صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: صندوقچه دستنوشته های سینمایی خودشکوفا

عضو فعال خودشکوفا آواتار ها
    تشکر شده 12,121 بار در 1,678 ارسال

صندوقچه دستنوشته های سینمایی خودشکوفا

درود...

از مدتها پیش در نظر داشتم جای دنجی برای ثبت اطلاعات و به طور کلی دلنوشته های سینماییم ایجاد کنم که امشب این نیت به عمل تبدیل شد...

نقدهای شخصی, معرفی فیلم های مورد علاقه, ثبت مداوم و با ترتیب آنچه که دیده ام , و گفتگو با آن گروه از اهالی بورس که دل در گرو هنر هفتم نیز دارند, مضمون غالب مطالب این تاپیک خواهد بود...

پیشاپیش از دوستان که همراهی کرده و مطالب غیر سینمایی در این تاپیک قرار نخواهند داد تشکر می کنم....
    "سياستمدار انسانها را به دو دسته تقسيم مي كند: ابزار و دشمن؛ يعني تنها يك طبقه را مي شناسند و آن هم دشمن است."
    (نيچه)

2. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

مدتی طولانی عضو سایت IMDB بودم اما تا ۳ سال پیش به فکر شرکت در رنکینگ و نمره دادن به فیلم ها نیفتاده بودم...
    ...از روزی هم که شروع به این کار کردم به دلایلی که شاید مهمترینش ایرانی بودنم بود آرائم ثبت می شد اما در شمارش به حساب نمی آمد
    این نیز گذشت تا اینکه از پارسال می بینم رای هایم به فیلم هایی که می بینم در سیستم جمع آوری می شه و نمراتم به فیلمها در لیستی بهم نشان داده می شه...... از آرای اولیه ام الان جایی چیزی ثبت نشده و الان فقط همین لیست در دسترسه...
    به هر حال من همین لیست رو معیار قرار می دم و به مرور راجع به فیلمی که دیدم و نمره ای که دادم مطالبی خواهم نوشت...
    "سياستمدار انسانها را به دو دسته تقسيم مي كند: ابزار و دشمن؛ يعني تنها يك طبقه را مي شناسند و آن هم دشمن است."
    (نيچه)

4. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

درست دیدن فیلم....

خیلی مواقع این شکایت به گوش می رسه در فلان فیلم آدمها خیلی کوتوله بودند یا خیلی دراز بودند و یا گوشه های تصویر در تلویزیون یا مانیتور یا حتی پرده سینمای محل!!! دیده نمی شد و غیره...

امروز بنا دارم از مطلب مهمی به عنوان درست فیلم دیدن صحبت کنم...
    نکته مهمی که به نظرم فیلمبین های ایرانی ازش غفلت می کنند کیفیت و نوع عدسی دوربین فیلم برداری هست که یک فیلم باش ضبط میشه...بعضی فیلم ها با عدسی های واید یا پهن گرفته شده اند بعضی ها با عدسی تله ...
    مهمه که قبل از دیدن هر فیلمی مشخصات فنی اون رو استخراج کنیم و نرم افزار نمایش فیلم رو با اون خصوصیات منطبق کنیم...

برای مثال فیلم محبوب تایتانیک رو شما تهیه کرده اید و مایل به دیدنش هستید..
    مناسبه به سایت مرجعی مثل IMDB وارد بشید و در نوار جستجوی سایت اسم فیلم یعنی Titanic رو درج کنید و جستجو رو آغاز کنید..
    در صفحه جدید لینک های فراوانی از اسامی فیلم ها یا کاراکتر یا اشخاص حقیقی که مرتبط با این واژه هستند خواهد آمد.. حال شما کافی است اولین گزینه در قسمت titles یا همان اسامی فیلم, که تایتانیک ساخته شده در سال 1997 هست رو انتخاب کنید تا وارد صفحه اختصاصی این فیلم شوید...

در قسمتی از اواسط صفحه جدید منویی خردلی رنگ وجود داره که عنوانش هست technical specs یا مشخصات فنی
    در این قسمت مدت زمان نسخه اصلی, کیفیت ضبط صدا و گزینه مد نظرم aspect ratio تعبیه شده ... معادل این عبارت چیزی شبیه به نسبت ابعاد نمایش باید باشه..
    توجه کنید هر فیلمی در صفحه ای مستطیل شکل به نمایش در میاد و این مستطیل صاحب طول و عرضی هست.. در اینجا این نسبت صحبت از رابطه بین این دو ضلع می کنه....
    مثلا اگه مستطیلی دارای طول ۳ و عرض ۲ باشه.. aspect ratio آن خواهد شد:
    2:3

حالا راحت میشه بریم سراغ تایتانیک.. در سایت نوشته شده نسبت طول و عرض تصویر در این فیلم 2.35:1 هست.. عدد بزرگتر طول مستطیل و کوچکتر عرض آن خواهد بود.. پس این نسبت بیان می کنه طول در اینجا 2.35 برابر بزرگتر از عرض است...

حال در مرحله بعد برای درست دیدن فیلم کافی هست هنگام آغاز نمایش, به قسمت تنظیمات نمایش نرم افزار پخش فیلم وارد شوید و aspect ratio را یافته و عدد پیش فرض را به عدد اعلام شده در سایت تغییر دهید..
    در این حالت شما واقعی ترین و سینمایی ترین نمایش ممکن از فیلم خود را تجربه خواهید کرد...

خانمها و آقایان.. ببینید و لذت ببرید...

ویرایش توسط خودشکوفا : 2013/05/31 در ساعت 14:20
    (نيچه)

6. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Hamid Broker آواتار ها
    تشکر شده 4,163 بار در 625 ارسال
    سلام
    به به ماشالا؛ من عاشق سینما و بحثهای مربوط به اون هستم؛ و چه قلمی بهتر و روانتر از خودشکوفا برای سینمایی نویسی
    محمد خودشکوفایی عزیز تبریک فراوان به خاطر تاپیک جذابت
    در بورس نداشتن تحلیل و دنباله روی کورکورانه قطعاً شکست سنگین به ارمغان خواهد آورد.

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Hamid Broker از ایشان تشکر کرده اند:

سلام محمد جان
    خبر دارم که فیلم Lost Highway رو دیدی. میشه لطفاً قصه فیلم رو تو چند سطر کوتاه توضیح بدی؟
    ممنونم
    در بورس نداشتن تحلیل و دنباله روی کورکورانه قطعاً شکست سنگین به ارمغان خواهد آورد.

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Hamid Broker از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    خودشکوفاجان، تاپیکو ول کردی به حال خودش داره خاک میخوره ها

نظرت راجع به رنک های IMDB به خصوص تاپ 250 اون چیه؟
    به نظر میاد فیلمهای سالهای اخیر فراتر از حقشون رتبه میگیرن.
    مثال میزنم به نظر من سه گانه ارباب حلقه ها نباید سه رتبه از20 فیلم برتر رو در اختیار داشته باشه
    در مقام مقایسه هفت سامورایی رو مثال میزنم که با وجود سیاه سفید بودن و زبان ژاپنی و دهه 50 ای بودن هنوزم در رتبه 17 قرار داره.
    سایت معتبری رو میشناسی که فیلمها رو از دیدگاه فیلم بین های حرفه ای(عناصر سینما مثل کارگردانان و ...) رنک کنه؟

یه سوال دیگه، سریال بین هم هستی؟ لامصب اعتیادش از فیلم بیشتره
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Broker نمایش پست ها
    سلام محمد جان
    خبر دارم که فیلم Lost Highway رو دیدی. میشه لطفاً قصه فیلم رو تو چند سطر کوتاه توضیح بدی؟
    ممنونم
    درود به حمید عزیز... حقیقتا امور اداف چنان وقت گیر شده که کلا وقتم رو از چیزهای مهم دیگه ای در زندگی دور کرده... اما فیلم بسیار عمیق و از محبوبانم

Lost Highway

ساخته شده در 1997 امریکا به دست توانای دیوید لینچ

خلاصه ای از داستان فیلم:
    فرد مدیسن نوازنده ساکسیفون, طی رخدادهایی مبهم و معماگونه متهم به قتل همسرش رنی شده است. فرد در زندان و در انتظار اعدام, به طرز غیر قابل توضیحی استحاله و تبدیل به مرد جوانی به نام پیت دیتون و درگیر زندگی کاملا متفاوتی می شود.س از آزادی از زندان, در چنبره ای از دسیسه های عجیب و غریب و غیر قابل درک, با هدایت و ظهور گاه و بیگاه یک پدرخوانده گانگستر به نام دیک لوران, مسیر زندگی پیت و فرد بر هم منطبق می شود....

ببین حمید جان فیلم های لینچ به طور سنگینی از درگیری انسان مدرن با موضوع هویت روایت می کنند... کابوس و خشونت هم که از پایه های فیلمنامه های این هنرمند بزرگ هست...
    (نيچه)

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط خودشکوفا نمایش پست ها
    درود به حمید عزیز... حقیقتا امور اداف چنان وقت گیر شده که کلا وقتم رو از چیزهای مهم دیگه ای در زندگی دور کرده... اما فیلم بسیار عمیق و از محبوبانم

Lost Highway

ساخته شده در 1997 امریکا به دست توانای دیوید لینچ

خلاصه ای از داستان فیلم:
    فرد مدیسن نوازنده ساکسیفون, طی رخدادهایی مبهم و معماگونه متهم به قتل همسرش رنی شده است. فرد در زندان و در انتظار اعدام, به طرز غیر قابل توضیحی استحاله و تبدیل به مرد جوانی به نام پیت دیتون و درگیر زندگی کاملا متفاوتی می شود.س از آزادی از زندان, در چنبره ای از دسیسه های عجیب و غریب و غیر قابل درک, با هدایت و ظهور گاه و بیگاه یک پدرخوانده گانگستر به نام دیک لوران, مسیر زندگی پیت و فرد بر هم منطبق می شود....

ببین حمید جان فیلم های لینچ به طور سنگینی از درگیری انسان مدرن با موضوع هویت روایت می کنند... کابوس و خشونت هم که از پایه های فیلمنامه های این هنرمند بزرگ هست...
    سلام ممد جان
    دست گلت درد نکنه

فیلمای لینچ تا وقتی رازگشایی نشده آدم احساس اینجوری داره:
    اما وقتی قفل فیلم باز میشه آدم با خودش میگه بالاخره بعد از ماهها یه "فیلم" دیدم.

خسته نباشی ممدجان

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Hamid Broker از ایشان تشکر کرده اند:

نکاتی پیرامون سایت سینمایی IMDB

نقل قول نوشته اصلی توسط داش مهدی نمایش پست ها
    خودشکوفاجان، تاپیکو ول کردی به حال خودش داره خاک میخوره ها

1. نظرت راجع به رنک های IMDB به خصوص تاپ 250 اون چیه؟
    2. به نظر میاد فیلمهای سالهای اخیر فراتر از حقشون رتبه میگیرن.
    3. مثال میزنم به نظر من سه گانه ارباب حلقه ها نباید سه رتبه از20 فیلم برتر رو در اختیار داشته باشه
    4. در مقام مقایسه هفت سامورایی رو مثال میزنم که با وجود سیاه سفید بودن و زبان ژاپنی و دهه 50 ای بودن هنوزم در رتبه 17 قرار داره.
    5. سایت معتبری رو میشناسی که فیلمها رو از دیدگاه فیلم بین های حرفه ای(عناصر سینما مثل کارگردانان و ...) رنک کنه؟

6. یه سوال دیگه، سریال بین هم هستی؟ لامصب اعتیادش از فیلم بیشتره

درود بر داش مهدی...

1. عمیقا به سایت IMDB اعتماد دارم و بهش احترام می ذارم.
    سایت از انواع و اقسام لیست های پیشنهادی توسط خوانندگان فیلم بین پر هست. برای مثال خودم برای رهگیری آثار برجسته شوروی سابق ازین پیشنهادات شخصی خیلی یهره بردم... خودت هم می دونی که IMDB سایت مرجع سینما دوستان و فیلم بین هاست... از نظر میزان مراجعه در جهان رتبه اول رو داره و وقتی فیلمی در آن نمره بالایی کسب می کنه شدیدا براش اعتبار کسب میشه..
    اما مشکلاتی هم وجود داره... روش کار سایت اینه که نمره فیلم ها بر مبنای مجموع آرای کل خوانندگان سایت به فیلم محاسبه میشه و از این بابت که سن, جنسیت, ملیت و نوع بینش افراد با هم متفاوته نتایج گاه غافلگیرکننده میشه....
    با همه این احوالات اصطلاحا نمره نهایی فیلم رو میشه نتیجه نظر کارشناسان آماتور و غیرحرفه ای سینما محسوب کرد. البته این نظر در جای خودش بسیار مهمه و به گمان من از اصلی ترین دلایل کسب اسکار فیلم آقای فرهادی کسب آرای بالا از طرف کاربران همین سایت بود...

2. نمی گم فیلم های جدید حقشون هست یا نیست که نمره بالا بگیرن... مساله اینه که فیلم های جدید بیشتر دیده میشن و آرای بیشتری کسب می کنن.. وقتی تعداد ارای ماخوذه توسط ارباب حلقه ها به 700 هزار رای می رسه و هفت سامورایی به 150 هزار تا, کلی پشتش حرف هست...
    به تجربه می گم فیلم ها در 1 یا 2 سال اول نمایش با هیجان و نه عقل قضاوت میشن..زمان نشون داده این اعداد کاهش پیدا می کنه و جای نگرانی نیست...

3. فیلم ارباب حلقه ها از خانواده حماسی هست و فیلم های بسیار محبوب جنگ ستارگان از قدیم تر ها و از معاصرین دزدان دریائی کارائیب, پسر جهنمی و آواتار همگی در گیشه و جلب نظر بینندگان موفق بوده اند... ترکیب فانتزی و حادثه ای- ماجراجویی شدیدا مورد علاقه بشریته.. دست من و تو نیست دیگه... اعتراف می کنم خودم هم کمی طلبه اش هستم!!!

4. هفت سامورایی رو یه نابغه و هنرمند بزرگ به نام کوروساوا ساخته... ممکنه تا صد سال دیگه هم در ژاپن همچین کسی پیدا نشه.. کما اینکه ما 1000 ساله نتونستیم فردوسی رو تکرار کنیم...
    اما خودت میگی سیاه و سفید.. همین خودش کلی ریزش مخاطب ایجاد می کنه... همین طور فیلمی که 60 سال پیش ساخته شده جلوه ویژه کامپیوتری نداره که بشه توش جنگ های ملیون نفری چید... گرچه این هم خودش به کمک فیلم اومده.. ما جزئیات نبرد دونفره رستم و سهراب رو خیلی بشتر از جزئیات نبرد روسیه و ایران در عهد قاجار حفظیم...

5. بالاتر از سایت IMDB می تونم به سایت روتن تومیتوز rottentomatoes اشاره کنم .. متاسفانه فیلتره البته... این سایت همراه با نقد نویسی خوانندگان به آثار نمره داده میشه و نگاهشون دقیق تره...
    بالاتر از اون هم سایت متاکریتیک metacritic هست. این سایت هم به شکر خدا فیلتره... سایت عظیمی که کارش جستجو در مجموعه رسانه ها و جمع اوری نظرات کارشناسان و منتقدان از روزنامه ها و مجلات مهم جهانی راجع به 4 مقوله آثار تلویزیونی, بازی, موسیقی و البته فیلم هست... نمره متاکریتیک میشه نظر منتقدین حرفه ای سینما....

البته من حساسیتی ندارم ولی عده ای بودجه و میزان فروش فیلم و جوایز کسب شده رو هم معیار انتخاب قرار می دن که این دو تا رو هم باز در IMDB میشه پیدا کرد...

6. سریال هم می دیدم.. این رو بعدا یه بار دیگه بپرس که جوابش بسیار طولانیه و جاش اینجا نیست...

پ.ن.
    حالا این که بگی خودت چطوری فیلم ها رو شکار می کنی روشم ترکیب چند آیتم هست... نمرات IMDB , metacritic رو با هم طی روش های ویژه ای مخلوط می کنم...
    اگه باز نیاز به توضیح هست که احتمالا باید باشه من در خدمتم....
    ویرایش توسط خودشکوفا : 2013/06/24 در ساعت 18:01
    (نيچه)

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    یه سایت وطنی خوب هست که بیشتر واسه دانلود سریال ازش استفاده میکنم:
    http://takmovie17.in/
    که البته هر چند وقت یه بار کنتورش یه شماره میندازه واسه مبارزه با شیلترینگ
    تاپ 250 آی ام دی بی رو با کیفیتهای مختلف داره، البته مشکلش اینه که با فرمت avi نیستن و مثل اگثر سایتا با mkv یا mp4 میذاره
    آرشیو فیلم و سریالش هم تقریبا خوبه، ضمن این که تو 7،8 ماهی که اکانت vip شو دارم، هیچ گونه قطعی یا مشکلی باهاش نداشتم
    سریالها رو هم در سریعترین زمان ممکن اپلود میکنن.
    اما کار خوشگلشون که اخیرا انجام دادن و انگیزه من واسه معرفی شون شده، راه اندازی ساب سین روی سرور خودشونه
    http://1.taksub.in/

کلن یه سایتی هست که نیاز فیلم بین های آماتوری مثل من رو رفع میکنه.
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)