صفحه 2 از 56 نخست 123451252 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 553

موضوع: تحلیل های بورســی کاظـم نادرعلی

عضو فعال
    تشکر شده 1,694 بار در 461 ارسال
    سلام
    خیلی دوست دارم نظر اقای کاظم نادرعلی را درباره پالایش نفت تهران بدونم.
    نگهداری کنیم یا نوسان گیری یا خروج.
    بی نهایت سپاسگذارم.
    hatef rad

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید rad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی Giallorossi آواتار ها
    تشکر شده 714 بار در 201 ارسال
    مطالب مفید و به درد بخوری هستن اما جناب نادرعلی بارها گفته که نوشته های منو جایی نقل نکنید،اگه میخواستم خودم مینوشتم
    شما هم بهتر بود اول ازشون اجازه میگرفتید

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Giallorossi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سرداربورسی آواتار ها
    تشکر شده 6,155 بار در 457 ارسال
    در راستای همسان سازی قیمت خوراک پتروشیمیها:

آخرین پیشنهاد 13سنت برای گاز بود که مجلس مخالفت کرد و طبق آخرین شنیده ها7-8سنت قرار است پیشنهاد داده شود که خود پتروشیمیها و مجموعه پارسان هم با این نرخ موافق هستند.
    همچنین پیشنهاد تخفیف 65%برای خوراک مایعیها هم داده شده که اگر تصویب بشه در اینصورت برای شاراک-شصفها-شکبیر و امثالهم خیلی عالی خواهد شد.
    همچنین برای خود فارس هم که زیرمجموعه هاش بیشتر خوراک مایع هستند خبر خوبی میتونه باشه

زاگرس: دیروز عزیزی میگفت منتظر نهایی شدن قیمت خوراک هستیم راجع سود91هم میگفت نگرانی نداره هر سودی بدیم مجمع400تقسیم میکنیم سود92هم با گاز7-8سنت و دلار3500تومن بالای600تومن در میاد

شصفها دیروز با ریختگران تو جلسه صحبت کردند گفته1100ساختیم540تومن برای92اعلام کردیم فکر کنم شصفها اندازه قیمتش فقط دی پی اس تقسیم کند راجع شخارک هم میگفتند95%تقسیم سود داره همچنین سود92را در مجمع یک تعدیل عالی خواهد داد .

من خودم این چند روز شخارک هم برای شرکت در مجمع خریدم امروز کمی هم شکبیر به همراه خارک برداشتم برم مجمعش شصفها بدیش همین پرداخت سود هست که ریختگران بعد8ماه زحمت میکشه واریز میکنه حساب

الان شخارک گاز را 247تومان دیده یعنی10سنت با ارز مبادله ای و سالانه 128میلیون دلار هزینه گاز 110میلیاردتومن یوتیلیتی و سربار و دستمزد 170میلیارد هزینه اداری و 100میلیارد درامد متفرقه و388میلیون دلار فروش دارد حال با ارز3500تومن سود شخارک میشه 730تومن اگر گاز از10سنت بشه8سنت اونم بر اساس ارز مبادله ای اونموقع سود شخارک میشه 985تومن-درباره زاگرس هم سالانه 1میلیارد دلار صادرات دارد در عوض با گاز مثلا8سنت حدود230میلیون دلار گاز مصرف میکند+650میلیارد تومن یوتیلیتی و سربار دستمزد+550میلیارد هزینه اداری و حمل+20میلیارد هزینه مالی و غیره در واقع با دلار3500تومن این شرکت617تومن سود میسازد. اگر خوراک با گاز8سنت و دلار مبادله ای باشد در انصورت 714تومان سود خواهد ساخت. بنظر من بزودی طی1ماه اینده دلار بطرف هدف4250تومن حرکت خواهد کرد. با انتخاب جلیلی 6ماه بعد دلار بطرف4700تومن حرکت خواهد کرد.
    ما آمده ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم
    نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط rad نمایش پست ها
    سلام
    خیلی دوست دارم نظر اقای کاظم نادرعلی را درباره پالایش نفت تهران بدونم.
    نگهداری کنیم یا نوسان گیری یا خروج.
    بی نهایت سپاسگذارم.
    hatef rad
    درود بر هاتف عزیز
    من فقط نقل قول های ایشون رو می آرم
    باشد که روزی کاظم خان در سایت بورسی که جایگاه سوم را بعد از بورکس و تالار بورس داره ،بنویسند

اما ادامه نظرات جناب نادر علی

ذوب: سود91 دیگه اهمیتی نداره مهم سود92ذوب اهن است

فارس و شایعه سود206تومنی -برای بلوک17خرداد کنسرسیوم گروه مالی ملت و پاسارگاد خواهند امد.

تاریخ تحلیل شب گذشته ساعت 11:40

/////////////////

این چند روز معاملات شیران دنبال میکردم انصافا خوب معامله میشد.3ماهه اول فروش خوبی داشت در اردیبهشت ماه45هزارتن فراورده نفتی فروخته با حساب من5ماهه450باید ساخته باشه در ضمن بابت خرید سهام شپنا و سرمایگذاریهای خارج بورسی امسال40میلیارد خواهد ساخت شیران 1.5%شپنا را خودش خریده1%هم با کد خدمات بندری خریده از طرفی شنیدم بلوک11%شپنا را از تاپیکو قراره بخره اگر بلوک بخره میتونه 1کرسی بگیره بعد مشکل تخفیف و برگشت رافینیت و...به پالایشگاه حل میشه بنظرم1200تومان امسال بسازه

برای بلوک فارس من 3گروه شنیدم یکیش کنسرسیوم بانک ملت و پاسارگاد یکیش تعاونی سپاه و نفت باهم سومی ممکن غدیر باشه فردا سهم احتمال زیاد بدن و سعی میکنند برای بلوک قیمتو کنترل کنند خود من ترجیح میدم بلوک به غدیر یا بانکیها برسه چون مجموعه نفت و سپاه سهامدار عمده خوبی نیستند نمونه اش خرید بلوک فخوز بود.

من70%سبدم گروه پتروشیمی و مابقی غبشهر و کمی صندوق و 15%لیره ترکیه و دلار امریکا و طلای اب شده است بنظرم با روند صعودی دلار قیمت سهام دلاریها بخاطر تورم حاد بالا خواهند رفت دلار یکسال4700و بازه3ساله بنظرم تا10هزار میتونه رشد کنه. مثلا شخارک4600سال بعد نشون میده+700سود نقدی یا شیران قبل عید حوالی مجمع5200یا فارس شهریور مجمع100-140تقسیم کنه یکساله بشه1700-که این رشدها بیشتر بخاطر ابر تورمی است که امکان دارد رخ دهد.البته بعضیا الان2سال میگند خودروییها به کف رسیدن و...که بنظرم بنیادی صنعت خودرو با این وضع دلار حرفی برای گفتن نداره. بجز سیمان و فولاد و پالایش و پتروشیمی دیگه صنعت بدرد بخوری برای ارز اوری نمونده الان برای دارو30-40درصد افزایش نرخ میدن ولی چه فایده6ماه بعد دلار50%بالا بکشه کلی هزینه هاشون بالا خواهد رفت....

/////

وپترو دو هفته پیش نگاش کردم تکنیکی بنظرم210و 257خواهد دید منتهی صبر میخواد کوتاه مدت ممکن همین حوالی یه استراحتی بکنه

/////

امروز وصندوق و یکسری از سهام را صندوق نفت عرضه کرد من شنیدم عین قضیه فخوز دنبال ائتلاف با تعاونی سپاه برای خرید بلوک فارس هست هر چند بنظرم بیشتر دنبال خرید بلوک3درصد باشند بعید میدونم حریف گروه مالی ملت بشند. فعلا نفتیها فروشنده یکسری سهام خواهند بود ازینرو از فردا انتظار افزایش عرضه تو بازار دارم شاخص هم به ترند شکسته شده برخورد کرده و هفته بعد ارتحال و هالیدی هست و بنظرم تا 15-17خرداد بازار شل کن سفت کن خواهد داشت برای بلوک شپنا درسته قبلا با پارسان توافق شده ولی این بلوک را تابلو عرضه خواهد شد و شصفها و شیران باهم دنبال خرید بلوک هستند

1- پتروشیمی خراسان در2ماه ابتدای سال 40هزارتن اوره صادر کرد60هزارتن اوره داخلی فروخت5هزارتن ملامین +2هزارتن امونیاک فروخت
    اما کرمانشاه همین دوره 80هزارتن اوره صادر کرد+ 60هزارتن اوره داخلی فروخت.

2- شفن طی2ماه اول سال علی رغم اورهال حدود 52هزارتن متانول+11هزارتن اسید استیک صادر کرد و در داخل28هزارتن متانول+7هزارتن اسید استیک فروخت.

3- شپدیس نیز طی2ماه فروردین و اردیبهشت حدود255هزارتن اوره صادر کرد و 120هزارتن اوره داخلی فروخت.
    در5ماه شپدیس720هزارتن اوره فروخته است. با اینکه شپدیس سه ماهه اول بخاطر مشکل و کاهش گاز و اورهال تولید و فروش پایینی داشت ولی در2ماه اخیر فروشش و تولیدش بهبود یافته

4- شخارک در 2ماه اول سال، 67هزارتن متانول 367دلار صادر کرده+37هزارتن گوگرد167دلار صادر کرده+23هزارتن پنتان860دلاری صادر کرده اما پروپان و بوتان خیلی ناچیز فروخته و از برنامه فروش عقبه در عوض گوگرد بیش از برنامه فروخته
    اگر اینجوری ادامه بده با فروش دلار3000تومن میتونه3ماهه اول 165-145تومان پوشش بده

5- زاگرس طی2ماه 450هزارتن متانول به ارزش165میلیون دلار صادر کرده
    با این حساب3ماهه اول با فرض دلار3500تومان حدود 900میلیاردتومن فروش خواهد داشت که گازرا 8سنت با دلار مبادله ای یعنی 200تومن بگیریم و هزینه حمل هم90دلار بگیریم حدود 180تومن سود3ماهه اول پوشش خواهد داد. طبق امار گمرک367دلار صادر کرده ایران به چین375-370دلار میفروشه ولی باز با همین امار فروش زاگرس سود خوبی میسازه. با حساب کتاب من400تقسیم میکنه 3ماهه با پوشش سود مناسب حوالی600-650اعلام میکنه و پی برایی حوالی4باز میشه

6- شیران:طی فروردین و اردیبهشت30هزارتن الکیل بنزن (lab)به ارزش 52.2میلیون دلار صادر کرده( هر تن1740دلار)
    در همین2ماه 48.5هزارتن برشهای نفتی به ارزش160میلیارد تومان فروخته است.

نکته با اهمیت اینجاست که در3ماهه اول منتهی به29اسفندماه شرکت کلا 40.8هزارتن الکیل بنزن (lab) فروخته بود ولی در2ماهه اول امسال30هزارتن صادر کرده
    همچنین 3ماهه منتهی به 29اسفند 32هزارتن برشهای نفتی فروخته بود اما در 2ماه فروردین اردیبشهت حدود48هزارتن برشهای نفتی فروخته
    ...
    دی-بهمن-اسفند( فروش32هزارتن برش نفتی+40.8هزارتن الکیل بنزن+32هزارتن نرمال پارافین)=با دلار2550 تومن و397میلیاردتومن فروش -پوشش سود217تومن

فروردین-اردیبهشت(فروش48هزارتن برش نفتی+30هزارتن الکیل بنزین+25هزارتن نرمال پارافین)=با فرض دلار2550 تومن -جمع فروش405میلیاردتومن-پوشش سود این2ماه چقدر؟

کل سود پیشبینی شده در5ماهه پوشش داده می شود اونم با دلار کمتر از3هزارتومن در حالیکه دلارهای صادراتی را الان3500-3600تسعیر کند پوشش5ماهه بالای600خواهد شد.

امروز باز50هزارتا شیران دوباره اضافه کردم هرجوری امار فروششو بررسی میکنم سود شرکت به1200-1600میرسه اگه دلارهای صادراتیشو الان بفروشه در5ماه145میلیون دلار صادرات داشته که2550دیده فقط 185تومن سود تسعیر ارز میشه

عضو فعال
    تشکر شده 2,180 بار در 437 ارسال
    خداوکیلی کاظم نادرعلی کجا و بعضی از این تازه به دوران رسیده ها که پول یا مفت افتاده دستشونو منم منم میکنند وخدارو هم بنده نیستند کجا(همتون میدونید کیو میگم )
    من سهم میخرم پس هستم

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mohsen kaveh از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen kaveh نمایش پست ها
    خداوکیلی کاظم نادرعلی کجا و بعضی از این تازه به دوران رسیده ها که پول یا مفت افتاده دستشونو منم منم میکنند وخدارو هم بنده نیستند کجا(همتون میدونید کیو میگم )
    دمتون گرم
    خیلی مخلصیم

12. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید سرداربورسی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,694 بار در 461 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen kaveh نمایش پست ها
    سلام دوست بلندمنش
    خداوکیلی خودتو دست کم نگیر.
    سپاس

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید rad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سرداربورسی نمایش پست ها
    مپنا:

توضیحات روی عکس قرار دادم.
    بنظرم از296شاهد موجbبرگشتی خواهیم بود که حداقل322حداکثر337بالا میاد بعد در قالب موجcتا287ممکن اصلاح بشه
    اگر زیر287نیاد و ازین سطح با حجم خوب به بالا برگرده میشه به موج شماری که انجام دادم امیدوار شد در اینصورت بنظرم میان مدت تا380جای رشد خواهد داشت بعد شاهد اصلاح زمانبری خواهیم بود تا انرژی لازم بگیرد برای اهداف450و510در بازه بلند مدت1-2ساله
    در صورتی که287-280شکسته شود باید از سهم خارج شد.

با بنیادی نادرعلی کاری ندارم ولی تکنیکالش خیالاته تا واقعیت! خوده الیوتم برای حرکات آتی سهمی دهها حالت میتونه بزاره اونم با زمان جلو میره ولی این میاد نمودار 1 سال بعد سهمو رسم میکنه!!!

16. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 56 نخست 123451252 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)