صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27

موضوع: چی شد که وارد بورس به خصوص آنلاینش شدید؟

عضو عادی
    تشکر شده 1,191 بار در 267 ارسال

چی شد که وارد بورس به خصوص آنلاینش شدید؟

سلام
    هرکی بیاد تو این تاپیک و شرح آشناییش با بورس و اولین خاطره بورسی اش رو بگه
    تاپیک جالب خواهد شد.
    یا علی
    دوستان توجه نمایند این موج شماری هایی که دارم انجام میدم صرفا برای تمرین است و جنبه سیگنال دهی ندارد...

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید محمدسعید از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,191 بار در 267 ارسال
    سلام

من توی دانشگاه برای اولین بار با بورس آشنا شدم.
    هم اتاقی هایم در باره سود و بورس و هیجان و ... حرف میزدن که من هم جذب شدم.
    اون ها هم مثل من تازه کار بودن و از خیلی چیز ها چیزی نمی دونستند ولی خیلی بیشتر از من می دونستند.
    از یکیشون روند معاملات چگونگی خرید و فروش و ... رو جویا شدم و فهمیدم چی به چی هست.
    چون علاقه مند شده بودم شروع کردم به سرچ هرچی مطلب درون بورس و اندکی با تحلیل تکنیکال آشنا شدم.
    در همین بین با سایت مجازی بورس آشنا شدم و تو اون به تمرین پرداختم.
    تو سایت مجازی تونستم تو یک ماه 30 درصد سود کنم . پیش خودم گفتم حالا 30 درصد نه 10 درصد که میشه تو ماه سود کرد.
    این بود که به محض اینکه رفتم خونه یه حساب آنلاین ثبت نام کردم.
    از 23 بهمن 91 به صورت عملی وارد بورس شدم و اولین خریدم هم قند قزوین بود که چشمتون روز بد نبینه. چون حد ضرر و ... نداشتم و بدون تحلیل بنیادی وارد شده بودم یه ضرر 20 درصدی کردم و ... .
    چون اولین بارم بود که ضرر می کردم وارد بازار هیجانی شدم . می رفتم تو صف خرید و تو صف فروش می فروختم . تقریبا یه 10 درصد دیگه هم اینجوری ضرر کردم.
    بعد از اون تازه با سایت بورسی آشنا شدم و وارد روند سود دهی شدم که خدا رو شکر 5 روز پیش ضررم جبران شد و از اون موقع هم تقریبا 20 درصد سود کردم.

امیدوارم دوستان دیگر هم خاطره ورود خودشون به بورس رو بگویند.

تذکر: اصلا تالار مجازی بورس را ملاک قرار ندهید. نمای غیر واقعی به معامله گر می دهد و با عث ضرر می شود.

یا علی
    دوستان توجه نمایند این موج شماری هایی که دارم انجام میدم صرفا برای تمرین است و جنبه سیگنال دهی ندارد...

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید محمدسعید از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال
    درود
    این تجربه شما به ظاهر تلخه
    چون باعث ضرر شما شده
    اما ...
    تا این تجربیات رو کسب نکنید و با فضای بازار آشنا نشین،نمی تونین موفق باشین
    گاهی اوقات برای موفقیت باید چند گام به عقب برداشت
    بهتون پیشنهاد میکنم که پیگیر وضعیت بازار باشین
    دنبال کناب و جزوه و کلاس هم نباشین
    اگر واقعا قصد دارین با جزییات بازار آشنا بشین و بتونین در آینده موفق باشین،در گام نخست فقط با خود بازار کار داشته باشین و مثل یک کلاس آموزشی بهش نگاه کنید
    نکات مهم رو به خاطر بسپارین و در آینده ازش بهره ببرید
    یادتون باشه که بازار بورس دارای یک سیکل تکرار شونده هست
    پس تجربیات گذشته میتونه ابزار خوبی برای آینده باشه
    به شرط اینکه همیشه از هیجان دوری کنید
    حرف اول و آخر رو در بازار منطق میزنه و برخورد احساسی در بازار بورس جایی نداره
    افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
    (کوروش بزرگ)

عضو فعال Hamid Broker آواتار ها
    تشکر شده 4,163 بار در 625 ارسال
    محمدسعید جان بذار اولین مهمونت من باشم.

زمستان سال 83 که اواخر دولت خاتمی و روزهای گل و بلبل بورس بود وارد بورس شدم. اون موقعها تو تهران دانشجو بودم و سکونت داشتم. هفته ای یکی دو روز میرفتم تالار و هر روز روزنامه دنیای اقتصاد میخوندم.

اون روزها امکانات نرم افزاری اصلاً و ابداً در حد امروز نبود. من حدود 50 تا نماد رو لیست کرده بودم و قیمت هر روزشون رو از دنیای اقتصاد منتقل میکردم به لیستم تا هر لحظه متوجه باشم که کجای کار هستم؛ برای هر خرید و فروش هم باید پا میشدم میرفتم کارگزاری که اکثرشون حوالی تالار بودن.

به عنوان یه خاطره (فکر کنم قبلاً تو یکی از تاپیکها نوشتمش) عرضه اولیه بانک سرمایه قرار بود انجام بشه و این کار از طریق شعب بانک ملت انجام میشد. میدونستم که صف خواهند کشید این بود که ساعت 5 صبح روز عرضه از طبقه 9 خوابگاه رفتم پایین تا جلوی بانکی که چند قدم اونورتر از خوابگاه بود نوبت بذارم. بیرون که رفتم دیدم حدود 100 نفر نشستن تو نوبت و بیشترشون کارتن و لحاف و تشک همراهشون بود و شب اونجا خوابیده بودن! خلاصه مام رفتیم تو صف و بعد از 7 ساعت انتظار حوالی اذان ظهر هلمون دادن تو بانک و موفق شدیم سهامدار بانک سرمایه بشیم.
    در بورس نداشتن تحلیل و دنباله روی کورکورانه قطعاً شکست سنگین به ارمغان خواهد آورد.

عضو فعال شاهین محلوجی آواتار ها
    تشکر شده 17,393 بار در 2,087 ارسال
    یادش بخیر زمانیکه آنلاین مفید راه اندازی شد بنده و برادرم جزو نفرهای اولی بودیم که در انلاین فعال شده بودیم یادمه وپترو در یک روز 5درصد نوسان گرفتم و چقدر خوشحال شده بودم !!
    جهــــان هــر کــــس بـــه وســــعت فــــــکر اوســـت...

8. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید شاهین محلوجی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ".احسان." آواتار ها
    تشکر شده 27,962 بار در 2,684 ارسال
    سلام سعيد جان....
    اواخر سال 83 وارد بورس شدم. زماني كه پارسيان 900 تومان بود، شنفت 2000 تومان و وملت 200 تومان و صدرا 800 تومان.....و تقريبا تا الان با بازار بوده ام....با بالا و پايين هاش....با ضرر و سودهاش.....آنلاين رو حدود 4 5 ماهي ميشه گرفتم، كه هنوزم استفاده زيادي ازش نمي كنم. بيشتر روزانه اون هم دو سه بار با كارگزارم تلفني بازار رو چك مي كنم و در خواستهاي خريد و فروشم رو ميذارم......فقط اگر بعد از سه ماه بازدهي مناسب رو نتونستي از تريد آنلاين بگيري، از بازار بورس نااميد نشي. سيستم منو پياده كن (يه كم ميان مدت تر)، هم به كار و درست ميرسي و هم انشالله سود خوبي خواهي كرد.....

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Broker نمایش پست ها
    محمدسعید جان بذار اولین مهمونت من باشم.

زمستان سال 83 که اواخر دولت خاتمی و روزهای گل و بلبل بورس بود وارد بورس شدم. اون موقعها تو تهران دانشجو بودم و سکونت داشتم. هفته ای یکی دو روز میرفتم تالار و هر روز روزنامه دنیای اقتصاد میخوندم.

اون روزها امکانات نرم افزاری اصلاً و ابداً در حد امروز نبود. من حدود 50 تا نماد رو لیست کرده بودم و قیمت هر روزشون رو از دنیای اقتصاد منتقل میکردم به لیستم تا هر لحظه متوجه باشم که کجای کار هستم؛ برای هر خرید و فروش هم باید پا میشدم میرفتم کارگزاری که اکثرشون حوالی تالار بودن.

به عنوان یه خاطره (فکر کنم قبلاً تو یکی از تاپیکها نوشتمش) عرضه اولیه بانک سرمایه قرار بود انجام بشه و این کار از طریق شعب بانک ملت انجام میشد. میدونستم که صف خوااهند کشید این بود که ساعت 5 صبح روز عرضه از طبقه 9 خوابگاه رفتم پایین تا جلوی بانکی که چند قدم اونورتر از خوابگاه بود نوبت بذارم. بیرون که رفتم دیدم حدود 100 نفر نشستن تو نوبت و بیشترشون کارتن و لحاف و تشک همراهشون بود و شب اونجا خوابیده بودن! خلاصه مام رفتیم تو صف و بعد از 7 ساعت انتظار حوالی اذان ظهر هلمون دادن تو بانک و موفق شدیم سهامدار بانک سرمایه بشیم.
    حميد جان خاطره، خاطره انگيزي بود....فكر كنم، تابستان سال 84 بود كه بانك پاسارگاد پذيره نويسي كرد و بعد از آن قيمت هر سهم حدود 300 الي 500 تومان معامله مي شد. قرار بود كه بعد از آن بانك سرمايه پذيره نويسي كند، همه به خيال اينكه اين بانك هم چنين بازدهي فوق العاده كوتاه مدتي خواهد داشت، در كل كشور با لحاف و تشك دم بانك خوابيدند، اما بانك سرمايه، بانك پاسارگاد نشد. و مدتها روي قيمت 100 تومان معامله شد. حتي زير 100 تومان هم معامله شد. چه درسي خوب بود بانك سرمايه، كه هر گردي گردو نيست......

موفق باشيد.
    آهاي آهاي يكي بياد يه شعر تازه تر بگه....
    کانال تلگرامی: STOCKMARKET100@

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید ".احسان." از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Hamid Broker آواتار ها
    تشکر شده 4,163 بار در 625 ارسال
    [QUOTE=".احسان.";328647]

حميد جان خاطره، خاطره انگيزي بود....فكر كنم، تابستان سال 84 بود كه بانك پاسارگاد پذيره نويسي كرد و بعد از آن قيمت هر سهم حدود 300 الي 500 تومان معامله مي شد. قرار بود كه بعد از آن بانك سرمايه پذيره نويسي كند، همه به خيال اينكه اين بانك هم چنين بازدهي فوق العاده كوتاه مدتي خواهد داشت، در كل كشور با لحاف و تشك دم بانك خوابيدند، اما بانك سرمايه، بانك پاسارگاد نشد. و مدتها روي قيمت 100 تومان معامله شد. حتي زير 100 تومان هم معامله شد. چه درسي خوب بود بانك سرمايه، كه هر گردي گردو نيست......

موفق باشيد.[/QUOTE]

سلام بر احسان گرامی
    کاملاً درسته؛ [COLOR="#FF0000"]سمایه [/COLOR]هم 3-4 روزی تا 150-160 رفت بالا اما خیلی زود معلوم شد که حبابه.
    من از مخالفان سرسخت دولت فعلی هستم اما اگه از حق نگذریم معاملات بورس و روند اطلاع رسانی تو این چند سال پیشرفت زیادی کرده (هرچند نیازی به یادآوری نیست که کارهای فعلی روی کارهای زیربنایی دولتهای گذشته داره انجام میگیره)
    در بورس نداشتن تحلیل و دنباله روی کورکورانه قطعاً شکست سنگین به ارمغان خواهد آورد.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Hamid Broker از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Dr.boursi آواتار ها
    تشکر شده 9,118 بار در 1,609 ارسال
    من مدت زیادی بود که توی کار دلار و سکه وبدم و سود های خوبی هم کسب می کردم
    بعدش یه روز توی شرکت دیدم یه نفر مرموزانه داره یه سایت هایی میره که از اون نمودار عجیبا توشه!!!1خخخخ
    بعدش با هم اشنا شدیم ....
    سکه و دلار های نازنینمو با سود خوب فروختم اومدم توی بورس.....
    اولین سهمی که خریدم درازک بود....
    چون خودم توی شرکت دارویی کار می کردم وضعیت درازک رو تخمین می زدم که خوب باشه.....

حالا بعد چند سال به این نتیجه رسیدم که ای کاش با اون فرد اشنا نمی شدم....حححح
    توی این مددت چیز های زیادی از تکنیکال بلد شدم که اگر قبلا توی بازار دلار و سکه ازشون استفاده می کردم سود های نجومی کسب می کردم....
    البته اون موقع خرید دلار رو به دید نه سود دهی بلکه به منظور مهاجرت خریده بودم...
    پ.ن ....الان نه مهاجرت میتونم بکنم نه از دلارام چیزی مونده چون وارد بورس شدم....
    بعد از گرفتن دکترا من دارم ماهی گیر میشم !!!

لذتی که در خرید سهم در منفی هست، در بخشش هم نیست!!!

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2) اشکبوس کهنه سوار آواتار ها
    تشکر شده 22,232 بار در 2,375 ارسال
    با سلام و عرض ادب و احترام
    بنده هم از سال 1383، همین طور شیر و خطی، با خرید سهام "وبانک" و "والبر" وارد دنیای بورس شدم و این اولین ضرر بنده رو رقم زد چون هر دوی این سهام به قیمت های پایین سلامی دوباره کردند...اتفاقات این میان رو بی خیال می شم و می رم سر دلیل ورود به معاملات آنلاین...از تیر ماه 1391 که به بی پولی خوردم، شروع کردم به مطالعه و توجه به سیستم های معاملاتی بیشتر اعضای سایت بورسی مثل سعید پور احمدی ، پرریسک، hasa ، کیانوش، شاهین محلوجی، مصطفی مصری پور، سید یاسر شریعت، وحید 20، بابک 52، محسن مختاری، محسن مهرورز، ata007،fallah، مرادی،محمد خودشکوفایی، دکتر بورسی و بسیاری از دوستان دیگه.اون موقع تنها مطالب رو می خوندم. نقاط قوت و ضعف سیستم های معاملاتی اکثر این دوستان رو در کنار هم می چیدم و مورد تفسیر قرار می دادم. اولین خریدهای اون موقع بنده، وپترو 66 تومنی، فباهنر 80 تومنی، شپارس 144 تومنی،بکام 150 تومنی و کرماشا 400 تومنی بودن. راستش یادمه اوایل، به همراه سعید پور احمدی و خودشکوفایی و مرادی و دکتر بورسی و .... پست هامون رو در تاپیک "چی....چرا" می گذاشتیم. اما بعد از "غیبت پرریسک"متوجه شدیم که پست های ما از سوی برخی از طرفداران متعصب، مورد هجوم واقع می شد. لذا بنا به تذکرات همان دوستان متعصب که فرمودند"اگر عرضه دارید بروید و یک تاپیک راه بیاندازید و سهم معرفی کنید، "اخراجی های تاپیک چی ...چرا"لقب گرفتیم و "گروه اداف" را با همکاری دوستان تشکیل دادیم و مهمان خانه موسس گروه (سعید پور احمدی عزیز شدیم) در نهایت با تعاملاتی که با دوستان"تاپیک اداف" داشتیم، به یک استراتژی معاملاتی رسیدیم که به پیشنهاد محمد خود شکوفای عزیز، اسم اون رو "ترید شبانه" گذاشتیم که "معاملات آنلاین"با "تفکرات آفلاین" بود. و از بهمن 1391، زمانی که همه از بازار بورس پول هایشان را خارج می کردند و بازار منفی بود، شروع به بررسی و تحلیل گروهی و ارائه ی سبد سهام در "تاپیک اداف" نمودیم و از دوستان خواستیم تا پول هایشان را از بورس خارج نکنند و با دید میان مدتی و بلند مدتی خرید و فروش کنند و به 4 درصد سود در هفته و 20 درصد در ماه و 200 درصد در سال بیاندیشند و نه بیشتر . راستش بیشتر آن سهم ها، پس از گذشت 4 ماه بیش از 100 درصد و در پاره ای موارد با افزایش سرمایه ها تا 200 درصد رشد داشته اند.
    از خداوند منان بابت این که ما رو در پیشگاه دوستان رو سفید نمود تشکر می کنم.
    رشته ای بر گردنم افکنده دوست
    می کشد هر جا که خاطر خواه اوست
    ویرایش توسط اشکبوس کهنه سوار : 2013/05/30 در ساعت 14:40
    در کوتاه مدت صداهاي بلند مي مانند و در بلند مدت افکار بلند.

16. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید اشکبوس کهنه سوار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی trade secret آواتار ها
    تشکر شده 403 بار در 105 ارسال
    سلام دوستان
    آذر90 یکی از دوستان یک کلاس بورس به من معرفی کرد. (در شیراز زیاد به این موارد برنمی خورید) البته خودم همیشه دوست داشتم به بورس وارد شم فقط نقطه آغاز رو پیدا نمی کردم، بعداز اتمام دوره که چند جلسه بیشتر نبود،اولین خرید با همه پولهای خودم و خواهرم با سهم رانفور در قله شروع کردم. بهار 90 ضرر زیادی متحمل شدم (البته پول زیادی نداشتم ولی همه داراییم بود) واقعا ضربه سختی بود چی فکر کردیم چی شد. پاییز90بعد از آشنایی با این سایت و دوست عزیزمان جناب پرریسک واقعا دنیایی جدید از تحلیل بروی من باز شد بعد از آن هم دوستان محترم گروه اداف ، جناب شریعت، جناب مصری بور وهمه دوستان تکنیکال و بنیادی کار، که در اکثر اوقات فراغت بیشتر تحلیل عزیزان را مرور می کنم. هرچند هنوز سود زیادی نبردم ولی درسهای زیادی اموختم. در نهایت با وجود اینکه در فضای مجازی هستیم ولی از آشنایی با دوستان عزیزم خیلی خوشحال و خورسندم
    به امید روزهای پرسود

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید trade secret از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)