صفحه 1 از 5 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 46

موضوع: اخبار گروه صنایع غذایی بجز قند و شکر

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,748 بار در 873 ارسال

اخبار گروه صنایع غذایی بجز قند و شکر

درود بر همه دوستان سایت فاخر بورسی
    در این تاپیک به بررسی خبر ها و تحلیهای مربوط به گروه صنایع غذایی بجز قند وشکر می پردازیم.
    از ابتدای امسال که دوستان در مورد بهترین و پر بازده ترین گروهها در سال 92 نظر سنجی می کردند من این گروه را بهترین گروه سال معرفی کردم و اعتقاد راسخ داشتم که بلحاظ جمیع شرایط اقتصادی و سیاسی کشور یکی از پر بازده ترین گروهها در سال جاری این گروه است.
    با نگاهی به شاخص این گروه ملاحظه می کنیم که از ابتدای سال رشدی معادل 1550واحد داشته است، یعنی از 1110 به 2656واحد رسیده است.با بررسی بیشتر نمودار گروه در بلند مدت به سقف 3200 واحد می رسد که هنوز با آن کمی فاصله دارد و با روندی که بر گروه حاکم است ،بخصوص بعضی از شرکتها از قبیل غبشهر ومارگارین که تازه اول راه صعودند، چشم انداز بسیار روشنی را برای رسیدن به سقف 3200 و بالاتر بتصویر می کشد.
    همراهی سایر دوستان را در این تاپیک طلب می کنم.

نمودار بلند مدت در تایم هفتگی:

نمودار از 28اسفند 91 تا امروز 24 تیرماه در تایم هفتگی:

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,748 بار در 873 ارسال
    مقایسه رشد بعضی از شاخصها نسبت به این گروه در سال جاری:

کانه های فلزی : 270 %
    سیمان : 255 %
    غذایی : 250 %
    فراورده های نفتی : 155 %
    شیمیایی : 155 %
    کاشی و سرامیک : 150 %
    قند وشکر : 145 %
    فلزات اساسی : 120 %

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها
    تشکر شده 6,544 بار در 1,669 ارسال
    ۱۰۷۶۰۵ تاريخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۳

قیمت شیر آزاد شد
    امروز کارگروه ویژه، درباره موضوع آزادسازی قیمت شیر خام تصمیم‌گیری کرد اما دبیر انجمن صنایع لبنی می‌گوید این تصمیم‌ها مبنای اجرایی ندارد و ستاد تنظیم بازار باید در جلسه فردا مشخص کند.

به گزارش فارس، امروز در کارگروه ویژه تصمیم‌گیری شد تا قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی آزاد شود و مفهوم آن این است ستاد تنظیم بازار مسئول قیمت‌گذاری برای این گونه کالاها نخواهد بود.

پیش‌ از این فرآورده‌های لبنی مانند کره جزء گروه یک کالاهای اساسی محسوب می‌شد و قیمت‌گذاری آن بر عهده سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان بود.

حدود یک ماه پیش مصوب شد، دیگر ارز 1226 تومان به واردات کره و نیز نهاده‌های دامی اختصاص نیابد و با این تصمیم این نوع کالا از گروه کالاهای اساسی خارج شد.

موافقان پیشنهاد آزاد شدن قیمت شیر در این جلسه معتقد بودند که اگر دولت ارز ارزان به این کالاها تخصیص نمی‌دهد و از گروه کالاهای اساسی خارج می‌کند، بنابراین قیمت آن نیز باید آزاد شود.

موافقان این نظر گفتند، قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی باید از گروه اولویت یک کالاهای اساسی به گروه 3 تغییر یابد.

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: امروز این صحبت‌ها در کارگروه ویژه مطرح شد، اما هرگونه تصمیم و مصوبه‌ای باید فردا از سوی ستاد تنظیم بازار صادر شود.

به گفته باکری، تا زمانی که این مصوبه از سوی ستاد تنظیم بازار صادر نشود، این تصمیمات مبنای درستی ندارد.

پیش از این نیز دامداران و کارخانه‌های لبنی همواره مترصد افزایش قیمت بودند و طی دو سال گذشته همواره به انواع بهانه‌ها قیمت شیر را بیش از 200 درصد افزایش داده‌اند؛ آزاد شدن قیمت شیرخام موجب بالا رفتن قیمت، کاهش بیش از اندازه سرانه مصرف و تهدیدی برای سلامتی جامعه خواهد بود.

سرانه مصرف شیر در کشور 80 کیلو گرم یعنی نصف میانگین جهانی است و در برنامه پنجم توسعه قرار است به 165 کیلوگرم برسد.

بسیاری از کشورهای اروپایی سرانه مصرف 400 کیلو گرم نیز دارند.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 104,282 بار در 31,906 ارسال

پاسخ : اخبار گروه صنایع غذایی بجز قند و شکر

پس از انتشار گزارشهای 6 ماهه و بررسی آنها، اطلاعات مختصری از این گزارشات در مقایسه با 6 ماهه 92 بصورت گروهی تهیه کردم که امیدوارم برای دوستان مفید باشه. در این بررسی فقط شرکتهایی که سالی مالی آنها 29 اسفند 93 است مورد توجه قرار گرفته.

همه اعداد برحسب درصد بیان شده
    اعدادی که با رنگ قرمز مشخص شده نشانه کاهش نسبت به دوره 6 ماهه 92 است
    ش ز : به معنای شناسایی زیان (در حالیکه در 6 ماهه 92 سود داشته)
    ش س : به معنای شناسایی سود (در حالیکه در 6 ماهه 92 زیان داشته)

گروه محصولات غذایی بدون قند و شکر :

6 ماهه 93 نسبت به 92 :

1- 77 درصد شرکتها افزایش فروش
    2- 46 درصد شرکتها کاهش سود ناخالص
    3- 62 درصد شرکتها کاهش سود خالص
    4- 62 درصد افزایش تولید

در این گروه مشابه گروه شرکتهای دارویی شاهد افزایش فروش و تولید هستیم که با توجه به نیازهای جامعه طبیعی است. لکن افزایش هزینه های تولید توام با رکود سبب کاهش سود خالص در شرکتهای این گروه شده است

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال mamadzar آواتار ها
    تشکر شده 1,348 بار در 359 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    پس از انتشار گزارشهای 6 ماهه و بررسی آنها، اطلاعات مختصری از این گزارشات در مقایسه با 6 ماهه 92 بصورت گروهی تهیه کردم که امیدوارم برای دوستان مفید باشه. در این بررسی فقط شرکتهایی که سالی مالی آنها 29 اسفند 93 است مورد توجه قرار گرفته.

6 ماهه 93 نسبت به 92 :

4- 62 درصد افزایش تولید

در این گروه مشابه گروه شرکتهای دارویی شاهد افزایش فروش و تولید هستیم که با توجه به نیازهای جامعه طبیعی است. لکن افزایش هزینه های تولید توام با رکود سبب کاهش سود خالص در شرکتهای این گروه شده است
    درود

در ابتدا خانم میناوی تشکر می کنم ازتون بابت این زحمتی که کشیدید و گردآوری این اطلاعات ارزشمند و قرار دادن اون در اختیار همه دوستان

ولی اون بخشی از پستتون رو که قرمز کردم باهاش موفق نیستم . شما خیلی راحت از کنار مساله افزایش فروش و تولید گذشتید . به خصوص در مورد صنعت دارو که اشاره کردید افزایش تولید ما ناشی از بیشتر شدن خطوط تولید و افزایش توان تولید و بهره برداری از طرح های توسعه ی شرکت ها بوده ! این افزایش تولید رو نمیشه به همین راحتی از کنارش گذشت به خصوص اگه یه نیم نگاهین به اعداد این افزایش تولید ها داشته باشیم.

از طرف دیگه این افزایش فروش هم میتونه نشونه ی خوبی باشه . افزایش فروش در صنعت غذایی میتونه به معنی افزایش قدرت خرید مردم باشه ( بنده بدترین ضرر اخیرم رو توی غبشهر دادم چون این حد از افزایش بها رو پیش بینی نتونستم بکنم ، ولی از طرفی اگر این ضرر من هزینه ی این بوده باشه که قدرت خرید مردم توی محصولات غذایی بالاتر بره به نظر من در وضع فعلی کشور ارزشش رو داشته )

با این اوصاف اگر خطایی در نوشته های من هست و یا تحلیل دیگری ازین موضوع دارید خوشحال میشم بشنوم .

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mamadzar از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال yahya آواتار ها
    تشکر شده 1,483 بار در 324 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها

6 ماهه 93 نسبت به 92 :

4- 62 درصد افزایش تولید

غشصفا تو این جدول بخوبی رو به پیشرفت بودنش و افزایش سود آوری مشخص است
    باید تو شش ماهه تعدیل میداد که فعلن مخفی کاری کردن
    یه عده هم دارن سهمو جمع میکنن و حمایت فعلی 7200 و مقاومت هم 8000 است که باید دید کی خریدشان کامل می شود و اجازه رد شدن از مقاومت را می دهند
    همين الآن كمك كنيد. http://www.sosapoverty.org/payment.aspx

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید yahya از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadzar نمایش پست ها
    درود

در ابتدا خانم میناوی تشکر می کنم ازتون بابت این زحمتی که کشیدید و گردآوری این اطلاعات ارزشمند و قرار دادن اون در اختیار همه دوستان

ولی اون بخشی از پستتون رو که قرمز کردم باهاش موفق نیستم . شما خیلی راحت از کنار مساله افزایش فروش و تولید گذشتید . به خصوص در مورد صنعت دارو که اشاره کردید افزایش تولید ما ناشی از بیشتر شدن خطوط تولید و افزایش توان تولید و بهره برداری از طرح های توسعه ی شرکت ها بوده ! این افزایش تولید رو نمیشه به همین راحتی از کنارش گذشت به خصوص اگه یه نیم نگاهین به اعداد این افزایش تولید ها داشته باشیم.

از طرف دیگه این افزایش فروش هم میتونه نشونه ی خوبی باشه . افزایش فروش در صنعت غذایی میتونه به معنی افزایش قدرت خرید مردم باشه ( بنده بدترین ضرر اخیرم رو توی غبشهر دادم چون این حد از افزایش بها رو پیش بینی نتونستم بکنم ، ولی از طرفی اگر این ضرر من هزینه ی این بوده باشه که قدرت خرید مردم توی محصولات غذایی بالاتر بره به نظر من در وضع فعلی کشور ارزشش رو داشته )

با این اوصاف اگر خطایی در نوشته های من هست و یا تحلیل دیگری ازین موضوع دارید خوشحال میشم بشنوم .
    جناب mamadzar ممنونم از توجهتون

امیدوارم که برای شما و سایر دوستان مفید باشه. من خوشحال میشم که دوستان در رابطه با پستها و دیدگاههای من نظر بدن و همگی بتونیم از این دیدگاهها و نظرات استفاده کنیم.

اما در مورد جمله من که توجه شما رو جلب کرده، منظور من این نبود که توسعه خطوط تولید و گسترش فعالیتهای تولیدی در گروه غذایی اتفاق نیفتاده. باتوجه به اینکه بحث رکود در جامعه مطرح هست، اون جمله رو بیشتر در این ارتباط نوشتم. چون رکود درسته که در همه زمینه ها هست اما مردم در این شرایط سعی میکنن اغلب موارد هزینه ای و مصرفی رو کم کنن و فاکتور بگیرن بجز چیزهای ضروری مثل خوراکی و دارو !
    اینطور که من در گزارشات دیدم تقریبا وضعیت فروش در همین 2 گروه بهتر از بقیه بود.

نکته بعدی که شما اشاره کردید به بحث قدرت خرید اون جای بررسی دقیقتر و بیشتر داره. اونم به این دلیل هست که این فروشی که در اینجا ذکر شده مبلغ فروش هست. به دلیل تورم و افزایش قیمتها بخشی از این افزایش فروش به خاطر این افزایش قیمتها بوده. به نظرم برای اینکه از این افزایش فروش بتونیم نتیجه گیری کنیم که قدرت خرید مصرف کننده چه تغییری داشته باید به مقدار فروش این شرکتها مراجعه کنیم و مقدار فروشها رو نسبت به پارسال بررسی کنیم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال yahya آواتار ها
    تشکر شده 1,483 بار در 324 ارسال

کلن نمیشه از میزان فروش کارخونه ( چه مقدار از این فروش داخلی بوده و چه مقدار خارجی و مناطق توزیع محصولات افزایش داشته یا کاهش یا ثبات و. .... ) قدرت خرید مردم را اندازه گرفت
    همين الآن كمك كنيد. http://www.sosapoverty.org/payment.aspx

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید yahya از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط yahya نمایش پست ها
    کلن نمیشه از میزان فروش کارخونه ( چه مقدار از این فروش داخلی بوده و چه مقدار خارجی و مناطق توزیع محصولات افزایش داشته یا کاهش یا ثبات و. .... ) قدرت خرید مردم را اندازه گرفت
    بله درسته کلا نمیشه گفت، اون شاخص اندازه گیری خودش رو داره

منظور این بود که اگر از این اطلاعات موجود شرکتها بخواهیم چنین نتیجه ای بگیریم یا تخمینی از این وضعیت داشته باشیم باید به مقدار فروش مراجعه کنیم نه مبلغ فروش. اما کلا حرف شما درست تر هست

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

پس از انتشار گزارشهای 9 ماهه و بررسی آنها، اطلاعات مختصری از این گزارشات در مقایسه با 9 ماهه 92 بصورت گروهی تهیه کردم که امیدوارم برای دوستان مفید باشه.

اعدادی که با رنگ قرمز مشخص شده نشانه کاهش نسبت به دوره 9 ماهه 92 است
    ش ز : به معنای شناسایی زیان (در حالیکه در 9 ماهه 92 سود داشته)
    ش س : به معنای شناسایی سود (در حالیکه در 9 ماهه 92 زیان داشته)

گروه محصولات غذایی بدون قند و شکر
    9 ماهه 93 نسبت به 92 :

1- 75 درصد شرکتها افزایش فروش
    2- 67 درصد شرکتها افزایش سود ناخالص
    3- 50 درصد شرکتها افزایش سود خالص
    4- 50 درصد افزایش تولید

در این گروه شاهد افزایش نسبی فروش و تولید هستیم. لکن افزایش هزینه های تولید توام با رکود سبب کاهش سود خالص در شرکتهای این گروه شده است. ارایه 5 تعدیل مثبت در این گروه نیز قابل توجه است.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 5 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)