صفحه 5 از 7 اولیناولین ... 234567 آخرینآخرین
نتایج از شماره 41 تا 50 از مجموع 68

موضوع: سیستم معاملاتی ایچیموکو

ستاره دار(2)
    ارسال
    910
    تشکر شده 3,627 بار در 866 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.boursi نمایش ارسال ها
    محمد سعید عزیز ...

حقیقتش داشتم به تکنیک کراس فکر می کردم و نمودار واتی رو که لطف کردی گذاشتی رو دیدم....واقعا جالب بود.... من تازه دارم از این تکنیک استفاده می کنم....انشالله در کنار هم سود های خوبی رو از دل این تکنیک بیرون بکشیم....

در مورد فاذر فکر نمی کنی یکی دو تا کندل دیگه اگر از مقاومتش عبور کرد ورود کنیم؟ اخه کراس هنوز کامل نشده...تقاطع و یک کندل دیگه که مجموعا دو روز کاری مثبت دیگه میشه...مخصوصا کراس جدید داخل ابره...نظرت چیه؟

با تشکر از مباحث خوب دوستان

بر اساس ایچیموکو فاذر 330 باید خرید میشد. ( دلیل را اگه دوست داشتید توضیح میدم) کراس منفی که انجام شده بوده زیاد مهم نیست بعضی چیزها را تو کتابها نمی نویسند. باید با ایچیموکو زندگی کنی تا بفهمی.
    بعضی اعداد همچون فرشته های خیر و خوشبختی اند و بعضی شرور و نحس
    تحلیل های قیمتی و زمانی اینجانب را منبعد در کانال تلگرامی دنبال کنید یا حق ahmad m

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ahmad m از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Dr.boursi آواتار ها
    ارسال
    1,348
    تشکر شده 9,107 بار در 1,609 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad m نمایش ارسال ها

با تشکر از مباحث خوب دوستان

بر اساس ایچیموکو فاذر 330 باید خرید میشد. ( دلیل را اگه دوست داشتید توضیح میدم) کراس منفی که انجام شده بوده زیاد مهم نیست بعضی چیزها را تو کتابها نمی نویسند. باید با ایچیموکو زندگی کنی تا بفهمی.
    با تشکر از دوست خوبم جناب احمد ....
    در مورد 330 فکر کنم حق با شما است....

با توجه به این که کراس نزولی در بالای ابر بوده پس قوی نیست و در ضمن چارت قیمتی نتونسته ابرو رد کنه حق با شماست...
    ولی در مورد دوستان که دید میان مدت ندارند فکر کنم فروش بهتره بوده مثلا در 370 میفروخته و از بازار استفاده می کرده و مجددا در زمان مناسب وارد میشده...

در قیمت امروز فاذر با توجه به این که کراس مثبت هنوز زده نشده و هنوز داخل ابره و نزدیک مقاومته و احتمال سقف دوقلو میره چرا باید خرید بشه؟
    البته احتمال رد کردن مقاومت هم با توجه به obv کم نیست....
    سرتا پا گوشیم تا بفرمائید...گویا شما زیاد از ابر استفاده می کنید....خوشحال میشم تجربیاتتون رو در اختیار سایرین قرار دهید....
    آخرین ویرایش توسط Dr.boursi ، ۱۳۹۲/۰۳/۰۹ در ۱۸:۰۲.
    بعد از گرفتن دکترا من دارم ماهی گیر میشم !!!

لذتی که در خرید سهم در منفی هست، در بخشش هم نیست!!!

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)
    ارسال
    910
    تشکر شده 3,627 بار در 866 ارسال
    قبل از هر چیز کراس منفی بالای ابر یعنی روند همراه با نزول ولی ضعیف

حتما خود شما میدونید از کیجنسن و تنکانسن میشه به عنوان یک حمایت و مقاومت استفاده کرد وقتی به حالت flat در می آیند البته با فرض قوی تر بودن کیجنسن.

آذراب روزانه:
    واکنش قیمت به خط کیجنسن منجر به نوسان و حرکت برگشتی در تایم روزانه شد.

وقتی کیجنسن در تایم روزانه یک ریورس 2 روزه خلاف روند برای ما بوجود میاره پس به سراغ تایم بالاتر میریم یعنی تایم هفتگی برای اینکه حداقل دو هفته نوسان قیمت را خلاف روند فعلی داشته باشیم. ( با توجه به شرایط نمودار هفتگی روند کاملا Uptrend هست و هدف نوسان گیری نخواهد بود)

آذراب هفتگی :
    کافیه روی این کف بتونی ( کیجنسن ) اوردر را بزاریم و شب با خیال راحت تا صبح بخوابیم و منتظر واکنش باشیم البته این نکته قابل ذکر هست که کوموی ضخیم روزانه هم بعنوان یک حمایت قوی در جهت تایید کار میباشد.

آذراب ماهیانه :

حالا برای اینکه باز هم مطمئن تر بشیم به تایم ماهیانه میریم اینجا کیجنسن و تنکنسن را رو یهم داریم مثل یک فنداسیون ژنرال برای برای ما عمل میکنه پس وارد میشیم ( محدوده 320) با قدرت و به ایچیمو کو اطمینان میکنیم و ایچیمو کو قطعا پاسخ این اعتماد را خواهد داد.

این قطره ایی بود از دریای ایچیمو کو مطمئنا شما هم میدو نستید ولی بنده یک مقدار تجربه بیشتری داشتم
    بعضی اعداد همچون فرشته های خیر و خوشبختی اند و بعضی شرور و نحس
    تحلیل های قیمتی و زمانی اینجانب را منبعد در کانال تلگرامی دنبال کنید یا حق ahmad m

6. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید ahmad m از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال یورس آواتار ها
    ارسال
    126
    تشکر شده 870 بار در 130 ارسال
    با سلام و عرض ادب
    اساتید بزرگوار در قسمتهای بالا استراتژی های پیشرفته ایچیموکو را مورد بحث و بررسی قرار داده اند که جای تشکر و قدردانی دارد . اما دوستانی که جدیدا شروع به یادگیری این روش معاملاتی نموده اند لازم است به این نکته که مانش پاتل ( نویسنده کتاب معرفی شده در قسمت قبل ) به آن اشاره نموده اند توجه ویژه داشته باشند :
    اگر تازه با ایچیموکو آشنا شده اید ، بهتر است ابتدا بر یادگیری استراتژی ایده آل ، که در فصول قبل مورد بررسی قرار گرفت ، وقت بگذارید . این استراتژی اصل و پایه استراتژی های دیگر است . با فهم این استراتژی ، کارکرد همه نوسان نماهای ایچیموکو را به خوبی درک خواهید کرد . بدون تسلط بر فصول قبل ( به ویژه فصل اول که به معرفی نوسان نماهای ایچیموکو پرداخته است ) قادر نخواهید بود با استراتژی های پیشرفته موفق باشید.

8. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید یورس از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    1,348
    با سلام و صبح آدینه شما بخیر و خوشی....

بنده انشالله در اینده ای نزدیک برای فهم و یاداوری بیشتر مطالب استراتژی های پایه ابر رو طبقه بندی می کنم...
    اما در مورد استراتژی های پیشرفته ابر اول تا جایی که بتونم در کتاب و اینترنت اونا رو جمع و کلاسی فای می کنم(البته سایر دوستان همچون جناب یورس نیز اگر کمک بفرمایند بسیار ممنون میشم)....

در مورد استراتژی پیشرفته شماره 1- تکنیک کراس بحث شد....
    در مورد استراتژی پیشرفته شماره 2-که جناب احمد فرمودند(و ما در این تاپیک به اسم ایشون ثبت می کنم"حمایت در تایم پایین و بالا" و اگر من درست متوجه شدم(البته خودشون می تونن تصحیح بفرمایند) این بود که در صورتی چارت به یکی از خطوط تن کن و یا کی جون پاسخ داد و ریورس شد در تایم بالاتر هم حتما بررسی و گاها در ان حمایت خرید نمائیم.....البته خلاصه اون رو ایشون میتوانند بیان کنند تا ما به طور صحیح اون رو اضافه کنیم....
    امروز در مورد استراتژی پیشرفته شماره 3- و یا به اصطلاح "سیستم فیک اوت و یا بریک اوت چیکو" صحبت می کنم....

در مورد چیکو اسپن بیان شد که اگر بالای چارت 26 روز قبل بود و در فضای ازاد قرار داشت سیگنال مثبت به ما می دهد...
    گاها چارت موفق به عبور از ابر می شود( بر مقاومت خود غلبه می کند) ولی چیکو همچنان در ابر است...."فیک اوت" در این صورت سیگنال ورود شاید چندان معتبر نباشد و تنها در صورتی که ...
    چارت و چیکو موفق به عبور از ابر شدند برای ما سیگنال قوی را صادر می کنند که به اسم "بریک اوت چیکو" معروف می باشد....

دوستان در صورتی که سوالی داشتند و یا چارتی را در تطابق با استراتژی های پایه و پیشرفته 1-2 و 3 دیدند حتما بیان کنند....این تاپیک بیشتر جنبه اموزشی داره....
    آخرین ویرایش توسط Dr.boursi ، ۱۳۹۲/۰۳/۱۰ در ۱۰:۴۳.

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    1,348

مثال برای تکنیک کراس (استراتژی پیشرفته شماره 1)

خوب یک نمونه ای رو که گروه اداف معرفی کردند و من نمودارشو جالب دیدم .
    برای مثال اموزشی تکنیک کراس (استراتژی پیشرفته شماره 1) آوردم.... سهم دی اخیرا کراس مثبت شده و چون زیر ابره طبعا قدرت زیادی نداره 1234 مقاومت مهم ابر می باشه.....
    در ضمن با خیلی از موارد سیستم ایچی موکو هم خوانی نداره.....

اوردن این مورد صرفا جهت مثال بیشتر بود....

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید tajerman آواتار ها
    ارسال
    8
    تشکر شده 17 بار در 6 ارسال
    با سلام از مطالب زیباتون استفاده کردم .
    اگه ممکنه روش های شناخت مقاومتها و حمایت ها رو هم با این سیستم بیان فرمایین ؟
    در این سیستم حد سود چطوری مشخص میشود ؟

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید tajerman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی farhad5 آواتار ها
    ارسال
    41
    تشکر شده 97 بار در 28 ارسال
    باسلام وکسب اجازه از صاحب تاپیک می خوام در مورد جایگاه و اهمیت سیستم ایچیموکو بگم این سیستم قبل از جنگ جهانی دوم توسط یک ژاپنی بنام Goichi Hosada و شاگرداش طراحی شد وبا همون هوش و دقت معروف ژاپنیها به مدت 20 سال (به گفته بعضی ها 30 سال) فقط ازمایش شد سپس بعد از کسب نتایج خوب در حدود 1970 وارد بازار شد و در حالی که حدود 20 سال در بازار ها توسط اسیایی ها ازش استفاده می شد تازه غرب در سال 1990 متوجه این سیستم شد و شروع بکار با این سیستم کرد .
    به قول یکی از اساتید طرز برخورد و استفاده غربی ها هم با ایچیموکو دو جور بوده
    اول اینکه این سیستم رو همون طور که هست پذیرفتن یعنی همون نگاه اسیایی (شرقی) که یه نگاه کلی و متوازن به همه چی دارن و این در ذات ایچیموکو هم هست.
    دوم اینکه بر مبنای نگاه غربی که یه نگاه بر پایه تجزیه کردن و تخصصی کردن هر جز هست اومدن یه سری اندیکاتور مجزا از ایچیموکو کشیدن بیرون مثلا شما اعدادی مثل 26 یا 9 تو مکدی میبینین یا خود موینگ اورجها یا ... که همه اینها در دل ایچیموکو هست.
    یکی از دلایل استقبال از ایچیموکو هم همین کامل بودنشه یعنی پنج تا خط ساده روی چارت اطلاعات کلی وکاملی رو از جمله جهت روند و قدرت روند ,خطوط حمایت و مقاومت , نقاط ورود و خروج ( نقاط بازگشت) به ما میده. و شاید دیده باشید کسانی که بر این سیستم تسلط دارند اکثرا اندیکاتور دیگه ای رو سیستمشون نسب نیست .و برعکسش خیلی ها که با ایچیموکو کار نمی کنن حداقل سه چهار تا اندیکاتور دیگه رو چارتشون نسب دارن.

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad5 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی farhad5 آواتار ها
    ارسال
    41
    تشکر شده 97 بار در 28 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط tajerman نمایش ارسال ها
    با سلام از مطالب زیباتون استفاده کردم .
    اگه ممکنه روش های شناخت مقاومتها و حمایت ها رو هم با این سیستم بیان فرمایین ؟
    در این سیستم حد سود چطوری مشخص میشود ؟
    سلام , با اجازه اساتید
    دوست عزیز برای شناسایی نقاط مقاومت و حمایت شما باید از سه روش تواما استفاده کنید.
    1_ هر کدام از این چهار خط شامل سنکو اسپن AوB (قهوهای و زرد), کیجنسن(خط ابی) , تنکنسن(خط قرمز) در لحظه برخورد قیمت با اونها به عنوان خطوط مقاومت یا حمایت رفتار میکنن مخصوصا اگه این خطوط در لحظه برخورد قیمت صاف (فلت) باشن بعنوان مقاومت یا حمایت های قوی تری ظاهر میشن
    2_ هر کدام از چهار خط ذکر شده بالا که در گذشته بصورت مقطعی صاف (افقی) شده باشن خطوط مقاومت و حمایت جدیدی رو تشکیل میدن به طوری که می تونیم تو چارت روی قسمتهای صاف شده( در گذشته ) خط افقی (horizontal line )بندازیم و واز ادامشون در لحظات حال و اینده بعنوان خطوط حمایت و مقاومت استفاده کنیم.
    3_ قله ها و دره های اصلی که توسط چیکو اسپن (خط سبز ) در گذشته تشکیل شده همچنین قله ها و دره های اصلی که توسط کومو ها (ابرها) در گذشته تشکیل شدن بعنوان حمایت و مقاومت استفاده میشن .
    نکته: در موارد ذکر شده بالا هرچه تایم فریم بالاتر باشه خطوط حمایت و مقاومت معتبرتر هستند.

18. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad5 از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    1,348
    چه زمان باید به سیگنال های کراس توجه کنیم؟

برخورد دو میانگین به هم را همان طور که قبلا هم ذکر کردم تکنیک کراس گویند(تکنیک تقاطع)....
    سوال اینجا است که ایا با دید کراس مثبت و یا منفی باید به سهم ورود و یا خروج کنیم...
    یکی از ریزه کاری هایی که جتما باید توجه بشه اندیکاتور های جانبی علاوه بر ازای ایچی موکو هست...
    کاربردی ترین اندیکاتور ها ADX.... نام داره

بریم روی مثال تا بیشتر توضیح بدم....
    مثلا سهم دی اخیرا کراس مثبت شده.... از کجا میشه فهمید که صعودی قوی خواهد داشت یا خیر؟
    جواب در اندیکاتور جادویی ADX نهفته است!!!

در حالت اول که به صورت کراس قوی مشخص کردم.... خط اصلی ADX بالای 25 و نشان از وجود روند در بازار است
    در حالت دوم که به صورن کراس ضعیف مشخص کردم.....خط اصلی ADX زیر 25 و نشان از عدم وجود روند در بازار است....

دوستان در صورتی که سهمی مطابق با سه استراتژی فوق دیدند حتما برای بررسی معرفی نمایند.....

20. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 7 اولیناولین ... 234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •