صفحه 102 از 1800 نخست ... 25292991001011021031041051121522026021102 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,011 به 1,020 از 17992

موضوع: حرکت در بازار سرمایه با meysam_sh_2020

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,947 بار در 19,066 ارسال

پاسخ : حرکت در بازار سرمایه با meysam_sh_2020

نقل قول نوشته اصلی توسط aliabfa نمایش پست ها
    قصفا رو فکر کنم بد نیست زیر نظر بگیرین.
    ی ماه دیگه مجمع هم داره ..باید ببینیم نرخ خرید چغندر امسال چنده

قصفها 279 تومن در نظر گرفته برای 93 (سال مالی بعد) برای هر کیلو ...شکر رو هم 2250 تومن در نظر گرفته ..

فروش رو 300 میلیارد تومن در نظر گرفته !!! که اگه درست پیش بینی کرده باشن تعدیل داره این سهم قطعا

یعنی فروش 2 برابر سال قبل شده .........تقریبا !! ولی سود تغییری نکرده که یا خیلی تولید رو دست بالا گرفته یا پنهان کاری ای شده ......
    =====
    نمیدونم باید بشینم بررسی کنم ..یه دو سالی هست این گروه رو بررسی نکردم ...
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2014/06/06 در ساعت 11:38
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ابوذر آواتار ها
    تشکر شده 2,513 بار در 603 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    نمیدونم فردا بزنیم تو کار سهام قند و شکر (- : یا نه.....وقتی حرکت میکنن اینقدر میرن بالا که یه سال هم اصلاح کنن بازم پی بر ای بالای 7 دارن اکثرا
    قشکر دراین چند ماه بیشترین افت قیمت را داشته 40%از 360تومان تا 205 تومان پایین آمد و بیشترین حجم جابجایی را داشته تا 13 میلیون هم جابجا شده است در یک روز که این یک رکورد در بین قندیها میباشد در ضمن نظرتان را در مورد کاشی الوند را میخواستم بدانم که روز سه شنبه بعد از چند ماه صف فروش آن جمع شد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ابوذر از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوذر نمایش پست ها
    قشکر دراین چند ماه بیشترین افت قیمت را داشته 40%از 360تومان تا 205 تومان پایین آمد و بیشترین حجم جابجایی را داشته تا 13 میلیون هم جابجا شده است در یک روز که این یک رکورد در بین قندیها میباشد در ضمن نظرتان را در مورد کاشی الوند را میخواستم بدانم که روز سه شنبه بعد از چند ماه صف فروش آن جمع شد.
    حرکتی هم شروع بشه >> قشکر تا 300 که راحت میره ..یعنی راحت 30-40 درصد ................قندی ها پی بر ای حالیشون نیست ........من خودمم خیلی وقته سود نکردم با پی بر ای دیگه کاری ندارم ...
    اگه تحلیل هم بخورن چه بهتر.....ضمن اینکه بعضی هاشون باید افزایش سرمایه تا 20 میلیارد هم بدن وگرنه از بورس اخراج میشن..

امشب بتونم بررسی کنم چند تا از خوباشو خوبه ..ببینیم بخریم یا نه ......یه سری قلق داشت تحلیل این گروه که خیلی راحت میشد سودشون رو در اورد که یادم رفته

با 4 تا نسبت تناسب گیری سودشون به دست میومد........اون وقت مالمیر احمق دو سه سال پیش نمیتونست سود اینا رو بدست بیاره هی نماد ها رو میبست ...اخرش هم ضایع شد وقتی پشت سر هم تعدیل میدادن

==========
    الان نمیدونم گزارش قصفها رو مبنا قرار بدیم یا نه !! دنگ و فنگ زیاد داره .....چغندرا اواخر شهریور میرسن دیگه...

الان نمیدونم قیمت خرید تضمینی چغندر برای 93 چنده...و نیاز به اپدیت اطلاعات دارم..از طرفی باز قیمت خرید چغندر قصفها کمی بالاتر از قیمت خرید قندی های مناطق غرب و شمال غربه ....

ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2014/06/06 در ساعت 12:03

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ابوذر آواتار ها

حرکتی هم شروع بشه >> قشکر تا 300 که راحت میره ..یعنی راحت 30-40 درصد ................قندی ها پی بر ای حالیشون نیست ........من خودمم خیلی وقته سود نکردم با پی بر ای دیگه کاری ندارم ...
    اگه تحلیل هم بخورن چه بهتر.....ضمن اینکه بعضی هاشون باید افزایش سرمایه تا 20 میلیارد هم بدن وگرنه از بورس اخراج میشن..

امشب بتونم بررسی کنم چند تا از خوباشو خوبه ..ببینیم بخریم یا نه ......یه سری قلق داشت تحلیل این گروه که یادم رفته

با 4 تا نسبت تناسب گیری سودشون به دست میومد........اون وقت مالمیر احمق دو سه سال پیش نمیتونست سود اینا رو بدست بیاره هی نماد ها رو میبست ...اخرش هم ضایع شد وقتی پشت سر هم تعدیل میدادن

==========
    الان نمیدونم گزارش قصفها رو مبنا قرار بدیم یا نه !! دنگ و فنگ زیاد داره .....چغندرا اواخر شهریور میرسن دیگه...

الان نمیدونم قیمت خرید تضمینی چغندر برای 93 چنده...و نیاز به اپدیت اطلاعات دارم..از طرفی باز قیمت خرید قصفها کمی بالاتر از قیمت خرید قندی های مناطق غرب و شمال غربه ....

من خودم الان چند سالی است که قشکر وقند هکمتان دارم از بهار 90 که یه تعداد قشکر اضافه کردم (195 تومان)که همان سال اوج کار آنها بود وتا 1050 هم رفت چون من سعی میکنم از اخبار صدا وسیما استفاده اقتصادی هم بکنم !!در همان ایام در برزیل یک سیل بسیار بزرگ آمد که مزارع زیادی از نیشکر از بین رفت ومن دانستم که قیمت جهانی شکر بالا میرود که من تعدادی قشکر اضافه کردم وچند ماه طول کشید تا در بازار اثر خود را نشان داد. یک اشکال بزرگ بعضی از این قند وشکری ها دزدی ومخفی کاری این شرکتها میباشد وتعدادی آدم که با سرمایه چند صد میلیونی وبعضا میلیاردی در این دو سال سهمی را چاق میکنند ودر بالا به کمک بوقچیهاشون تبلیغ قیمتهای نجومی (مثل شبندر خودمون )وخالی کردن سهم و دوباره وارد شدن در کفهای جدید . ولی در کل در این 3 سال پول من در قشکر تقریبا بدون نوسانگیری وسود سالیانه 10 برابر شده چون یک افزایش سرمایه حدود 500 درصدی سال گذشته داد ویک 35%دوسال پیش .

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ابوذر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال m.r_moradi آواتار ها
    تشکر شده 16,670 بار در 2,579 ارسال

میثم جان حتما حتما قشهد رو بررسی کن،فروش شکر رو 1800دیده!!!

فروردین امسال هم که یه طرح توسعه راه اندازی کردن ظاهرا!اونوقت جالبه که سود رو کمتر از پارسال پیش بینی کرده!باروزی 500 تن ظرفیت بیشتر برای جذب چغندر...

سرمایه ی ثبتی 3 میلیارد تومنی رو هم بزار کنار اینا به نتایج جالبی میرسی...

حیف خودم هفته ی اینده هر روز امتحان دارم و نیستم کلا...

تو بررسی کن اوکی بده ما هم یه کم قندی بازی کنیم!

پ.ن:از یه جهاتی خیلی شبیه به سهم محبوب من غچینه...

پ.ن2:راستی قپیرا هم یه طرح توسعه داره که قراره امسال تموم بشه،اینم به نظرم ارزش بررسی داره...

پ.ن3:تکنیکالی هم قشهد 1450-1500 کف بسیار بسیار قوی داره و جدی ترین مقاومت ها هم 1800 و 2000 تومن هستن...

تکنیکال شاخص گروه هم حوالی 530 واحد مقاومت جدی داره،یعنی حدود 6% بالاتر،رد به میشه به گروه امیدوار تر بود...
    ویرایش توسط m.r_moradi : 2014/06/06 در ساعت 12:53
    تمام سال من بی تو...

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی آزیکو آواتار ها
    تشکر شده 154 بار در 39 ارسال

نمیدونم فردا بزنیم تو کار سهام قند و شکر (- : یا نه.....وقتی حرکت میکنن اینقدر میرن بالا که یه سال هم اصلاح کنن بازم پی بر ای بالای 7 دارن اکثرا
    با سلام

اغلب قندیها عملکرد تولید اصلی شون-بهره برداری از چغندر - واسه سال 92 بمراتب ضعیفتر از سال 91 بوده.........افزایش یا کاهش نرخ فروش رو بنده در اولویت دوم قرار میدم..........اکثرا واسه جبران این مشکل روی آوردن به تصفیه شکر خام................ضعیفترین عملکرد رو برخلاف بازار گرمیهای اونروزهای بازار قپیرا داشته........
    درضمن بادرنظر گرفتن رویکرد تورم زدایی دولت درامسال به زعم خودشون ، بنده بعید میدونم براحتی افزایش نرخی رو درکالاهای اساسی داشته باشیم نیمه اول سال .......

بادرود

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید آزیکو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ابوذر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.r_moradi نمایش پست ها
    میثم جان حتما حتما قشهد رو بررسی کن،فروش شکر رو 1800دیده!!!

فروردین امسال هم که یه طرح توسعه راه اندازی کردن ظاهرا!اونوقت جالبه که سود رو کمتر از پارسال پیش بینی کرده!باروزی 500 تن ظرفیت بیشتر برای جذب چغندر...

سرمایه ی ثبتی 3 میلیارد تومنی رو هم بزار کنار اینا به نتایج جالبی میرسی...

حیف خودم هفته ی اینده هر روز امتحان دارم و نیستم کلا...

تو بررسی کن اوکی بده ما هم یه کم قندی بازی کنیم!

پ.ن:از یه جهاتی خیلی شبیه به سهم محبوب من غچینه...

پ.ن2:راستی قپیرا هم یه طرح توسعه داره که قراره امسال تموم بشه،اینم به نظرم ارزش بررسی داره...

پ.ن3:تکنیکالی هم قشهد 1450-1500 کف بسیار بسیار قوی داره و جدی ترین مقاومت ها هم 1800 و 2000 تومن هستن...

تکنیکال شاخص گروه هم حوالی 530 واحد مقاومت جدی داره،یعنی حدود 6% بالاتر،رد به میشه به گروه امیدوار تر بود...
    با سلام قشهد جزئ معدود سهام قندی است که از سال گذشته تا به حال نه تنها افزایش قیمت نداشته بلکه کاهش هم داشته در مورد سهام قندی مهمترین نکته در افزایش سهام آنها افزایش سرمایه میباشد که در قند اصفهان -مرودشت -هکمتان -قشکر - و... دیگر شاهد بودیم که عامل محرک افزایش قیمت وبه تبع اون وقتی افزایش سرمایه میدادن اگر به قیمت عادی هم باز میشد سهامدار سود میکرد چون عامل قیمت یک عامل روانی در خرید وفروش سهام است و وقتی قیمت قشکر از 730 تومان به 1440 یا قند اصفهان از 3600 به 5500رسید وافزایش سرمایه سنگین دادند قیمت برای سهامدار به ظاهر پایین است وp/eعامل چندمی میباشد ونکته دوم سهامدار عمده دراین شرکتها میباشد مثل قند هکمتان که 90 درصد شرکت برای پویا گستر میباشد واجازه نوسانگیری نمیدهد

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ابوذر از ایشان تشکر کرده است:

متاسفانه امسال سال خوبی برای قندی ها نبود ...

چون هم ظرفیت تولیدشون کم شده بود ...و هم حاشیه سودشون ....

مثلا قصفها چغندر رو خریده کیلویی 238 تومن : شکر رو فروخته 1777 تومن حدودا که پایین تر حاشیه سود رو براش میاره :

نسبت قیمت شکر به چغندر : 7.4 بوده !!! که خیلی رقم پایینه ....

========

سال پیش قیمت تضمینی چغندر 210 تومن بوده : حداقل باید اینا شکر رو 1860 و 1900 میفروختن :
    الان مثلا قشهد چغندر رو 215 خریده و شکر رو 1809 تومن فروخته برای همین سودش نسبت به سال قبل کم شده البته دلیل دیگه کاهش سودش کاهش تولید هم بوده ولی خوب اگه 100 تومن بالاتر میفروخت شکر رو باید امسال 260 تومن میساخت که به دلیل اینکه تناسب بین قیمت شکر و چغندر نبوده سود سهم به 192 کاهش یافته

======

برای سال مالی بعد قندی ها :
    اگه قیمت تضمینی چغندر 210 باشه : قیمت شکر باید بالای 1860 تومن باشه تا حاشیه سودشون نسبت به امسال بالاتر بره

اگه قیمت تضمینی چغندر 240 تومن باشه : قیمت شکر باید بالای 2100-2150 تومن باشه تا حاشیه سودشون بالاتر بره .....

و بتونن رشد کنن

این یه عامل

عامل دیگه اینکه افزایش در مقدار تولید داشته باشن .......

مثلا دوستان میگن قشهد >> قشهد میتونه راحت ظرفیت تولیدش رو بالا ببره اما همزمان باید اتفاق بالا هم رخ بده و شکر هم افزایش قیمت داشته باشه تا سود سهم بالا بره

======

کنکوری بخوام بگم :

نسبت قیمت شکر به چغندر باید بالای 9 (یعنی شکر 9 برابر قیمت چغندر باشه ) و با ارفاق دیگه بالای 8.8 باشه تا حاشیه سود بالای 24-22 درصد رو برای قندی ها داشته باشه. در سال 91-92 این نسبت برای برخصی قندی ها به بالای 10 هم رسیده بود و اوج سود سازی قندی ها رو میشه سال 91-92 دونست...و البته ظرفیت تولیدشون رو ...باز امسال ظرفیت تولیدشون مقداری کم شد

فعلا از منظر بنیادی اتفاق خاصی در این گروه نیوفتاده ......ولی از نظر اینکه همه ساله ماه رمضان این گروه یه حرکتی میزنن شاید یه حرکتی بزنن

دیگه از این کامل تر نمیتونم توضیح بدم ... تو یه پست
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2014/06/06 در ساعت 17:52

16. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "heydar" آواتار ها
    تشکر شده 29,896 بار در 7,159 ارسال

سلام میثم
    کخاک چی میگه؟
    حجم بالایی سه شنبه خورد فکر کنم روند مثبت خوبی رو شروع کنه

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط "heydar" نمایش پست ها
    سلام میثم
    کخاک چی میگه؟
    حجم بالایی سه شنبه خورد فکر کنم روند مثبت خوبی رو شروع کنه
    خبر خاصی تو سهم نیست :
    تو گروه خودش پی بر ای کمی داره و برای همین بعد تقسیم سود جذاب شده
    نکته دوم شاید بحث افزایش سرمایه باشه ...

تمام شرکت های زیر 20 میلیارد سرمایه فک کنم تا سال 95 فرصت دارن سرمایشون رو به 20 میلیارد برسونن...
    یعنی تا 20 ماه اینده حالا اگه اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن . ولی یه همچی قانونی اومده بود.
    =====
    از منظر سود سازی بعید میدونم اتفاق خاصی رخ بده براش و جهش سود اوری داشته باشه ولی خوب با توجه به سرمایه کمش جذابه و دلیلیش همین پی بر ای پایین نسبت به گروه خودش میتونه باشه

20. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 28 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 27 مهمان ها)

1. مجتبی مصلحMTM