صفحه 32 از 56 نخست ... 222930313233343542 ... آخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 553

موضوع: تحلیل های بورســی کاظـم نادرعلی

کاربر ویژه بورسی einstein آواتار ها
    تشکر شده 2,063 بار در 339 ارسال

پاسخ : تحلیل های بورســی کاظـم نادرعلی

از اینکه خلاف جریان شنا کنم ابایی ندارم.کار هم به اسم افراد ندارم.روی سخنم با اقای نادرعلی است. امیدوارم دوستانی که زحمت انتقال مطالب ایشان را می کشند، پیام بنده را خدمتشون برسونند؛
    تحلیل دوستون مرا یاد این بیت زیبا میاندازد؛
    گنه کرد در بلخ اهنگری. به شوشتر زدند گردن مسگری
    گیریم که شرکتهای پتروشیمی با واسطه یا بیواسطه به موتلفه وسپاه و نعمت زاده وووو منتقل شد.تکلیف اون سهامدار بیچاره ای که تمام هستی اش را اورد بورس و مثلا تاپیکو خرید، چه میشود؟
    دوست عزیز، من نمیدانم خاموشی، عسکر اولادی و امثالهم سرمایع اشان را از کجا اوردند، ولی تا نگاه ضد سرمایه داری ما ایرانیها عوض نشود،حال روزمان همین است.
    تا زمانی که نگاه عدالت محور در اقتصاد داشته باشیم، اوضاع تغییری نمی کند.
    من مخالف عدالت و وجود ان نیستم، ولی استقرار انرا کار نهاد دیگری میدانم که اینجا جای بحثش نیست.
    من دوستان زیادی دارم که در شرکتهای مه افرید خسروی کا ر میکردند و همه متفق القول بودند که ایشان واقعآ. شرکتهای در شرف ورشکستگی را نجات داد.سرمایه گذاری کلانی در تکنولوژی های نوین انجام داد و.... اگر نظر سنجی کنن همین الان 80% مردم ایران بدون نیاز به دانستن اصل مطلب و صرفا به جرم پول داری حکم به اعدامش میدن.
    به نظر شما بیت المال حتی به قول شما زیر قیمت، به این اشخاص واگذار شود برای جامعه بهتر است،یا اینکه بگذاریم همینجور خاک بخورد و از بین رود؟
    اشتغال ایجاد کند، تولید بالا رود یا در قالب حقوق به تعدادی کارگر و کارمند داده شود تا صبح تا شب بنشینند جدول حل کنند؟
    که اقای نادر علی ایا میدانید، رتبه ایران در مصرف گاز شهری در دنیا سوم است؟به نظر شما باید مصرف گاز شهری که بقول خودتون ارزش افزوده ندارد، مدیریت شود (نمی گویم محدود) یا گازی که ارزش افزوده ایجاد میکند، اشتغال ایجاد میکند، ارز اوری دارد و.... حالا صرفنظر از اینکه استفاده کننده این گاز چه کسی است.
    شما در جایی گفتید که در رابطه با نرخ گاز محاسباتی انجام دادید و انرا دست اقای توکلی رسوندید،ایا به نظرتون این رانت نیست؟ ایا اونها احتمالا به شما این خبر را ندادند که حاج اقا تصمیم داره گاز را 15 سنت کنه؟!!!
    مگر مالک بانکهای خصوصی چه کسانی هستند؟پاسارگادی که شما اینقدر تبلیغشو میکنی،مال انجمن حمایت از بیماران سرطانی که نیست،مال همونهایی است که شما اشاره کردید.پارسیان همینطور و...
    ظاهرا دوستان به خاطر رانت خبری که داشتند، سر مایه هاشون را به صنایع دیگر منتقل کردند و حالا که میبینند همه صنایع سقوط کردن و خود پترو ایها مصون موندند، و تیر شون به سنگ خورد صداشون درآمده.
    البته این موضوع را خیلی پیش در مطلبی در تاپبک تاپکو یا زاگرس متذکر شده بودم که سقوط پتروشیمی ها منجر به سقوط کل بورس خواهد شد، که متاسفانه همان هم شد.

Sent from my C6802 using Tapatalk

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید einstein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 37 بار در 21 ارسال

Smile پاسخ : تحلیل های بورســی کاظـم نادرعلی

سلام دوستان دولت در سال اینده باید 15000 میلیارد تومان سهام بفروشد امدن شاخص اصلاح کنند دیدن همه می خواهند فرار کنند برای همین جلوی ان را گرفتن شاخص تا 75هزار واحد هم سقوط می کرد ولی دیگر انتظار هروز 4درصد مثبت خوردن سهامتان را فراموش کنید روند بسیار اهسته و کند مثبت خواهد بود ومتعادل برای گرفتن سود شرکتها و افزایش سرمایه شرکتها خواهد بود فقط واگذاری پارسیان اگر انجام شود قیمت گروه به قیمت قبل از ریزش خواهد رسیدیا واگذاری ان به خارجی ها که ان وقت قیمت حداقل سهام گروه 1دلار خواهد بود 92/11/26.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید alipour از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,516 بار در 359 ارسال

Kazem Naderali
    مسكن؟ بعید میدونم مسكن تكون بخوره اینا بیشتر نظرشون اینه مردم بیاند سهم بخرند تا خصوصی سازی بالاتر بتونه بهشون بندازه باقی مردم هم پولاشون ببرند بانک سپرده گذاری کنند تا بتونند تورم کنترل کنند بنظر من ارز هم خود دولت2900بسته و در اوج خبرهای مثبت هم نگذاشت دلار بریزه یعنی پایین دلار میخرید تا بعدا اگر قیمتها تحت اخبار سیاسی خواست بالا بره بتونه خودش عرضه کنه درباره بورس هم یک اشاره ضمنی به بحث بازارگردانی و صندوق ریالی و...کرد که نشان میده سقف و کف بازار میخوان خودشون تعیین کنند سهامی که پایین میخرند دوباره بالاتر به سهامداران در صحنه تقدیم کنند همانطور که2900-2850دلار خریدند تا وقتی خبر بد سیاسی یا...اومد3200-3300بتونند عرضه کنند صحبتهای وزیر بیشتر سبب میشه اغلب بجای دید سرمایگذاری دنبال نوسانگیری باشند یکیش خود من قبلا فكر میکردم با رفتن مموتی دولتی اومده که شاهد تدبیر و امنیت سرمایگذاری و...خواهیم بود با کاهش سود بانکی هم پی برایی بازار بالای7خواهد رفت ولی الان به این نتیجه رسیدم که توقعات و انتظاراتم را پایین بیارم که10-15درصد قیمتها بالا رفت قبل اینكه فریاد حباب حباب سر بدند سریع بزنم به چاک
    Kazem Naderali
    تكنیکال بر اساس روانشاسی بازار و خرد جمعی است نه خرد فردی(وزیر اقتصاد یا خواجه یا شاخص خرابات و...) خود نرم افزار نمیفهمه دیتاهایی که بهش میدیم کندلها بر اساس عرضه تقاضای واقعی است یا بر اساس به زنجیر بستن حقوقیا و جلوگیری از فروششون یا بر اساس ترغیب حقوقی و خصوصی سازی به فروش یا دستكاری دامنه نوسان یا...یا اون حجم معاملات بر اساس بلوک زدنها و دستكاریهاست یا بر اساس عرضه تقاضای واقعی یا به غل و زنجیر بستن فروشندگان و ...درباره تحلیل بنیادی هم وقتی فولاد ورودی اش {قیمت سنگ اهن و دلار و هدفمندی و ..}مرتب متغییره خب خروجی سهم نیز متغییر و مبهم خواهد ماند حتی تحلیلگر باز بتواند سود این شركت براورد کند نمیتونه براورد کنه پی برایی بازار و این سهم چند خواهد بود؟ چون کافیه دولت نرخ سود بانکی3%بالا ببره یا تشخیص بده بازار حباب یا...یهو پی برایی بازار2واحد شكسته میشه همین2ماه کلی اخبار سیاسی مثبت بیرون اومد ولی قیمتها بطرز دستكاری شده و هدفمند پایین آورده شد دیروز تازه اعتراف کردند که خودمون قیمتها را کاهش دادیم چون حباب گونه بالا رفته بود روز جمعه خواجه نصیر تو جلسه حقوقیها گفته بازار15%ریخته اینكه یکی رفته خودرویی و ساختمانی و...رفته و40-30درصد ضرر کرده بما ربطی نداره سهام حبابی نمیخرید از دید ما سهام بنیادی بانکی و پتروشیمی و فولاد 15%افت داشته خب سهم حبابی نخرند
    Kazem Naderali
    فردا یا نهایتا دوشنبه قیمت گاز مشخص خواهد شد ایراد شورای نگهبان به این موضوع که یا اون25%بازده سرمایگذاری حذف بشه یا اون حداقل15سنت و اینكه شرطی گذاشته شده و هر دو توش گنجانده شده ایراد گرفتند باید دید تو مجلس چه تصمیمی میگیرند من نظرم حداكثر13-15سنت قبلا هم گفتم هم با بالای این نرخ مخالفم هم کمتر از10-13سنت مخالفم 15%سبد من پارسان و جم هست در ضمن دیدم سایتها راجع آقای مطهری بحث کردند بعضیا هم خوشمزه بازیشون گل گرده سال87-88پورتفوی حاج اقا مطهری دست من بود که18میلیون سهم غدیر و 10میلیون فولاد و کلی رنای110تومانی و...براشون خریده بودم که گین خوب یهم داد و اگر اینا الان اسم ایشون شنیدند بنده بیش از7سال ایشان میشناسم بهار غرب-صادرفر-نوید زرشیمی-صنعتی پوشینه-صنعتی مروارید -شكبیر-و چندین شركت تولید کننده پارچه و الیاف و...برای خود حاج اقا مطهری و داماد و شریکشان دكتر...هست درباره زاگرس هم یکی درفشانی کرده بود اولا وقتی غدیر و صنعتی پتروشیمی سر34%زاگرس اختلاف داشتند غدیر متعلق به بانک صادرات بود دعوا سر ارزانفروشی 34%زاگرس به غدیر بود بعد اینكه ساتا مالک غدیر شد با لابی این دعوا را به نفع خود تمام کرد بحث من سر این بود که چرا مدیران ساتا و...منت میزارند که ما در پتروشیمی سرمایگذاری کردیم و ما حق اب و گل و داریم و...واقعیتش اینه اینها در زمان دولت سوپر دزد احمدی نژاد خیلی ازین مجتمعها را به قیمت مفت صاحب شدند همانطور که اعتماد مبین با دسیسه مخابرات صاحب شد و رقیب اجازه ورود ندادند الان مثلا مجلس مخابرات موظف به پس دادن ودیعه مردم و...کنه بعد اعتمادمبین بیاد بگه ما تو همراه و اخابر سرمایگذاری کردیم و فلان کردیم این پول نمیدیم؟؟ یعنی کسی نمیدونه چه جوری این شركتها را تصاحب کردند کجا سرمایگذاری کردند ؟ شركت حی و حاظر اومدند مفت تصاحب ردند اسمش سرمایگذاریه؟ من چون کمتر از25%سرمایه ام درگیر بازار بورس هست که اینم به دید نوسانگیری دارم که بمرور کاهش خواهم داد سعی میکنم بعد این راجع بورس کمتر مطلب بزنم چون ممكن بعضی مطالب بگم که به مذاق یکعده خوش نیاد اینم اضافه کنم سازمانیا علنی برخی صنایع میگند از دید ما حبابی بالا رفته و باید بریزه یا علنی از بعضی صنایع حمایت میکنند یا عدد میدند که به سود سال بعد پی برایی5یا فلان بدین تا قیمت سهما در بیاد که حبابی هستند یا ارزنده هستند و...فكر بد نكنید که منظورشون خط دادن و دخالت و مهندسی است نه نظر تخصصیشون میگند مثل همون بارندگی و...
    Kazem Naderali
    در بحث پتروشیمی‌ها ابهاماتی از سوی شورای نگهبان مطرح شده که بر اساس آن در لایحه بودجه از یک طرف قیمت پایه خوراک این واحدها باید تا 25 درصد تعیین شود در جای دیگر نیز گفته شده که نرخ خوراک نباید از 15 سنت کمتر باشد که این دو حكم با یکدیگر همخوانی ندارد.
    Kazem Naderali
    شورای نگهبان نگفته گاز10سنت یا15سنت یا...گفته این فرمول ابهام داره یا اون 25%بازده سرمایگذاری مبنا باشه یا اون قیمت حداقل15سنت که امروزم تلفیق اون حداقل15سنت برداشت یعنی با بازده سرمایگذاری25%قیمت خوراک واحدهای پتروشیمی قیمتگذاری خواهد شد حالا باید حساب کنند بازده25%برای اوره ایها یا متانولیها و...یعنی چه قیمتی؟

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کاشف از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,363 بار در 334 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط einstein نمایش پست ها
    از اینکه خلاف جریان شنا کنم ابایی ندارم.کار هم به اسم افراد ندارم.روی سخنم با اقای نادرعلی است. امیدوارم دوستانی که زحمت انتقال مطالب ایشان را می کشند، پیام بنده را خدمتشون برسونند؛
    گیریم که شرکتهای پتروشیمی با واسطه یا بیواسطه به موتلفه وسپاه و نعمت زاده وووو منتقل شد.تکلیف اون سهامدار بیچاره ای که تمام هستی اش را اورد بورس و مثلا تاپیکو خرید، چه میشود؟
    دوست عزیز، من نمیدانم خاموشی، عسکر اولادی و امثالهم سرمایع اشان را از کجا اوردند، ولی تا نگاه ضد سرمایه داری ما ایرانیها عوض نشود،حال روزمان همین است.
    تا زمانی که نگاه عدالت محور در اقتصاد داشته باشیم، اوضاع تغییری نمی کند.
    من مخالف عدالت و وجود ان نیستم، ولی استقرار انرا کار نهاد دیگری میدانم که اینجا جای بحثش نیست.
    من دوستان زیادی دارم که در شرکتهای مه افرید خسروی کا ر میکردند و همه متفق القول بودند که ایشان واقعآ. شرکتهای در شرف ورشکستگی را نجات داد.سرمایه گذاری کلانی در تکنولوژی های نوین انجام داد و.... اگر نظر سنجی کنن همین الان 80% مردم ایران بدون نیاز به دانستن اصل مطلب و صرفا به جرم پول داری حکم به اعدامش میدن.
    به نظر شما بیت المال حتی به قول شما زیر قیمت، به این اشخاص واگذار شود برای جامعه بهتر است،یا اینکه بگذاریم همینجور خاک بخورد و از بین رود؟

اشتغال ایجاد کند، تولید بالا رود یا در قالب حقوق به تعدادی کارگر و کارمند داده شود تا صبح تا شب بنشینند جدول حل کنند؟
    که اقای نادر علی ایا میدانید، رتبه ایران در مصرف گاز شهری در دنیا سوم است؟به نظر شما باید مصرف گاز شهری که بقول خودتون ارزش افزوده ندارد، مدیریت شود (نمی گویم محدود) یا گازی که ارزش افزوده ایجاد میکند، اشتغال ایجاد میکند، ارز اوری دارد و.... حالا صرفنظر از اینکه استفاده کننده این گاز چه کسی است.
    شما در جایی گفتید که در رابطه با نرخ گاز محاسباتی انجام دادید و انرا دست اقای توکلی رسوندید،ایا به نظرتون این رانت نیست؟ ایا اونها احتمالا به شما این خبر را ندادند که حاج اقا تصمیم داره گاز را 15 سنت کنه؟!!!
    مگر مالک بانکهای خصوصی چه کسانی هستند؟پاسارگادی که شما اینقدر تبلیغشو میکنی،مال انجمن حمایت از بیماران سرطانی که نیست،مال همونهایی است که شما اشاره کردید.پارسیان همینطور و...
    ظاهرا دوستان به خاطر رانت خبری که داشتند، سر مایه هاشون را به صنایع دیگر منتقل کردند و حالا که میبینند همه صنایع سقوط کردن و خود پترو ایها مصون موندند، و تیر شون به سنگ خورد صداشون درآمده.
    البته این موضوع را خیلی پیش در مطلبی در تاپبک تاپکو یا زاگرس متذکر شده بودم که سقوط پتروشیمی ها منجر به سقوط کل بورس خواهد شد، که متاسفانه همان هم شد.

دوست عزیز من واقعا تعجب میکنم از این منطقهای عجیب و غریب هموطنان ...
    کسی مخالف سرمایه داری نیست ... ولی اینکه یک نفر ( عده ) سرمایه های مملکت را به عناوین مختلف بالا بکشند و بعد جزعی از آن را دقت بفرمایید جزعی از آن را با همین روشهایی که فرمودید به ملت صدقه بدهند با سرمایه داری خیلی فرق میکند. این کار افرینی نیست ، این همان لاپوشانی و سود مضاعف است . که بعدا گندش درمیاد.
    مثل همان سیستم شرکتهای مضاربه ای یا همین حسابهای قرض الحسنه ........
    مثل زمان کرباسچی که شهردار بود و ملت میگفتن : اگر بخور بخوره ، حداقل یک اتوبانی ، پُلی چیزی هم میسازه دمش گرم ( ؟؟؟!!!!!) در حالیکه من همان موقع میگفتم خیلی از این کارها فقط نون قرض دادن به آشناهاست و یا شرکتهای صوری و ....... نتیجه کار این شد که خیلی از پروژه ها بعد از شش ماه تا یکسال تغش درآمد و نیاز به بازسازی داشت ........ درآمد و خرج کردن خیلی خوب است به شرطی که از کیسه ملت و مملکت و پول نفت نباشد

مثل همین حالا ..... بابک زنجانی و خیلی های دیگر که اسمی از آنها نمیبرند.

ولی تا وقتی که ملت به همین راضی هستند ......آنها هم در امنیت هستند و ......

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط einstein نمایش پست ها
    گیریم که شرکتهای پتروشیمی با واسطه یا بیواسطه به موتلفه وسپاه و نعمت زاده وووو منتقل شد........
    با عرض پوزش از اینکه تاپیک را شلوغ کردم

بعد از بازداشت بابک زنجانی در ماه گذشته خبرها و ماجراهای مختلفی علیه و بعضا در حمایت از او منتشر شد. در این بین یکی از شاکیان خصوصی وی با مراجعه به ایسنا اسنادی را ارائه کرد که خواندنی و قابل توجه است.

نام این سرمایه‌دار نوظهور جوان و جنجالی از زمانی که حضور پررنگی در رسانه‌ها پیدا کرد به‌ویژه گفت‌وگویی که با ایسنا داشت و پرده از برخی روابط و فعالیت‌هایش برداشت بیش از پیش در اذهان شکل گرفت. این حضورها و مصاحبه‌ها به‌زودی واکنش‌های مختلفی در جامعه ایجاد کرد که اغلب آنها از سوی منابع رسمی و دولتی بود.

در ادامه همین واکنش‌ها بود که موضوع بدهی یکی دو میلیارد دلاری وی به وزارت نفت به شکل جدی‌تری مطرح شد و در نهایت بعد از نامه 12 نماینده مجلس خطاب به سران سه قوه که در آن خواسته بودند سران قوا در خصوص بابک زنجانی اتهام را از خودشان دور کنند، و اشاره‌ای که به مستنداتی در خصوص زنجانی شده بود، او روانه زندان شد، اما در این بین معلوم شده است که «ب.ز» معروف، شاکیان خصوصی دیگری هم دارد که هر یک در بابی علیه او اقامه دعوا کرده‌اند.

روح‌اله غلامی وکیل‌مدافع شاکی خصوصی بابک زنجانی در گفت‌وگو با ایسنا به بیان جزئیات این پرونده و دلیل شکایت موکلش از بابک زنجانی پرداخت که در ادامه متن این پرسش و پاسخ می‌آید. بدیهی است ایسنا حق پاسخگویی به مطالب ارائه شده از سوی زنجانی یا وکیل وی و نیز قوه‌ قضاییه را محفوظ دانسته و آمادگی انتشار آنها را دارد.

- آقای غلامی شما و موکلتان به چه دلیل از بابک زنجانی شکایت کرده‌اید؟

اردیبهشت امسال اینجانب شکایتی در یکی از دادسراهای تهران علیه آقای بابک زنجانی تحت عنوان کلاهبرداری مطرح کردم که مبنای این شکایت اعلام تقلبی بودن محموله 1500 کیلو طلای معروف توقیف شده در ترکیه بود که گفته می‌شود با پرداخت یک‌ونیم میلیون دلار به برخی مسئولان ترکیه از توقیف رها شده و به کشور امارات منتقل شده است، البته ماجرا از این جهت که باعث تحریم طلای ایران هم شد بیشتر حائز اهمیت است.

-یعنی موکل شما برای زنجانی طلا خریداری کرد ولی او به بهانه تقلبی بودن طلاها، به تعهداتش عمل نکرد؟

تقریبا اصل ماجرا همین است، اما با کلی حواشی و جزئیات که الان جای باز کردن آن نیست. جزئیات همان مواردی است که نهایتا باعث تحریم طلای ایران شد، ولی به هر حال در حالی که ایشان تاکنون و در هیچ جایی ادعا یا اشاره‌ای درباره تقلبی بودن محموله نکرده و حتی به طور ضمنی در مصاحبه‌ای به اصل بودن محموله 1500 کیلو طلا اشاره کرده بود از تعهداتش به موکلم به بهانه تقلبی بودن کالا بدون ارائه مستندات شانه خالی کرد.

- چگونه است شما بعد از این مدت که از زنجانی شاکی بوده‌اید حالا درباره آن سخن می‌گویید و اصلا چرا تاکنون در هیچ جا درباره شکایت شما سخنی به میان نیامده است؟

اتفاقا بحث من به عنوان وکیل پیش از اینکه روند پیگیری حمایت از موکلم باشد، نحوه رسیدگی دادسرای مربوطه و اشکالات عدیده در رسیدگی به این ماجرا است. متاسفانه به دلایل نامعلومی طی این مدت دادسرا و بازپرس مربوطه از روشن شدن ابعاد ماجرا تا زمانی که وی رسما دستگیر شد، جلوگیری کرده بودند که حالا امیدواریم با همت مجموعه دستگاه قضایی عاملان شناسایی شوند و مدارک لازم نیز برای رسوایی آنها موجود است. امید داریم دادسرای اخیر که پرونده به آنجا ارجاع شده با تکمیل تحقیقات باعث روشن شدن ماجرا و شناسایی همدستان وی شود.

- یعنی شما معتقدید که در روند رسیدگی به پرونده در دادسرا خللی ایجاد شده یا می‌شود؟

شاید گفتن بله به این جواب بی‌انصافی در مورد کل مجموعه دستگاه قضایی باشد، اما معتقدم که عده‌ای صراحتا در این پرونده از زنجانی حمایت می‌کردند و البته ما اگر دست‌های پنهانی بوده باشد آنها را نمی‌شناسیم. استدعای ما از دستگاه قضایی تحقیق در این خصوص بوده تا عوامل فساد احتمالی و حامیان بابک زنجانی در هر رتبه و مکانی شناسایی شوند و با آنها برخورد شود.

- بالاخره شما وکیل هستید و همه راه‌های قانونی پیگیری را می‌دانید آیا از مجاری دیگر پیگیر این موضوع نبودید؟

چرا اینجانب و موکلم در دادخواهی‌های پی‌درپی به مراجع مسئول در دستگاه قضایی و در شکایتی در دادسرای کارکنان دولت، اشکالات موجود در روند رسیدگی به پرونده در دادسرای مربوطه را به اطلاع رسانده بودیم، اما متاسفانه با وجود پیگیری‌هایی که از سوی برخی مسئولان شده تاکنون اقدام موثری که باعث کشف حقیقت و ابتر ماندن اینگونه اقدامات شود صورت نگرفته است. اگر روند نظارت در پرونده تسریع می‌شد شاید زودتر از اینها با بابک زنجانی برخورد می‌شد.

- دوستانش؟ مگر پای افراد دیگری هم در این ماجرا هست؟

البته نکته‌ای که تاکنون به دلیل انجام نشدن تحقیقات لازم از سوی دادسرای رسیدگی کننده مکتوم مانده نقش فردی به نام ح.م در محموله طلا و شراکت وی در این محموله است. به حکایت اسناد در اختیار، وی به همراه زنجانی ویزای غنا را دریافت کرده بودند اما به این سفر نرفت. اسناد نشان از حضور پررنگ ح.م در این معامله داشته به طوری که وی بعد از بازداشت زنجانی تمام توان خود را برای استفاده از ارتباطات و فشار بر کسانی که در این جریان بوده و می‌توانستند دست بابک زنجانی را رو کنند، مصروف ساخته‌ است. حقیقتا تا قبل از افشاگری رسانه‌ها این افراد با کمک همدستان و ارتباطات ناسالمی که داشته‌اند موفق بوده و اوراق پرونده مثبت ادعاهای فوق است.

- منظور شما از وجود ارتباطات و نفوذ افراد خاص چیست؟

قبلا هم گفتم ممکن است برخی افراد در روند رسیدگی به پرونده، با ارتباطاتی که داشته‌اند تمام قد از وی دفاع کرده‌ و پشت وی بوده‌اند، اما نمی‌توان این مطلب را به کل دستگاه قضایی تعمیم داد، البته اگر قوه قضائیه بیشتر به فرمان هشت ماده‌ای رهبری معظم انقلاب توجه می‌کرد و در برخورد با فساد و همچنین بازرسی دقیق و نظارت کافی جلوی نفوذ برخی را در این دستگاه می‌گرفت، شاهد این اتفاقات نبودیم. یعنی اگر بگوییم عمدی و قصوری نبوده، اما قطعا کاستی و نقصان بوده که باید این دستگاه مقدس و مهم در این خصوص اهتمام بیشتری ورزد.

- اما الان که مسئولان از رسیدگی به همه ابعاد این پرونده خبر می‌دهند؟

بله، گفته می‌شود، اما موارد سوال برانگیزی هم وجود دارد، مثلا برای اینجانب در مورد اظهارات اخیر برخی مقامات درباره بابک زنجانی جای سوال است؛ چرا که می‌گویند او بدهکار است و اگر بدهی خود را پرداخت کند آزاد می‌شود. من می‌گویم این یک بدعت خطرناک است؛ چرا که اگر بابک زنجانی بدهکار است که برای یک بدهکار که ماشاالله وضع بدی هم ندارد صدور دستور بازداشت موقت تاکنون مرسوم نبوده و صد البته قانونی و شرعی هم نیست. اگر بابک زنجانی متهم است و جرائم عدیده باعث صدور قرار بازداشت موقت شده و تا این حد در جامعه جنجال آفریده و ذهن مردم را مشوش کرده باید اطلاع‌رسانی کافی صورت گیرد. اگر ایشان با دوست آقای مرتضوی به دفتر این آقا رفته‌اند و در یک حراجی بزرگ چوب حراج به اموال کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی زده‌اند آیا نباید رسیدگی شود؟ اگر بحث تحریم طلا به جدیت و با این همه مدارک مطرح است آیا نباید رسیدگی شود؟ اگر شکات مختلف از ایشان شکایت دارند و تا به حال نتوانسته‌اند حتی این آقا را احضار کنند نباید رسیدگی شود؟ و حامیان نیز مجازات و به کیفر اعمال برسند؟ یعنی این آقا که در بازداشت موقت است اگر بدهی وزارت نفت را بدهد آزاد می‌شود؟

- پیشنهاد و یا خواسته‌ای از مسئولان دارید؟

بنده حقیر یک پیشنهاد به سران سه قوه دارم که خطاب نامه 12 تن از نمایندگان مجلس بوده‌اند و می‌گویم آقایان اتهام را از خود دور کنید! نه در خصوص بابک زنجانی بلکه در خصوص شیوه برخورد با مفاسد و روش‌ها. حال که با افشاگری‌های اصحاب رسانه گوشه‌ای از عمق فاجعه‌ای به نام مافیای زنجانی کشف شده جا دارد تا دستگاه قضایی با برخورد به موقع و قاطع با عوامل این مافیا، بار دیگر عموم ملت را به اجرای عدالت و برخورد ریشه‌ای با مفاسد از سوی این دستگاه که وظیفه‌ای خطیر دارد، امیدوار کند. البته اخیرا مطالب در خور توجهی درباره نقش زنجانی در تحریم‌ها منتشر شده که در صورت صحت، دادگاه صالحه باید با عنایت به قانون مجازات اسلامی مصوب اردیبهشت 92 و ماده 286 آن که شامل افساد فی‌الارض و اخلال در نظام اقتصادی می‌شود، وی را محکوم کند. به هر حال امیدوارم که ذکر این مطالب شاید بتواند دست‌های پنهانی که با این خیانت همراهی کرده یا بهتر است بگوییم از فاش شدن موضوع جلوگیری کرده‌اند را آشکار سازد و قطعا دستگاه قضایی را در جهت برکندن ریشه‌های فسادهای مافیایی یاری سازد.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال abstract آواتار ها
    تشکر شده 5,664 بار در 1,420 ارسال

واقعا دوست ندارم تو اين تاپيك چيزي به جز تحليل هاي آقاي نادرعلي رو بخونم .
    ولي خواستم بگم به طرز تفكر آقاي einstein فقط بايد گفت وامصيبتا
    اصلا نميشه روش بحث كرد
    وامصيبتا

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید abstract از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-79 نمایش پست ها
    واقعا دوست ندارم تو اين تاپيك چيزي به جز تحليل هاي آقاي نادرعلي رو بخونم .
    ولي خواستم بگم به طرز تفكر آقاي einstein فقط بايد گفت وامصيبتا
    اصلا نميشه روش بحث كرد
    وامصيبتا
    در مورد بخش دوم فرمایشتون من کاملاً به شما حق میدم که با نظر من مخالف باشید و یا حتی انرا به قول خودتون "وامصیبتا" بنامید.
    ولی در مورد بخش اول، وقتی یک مطلبی منتشر میشه، باید این حق را برای مخالف اون نظر قایل شد که نظر مخالفشو بگه.اگر شما دوست نداری غیر از نظرات اقای نادرعلی، چیزی بخونید، من هم دوست دارم مخالفت خود را با نظر ایشان اعلام کنم.ضمن اینکه اینجا یک تاپیک عمومی است.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید einstein از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط Moradad نمایش پست ها
    دوست عزیز من واقعا تعجب میکنم از این منطقهای عجیب و غریب هموطنان ...
    کسی مخالف سرمایه داری نیست ... ولی اینکه یک نفر ( عده ) سرمایه های مملکت را به عناوین مختلف بالا بکشند و بعد جزعی از آن را دقت بفرمایید جزعی از آن را با همین روشهایی که فرمودید به ملت صدقه بدهند با سرمایه داری خیلی فرق میکند. این کار افرینی نیست ، این همان لاپوشانی و سود مضاعف است . که بعدا گندش درمیاد.
    مثل همان سیستم شرکتهای مضاربه ای یا همین حسابهای قرض الحسنه ........
    مثل زمان کرباسچی که شهردار بود و ملت میگفتن : اگر بخور بخوره ، حداقل یک اتوبانی ، پُلی چیزی هم میسازه دمش گرم ( ؟؟؟!!!!!) در حالیکه من همان موقع میگفتم خیلی از این کارها فقط نون قرض دادن به آشناهاست و یا شرکتهای صوری و ....... نتیجه کار این شد که خیلی از پروژه ها بعد از شش ماه تا یکسال تغش درآمد و نیاز به بازسازی داشت ........ درآمد و خرج کردن خیلی خوب است به شرطی که از کیسه ملت و مملکت و پول نفت نباشد

مثل همین حالا ..... بابک زنجانی و خیلی های دیگر که اسمی از آنها نمیبرند.

ولی تا وقتی که ملت به همین راضی هستند ......آنها هم در امنیت هستند و ......
    دوست عزیز اجازه دهید من هم تعجب خود را از طرز تفکری اعلام کنم که حاضر است به قیمت فلاکت و بدبختی کشورش با سرمایه دار و سرمایه گذاری مخالف باشد.
    اولا بین سرمایه گذار و دلال فرق هست.سرمایه گذار کسی است که از قبل سرمایه گذاریش شغل ایجاد می کند، تولید ایجاد می کند و به اقتصاد کشورش خدمت میکند.
    در ایران سه نفر بعنوان سمبل مفسد اقتصادی شناخته می شوند؛
    جزایری؛ از نظر من جرمی مرتکب نشد و فقط از خلا های قانونی استفاده کرد ولی از نظر من دلال بود و کمکی به اقتصاد نکرد.
    مه افرید خسروی؛شاید جرمی مرتکب شد ولی بعنوان یک سرمایه گذار و کارافرین مورد احترام بنده است.
    زنجانی؛ با اطلاعات موجود ایشان را یک دلال کلاهبردار می دانم.
    بنده هم موافق رانتخواری نیستم دوست عزیز.ولی اگر قرار باشد بین رانتخواری و کارافرینی و در طرف مقابل عدم وجود رانت ولی حیف میل منابع یکی را انتخاب کنم، قطعاً گزینه اول را انتخاب میکنم.چرا؟ چون اسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری و ضعف اقتصاد را به مراتب مخربتر از رانتخواری میدانم.البته توجه داشته باشید که داریم بین بد و بدتر انتخاب میکنیم.
    ولی بیایید این سوال را از خودمان بپرسیم که چرا رانتخواری در کشور ما باب شد و ریشه ان در کجاست؟
    به نظر من یکی از این دلایل دخالت سیاست در همه امور از جمله اقتصاد است ولی دلیل مهمتر فرار سرمایه ها از این کشور است.مشخص است وقتی سرمایه ها از کشور برود، دولت مجبور است به سرمایه داری که ترجیح داد بماند و نرود باج (شما بخوانید رانت) بدهد.وقتی رقابت نباشد، قطعاً رانت بوجود میاید.شما نگاه کنید ساتا میخواهد پتروشیمی پارس را بفروشد ولی فقط یک خریدار دارد، خوب معلوم است وقتی رقابتی نباشد، خریدار زیر قیمت میخرد و بقول شما رانت ایجاد میشود.
    حالا ببینیم چرا سرمایه دار از این کشور رفت؟چرا به قولی 500 میلیارد دلار سرمایه ایرانی خارج از ایران است؟
    چون دولت ما بعنوان کلاهبردار بزرگ عمل می کند.چون صدرا را واگذار میکند، بعد تو لیست سیاه قرارش میده و بهش کار نمیده.فلان کارخانه فولاد را واگذار میکند، بعد هزار و یک مشکل براش درست میکنه.کارخانه های پتروشیمی را واگذار میکنه،یه روز گاز شون قطع میکنه، یه روز یادش میاد رانت استفاده می کنند نرخ خوراک را میبره بالا، پالایشی ها را واگذار میکنه،یه روز مالیات بر ارزش افزوده را میندازه گردنشون، یه روز قیمت نفت میبره بالا. بانک ها را واگذار میکنه هر روز یه ساز براشون میزنه و....
    به نظر شما این درسته؟ فرار سرمایه به نفع کیه؟رئیس جمهور کشورمون میره داووس منت شرکتهای خارجی را میکشه، که بیان اینجا سرمایه کذاری کنن، بعد شما میایید اینجا سرمایه دار وطنی را فراری میدید که چی؟کجای دنیا رئیس جمهور یک کشور میره با مدیر عامل یک شرکت جلسه بذاره؟دستش درد نکنه البته، بنده خدا مجبوره.
    فرمودید خرید این مجتمع ها سرمایه گذاری نیست؟ پس چی هست؟خب دولت با پول حاصل از فروش میره و یک مجتمع دیگه راه میندازه.شغل ایجاد میشه، تولید میره بالا و....

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید einstein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی amirleo آواتار ها
    تشکر شده 195 بار در 71 ارسال

دوستان لطف کنین بجز مطالب کاظم نادرعلی مطالب دیگه ای توی این تاپیک نزارید.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید amirleo از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

با عرض پوزش از صاحب تاپیک
    این را به عنوان آخرین مطلب در این تاپیک مینویسم .

سرمایه گذاری با سرمایه برداری از بیت المال و به حساب جیب خود ریختن و با آن پز سرمایدگذاری را دادن خیلیی فرق میکند.

اینکه شما یک ایده و پروژه را به بار بنشانی و حرکتی اقتصادی ایجاد کنید ....... و یا اینکه بیاییدو یک شرکت را زیان ده نشان دهید ( با همکاری عوامل وابسته... ) و بعد ان را از سازمان خصوصی سازی بخری به قیمت کمی کمتر از مفت ، آن هم قسطی و با داراییهای آن شرکت از بانک وامهای میلیاردی بگیری و ....... ساخت و ساز و ... و یییهووو آن شرکت بعد از شش ماه با فروش مواد اولیه موجود در انبار شرکت، سود ده شود ..!!!!!! فرق خیلی زیادی دارد.
    کسی که با یک تکه زمین کم ارزش و یک سوله و مقدار بسیار زیادی رانت و پارتی و ...... یک وام چند میلیاردی میگیره و فقط آن را در جهت بالا بردن قیمت زمین و مسکن در شهر بکار میبرد با یک کارآفرین صنعتی فرق میکند .
    و........ ....
    گفتنی بسیار است ، ولی تا کسی علاقه به درک آن نداشته باشد بازگویی آن تکرار مکررات است.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 32 از 56 نخست ... 222930313233343542 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)