگزاري‌هاي بورسي چه توسط گردانندگان كارگزاري و چه توسط مشتريان نورچشمي صرف خريد سهامي شود كه بهاي سهم با افت شديد رو به رو شود يا اينكه در مسيري غير از بازار سرمايه اين سرمايه‌گذاري با زيان و شكست مواجه شود، در واقع بايد ديد «هزينه اين فاجعه» را چه کسی مي‌دهد و آيا بانك بابت اعتباري كه به كارگزاري داده است وثايق لازم و كافي را گرفته است و كارگزاري نيز در صورتي كه اعتبار را به مشتري داده است، وثايق كافي و لازم را اخذ كرده است.

چرا دلالان کارگزاری بورس را می‌خرند
    بي‌پرده بايد عنوان داشت كه دستيابي به اعتبارات بانكي از طريق يك كارگزاري خصوصي كوچك بورسي انقدر امتياز ويژه‌اي به شمار مي‌رود كه عده‌اي دلال و سفته‌باز حرفه‌اي و قديمي بورس، حق امتياز اين كارگزاري‌ها را خريده‌اند تا هم به اعتبارات كلان بانك‌ها دست پيدا كنند و هم اينكه دستي در آتش سفته‌بازي در بورس داشته باشند كه در برخي از مواقع خود و مشتريان نورچشمي‌شان چنان روي يك سهم تمركز مي‌كنند كه در يك فصل قيمت سهام يك شركت را فارغ از وضعيت بنيادي‌اش چند صد درصد افزايش مي‌دهند.
    يكي از دلايل اينكه سهام مديريتي كارگزاري‌هاي خصوصي چند ده ميليارد تومان معامله مي‌شود، همين دستيابي به اعتبارات بانكي است كه البته انحصار در عدم صدور مجوزهاي جديد هم بايد به مورد فوق افزود. تسهيلاتي كه كارگزاري‌هاي بورسي از بانك‌ها براي ارائه اعتبار به مشتريان خود مي‌گيرند و البته در مواقع بسياري مشتريان رنگ اينگونه اعتبارها را هم نمي‌بينند، ‌گويا يكي از دلايل معوق شدن سپرده‌هاي مردم در بانك‌ها است، زيرا وقتي كارگزاري بورسي به مشتريان نورچشمي‌اش بدون اخذ وثايق لازم و كافي اعتباري را ارائه مي‌دهد و مشتري به هر دليلي قادر به بازگرداندن اصل و سود آن در موعد مقرر نيست، ‌اين زيان وارد شده را بايد ديد چه كسي بايد پرداخت كند؛كارگزاري، بانك يا مشتري و مفاد حقوقي اينگونه اتفاقات آيا مفري براي مفسده دارد يا خير‌؟

اعتبارات بانک و کارگزاری پر
    يكي از دلالان بورسي با نام مخفف «پ» در عين حالي كه از مالكين كارگزاري كوچك خصوصي بورسي است، در ماه‌هاي گذشته صدها ميليارد تومان از چند كارگزاري مانند بهمن و راهبرد اعتبار و وام دريافت كرده است و با كل يا بخشي از اين اعتبارات اقدام به خريد سهام كنترلي و مديريتي شركت آذر‌آب كرده است، در اين ميان چون هدف از خريد سهام آذر‌آب بهبود اوضاع واقعي و عملياتي شركت نبوده است و از زمان خريد سهام مشغول ساخت و پرداخت بهاي سهم در بازار سرمايه بودند، قيمت سهام به شدت نزول كرده است و با فرارسيدن پايان سال مالي كارگزاري‌ها حال امكان بازگرداندن اصل و سود اعتبار اخذ شده از كارگزاري‌ها را ندارند و بايد ديد وثايق اعتبارات ارائه شده كافي بوده است يا خير‌؟
    اگرچه خريداران سهام مديريتي آذر‌آب در مقطعي موفق شدند قيمت سهام آذر‌آب را تا 600 تومان بالا ببرند اما به دليل تشديد عرضه‌ها و اوضاع بنيادي خراب شركت بهاي سهام شركت هم‌اكنون نصف شده است. حال نكته جالب آن است كه كارگزاري‌هاي ارائه‌دهنده اعتبار به آقاي «پ» فشار آوردند كه بايد اصل و بهره اعتبار را بازگرداند، اعتبارگيرنده هم بي‌شك در پاسخ خواهد گفت كه به جز سهامي كه با افت قيمت مواجه شده است چيزي در بساط ندارد.
    حال گويا كارگزاران اعتبار‌دهنده به آقاي «پ» مجبور شدند سهام آذرآب را به نام خود كارگزاري يا صندوق‌هاي وابسته به كارگزاري تملك كنند يا اينكه بابت اعتبارشان سهام آذرآب را بفروشند، تا بتوانند بخش اندكي از اعتبار پرداختي به برادران «پ» را بابت سهام آذر‌آب زنده كنند.
    اين موضوع هم اينك به عنوان آذر‌آب گيت در بازار سرمايه رخ داده است و جا دارد نهادهاي قضايي به موضوع آذر‌آب گيت ورود كنند و جلوي بروز يك فاجعه در نظام بانكي را بگيرند.
    از سوی دیگر يكي از كارگزاري‌هاي خصوصي كه با اعتبارات دريافتي كلان از بانك‌ها براي برخي از مديران و سهامدار اصلي كارگزاري و مشتريان وابسته و نورچشمي سهام آذرآب، ماشين‌سازي اراك، كنتور‌سازي و... را خريداري كرده بود كارگزاري «ر» است، سهام مديريتي اين كارگزاري در ماه‌هاي گذشته توسط يكي از دلالان قديمي بورس خريداري شد و جالب آنكه خواهر خريدار هم اينك عضو هيئت مديره است زيرا دلال نامبرده از نظر سازمان بورس صلاحيتش براي مديرعاملي احراز نشده است.

يكي از اعتبار‌گيرندگان بزرگ از شبكه بانكي به ويژه بانك ملي، كارگزاري خصوصي مذکور است كه مشخص نيست وثايق لازم به بانك‌ها بابت اين اعتبارات نجومي ارائه داده است يا خير‌؟
    لازم است مديران بانك ملي درباره اعتبار كلان پرداختي از سوي اين بانك به يك كارگزاري خصوصي آنهم بدون وثايق لازم توضيح دهند.
    گفتني است كه بانك‌ها بايستي بابت اعتبار پرداختي به كارگزاري حداقل بيش از 50 درصد اعتبار پرداختي وثايق ملكي يا سهام دريافت كنند كه در موارد متعدد اين اتفاق نيفتاده است و بحران بعدي معوقات بانكي مي‌تواند از كارگزاري‌هاي خصوصي سر بر آورد.

آقاي سيف خواب است
    متأسفانه بانك مركزي و به ويژه معاونت نظارتي اين بانك تاكنون در رابطه با اعتباراتي كه بانك‌ها به كارگزاري‌هاي بورسي ارائه مي‌كنند، هيچ سخني به ميان نياورده است و ريسك معوق شدن اين تسهيلات را با اين اوضاع شفافيت بازار سرمايه كشور مورد توجه قرار نداده‌اند، بايد از سيف پرسيد آيا اين صحيح است كه وقتي 700 هزار نفر در صف اخذ وام ازدواج ايستاده‌اند و بنگاه‌هاي متوسط و كوچك با چالش نقدينگي و سرمايه در گردش مواجه هستند و حتي خود بانك‌ها به دليل شكاف نقدينگي و مصارف و منابعشان دست به دامن بازار بين بانكي هستند، منابع بانك را برای بورس‌بازي به كارگزاري‌هاي خصوصي بورسي اختصاص دهيم‌؟!
    سازمان بازرسي كل، ديوان محاسبات مجلس، سازمان حسابرسي كل كشور، كميسيون اقتصاد و همچنين اصل90 مجلس، رئيس كل بانك مركزي و معاونت نظارتي‌اش و همچنين سازمان بورس اوراق بهادار و... بايد نسبت به اعتباراتي كه از محل بانك‌هاي دولتي، وابسته به دولت، ‌نهادهاي عمومي و خصوصي به كارگزاري‌هاي بورسي تخصيص داده شده و به هر دليلي بازگشت اين منابع با چالش مواجه شده است، حساسيت نشان دهند و بساط اينگونه اقدام‌هاي رانتي و مفسده‌آور را از شبكه مالي كشور جمع كنند.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

Thumbs up پاسخ : صنایع آذراب ( فاذر )

صندوق كارگزاري كشاورزي تا امروز ٢٢٠ ميليون سهم رو تصاحب كرده امروز تو فاذر٢ ٤٠ ميليون سهم ديگه از ٣ حقوقي به يك حقوقي واگذار شده كه به احتمال زياد بازم كارگزاري كشاورزي هست كه تقريبا ميشه گفت ٢٧٪‏سهام كل شركت به اين كارگزاري تعلق گرفته خدا ميدونه تا كي ادامه داره اين گند بازي آقاي پ و چقد سهم بايد بده به جاي اعتبارات اخذ شدش!!!!

http://www.tsetmc.com/loader.aspx?Pa...1776299652414#

http://s8.picofile.com/file/8289488218/IMG_4481.PNG

و در آخر نكته اي كه ميشه بهش اشاره كرد كه درصد شناوري سهم هست كه الان مشخص ميشه شركت هاي سوري چند درصد سهام رو به خودشون اختصاص داده بودن و آيا بعد از اتمام اين معاملات بلوكي شناوري فاذر از ٦٢٪‏ اصلاح ميشه و شناوري واقعي سهم به نمايش گذاشته بشه!!!؟؟؟
    ویرایش توسط iligal : 2017/03/14 در ساعت 15:50

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 35 بار در 20 ارسال

فکر کنم فاذر منتظره من خالی کنم یکدفعه شارپی بره بالا. بخدا من تا آخر مسیرو دربست حساب کردم پیاده هم‌نمیشم راه بیفت دیگه!!!

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید abbaaass از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال Abad آواتار ها

معاملات فاذر در دو روز گذشته بسیار بهتر شده است.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

این کارگزاری که میخره و یا بجلی طلبش سهام فاذر برمیداره از الان باید دنبال خریدار برای سهامش باشه
    چون یه کارگزاری نمیتونه سهامدار عمده بمونه
    باید بفروشه نه اینکه سهامدار عمده بشه
    اینم از عجایب بورس بی صاحب ماست

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع