صفحه 5 از 56 نخست ... 23456781555 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 553

موضوع: تحلیل های بورســی کاظـم نادرعلی

عضو فعال سرداربورسی آواتار ها
    تشکر شده 6,155 بار در 457 ارسال
    فولاد مبارکه اصفهان:

قبلا تحلیل بنیادی سهم در420تومن انجام شد با توجه به رکورد شکنی تولید در فروردین و اردیبهشت خواستم پوشش3ماهه اول و سود امسال بروز رسانی کنم.

1-:کسب رکورد جديد توليد کمي و کيفي محصولات گالوانيزه و رنگي فولاد مبارکه(عنوان خبری که ماه قبل منتشر شد.)
    شرکت سال قبل214هزارتن ورق گالوانیزه+108هزارتن ورق رنگی تولید کند جمعا 322هزارتن محصولات پوششدار تولید کرد که در بودجه91پیشبینی314هزارتن کرده بود

2-
    ثبت رکورد توليد ماهانه در واحد ورق رنگي فولاد مبارکه:
    تولید سالانه ورق رنگی 100هزارتن و در ماه 8.33هزارتن میباشد که در فروردین92واحد ورق رنگی12هزارتن تولید داشت یعنی50%بیشتر از بودجه92

3-:رشد 94 درصدي توليد ماهانه آهن اسفنجي در واحد احياء مستقيم شهید شهبازی

توليد ماهانه آهن اسفنجي در واحد احياء مستقيم شهيد شهبازي ناحيه فولاد سازي و نورد پيوسته سبا در ارديبهشت ماه سال جاري با حدود 94درصد رشد نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 75 هزار و 430 تن رسيد

4-رکورد تولید اهن اسفنجی در واحد احیاء مستقیم 1-2واحد شهید خرازی
    کارکنان واحدهاي احياء مستقيم 1 و 2 (مدولهاي ششگانه و مگامدول شهيد خرازي ) با توليد 565 هزار و 872 تن آهن اسفنجي در فروردين ماه، ركورد ديگري درتوليد ماهيانه مجموع مدول ها به ثبت رساندند. اين در حالي است که ركورد ماهيانه قبلي مجموع توليد آهن اسفنجي در فولاد مبارکه به ميزان 535 هزارو 732 تن و مربوط به اسفندماه سال گذشته بوده است

5-رکورد تولید ورق تختال مبارکه:
    بالاترین رکورد تولید ماهانه ورق تختال480هزارتن در ماه بود که فروردین امسال این رکورد شکسته شد و489هزارتن تولید کرد در اردیبهشت این رکورد بار دیگر شکسته شد و501هزارتن ورق تختال تولید کرد.
    مدير ناحيه فولادسازي فولاد مبارکه گفت: اين همکاران در ارديبهشت ماه 1392 با توليد 500هزارو 265 تن تختال موفق شدند رکورد قبلي ماهانه تختال که متعلق به فروردين همين سال و به ميزان 488 هزارو 715 تن تختال بوده را 11هزار و 550 تن ارتقاء بخشيد

6-
    رکورد تولید نورد گرم :

بالاترین رکورد تولید نورد گرم470هزارتن در ماه بود که فروردین92به474هزارتن رسید و در اردیبهشت این رکورد به475.5هزارتن افزایش یافت.

البته در اسیدشویی و تولید اهک و...هم به ثبت رکوردهای جدیدی این2ماه رسیده که از پرداختن به آنها فعلا دوری میکنیم.

پیشرفت در فروش محصولات:

طبق امار بورس کالا و قیمت فروش داخلی و تناژ تولید برآورد از سود92 و پوشش3ماهه اول به شکل زیر است.

فولاد 3ماهه اول حوالی38تومان سود خواهد ساخت که 5تومانش بابت سرمایگذاری در چادرملو است چون ومعادن وکگل و هرمزگان و...هنوز مجمع نرفتند لذا 3ماهه دوم نیز از بخش سرمایگذاریها سود خوبی خواهد ساخت.

سود92فولاد حوالی130تومان میباشد که3ماهه اول 38تومان سود بسازد
    شرکت سال91حدود88تومان سود میسازدد که40%افزایش سرمایه(24%انباشته+16%اورده)
    خواهد داد و 65تومان تقسیم خواهد کرد.
    بعد مجمع با پوشش38تومان سود میتواندepsسال92را از80تومان در گام اول به105-100تومان افزایش بده

محدوده485-495سطح خرید با دید 3ماهه
    ما آمده ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم
    نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم

آمار تولید2ماهه اول امسال خودروسازان

در2ماهه اول امسال کلا68هزار خودرو تولید شد که سال 91در همین دوره حدود163هزار خودرو و سال90در همین دوره233هزار خودرو تولید شده بود.

همچنین ایران خودرو 70%کاهش تولید

بهمن74%کاهش تولید

زامیاد35%کاهش تولید

سایپا40%کاهش تولید

پارس خودرو74%کاهش تولید نسبت به2ماهه اول سال91نشان می دهند.

http://www.ivma.ir/UploadedFiles/Permanent/9202.pdf

3. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید سرداربورسی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,184 بار در 533 ارسال
    اینم نظر استاد نادرعلی:

شاخص صنعت بانکی و ساختمانی صعودیه از هر کدوم2تا سهم انتخاب کنید با دید میان مدت نگهدارید من خودم چون دارم اسم نمیبرم ولی سعی میکنم بمرور چندتا از سهمای این گروه بررسی کنم

5. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mobin از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mobin نمایش پست ها
    اینم نظر استاد نادرعلی:

شاخص صنعت بانکی و ساختمانی صعودیه از هر کدوم2تا سهم انتخاب کنید با دید میان مدت نگهدارید من خودم چون دارم اسم نمیبرم ولی سعی میکنم بمرور چندتا از سهمای این گروه بررسی کنم

ببخشید کجا نوشتن این تحلیل رو؟
    چون من صفحه شون چیزی ندیدم

7. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید سرداربورسی از ایشان تشکر کرده اند:

دوستان عزیزم

معمولا تحلیل های آقای نادرعلی با فاصله یک ساعت تا 8 ساعت در سایت قرار می گیره که خوشبختانه تا الان مورد استقبال قرار گرفته

همچنین با توجه به اینکه جناب نادرعلی عزیز خودشون حضور ندارند که پاسخگوی سوالات باشند(شاید در آینده نه چندان دور اینجا بنویسند)بنابراین بهتره بذاریم روند تاپیک صرفا برای مطالعه باشه

از طرف دیگه به نظرم ایشان بسیار تحلیلگر قابلی هستند که برخلاف بسیاری از سفته بازان که سهم کوچک حرکت می دن،یا دار و دسته راه انداختن و رتبه الکسا سایتشون رو با پول می خرن و ..... بر اساس تحلیل خودشون حرکت می کنن

پس بیاییم به همدیگر احترام بذاریم

از مدیریت سایت خواهش می کنم در نبود من تاپیک رو مدیریت کنن تا به بی راهه نرود

با تشکر از عزیزانم در تالار بورسی

نقل قول نوشته اصلی توسط آیدغمیش نمایش پست ها
    شما مسئول هستید سردار چون پست های ایشون را اینجا قرار دادید من برای شما احترام قائل هستم ولی امثال ایشان بر خلاف تحلیلگران سایت بورسی با نیت اول خودمان میخریم بعد در بوغ کرنا میکوبیم عمل میکنند. و حداقل اشائه دادن این افکار کمی از کننده کار نداره.
    دوست عزیز
    ایشان اگه می خواستن سهم در بوق و کرنا کنن که در فروم ها می نوشتن نه در پیج ف ی س بوق
    من هم پستی زدم مبنی بر نقل قول های ایشان و دیدم مورد استقبال قرار گرفت
    شما درست می گین من مسئول هستم اما در مقابل استقبال دوستان این تالار مسئول هستم که حتما نقل قول ها را تا آمدن خودشان ادامه بدم
    این رو هم می دونم که با چهار نقل قول اتقاق خاصی نخواهد افتاد
    برای اینکه تاپیک به بیراهه نره لطفا برای من پیام خصوصی بفرستید تا جواب شما رو بدم
    با تشکر

عضو فعال hamid-reza آواتار ها
    تشکر شده 671 بار در 262 ارسال
    حالا گروه بانكي با اين حساب ها چطورن؟؟؟؟

ساختماني كه حسابي تو سري خور بازار هستش..بنظرتون چي سرش مياد؟؟؟

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hamid-reza از ایشان تشکر کرده است:

rad

بانک سینا:

با یک حساب سرانگشتی سال92فقط از محل سرمایگذاریها30%تعدیل خواهد داد.

توسه سینا سال91حدود125میلیارد ریال سود ساخت
    درصد مالکیت100%بافرض100%تقسیم سود12.5میلیاردتومن سود
    اعتماد مبین 22.9میلیاردسهم مخابرات داره که مخابرات425ریال تقسیم کرد با این وضعیت اعتماد مبین سال91بالای 975میلیارد سود ساخته اگر800میلیارد تقسیم کند10%مالکیت برای بانک سینا یعنی80میلیاردتومن سود
    بیمه پارسیان 42تومن تقسیم کرد 86میلیون سهم*425ریال یعنی3.6میلیاردتومن سود.

در بخش سرمایگذاریهای بورسی

10میلیون سهم همراه اول*902تومن سود مجمع-----9میلیاردتومن ازین محل
    از محل سایر سرمایگذاری بورسی نیز 8میلیاردتومن سود.
    در خارج بورسی سرمایگذاری ساختمانی در پروژه ارم-90میلیاردتومن سود
    20%نیرگاه سیکل ترکیبی قم----این نیروگاه714مگاواتی است 5میلیاردتومن سود+1میلیاردتومن سود صرافی بانک سینا

یعنی سال92بانک سینا حدود210میلیاردتومن از بخش سرمایگذاریها سود دارد که در بودجه140میلیاردتومن ازین محل پیشبینی کرده یعنی حداقل 70میلیاردتومن معادل116ریال تعدیل سود.
    بانک سینا32تومن پیشبینی کرده که بنظر میاد سال92با توجه به حرکت جریان نقدینگی از بخش دلالی بطرف بانکها و همچنین تعلیق تحریم این بانک شاهد رشد سپرده گذاریها باشیم.
    همچنین رشد سود حاصل از سرمایگذاریها که بالا حساب کردیم.
    جمعا 47-45تومن سود بسازد.
    ازسود327ریالی سال91نیز 275ریال قرار است تقسیم شود.
    در بازه میان مدت علاوه بر27-30تومن سود نقدی مجمع با فرض45-48تومن سودتحلیلی وپی برایی5تا 220-250نیز رشد کند.

بانک ملت:

بانک ملت هم در بخش سرمایگذاریها سود خوبی خواهد ساخت.

گروه مالی ملت:

سال90حدود80میلیاردتومن سود ساخت.

در سال91نیمه اول سال46میلیاردتومن سود ساخت و تلفیقی143میلیاردتومن سود ساخت.
    نیمه دوم سال52میلیون بلوک سهم شپنا را به پارسان فروخت بهای تمام شده440تومن که1970تومن فروخت و58میلیون سهم شبندر میانگین550فروخت که180بهای تمام شده اش بود 100میلیاردتومن سود از فروش این2سهم

چون قصد خرید هلدینگ خلیج فارس داشت خیلی از سهمای دیگر مثل معدنی و پتروشیمی هم اخر سال عرضه کرد غیر این از محل تقسیم سود پارسان- وغدیر- وسپه در زمستان سود سرماگذاری شناسایی کرد
    با یک حساب سر انگشتی گروه مالی ملت سال91حوالی220میلیاردتومن سود ساخته است که نسبت به سال90یعنی140میلیاردتومن بیشتر که کل سهام شرکت دست خود بانک ملت است.

سال92

در سال92این شرکت 80میلیون سهم شبندر متوسط820تومن فروخت و 6میلیون سهم شپنا میانگین2700تومن فروخت حدود 65میلیاردتومن سود فروش سرمایگذاری در این2سهم در2ماهه اول امسال

گروه مالی ملت فروردین ماه در مجمع همراه سهامدار22میلیون سهمی بود که همراه اول902تومن هر سهم تقسیم کرد ازین محل 20میلیاردتومن سود سرمایگذاری شناسایی کرد.
    گروه مالی ملت امسال با تقسیم سود شبندر-شپنا-فولاد مبارکه-زاگرس-فملی-حفاری-ومعادن-کچاد-کگل-خبهمن-کنور و بیمه البرز و آسیا...

شبندر764میلیون سهم---بافرض تقسیم سود40تومنی---30میلیاردتومن سهم شرکت
    شپنا156میلیون سهم---با فرض تقسیم سود 200تومنی---31میلیاردتومن سهم شرکت
    همراه 22میلیون سهم--902تومن تقسیم سود--20میلیاردتومن سهم شرکت
    فولاد مبارکه 250میلیون سهم--با فرض65تومن تقسیم سود--16میلیاردتومن سهم شرکت
    بانک ملت 1090 میلیون سهم---بافرض20تومن تقسیم سود--22میلیارد تومن سهم شرکت
    سایر شرکتهای بورسی +هلدینگ خلیج فارس 35میلیاردتومن

در خارج بورسی

شرکت گسترش خدمات بازرگانی بهساز-صرافی بانک ملت-تامین سرمایه بانک ملت-خدمات بیمه ای-ساختمان و خدمات نوساز-و...

از محل سرمایگذاری بورسی و غیر بورسی سال92میتواند250میلیاردتومن سود شناسایی کند از محل فروش سرمایگذاریها طی3ماه حدود 65میلیاردتومن سود ساخته
    امسال گروه مالی ملت بالای350-330میلیاردتومن سود خواهد داشت .

با در نظر گرفتن این مسئله که در دولت اقای روحانی تنشهای بین المللی کمتر شود و نقدینگی از ارز و سکه و مسکن بطرف بورس و بانک حرکت کند گروه بانکی میتواند پی برایی5بگیرد.

در اینصورت با رشد سپرده گذاریها و سرمایگذاریها با محاسبات من وبملت حداقل42-44تومن سود---وسینا45-48تومن سود--وپاسار47تومن سود میتوانند بسازند.

تکنیکی گروه بانکی بازه زمانی یکساله روند صعودی خوبی خواهند داشت

بترنانس الان هدفش345-360تومن است دلیل رشد بترانس همچو مپنا چشم انداز مثبت تغییر دولت فعلی و احتمال کاهش برخی تحریمها
    و دریافت طلبها از دولت و همچنین نوسانات منفی دلار
    و قیمتهای جهانی است هرچند بترانس نیز همچو مپنا راه زیادی باید طی کنه تا این مشکلات رفع بشه ولی بازار به پیشواز این چشم انداز رفته

طبق امار گمرک در 2ماه اول امسال شاهد افت قابل توجه ورادات بودیم.

طبق جدول پارسال2ماهه اول6میلیارد دلار صادرات و در مقابل8.4میلیارد دلار واردات داشتیم.

اما امسال طی2ماهه اول فروردین و اردیبهشت صادرات همون6میلیارد دلار بود ولی واردات از8.4میلیارد دلار به5.7میلیارد دلار کاهش یافت.

این صادرات بدون در نظر گرفتن فروش نفت و بنزین و مازوت و برق و ...است.
    درحالیکه ماه فروردین 1میلیون بشکه و اردیبهشت1.3میلیون بشکه در روز صادرات نفت داشتیم
    از طرفی صادرات مازوت و بنزین به عراق و کشورهای منطقه رشد قابل توجهی طی این 2-3ماه اخیر داشته است.

نظر شخصی من اینه رشد دلار و نوسانات شدید ارز هم بخاطر وضعیت اقتصادی ایران هم بخاطر تحریمهای سنگین هم بخاطر بی کفایتی و بی لیاقتی مدیران و مسئولان اجرایی کشور بود.

//////

در دولت روحانی اگر افراد گروه انحرافی پالایش بشند و افراد با تدبیر و لایق جایگزین شوند مدیریت واردات میتواند مانع رشد دلار و تورم شود.
    یعنی دلار و تورم مثل این1.5سال اخیر اینگونه بی مهابا بالا نرود
    در اینصورت دلار ممکن است طی یکسال حوالی3000تومان با دامنه200تومن در نوسان باشد.
    همین سبب می شود نقدینگی که دلالها وارد ارز و سکه کرده بودند با اکد شدن قیمت ارز بطرف بورس یا صنعت بانکداری سرازیر شود.
    در اینصورت بانکها با افزایش سپرده گذاری توسط مردم میتوانند در تولید و اقتصاد کشور وارد شوند و بجای اینکه صنعت بانکداری در بازار ارز و سکه و مسکن دلالی کند می تواند در تولید نقش اصلی خود را احیاء کند.
    در زمان محمود تا تقی به توقی میخورد دولت دست میکرد تو جیب بانکها یا اختلاس میکردند یا نامه میزدند به دوستان ما انقدر وام بدید یا بانکها وارد دلالی ارز و سکه میشدند و خودشان به التهابات ارزی دامن میزدند.

لذا بنظر من مدیریت جدید میتونه از بانکها در اقتصاد ایران به نحو مثبت تری استفاده کنه و همین میتونه جلوی رشد تورم و رشد ارز بگیره

اما برای کاهش نرخ ارز تا وقتی توافق مثبت هسته ای شکل نگیره و تحریم بانکی و نفتی برداشته نشه کاهش قیمت دلار به زیر مبادله ای خوش خیالی است.

الان همانقدر که دلار بالای4هزارتومن زیان اور است دلار زیر2هزارتون هم برای اقتصاد ما و این بودجه مشکل زا خواهد بود
    با دلار مثلا2هزارتومن دیگه مزیت صنعت پتروشیمی و صادرات فولاد و...با این قیمتهای جهانی از بین خواهد رفت و ارزاوری صادراتی ازین محل بشدت کاهش خواهد یافت
    فقط برای صنعت خودرویی خوب خواهد شد که اونم چون صادراتی ندارد ارزاوری ایجاد نخواهد شد و فقط دلار ارزان سبب رشد واردات خودرو و کالای بنجل خواهد شد و دوباره بجای حمایت از تولید داخلی شاهد رشد واردات خواهیم بود.

همینکه با مدیریت درست بشه دلار رنج2800-3200 تثبیت کرد برای اقتصاد ملی عالی است
    دلالها هم وقتی ببینند سرمایگذاری روی طلا و ارز فقط خواب سرمایه دارد سرمایشون ازین بازار بیرون خواهند کشید و یا در بانک یا بورس یا در تولید سرمایگذاری خواهند کرد.

15. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید سرداربورسی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 56 نخست ... 23456781555 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)