صفحه 54 از 142 نخست ... 4445152535455565764104 ... آخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 1420

موضوع: بانک دی ( دی )

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : بانک دی ( دی )

نقل قول نوشته اصلی توسط "heydar" نمایش پست ها
    صادرات 6 هزار میلیارده دی 5 هزار میلیارد !!!
    سلام

چه نکته ی جالبی اشاره کردید...

البته در ارزنده بودن بانک دی که هیچ شکی نیست...

ولی اگر
    بانک دی 10 هزار میلیارد ریال است و همه می دانیم جای رشد زیادی دارد، وبصادر از 60 هزار میلیارد ریال باید به کجا برسد؟

=============

حالا شما این را گفتید باعث شد من بروم و یک مقدار ارزش بازار اینها را بررسی کنم.
    خیلی جالب است که وپارس 32 هزار میلیارد ریال ارزش بازار دارد. (یعنی نصف وبصادر)
    وبملت 91 هزار میلیارد ریال !
    و از همه جالب تر به نظر من
    وپاسار بود که ارزش بازارش اندکی بیش از وبصادر است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

===========

البته یک مقدار از این پایین بودن ارزش وبصادر به خاطر کهنه بودن و سیستم نیمه دولتی مدیریت این شرکت است...
    خیلی از دارایی های وبصادر به درد نخور هستند!
    شعب زیادی که سال ها نگه داشته و نه می فروشدش و نه کارمندانش را اخراج می کند و هر ماه باید یک مقدار خرج آنها را بدهد(آب و برق و سرمایش و گرمایش و حقوق و احیانا اجاره و...) و به احتمال قوی خیلی دیگر از دارایی های وبصادر به احتمال قوی مثل همین هاست...
    ولی با این حال فکر نکنم این حقش باشد.

==========

در این بین به نظر من چند بانک هم ارزششان کم لحاظ شده:
    وقوام 7 هزار میلیارد ریال
    حکمت 5 هزار میلیارد ریال
    کوثر 9 هزار میلیارد ریال

به نظر من وقوام (به عنوان هفتمین بانک کشور که با ناجا در ارتباط است و تعداد شعبش را در سطح شهر می بینم) لا اقل باید به اندازه ی وکار یا ونوین باشد. که به ترتیب 24 و 28 هزار میلیارد ریال هستند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,409 بار در 559 ارسال

بانک دی ( دی )

ارزش بانك صادرات ٦٠٠٠٠بي و ارزش دي ١٠٠٠٠ بي
    حالا اگر معتقد باشيم دي فرضا بايد سه برابر قيمت كنوني ١٥٠ باشه
    ارزش دي ميشه ٣٠٠٠٠بي
    نصف بانك صادرات كه منطقي به نظرن ميرسه
    اما چون ارزش دفتري وبصادر ١٦٠ تومن است يعني ارزش وبصادر بايد حداقل صد هزار بي باشد نه اينكه ٦٠ هزار بي حالا حوصله بازكردن چرايي اين ماجرا رو ندارم
    و اينگونه است كه ارزش دادن به دي در حدود كمتر از يكسوم صادرات منطقي به نظر ميرسد
    و البته چون پولهاي باد اورده معمولا در سهمهاي در پيت جاري ميشوند براي امثال اين بانكها
    فقط سود سازي و تعديل است كه ميتونه قيمت رو تكون بده ولي در يك بازده سه ساله مطمنا سهم واسه شما از محل دريافت سود مجاني در خاهد امد
    ویرایش توسط argo : 2016/05/01 در ساعت 00:25
    پي نوشت
    http://s3.amazonaws.com/tapatalk-emoji/emoji869.png
    "انسان بد روزي روزي ديگران را هم خراب ميكند "عمام

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید argo از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "heydar" آواتار ها
    تشکر شده 29,896 بار در 7,159 ارسال

دی 135-140 پله اول خوبه برای خرید فکر کنم حداکثر افتش -125-120 تومان خواهد بود در بدترین حالت نه اینکه به این عدد حتما برسه

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

من که دو سه تا سفارش خرید در 1390 گذاشته ام.
    البته دیروز با یکی از دوستان صحبت می کردم گفت دولت قیمت خرید از نیروگاه ها را کاهش داده! نمی دانستم. فکر کنم علت عدم بالا رفتن قیمت دماوند همین باشد.
    ولی به هر حال هر جور حساب کنم دی ارزشش خیلی خیلی بیش از این حرف ها است...
    با توجه به خرید دماوند حتما باید یک افزایش سرمایه هم بدهد... که موثر خواهد بود.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مبتدی2 آواتار ها
    تشکر شده 1,062 بار در 559 ارسال

بررسی فرصت سرمایه گذاری در بانک دی
    ۱۳:۰۶ ۹۵/۲/۲۲ کد: ۲۴۰۰۱۱

بر اساس نظام جامع ارزیابی فرصت­های سرمایه گذاری نوآوران امین، بانک دی با کسب امتیاز کلی ۷.۴ از ۱۰ در میان هفده بانک بورسی و فرابورسی در رده­ی پنجم قرار گرفته است. گرچه این بانک از حیث عملکرد داخلی در رده­ی هشتم و در محدوده­ی نارنجی قرار دارد، اما امتیاز متوسط این بانک در بعد عملکرد داخلی با عملکرد خوب بانک در بعد بازار سرمایه با کسب رده­ی چهارم در میان هفده بانک بازار سرمایه جبران شده است. این بانک از حیث بازار سرمایه با کسب امتیاز ۹ در رده­ی چهارم صنعت بانکداری قرار گرفته است. این امر در نهایت منجر به کسب رده­ی پنجم در وضعیت کلی بانک شده است.

درگزارش پیش رو مطلوبیت سرمایه گذاری در سهام بانک دی بر اساس نظام جامع ارزیابی فرصت های سرمایه گذاری شرکت نوآوران امین و با بهره گیری از پایگاه داده ای قدرتمند این شرکت بررسی می شود. در این متدولوژی، بانک دی با ۱۷ بانک بازار سرمایه در ۱۰ مقوله و ۳۰ شاخص مختلف در ابعاد عملکرد داخلی شرکت و عملکرد شرکت در بازار سرمایه زیر ذره بین نوآوران امین قرار گرفته است.

هر بانک می تواند در هر یک از ابعاد، مقوله ها و شاخص ها امتیازی بین ۱ (کمترین امتیاز) و ۱۰ (بیشترین امتیاز) را کسب کند. بانک ها بر اساس امتیاز کسب شده، رده-بندی می شوند و می توانند رده ای بین ۱ (مطلوب ترین سرمایه گذاری) و ۱۷ (نامطلوب ترین سرمایه گذاری) را کسب کنند.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مبتدی2 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مبتدی2 آواتار ها
    تشکر شده 1,062 بار در 559 ارسال

باز تاکید
    1. قیمت سهم منهای سود 94 الان 115 تومان است و با توجه به سود 27.5 پیش بینی برای 95 در حال حاضر پی به ای سهم 4.2 است
    2. سود پیش بینی 95 در حالیست که با دستکاری سود غیر مشاع بانک که در سال 94 نزدیک به 414 میلیارد تومان بوده با کاهش عجیب 167 میلیارد تومان دیده شده است
    نکته جالب اینجا است که قاعدتا باید هزینه ها بانک هم کاهش یابد اما در کمال تعجب از 290 میلیارد تومان تبدیل به 412میلیارد تومان شده است
    3. با محاسبات بالا حداقل تعدیل سود 95 حدود 250 میلیارد تومان یا سهمی حدود 35 تومان تعدیل سود
    سود تحلیلی سال 95 بانک زیر 70 تومان نیست و عملا پی به ای بانک دی در حال حاضر 1.6 تا 1.7 است
    صبر صبر صبر

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مبتدی2 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) mkarimi_mavad آواتار ها
    تشکر شده 308 بار در 115 ارسال

میشه این سناریو را برای دی در نطر گرفت. سهمی که این قیمتها براش خاطره میشه
    ویرایش توسط mkarimi_mavad : 2016/05/11 در ساعت 19:09

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mkarimi_mavad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    من که دو سه تا سفارش خرید در 1390 گذاشته ام.
    البته دیروز با یکی از دوستان صحبت می کردم گفت دولت قیمت خرید از نیروگاه ها را کاهش داده! نمی دانستم. فکر کنم علت عدم بالا رفتن قیمت دماوند همین باشد.
    ولی به هر حال هر جور حساب کنم دی ارزشش خیلی خیلی بیش از این حرف ها است...
    با توجه به خرید دماوند حتما باید یک افزایش سرمایه هم بدهد... که موثر خواهد بود.
    یک نکته ای که در مورد افزایش سرمایه هست این است که با توجه به سهامداری هفتصد هزار نفر از خانواده ی محترم شهدا در این بانک عملا هیچ امکانی برای افزایش سرمایه از آورده نقدی نیست! (چرا؟ چون اولا اگر بخواهند برای این همه آدم نامه بنویسند -همان طور که در مجمع گفته شد- هزینه بر است و هم اینکه عملا ممکن است با اعتراض روبرو شود (بهشان بگویند شما پول می سازید یا پول می گیرید و بعدا کسانی که نمی دانسته اند معترض شوند وقتی ببینند سهامشان از بقیه کمتر شده و ... کلا من که اگر جای هیئت مدیره بودم این راه را امتحان نمی کردم) و سود سال قبل را هم اگر اشتباه نکنم تقسیم کرده اند رفته است پی کارش...

و من مطمئنم که با خرید دماوند، دی باید افزایش سرمایه بدهد. (اولا اینکه پولش را باید بدهد. دوما اینکه از نظر حسابداری و مالی منطقی نیست زیرمجموعه ابعادش بزرگتر از شرکت باشد و سوما اینکه دولت خیلی روی این موضوع تاکید دارد و چهارما اینکه)

پس یا باید از انباشته افزایش سرمایه بدهد یا از سود امسال یا از تجدید ارزیابی (ای بسا از دو روش یا از هر سه که محتملترین گزینه هم همین است)

البته باز به خاطر همان موضوع سهامداران چند صد هزار نفری خیلی سخت است که سود تقسیم نشود... (باز فکر می کنم هم یک مقدار سود تقسیم می کنند و هم افزایش سرمایه می دهند...)

بگذارید یک نگاه بیاندازم ببینم انباشته شان چقدر است:
    2291380 میلیون ریال است که اگر تقسیم بر 6.4 میلیارد سهم کنیم می شود سهمی 358 ریال
    سر در نمی آورم...
    سود امسالشان هم که 275 ریال است...
    جفت اینها را با هم جمع کنیم به سختی بتوانند 50 درصد! افزایش سرمایه بدهند...
    از طرف دیگر باید افزایش سرمایه بدهند...
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) mkarimi_mavad آواتار ها
    تشکر شده 308 بار در 115 ارسال

من موقع مجمع بانک دی سهام دار بودم و بعد که رشدش را کرد همش را فروختم. الان توی صورت داراییم یه تعدادی سهم دی هست که هرجور حساب میکنم بیشتر از تعداد خریدم در این سهم بود. از طرفی توی پرتفوی آنلاین نشونش نمیده و نمیتونم بفروشمش. کسی میددونه این برای چیه؟

آیا سهام جایزه دادن و ما بی اطلاعیم؟ سود دادن توی مجمع؟ اگه دادن کی میشه بریم سودمون را بگیریم؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره کمکم کنه

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mkarimi_mavad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mkarimi_mavad نمایش پست ها
    من موقع مجمع بانک دی سهام دار بودم و بعد که رشدش را کرد همش را فروختم. الان توی صورت داراییم یه تعدادی سهم دی هست که هرجور حساب میکنم بیشتر از تعداد خریدم در این سهم بود. از طرفی توی پرتفوی آنلاین نشونش نمیده و نمیتونم بفروشمش. کسی میددونه این برای چیه؟

آیا سهام جایزه دادن و ما بی اطلاعیم؟ سود دادن توی مجمع؟ اگه دادن کی میشه بریم سودمون را بگیریم؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره کمکم کنه
    سلام
    سهام جایزه را که دادند...
    خیلی وقت است مجمع فوق العاده برای افزایش سرمایه برگزار شده و جدیدا هم برای سهامداران عمده این سهم ها به دارایی شان اضافه شده.
    باید زنگ بزنید کارگزاری بگویید این تعداد سهام را برایتان تغییر ناظر بدهند. (البته نمی دانم دقیقا کی باید این کار را کرد. شاید الان شاید هم یکی دو هفته بعد. همین طور به احتمال قوی برای کسانی که همه ی سهامشان را نفروخته باشند این کار خودکار انجام شود و نیازی به تماس نباشد. اگر هم تماس بگیرید به احتمال قوی می گویند بروید کارگزاری امضاء کنید... در سایت تالار بورس هم بچه ها خیلی در این مورد صخبت کردند http://forum.talarebourse.com/f14/t53538-601.html )

در مورد سود هم اگر اشتباه نکنم تقسیم شد. (حالا شاید بخشی اش به عنوان مطالبات تبدیل شده باشد به سهام)

============

در سایت کدال می توانید در مورد سود نقدی اطلاعات را بیابید:
    http://codal.ir/ReportList.aspx?1=%D...&12=False&13=0

===========

الان من نگاه کردم. طبق پیوند زیر، افزایش سرمایه 28 درصد از انباشته بوده و 3.6 هزار میلیارد ریال (معادل 72 درصد آن موقع) هم در اختیار هیئت مدیره است از محل مطالبات و آورده نقدی...
    http://codal.ir/Reports/ExtraAssembl...mZ3u3XHg%3d%3d
    پس
    1-سود شما سر جایش است و تکان نمی خورد.
    2- بعد اینکه چطور می فرمایید تعداد سهامتان کمتر از این مقدار جایزه بوده؟ (این باید 28 درصد تعداد سهامتان باشد)
    3- با این حساب خیال من راحت شد و آن محاسباتی که در بالا کرده بودم درست از آب در می آید. 3.6 هزار میلیارد ریال نسبت به آن 6.4 میلیارد سهم می شود سهمی 562.5 ریال
    4- این مسئله یک دستاورد بزرگ برای مایی که الان می خواهیم خرید انجام دهیم می تواند به حساب بیاید! نشان می دهد که به احتمال قوی مجمع سالانه و افزایش سرمایه دی همزمان خواهد بود (یا فوقش مجمع افزایش سرمایه اندکی بعد خواهد بود) و در مجمع سالانه علاوه بر آن 251 ریال سود ممکن است حتی
    بخش زیادی از سود انباشته نیز تقسیم شود! و و و (در کل علاقه ما به این نماد دو چندان شد)
    5- می خواستم به جناب مبتدی2 خرده بگیرم که چرا آن 250 ریال را از قیمت سهم کم کرده ای و چرا 275 ریال را با سرمایه جدید محاسبه نکرده ای... که دارم می بینم کار درست را گویا ایشان انجام داده. طبق این پیوند: http://codal.ir/Reports/FirstEPSEsti...tHZeMslA%3d%3d سود سال 94 معادل 251 ریال و سود سال 95 معادل 278 ریال پیشبینی شده که هر دو
    با سرمایه ی 6400 میلیارد ریالی بوده است! پس شاید بد نباشد ما هم مثل جناب مبتدی2 مبلغ 360 ریال از قیمت 1400 ریالی کنونی هر سهم کم کنیم (می شود 1040 ریال) و بعد آن را تقسیم بر 278 کنیم و پی بر ای 3.74 را به دست بیاوریم!

(البته اینها همه احتمالات است... ممکن است در مجمع همه ی آن 72 درصد را افزایش سرمایه ندهند... ممکن است افزایش سرمایه خیلی طول بکشد و اصلا به مجمع بعدی برسد! (که بعید می دانم) ممکن است آن 100 ریال سود سال 93 را پیش خودشان نگه داشته باشند تا در کنار سود سال 94 به عنوان مطالبات استفاده کنند یا دست کم فقط برای خانواده شهدا این کار را کنند و و و )
    ================
    این پیوند هم در مورد سود پارسال هست (تصمیمات مجمع سالیانه) :
    codal.ir/Reports/Decision.aspx?LetterSerial=HLNlQOuaLzW5%2f0I5I6MzY Q%3d%3d&rt=3&lt=20

طبق پیوند بالا سود نقدی سال 93 برای هر سهم 100 ریال بوده. که طبق پیوند زیر زمان و نحوه ی دریافت آن آمده:
    http://codal.ir/Reports/Attachment.a...2b6rpvLA%3d%3d
    که البته الان خودم نگاه کردم انگار مشکل دارد.

الان در اینجا پی گیری کردم:
    http://www.bank-day.org/index.aspx?f...d=1&pageid=248
    به نظر می رسد
    باید برویم در یک شعبه بانک دی حساب باز کنیم و بعد شماره حساب را وارد کنیم و ... که البته برای من یکی صرف نمی کند. (من فقط به اندازه ی 1 میلیون ریال سهم خریده بودم بروم مجمع ببینم اوضاع از چه قرار است. سودش می شود 90 هزار ریال!). (البته خیلی وقت ها دیده ام که با تماس با امور سهام این مشکلات را بر طرف می کنند و حساب سایر بانک ها را نیز دریافت می کنند...)
    (الان من شماره حساب پارسیان وارد کردم ببینم می ریزند به حسابم؟ یا نه؟)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2016/05/12 در ساعت 00:36
    «محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)