صفحه 11 از 17 نخست ... 891011121314 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 167

موضوع: بانک قوامین (وقوام)

عضو عادی
    تشکر شده 268 بار در 91 ارسال

پاسخ : بانک قوامین

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    علیکم السلام و رحمة الله

....
    خیلی متشکر بابت این یادآوری...
    اصلا یادم نبود.
    باید وقت بگذاریم از نظر بنیادی و حتی سیاسی تا آنجا که می توانیم پارامتر های کمی از شرکت استخراج کنیم و مدل کنیم و میزان احتمال خطر سهم را در بدترین شرایط به دست بیاوریم. (البته من الان به واسطه ی اینکه دانشجو هستم وقت کم دارم ولی وقتم آزاد شود تصمیم دارم این کار را انجام دهم)

این موضوع رابطه احمدی نژاد و بنیاد را من قبلا نشنیده بودم. اگر توانستید یک مقدار توضیح بفرمایید ما هم روشن شویم.

یا علی
    با سلام و عرض ادب
    1. از این که در فضایی نیکو و منطقی به این گفت و گو همت گماردید خیلی ممنونم. مطالب شما برای من بسیار راهگشاست.
    2. من هم چون شما تا به حال در خیلی سهم ها سرمایه گذاری کرده ام. برخی همراه با سود بوده و برخی با ضرر. در نهایت فهمیدم وقتی میخوام سهمی بخرم باید هیچ کس مثل من نسبت به آن سهم اشراف نداشته باشد. همین وقوام را ببینید. دوست دارم انقدر آن را بشناسم که همه زوایایش برایم روشن باشه. درسته که شناخت سهم مبهمی مثل وقوام سختی زیادی داره ولی به تبع اگر زوایای پنهانش آشکار شد، میتوان در پی سود خیلی خوب یا گریز از ضرر کلان بود
    3. در مورد صحبت اون نماینده مجلس که ظاهرا نقوی حسینی باشد باید عرض کنم که نمیشه به صحبت ایشون اتکا کرد چون از نظر سیاسی هم فکر سردار احمدی مقدم هستند وگرنه نفس عمل آنها مانند عملکرد بابک زنجانی است. ظاهرا پول نفت را برنگردانده اند. علاوه بر این که شنیده ام در سرمایه گذاری های دیگه هم خیلی صادقانه عمل نکرده اند.
    4. در مورد رانت های دولتی بنیاد تعاون این متن را از خبرگزاری پایش تقدیم میکنم:
    «بنیاد تعاون ناجا شرکت مادر فعالیت های اقتصادی نیروی انتظامی محسوب می شود که در سال 1375 و در زمان فرماندهی سردار هدایت الله لطفیان تاسیس شد ولی در اصل در دوران سردار اسماعیل احمدی مقدم و البته با کمک دولت محمود احمدی نژاد و واگذاری بسیاری از طرح های عمرانی و ساختمانی و.... قدرت گرفت و به یکی از بزرگ ترین هلدینگ های اقتصادی کشور تبدیل شد. در دوره اول شکل گیری ( زمان سردار لطفیان و سردار قالیبف در فرماندهی ناجا) بنیاد تعاون ناجا بیشتر در راستای اهداف مشخص و تعریف شده خود یعنی « بهبود و ارتقای سطح معیشت و تسهیلات رفاهی کارکنان نیروی انتظامی» گام بر می داشت و بیشتر به دنبال راه هایی برای مسکن کارکنان و مسائل تفریحی و آموزشی کارکنان ناجا بود اما با حضور سردار احمدی مقدم و البته پیروزی محمود احمدی نژاد و دوستی دیرینه این دو از دوران نوجوانی و جوانی در مسجد نارمک و بچه محل بودن، فعالیت های اقتصادی ناجا هم وارد فاز جدیدی شد تا جایی که حتی کارکنان ناجا را هم جا گذاشت و به یکی از بزرگ ترین هلدینگ های اقتصادی کشور تبدیل شد که حتی سهام بخشی از معادن کشور را هم در اختیار دارد. در طول سال های فعالیت دولت نهم و دهم، دولت بخش های مهمی از فعالیت های عمرانی، نفتی و... را به جای بخش خصوصی واقعی به شرکت هایی مانند بنیاد تعاون ناجا واگذار کرد که به شرکت های شبه دولتی مشهور شده اند و همین موضوع به مرور زمان باعث بزرگ تر شدن این شرکت ها و در مقابل کوچک تر شدن شرکت های خصوصی واقعی در کشور شد تا جایی که حتی دولت محمود احمدی نژاد بخشی از فروش نفت کشور را هم به بنیاد تعاون ناجا واگذار کرد. بنیاد تعاون ناجا هیات امنایی اداره می شود و اعضا هیات امنا توسط فرمانده نیروی انتظامی تعیین می شوند. در حال حاضر مدیر عامل این بنیاد سردار اشراق معاون پیشین طرح و برنامه ریزی ناجا است. در حال حاضر بخش مهمی از پروژه های عمرانی، نفتی و... در کشور مانند بخشی از مسکن مهر، احداث سکوهای نفتی و فاز دوم ساخت برج میلاد تهران به این بنیاد و شرکت های وابسته به آن واگذار شده است»
    5. فرمایش شما و سایر دوستان که تا به حال مطالعه کرده ام نکات خوبی در بر دارد ولی هنوز راهگشای این نیست که آیا این سهم به احتمال زیاد به رشد چشمگیر خواهد رسید. منظورم بی ارزش کردن کار شما نیست بلکه در پی این هستم که بپرسم چه اطلاعاتی لازم داریم تا بفهمیم این سهم به وضعیت خوبی خواهد رسید؟
    ویرایش توسط جم1 : 2015/11/13 در ساعت 20:42

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جم1 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط جم1 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    1. از این که در فضایی نیکو و منطقی به این گفت و گو همت گماردید خیلی ممنونم. مطالب شما برای من بسیار راهگشاست.
    2. من هم چون شما تا به حال در خیلی سهم ها سرمایه گذاری کرده ام. برخی همراه با سود بوده و برخی با ضرر. در نهایت فهمیدم وقتی میخوام سهمی بخرم باید هیچ کس مثل من نسبت به آن سهم اشراف نداشته باشد. همین وقوام را ببینید. دوست دارم انقدر آن را بشناسم که همه زوایایش برایم روشن باشه. درسته که شناخت سهم مبهمی مثل وقوام سختی زیادی داره ولی به تبع اگر زوایای پنهانش آشکار شد، میتوان در پی سود خیلی خوب یا گریز از ضرر کلان بود
    3. در مورد صحبت اون نماینده مجلس که ظاهرا نقوی حسینی باشد باید عرض کنم که نمیشه به صحبت ایشون اتکا کرد چون از نظر سیاسی هم فکر سردار احمدی مقدم هستند وگرنه نفس عمل آنها مانند عملکرد بابک زنجانی است. ظاهرا پول نفت را برنگردانده اند. علاوه بر این که شنیده ام در سرمایه گذاری های دیگه هم خیلی صادقانه عمل نکرده اند.
    4. در مورد رانت های دولتی بنیاد تعاون این متن را از خبرگزاری پایش تقدیم میکنم:
    «بنیاد تعاون ناجا شرکت مادر فعالیت های اقتصادی نیروی انتظامی محسوب می شود که در سال 1375 و در زمان فرماندهی سردار هدایت الله لطفیان تاسیس شد ولی در اصل در دوران سردار اسماعیل احمدی مقدم و البته با کمک دولت محمود احمدی نژاد و واگذاری بسیاری از طرح های عمرانی و ساختمانی و.... قدرت گرفت و به یکی از بزرگ ترین هلدینگ های اقتصادی کشور تبدیل شد. در دوره اول شکل گیری ( زمان سردار لطفیان و سردار قالیبف در فرماندهی ناجا) بنیاد تعاون ناجا بیشتر در راستای اهداف مشخص و تعریف شده خود یعنی « بهبود و ارتقای سطح معیشت و تسهیلات رفاهی کارکنان نیروی انتظامی» گام بر می داشت و بیشتر به دنبال راه هایی برای مسکن کارکنان و مسائل تفریحی و آموزشی کارکنان ناجا بود اما با حضور سردار احمدی مقدم و البته پیروزی محمود احمدی نژاد و دوستی دیرینه این دو از دوران نوجوانی و جوانی در مسجد نارمک و بچه محل بودن، فعالیت های اقتصادی ناجا هم وارد فاز جدیدی شد تا جایی که حتی کارکنان ناجا را هم جا گذاشت و به یکی از بزرگ ترین هلدینگ های اقتصادی کشور تبدیل شد که حتی سهام بخشی از معادن کشور را هم در اختیار دارد. در طول سال های فعالیت دولت نهم و دهم، دولت بخش های مهمی از فعالیت های عمرانی، نفتی و... را به جای بخش خصوصی واقعی به شرکت هایی مانند بنیاد تعاون ناجا واگذار کرد که به شرکت های شبه دولتی مشهور شده اند و همین موضوع به مرور زمان باعث بزرگ تر شدن این شرکت ها و در مقابل کوچک تر شدن شرکت های خصوصی واقعی در کشور شد تا جایی که حتی دولت محمود احمدی نژاد بخشی از فروش نفت کشور را هم به بنیاد تعاون ناجا واگذار کرد. بنیاد تعاون ناجا هیات امنایی اداره می شود و اعضا هیات امنا توسط فرمانده نیروی انتظامی تعیین می شوند. در حال حاضر مدیر عامل این بنیاد سردار اشراق معاون پیشین طرح و برنامه ریزی ناجا است. در حال حاضر بخش مهمی از پروژه های عمرانی، نفتی و... در کشور مانند بخشی از مسکن مهر، احداث سکوهای نفتی و فاز دوم ساخت برج میلاد تهران به این بنیاد و شرکت های وابسته به آن واگذار شده است»
    5. فرمایش شما و سایر دوستان که تا به حال مطالعه کرده ام نکات خوبی در بر دارد ولی هنوز راهگشای این نیست که آیا این سهم به احتمال زیاد به رشد چشمگیر خواهد رسید. منظورم بی ارزش کردن کار شما نیست بلکه در پی این هستم که بپرسم چه اطلاعاتی لازم داریم تا بفهمیم این سهم به وضعیت خوبی خواهد رسید؟
    بسیار عالی،
    الحمد لله به نظر می رسد هم افزایی اطلاعات داریم.
    در مورد احمدی نژاد و بنیاد یک مورد دیگر به ذهن من می رسد:
    اینکه اگر اشتباه نکنم رئیس بنیاد و مدیر عامل بانک قوامین و فرمانده نیروی انتظامی هر سه عوض شده اند!
    الان چک کردم:
    فرمانده نیروی انتظامی: حسین اشتری(جای احمدی مقدم)،
    مدیر بنیاد تعاون ناجا: حمیدرضا اشراق (جای قنبر پور)
    و مدیر عامل بانک قوامین: غلامحسین تقی نتاج (جای خطیبی)
    پس همان طور که این سه تن عوض شده اند احتمال دارد باز هم همسویی با دولت وقت (روحانی) وجود داشته باشد که معنایش می شود پروژه و سود.
    =============
    در مورد پتانسیل های رشد:
    حد بالای رشد (رشد چشمگیری که فرمودید) توسط این موارد می تواند اتفاق بیافتد:
    احتمال اینکه هیچ اختلاسی نبوده باشد
    احتمال بهبود وضعیت ساختمان (و بالتبع پرداخته شدن مطالبات وقوام از سمت بنیاد)
    احتمال تقسیم سود نقدی خوب در مجمع
    احتمال افزایش سرمایه صد در صدی از انباشته (فرض کنید که 70 ریال توزیع کنند و 100 درصد افزایش سرمایه بدهد و بعد در قیمت 400 ریال هم باز شود باز 10 درصد سود دارد! و اگر در قیمت 800 ریال باز شود 110 درصد سود دارد!)
    احتمال نقل مکان از بازار توافقی به بازار اصلی فرابورس
    احتمال اینکه پول مهرگان نقد دریافت شده باشد (البته تکلیف این احتمال با یک تماس فکر کنم مشخص شود)
    احتمال پایان یافتن بازی حق تقدم ها (شما به خوبی می بینید که چگونه هر روز 100 هزار تا حقوقی ها با هم رد و بدل می کنند و قیمت بالا نمی رود)
    احتمال کم رنگ شدن و یا پایان یافتن فروش 10 هزارتایی کارکنان ناجا

البته این ها را که گفته بودم و شما هم خوانده بودید. پس باقی اش را دیگر تکرار نمی کنم. ولی متوجه منظور شما نمی شوم!؟ اینها همه احتمال هستند و در مورد وقوام نمی توان گفت فلان تضمین وجود دارد که به سودآوری و ارزش قیمتی برسد...
    باز هم باید این احتمالات را با پارامتر های کمی مدل کرد (مثل همان 400 ریالی که عرض کردم و حتی درصد احتمال ها را هم حساب کرد تا در نهایت یک نسبت پاداش به خطر با درصد اطمینان بالا به دست بیاوریم)

در ضمن اگر خواستید جستار سایت تالار بورس را هم نگاه کنید، اطلاعات نصفه نیمه ای هم در آنجا پیدا می شود: http://forum.talarebourse.com/f14/t193715.html
    ویرایش توسط mhjboursy : 2015/11/13 در ساعت 22:02
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برای آشنا شدن بیشتر با نقطه نظرات آقای نتاج می توان به صفحه شخصی ایشان رجوع کرد:
    http://www.drnataj.com/
    یک مقدار تحقیق در مورد "تقلب در بانکداری"!!! دارد. یک بار هم در لینک زیر گویا در مورد مطالبات بانکی! صحبت کرده است:
    http://iranianaa.com/article/%D8%A8%...4-%D8%A2%D9%86
    http://www.radiogoftogoo.ir/content/...tent/id/560064

((بحث اصلی در مورد وام جدید مسکن بود))
    دکتر غلامحسین تقی نتاج تامین منابع مالی را یکی از مشکلات طرح های تسهیلات در خرید مسکن بیان کرد و گفت: درست است که در برخی از بانک ها مشکل معوقات بانکی وجود دارد اما با همدلی و همیاری از این تله نقدینگی بیرون خواهیم آمد.

وی به منابع تامین این تسهیلات اشاره کرد و اظهار داشت: مبلغ وام قابل توجه است و اگر 10 درصد این مبلغ را در نظر بگیریم مثلا سال 1394 مبلغ قابل توجهی است و بخش دیگر منابع وصول اقساط جاری است. همه وام گیرنده ها بدحساب نیستند، بخش قابل توجهی از مطالبات هم وصول می شود مطمئنا این منابع هم می تواند کمک کند به اجرای طرحی که این مصوبات صورت گرفته است.

وی افزود: باید پذیرفت بخش مسکن که بخش قابل توجه اقتصاد کشور به طور زنجیر وار به آن وابسته است بتواند با این منابع مالی، خرید و فروش فعال شود و به تولید واحدهای مسکونی جدیدتر کمک کند و از رکود خارج شویم.
    در لینک زیر هم گفته خیلی نیاز دارد که سود بانکی سریعا کاهش پیدا کند:
    http://www.drnataj.com/index.aspx?fk...3&newsview=108

شب خوش - یا علی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    در کدال آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده درج شده است.
    توضیحات آگهی: انتخاب اعضای هیئت مدیره و اصلاح اساسنامه بانک

11:00 روز یکشنبه مورخ 1394/09/15 شهرک اکباتان ، فاز يک ، خيابان ورزش ، روبروي باشگاه راه آهن ، موسسه فرهنگي ورزشي پاس قوامين

«محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

كاربر فعال سلطان بورس آواتار ها
    تشکر شده 8,781 بار در 2,930 ارسال

امروز کمی محدوده 83 اضافه کردم
    بزودی خبرهای خوبی میاد
    قیمت فعلی اصلا منطقی نیست
    بانک ها استارت بزنن بیشترین بازدهی را میده .
    فقط تا 105 بیاد میرسه به قیمت فروش 1 تومان حق

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید سلطان بورس از ایشان تشکر کرده است:

سپرده‌های بانک قوامین در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از پتروشیمی، ساخت‌و‌ساز، حمل‌و‌نقل ، فولاد و... به مصرف رسیده است، اما بنا داریم مصارف بانک را به سمت تسهیلات خرد و خانوادگی ببریم؛ چراکه دارای ریسک کمتری است.
    دکتر غلامحسن تقی نتاج مدیرعامل بانک قوامین در گفت وگو با روزنامه دنیای اقتصاد با اشاره به برگزاری مجمع بانک قوامین در 15آذرماه گفت: با برگزاری مجمع بانک قوامین در 15 آذرماه اعضای هیات‌مدیره بانک از7 نفر به 5‌نفر کاهش می‌یابد که این امر منوط به تصویب اصلاح اساسنامه در مجمع است.

وی در خصوص حق تقدم استفاده نشده و بلاتکلیف مانده بانک خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و فرصت‌های بازار و طبق ضوابط قرار است این مانده حق تقدم نیز عرضه شود.

دکتر نتاج در پاسخ به این سوال که چرا سهام بانک قوامین با قیمت بسیار پایینی عرضه می‌شود، تصریح کرد: سهام این بانک ارزشمند است و اگر بازار در شرایط عادی و مناسب‌تری بود، مطمئنا این سهم بیش از 150 تومان ارزش داشت.

وی اظهار داشت: متاسفانه رکود در اقتصاد و بازار باعث شده تا قیمت‌های بازار غیرواقعی و پایین‌تر از قیمت ذاتی سهام باشد، ولی اگر بخواهیم پتانسیل‌های یک شرکت را بسنجیم براساس رتبه‌بندی یکصد شرکت برتر کشور که بازدهی شرکت‌ها اعلام می‌شود، ظرفیت بازدهی بالقوه شرکت نشان داده می‌شود.

مدیرعامل بانک ادامه داد: اگر شرایط بازار عادی باشد، قیمت سهام شرکت‌ها به میزان رتبه‌بندی یکصد شرکت برتر، ارزش خواهد داشت. بنابراین چون بازار سهام در حال حاضر غیرعادی است نباید به قیمت بازار سرمایه برای ارزش‌گذاری یک شرکت اتکا کرد.

دکتر نتاج درخصوص مطالبات بانک از پروژه پدیده شاندیز که به جهت کفالتش بر موسسه اعتباری اعتماد ایرانیان بر بانک قوامین تحمیل شده، گفت: بانک قوامین مطالباتش از پدیده شاندیز را به‌صورت نقدی و املاک دریافت کرده که باید این املاک را بفروشد و بر این اساس مطالبات بانک از حالت غیرقابل وصول خارج شده است.

مدیرعامل بانک قوامین درخصوص ذخیره 880 میلیارد تومانی که بانک در مجمع سال قبل تصویب کرده است، گفت: نباید این ذخیره گرفته می‌شد، اما به هر حال در مجمع تصویب شده است. در حال حاضر ذخیره بانک بالاست و صورت‌های مالی بسیار محافظه‌کارانه‌ای تصویب شده است و همین امر موجب پایین آمدن قیمت سهام شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا سیستم بانکداری متمرکز (Core Banking) در بانک اجرا نشده است، افزود: این سیستم در بخش‌هایی از بانک اجرایی شده و به علت ادغام موسسه اعتباری اعتماد ایرانیان که دارای سیستمی جداگانه بوده، امیدواریم تا دو سال آینده سایر بخش‌های بانک نیز به این سیستم مجهز شوند.

مدیرعامل بانک قوامین با تاکید بر اینکه جبران بخشی از خسارات سهامدارانی که سهام بانک را خریداری کرده‌اند، منوط به شرایط بازار است، گفت: در 15 سال اخیر، این نگاه غالب بود که موسسات پولی و بانکی دارای سودآوری بالایی هستند و باید تحت فشار قرار بگیرند
    ویرایش توسط mhjboursy : 2015/11/25 در ساعت 16:00
    «محمد حسین» هستم.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سپرده‌های بانک قوامین در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از پتروشیمی، ساخت‌و‌ساز، حمل‌و‌نقل ، فولاد و... به مصرف رسیده است، اما بنا داریم مصارف بانک را به سمت تسهیلات خرد و خانوادگی ببریم؛ چراکه دارای ریسک کمتری است.
    دکتر غلامحسن تقی نتاج مدیرعامل بانک قوامین در گفت وگو با روزنامه دنیای اقتصاد با اشاره به برگزاری مجمع بانک قوامین در 15آذرماه گفت: با برگزاری مجمع بانک قوامین در 15 آذرماه اعضای هیات‌مدیره بانک از7 نفر به 5‌نفر کاهش می‌یابد که این امر منوط به تصویب اصلاح اساسنامه در مجمع است.

وی در خصوص حق تقدم استفاده نشده و بلاتکلیف مانده بانک خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و فرصت‌های بازار و طبق ضوابط قرار است این مانده حق تقدم نیز عرضه شود.

دکتر نتاج در پاسخ به این سوال که چرا سهام بانک قوامین با قیمت بسیار پایینی عرضه می‌شود، تصریح کرد: سهام این بانک ارزشمند است و اگر بازار در شرایط عادی و مناسب‌تری بود، مطمئنا این سهم بیش از 150 تومان ارزش داشت.

وی اظهار داشت: متاسفانه رکود در اقتصاد و بازار باعث شده تا قیمت‌های بازار غیرواقعی و پایین‌تر از قیمت ذاتی سهام باشد، ولی اگر بخواهیم پتانسیل‌های یک شرکت را بسنجیم براساس رتبه‌بندی یکصد شرکت برتر کشور که بازدهی شرکت‌ها اعلام می‌شود، ظرفیت بازدهی بالقوه شرکت نشان داده می‌شود.

مدیرعامل بانک ادامه داد: اگر شرایط بازار عادی باشد، قیمت سهام شرکت‌ها به میزان رتبه‌بندی یکصد شرکت برتر، ارزش خواهد داشت. بنابراین چون بازار سهام در حال حاضر غیرعادی است نباید به قیمت بازار سرمایه برای ارزش‌گذاری یک شرکت اتکا کرد.

دکتر نتاج درخصوص مطالبات بانک از پروژه پدیده شاندیز که به جهت کفالتش بر موسسه اعتباری اعتماد ایرانیان بر بانک قوامین تحمیل شده، گفت: بانک قوامین مطالباتش از پدیده شاندیز را به‌صورت نقدی و املاک دریافت کرده که باید این املاک را بفروشد و بر این اساس مطالبات بانک از حالت غیرقابل وصول خارج شده است.

مدیرعامل بانک قوامین درخصوص ذخیره 880 میلیارد تومانی که بانک در مجمع سال قبل تصویب کرده است، گفت: نباید این ذخیره گرفته می‌شد، اما به هر حال در مجمع تصویب شده است. در حال حاضر ذخیره بانک بالاست و صورت‌های مالی بسیار محافظه‌کارانه‌ای تصویب شده است و همین امر موجب پایین آمدن قیمت سهام شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا سیستم بانکداری متمرکز (Core Banking) در بانک اجرا نشده است، افزود: این سیستم در بخش‌هایی از بانک اجرایی شده و به علت ادغام موسسه اعتباری اعتماد ایرانیان که دارای سیستمی جداگانه بوده، امیدواریم تا دو سال آینده سایر بخش‌های بانک نیز به این سیستم مجهز شوند.

مدیرعامل بانک قوامین با تاکید بر اینکه جبران بخشی از خسارات سهامدارانی که سهام بانک را خریداری کرده‌اند، منوط به شرایط بازار است، گفت: در 15 سال اخیر، این نگاه غالب بود که موسسات پولی و بانکی دارای سودآوری بالایی هستند و باید تحت فشار قرار بگیرند
    موارد ابهام و دقت در صحبت مدیر عامل:
    • دقیقا چند درصد روی ساخت و ساز بوده و چند درصد روی پتروشیمی و چند درصد روی فولاد؟
    • موارد تسهیلات روی پتروشیمی که به نظر نمی آید با مشکل برخورد کرده باشد، پس حتما درصد این مورد کم بوده و این مورد را کنار موارد دیگر گذاشته تا موارد دیگر را جناب نتاج بپوشاند.
    • اکثر موارد فعالیت بنیاد ساخت و ساز است و اکثر موارد تسهیلات وقوام هم به بنیاد بوده
    • آیا وقوام می خواهد با بنیاد قطع رابطه کند؟ یا اینکه قرار است تسهیلات خرد و خانوادگی از طریق بنیاد اعطاء شود؟ که دومی غیر معقول و اولی غیر معقول تر به نظر می آید... پس چطور می خواهند از سمت ساخت و ساز به سمت تسهیلات به افراد حقیقی حرکت کنند؟
    • در صحبت های آقای نتاج زمان تعیین تکلیف حق تقدم ها بیان نشد.
    • خیلی از موارد ابهام اساسی در مصاحبه از آقای نتاج پرسیده نشده، بنابر این یا پرسشگر که از سایت بورسنیوز بوده بلد نبوده (که این هیچ) یا اینکه آقای نتاج نمی خواستند در این مورد حرفی بزنند. مثلا اینکه چرا صورت های مالی ارائه نمی شود؟ یا چرا در موارد گوناگون شفاف سازی صورت نمی گیرد؟ یا چرا زمان دقیق حق تقدم ها اعلام نمی شود؟ یا مثلا اینکه من در صورت مالی شرکت که نگاه می کنم می بینم 41 هزار میلیون ریال مطالبات وجود دارد، این مطالبات کی قرار است تعیین تکلیف شود؟ و خیلی موارد دیگر ...
    • مدیر عامل قیمت واقعی سهم را 1500 ریال می داند و سهم را پر پتانسیل ارزیابی می کند. البته کاری که همه ی مدیران انجام می دهند همین کار است و هنگامی که می آیند یک مقدار سعی می کنند با واسطه هایی تو سر سهم بزنند و بعد مدام تا آخرین لحظه ای که در شرکت هستند می گویند سهم خیلی عالی است و جای رشد دارد!!! البته این آقا قیمت داده که یا به خاطر آماتور بودنش است (چون اگر سهم به این قیمت نرسد، بعدا همین عدد در مجامع مختلف از سمت سهامداران دستاویز قرار می گیرد) یا اینکه واقعا مطمئن است که وقوام از جایگاه واقعی خودش دور است...
    • اینکه مدیر عامل گفته این ذخیره ی 8800 میلیارد ریالی نباید گرفته می شد خیـــــــــلی جای امیدواری دارد... می شود سهمی 1100 ریال! (با سرمایه ی 8 هزار میلیارد ریالی) که حتی اگر همین را وقوام برود در بانک های دیگر سرمایه گذاری کند! هم باز سالی 286 ریال سود برای هر سهم خواهد داشت!!! از طرف دیگر این حرف می تواند نوید بخش تقسیم سود مناسب در مجمع باشد!

در کل بنده هم با مدیر عامل موافقم و فکر کنم الان قیمت خوبی است. (کم خطر و پر بازده)
    «محمد حسین» هستم.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی
    تشکر شده 24 بار در 15 ارسال

من قوامین را بر اساس صورتهای مالی شش ماهه اش خریدم 100 هزار تا حق تقدم خریدم به قیمت 33 تومن الان یک دفعه سرمایه ام پودر شد فقط خدا باعث بانیشو ذلیل کنه به خاک سیاه بنشون

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید داود سرد از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال سلطان بورس آواتار ها
    تشکر شده 8,781 بار در 2,930 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط داود سرد نمایش پست ها
    من قوامین را بر اساس صورتهای مالی شش ماهه اش خریدم 100 هزار تا حق تقدم خریدم به قیمت 33 تومن الان یک دفعه سرمایه ام پودر شد فقط خدا باعث بانیشو ذلیل کنه به خاک سیاه بنشون
    100 هزار !!!! چیزی نیست
    صد تومان را واریز کردین یا استفاده نشده ؟

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید سلطان بورس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 24 بار در 15 ارسال

خوشبختانه یا بد بختانه واریز نکردم

صفحه 11 از 17 نخست ... 891011121314 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)