click to register

صفحه 16 از 16 اولیناولین ... 613141516
نتایج از شماره 151 تا 157 از مجموع 157

موضوع: بانک قوامین

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    5,639
    تشکر شده 16,481 بار در 5,161 ارسال

پاسخ : بانک قوامین

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش ارسال ها
    من فکر کنم وقتی خبر افزایش سرمایه بانک قوامین و انتقال آن به بازار بالاتر آمد... آن وقت است که مردمی که الان دارند ورشکستگی وقوام را نشان می دهند در صف خرید خواهند رفت...
    صبر کنیم ببینیم این پیشبینی من درست از آب در خواهد آمد یا نه؟
    این را هم بگویم که به نظر خودم وقوام الان ورشکسته است... (آدم باید با خودش و دیگران صادق باشد...)

ولی قیمت بالا خواهد رفت و نیز جنازه ی این وقوام بیشتر از این می ارزد... حتی اگر باز هم بیشتر در آن اختلاس و کلاه برداری صورت بگیرد...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    ارسال
    24,906
    تشکر شده 53,873 بار در 22,684 ارسال

وقوام چرا اینقدر عرضه کننده داره !

درحالیکه ومهر با تعداد بیشتر عرضه کننده چندانی نداره ظاهرا !

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

ارسال
    5,639

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش ارسال ها
    وقوام چرا اینقدر عرضه کننده داره !

درحالیکه ومهر با تعداد بیشتر عرضه کننده چندانی نداره ظاهرا !
    سلام
    این ها با هم خیلی فرق می کنند...
    وقوام سهامدار خسته و صبور دارد!
    قیمت از 2500 ریال شده 500 ریال! و دو سال زیر 800 ریال سهامداران را اذیت کرده اند...
    ولی ومهر بازارگردان داشته و در یک قیمت ثابت هر کسی می خواسته می توانسته سهمش را بفروشد و برود!

حالا این خوب است یا بد؟
    (اگر بازیگر وقوام قوی باشد خیلی خوب است وگرنه بد)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    ارسال
    24,906

واکنش وقوام و ومهر به بازگشایی احتمالی وبصادر در 50-60 تومان چه خواهد بود؟

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    5,639

واکنش وقوام و ومهر به بازگشایی احتمالی وبصادر در 50-60 تومان چه خواهد بود؟
    سلام

من فکر نکنم تاثیر زیادی وجود داشته باشد...

به احتمال قوی تاثیری یک روزه آن هم نه چندان زیاد خواهد داشت...

البته به احتمال قوی دولت فعلی تا پیش از انتخابات وبصادر را باز نمی کند... یا اگر باز کند (خیلی) بد باز نمی کند!

از طرف دیگر الان ومهر و وقوام بیشتر تحت تاثیر جو بازار پایه هستند تا جو گروه بانکی...

همین طور روی وبملت و وتجارت هم شدیدا دارند کنترل می شوند... برای همین گمان نکنم روی آنها هم تاثیر زیادی داشته باشد...

و اگر اینها به گشایش وبصادر واکنش نشان ندهند باقی بازار هم احتمالا به گشایش وبصادر واکنش زیادی نشان نمی دهد... از نظر روانی...

ولی از نظر حجم... تاثیر وجود دارد... یک سری پول ها آزاد می شود... یک سری پول ها بلعیده می شود...

نماد خیلی خیلی گردن کلفتی هم هست...

مطمئنم شما هم به یاد دارید که با همین وبصادر یک زمانی حال کل بازار را گرفتند! این قدر در وبصادر سهم عرضه کردند... این قدر سهم عرضه کردند که نقدینگی را از کل گروه ها و از کل بازار جذب خودش کرد و رفت تو جیب دولت و سهامدارهای عمده ی وبصادر که آن روز ها داشتند خالی می کردند!

یادم هست که یکی دو تا حقیقی که یکی اش یک خانم بود هر روز حجم های عجیب و غریب (اگر درست خاطرم باشد 300 میلیون!!!) می فروخت و آخر هم کامل همه را خالی کرد روی سر مردم...

مردم عزیز هم آن روزها از ارزندگی وبصادر می گفتند و به این خانم که در رشد بازار مانع رشد وبصادر می شد بد و بی راه می گفتند...

به هر حال... از کجا رفتم کجا... منظورم این بود که وبصادر نماد گردن کلفتی است و شناورش هم کم نیست و حجم هایی که به آن وارد یا از آن خارج می شود می تواند روی کل بازار تاثیر گذار باشد... (در میان مدت...)

به احتمال قوی در میان مدت خوب می شود چون پول از خارج از بورس می آید و سهام وبصادر را می خرد... (مانند س.ملت که وبملت می خرید/می خرد.) و پول آزاد شده (مال سهامداران جزء مقهور) تو بازار دوباره گردش می کند...

پس در کل به نظر من:
    در بازه ی بسیار کوتاه مدت (مثلا یکی دو روزه) یک تاثیر خیلی کوچک می گذارد و سریعا هم با یک حرکت در جهت مخالف، آن تاثیر خنثی می شود.
    در بازه ی کوتاه مدت بی تاثیر است.
    در بازه ی میان مدت (مثلا یک ماهه) به احتمال قوی خوب می شود.
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    ارسال
    24,906

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش ارسال ها
    سلام

من فکر نکنم تاثیر زیادی وجود داشته باشد...

به احتمال قوی تاثیری یک روزه آن هم نه چندان زیاد خواهد داشت...

البته به احتمال قوی دولت فعلی تا پیش از انتخابات وبصادر را باز نمی کند... یا اگر باز کند (خیلی) بد باز نمی کند!

از طرف دیگر الان ومهر و وقوام بیشتر تحت تاثیر جو بازار پایه هستند تا جو گروه بانکی...

همین طور روی وبملت و وتجارت هم شدیدا دارند کنترل می شوند... برای همین گمان نکنم روی آنها هم تاثیر زیادی داشته باشد...

و اگر اینها به گشایش وبصادر واکنش نشان ندهند باقی بازار هم احتمالا به گشایش وبصادر واکنش زیادی نشان نمی دهد... از نظر روانی...

ولی از نظر حجم... تاثیر وجود دارد... یک سری پول ها آزاد می شود... یک سری پول ها بلعیده می شود...

نماد خیلی خیلی گردن کلفتی هم هست...

مطمئنم شما هم به یاد دارید که با همین وبصادر یک زمانی حال کل بازار را گرفتند! این قدر در وبصادر سهم عرضه کردند... این قدر سهم عرضه کردند که نقدینگی را از کل گروه ها و از کل بازار جذب خودش کرد و رفت تو جیب دولت و سهامدارهای عمده ی وبصادر که آن روز ها داشتند خالی می کردند!

یادم هست که یکی دو تا حقیقی که یکی اش یک خانم بود هر روز حجم های عجیب و غریب (اگر درست خاطرم باشد 300 میلیون!!!) می فروخت و آخر هم کامل همه را خالی کرد روی سر مردم...

مردم عزیز هم آن روزها از ارزندگی وبصادر می گفتند و به این خانم که در رشد بازار مانع رشد وبصادر می شد بد و بی راه می گفتند...

به هر حال... از کجا رفتم کجا... منظورم این بود که وبصادر نماد گردن کلفتی است و شناورش هم کم نیست و حجم هایی که به آن وارد یا از آن خارج می شود می تواند روی کل بازار تاثیر گذار باشد... (در میان مدت...)

به احتمال قوی در میان مدت خوب می شود چون پول از خارج از بورس می آید و سهام وبصادر را می خرد... (مانند س.ملت که وبملت می خرید/می خرد.) و پول آزاد شده (مال سهامداران جزء مقهور) تو بازار دوباره گردش می کند...

پس در کل به نظر من:
    در بازه ی بسیار کوتاه مدت (مثلا یکی دو روزه) یک تاثیر خیلی کوچک می گذارد و سریعا هم با یک حرکت در جهت مخالف، آن تاثیر خنثی می شود.
    در بازه ی کوتاه مدت بی تاثیر است.
    در بازه ی میان مدت (مثلا یک ماهه) به احتمال قوی خوب می شود.
    بیشتر منظورم واکنش از لحاظ قیمتی است !

بلاخره وبصادر زیان سنگین انباشته دارد ! و 95 هم قطعا زیان بیشتری خواهد داشت !

طبعا وقتی این سهم با زیان انباشته سنگین روی این قیمتها باز شود،

انتظار این است که وقوام و ومهر که سود دارند حداقل تا محدوده 90-100 جا برای رشد داشته باشند !

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    5,639

بیشتر منظورم واکنش از لحاظ قیمتی است !

بلاخره وبصادر زیان سنگین انباشته دارد ! و 95 هم قطعا زیان بیشتری خواهد داشت !

طبعا وقتی این سهم با زیان انباشته سنگین روی این قیمتها باز شود،

انتظار این است که وقوام و ومهر که سود دارند حداقل تا محدوده 90-100 جا برای رشد داشته باشند !
    من این جوری که شما نگاه می کنید نگاه نمی کنم...

(هر چند نیمی از سبدم وقوام است ولی نگاه مثبتی به آن ندارم.)

وبصادر هم پیش از آنکه صورت های مالی اش حسابرسی واقعی! شود سود ده بود! سود خوبی هم می داد! تقسیم هم می کرد!
    حالا وقوام حتی تقسیم هم نمی کند... اصلا منع قانونی دارد که حتی سودهای سال های گذشته را هم تقسیم کند... (دقیقا یادم نمی آید چه بود... ولی باز همه اش بر می گشت به وامی که سهامدار عمده از بانک گرفته بود و پس نداده بود...)

==============

وقوام از نظر بنیادی، از نظر من، از نظر کوتاه مدت هیچ چیز تویش نیست و البته در بلــــــند مدت فوق العاده است. (بلند مدت: زمانی که کشور رونق گرفت و بنیاد پول هایی که خورده بود را برگرداند...)
    (در میان مدت هم رفتن به بازار بالاتر است که بماند...)

==============

البته من قائل به رشد وقوام هستم... ولی به خاطر اینکه از نظر نموداری وضعش خوب است... به خاطر اینکه سهامداران خسته داشته... مدت ها افت داشته... حتی از کف قیمتی که داشته هم باز افت زیادی کرده... و الان بازیگر پیدا کرده (مانند خیلی از نمادهای بازار پایه)
    یعنی اگر جنازه اش هم قرار باشد با قیمت معمول داد و ستد شود باید 50 تا 100 درصد رشد کند...
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 16 از 16 اولیناولین ... 613141516

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •